مشاوره رایگان

02128111107

ویزای پیوست به خانواده در آلمان

ویزای پیوست به خانواده در آلمان

ویزای پیوست به خانواده در آلمان

مهاجرانی که از کشورهای جهان سوم به آلمان مهاجرت می کنند، برای اینکه خانواده های خود را به این کشور بیاورند دغدغه مند هستند. اما این امر تنها در صورتی پذیرفته است که مهاجرت به آلمان تماما به صورت قانونی سپری شده باشد. اعضای خانواده مهاجرانی که هم اکنون در آلمان زندگی می کنند، بر طبق قوانین این امکان را دارند که برای پیوستن به خانواده یا شریک زندگی خود در این کشور، ویزای پیوست به خانواده آلمان را دریافت کنند. از همین رو، دولت آلمان از مهاجرانی که در این کشور اقامت دارند و قصد کرده اند که اعضای خانواده یا همسر خود را به آلمان بیاورند به شرطی که مراحل قانونی سپری شود استقبال می کند.

ویزای پیوست به خانواده، ویزایی است که به دارنده آن این امکان را میدهد که به صورت بلند مدت در آلمان اقامت داشته باشد. مدت اعتبار این ویزا تا زمانی که متقاضی بخواهد، قابل تمدید است. همچنین، از مزایای این ویزا آلمان می باشد که متقاضی و دارنده آن می تواند اقامت دائم آلمان را نیز دریافت کند. 

ما در این مقاله شرایط ویزای پیوست به خانواده در آلمان، هزینه ویزای پیوست به خانواده در آلمان و نحوه اخذ ویزای پیوست به خانواده در آلمان را مورد بررسی قرار داده ایم. اگر قصد دارید که اطلاعات کاملی از ویزای پیوست به خانواده در آلمان را دریافت کنید این مقاله را تا انتها مطالعه بفرمایید.

آنچه در این مقاله میخوانید :

انواع ویزای پیوست به خانواده در آلمان

ویزای پیوست به خانواده در آلمان

یکی از مهمترین شرایطی که برای دریافت ویزای پیوست به خانواده در آلمان وجود دارد این است که کسی که قصد دارد خانواده خود را به آلمان بیاورد باید اقامت آلمان را داشته باشد. انواع مختلفی از ویزای پیوست به خانواده در آلمان وجود دارد که از آنها می توان به ویزای ازدواج، ویزای نامزدی، ویزای همسر یا ویزای هر یک از اعضای خانواده اشاره داشت.

بسیار مهم است که اعضای خانواده ای که قصد مهاجرت به آلمان را دارند، واجد شرایط دریافت ویزا باشند. به طور مشابه، کسی که اقامت آلمان را کسب کرده است باید به دولت ثابت کند که قادر است در مدت زمان اقامت خانواده خود در این کشور از آنها توانایی حمایت مالی را داشته باشد.

شما اگر در هر یک از دسته های ذکر شده قرار داشته باشید این امکان را دارید که به آلمان مهاجرت کنید.

مقاله پیشنهادی ——->  مهاجرت به آلمان

ویزای پیوست به فرزند آلمان

تمام پدران و مادرانی که فرزندان آنها در این کشور اقامت دارند این امکان را دارند که برای پیوستن به فرزند خود در آلمان که اقامت این کشور را دارد، درخواست خود را ارائه دهند. با این حال، اگر فرزند شما خردسال است شما باید ثابت کنید که از حقوق قانونی برای مراقبت از کودک خود برخوردار هستید و فرزند شما در آلمان نیاز به سرپرست دارد.

به طور مشابه، مهاجرانی که اقامت آلمان را دریافت کرده اند این امکان را دارند که در صورت داشتن شرایط قانونی برای آوردن والدین خود به این کشور درخواست خود را ارائه دهند. با این حال، آنها باید ثابت کنند که این عمل برای جلوگیری از برخی مشکلات یا ناتوانی آنها می باشد.

ویزای پیوست به فرزند آلمان

ویزای پیوست به والدین آلمان

اگر شما اقامت قانونی در آلمان را داشته باشید این امکان را دارید و می توانید برای آوردن فرزندان خود به آلمان اقدام کنید و درخواست دهید. روند درخواست اقامت فرزند شما بستگی به سن وی خواهد داشت. اگر شما برای کودک خردسال خود که قصد دارید اقدام کنید معمولا مانع بزرگی را پیش رو نخواهید داشت. اما اگر وی بزرگسال باشد قضیه کمی متفاوت خواهد بود.

البته کودکان بزرگسال نیز این امکان را دارند که به والدین خود در آلمان بپیوندند. اگر بتوانید ثابت کنید که این عمل به علت شرایط روحی و یا جسمانی فرزند شما است، معمولا این ویزا به بچه شما داده می شود. همچنین، برای آنکه کودک خود را همراه خود داشته باشید وی نباید متاهل باشد. وی باید شرایط اخذ ویزای پیوست به خانواده آلمان را کسب کند. با این حال، فرزند بزرگسال شما از روش های بسیاری می تواند برای مهاجرت به آلمان اقدام کند که از آنها می توان به موارد زیر اشاره داشت:

از سوی دیگر، شرایط آوردن کودک خردسال خود به آلمان در بعضی مواقع می تواند کمی متفاوت باشد. اگر والدین کودک هر دو در آلمان اقامت داشته باشند، این امکان برای آنها وجود دارد که فرزند خردسال خود را به این کشور بیاورند.

با این حال، زمانی که یکی از والدین کودک در ایران بوده و دیگری در آلمان باشد، در این زمان والدی که در آلمان اقامت دارد باید حق حضانت فرزند را از والدی که در ایران است دریافت کند. بنابراین، با این عمل والدی که در ایران می باشد به والد مقیم آلمان این امکان و اجازه را می دهد که فرزند آنها به آلمان مهاجرت کند.

به طور مشابه، والدین مجردی که اقامت آلمان را در اختیار دارند باید ثابت کنند که این حق را دارند که مراقبت و سرپرستی کودک خود را داشته و فرزند خود را به آلمان بیاورند.

ویزای پیوست به همسر آلمان

من اقامت آلمان را دارم و قصد کرده ام که همسر خود را به آلمان بیاورم، آیا این امر امکان پذیر است؟

بله این امکان پذیر است که شما همسر خود را در آلمان همراه خود داشته باشید. همسرتان می تواند برای دریافت ویزای پیوست به خانواده آلمان این ویزا را دریافت کند. با این حال، شرایط خاصی در آلمان وجود دارد که همسر شما بتواند از ایران برای دریافت ویزای پیوست به خانواده آلمان اقدام کند.

شرایط پیوست به همسر در آلمان

شرایط دریافت ویزای پیوست همسر به خانواده آلمان برای کسی که مقیم آلمان است شامل موارد زیر می باشد:

 • داشتن مهارت در زبان آلمانی.
 • داشتن بیشتر از ۱۸ سال سن.
 • داشتن تمکن مالی قوی.
 • داشتن مجوز اقامت.

شرایط دریافت ویزای پیوست همسر به خانواده آلمان برای همسر نیز شامل موارد زیر است:

 • همسر باید بالای ۱۸ سال باشد و با مدارک معتبر این امر را ثابت کند.
 • مهارت و توانایی خوبی در زبان آلمانی داشته باشد.

طبق قوانین جمهوری فدرال آلمان داشتن چند همسر امری امکان پذیر نیست و در این کشور به هیچ عنوان به رسمیت شناخته نمی شود. اما با این اوصاف، در این مورد، کسی که مقیم آلمان می باشد و قصد دارد که خانواده خود را به آلمان بیاورد تنها این امکان برای وی محیا است که یکی از همسران خود را با ویزای پیوست به خانواده به آلمان دعوت کند. پس از آن، وی دیگر امکان آوردن همسران دیگرش را به آلمان نخواهد داشت.

مقاله پیشنهادی ——-> ویزای همراه آلمان

ویزای پیوست به خانواده برای سایر خویشاوندان

اگر شما خواهر و برادری در آلمان دارید که اقامت این کشور را دریافت کرده اند، این امکان برای شما فراهم است که بتوانید برای ویزای پیوست به خانواده آلمان درخواست دهید. از مهمترین افرادی که شما این امکان را دارید که با آنها ویزای پیوست به خانواده را دریافت کنید شامل برادر، خواهر، عمو، عمه، خواهرزاده، برادرزاده، پدربزرگ و مادربزرگ یا عمو و دایی زاده و عمه و خاله زاده ها می باشند.

البته دریافت ویزای پیوست به خانواده با تمام بستگان شما که مقیم آلمان هستند ساده نیست. با وجود این، اگر شما بتوانید با مدارک ثابت کنید که شما به علت دلایلی از جمله رنج و سختی تصمیم گرفته اید که به آلمان مهاجرت کنید، ممکن است که دریافت این ویزا برای شما ساده تر شود.

ویزای پیوست به خانواده برای سایر خویشاوندان

شرایط ویزای پیوست به خانواده در آلمان

مانند تمام انواع ویزای مهاجرتی آلمان، شرایط ویژه ای برای دریافت ویزای پیوست به خانواده در آلمان وجود دارد که باید رعایت شود. ما در اینجا برخی از الزامات و شرایط عمومی و ویژه را به صورت لیستی ذکر کرده ایم.

شرایط خاص برای دریافت ویزای پیوست به خانواده در آلمان

 • اثبات مهارت و دانش زبان آلمانی.
 • اثبات محل اقامت مقیم آلمان برای داشتن فضای کافی برای اسکان اقوام خود.

برای کودکان:

 • ارائه شناسنامه معتبر
 • اثبات ملیت کودک: پاسپورت و سایر مدارک معتبر که این را می تواند ثابت کند.
 • نشان دادن اینکه والدین مقیم آلمان این امکان را دارند که حق مراقبت و حضانت کودک را بر عهده داشته باشند.

برای همسر یا شرکای قانونی زندگی:

 • گواهی معتبر ازدواج یا چیزی در معادل آن. همچنین، این مدارک ازدواج باید حتما توسط یک افسر خارجی مورد تایید قرار گرفته باشد. توجه داشته باشید که این مدرک حتما باید ترجمه و به زبان آلمانی یا انگلیسی باشد و همچنین سفارت آلمان نیز این مدرک را قانونی بشمارد.
 • ارائه مدرکی که نشان دهد همسر شما که در این کشور اقامت دارد به طور قانونی است. به عنوان مثال، شما باید مجوز اقامت و کپی گذرنامه وی را ارائه دهید.
 • در شرایطی که همسر کسی که اقامت آلمان را دارد خود آلمانی میباشد و یا اقامت آلمان را دارد، ارائه شناسنامه و یا گذرنامه برای این امر کافی است.

توجه داشته باشید که کلیه مدارکی را که شما به سفارت یا کنسولگری آلمان تحویل می دهید، باید حتما به زبان آلمانی یا انگلیسی بوده باشد. هر سند و مدرک اصلی را که به هیچ یک از این زبانها نبوده، باید حتما توسط یک مترجم رسمی و شناخته شده ترجمه و تایید شود. پس از آن نیز، برای ارائه مدارک خود حتما شما باید اصل مدارک را به همراه ترجمه معتبر آنها، هر زمانی که از شما خواسته شده ارائه دهید.

مدارک ویزای پیوست به خانواده در آلمان

مدارک ویزای پیوست به خانواده در آلمان

پس از آنکه با درخواست پیوست به خانواده آلمان شما موافقت کردند این زمانی است که شما باید برای دریافت ویزای آلمان این مدارک را همراه خود داشته باشید.

 • گذرنامه معتبر : متقاضی مهاجرت به آلمان باید گذرنامه معتبر جمهوری اسلامی ایران را ارائه دهد. گذرنامه متقاضی نباید بیش از ۱۰ سال بوده و اینکه حتما ۳ ماه معتبر باشد.
 • دو عکس در سایز گذرنامه : عکسهای گرفته شده شما باید شرایط لازم سفارت را داشته باشند. همچنین از زمانی که شما این عکس ها را گرفته اید نباید بیش از ۳ ماه گذشته باشد.
 • دعوت نامه از مقیم آلمانی : کسی که اقامت آلمان را دارد باید تأیید کنند که قصد دارد بستگان خود را به آلمان بیاورد و آنها برای ویزای پیوست به خانواده می خواهند اقدام کنند.
 • تکمیل دو فرم درخواست : شما باید این فرم را با اطلاعات صحیحی که از سایر اسناد شما می باشد کامل کنید. همچنین بهتر است که دو نسخه از فرم را تهیه کنید و در پایان هر کدام از آنها امضا خود را نیز داشته باشید.
 • تکمیل دو فرم اطلاع رسانی : شما بهتر است که در مورد نحوه دریافت این فرم ها با سفارت یا کنسولگری آلمان در تماس باشید. فرم های اطلاع رسانی را تکمیل کنید و یادتان باشد که فرم ها را امضا کرده باشید.
 • برنامه سفر پرواز  : شما باید یک پرواز رزرو شده را از ایران به کشور آلمان گرفته باشید.
 • پوشش بیمه درمانی :  این شامل اقامت شما در آلمان با حداقل ۳۰،۰۰۰ یورو میباشد. همچنین، ما به شما حتما توصیه می کنیم که از یک شرکت آلمانی بیمه درمانی خود را دریافت کنید.
 • اثبات تمکن مالی :  کسی که مقیم آلمان است باید حتما ثابت کند که این توانایی را دارد که از لحاظ مالی از بستگان خود که به آلمان مهاجرت خواهند کرد حمایت کند. به طور مشابه، اگر بستگان شما بودجه کافی برای حمایت از خود داشته باشند، دیگر نیازی به حمایت شما نیست و آنها نیز می توانند به صورت انفرادی برای این امر اقدام کنند.
 • مدارکی که شما باید ارائه کنید بیشتر شامل صورت حساب بانکی، فیش حقوقی و غیره است که در ۳ تا ۱۲ ماه گذشته بوده باشد.

نحوه اخذ ویزای پیوست به خانواده آلمان

روند درخواست برای دریافت ویزای پیوست به خانواده در آلمان مانند هر ویزای دیگر این کشور است. مهمترین تفاوتی که در مدارک مورد نیاز وجود دارد را ما در ادامه ذکر کرده ایم. با این حال، ما شما را دعوت می کنیم که مراحل زیر را برای درخواست ویزای پیوست به خانواده در آلمان انجام دهید.

 • لیست همه مدارکی که شما باید به کنسولگری آلمان اراده دهید و برای ویزای پیوست خانواده مورد نیاز است را فراهم کنید. همچنین، شما می توانید این لیست را بصورت آنلاین در وب سایت سفارت این کشور ببینید و یا اینکه از طریق ایمیل از کنسولگری آلمان درخواست کنید که آن را برای شما ارسال کنند.
 • تمام مدارک مورد نیاز خود را جمع آوری کنید. برای ارسال مدارک اقوام خود در آلمان با آنها در ارتباط باشید که کلیه مدارک مورد نیاز را برای شما ارسال کنند. نکته قابل توجه این است که شما باید کلیه مدارک را به زبان انگلیسی یا آلمانی ارائه دهید. اصل و نسخه های ترجمه شده مدارک خود را به صورت ترجمه شده رسمی داشته باشید. همچنین، ترجمه باید توسط یک مترجم معتبر انجام شده باشد.
 • از  سفارت یا کنسولگری آلمان برای مصاحبه وقتی را بگیرید.
 • هزینه ویزا مهاجرت را پرداخت کنید.
 • با تمام مدارکی که آماده کرده اید برای روز مصاحبه آماده شوید. مصاحبه سفارت آلمان در بیشتر موارد تنها چیزی در حدود ۱۰ الی ۱۵ دقیقه طول می کشد. افسر کنسولی ممکن است که در مورد شما و مدارکی را که ارائه کرده اید سوالاتی را بپرسد. تنها هدف وی این می تواند باشد که بداند شما از مهاجرت به آلمان چه قصدی را پیش گرفته اید.
 

هزینه ویزای پیوست به خانواده در آلمان

مانند اکثر دیگر ویزاهای آلمان، هزینه ویزای پیوست به خانواده آلمان به صورت قابل توجه ۷۵ یورو است. این هزینه را باید شما پیش از رسیدگی به درخواست سفارت آلمان پرداخت کنید. با این حال، لازم به ذکر است که برخی از استثنائات نیز در پرداخت هزینه ویزای پیوست به خانواده در آلمان وجود دارد که از آن می توان به هزینه ویزای کودکان زیر ۱۸ سال نام برد که ۳۷.۵۰ یورو می باشد.

لازم به ذکر است که هزینه درخواست شما بدون توجه به هر شرایطی به هیچ عنوان مسترد نمی شود.

مدت زمان بررسی ویزای پیوست به خانواده آلمان

معمولا تنها چند هفته طول می کشد تا سفارت آلمان  در مورد صدور ویزای شما تصمیم گیری کند. این معمولا از زمان درخواست شما کمتر از ۱ ماه است. با این حال، ممکنه در این زمان تاخیری نیز وجود داشته باشد. هرگونه تاخیر در این زمینه ممکن است که در نتیجه ترافیک درخواست های سفارت باشد. همچنین، این احتمال هست که در نتیجه مشکلات در مدارک، نیاز باشد که زمان بیشتری را سفارت صرف کند.

کار در آلمان با ویزای پیوست به خانواده

کار در آلمان با ویزای پیوست به خانواده

کسی که شما به واسطه آن به آلمان مهاجرت کرده اید که اقامت آلمان را نیز دارد باید شرایط زیر را داشته باشد تا شرایط کار در آلمان را داشته باشید:

 • دارای کارت آبی اتحادیه اروپا باشد.
 • به عنوان دانشمند، محقق یا نیروی کار ماهر در یک زمینه یا بخش خاص به آلمان مهاجرت کرده باشد.
 • دارای مجوز اقامت آلمان بوده باشد.

قوانین مهاجرتی آلمان به هر فرد بالغ این اجازه را می دهد که با دریافت ویزای پیوست به خانواده، بتواند در این کشور کار کند. با این حال، متقاضیانی که با این ویزا به کانادا مهاجرت کرده اند باید شرایط و مدارک لازم برای شغلی که برای آن قصد دارند کار کنند را داشته باشند.

مقاله پیشنهادی ——-> مهاجرت کاری به آلمان 

نتیجه گیری

آلمان با داشتن چهارمین و برترین اقتصاد جهان و اروپا، سالانه پذیرای مهاجران بسیاری از سراسر جهان است که برای کار و زندگی به این کشور مهاجرت می کنند. مهاجران به دلایلی با ارسال دعوتنامه خانواده خود را به آلمان می آورند. از این رو که آلمان به بنیان خانواده اهمیت چندانی می دهد، از آنکه خانواده مهاجران در این کشور به دور هم جمع شوند استقبال می کند.

در آلمان انواع ویزای مختلفی به نام ویزای پیوست به خانواده اعطا می شود. کسی که قصد دارد خانواده خود را به آلمان بیاورد خود باید مجوز اقامت در آلمان را داشته و ثابت کند که فضای و تمکن مالی کافی برای حمایت از خانواده خود در مدت زمان حضور آنها در آلمان دارد. از مهمترین شرایطی که باید ارسال کننده دعوتنامه داشته باشد توانایی و مهارت در زبان انگلیسی است. این ویزا بسیار سریع از زمان درخواست ان و در کمتر از ۱ ماه ارسال می شود.

اگر قصد مهاجرت به آلمان و یا دریافت اطلاعات تکمیلی در مورد ویزای پیوست به خانواده دارید می توانید با کارشناسان ما در موسسه مهاجرت با ما در تماس باشید. 

سوالات متداول

در ابتدا لازم است که خویشاوند، همسر یا بستگان شما که در آلمان زندگی می کند، و شما قصد دارید که به واسطه وی به آلمان مهاجرت کنید باید شرایط زیر را داشته باشد تا شما بتوانید برای ویزای پیوست به خانواده اقدام کنید.

 • مجوز اقامت آلمان.
 • بیمه درمانی معتبر.
 • اثبات تمکن مالی
 • فضای کافی برای اقامت شما.

اگر همسر یا شریک زندگی شما به یکی از گروه های زیر تعلق داشته باشد بدون هیچ شرط سنی و زبانی می تواند برای شما دعوتنامه ارسال کند.

 • کارت آبی اتحادیه اروپا را داشته باشد
 • خود اشتغال باشد.
 • دارای درجه محققی در آلمان باشد
 •  از شرایط بسیار خوبی بهره مند گردیده باشد.

مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای پیوست همسر در آلمان عبارتند از:

 • تکمیل دو فرم درخواست.
 • کپی گذرنامه همسر
 • یک کپی از مجوز اقامت همسر
 • اصل و کپی سند ازدواج.
 • اثبات مهارت در زبان آلمانی

مدارک خاص مورد نیاز برای درخواست ویزای پیوست فرزندان به خانواده در آلمان عبارتند از:

 • کپی گذرنامه هر دو والدین.
 • شناسنامه و گذرنامه معتبر.
 • اثبات فرزندخواندگی (در صورت وجود).
 • حکم حضانت (در صورت طلاق والدین).
 • گواهی فوت والدین (در صورت فوت یکی از والدین).
 • رضایت نامه والدین.

هزینه ویزای پیوست به خانواده در آلمان برای بزرگسالان ۷۵ یورو است. برای کودکان تا ۱۸ سال نیز باید ۳۷،۵۰ یورو بپردازید. با این حال، این هزینه ها متغیر است و شما می توانید برای آنکه از هزینه دقیق آن اطلاع کسب کنید با سفارت آلمان تماس بگیرید.

شما از زمان درخواست ویزای پیوست به خانواده تا زمانی که ویزا را دریافت کنید چیزی در حدود ۱ ماه طول می کشد. اما بسته به پیچیدگی پرونده این زمان می تواند متغیر باشد.

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن