مشاوره رایگان

02128111107

کسب درامد دلاری از طریق برنامه نویسی

کسب درامد دلاری از طریق برنامه نویسی

در حالی که ارزش تومان ایران در روزهای اخیر کاهش یافته است، دلار و یورو به سرعت در حال افزایش ارزش هستند. لذا کسانی که از شغل فعلی خود راضی نیستند، افرادی که هنوز شغلی پیدا نکرده‌اند و کسانی که می‌خواهند درآمد اضافی داشته باشند، شروع به جستجوی راه‌های جدید نکرده‌اند. یکی از این راه‌ها، کسب و کارهایی هست که از طریق اینترنت، دلار به دست می‌آوردند. در این مقاله به کسب درامد دلاری از طریق برنامه نویسی خواهیم پرداخت.

آنچه در این مقاله میخوانید :
برنامه نویسی و درآمد دلاری

آیا می‌توان از طریق اینترنت درآمد کسب کرد؟

با شرایط اقتصادی و گرانی دلار، مردم به دنبال راه‌های متفاوتی برای کسب درآمد هستند. از آنجایی که دلار گران است، حتی درآمد ۱۰ دلار در روز را نیز نمی‌توان دست کم گرفت. خوشبختانه کسب درآمد آنلاین با دلار در حال حاضر بسیار امکان پذیر است. کسب درآمد از اینترنت در یک دهه پیش بسیار نادر بود، اما امروزه بر تعداد آن افزوده شده است. بسیاری از مردم، کسب و کار خود را از طریق اتصال به اینترنت انجام می‌دهند. آنها به چیزهایی نیاز دارند که اینترنت در هنگام ثبت سفارش، انجام تراکنش‌های بانکی، قرار ملاقات یا تفریح فراهم می‌کند. بنابراین نیاز به افرادی برای ارائه و ساماندهی خدمات مورد نیاز هست. این بدان معنا است که وقتی ارزشی در اینترنت تولید می‌شود، افرادی که این ارزش را تولید می‌کنند، درآمد کسب خواهند کرد.

با شرایط اقتصادی و گرانی دلار، مردم به دنبال راه‌های متفاوتی برای کسب درآمد هستند.

کسب درامد دلاری از طریق برنامه نویسی با ایجاد کانال آموزشی یوتیوب

در این روش، موقعیت‌های بسیاری برای برنامه نویسان ماهر وجود دارند. با در نظر گرفتن این موضوع، به راحتی می‌توان نتیجه گرفت که برنامه نویسی در حال حاضر تقاضای فوق‌العاده بالایی دارد و در سال‌های آینده نیز این روند همچنان ادامه خواهد داشت. با چنین تقاضایی، نه تنها می‌توانید به کسب درامد دلاری از طریق برنامه نویسی برسید، بلکه می‌توانید در حین آموزش برنامه نویسی نیز کسب درآمد کنید. صدها هزار نفر در جهان وجود دارند که می‌خواهند آنچه را که شما می‌دانید، یاد بگیرند. بنابراین اگر شما یک معلم با استعداد هستید، این می‌تواند یک درآمد جانبی عالی برای شما باشد.


شما می‌توانید برنامه نویسی را به معنای واقعی کلمه به هر کسی در جهان آموزش دهید. پلتفرم‌هایی مانند Udemy، ایجاد دوره‌های شما و کسب درآمد از آنها را بسیار آسان می‌کنند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک دوره آموزشی با کیفیت بالا بسازید. آنها به بازاریابی و هر چیز دیگری رسیدگی خواهند کرد.

کسب درامد دلاری از طریق برنامه نویسی با ایجاد کانال آموزشی یوتیوب

مقاله پیشنهادی ——-> روش های کسب درآمد دلاری در ایران

کسب درامد دلاری از طریق برنامه نویسی با راه‌اندازی وبلاگ

مزیت این روش این است که شما نه تنها در هزینه‌های خود صرفه‌جویی خواهید کرد، بلکه نام خود را در جامعه برنامه نویسی نیز به دست خواهید آورد. بازاریابی خود به عنوان یک مهندس نرم افزار و داشتن حضور آنلاین قوی در این مسیر بسیار مهم است. با یک وبلاگ برنامه نویسی، به دیگران در مورد برنامه نویسی آموزش می‌دهید و در عین حال خود را به عنوان یک برنامه نویس ارتقا خواهید داد. اما چگونه می‌توانید به کسب درامد دلاری از طریق برنامه نویسی با بازکردن وبلاگ برسید؟

 

۱. تبلیغات

می‌توان از راه‌های مختلفی از وبلاگ خود درآمد داشت. اولین روش این است که تبلیغات در وبلاگ خود قرار دهید. اگر نمی‌دانید از کجا شروع کنید، می‌توانید با Google Adsense شروع کنید. گوگل به شما این امکان را می‌دهد که تبلیغات گوگل را در سایت خود قرار دهید. با این روش، هر بار که یکی از خوانندگان شما روی تبلیغ کلیک می‌کند، سهمی از درآمد تبلیغات را دریافت خواهید کرد.


اگر تصمیم دارید فقط با تبلیغات درآمد کسب کنید، همیشه باید سعی کنید خوانندگان خود را افزایش دهید؛ زیرا درآمد تبلیغات شما به طور مستقیم با حجم خوانندگان شما متناسب است. در نهایت که به Adsense عادت کردید، می‌توانید این روش را با سایر آژانس‌های تبلیغاتی برتر آزمایش کنید. به‌ عنوان ‌مثال، وبلاگ‌ها و سایت‌های برنامه نویسی محبوب مانند coding scares و code wars از تبلیغات کربنی استفاده می‌کنند.

 

۲. وابسته بودن

می‌توانید سعی کنید با فروش محصولات دیگران، سیستم وابسته خود را راه‌اندازی کنید. به‌عنوان‌مثال، می‌توانید در شرکای آمازون ثبت نام کنید و شروع به فروش هر محصول آمازون در وبلاگ خود نمایید. این کار بسیار عالی خواهد بود، زیرا تقریبا همه چیز در آمازون موجود است. هنگامی که ثبت نام می‌کنید، آمازون یک لینک ارجاع به شما می‌دهد که می‌توانید در وبلاگ خود از آن استفاده کنید. اگر خوانندگان شما از طریق لینک ارجاع شما به آمازون بروند و چیزی از آمازون بخرند، کمیسیون دریافت می‌کنید. میزان این کمیسیون بر اساس محصول، عملکرد شما و سایر متغیرها بسیار متفاوت است.


از آنجایی که خوانندگان شما به برنامه نویسی علاقه‌مند هستند، شما همیشه باید محصولاتی مانند کتاب‌ها و نرم افزارهای برنامه نویسی را توصیه کنید که برای برنامه نویسان ارزشمند می‌باشند. برخلاف کسب درآمد با تبلیغات، وقتی به عنوان یک شرکت وابسته درآمد کسب می‌کنید، ممکن است وسوسه شوید که محصولات گران قیمت را توصیه کنید؛ حتی اگر هرگز از آنها استفاده نکرده باشید. این کار را انجام ندهید، حتما محصولاتی را که واقعا استفاده می‌کنید، توصیه نمایید. این امر بسیار مهم خواهد بود؛ زیرا باارزش‌ترین دارایی شما، اعتماد خوانندگان است. هرگز این اعتماد متقابل را برای چند دلار اضافی به خطر نیندازید. حتما محصولات خوب و ارزشمند را توصیه کنید.

 

۳. فروش محصولات خود

فروش محصولات خود در وبلاگ شما بیشترین کار را می‌طلبد، اما بیشترین درآمد را به همراه دارد. هنگامی که محصولاتی را که می‌خواهید بفروشید، راه‌اندازی کردید و همه چیز انجام شد، وبلاگ شما به کسب درآمد منفعلانه برای شما ادامه می‌دهد. اطمینان حاصل کنید که محصولات شما با خوانندگان شما سازگار هستند. محصولات شما باید برای برنامه نویسان و دانشمندان کامپیوتر ارزشمند باشند. به‌عنوان‌مثال، می‌توانید کتاب‌هایی در مورد برنامه نویسی و مشاغل مهندسی نرم افزار بفروشید.


اجازه دهید در اینجا واضح بگویم که فروش محصول خود، آسان نخواهد بود. در میان چیزهای دیگر، شما باید در مورد بازاریابی آنلاین و راه‌های مناسب برای تبلیغ محصولات خود نیز بیاموزید. این مهارت‌ها برای شما به عنوان یک فرد و به عنوان یک مهندس نرم افزار بسیار مفید هستند.

 

4. Fiverr

یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای شروع کسب درامد دلاری از طریق برنامه نویسی، کار فریلنسری در Fiverr است. Fiverr یکی از بزرگ‌ترین بازارهای آنلاین برای فریلنسرها با خدماتی است که از پنج دلار شروع می‌شوند. این خدمات می‌توانند در طیف گسترده‌ای از دسته‌بندی‌ها، از جمله برنامه نویسی، کسب و کار، بازاریابی، طراحی، نوشتن، ترجمه، ویدئو، موسیقی و موارد دیگر باشند. بنابراین در این سایت می‌توانید از مهارت‌های برنامه‌نویسی خود برای کسب درآمد استفاده کنید. حتی اگر مهارت‌های دیگری دارید، می‌توانید با آن‌ها کسب درآمد کنید. Fiverr می‌تواند دروازه‌ای برای ورود به دنیای فریلنسینگ باشد.


علاوه بر کسب درآمد در Fiverr به‌عنوان یک فریلنسر، می‌توانید از این سایت برای سپردن برخی از کارهایی که ترجیح می‌دهید شخص دیگری انجام دهد نیز استفاده کنید. در نتیجه، خواهید توانست وقت گران‌بهای خود را برای انجام کارهای ارزشمندتر با این سایت آزاد کنید.

 

۵. تجارت الکترونیک

تجارت الکترونیک (معروف به فروش محصولات آنلاین) در حال تسخیر دنیای خرده فروشی است. هر روز شاهد بسته شدن فروشگاه‌های خرده فروشی سنتی هستیم. یک ایده برای درآمد جانبی ممکن است این باشد که تجارت الکترونیکی خود را راه‌اندازی کنید. راه‌اندازی فروشگاه آنلاین و حتی یافتن محصولات برای فروش، این روزها با پلتفرم‌هایی مانند Shopify آسان شده است.


بخش سخت این روش، راه‌اندازی فروشگاه شما نیست و شما می‌توانید به معنای واقعی کلمه این کار را در چند ساعت انجام دهید. چیزی که به تلاش و زمان بیشتری از طرف شما نیاز دارد، این است که بتوانید محصولات خود را بازاریابی و به فروش برسانید. شما باید در روش‌های مختلف بازاریابی محصولات خود خلاق باشید. چگونه مخاطب هدف خود را پیدا خواهید کرد؟ تبلیغات پولی یا ترافیک ارگانیک؟ جایگاه شما چقدر رقابتی است؟ خلاق بودن و داشتن یک استراتژی خوب امری است که شما را از سایر رقبا متمایز خواهد ساخت.

 

۶. یک نرم افزار بسازید و بفروشید

در این لیست استراتژی که به بیشترین کار برای کسب درامد دلاری از طریق برنامه نویسی نیاز دارد – ساختن نرم افزار خود برای فروش است. شما یک برنامه نویس هستید. پس به جای نوشتن نرم افزار برای فروش دیگران، نرم افزاری بسازید که خودتان می‌فروشید. این امر به چیزی بیش از مهارت‌های برنامه نویسی شما نیاز دارد، شما باید به نیازها و فرصت‌های تجاری توجه داشته باشید. یک محصول نرم افزاری بسازید که بازار به آن نیاز دارد یا به افراد دیگر کمک می‌کند مشکلاتشان را حل کنند. همچنین باید روی مهارت‌های بازاریابی خود کار کنید تا بتوانید نرم افزار خود را تبلیغ کنید. همه این مهارت‌ها، اگرچه بسیار مهم هستند، اما از مهارت‌هایی به شمار می‌روند که یک برنامه نویس معمولی فاقد آنها است. بنابراین در صورت یادگیری و استفاده از این مهارت‌ها، به مزیت بزرگی دست خواهید یافت.


با این حال، همه کسانی که سعی می‌کنند نرم افزار خود را بسازند، موفق نمی‌شوند؛ در واقع، احتمال موفقیت بسیار کم است. اما اگر محصول شما موفق ظاهر شود، می‌تواند بسیار سودآور باشد. می‌توانید یک برنامه کاربردی تلفن، سرویس SAAS یا فقط نرم افزار قابل دانلود بسازید.

 

7. فریلنسینگ در Upwork

علاوه بر Fiverr، راه دیگری برای استفاده از مهارت‌های برنامه نویسی خود این است که در Upwork یک فریلنسر شوید. Upwork به مشتریانی از سراسر جهان اجازه می‌دهد در صورت نیاز داشتن به مهارت‌هایی که به دنبال آنها هستند، شما را بیابند و استخدام کنند. برنامه نویسی یکی از پرتقاضاترین مهارت‌هایی است که برای بسیاری مشاغل و افراد، کاملا ضروری می‌باشد. بنابراین اگر به فکر کسب درامد دلاری از طریق برنامه نویسی هستید، باید به فریلنسینگ نیز فکر کنید.

روش های کسب درآمد دلاری از طریق برنامه نویسی

نقد کردن درآمد دلاری

یکی از نکات مهم در خصوص کسب درامد دلاری از طریق برنامه نویسی برای ایرانی‌ها، نحوه نقد کردن درامد است. روش‌های متفاوتی برای نقد کردن درامد دلاری وجود دارند؛ البته به دلیل تحریم‌ها، همه آن‌ها برای افراد ایرانی مناسب نیستند. در این میان، استفاده از شرکت‌های واسطه روش مناسبی خواه بود. این شرکت‌ها خارج از ایران هستند و با دریافت کارمزد، درامد دلاری شما را نقد خواهند کرد. در سال‌های اخیر، دریافت درامد از طریق ارز دیجیتال نیز بسیار محبوب شده است. این روش کاملا از تحریم دولت‌ها مصون بوده است و روش عالی برای نقد کردن درامد دلاری به حساب می‌آید.

یکی از نکات مهم در خصوص کسب درامد دلاری از طریق برنامه نویسی برای ایرانی‌ها، نحوه نقد کردن درامد است.

جمع‌بندی

برنامه نویسی یکی از مهارت‌های مورد نیاز در عصر حاضر است که می‌تواند فرصت‌های شغلی یا مشاغل بسیار جذابی را برای شما حتی در خارج از کشور به صورت آنلاین به ارمغان آورد. تقاضای قابل توجهی برای همه زبان‌های برنامه نویسی وجود دارند. همچنین راه‌های زیادی برای داشتن درآمد جانبی و کسب درامد دلاری از طریق برنامه نویسی موجود هستند. در واقع برنامه نویسی از آن دسته مشاغلی است که اگر در آن حرفه‌ای باشید، به راحتی می‌توانید با آن درآمد دلاری کسب کنید. متداول‌ترین روش برای این منظور، ساخت کانال آموزشی یوتیوب و وبلاگ برنامه نویسی است.

سوالات متداول

ایجاد کانال یوتیوب و وبلاگ برنامه نویسی از جمله بهترین راه‌ها در این زمینه هستند.

بله سایت‌های بسیاری همچون Google Adsense هستند که می‌توان تبلیغات آن‌ها در وبلاگ خود قرار داد. با کلیک مشتریان روی آگهی مورد نظر، پورسانت به حسابتان واریز خواهد شد.

سایت‌های Fiverr و Upwork از جمله معتبرترین سایت‌ها برای کسب درامد دلاری هستند.

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن