مشاوره رایگان

02128111107

ویزای تحصیلی آلمان

ویزای تحصیلی آلمان

ویزای تحصیلی آلمان

ویزای تحصیلی آلمان می‌تواند یک انتخاب بسیار مناسب برای دانش‌آموزان ایرانی باشد .کشورهای اروپایی همواره برای ایرانیان مقصدهایی رویایی و مناسب برای تحصیل به شمار می‌آیندو هموطنان ایرانی بسیاری قصد دارند تا در کشورهای اروپایی به تحصیل بپردازند. اما در این میان، کدام کشور می‌تواند بهترین انتخاب برای تحصیل باشد؟ کدام کشور بهترین نوع ویزا را برای تحصیل ارائه می‌دهد؟ کدام کشور از جایگاه علمی بالا برخوردار است؟ جواب تمام این سوالات کشور آلمان است. در ادامه این مطلب از مهاجرت با ما قصد داریم به بررسی شرایط اخذ ویزای تحصیلی آلمان و مزایای تحصیل در این کشور بپردازیم.

آنچه در این مقاله میخوانید :

تحصیل در کشور آلمان ​

تحصیل در کشور آلمان

تحصیل در کشور آلمان

کشور آلمان همواره برای ایرانیان متقاضی تحصیل در کشورهای خارجی به عنوان یک بهشت تحصیلی به شمار رفته است. این کشور به دلیل برخورداری از نظام آموزشی قوی، به تحصیل بسیار اهمیت می‌دهد و از این رو شما می‌توانید به جایگاه علمی مدارس و دانشگاه‌های آلمان برای تحصیل اطمینان کنید. مطمئن باشید که مهاجرت تحصیلی به آلمان می‌تواند آینده روشنی را برای شما به ارمغان بیاورد.

تحصیل در کشور آلمان یک انتخاب مطمئن و درست است. اما پشت این انتخاب دلایل محکمی قرار دارند که شما به عنوان یک دانش‌آموز و یا دانشجوی بین‌المللی می‌‌توانید با در نظر داشتن این موارد، برای دریافت ویزا و تحصیل در این کشور اقدام کنید.

تحصیل بین‌المللی در آلمان برای تمام مقاطع تحصیلی صورت می‌گیرد. همچنین به برخی دانش‌آموزان با استعداد و توانا نیز بورسیه‌های تحصیلی تعلق می‌گیرد. در نظر داشته باشید که این بورسیه‌ها انواع مختلفی دارند. در برخی مواقع بورسیه تحصیلی کامل اعطا می‌شوند که حتی به دانش‌آموز و یا دانشجو هزینه خرج ماهانه را هم میپردازند. در برخی موارد نیز بورسیه کمک هزینه به ایرانیان اعطا می‌شود که تنها بخشی از هزینه تحصیل را پوشش می‌دهد.

مزایای سرمایه گذاری در آلمان

مزایای تحصیل در کشور آلمان

فهرست مزایای تحصیل در آلمان تنها به جایگاه علمی آن ختم نمی‌شود و یک فهرست بلندبالاست. شما می‌توانید با تحصیل در این کشور از تمام امکانات متنوع آن بهره‌مند شوید. ویزای تحصیلی آلمان به شما این امکان را می‌دهد تا در یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا تحصیل کنید و از این رو مدارک معتبر بین‌المللی را دریافت کنید. همچنین واحد پول این کشور هم یورو بوده و از اعتبار بالایی برخوردار است.

 

در کشور آلمان تنها تحصیل کردن یک مزیت نیست. شما با تحصیل در کشور آلمان می‌توانید در حین تحصیل، به صورت نیمه‌وقت نیز کار کنید. همچنین می‌‌توانید پس از پایان دوره تحصیل، ویزای کار این کشور را دریافت کنید و مشغول به کار شوید.

انواع ویزای تحصیلی آلمان

دریافت ویزای کار آلمان

ویزای تحصیلی آلمان تنها از یک نوع تشکیل نشده است. شما با دارا بودن این ویزا قادر خواهید بود تا نه فقط در دانشگاه، بلکه در تمام مقاطع تحصیلی این کشور تحصیل کنید. در ادامه به معرفی انواع ویزای تحصیلی آلمان می‌پردازیم.

ویزای تحصیلی آلمان برای تحصیل در مدارس

اولین و تقریبا پایین‌ترین مقطع تحصیلی در هر کشوری، مدارس هستند. حال مدارس به چند نوع نیز تقسیم شده‌اند که پیش دبستانی اولین نوع آن است. شما می‌توانید با ویزای تحصیلی آلمان حتی در مقطع پیش دبستانی نیز تحصیل کنید. لازم به ذکر است که تحصیل در مقاطع بالاتر در این کشور امکان‌پذیر است.

مقطع بعدی دبستان است. این مقطع می‌تواند کمی برای دانش‌آموزان ایرانی که قصد تحصیل در این کشور را دارند، کمی سخت باشد. چرا دروس این کشور به زبان آلمانی تدریس می‌شوند و از این رو دانش‌آموزان باید تسلط کامل به زبان آلمانی داشته باشند. لذا اگر تسلط به آلمانی ندارید، این پایه تحصیلی را انتخاب نکنید. مقاطع بعدی راهنمایی و دبیرستان هستند که پیش‌دانشگاهی را هم شامل می‌شوند.

برای تحصیل در این مقاطع، بهتر است که شما به زبان آلمانی تسلط داشته باشید. البته لازم به ذکر است که برخی از مدارس کشور آلمان، دروس را به زبان انگلیسی و بین‌المللی تدریس می‌کنند. اما این مدراس به دلیل خصوصی بودن شهریه بیشتری را هم خواهند داشت. در ادامه نیز بهترین مدارس کشور آلمان تحصیل معرفی خواهند شد.

تحصیل در مقطع کارشناسی

یکی از پرطرفدارترین مقاطع تحصیلی برای دانشجویان ایرانی، تحصیل در مقطع کارشناسی است. متقاضیان برای تحصیل در این رشته باید بتوانند آزمون‌های مخصوص علمی را بگذرانند تا سطح علمی آن‌ها برای تحصیل در این مدرسه مشخص شود. لازم به ذکر است که در میان این آزمون‌ها، آزمون‌های تسلط بر زبان‌های آلمانی و انگلیسی نیز وجود دارند که دانشجویان برای اخذ ویزای تحصیلی آلمان باید بتوانند یکی از این آزمون‌ها را با موفقیت پشت سر بگذارند.

کارشناسی ارشد؛ مناسب برای اخذ ویزای تحصیلی آلمان

کارشناسی ارشد نیز یکی دیگر از مقاطع تحصیلی محبوب ایرانیان است که بسیاری قصد دارند تا در آلمان و در این مقطع تحصیل کنند. پذیرش در این مقطع نسبت به پذیرش در مقطع کارشناسی شرایط آسان‌تری دارد و از این رو می‌تواند یک میانبر به سوی موفقیت به شمار برود. البته در نظر داشته باشید که شما برای تحصیل در این مقطع نیز باید آزمون‌ سنجش بار علمی را بگذرانید و علاوه بر آن‌، دولت این کشور را از تسلط به یکی از زبان‌های انگلیسی، فرانسوی و آلمانی مطمئن کنید.

تحصیل در مقطع دکترا با ویزای تحصیلی آلمان

تحصیل در مقطع دکترا نیز آخرین پله‌ تحصیلی در کشور آلمان به شمار می‌رود. البته این به معنای کسب تمام علوم در این مقطع نیست. بلکه مقاطع بالاتر تنها برای دانش‌آموزان برتر قابل تحصیل خواهد بود. ویزای تحصیلی آلمان در مقطع دکترا هم پس از کارشناسی و کارشناسی ارشد، محبوب‌ترین مقطع برای تحصیل لقب گرفته است. در این مقطع دروس بیشتر به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند و از این رو شما باید یا در این کشور آزمون زبان بدهید، یا اینکه مدرک معتبر از آزمون‌های بین‌المللی را جهت اثبات تسلط کامل به زبان انگلیسی ارائه بدهید.

مزایای دریافت ویزای تحصیلی آلمان

مزایای دریافت ویزای تحصیلی آلمان

مزایای دریافت ویزای تحصیلی آلمان

یکی از مواردی که کار در آلمان پس از تحصیل را بسیار حائز اهمیت جلوه می‌دهد، امکان دریافت تابعیت این کشور پس از چند سال کار کردن است. شما می‌توانید پس از دریافت پاسپورت آلمان، برای اخذ ویزای شنگن اقدام کنید. این ویزا به شما امکان سفر به بیشتر از 26 کشور عضو این پیمان را می‌دهد. همچنین شما با داشتن تابعیت آلمان امکان سفر بدون ویزا به تمام کشورهای عضو اتحادیه اروپا را نیز خواهید داشت.

تحصیل و اخذ ویزای تحصیلی آلمان مزایای بسیاری دارد که بر معایب بسیار کم آن برتری پیدا می‌کند. ویزای تحصیلی آلمان می‌تواند به موقعیت‌های شغلی بسیاری ختم شود که می‌تواند برگ برنده برای انتخاب این کشور باشد.

چگونگی اخذ ویزای تحصیلی آلمان

اقامت آلمان از طریق ویزای تحصیلی

برای اخذ ویزای تحصیلی آلمان باید ابتدا برای دانشگاه و یا مدرسه مورد نظر خود درخواست ثبت نام بدهید. سپس با انجام دادن آزمون‌های مختلف که پیش‌تر درباره آن‌ها صحبت شد، به شما امکان ثبت نام در این مدرسه داده خواهد شد. البته در نظر داشته باشید که شما باید مکاتبات خود را هم با این دانشگاه و یا مدرسه مورد نظر به زبان‌های انگلیسی و یا فرانسوی انجام دهید.

پس از پذیرفته شدن، از طرف مدرسه یا دانشگاه برای شما دعوتنامه صادر خواهد شد. در نظر داشته باشید که شما باید مانند چشمانتان از این دعوتنامه مراقبت کنید. چرا که این دعوتنامه برگ برنده شما برای ویزای تحصیلی آلمان و اقامت در این کشور خواهد بود.

پس از دریافت دعوتنامه، باید با در دست داشتن آن، به سفارت کشور آلمان مراجعه کنید و برای ویزای تحصیلی آلمان درخواست بدهید. شما پس از ثبت درخواست، باید پروسه‌ای چند ماهه را برای اخذ ویزای تحصیلی این کشور در نظر بگیرید.

در نظر داشته باشید که زمان اخذ ویزای تحصیلی آلمان وابسه به مقطع تحصیلی است و اگر قصد تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی مانند کارشناسی ارشد و دکترا را داشته باشید، قادر خواهید بود تا در مدت زمان کمتری، ویزای این کشور را دریافت کنید.

مقاله پیشنهادی ——-> مالیات در آلمان

چند نکته در مورد جاب آفر آلمان

شرایط اخذ اقامت دائم در آلمان

پیش از اینکه بخواهیم برترین مدارس کشور آلمان را بررسی کنیم، قصد داریم تا انواع مدرسه در این کشور را به شما معرفی کنیم. تحصیل در مقطع ابتدایی برای دانش‌آموزان کشور آلمان اجباری خواهد بود. اما برای مقاطع بالاتر، دانش آموزان از میان مقاطع ذیل یکی را به دلخواه انتخاب خواهند کرد.

1- Hauptshucle

به فارسی، این مدرسه فنی و حرفه‌ای نامیده می‌شود. برای ورود به این مدارس شرط نمره تعیین شده است. باید برای پذیرفته شدن در Hauptshucle در آزمون ورودی این مدارس نمره 5 الی 9 را کسب کرد. تحصیل در این نوع مدارس نیز تا 18 سالگی ادامه خواهد داشت.

2- Realschule

نوع فارسی این مدرسه همان مدرسه کارودانش است. برای ورود به این مدارس نیز باید نمره 5 تا 10 را کسب کرد. دانش‌آموزان این مدراس می‌توانند پس از پایان دوره تحصیلی خود، در دوره‌های کارآموزی مانند آوسبیلدونگ شرکت کنند.

3- Gymnasium

این مدارس همان مدارش نطری هستند که ما ایرانیان به خوبی با آن‌ها آشنایی داریم. نمره برای قبول شدن در کلاس‌های این مدارس باید بین 10 الی 13 باشد. همچنین این دانش‌آموزان می‌تواند پس از آزمون سراسری آلمان، وارد بهرتین دانشگاه‌های این کشور شوند.

4- مدرسه بین‌المللی مونیخ

مدرسه بین‌المللی مونیخ یکی از مدارسی است که شما می‌توانید با ویزای تحصیلی آلمان در آن تحصیل کنید. این مدرسه که در سال 1966 تاسیس شده است، در حال حاضر در حدود 1200 دانش‌آموز دارد. ضمنا مدرسه بین‌المللی مونیخ تقریبا تمام مقاطع تحصیلی پیش از دانشگاه یعنی از اول تا 12 را پوشش می‌دهد. شهریه متوسط سالانه این مدرسه هم در حدود 15 هزار یورو است.

5- مدرسه بین‌المللی فرانکفورت

ویزای تحصیلی آلمان می‌تواند شما را به تحصیل در مدارس بسیاری سوق دهد؛ اما مطمئن باشید مدرسه بین‌المللی فرانکفورت می‌تواند یک انتخاب کاملا مناسب برای تحصیل ایرانیان باشد. این مدرسه نیز مانند مدرسه مونیخ، تقریبا تمام مقاطع پیش از دبستان را پوشش می‌دهد و در حال حاضر نیز در حدود 1800 دانش‌آموز دارد.

6- مدرسه بین‌المللی برمن

این مدرسه نیز یکی دیگر از مدرسه‌های کشور آلمان است که شما می‌توانید با ویزای تحصیلی آلمان برای تحصیل در آن اقدام کنید. این مدرسه خصوصی از سال 1998 در حال فعالیت است و اکنون نیز در حدود 380 دانش‌آموز دارد. ضمنا مانند دو مدرسه دیگر که پیش درباره آن‌ها گفته شد، این مدرسه هم تمام مقاطع پیش از دانشگاه را پوشش می‌دهد.

معرفی بهترین دانشگاه‌های آلمان جهت تحصیل

معرفی بهترین دانشگاه ها
بهترین دانشگاه های آلمان

تنها اخذ ویزای تحصیلی آلمان برای دست‌یابی به سطح علمی بالا کافی نیست. شما باید بتوانید بهترین دانشگاه‌های این کشور را هم بشناسید و مهم‌تر از آن بدانید که کدام دانشگاه‌ها مدارک بین‌المللی را ارائه می‌دهند. در ادامه این بخش قصد داریم تا بهترین مدارس کشور آلمان را با هم بررسی کنیم.

1- دانشگاه فنی مونیخ

دانشگاه فنی مونیخ یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های کشور آلمان به شمار می‌رود. این دانشگاه 153 ساله در حال حاضر بیش از 45 هزار دانشجو دارد که به نوبه خود رکوردی بزرگ محسوب می‌شود. همچنین این دانشگاه بیش از 600 پروفسور دارد که همگی از سطح علمی بسیار بالایی بهره‌مند هستند. از امکانات ویژه این دانشکاه می‌توان به بیمارستان خصوصی آن اشاره کرد.

2- دانشگاه لودویگ ماکسیمیلان مونیخ

یکی از قدیمی‌ترین دانشگا‌ه‌های کشور آلمان دانشگاه لودویگ ماکسیمیلان مونیخ است که نزدیک به 6 قرن از قدمت آن می‌گذرد. این دانشگاه در حال حاضر بیش از 51 هزار دانشجو دارد. پروفسورهای دانشگاه باواریایی ماکسیمیلان مونیخ 43 بار نامزد دریافت جایزه نوبل شده‌اند. این دانشگاه در حال حاضر پذیرای دانشجویان بین‌المللی بسیاری است.

3- دانشگاه فنی KIT

دانشگاه فنی KIT با قدمتی 195 ساله در حال حاضر بیش از 23 هزار دانشجو دارد. شما با تحصیل در این مدرسه و دریافت ویزای تحصیلی آلمان می‌توانید آینده روشنی را برای خود رقم بزنید. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دانشگاه فنی KIT به وب‌سایت این دانشگاه مراجعه کنید.

4- دانشگاه فنی برلین

دانشگاه فنی برلین یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های کشور آلمان با قدمتی نزدیک به 250 سال است و در حال حاضر در حدود 35 هزار دانشجو دارد. این دانشگاه در حومه شهر برلین قرار دارد اما شما می‌توانید با حمل‌و‌نقل عمومی به راحتی به مرکز شهر برلین بروید.

5- دانشگاه هامبورگ

دانشگاه هامبورگ آلمان یک دانشگاه صد ساله است که می‌توانید برای دریافت ویزای تحصیلی آلمان، آن را انتخاب کنید. این دانشگاه سطح علمی بسیاری بالایی دارد و در حال حاظر نیز بیش از 43 هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

انواع بورسیه تحصیلی با ویزای تحصیلی آلمان

انواع بورسیه تحصیلی با ویزای تحصیلی آلمان

انواع بورسیه تحصیلی با ویزای تحصیلی آلمان

دانش‌آموزان و دانشحویان بسیاری از سراسر دنیا همواره تمایل دارند تا برای دریافت بورسیه تحصیلی اقدام کنند. اما بسیاری از کشورها راه دریافت بورسیه تحصیلی را برای دنش‌آموزان و دانشجویان خود بسته‌اند. خوشبختانه ویزای تحصیلی آلمان شامل دریافت ویزای تحصیلی در هر مقطع تحصیلی به صورت جداگانه خواهد شد. در واقع برخی شرکت‌ها این دانش‌آموزان را بورسیه خواهند کرد.

برای تحصیل در مقطع کارشناسی، بورسیه mailcheck می‌تواند یک انتخاب مناسب باشد. این نوع بورسیه، ماهانه 1500 دلار از مخارج زندگی شما را تحت پوشش خود قرار خواهد داد. یکی دیگر از بورسیه‌های مناسب برای مقطع لیسانس، بورسیه trendhim talent است. این بورسیه، ماهانه 2000 یورو را شامل خواهد شد.

برای مقطع فوق لیسانس نیز نوع دیگری از بورسیه وجود دارد که بنیاد فردریش ایبرت نام دارد. این بنیاد بورسیه حاضر می‌شود تا 1000 یورو از مخارج ماهیانه دانشجویان کارشناسی ارشد را پوشش بدهد. در بورسیه بنیاد علمی علوم آلمان نیز که تنها برای مقطع دکترا شرایط متنوعی را ارائه می‌دهد، مبلغ 1250 یورو در ماه در نظر گرفته شده است. همچنین نوع دیگری از بورسیه دکترا وجود دارد که stiependiumplus نام دارد. این بورسیه نیز قادر است تا 1350 یورو از مخارج ماهیانه یک دانشجو دکترا را پرداخت کند.

هزینه زندگی به عنوان یک دانشجو در کشور آلمان

سرمایه‌گذاری در آلمان از طریق کارآفرینی

در این بخش قصد داریم تا به بررسی برخی از هزینه‌های زندگی در کشور آلمان بپردازیم تا بتوانید درک بهتری از زندگی در این کشور پیدا کنید. در نظر داشته باشید که شما برای یک وعده غذا در یک رستوران معمولی در کشور آلمان باید مبلغی در حدود 10 یورو پرداخت کنید.

در کشور آلمان، قیمت یک بطری آب معدنی نیم لیتری در حدود 1.9 یورو است. همچنین هر لیتر شیر در این کشور نیز 0.7 یورو قیمت دارد. هر 12 تخم مرغ در کشور آلمان در حدود 1.85 یورو خواهد بود و شما می‌توانید با تقریبا 1یورو، یک کیلو سیب‌زمینی بخرید. در کشور آلمان بلیط تک مسیره برای وسایل حمل‌ونقل عمومی در حدود 2.70 یورو خواهد بود. همچنین یک آپارتمان یک خوابه کوچک در مرکز این شهر در حدود 650 یورو در ماه است.

برای تحصیل در مقطع کارشناسی، بورسیه mailcheck می‌تواند یک انتخاب مناسب باشد. این نوع بورسیه، ماهانه 1500 دلار از مخارج زندگی شما را تحت پوشش خود قرار خواهد داد. یکی دیگر از بورسیه‌های مناسب برای مقطع لیسانس، بورسیه trendhim talent است. این بورسیه، ماهانه 2000 یورو را شامل خواهد شد.

برای مقطع فوق لیسانس نیز نوع دیگری از بورسیه وجود دارد که بنیاد فردریش ایبرت نام دارد. این بنیاد بورسیه حاضر می‌شود تا 1000 یورو از مخارج ماهیانه دانشجویان کارشناسی ارشد را پوشش بدهد. در بورسیه بنیاد علمی علوم آلمان نیز که تنها برای مقطع دکترا شرایط متنوعی را ارائه می‌دهد، مبلغ 1250 یورو در ماه در نظر گرفته شده است. همچنین نوع دیگری از بورسیه دکترا وجود دارد که stiependiumplus نام دارد. این بورسیه نیز قادر است تا 1350 یورو از مخارج ماهیانه یک دانشجو دکترا را پرداخت کند.

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به آلمان

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا برای تحصیل در آلمان

برای دریافت ویزای تحصیلی آلمان باید پیش از رفتن به سفارت این کشور، مدارکی را آماده کنید تا در صورت نیاز ارائه بدهید. یکی از این مدارک، مدارک شناسایی است. مدارک شناسایی، انواع مدارک هویتی شما از جمله پاسپورت، کارت ملی، شناسنامه و دیگر مدارک هویتی را شامل خواهند شد

از دیگر مدارکی که در زمان ثبت درخواست ویزای تحصیلی آلمان باید ارائه بدهید، عکس پرسنلی 3 در 4 است. این عکس باید کاملا به‌روز بوده و مهم‌تر از آن، تمام رخ باشد. همچنین باید دعوتنامه را که که پس از پذیرفته شدن در دانشگاه و یا مدرسه دریافت می‌کنید را ارائه دهید. در ادامه دیگر مدارکی که ممکن است به درد بخورند، به شرح زیر هستند:

  • مدرک تحصیلی در مقاطع گذشته
  • مدرک دیپلم
  • کارنامه ریز نمرات
  • برگه رضایت اولیا در صورت تحصیل در مدارس آلمان

نتیجه گیری

کشور آلمان در سال‌های اخیر توجه بسیاری به دانش‌آموزان و دانشجویان بین‌المللی داشته است. از این رو برای آن‌ها تسهیلات ویژه‌ای در نظر گرفته است تا بتوانند در این کشور به تحصیل بپردازند. یکی از مزایای اخذ ویزای تحصیلی آلمان، امکان تحصیل ارزان در آلمان و بهره‌مندی از تمام امکانات مدارس و یا دانشگاه‌ها درست مانند دانشجویان بومی است.

شما به عنوان یک دانش‌آموز و یا دانشجوی بین‌المللی می‌توانید در این کشور به تحصیل بپردازید. اما نکته‌ای که باید در این میان در نظر داشته باشید، شهریه مدارس و دانشگاه‌های این کشور است. از این رو دولت کشور آلمان برای دانش‌آموزان دارای ویزای تحصیلی آلمان امکان دریافت بورسیه تحصیلی را فراهم کرده است. شما می‌توانید با اخذ بورسیه تحصیلی، در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید تا پرداخت مخارج زندگی و دانشگاه برای شما دشوار نباشد.

موسسه مهاجرتی مهاجرت با ما با چندین سال سابقه درخشان در انواع زمینه‌های مهاجرتی می‌تواند یک انتخاب مناسب برای متقاضیان ویزای تحصیلی آلمان باشد. چرا که این مجموعه با وکلای مهاجرتی مجرب خود می‌تواند در کمترین زمان نیاز شما را برای مهاجرت به آلمان و یا دیگر کشورهای جهان برطرف کند.

سوالات متداول

  • خیر. تحصیل در کشور آلمان بسته به دولتی و یا خصوصی بودن و زبان ارائه دروس و امکانات رفاهی متفاوت خواهد بود.
  • بله. همانطور که گفته شد، شهریه تحصیل در دانشگاه‌های آلمان با توجه به دولتی و یا خصوصی بودن آن‌ها متفاوت خواهد بود.
  • در صورتی که به زبان‌های آلمانی، انگلیسی یا فرانسوی تسلط کافی ندارید، می‌توانید در این کشور کلاس‌های فشرده آموزش زبان را بگذرانید تا بتوانید در مدارس و یا دانشگاه‌های این کشور تحصیل کنید.

خیر. زبان آلمانی یکی از سخت‌ترین زبان‌های دنیا به شمار می‌رود.

با توجه به نوع دانشگاه شرایط متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال دانشگاه‌های کاتولیک مختلط نخواهند بود.

بله. شما می‌توانید پس از اخذ ویزای تحصیلی آلمان در حین تحصیل در دانشگاه‌های این کشور، به صورت نیمه وقت کار کنید.

🔍سوالات خود را درباره  مالیات در آلمان از ما بپرسید

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن