مشاوره رایگان

02128111107

ویزای پیوست به خانواده در کانادا

ویزای پیوست به خانواده در کانادا

ویزای پیوست به خانواده در کانادا

دولت کانادا به بنیان خانواده ارزش زیادی قائل است و درک می کند که خانواده مهاجران مایلند که در کنار هم زندگی کنند. به همین منظور یکی از انواع ویزای کانادا برای اعضای خانواده مهاجران در نظر گرفته شده است. برخی از اعضای خانواده، مانند همسران و فرزندان وابسته می توانند در اولین درخواست ویزا به کانادا مهاجرت کنند. این در حالی است که دیگر بستگان مانند والدین باید به واسطه شهروندان و کسانی که اقامت دائم کانادا را داشته، تحت حمایت مالی قرار بگیرند و به کانادا مهاجرت داشته باشند.

برای آنکه در جریان جزئیات ویزای پیوست به خانواده در کانادا ، مهاجرت به کانادا از طریق ویزای همسر و یا مهاجرت به کانادا از طریق ویزای فرزند قرار بگیرید، پیشنهاد می شود که این مقاله را تا پایان مطالعه بفرمایید.

آنچه در این مقاله میخوانید :

ویزای خانوادگی کانادا چیست؟

ویزای پیوست به خانواده در کانادا

ویزای خانوادگی کانادا یا ویزای پیوست به خانواده در کانادا یکی از مرسوم ترین روش ها برای مهاجرت به کانادا می باشد. این برنامه اغلب با حمایت مالی از فردی که در کانادا شهروند و یا ویزای اقامت دائم را دارد انجام می پذیرد.

با این برنامه مهاجرتی، همه اعضای خانواده شما قادر خواهند بود که در کانادا در همراهتان باشند. به عبارت دیگر، ویزای خانوادگی کانادا به اعضای خانواده شما این امکان را می دهد که تا اقامت دائم کانادا را دریافت کنند. اعضای خانواده شما نیز پس از دریافت اقامت دائم این امکان را خواهند داشت که در این کشور به کار نیز مشغول شوند.

در مجموع می توان گفت که ویزای پیوست به خانواده این معنی را دارد که همه اقوام شما می توانند پس از دریافت ویزای اقامت دائم به کانادا مهاجرت کنند و در کانادا به کار، تحصیل و زندگی بپردازند.

ویزای خانوادگی کانادا توسط اداره تابعیت و مهاجرت کانادا اداره می شود، که به عنوان بخشی از برنامه مهاجرتی کانادا در نظر گرفته می شود. کسانی که قصد دارند شما اگر قصد دارید که با حمایت مالی خانواده خود را به کانادا بیاورید، باید پیش از آن شهروندی و یا اقامت دائم کانادا را داشته و حداقل ۱۸ سال سن نیز داشته باشید.

مقاله پیشنهادی ——-> مهاجرت خانوادگی به کانادا

شرایط دریافت ویزای خانوادگی کانادا

شرایطی که شما باید به عنوان حمایت کننده مالی باید داشته باشید شامل موارد زیر می باشد.

 • شما باید حتما ۱۸ سال یا بیشتر سن داشته باشید.
 • شما و بستگانتان که تحت حمایت مالی شما ممکن است که قرار بگیرند باید قرارداد حمایت مالی را امضا کنید. با این قرار دارد متعهد می شوید که به صورت قانونی از بستگان خود حمایت مالی را انجام دهید. در این توافق نامه بین شما و بستگانتان همچنین نوشته شده است که شما که اقامت دائم کانادا را دارید باید تمام تلاش خود را انجام  داده تا هزینه زندگی بستگان و یا خود را پرداخت کنید.
 • شما باید برای همسر یا شریک زندگی خود به مدت سه سال از تاریخ اقامت دائم حمایت مالی انجام دهید.
 • شما لازم است که به مدت ۱۰ سال یا تا زمانی که فرزند شما به ۲۵ سالگی برسد از وی حمایت مالی را داشته باشید.

کسانی که تحت حمایت مالی شما می توانند به کانادا مهاجرت کنند

 •     همسر شما در خارج یا در داخل استرالیا
 •     شریک قانونی زندگی (محدودیت اعمال می شود)
 •     نامزد – (محدودیت اعمال می شود)
 •     کودکان وابسته
 •     والدین – (شرایط اعمال می شود)
 •     پدربزرگ و مادربزرگ – (شرایط اعمال می شود)
 •     خواهر و برادر، خواهر زاده ها یا برادر زاده ها، نوه یا نوه هایی که یتیم هستند، زیر ۱۸ سال ندارند و ازدواج نکرده اند یا در یک رابطه نمی باشند.
 •     از بستگان شما در هر سن یا رابطه که دارای شرایط خاص دولت کانادا است
 •     همراهان بستگان فوق (به عنوان مثال، همسر، شریک زندگی و فرزندان وابسته آنها).

مهاجرت به کانادا با حمایت مالی خانواده

در صورت داشتن اقامت دائم کانادا، اقوام شما این امکان را خواهند داشت که بتوانند با حمایت مالی شما به زندگی، کار و تحصیل در کانادا بپردازند. شما با داشتن شرایط لازم می توانید اقوام خود را به کانادا بیاورید. شما برای آنکه خانواده خود را همراه داشته باشید باید در ابتدا حتما یکی از شرایط زیر را داشته باشید.

 •     شهروندی کانادا داشته باشید.
 •     اقامت دائم کانادا را دریافت کرده باشید.
مهاجرت به کانادا با حمایت مالی خانواده

مقاله پیشنهادی ——-> مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق ویزای همسر

کسی که در کانادا اقامت دائم و یا شهروندی دارد، می تواند برای همسر یا شریک زندگی خود درخواست مهاجرت به کانادا را بدهد. در کانادا شریک زندگی به شخصی از هر جنسیتی (از جمله شرکای همجنسگرا) گفته می شود که حداقل ۱ سال با متقاضی زندگی کرده باشد. لازم است اطلاعات مشابه متقاضی در فرم درخواست ویزا برای شریک زندگی نیز ارائه شود.

این برنامه مهاجرتی یکی از مهمترین برنامه های مهاجرتی کانادا می باشد و مهاجرت به کانادا با این برنامه مهاجرتی بسیار آسان و متداول است.

اگر شما واجد شرایط هستید، می توانید از همسر، شریک یا فرزندان وابسته خود برای دریافت اقامت دائم کانادا حمایت مالی کنید.

برای آنکه بتوانید همسر و شریک زندگی خود را در کانادا به همراه خود داشته باشید باید:

 •     از آنها حمایت مالی کنید.
 •     اطمینان حاصل کنید که آنها به کمک اجتماعی دولت نیاز نخواهند داشت.
 

مهاجرت به کانادا از طریق ویزای فرزند

در برنامه مهاجرتی کانادا که از آگوست ۲۰۱۴ اجرا شده است، فرزندان وابسته زیر ۱۹ سال این امکان را خواهند داشت که درخواست ویزای همراه کانادا را بدهند.

اما همچنین در شرایطی که شما کودکانی با معلولیت های جسمی و یا روانی دارید که امکان زندگی مستقل برای آنها دشوار است، شامل گروه با شرایط خاص و بهداشتی می شوند و برای این افراد برای مهاجرت به کانادا، محدودیت سنی در نظر گرفته نشده است. قبلاً اینطور بوده است که کودکان زیر ۲۲ سال نیز این امکان را داشتند که به کانادا مهاجرت کنند اما اکنون قوانین کاملا تغییر کرده است.

بر اساس قوانین کانادا یک کودک وابسته یا غیر مستقل، عبارت است از کودکی که زیر ۱۹ سال سن دارد و همچنین همسر یا شریک زندگی ندارد. هر فرزندی از شما که در هر سنی بوده و به دلیل نقص جسمی یا نقص روحی به شما یا همسرتان وابستگی مالی داشته باشد کودک وابسته شما می تواند اطلاق می شود.

اگر فرزندان وابسته شما یا همسرتان دارای فرزندان وابسته دیگری باشند، فرزندان وی نیز این امکان را خواهند داشت که با حمایت مالی به کانادا مهاجرت کنند.

مقاله پیشنهادی ——-> ویزای گاردین کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق ویزای والدین

والدین تنها در صورتی که فرزندان آنها اقامت دائم یا شهروندی کانادا را داشته باشند، می توانند با حمایت مالی به کانادا مهاجرت کنند.

اما در این میان موارد نادری نیز وجود دارد که والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ این امکان را دارند که اگر بتوانند نشان دهند که در شرایط سختی زندگی می کنند و دلایل قانع کننده بشردوستانه را نشان دهند، آنها نیز این امکان را خواهند داشت که به سادگی با هر برنامه مهاجرتی از طریق فرزندان خود به کانادا مهاجرت داشته باشند.

شرایط دریافت ویزای والدین کانادا

به منظور حمایت از والدین، پدربزرگ و مادربزرگ خود برای آنکه بتوانند به کانادا مهاجرت کنند شما باید حداقل اقامت دائم کانادا را داشته باشید و یک قرارداد حمایتی بین خود را امضا کنید که در آن آمده باشد که:

 • شما این امکان را خواهید داشت که در صورت لزوم از آنها پشتیبانی مالی انجام دهید. مثلاً در زمانی که اگر آنها بیکار شوند، شما می توانید برای یک دوره بین ۳ تا ۱۰ سال هزینه های زندگی آنها را تامین کنید.
 • والدین یا مادربزرگ و پدربزرگ شما باید تمام اقدامات لازم را که موجب تأمین مالی خودشان می شود را انجام دهند.

محدودیت برای دریافت ویزای والدین کانادا

در صورتی که شما یکی از شرایط زیر را داشته باشید دولت کانادا به شما این امکان را نخواهد داد که از والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ خود بتوانید حمایت مالی کنید و آنها نمی تواند از طریق شما به کانادا مهاجرت داشته باشند.

 • شما نتوانسته اید که از شرایط حمایت مالی برای یکی از اقوام خود در گذشته، پیروی کنید.
 • شما از دستورات دادگاه، مانند دستور حمایت از فرزند، کوتاهی کرده باشید.
 • تا به حال از دولت کانادا مزایا و یا حمایت مالی دریافت کرده باشید (به جز حمایت از معلولیت).
 • شما پیشتر به جرم خشونت فیزیکی و یا جنسی یا هرگونه جرمی علیه یکی از بستگان خود محکوم شده باشید.
 • تا به کنون پرداخت های خود را انجام نداده اید و یا اینکه در پرداخت های خود به دولت کانادا دیرکرد داشته اید و در پرداخت وام مهاجرت کوتاهی کرده باشید.
 • شما هم اکنون در حال سپری کردن دوره زندانی خود هستید.
 • از لحاظ دولت کانادا در حال حاضر شما یک ورشکسته اعلام شده اید.
مهاجرت به کانادا از طریق ویزای والدین

مزایای دریافت ویزای خانواده کانادا

با کمک ویزای خانواده کانادا، شهروندان کانادایی و کسانی که اقامت دائم کانادا را دارند این امکان را خواهند داشت که از اعضای خانواده خود حمایت مالی داشته باشند:

 • ویزا حمایت مالی از خانواده
 • ویزای نامزدی استانی بر اساس خانواده
 • سوپر ویزا برای والدین یا مادربزرگ ها و پدربزرگ ها
 • ویزای وابسته
 • ویزای همسر، ویزای شریک زندگی

در هر دسته از ویزا انتظاراتی خاص وجود دارد به نحوی متقاضی باید آن شرایط را نیز داشته باشد تا  اداره مهاجرت کانادا به طور مناسب درخواست ویزای حمایت مالی خانواده را مورد تایید قرار دهد.

حامیان مالی باید این شرایط را داشته باشند:

 • باید دعوت نامه را برای یکی از اعضای خانواده خود که از وی حمایت مالی خواهد شد، ارسال کنند.
 • شما باید توافق نامه ای را امضا کنید که تایید می کند که هر دو طرف شما مسئولیت های متقابل و تعهدات دو طرفه را رعایت خواهید کرد.
 • شما باید تعهدنامه ای را امضا کنید که نشان می دهد که شما قادر خواهید بود که نیازهای اساسی اعضای خانواده تان را که به کانادا مهاجرت کرده اند تأمین کنید و از آنها حمایت مالی داشته باشید.

مهاجرت به کانادا از طریق ویزای فرزند یتیم

درخواست حمایت مالی برای بستگان یتیم شما که زیر ۱۹ سال سن دارند نیز یکی از مهمترین برنامه های مهاجرتی کانادا است. اعضای خانواده شما مانند برادر، خواهر، خواهرزاده، برادرزاده یا نوه می توانند در صورتیکه شرایط یک کودک یتیم را داشته باشد با کمک شما به کانادا مهاجرت داشته باشند. حمایت از بستگان شما شامل همان شرایط و محدودیت های مشابهی می شود که برای حمایت والدین شما به کار می برده اید.

مهاجرت به کانادا از طریق ویزای فرزند خواندگی

علاوه بر روش های مهاجرتی که ذکر شده است، شما به طور معمول می توانید یک کودک زیر ۱۹ سال را به فرزند خواندگی (تحت رعایت قوانین مربوط به فرزندخواندگی) قبول کنید.

با قبول کردن یک فرزند خوانده، می توانید برای مهاجرت وی به کانادا از وی حمایت مالی داشته باشید.

مهاجرت به کانادا از طریق ویزای فرزند خواندگی

ویزای همراه کانادا

شما تنها باید داشتن اقامت دائم و شهروندی کانادا نیز این امکان را که خانواده خود را به کانادا بیاورید را نخواهید داشت. شما این امکان را خواهید داشت که تحت انواع ویزای موقت نیز خانواده خود را با خود به کانادا بیاورید و آنها را نیز در کنار خود داشته باشید.

از انواع ویزای موقت کانادا که این امکان را به شما می دهد که خانواده خود را همراه خود داشته باشید، می توان به ویزای تحصیلی، کار و یا سرمایه گذاری اشاره داشت.

ویزای همراه کار کانادا

شما در صورتی که پیشنهاد کاری طبق لیست مشاغل قانونی و مورد نیاز کانادا از سوی کارفرمای کانادایی داشته باشید این امکان را دارید که با خانواده خود به کانادا مهاجرت کنید. شما با داشتن مجوز کار کانادا، این امکان را دارید که همسر و فرزندان وابسته خود را همراه خود در کانادا داشته باشید.

اگر فرزندان شما در سنی هستند که باید در مدرسه تحصیل کنند، آنها بدون داشتن مجوزهای جداگانه این امکان را خواهند داشت که با حمایت مالی شما در مدارس این کشور تحصیل کنند. اگر هم فرزندان شما در سنی هستند که باید به دانشگاه بروند نیز آنها با داشتن شرایط لازم می توانند بدون هیچ مشکلی در موسسات آموزشی و دانشگاهی کانادا ثبت نام داشته باشند.

همسر یا شریک زندگی شما نیز از مهمترین افرادی است که می تواند با شما به کانادا مهاجرت کند. وی در کانادا ممکن است که واجد شرایط درخواست مجوز کار آزاد باشد. همسر شما می تواند با داشتن ویزای همراه کانادا برای هر کارفرمایی در کانادا به کار بپردازد.

ویزای همراه دانشجو کانادا

اگر شما در یکی از موسسات آموزشی و یا دانشگاهی کانادا برای تحصیل پذیرفته شده اید، این امکان را نیز خواهید داشت که همسر و فرزندان وابسته خود را بر اساس درخواست مجوز تحصیلی برای مهاجرت به کانادا همراه خود داشته باشید.

همانند ویزای همراه کار کانادا، همسران دانشجویان در کانادا نیز این امکان را خواهند داشت که برای ویزای کار در کانادا اقدام کنند و در این کشور به کار مشغول شوند. فرزندان شما نیز با داشتن شرایط لازم این امکان را خواهند داشت که در مدارس کانادا در مدت زمان حضور شما در کانادا تحصیل کنند و به مدارس با کیفیت این کشور بروند.

مقاله پیشنهادی ——-> ویزای همراه کانادا

هزینه درخواست ویزای خانوادگی کانادا

هزینه درخواست ویزای خانوادگی کانادا

هزینه برنامه های مهاجرتی کانادا از آوریل ۲۰۲۰، تغییر کرده است، اما این در حالی است که هزینه برنامه مهاجرتی حمایت مالی از خانواده به نوعی بدون تغییر باقی مانده است.

برای بررسی درخواست ویزای خانوادگی کانادا، هزینه پردازش و هزینه “حق اقامت دائم” باید پرداخت شود. هزینه بررسی این درخواست قابل استرداد نیست. هزینه های بررسی و حق اقامت دائم (RPRF) که به عنوان هزینه های مهاجرت نیز شناخته می شود، به شرح زیر است:

 

 • حمایت از اعضای خانواده بالای ۲۲ سال = ۵۵۰ دلار کانادا / بزرگسالان
 • حمایت از اعضای خانواده زیر ۲۲ سال = ۱۵۰ دلار کانادا / فرزند
 • هزینه حق دریافت اقامت دائم  = ۵۰۰ دلار کانادا / بزرگسال و برای کودک غیر وابسته زیر ۲۲ سال.
 

مزایای مهاجرت به کانادا با خانواده

همراه داشتن خانواده خود در کانادا یکی از بهترین اتفاقاتی است که می تواند در زمان مهاجرت شما به این کشور بیفتد. شما تحت برنامه های گوناگون اقامت دائم و یا موقت مانند ویزای کار کانادا یا تحصیل، می توانید به کانادا مهاجرت کنید و خانواده خود را نیز همراه داشته باشید.

کیفیت بالای سیستم آموزشی کانادا

کانادا از لحاظ شاخص های آموزشی از کیفیت بالایی برخوردار است. در واقع این بدان معناست که وقتی فرزندان شما با ویزای همراه تحت حمایت مالی شما به کانادا مهاجرت می کنند، می توانند دانش خود را در بهترین مدارس کانادا در بالاترین حد حفظ کنند. علاوه بر این، فرزندان شما با تحصیل در بهترین کشور دنیا مطمئناً آینده ای درخشان را پیش روی خود چه در کانادا یا دیگر نقاط جهان خواهند داشت.

هزینه پایین زندگی در کانادا

شما چه با ویزای اقامت دائم، موقت و یا توریستی به کانادا سفر کرده باشید، قطعا نگران هزینه های خود در کانادا خواهید بود. اما خبر خوب به شما این است که کانادا یکی از مقرون به صرفه ترین کشور های جهان برای زندگی می باشد.

کشور کانادا با هزینه بسیار کم در جهان رتبه اول استاندارد زندگی را نیز دارد. از این رو این امکان را خواهید داشت که با کمترین هزینه از کیفیت بالای زندگی در این کشور بهره لازم را نیز ببرید.

کیفیت بالای زندگی در کانادا

گفته می شود که کانادا یکی از بالاترین کیفیت های زندگی را در جهان در اختیار دارد. شما با مهاجرت خود به همراه خانواده به کانادا این امکان را نیز خواهید داشت که در بهترین کشور دنیا زندگی کنید. ویزای خانوادگی به شما و خانوادتان کیفیت زندگی در کانادا که بسیار بالاست را هدیه می کند.

نرخ پایین جرم و جنایت در کانادا

همانطور که تا به کنون متوجه شده اید کانادا در شاخص کیفیت زندگی رتبه اول را در اختیار دارد و این در حالی است که در مقایسه با سایر کشورهای پیشرفته که کیفیت بالای زندگی را دارند، از لحاظ شاخص بزهکاری نیز کشوری بسیار امنی می باشد.

در کانادا با شما با همان روشی رفتار خواهد شد که با یک شهروند کانادایی نیز برخورد خواهد شد. بنابراین، شما با حمایت مالی از خانواده خود این امکان را نیز خواهید داشت که فضای امن و پایدار را برای خانواده خود تامین کرده باشید.

جامعه چند فرهنگی کانادا

یکی از بهترین و با شرف ترین جوامع جهان بی شک کانادایی ها هستند. مردم کانادا افرادی بسیار صادق بوده و با آنها شما احساس راحتی را خواهید داشت.

مردم کانادا برخلاف مردم بسیاری از کشور های پیشرفته جهان به هیچ عنوان نژاد پرست نمی باشند. کانادایی ها از فرهنگ های مختلفی تشکیل شده اند و انجمن های مهاجران در این کشور به خوبی فعالیت دارند.

یکی از بزرگترین جوامع مهاجر در کانادا، ایرانی ها هستند. شما در کانادا به راحتی می توانید در تمام شهر ها غذای ایرانی پیدا کنید و حتی در بعضی محلات کانادا مردمی بسیاری را خواهید دید که به زبان فارسی صحبت می کنند.

نتیجه گیری

تیم متخصصان ما در موسسه کاریابی بین المللی کاربین با  سالها تجربه در زمینه خدمات مهاجرت و داشتن هزاران پرونده موفق در امر مهاجرت تحصیلی و کاری به کانادا می تواند به شما برای دریافت آسان ویزای خانواده کانادا راهنمایی و کمک مبذول نماید.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره در مورد قوانین مهاجرتی و ویزای خانواده کانادا با کارشناسان مجرب ما در ارتباط باشید.

سوالات متداول

از مهمترین شرایطی که لازم است که شما برای دریافت شهروندی کانادا داشته باشید شامل؛ داشتن اقامت دائم کانادا، زندگی در کانادا ۳ سال از ۵ سال گذشته، ثبت مالیات و عدم تخلف مالیاتی، قبولی در آزمون تابعیت کانادا، مهارت در زبان انگلیسی می باشد.

مراحل درخواست مهاجرت به کانادا شامل موارد روبرو است: صلاحیت خود را از طریق ابزارهای دولتی مورد بررسی قرار دهید، در آزمون مهارت زبان مانند آیلتس شرکت کنید، مدرک گواهینامه آیلتس خود را دریافت کنید، سوابق آموزشی شما باید از طریق ارزیابی اعتبار آموزشی کانادا مورد بررسی قرار گیرد، کد برنامه مهاجرتی خود را از طریق فهرست طبقه بندی مشاغل ملی کانادا دریافت کنید.

ویزای پیوست به خانواده یکی از انواع ویزا است که شما می توانید و این امکان را خواهید داشت که با دریافت ویزای اقامت موقت و یا دائم، خانواده خود را برای همراهی با خود به کانادا بیاورید.

افرادی که می توانند همراه شما به کانادا مهاجرت کنند و ویزای کانادا را دریافت کنند شامل نوه، پدربزرگ و مادربزرگ، همسر، فرزندان، والدین، خواهر و برادر و اقوام دیگر مانند خواهرزاده یا برادرزاده هستند.

شما این امکان را دارید که از طریق ویزای کاری، تحصیلی، سرمایه گذاری، حمایت مالی خانواده، همسر، فرزند، والدین، فرزند خواندگی، حمایت مالی و فرزند یتیم خانواده خود را به کانادا بیاورید.

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن