مشاوره رایگان

02128111107

معرفی دانشگاه های فرانسه

معرفی دانشگاه های فرانسه

برای دانشجویان بین‌المللی کشور فرانسه با داشتن یک سیستم آموزشی بسیار با کیفیت یکی از‌ بهترین مقاصد تحصیلی می باشد. از کشورهای مختلف جهان دانشجویان بسیار زیادی برای تحصیل به فرانسه مهاجرت می کنند. تحصیل در بسیاری از دانشگاه های فرانسه همراه با مزیت‌های بی شماری می باشد. در کنار یک سیستم آموزشی بسیار با کیفیت، فرانسه یکی از بهترین کشور های جهان از لحاظ گردشگری است و جاذبه‌های‌ طبیعی و باستانی فراوانی در فرانسه وجود دارد و این کشور یکی از زیباترین کشور های جهان می باشد. ما در این مقاله به معرفی دانشگاه های فرانسه خواهیم پرداخت.

معرفی دانشگاه های فرانسه

از طرفی دیگر شرایط خوبی در فرانسه برای ادامه تحصیل دانشجویان بین‌المللی در دانشگاه های این کشور وجود دارد.‌ فرانسه دانشگاه‌های بسیار خوبی را دارد و برنامه‌های تحصیلی در این کشور با کیفیت بسیار بالای آموزشی به دانشجویان‌ ارائه می شود. استاندارد آموزشی فرانسه یکی از بهترین استانداردهای آموزشی در جهان است. در دانشگاه‌های فرانسه هم اکنون برای دانشجویان خارجی امکان‌ تحصیل فراهم شده است. این در واقع موجب شده است که سالیانه داوطلبان بسیار زیادی درخواست اخذ پذیرش تحصیلی به دانشگاه های فرانسه ارسال کنند.

فرانسه دانشگاه های فراوانی دارد که دارای شهرت جهانی نیز هستند و‌ این موجب شده است که این دانشگاه ها در فهرست برترین دانشگاه‌های جهان قرار داشته باشند. ما در این نوشتار قصد داریم به معرفی بهترین دانشگاه‌های فرانسه‌ بپردازیم.

آنچه در این مقاله میخوانید :

درباره فرانسه

وقتی نام کشور فرانسه را می شنوید، ممکن است که فرهنگ و هنر بسیار غنی این کشور به ذهن شما خطور کند. فرانسه کشوری است که به عنوان یکی از قدرت‌های صنعتی جهان شناخته می‌شود. در سازمان ملل این کشور در میان کشورهایی است که حق رای وتو دارند. فرانسه سیستم آموزش بسیار مدرن و کاربردی دارد و دانشگاه‌های این کشور کیفیت بسیار بالایی را دارند. یکی از بزرگ‌ترین کشورهای اروپا کشور فرانسه است. فرانسه با کشور های بلژیک، آلمان، لوکزامبورگ، سوئیس، ایتالیا و اسپانیا به صورت زمینی همسایه است و از طریق کانال مانش با کشور انگلستان نیز همسایه می باشد.

فرانسه به عنوان دروازه اتحادیه اروپا معروف است و این کشوری بستری‌های ارتباطی بسیار خوبی مانند فرودگاه‌های بین‌المللی را در اختیار دارد. محبوب‌ترین مقصد گردشگری در میان تمام کشور های دنیا فرانسه است و این امر در واقع سببی شده است تا سالیانه گردشگران بسیاری به سوی این کشور جذب شوند. آثار تاریخی، موزه‌ها و گالری‌های بسیار جذاب، زیبایی‌های طبیعی، آب‌وهوای شگفت‌انگیز همه موجب شده است تا این کشور به عنوان یکی از محبوب ترین کشور های جهان برای گردشگری شناخته شود.

بیش از ۲۳ درصد بودجه ملی کشور فرانسه به امر آموزش اختصاص داده شده است. با بودجه های بسیار بالای آموزشی این کشور به یکی از بهترین کشور های جهان برای تحصیل تبدیل گردیده است. دانشجویان بین‌المللی بسیاری هر ساله به علت کیفیت بالای تحصیل در کشور فرانسه به این کشور مهاجرت می کنند. یکی از مهم‌ترین مزایای تحصیل در کشور فرانسه را می توانیم تحصیل رایگان در موسسات آموزشی و دانشگاه های فرانسه بدانیم. زبان فرانسوی زبان رسمی کشور فرانسه است. این زبان یکی از مهمترین زبان های جهان می باشد و چیزی در حدود ۲۰۰ میلیون نفر در سراسر دنیا به این زبان صحبت می‌کنند.

امکان دریافت اقامت فرانسه نیز برای کسانی که در این کشور تحصیل می کنند وجود دارد. و شما این امکان را خواهید داشت که در صورتی که ۷ سال در فرانسه زندگی کرده باشید، اقامت فرانسه را نیز اخذ کنید.

مقاله پیشنهادی ——-> کشور فرانسه

بهترین دانشگاه های فرانسه

بهترین دانشگاه های فرانسه

با اخذ پذیرش از موسسات آموزشی و دانشگاه‌های فرانسه شما این امکان را خواهید داشت که رویای تحصیل خود را در بهترین کشور اروپا به حقیقت تبدیل کنید. باید به شما بگوییم که‌ شما این  امکان را خواهید داشت که با ادامه تحصیل در دانشگاه های فرانسه با موفقیت‌های بسیاری که کسب می کنید آینده خود را نیز رقم بزنید. با تحصیل در دانشگاه های معتبر فرانسوی این امکان را خواهید داشت که دانش و تجربه‌ خود را نیز در زمینه رشته تخصصی خود افزایش دهید و همچنین آینده شغلی خود را نیز بیمه کنید.

 

با فارغ التحصیل شدن از یک دانشگاه معتبر در کشور فرانسه، مدرک بین‌المللی خود را می توانید دریافت کنید و به سرعت وارد بازار کار حرفه‌ای در این کشور شوید. در واقع شما می توانید از طریق کار پس از تحصیل آموخته‌ها و تجربه‌هایی را که در طول دوران تحصیل خود کسب کرده اید را به صورت عملی و حرفه‌ای‌ در بیارید. ما در ادامه قصد داریم که شما را با دانشگاه های برتر فرانسه‌ آشنا سازیم. دانشگاه های فرانسه دارای شهرت جهانی بوده و شرایط بسیار خوبی را برای تحصیل دانشجویان خارجی فراهم می باشد.

مقاله پیشنهادی ——-> تحصیل در فرانسه

دانشگاه PSL پاریس

یکی از بهترین دانشگاه های جهان که در کشور فرانسه قرار دارد دانشگاه PSL (Paris Sciences et Lettres) است. دانشگاه پی اس ال در سال ۲۰۱۰ در شهر پاریس تاسیس گردید. در عصر روشنگری‌ برخی از مهمترین نهادهای این دانشگاه از جمله ابزرواسیون، کالج فرانسه و هنرهای زیبا تاسیس شدند. چندین موسسه ‌ این دانشگاه را تشکیل می دهند. در طول زمان‌ این دانشگاه توانسته است که پیشرفت‌های بسیاری را داشته باشد و هم اکنون این دانشگاه دارای ۹ موسسه آکادمیک ‌و تحقیقاتی است. چندین موسسه وابسته نیز در این دانشگاه فعالیت می کنند.

در دانشگاه پس سی ال رشته‌های بسیار متنوعی ارائه می‌شوند‌ که در زمینه‌های مختلفی نیز فعالیت دارند. در این دانشگاه دانشجویان این امکان را خواهند داشت که در طیف گسترده‌ای از رشته‌های تحصیلی که به آنها ارائه می شود تحصیل کنند. در زمینه‌های علوم، مهندسی، رشته‌های فنی و علوم اجتماعی، علوم انسانی و هنر ‌ این دانشگاه رشته‌های مختلفی را به دانشجویان خود ارائه می کند. در بین دانشگاه های سراسر جهان دانشگاه PSL‌ پاریس یکی از دانشگاه‌های تحقیقاتی پیشرو در این کشور است.‌

یکی از مدارس وابسته به این دانشگاه در زمان کنوانسیون ملی پس از انقلاب‌ در سال ۱۷۹۴ به عنوان اکول نرمال سوپریور  PSL‌ تاسیس شده و این مدرسه سالیانه ۲۰۰ دانشجو پذیرش می کند. دانشگاه پی اس ال همچنین یکی از برترین موسسات تحقیقاتی در جهان است و این دانشگاه روابط بسیار خوب و گسترده‌ای را نیز با دیگر موسسات و دانشگاه‌های بین‌المللی جهان دارد.

دانشگاه های کمبریج، پکن، ملی تایوان و UCL  روابط عالی و بسیار خوبی را نیز با دانشگاه پی اس ال دارند و فعالیت‌ها و پروژه‌های تحقیقاتی و علمی‌ این دانشگاه‌ها‌ با همکاری دانشگاه پی اس ال انجام می شود.

برای کسب اطلاع از آخرین اخبار مهاجرت تحصیلی به فرانسه با وکیلان مهاجرتی ما در شبکه های اجتماعی در ارتباط باشید. وکیلان مهاجرتی ما، به صورت آنلاین شما را در جریان تازه ترین قوانین مهاجرت به فرانسه قرار خواهند داد.

 

مزایای تحصیل در دانشگاه PSL فرانسه

دانشگاه پی اس ال کیفیت آموزش بسیار بالایی را به دانشجویانی که در این دانشگاه تحصیل می کنند ارائه می کند و برنامه‌های تحصیلی این دانشگاه یکی از با استاندارد ترین برنامه های تحصیلی در جهان می باشد. برترین اساتید فرانسه در این دانشگاه تحصیل می کنند.‌ تحصیل در بهترین دانشگاه فرانسه را شما می توانید از طریق تحصیل در این دانشگاه تجربه کنید. در مقاطع تحصیلی مختلف و در طیف وسیعی از رشته‌های تحصیلی شما این امکان را خواهید داشت که در این دانشگاه تحصیل کنید. اگر شما این دانشگاه را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب کنید می توانید در زمینه و رشته مورد علاقه خود به تحصیل مشغول شوید.

افراد تاثیرگذار بسیاری را شما می توانید پیدا کنید که در این دانشگاه تحصیل کرده اند.‌ در زمینه‌های شیمی‌، فیزیک، ادبیات، فیزیولوژی و همچنین رشته های پزشکی در مجموع این دانشگاه چیزی در حدود ۲۸ جایزه نوبل دریافت کرده است. از مهمترین و برجسته‌ترین افرادی که توانسته اند از این دانشگاه فارغ التحصیل شوند می توانیم به افرادی از جمله هنری برگسون، لوئی پاستور و ژان پل سارتر اشاره داشته باشیم.

دانشگاه اکول پلی تکنیک فرانسه

دانشگاه اکول پلی تکنیک فرانسه

دانشگاه اکول پلی تکنیک یکی دیگر از بهترین دانشگاه های فرانسه است و این دانشگاه در سال ۱۷۹۴ تاسیس گردیده است و‌ دانشجویان بسیاری در بیش از ۲۲۵ سال از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند. در‌ زمینه علم و فناوری این دانشگاه در فرانسه یکی از موسسات آموزش عالی پیشرو است. از‌ مقاطع کارشناسی تا مقاطع تحصیلی تکمیلی دانشگاه اکول پلی تکنیک‌ امکان تحصیل در طیف وسیعی از برنامه‌های تحصیلی را برای دانشجویان بین‌المللی فراهم کرده است.

شما در رشته‌ای که در این دانشگاه در حال تحصیل هستید به خوبی می توانید دانش و اطلاعات مفیدی را کسب کنید. تحصیل در دانشگاه های فرانسه تضمینی است که شما می توانید پس از فارغ التحصیلی در بهترین شرکت ها و سازمان های فرانسه و یا اروپا استخدام شوید. بیشتر برنامه‌های درسی که در دانشگاه اکول پلی تکنیک ارائه می شود بر روی علوم متمرکز هستند و این دانشگاه‌ در زیر شاخه‌های فیزیک، ریاضیات، علوم کامپیوتر، ‌زیست شناسی، شیمی، مکانیک اقتصاد و غیره بسیار معروف است.

همچنین شما این امکان را خواهید داشت که در رشته‌های زبان‌ خارجی، علوم انسانی، تربیت ‌بدنی و علوم اجتماعی، ادبیات و هنر  نیز تحصیل کنید. شما در این دانشگاه این امکان را خواهید داشت که در هر رشته ای که علاقه مند هستید تحصیل کنید و کسب دانش کنید.

 

رشته‌های تطبیقی در دانشگاه اکول پلی تکنیک فرانسه

دانشگاه اکول‌ پلی تکنیک این امکان را به وجود آورده است که دانشجویان در برنامه‌ی تحصیلی کارشناسی علوم تحصیل کند. این رشته می تواند برای دانشجویانی است که علاقه دارند در ریاضیات و علوم تحصیل کنند مناسب باشد. آندسته از دانشجویانی که علاقمند به تحصیل در این برنامه تحصیلی هستند می توانند به مدت سه سال در واحدهای درسی که برای این رشته در نظر گرفته شده است درس بخوانند. این برنامه تحصیلی به زبان انگلیسی است و یک برنامه چند رشته‌ای و کاملاً گزینشی می باشد.

دانشجویان بین‌المللی  لازم است از آنجا که این برنامه تحصیلی به زبان انگلیسی ارائه می‌شود، این امکان را خواهند داشت که به راحتی در برنامه های تحصیلی این دانشگاه ثبت نام خود را انجام دهند. تحصیل در این برنامه های آموزشی دانش و مهارت‌های بسیاری را به دانشجویان ارائه می دهد. دانشجویان این امکان را خواهند داشت که در چند زمینه‌ی مرتبط از طریق این رشته کسب دانش کنند و بتوانند راه حل‌های خلاقانه و مفیدی را در آینده از طریق این روش ابداع کنند.

دانشجویان این امکان را خواهند داشت که از طریق تحصیل دراین رشته مشکلات و مسائل جهانی را حل کنند.  چرا که این رشته به عنوان رشته‌ تطبیقی و میان ‌رشته‌ای شناخته می شود که ابتکار و خلاقیت بیشتری را به دانشجویان تزریق می کند تا آنها بتوانند در چند زمینه دانش و مهارت‌های خود را افزایش دهند. در سال اول دانشجویان با درس‌های پایه و بنیادی آشنا خواهند شد. اما از سال دوم و سوم دانشجویان یکی از ۳ گرایش اصلی یعنی علوم کامپیوتر و ریاضیات، فیزیک و ریاضیات و اقتصاد و ریاضیات را خواهند داشت.

‌پس از اتمام دوره کارشناسی نیز دانشجویان این امکان را خواهند داشت که تحصیل خود را در مقطع تحصیلات تکمیلی این دانشگاه یا دانشگاه‌های دیگری که در سراسر جهان وجود دارد ادامه دهند. دانشجویان بین‌المللی این دانشگاه در حدود ۳۰ درصد هستند و حدود ۳۰۰۰ دانشجو در مجموع در این دانشگاه تحصیل می کنند.

‌دانشگاه سوربن فرانسه

در شهر پاریس یک دانشگاه وجود دارد به نام دانشگاه سوربن که دانشگاه دولتی بسیار با کیفیت می باشد و یکی از بهترین دانشگاه های فرانسه نیز می باشد. این دانشگاه پس از ادغام با دانشگاه پیر و ماری کوری و دانشگاه پاریس سوربن در سال ۲۰۱۸ به طور رسمی‌ تاسیس گردید.‌ اما لازم به ذکر است که با این حال سال تاسیس این دانشگاه به قرن سیزدهم و سال ۱۲۵۷ ‌برمیگردد.

پردیس اصلی این دانشگاه که پیشتر متعلق به دانشگاه‌ پاریس بود در محله لاتین پاریس قرار گرفته است.‌ این دانشگاه‌ دارای کتابخانه‌ای بسیار بی نظیری است که سرپانت‌ نام دارد و حدود ۳۰۰ نشریه و بیش از ۵۰,۰۰۰ اثر‌ فرانسوی نیز در این دانشگاه نگهداری می‌شوند.

همچنین مجموعه‌های علمی‌ معتبر و متعددی در دانشگاه سوربن وجود دارد که همگان امکان بازدید از آنها را خواهند داشت.

 

دانشکده‌های دانشگاه سوربن

۳  دانشکده‌ اصلی در دانشگاه سوربن فعالیت می کنند که از آنها می توانیم به دانشکده های هنر و علوم انسانی،‌ دانشگاه پزشکی‌ و دانشکده علوم و مهندسی اشاره داشته باشیم.‌ این دانشگاه همچنین پردیس خود را در کشور امارات در سال ۲۰۰۸ تاسیس کرد. در این دانشگاه شما می توانید در طیف وسیعی از رشته‌های تحصیلی که به زبان فرانسوی ارائه می شوند تحصیل کنید.  

 

مزیت تحصیل در دانشگاه سوربن

تحصیل در دانشگاه سوربن همراه با مزیت های فراوانی است که تحصیل در این دانشگاه را ما به شما نسبت به دیگر دانشگاه های فرانسه پیشنهاد می کنیم. دانشگاه سوربن علاوه بر خود فرانسه از برترین دانشگاه‌ های جهان نیز به حساب می‌آید و این دانشگاه توانسته است که در دهه های اخیر یک شهرت‌ بین‌المللی را برای خود کسب کند. برای تمام دانشجویان بین‌المللی تحصیل و ورود به این دانشگاه می‌تواند یک موفقیت بزرگ به حساب آید.

برنامه‌های تحصیلی در این دانشگاه با بهترین و بالاترین استاندارد و کیفیت آموزشی ارائه می شود. دانشجویان این امکان را خواهند داشت که در یک محیط آکادمیک‌ بسیار خوبی تحصیل کنند. در طول سالیان دراز‌ با تربیت و تعلیم افراد خلاق و تاثیر گذار دانشگاه سوربون توانسته است که خدمات بسیار خوبی را به‌ جامعه جهانی ارائه کند. شما پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه سوربون و همراه داشتن مدرک این دانشگاه این امکان را خواهید داشت که به راحتی در زمینه تحصیلی خود شغل مناسبی پیدا کرده و آموخته‌های سالیان دراز خود را به‌ تجربیات عملی تبدیل کنید.

در فرانسه رقابت بسیار شدیدی برای دانشجویان بین‌المللی به جهت ورود به دانشگاه‌ و تحصیل در دانشگاه های آن وجود دارد.‌ بنابراین لازم است که برای اخذ پذیرش تحصیلی از این دانشگاه ها رزومه و سابقه تحصیلی قوی را جمع آوری کرده باشید. لازم است که شما در طول دوره تحصیل خود نیز تلاش بسیار زیادی را انجام داده باشید.

برای کسب اطلاعات تکمیلی و دریافت مشاوره در مورد مهاجرت کاری، تحصیلی و سرمایه گذاری به فرانسه  با کارشناسان ما در موسسه  مهاجرت با ما در ارتباط باشید.

دانشگاه پاریس

مزایای تحصیل در دانشگاه پاریس

در میان تمام دانشگاه های فرانسه می توانیم به دانشگاه‌ پاریس به عنوان یکی از بهترین دانشگاه‌های این کشور اشاره داشته باشیم. دانشگاه پاریس به عنوان شبکه جهانی دانش و نوآوری معروف است.‌ دانشگاه پاریس یکی از دانشگاه های چند رشته‌ای است‌ که دانشجویان بین‌المللی امکان تحصیل در آن را دارند. دانشگاه پاریس در واقع در سال ۲۰۱۹ از ادغام دانشگاه‌های پاریس دکارت‌، پاریس دیدرو و انستیتوی فیزیکی جهان پاریس‌ تشکیل گردید.

یکی از مهمترین اهداف این دانشگاه هدایت و توسعه یک نیروی استثنایی و بسیار ماهر است تا بتواند از طریق آن راه حل‌های‌ موثر و خلاقانه را برای چالش‌های جامعه‌ آینده جهانی پیدا کند. دانشگاه پاریس یکی از بهترین دانشگاه های فرانسه است و این دانشگاه توانسته است که به یکی از بهترین دانشگاه های جوان‌ فرانسه تبدیل شود. در واقع بی شک دانشگاه پاریس در دهه های اخیر توانسته است که عنوان برترین دانشگاه فرانسه از دیگر دانشگاه های فرانسه پیشی بگیرد.

 

رشته‌های دانشگاه پاریس

در بین تمام دانشگاه های بین‌المللی، دانشگاه پاریس به عنوان یکی از برترین و شناخته شده ترین دانشگاه های جهانی شناخته می شود. زمینه‌ها و رشته‌های مختلفی توسط این دانشگاه ارائه می شود. شما همچنین در این دانشگاه می توانید در دوره‌های پیشرفته‌ی خلاقانه و ابتکاری نیز تحصیل کنید. با توجه به اینکه در این دانشگاه رشته‌ها و زیرشاخه‌های مختلفی و بسیار تخصصی ارائه می‌شوند، دانشجویان این امکان را خواهند داشت که در رشته و زمینه مورد علاقه خود در مقاطع تحصیلی مختلف تحصیل کنند.

از مهمترین رشته هایی که در این دانشگاه ارائه می شوند می توانیم به رشته‌های تحصیلی‌ هنر و علوم انسانی، ‌ ادبیات، علوم اجتماعی، زبان‌های خارجی، علم و فناوری، علوم اقتصادی، دندانپزشکی، پزشکی، پرستاری‌ و داروسازی اشاره داشته باشیم.

 

ویژگی‌های منحصربه‌فرد دانشگاه پاریس

دانشگاه پاریس دانشگاهی است که کیفیت آموزشی در این دانشگاه بسیار بالا است و این دانشگاه از یک سطح علمی‌ بسیار عالی نیز برخوردار است. دانشگاه پاریس یکی از منحصر به فردترین دانشگاه های فرانسه است که دارای یک فضای منحصر به فرد می باشد و‌ ارزش‌های مخصوص به خود را نیز دارد.

در این دانشگاه آموزش و تحقیق، آزادی اندیشه در مطالعه، گشاده رویی به جهان، خدمت به جامعه و منافع عمومی‌ و همچنینی یکپارچگی علمی‌ به خوبی توسط شیوه های آموزشی جدید به دانشجویان آموزش داده می شود. این فاکتورها در برنامه های آموزشی دانشگاه پاریس از ارزش بالایی برخوردار هستند. تمامی فعالیت‌ها و ‌آموزش‌ها‌ در این دانشگاه با تکیه بر این ارزش‌ها قرار داده شده اند.

دانشگاه پاریس‌ یکی از برترین دانشگاه های جهان در مورد تلفیق تاریخ و مدرنیته است. این دانشگاه توانسته است که میراث معماری لاتین را با مدرنیته تلفیق کند. این معماری بی نظیر موجب شده است که این دانشگاه محیط بسیار منحصر به ‌فردی را‌ برای تحصیل آموزشی به دانشجویان خود ارائه کند.

حدود ۱۴ پردیس در این دانشگاه قرار دارند و امکانات تحقیقاتی این دانشگاه در نوع خود بی نظیر می باشند. این دانشگاه همچنین دارای میراث بسیار استثنایی است که اغلب آنها نیز در پاریس و حومه‌ی آن قرار گرفته اند.‌ این موقعیت بسیار استثنایی این دانشگاه موجب شده است که رفت و آمد به پردیس‌های مختلف‌ این دانشگاه را برای تمام دانشجویانی که از دیگر نقاط مختلف جهان به این دانشگاه مهاجرت می کنند بسیار ساده و آسان کند.

 

مزایای تحصیل در دانشگاه پاریس

تحصیل در دانشگاه پاریس می تواند برای شما با شرایط بسیار خوبی همراه باشد و مزیت های فراوانی را نیز برای شما داشته باشد. دانشگاه پاریس یکی از بهترین موسسات آموزشی در جهان است و این دانشگاه می تواند مقصد بسیار خوبی برای تحصیل در فرانسه برای شما باشد. شما این امکان را خواهید داشت که در این دانشگاه از امکانات و خدمات بسیار خوبی که برای دانشجویان در نظر گرفته شده است نیز استفاده کنید.

این دانشگاه از پویایی زندگی دانشجویی بسیار خوبی بهره مند است. شما در این دانشگاه می توانید تجربیات بسیار خوبی را در مدتی که در این دانشگاه در حال تحصیل هستید کسب کنید. دانشجویان علاوه بر بهره‌مندی از یک محیط آکادمیک‌ عالی و برنامه‌های تحصیلی منحصر به فرد این امکان را خواهند داشت که زندگی دانشجویی بسیار شیرین و لذت بخشی را تجربه کنند.

دانشگاه پاریس ساکلی

دانشگاه پاریس ساکلی

یکی دیگر از برترین دانشگاه های اروپا و فرانسه دانشگاه ساکلی است. این دانشگاه از ۱۴ موسسه برجسته آموزشی عالی تشکیل شده است و همچنین سازمان‌های تحقیقاتی بسیار زیادی در این دانشگاه فعالیت می کنند. پروژه‌های‌ علمی‌ و تحقیقاتی فراوانی در این دانشگاه با همکاری یکدیگر در حال اجرا هستند. این دانشگاه یکی از بهترین دانشگاه های فرانسه است که مجهز به فناوری به روز و امکانات بسیار پیشرفته ای نیز است.‌

در این دانشگاه پروژه‌های پژوهشی و تحقیقاتی با‌ سطح جهانی و علمی‌بسیار بالایی ارائه می‌شوند و دانشگاه پاریس ساکلی از لحاظ آموزشی یکی از با استانداردترین دانشگاه های فرانسه در سطح بین‌المللی و جهانی می باشد. در این دانشگاه چیزی بیش از ۶۵,۰۰۰ دانشجو در حال تحصیل هستند. این دانشگاه در مقطع کارشناسی ارشد ۹,۰۰۰ دانشجو و در مقطع دکترا نیز حدود ۴,۶۰۰ دانشجو دارد. در این دانشگاه دانشجویانی از ۱۲۷ کشور جهان در حال تحصیل می باشند.

۴۲ درصد از دانشجویانی که در این دانشگاه در حال تحصیل هستند از دانشجویان بین المللی هستند. در این دانشگاه چیزی در حدود ۹,۰۰۰ استاد‌ در حال تدریس و همکاری در زمینه‌های مختلف علمی ‌و پژوهشی نیز می باشند.

 

رشته‌های ارائه شده در دانشگاه پاریس ساکلی

در این دانشگاه رشته‌های تحصیلی مختلفی ارائه می‌شوند و دانشجویان بین‌المللی این امکان را دارند که در مقاطع گوناگونی که در این دانشگاه وجود دارد تحصیل کنند. زیر شاخه‌های متنوع و مختلفی در این دانشگاه در رشته‌های تحصیلی گوناگونی ارائه می شوند. رشته های تحصیلی در این دانشگاه کاملا متنوع و مختلف هستند. شما در این دانشگاه این امکان را خواهید داشت که در رشته ای که علاقه مند هستید به صورت تخصصی تحصیل کنید.

از مهمترین رشته های تحصیلی که در این دانشگاه ارائه می شوند می توانیم به تنوع زیستی، علوم پایه، کشاورزی و غذا، زیست شناسی، جامعه و محیط زیست، پزشکی و داروسازی، علوم فنی و مهندسی، علوم انسانی، علوم و فناوری اطلاعات، حقوق و علوم سیاسی، علوم اجتماعی، علوم ورزشی و تربیت بدنی اشاره داشته باشیم. اغلب رشته های دانشگاهی در این دانشگاه در تمام مقاطع از کارشناسی تا دکترا ارائه می شوند. همچنین بسیاری از دوره‌های پژوهشی را شما می توانید در این دانشگاه در نظر داشته باشید. دوره‌ های تحقیقاتی و پژوهشی بسیاری در این دانشگاه تحت پوشش قرار دارند.

 

امکانات موجود در دانشگاه پاریس ساکلی

دانشگاه ساکلی پاریس در واقع یکی از بهترین دانشگاه های فرانسه از لحاظ امکانات می باشد و تحصیل در این دانشگاه همراه با امکانات بیشماری است. شما با تحصیل در این دانشگاه می توانید به راحتی در مقطع مورد نظر خود تحصیل کنید و برای انجام کارهای پایان نامه و رساله کمبودی را احساس نکنید. در این دانشگاه چیزی در حدود ۲۷۵ لابراتوار و‌ آزمایشگاه در حال فعالیت هستند. دانشگاه ساکلی یکی از تحقیقاتی ترین دانشگاه های فرانسه است و در این دانشگاه پژوهش های بسیار فراوانی نیز انجام می شود.

به عنوان مثال دانشگاه ساکلی در زمینه اخترفیزیک، ریاضیات، علوم اعصاب، فیزیک لیزر و ذرات، علوم مواد، علوم نانو، ‌علوم اعصاب، شیمی، مهندسی، علوم گیاهی، اقتصاد و علوم اجتماعی و سیاسی یکی از بهترین دانشگاه های جهان است. این دانشگاه در رشته های نام برده شده شهرت جهانی را دارد. این دانشگاه در دهه های اخیر توانسته است که ۲ جایزه نوبل و ‌ ۱۰ مدال فیلدز را از آن خود کند. یکی از بهترین دانشگاه های فرانسه را بی شک برای تحصیل دانشجویان از سراسر جهان می توانیم دانشگاه پاریس بدانیم.

شما با تحصیل در دانشگاه‌ ساکلی این امکان را خواهید داشت که از مزیت‌های تحصیل در یک فضای آکادمیک با سطح علمی ‌بسیار بالا استفاده کنید. با تحصیل در این دانشگاه این امکان را خواهید داشت که آینده تحصیلی خود را نیز بسازید. دانشگاه های بسیاری در فرانسه قرار دارند که توانسته اند شهرت بین‌المللی را برای خود کسب کنند. از مهمترین دانشگاه های فرانسه می توانیم به این دانشگاه ها اشاره داشته باشیم:

 • تلکام پاریس
 • دانشگاه اکول نرمال لیون
 • دانشگاه جنوب پاریس
 • دانشگاه École des Ponts ParisTech
 • دانشگاه اکس مارسی
 • دانشگاه گرونوبل آلپ
 • دانشگاه CentraleSupelec
 • دانشگاه Ecole Normale Superieure de Lyon
 • دانشگاه فناوری تلکام پاریس
 • دانشگاه Sciences Po
 • دانشگاه فرانسوا رابله
 • دانشگاه بورگوندی
 • دانشگاه استراسبورگ

 

برای استفاده از یک وکیل مهاجرت برای مهاجرت تحصیلی به فرانسه، فرم  مشاوره مهاجرت مهاجرت با ما را تکمیل کنید تا کارشناسان ما با بررسی تمام جوانب، با شما تماس حاصل نمایند.

زندگی و تحصیل در فرانسه

یکی از مهمترین مزیت های تحصیل در فرانسه را می توانیم هزینه های تحصیلی بسیار کم آن بدانیم. حتی شما این امکان را خواهید داشت که در برخی از مواقع به صورت رایگان در این کشور تحصیل کنید. این دانشگاه یکی از بهترین دانشگاه های اروپا است و در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی از کیفیت بسیار بالایی نیز برخوردار است. این عوامل موجب شده است که سالیانه دانشجویان بین‌المللی بسیاری این کشور را به عنوان مقصد مهاجرتی خود برای زندگی و تحصیل انتخاب نمایند.

 

فرانسه در سال گذشته یکی از ۱۰ کشور برتر تحصیلی در بین دانشجویان جهان انتخاب شد. به طور کلی تحصیل در دانشگاه های برتر کشور فرانسه می‌تواند‌ یک فرصت‌ عالی و تجربه بسیار خوب برای دانشجویان بین‌المللی باشد. در صورتی که شما این شرایط را داشته باشید این امکان را خواهید داشت که در دانشگاه های فرانسه تحصیل کنید. به شما پیشنهاد می شود که به هیچ عنوان این شانس را از دست ندهید و از فرصت پیش آمده برای تحصیل در فرانسه استفاده کنید. شما با تحصیلات در دانشگاه های فرانسه می توانید که مهارت‌ و دانش خود را افزایش دهید و به یک فرد خلاق در رشته مورد نظر خود تبدیل شوید.

سوالات متداول

بله شما این امکان را خواهید داشت که در کشور فرانسه به زبان انگلیسی تحصیل کنید. امکان تحصیل در کشور فرانسه در تمام مقاطع و رشته های تحصیلی برای شما فراهم است. این نیز یکی از مهمترین عواملی است که موجب محبوبیت فرانسه شده است.

مهمترین مدرکی که شما باید برای تحصیل در کشور فرانسه ارائه کنید، عبارت است از حداقل نمره ۶ آیلتس برای زبان انگلیسی و مدرک B1 یا B2 برای زبان فرانسه.

شما باید در دو بازه زمانی 6 ماهه به دنبال شغل بگردید. در فرانسه در صورتی که شما این امکان را داشته باشید که بتوانید یک موقعیت شغلی پیدا کنید، این امکان را خواهید داشت که ویزای کار فرانسه را نیز دریافت کنید.

هزینه شما در بهترین دانشگاه های فرانسه بسیار کم است و دولت فرانسه یارانه بسیار خوبی را به آموزش عالی اختصاص داده است. هزینه تحصیل در فرانسه به طور متوسط سالیانه 1000 یورو است.

برای ادامه تحصیل در فرانسه شرایط سنی در نظر گرفته نشده است و شما می توانید با هر سنی برای تحصیل در فرانسه اقدام کنید.

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن