مشاوره رایگان

02128111107

اقامت فرانسه

اقامت فرانسه

اقامت فرانسه

دراین مقاله سعی شده است تا اطلاعات مفیدی درباره شرایط و راه های اخذ اقامت فرانسه برای خواننده ارائه دهیم. بنابراین با استناد به مطالب پیش رو می توان به یک جمع بندی مناسب جهت اخذ اقامت کشور فرانسه دست یافت. از سوی دیگر کارشناسان موسسه مهاجرت با ما می توانند شما خواننده گرامی را به بهترین نحو ممکن در امر مهاجرت به فرانسه یاری رساند.

مجوز اقامت فرانسه به فرد متقاضی که تصمیم دارد بیش از سه ماه در فرانسه اقامت داشته باشد تعلق می گیرد. اگر فرد متقاضی مهاجرت به فرانسه نسبت به اخذ مجوز اقدام ننماید لاجرم حضور وی در این کشور غیرقانونی محسوب می شود و قادر به دسترسی به بسیاری از خدمات و کمک های دولتی نخواهد بود.

آنچه در این مقاله میخوانید :

چنانچه فردی قصد اقامت در فرانسه را داشته باشد آیا باید برای اجازه اقامت فرانسه اقدام کند؟

چنانچه فردی قصد اقامت در فرانسه را داشته باشد آیا باید برای اجازه اقامت فرانسه اقدام کند؟

معافیت از شرط اخذ مجوز اقامت فرانسه فقط برای اتباع اتحادیه اروپا، کشورهای عضو اقتصادی منطقه اروپا و سوئیس است و اگر قصد دارند بیش از شش ماه در فرانسه بمانند، باید در ادارات متبوع ثبت نام کنند. از طرف دیگر، به آنها نیز پیشنهاد می شود كه به محض ورود به فرانسه، مجوز اقامت را به دست آورند تا بتوانند همانگونه كه در بالا گفته شد، به خدمات و كمك های دولتی دسترسی داشته باشند.

دارندگان ویزای اقامت کوتاه فرانسه، که مجاز به حداکثر حضور سه ماهه در فرانسه هستند، نیازی به اخذ مجوز مذکور ندارند.

مقاله پیشنهادی ——-> کشور فرانسه

انواع مجوز اقامت فرانسه

براساس نوع درخواست اقامت که برای اولین بار از طرف متقاضی داده می شود و یا اینکه تجدید مجوز اقامت برای مدت زمان کوتاهی پس از اولین بار داده شده است میتواند از طریق یکی از روش های زیر نسبت به اخذ مجوز اقامت اقدام کند:

 • در خواست برای کارت Sejour، باید در بخشداری یا سفارت فرانسه در کشور خود حضور یابد و با ارسال مدارک ذکرشده زیر برای یکی از انواع آن درخواست نماید. اگر متقاضی در پاریس است می تواند به پلیس پریفکشرمراجعه نماید. این نوع کارت برای افرادی است که به فرانسه می آیند و تحت ویزای با اقامت طولانی قرار دارد.
 • ویزای معتبر با اجازه اقامت قادر به اقدام جهت اقامت سه ماهه است.

برای کارت اقامت، می تواند در اداره مرکزی پلیس فرانسه یا زیرمجموعه های مربوطه در کشور مبدا درخواست بدهد.

مدارک لازم باید به زبان فرانسه باشد. این کارت اقامت برای زوج های شهروند فرانسه با اقامت دائم، والدین دارای فرزندان متولد فرانسه، مهاجران بازنشسته در فرانسه یا کسانی که بیش از سه سال پیاپی، کارت های اقامت خود را تجدید کرده اند.

گواهی اقامت الجزایر

فقط برای اتباع الجزایر صادر می شود. یک الجزایری می تواند درخواست یکی از مجوزهای اقامت زیر را بدهد:

گواهی یک ساله – برای الجزایری هایی که مایل به ورود به فرانسه و تحت هدف خاصی برای این نوع ویزا اقدام خواهند کرد.

گواهی ۱۰ ساله – این نوع از گواهی مخصوصاً برای افرادی است که با خانواده در فرانسه زندگی می کنند یا افرادی که چندین سال است که به طور قانونی در فرانسه اقامت دارند. قابل تجدید است.

گواهی اقامت “بازنشسته” و “همسر بازنشسته” – برای الجزایری که قبل از بازنشستگی در فرانسه اقامت داشته اند.

EU Blue Card

مدرکی است که به دارنده آن، چنانچه یک تبعه خارجی غیر اتحادیه اروپا باشد، اجازه می دهد تا با هدف شرکت در فعالیت های پولی و یافتن فرصت های شغلی موجود در زمینه تخصص خود، تا سه سال، در فرانسه اقامت داشته باشد.

فرصت تمدید اقامت

اجازه اقامت که برای یک، سه یا شش ماه اعتبار دارد و به والدین فرزند بیمار در فرانسه یا داوطلب یک مأموریت در فرانسه صادر می شود.

موارد موردنیاز برای مجوز اقامت فرانسه

به غیراز درخواست ویزای فرانسه که از کشور محل اقامت متقاضی درخواست می شود، متقاضی مهاجرت به فرانسه می تواند در خاک این کشور هم اقدام به کسب مجوز اقامت بکند تا مجوز مربوط صادر گردد. اگر ویزای اقامت طولانی در فرانسه با کلمات “carte de séjour à solliciter” مشخص شده باشد، باید طی دو ماه از ورود متقاضی به فرانسه در مقامات محلی تقاضا نماید. در حالی که، اگر ویزا در فرانسه با کلمات “CESEDA R.311-3” مشخص شده است، باید به محض ورود به فرانسه با Office Francais de I‘Imigration و de I‘Integration (OFFI) تماس بگیرد.

برای درخواست اجازه اقامت فرانسه، باید مدارک زیر را برای ارسال تهیه گردد:

 • پاسپورت معتبر با مهر ویزای فرانسه در آن
 • کپی صفحات مهم پاسپورت شامل: صفحات مهر شده
 • گواهی تولد از کشور مبدا
 • دو عدد عکس براساس استانداردهای ICAO
 • اثبات اقامت، که می تواند قبض برق، بیانیه اقامت، دریافت اجاره و غیره باشد.
 • اثبات درآمد
 • در صورت اشتغال – قرارداد کار و آخرین برگه های پرداخت.
 • اگر خود اشتغالی باشند – اثبات وضعیت آنها.
 • بازنشسته یا بیکار: اثبات داشتن منابع مالی کافی برای زندگی در فرانسه.
 • بیمه ی درمانی.
 • اگر متاهل هستید یا فرزند دارید ، باید گواهی ازدواج و شناسنامه فرزندان متقاضی ارائه شود.
 • ترجمه های هر مدرکی که به زبان فرانسه نباشد باید به این زبان ترجمه شود.
 

اخذ اقامت فرانسه از طریق سرمایه‌گذاری در این کشور

یکی از بهترین روش‌هایی که امروزه برای اخذ اقامت فرانسه وجود دارد دریافت ویزا و اقامت این کشور از طریق سرمایه‌گذاری در آن است. کشور فرانسه یکی از کشورهای صنعتی در دنیا شناخته می‌شود که در حال حاضر صنایع مختلفی در آن فعالیت دارند و باتوجه‌به این‌که این کشور یکی از قدرت‌های دنیا نیز شناخته می‌شود به دنبال تقویت صنایع خود است. همین عامل نیز باعث شده تا با روی خوش از سرمایه‌گذارانی که قصد سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف این کشور را دارند پذیرایی کند.

دریافت اقامت فرانسه از طریق سرمایه‌گذاری در این کشور می‌تواند مزایای بسیار زیادی را برای شما داشته باشد. اولین مزیت این است که شما خیلی سریع می‌توانید ویزای خود را در این کشور دریافت کرده و پس از چند سال حتی اقدام به اخذ اقامت دائم خود کنید. از طرف دیگر فرصت‌های سرمایه‌گذاری بی‌نظیری که در این کشور وجود دارد باعث می‌شود تا افراد بتوانند با سرمایه‌گذاری در آن به سود بالایی دست پیدا کنند.

شرایط زندگی در کشور فرانسه بسیار جذاب است و بدون شک به یک تجربه جدید برای شما تبدیل خواهد شد. شما با سرمایه‌گذاری در این کشور می‌توانید ویزای همراه را نیز برای اعضای خانواده خود دریافت کرده و به همراه خانواده به این کشور مهاجرت کنید.

دریافت اقامت فرانسه از طریق ازدواج در این کشور

اخذ اقامت فرانسه از طریق ازدواج در این کشور نیز برای افراد امکان‌پذیر است. اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که قصد دریافت اقامت این کشور را دارید می‌توانید با فردی که اقامت کشور فرانسه را دارا است ازدواج کرده و به این کشور مهاجرت کنید. پس از چند سال اگر ثابت شود که ازدواج شما سوری نبوده شما می‌توانید درخواست خود برای صدور اقامت دائم کشور فرانسه را به اداره مهاجرت این کشور تحویل داده و به‌این‌ترتیب اقامت خود را دریافت کنید.

در خصوص این روش برای اخذ اقامت کشور فرانسه باید به چند نکته کلیدی و بسیار مهم دقت داشته باشید. اولین نکته این است که در زمان مراجعه به سفارت کشور فرانسه شما حتما باید مدارک ازدواج، مدارک شخصی خود و همسرتان و البته نامه‌ای مبنی بر تمکن مالی همسر شما برای حمایت مالی از شما در کشور فرانسه را به سفارت این کشور تحویل دهید تا بتوانید ویزا و اقامت موقت خود را دریافت کنید. از طرف دیگر ازدواج شما به‌هیچ‌وجه نباید صوری باشد.

درصورتی‌که در هر مرحله‌ای از اخذ ویزا و حتی پس از اخذ ویزا اثبات شود که ازدواج شما با همسرتان صوری بوده و تنها با هدف مهاجرت به کشور فرانسه صورت گرفته است ویزای شما منقضی شده و شما باید به کشور مبدا خود بازگردید.

سایر روش‌هایی که برای اخذ اقامت فرانسه وجود دارد

سایر روش‌هایی که برای اخذ اقامت فرانسه وجود دارد

از دیگر روش‌هایی که امروزه می‌توانید برای اخذ اقامت فرانسه از آنها استفاده کنید می‌توان به موارد زیر اشاره کرد. البته نباید فراموش کنید که در برخی از این روش‌ها شما تنها اقامت موقت کشور فرانسه را دریافت می‌کنید و در ادامه باید اقدام به تمدیدکردن آن کنید:

 • اقامت کاری فرانسه: افراد و نیروهای متخصصی که دارای تخصص در یک زمینه خاص هستند می‌توانند با ارائه مدارک خود و پیداکردن کار فرانسه اقدام به مهاجرت کاری به فرانسه کنند. معمولا مدت‌زمان این اقامت بین ۳ تا ۵ سال خواهد بود و پس از آن شما باید اقدام به تمدید ویزا و اقامت خود کنید. البته تمدید اقامت تنها به شرطی قابل انجام خواهد بود که کارفرمای شما در این کشور از شما رضایت کافی داشته باشد.
 • اقامت تحصیلی فرانسه: دانشجویانی که قصد تحصیل در فرانسه را دارند می‌توانند با دریافت نامه پذیرش از یکی از این دانشگاه‌ها به‌راحتی اقامت و ویزای تحصیلی خود را دریافت کنند. آنها پس از دوران تحصیل خود در این کشور یا می‌توانند مشغول به کار در فرانسه شوند و اقامت تحصیلی خود را به اقامت کاری در این کشور تغییر دهند یا این‌که در مقاطع بالاتر ادامه تحصیل داده و اقامت خود را تمدید کنند.
 

برای اخذ اقامت فرانسه چه مراحلی را باید طی کنیم؟

در گام نخست شما باید مدارکی که در بخش‌های قبلی بیان کردیم را آماده کرده و تمامی مدارک موردنیاز برای اخذ اقامت خود از طریق هریک از روش‌هایی که بیان کردیم را نیز تهیه کنید. در گام بعدی شما باید وارد آدرس سایت رسمی سفارت کشور فرانسه شده و اقدام به تعیین وقت سفارت این کشور کنید. برای این کار فرمی در اختیار شما قرار می‌گیرد که حتما باید این فرم را با اطلاعات درست و معتبر پر کنید. پس از آن ایمیلی برای شما ارسال می‌شود که داخل این ایمیل زمان و تاریخ مراجعه شما به این سفارت مشخص شده است.

در تاریخ مشخص شده برای اخذ اقامت فرانسه شما باید با دردست‌داشتن مدارک خود به سفارت این کشور مراجعه کرده و درخواست رسمی برای صدور ویزا و اقامت کشور فرانسه را به سفارت این کشور تحویل دهید. پس از آن درصورتی‌که مشکلی وجود نداشته باشد اقامت و ویزای شما صادر شده و شما می‌توانید در این کشور زندگی کنید. از طرف دیگر نباید فراموش کنید که با ورود به این کشور شما می‌توانید با مراجعه به اداره مهاجرت فرانسه ویزا و اقامت خود را تمدید کنید.

نتیجه گیری

برای تمدید اقامت نیز روش‌ها و راهکارهای مختلفی وجود دارد که با استفاده از خدمات موسسه مهاجرتی مهاجرت با ما می‌توانید اطلاعات جامع و کاملی را در این زمینه به دست بیاورید.

موسسه مهاجرتی مهاجرت با ما خدمات مشاوره خود را در زمینه اخذ اقامت فرانسه با بالاترین سطح کیفیت و مناسب‌ترین قیمت به شما ارائه می‌دهد. مشاوران و متخصصان این مجموعه دارای تجربه و تخصص بالایی در زمینه مهاجرت به کشورهای خارجی هستند و به همین علت نیز می‌توانند تمامی اطلاعات موردنیاز در این زمینه را به بهترین شکل ممکن در اختیار شما قرار دهند.

سوالات متداول

 • پاسپورت معتبر با مهر ویزای فرانسه در آن
 • کپی صفحات مهم پاسپورت شامل: صفحات مهر شده
 • گواهی تولد از کشور مبدا
 • دو عدد عکس براساس استانداردهای ICAO
 • اثبات اقامت، که می تواند قبض برق، بیانیه اقامت، دریافت اجاره و غیره باشد.
 • اثبات درآمد
 • در صورت اشتغال – قرارداد کار و آخرین برگه های پرداخت.
 • اگر خود اشتغالی باشند – اثبات وضعیت آنها.
 • بازنشسته یا بیکار: اثبات داشتن منابع مالی کافی برای زندگی در فرانسه.
 • بیمه ی درمانی.
 • اگر متاهل هستید یا فرزند دارید ، باید گواهی ازدواج و شناسنامه فرزندان متقاضی ارائه شود.
 • ترجمه های هر مدرکی که به زبان فرانسه نباشد باید به این زبان ترجمه شود.
 

مدرکی است که به دارنده آن، چنانچه یک تبعه خارجی غیر اتحادیه اروپا باشد، اجازه می دهد تا با هدف شرکت در فعالیت های پولی و یافتن فرصت های شغلی موجود در زمینه تخصص خود، تا سه سال، در فرانسه اقامت داشته باشد.

 

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن