مشاوره رایگان

02128111107

ویزای همراه آلمان

ویزای همراه آلمان

ویزای همراه المان

ویزای همراه آلمان موضوعی است که در این مقاله بررسی خواهیم کرد ، اگر قصد دارید که به یکی از اعضای خانواده خود در آلمان بپیوندید تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

برخی از اقوام کسانی که اقامت آلمان را دارد در صورت داشتن شرایط ، می توانند ویزای همراه آلمان را برای پیوستن به خانواده خود در این کشور دریافت کنند. به منظور دریافت ویزای همراه ، شرایط دریافت این ویزا به وضعیت اقوام و یا همسر شما در این کشور بستگی خواهد داشت.

شرایط برای ایرانیان

شرایط برای ایرانیان

اگر یکی از اعضای خانواده شما در آلمان باشد و شما قصد پیوستن به وی را داشته باشید، باید برای مهاجرت به این کشور درخواست ویزا همراه کنید، سپس باید “کارت اقامت” را از اداره مهاجرت در منطقه ای که در آلمان زندگی می کنید دریافت کنید.

اگر شما، همسر، فرزند و یا والد یک مهاجر هستید که اقامت این کشور را دارد، طبق قوانین مهاجرتی آلمان این حق به شما داده شده است که مجوز اقامت این کشور را دریافت کنید و به وی بپیوندید و در این کشور زندگی کنید.

شرایط ویزای همراه آلمان

شرایط ویزای پیوست آلمان
شرایط ویزای پیوست آلمان

برای دریافت ویزای همراه آلمان، باید شما و شخصی که شما قصد پیوستن به وی را دارید شرایط زیر را داشته باشید.

_ مجوز اقامت آلمان را داشته باشد

_ فضای کافی برای اقامت در کنار وی در آلمان وجود داشته باشد

_ منابع مالی کافی و مطمئن برای اقامت شما در آلمان وجود باشد

به غیر از سه شرط اصلی ذکر شده، شرایط دیگری نیز وجود دارند که چه از طرف شما و چه از طرف همراهان باید مورد توجه قرار بگیرند. توجه داشته باشید که حتی در صورت رعایت تمام و کمال شرایط ذکر شده، زندگی شما و فرد همراه حتی پس از صدور ویزا نیز به میزان زیادی به یک دیگر وابسته خواهد بود. این وابستگی را می‌توان از جنبه‌های گوناگون مورد بررسی قرار داد. از شرایط کار و بیمه گرفته تا شرایط اخذ اقامت دائم فرد متقاضی اصلی و فرد همراه، همگی به یک دیگر تنیده‌اند.

فرد همراه ضمن گردآوری مدارک و فراهم کردن شرایط لازم برای اخذ ویزای همراه آلمان، باید در جریان باشد که تمام اعمال او بر روی زندگی شما نیز تاثیرگذار خواهد بود. توجه داشته باشید که پناهندگان به صورت کلی نمی‌توانند برای اخذ ویزای همراه اقدام کنند. قوانین مرتبط با بحث پناهندگی چنان چهارچوب‌های سختی دارد که حتی کودکان زیر سن قانونی آن‌ها نیز نمی‌توانند به اعتبار ویزای پناهدگی والد خود به کشور آلمان مهاجرت کنند.

مقاله های پیشنهادی : انواع ویزا

شرایط ویزای ازدواج کشور آلمان

شرایط ویزای ازدواج کشور آلمان

شرایط ویزای ازدواج کشور آلمان

اگر قصد دارید که به همسر خود درآلمان بپیوندید و برای ویزای ازدواج درخواست کنید، هر دو باید بیش از 18 سال سن داشته و به زبان آلمانی مسلط باشید. مگر اینکه، همسرتان در یک یا چند مورد از دسته های زیر قرار بگیرد:

_ کارت آبی اتحادیه اروپا داشته باشد

_ به عنوان محقق در آلمان در حال کار باشد

_ فردی باشد که کاملاً واجد شرایط است

_ ویزای خود اشتغالی را در آلمان دارد

در این صورت، هیچ شرط سنی و تسلط به زبان آلمانی برای دریافت ویزای همسر در آلمان وجود ندارد.

اگر همسر شما مجوز اقامت به عنوان دانشجو، کارمند یا خود اشتغال را هنگام ازدواج با شما داشته باشد، تا زمانی که کلیه شرایط ویزای همسر را داشته باشید این امکان را دارید که برای ویزای مهاجرت آلمان اقدام کنید.

اگر هم بعد از اعطای مجوز اقامت همسرتان ازدواج کردید، ممکن است پیش از درخواست برای دو سال باید تامل کنید تا اجازه درخواست به شما داده شود. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما در موسسه مهاجرت با ما در مورد شرایط ویزای ازدواج آلمان در تماس باشید.

لازم به ذکر است که ویزای ازدواج آلمان به ازدواج های اجباری داده نمی شود.

چه مواردی می‌توانند شانس ویزای همراه آلمان را افزایش دهد؟

چه مواردی می‌توانند شانس ویزای پیوست کشورآلمان را افزایش دهد؟

یک نکته‌ای که در ادامه بیشتر به آن خواهیم پرداخت، بحث مرتبط با زمان ارسال تقاضا برای دریافت ویزای همراه است. هر فرد برای دریافت ویزای همراه آلمان، می‌تواند همزمان با ارسال درخواست از سوی فرد اصلی متقاضی و یا پس از صدور ویزای وی اقدامات لازم برای دریافت ویزای خود را در سفارت آلمان روی روال بیندازد. یکی از مهم‌ترین مدارکی که برای صدور ویزای همراه کشور آلمان مورد بررسی قرار می‌گیرد، پاسپورت است.

با توجه به اهمیت هویت فرد همراه و تاثیرگذاری آن در روند صدور ویزا، می‌توان گفت که تائید گذرنامه مهم‌ترین بخش از روند صدور ویزای همراه است. فرد متقاضی برای دریافت ویزای همراه و همچنین فرد اصلی، باید هر دو نسبت فامیلی خود با یکدیگر را به صورت شفاف به سفارت خانه ارائه کنند.

توجه داشته باشید که بهره‌مندی فرد اصلی از تمکن مالی مناسب، شانس همراهان را برای اخذ ویزا افزایش می‌دهد. با ورود همراهان فرد مهاجر اصلی به کشور آلمان، پشتیبانی مالی همراهان به او سپرده می‌شوند. بدین ترتیب در صورتی که فرد مهاجر اصلی برای پشتیبانی از همراهان خود نیازمند دریافت خدمات دولتی-اجتماعی شود، شانس همراهان برای اخذ ویزا کاهش می‌یابد.

سوال از مسائل مالی، فرد همراه از نظر هویت اجتماعی نیز در پیوستگی کامل با متقاضی اصلی قرار می‌گیرد. بدین ترتیب، هرگونه تخلف و تخطی از قوانین کشور آلمان از سوی فرد اصلی و یا فرد همراه، می‌تواند بر روی سرنوشت دیگری تاثیرگذار باشد. بر این اساس، شانس افرادی که دارای سو پیشینه هستند برای دریافت ویزای همراه به میزان چشمگیری کاهش پیدا می‌کند.

شرایط ویزای پیوست کشور آلمان برای فرزندان

شرایط ویزای همراه کشور آلمان برای فرزندان

فرزندان شما اگر کمتر از 16 سال سن داشته باشند، می توانند بدون داشتن هیچ گونه شرطی با ویزای همراه به شما بپیوندند. اما اگر کودکان بین 16 تا 18 سال سن و ازدواج نکرده / طلاق نگرفته و یا بیوه نباشد، برای دریافت ویزای همراه این کشور باید به زبان آلمانی مسلط باشد. اما اگر به زبان آلمانی مسلط نیست باید ثابت کند که می تواند به راحتی با زبان آلمانی سازگار شود.

با این حال، اگر والدین کارت آبی، مجوز اقامت با اهداف بشردوستانه را داشته باشند، فرزندان آنها بدون هیچ گونه شرطی می توانند به والدین خود بپیوندند.

زمان بررسی ویزای همراه آلمان

زمان بررسی ویزای پیوست کشور آلمان

اگر قصد دارید ویزای همراه کوتاه مدت، با حداکثر سه ماه در یک دوره شش ماهه آلمان را بگیرید، زمان بررسی ویزای شما از 2 تا 10 روز ممکن است که زمان ببرد.

با این حال اگر قصد دارید که بیش از سه ماه در کنار خانواده خود اقامت داشته باشید، زمان بررسی ویزای بلند مدت شما می تواند چندین ماه طول بکشد. در بیشتر موارد، ابتدا باید قرار ملاقات خود را تعیین کنید، که بسته به تعداد درخواست های سفارت ممکن است چند روز تا چند هفته طول بکشد. برای دریافت مشاوره در مورد زمان پردازش ویزای همراه آلمان با کارشناسان ما در موسسه مهاجرت با ما در تماس باشید.

نحوه درخواست ویزای پیوست کشور آلمان

نحوه درخواست ویزای همراه آلمان

برای دریافت ویزای همراه باید فرم درخواست پیوستن به خانواده خود در آلمان را به سفارت آلمان ارسال و یا تحویل دهید.

اصولاً برای دریافت ویزای همراه این کشور شما باید بتوانید شرایط سفارت برای زبان آلمانی را داشته باشید. توانایی زبان آلمان شامل توانایی درک و استفاده از عبارات روزمره و جملات ساده آلمانی است.

برای اثبات این موضوع، شما باید در یکی از آزمون های زبان آلمانی زیر قبول شده باشید:

 _‘Start Deutsch 1‘  که توسط موسسه گوته یا telc GmbH برگزار می شود.

_ ‘Grundstufe Deutsch 1‘ که بخشی از مدرک زبان کشور اتریش است.

 _ ‘TestDaF’  که توسط eV TestDaF-Institut  برگزار می شود.

با این حال، اگر یکی از شرایط زیر را شامل می شوید نیازی به اثبات توانایی زبان آلمانی نخواهید داشت:

_ شما یا همسرتان کارت آبی اتحادیه اروپا را داشته باشید

_ همسر شما یک کارمند، پژوهشگر، یا خود اشتغال واجد شرایط است و پیش از مهاجرت به آلمان با شما ازدواج کرده باشد

_ به راحتی می توانید زبان آلمانی را فرا بگیرید (مثلاً داشتن مدرک تحصیلات تکمیلی)

_ به دلیل مشکل شرایط جسمی، روحی یا روانی نمی توانید زبان آلمانی را یاد بگیرید

_ اگر همسر شما پیشتر در کشور دیگری در اتحادیه اروپا یا سوئیس زندگی کرده باشد

شرایط ویزای همراه پس از ورود به کشور آلمان

شرایط ویزای پیوست پس از ورود به کشور آلمان

شما پس از مهاجرت به آلمان باید در اداره مهاجرت شهر محل زندگی خود نام خود را ثبت کنید. هنگام مراجعه به دفتر مهاجران شما باید گذرنامه و سایر مدارک مربوط به شرایط خود را به عنوان مثال، شناسنامه، گواهی ازدواج یا مدارک همسر خود، فیش های حقوقی، گواهی های مالیات و اجاره نامه را به همراه داشته باشید.

شرایط ویزای پیوست آلمان
ویزای دانشجویی آلمان

ویزای دانشجویی آلمان

ویزای همراه دانشجویی آلمان

ویزای همراه دانشجویی این کشور فقط در صورتی در نظر گرفته می شود که دانشجو مجوز اقامت این کشور را داشته باشد. این در صورتی است که ازدواج در زمان اعطای مجوز به وی باشد و مدت زمان اقامت وی بیش از یک سال در آلمان در نظر گرفته شده باشد. بعلاوه، دانشجو باید بتواند خود و خانواده اش را بدون کمک هزینه عمومی تأمین مالی کند.

هزینه ها

شرایط ویزای پیوست پس از ورود به کشور آلمان
هزینه ویزای پیوست آلمان

هزینه‌های مرتبط با درخواست ویزای همراه شامل هزینه مرتبط با انجام اموری سفارت و همچنین هزینه صدور ویزا است. در گام اول لازم است به منظور آغاز پروسه صدور ویزای همراه، هزینه‌‌ای مشخص را به سفارت خانه آلمان پرداخت کنید. میزان این هزینه بر اساس نرخ مصوب تعیین می‌شود و معمولا فارغ از این که درخواست کننده ویزا چه کسی است، ثابت است. هزینه صدور ویزای همراه برای افراد بزرگسال مبلفی معادل 75 یورو است، هزینه ویزای همراه آلمان برای بزرگسالان 75 یورو است. این هزینه برای کودکان تا 18 سال 37،50 یورو می باشد. بسته به شرایط خود، ممکن است که هزینه کمتری بپردازید یا اینکه اصلا هزینه ای پرداخت نکنید.

کار در آلمان با ویزا

کار در آلمان با ویزا

اگر خویشاوندی که شما قصد دارید به آن بپیوندید یکی از شرایط زیر را داشته باشد، شما اجازه کار در آلمان را دارید:

_ مجوز اقامت به همراه اجازه کار برای خودش.

_کارت آبی اتحادیه اروپا را داشته باشد.

_به عنوان یک محقق یا یک فرد بسیار ماهر به آلمان مهاجرت کرده باشد

نتیجه گیری

آلمان برترین اقتصاد اروپا را در اختیار دارد و مهاجران بسیاری برای مهاجرت کشور آلمان را انتخاب می کنند. افرادی که مجوز اقامت آلمان را گرفته اند و خانواده آنها قصد دارند که به آنها بپیوندند باید ویزای همراه دریافت کنند. داشتن اقامت این کشور برای همسر و مهارت در زبان آلمانی مهمترین شرط دریافت ویزای همراه آلمان است. ویزای همراه مناسب تمام کسانی که بستگان آنها با ویزای کاری، تحصیلی و یا سرمایه گذاری به این کشور مهاجرت کرده اند در نظر گرفته شده است.

سوالات متداول

بله- متقاضی می تواند والدین، همسر و فرزندان خود را به آلمان ببرد.

مدت زمان ویزای همراه آلمان چقدر است؟

بله همسر متقاضی می تواند ویزای همراه آلمان را با داشتن شرایط لازم دریافت کند.

ویزای همراه آلمان چیزی در حدود 75 یورو است و برای فرزندان وی چیزی در حدود 35 یورو می باشد.

بله بسیاری از همراهان دانشجویان می توانند با داشتن شرایط لازم در این کشور کار کنند. 

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن