مشاوره رایگان

02128111107

معرفی دانشگاه های آلمان

معرفی دانشگاه های آلمان

ما در مقاله معرفی دانشگاه های آلمان با توضیح مختصری از تاریخچه هر دانشگاه به بررسی رشته های تحصیلی دانشگاه های آلمان و هزینه تحصیل در دانشگاه های آلمان پرداخته ایم. اگر شما به دنبال تحصیل در برترین دانشگاه های جهان با هزینه بسیار کمی هستید، بهتر است که دانشگاه های آلمان را در لیست خود داشته باشید. فارغ از اینکه از کدام کشور دنیا قصد تحصیل در آلمان را دارید، این امکان برای شما وجود دارد که در مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری به رایگان تحصیل کنید. 

معرفی دانشگاه های آلمان

آلمان با داشتن سیستم آموزشی بسیار با کیفیت، هزینه زندگی معقولانه و اقتصاد و بازار کار قدرتمند و خوب از تقاضای مهاجرت تحصیلی بسیار بالایی روبرو است. در حالی که ممکن است روند پذیرش در دانشگاه های آلمان سخت باشد، اما ارزش آن را دارد که در نهایت در دانشگاه های 5 ستاره اروپا به رایگان تحصیل کنید. اگر امکان تحصیل رایگان در دانشگاه های آلمان برای شما وجود ندارد، گزینه بورسیه تحصیلی پیش روی شما است. بورسیه های تحصیلی بسیاری مانند DAAD و دانشگاه بین المللی علوم کاربردی در آلمان وجود دارد که هزینه های دانشجویان را از تمام قاره های جهان پوشش می دهند.

آنچه در این مقاله میخوانید :

تحصیل در آلمان

تحصیل در آلمان

آلمان یکی از بهترین سیستم های آموزشی را در جهان در اختیار دارد و بسیاری از دانشگاه های این کشور در رتبه بندی جهانی دانشگاه های برتر در رتبه های بسیار خوبی قرار گرفته اند.

تحصیل در دانشگاه های آلمان رایگان بوده و تنها هزینه ای بسیار کمی بابت هزینه های اداری از دانشجو دریافت می شود. این در حالی است که شما می توانید از بهترین کتابخانه ها، آزمایشگاه ها و خوابگاه های اقامتی اروپا به رایگان استفاده کنید.

اگر کشوری در دنیا باشد که با داشتن شرایط تحصیلی بسیار خوب شانس پذیرش در دانشگاه های آن بالا باشد بی شک آن آلمان است. در مقایسه با دانشگاه های معتبر کانادا و آمریکا احتمال پذیرش شما در آلمان بسیار بیشتر است. این در حالی است که دانشگاه های آلمان رایگان بوده اما تحصیل در دیگر دانشگاه های برتر جهان همراه با پرداخت هزینه می باشد.

شرایط تحصیل در آلمان

برای اینکه بتوانید در بهترین دانشگاه های آلمان تحصیل کنید، باید معدل خوبی داشته باشید و در آزمون آیلتس یا تافل نمره خوبی را کسب کرده باشید. ممکن است که در صورت لزوم برای پذیرش در دانشگاه در آزمون مهارت زبان آلمانی نیز شرکت کرده باشید.

پس از این شما باید فرم درخواست تحصیل در دانشگاه های آلمان را پر کرده و مدارک لازم را نیز ارسال کنید. برای تحصیل در آلمان باید معیارهای واجد شرایط هر دانشگاه را داشته باشید.

برای آنکه شانس خود را برای تحصیل در آلمان افزایش بدهید، لازم است که به تعداد بیشتری از دانشگاه های آلمان درخواست خود را ارسال کنید. اما توجه کنید که در این زمینه افراط نکنید. افزایش درخواست های شما دقت و کیفیت درخواست های شما را پایین می آورد. بهترین حالت این است که حدود ۱۰- ۱۵ دانشگاه را برای دوره کارشناسی و حدود ۵-۱۰ موسسه آموزشی را برای کارشناسی ارشد و دکترا مد نظر داشته باشید.

هزینه تحصیل در آلمان

همانطور که ادامه مشاهده خواهید کرد، تحصیل در دانشگاه های آلمان رایگان بوده و یا اینکه هزینه بسیار کمی را به عنوان هزینه های اداری از شما دریافت خواهند کرد. با این حال، نکته مهم برای کسانی که قصد دارند در دانشگاه های آلمان تحصیل کنند این است که هزینه های زندگی در آلمان را با خود داشته باشند.

شما می توانید با دریافت بورسیه برای هزینه های جاری زندگی خود در آلمان نیز کمک دریافت کنید. برای دریافت کمک مالی در هزینه های زندگی، به شما پیشنهاد می شود که از بورسیه های DAAD استفاده کنید. بورسیه تحصیلی DAAD توسط دولت آلمان برای دانشجویان خارجی در نظر گرفته شده است که برای تحصیل به آلمان مهاجرت کرده اند.

این بورسیه شامل پرداخت کمک هزینه زندگی برای دانشجویان است و به شما توصیه می کنیم که اگر قصد دارید در آلمان تحصیل کنید حتما از  بورسیه تحصیلی آلمان استفاده کنید. الیته آلمان دارای بورسیه های دیگری است که شما از طریق آن ها می توانید کمک هزینه های زندگی خود را نیز در آلمان داشته باشید.

بورسیه تحصیلی در آلمان

از مهمترین بورسیه های تحصیل آلمان که می تواند هزینه های جاری زندگی شما در این کشور پوشش دهد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بورسیه تحصیلی دانشگاه بین المللی علوم کاربردی IU؛
 • بورسیه تحصیلی مدرسه تجارت و نوآوری برلین؛
 • بورسیه های تحصیلی دولتی DAAD.

به شما پیشنهاد می کنیم برای دریافت اطلاعات تکمیلی در مورد هزینه زندگی در آلمان و دریافت بورسیه از دانشگاه های آلمان با کارشناسان ما در امور مهاجرت تحصیلی آلمان در تماس باشید.

مقاله پیشنهادی: تحصیل ارزان در آلمان

دانشگاه های آلمان

آلمان دارای یکی سیستم آموزشی بسیار با کیفیتی است و از این رو دانشگاه های با رتبه های بسیار خوبی در این کشور در حال فعالیت هستند. مزیت تحصیل در آلمان هزینه بسیار پایین دانشگاه های این کشور می باشد و جالب این که با وجود کیفیت بالا اغلب آنها رایگان نیز می باشند. از بهترین دانشگاه های آلمان می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 

دانشگاه                                                    رتبه جهانی                هزینه تحصیل

۱- دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ           رتبه ۳۲                    رایگان

۲- دانشگاه فنی مونیخ                                 رتبه ۴۱                    رایگان  

۳-دانشگاه هومبولت                                    رتبه ۶۰                    رایگان

دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ

دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ

دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ، که با نام LMU نیز شناخته می شود یکی از بهترین دانشگاه های آلمان است که دارای رتبه برتر در اروپا نیز می باشد. برخی از رشته های این دانشگاه بهترین خود در جهان هستند. از بهترین رشته های دانشگاه ماکسیمیلیان می توان به هنر و مردم و علوم فیزیک اشاره کرد که به ترتیب رتبه 18 و 21 را در جهان در اختیار دارند.

دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ  در سال ۱۴۷۲ توسط دوک لودویگ نهم در شهر اینگولشتات تأسیس گردید. اما اکنون این دانشگاه در مونیخ مستقر شده و عنوان ششمین دانشگاه تاریخی آلمان را یدک می کشد.

دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان یکی از بزرگترین دانشگاه های آلمان است و بیش از ۳۴۰۰۰ دانشجو را در خود جای داده است. این در حالی است که ۱۷٪ از آن دانشجویان غیر بومی آلمان می باشند.

رشته های دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان

در دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان ۲۰ دانشکده وجود دارد که رشته های الهیات کاتولیک، الهیات پروتستان، حقوق، اقتصاد، مدیریت بازرگانی، دامپزشکی، پزشکی، تاریخ و هنر، روانشناسی، فلسفه، فرهنگ، زبان و ادبیات و علوم اجتماعی، ریاضیات و علوم کامپیوتر، فیزیک، شیمی و داروسازی، زیست شناسی و علوم زمین شناسی و محیط زیست را ارائه می دهند.

هزینه تحصیل در دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان

دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان از سال ۲۰۱۳ از یکی دانشگاه پولی به یک دانشگاه بدون شهریه تغییر پیدا کرده است. اما ممکن است که در برخی از رشته ها هزینه ای بسیار کمی از دانشجویان دریافت شود.

 • هزینه تحصیل: رایگان

دانشگاه فنی مونیخ

دانشگاه فنی مونیخ

دانشگاه فنی مونیخ یکی از قدیمی ترین و بهترین دانشگاه های اروپا می باشد. این دانشگاه در سال ۱۸۶۸ تأسیس شد و پردیس اصلی آن در شهر مونیخ واقع شده است. این در حالی است که دیگر شعبه های این دانشگاه در شهر های هیلبرون، فرایزینگ، گارچینگ و سنگاپور می باشند.

این دانشگاه نیز به مانند بیشتر دانشگاه های دولتی آلمان رایگان است و از بودجه دولتی و عمومی آلمان برای ارائه خدمات آموزشی استفاده می کند. این دانشگاه در هر ترم چیزی بیش از ۳۲۰۰۰ دانشجو دارد که یک سوم از آنها از خارج از آلمان در این کشور در حال تحصیل هستند.

رشته های دانشگاه فنی مونیخ

به عنوان یک دانشگاه فنی، مهمترین رشته هایی که در این دانشگاه ارائه می شوند عبارتند از: معماری، هوافضا، مهندسی، شیمی، انفورماتیک، ریاضیات، پزشکی، فیزیک، علوم ورزشی و بهداشت، آموزش، مدیریت، علوم زندگی.

هزینه تحصیل در دانشگاه فنی مونیخ

اگرچه دانشگاه فنی مونیخ رایگان است و شهریه ای را از دانشجویان خود دریافت نمی کند. اما دانشجویان باید در هر ترم بین ۶۲ تا ۱۴۴ یورو را برای تحصیل بپردازند.

 • هزینه تحصیل: رایگان + ۶۲ تا ۱۴۴ یورو در هر ترم برای هزینه های اداری

دانشگاه هومبولت برلین

دانشگاه هومبولت برلین

دانشگاه هومبولت برلین (HU Berlin) یکی از بهترین موسسه های آموزشی و تحقیقاتی در آلمان است که رایگان می باشد. این دانشگاه که در برلین قرار گرفته است در سال 1810 به عنوان دانشگاه برلین تاسیس گردید. سپس این دانشگاه به احترام ویلهلم فون هومبولت به این نام تغییر پیدا کرد.

دانشگاه هومبولت برلین که بیشتر به عنوان دانشگاه فریدریش ویلهلم نیز شناخته می شده است، عنوان ششمین دانشگاه برتر را در آلمان در اختیار دارد. بسیاری از رشته هایی که در این دانشگاه آموزش داده می شود دارای رتبه جهانی هستند. رشته هنر و علوم انسانی این دانشگاه رتبه ۲۰ و رشته حقوق ان نیز رتبه ۲۵ جهان را در اختیار دارند. شهرت این دانشگاه به علت رتبه جهانی آن است که دانشجویان بسیاری از سراسر جهان برای تحصیل به این دانشگاه درخواست می دهند. چیزی بیش از ۳۳،۰۰۰ دانشجو در این دانشگاه در حال تحصیل هستند که ۱۸ درصد از آنان را دانشجویان خارجی تشکیل داده اند.

رشته های دانشگاه هومبولت برلین

این دانشگاه از مدل آموزشی هومبولت پیروی می کند و دارای ۹ دانشکده می باشد. مهمترین رشته های این دانشگاه شامل حقوق، ریاضیات، علوم طبیعی، علوم زندگی، فلسفه، علوم انسانی و علوم اجتماعی، الهیات و اقتصاد و تجارت می باشد.

هزینه تحصیل در دانشگاه هومبولت برلین

همانند سایر دیگر دانشگاه های آلمان تحصیل در هومبولت برلین رایگان است. شما برای تحصیل در دانشگاه هومبولت تنها باید هر ترم ۳۰۰ یورو را بپردازید. این دانشگاه برای حمل و نقل و هزینه های دیگر کمک هزینه نیز پرداخت می کند.

 • هزینه تحصیل: رایگان + ۳۰۰ یورو در هر ترم برای هزینه های اداری.
 

دانشگاه RWTH آخن

دانشگاه RWTH آخن

دانشگاه RWTH آخن یکی دیگر از برترین موسسات تحقیقاتی و آموزشی در آلمان است. این دانشگاه در استان نوردراین-وستفالن آلمان واقع شده است. این دانشگاه در سال 1870 تاسیس شده و یکی از بزرگترین دانشگاه های آلمان می باشد. در این دانشگاه چیزی بیش از 45000 دانش آموز در حال تحصیل هستند که 23 درصد از آنان را دانشجویان غیر بومی تشکیل داده اند.

رشته های دانشگاه RWTH آخن

به عنوان 8 دانشگاه برتر آلمان، RWTH آخن به دلیل برنامه های خود در رشته های ریاضیات، علوم طبیعی، علوم رایانه، معماری، مهندسی عمران، مهندسی مکانیک، مهندسی مواد، مهندسی برق، فناوری اطلاعات، هنر و علوم انسانی، تجارت و اقتصاد و داروسازی بسیار معروف می باشد.

هزینه تحصیل در دانشگاه RWTH آخن

دانشگاه آخن نیز همانند دیگر دانشگاه های آلمان رایگان بوده و تنها ۵۰۰ یورو در هر ترم از دانشجویان برای هزینه های اداری دریافت می شود. هزینه زندگی دانشجویی نیز در آلمان در حدود ۱۰۰۰ یورو است که هر دانشجو برای زندگی در آخن آن را در هر ماه باید بپردازد.

 • هزینه تحصیل: رایگان + ۵۰۰ یورو در ماه برای هزینه های اداری.

دانشگاه بن

دانشگاه بن

یکی از بهترین دانشگاه های غرب آلمان دانشگاه بن می باشد. نام رسمی این دانشگاه رنیش فردریش ویلهلم می باشد. این دانشگاه در سراسر آلمان رتبه نهم را در اختیار دارد. دانشگاه بن در سال ۱۸۱۸ تأسیس گردید و در حال حاضر پردیس آن در استان نوردراین-وستفالن آلمان قرار گرفته است.

رشته های دانشگاه بن آلمان

در دانشگاه بن بیش از ۳۷۰۰۰ دانشجو در حال تحصیل هستند که ۱۳ درصد از آنان را دانشجویان خارجی تشکیل می دهند. در این دانشگاه ۷ دانشکده قرار دارد که در زمینه مطالعات الهیات کاتولیک، الهیات پروتستان، حقوق و اقتصاد، پزشکی، هنر، ریاضیات و علوم طبیعی و کشاورزی دوره های خود را ارائه می کنند.

هزینه تحصیل در دانشگاه بن آلمان

دانشگاه بن آلمان در حال حاضر از سوی استان نوردراین-وستفالن یارانه فدرالی دریافت می کند و هزینه های دانشجویان در این دانشگاه رایگان می باشد. اما هزینه بسیار کمی برای دریافت هزینه های اداری دانشگاه از دانشجویان دریافت می شود. این هزینه برای دانشجویان ۳۰۰ یورو در ماه است. دانشجویان این دانشگاه برای سیستم حمل و نقل در بن، کلن و بقیه مناطق مرتبط کمک هزینه نیز دریافت می کنند.

 • هزینه تحصیل : رایگان ۳۰۰ یورو در ماه برای هزینه های اداری.

دانشگاه برلین

دانشگاه برلین

دانشگاه برلین یکی دیگر از بهترین دانشگاه های آلمان می باشد که دارای رتبه جهانی می باشد. این دانشگاه بین دانشگاه های آلمان رتبه دهم را در اختیار دارد. سال تاسیس دانشگاه برلین به سال ۱۹۴۸ بر می گردد و در ابتدا به نام دانشگاه فردریک ویلیام در برلین غربی فعالیت خود را آغاز کرد. این دانشگاه در حال حاضر در پایتخت آلمان واقع گردیده است. در این دانشگاه چیزی در حدود ۳۶۰۰۰ دانشجو در حال تحصیل هستند و بیش از ۲۲٪ آنان را دانشجویان غیر بومی تشکیل داده اند.

رشته های دانشگاه برلین

دانشگاه برلین یکی از بهترین دانشگاه های آلمان است که در گروه های زیست شناسی و شیمی، علوم زمین، تاریخ و مطالعات فرهنگی، حقوق، تجارت و اقتصاد، ریاضیات و علوم رایانه، آموزش و روانشناسی، فلسفه و علوم انسانی، فیزیک، علوم سیاسی و اجتماعی، پزشکی و دامپزشکی دوره های خود را ارائه می کند.

هزینه تحصیل در دانشگاه برلین

دانشگاه برلین برای تحصیل در هر ترم هیچ شهریه ای از دانشجویان خود دریافت نمی کند. اما ممکن است که در برخی از رشته های تحصیلات تکمیلی دانشجویان مبلغی را بپردازند. با این حال، شما برای تحصیل در این دانشگاه برای تامین هزینه های دانشگاهی خود ۳۱۳ دلار نیز باید بپردازید. این هزینه برای ثبت نام، خدمات پشتیبانی دانشجویی، اتحادیه دانشجویی و سیستم حمل و نقل از شما دریافت می شود.

 • هزینه تحصیل: رایگان + ۳۱۳ دلار برای هزینه های اداری دانشگاه همراه با سیستم حمل و نقل در هر ترم

دانشگاه جورج آگوست گوتینگن

دانشگاه هامبورگ

گوتینگن و جورجیا آگوستا دانشگاهی رایگان، قدیمی و یازدهمین دانشگاه برتر این کشور است که برای اولین بار در سال ۱۷۳۴ تاسیس گردید. دانشگاه جورج آگوست گوتینگن برای ترویج الگوی روشنگری توسط جرج دوم پادشاه بریتانیای کبیر تاسیس گردید. در این دانشگاه در حال حاضر چیزی بیش از ۳۰،۰۰۰ دانشجو در حال تحصیل هستند که ۱۳ درصد از آنها را دانشجویان خارجی تشکیل داده اند.

رشته های دانشگاه جورج آگوست گوتینگن

این دانشگاه به صورت رایگان دوره های خود را برای دانشجویان ارائه می کند. از محبوب ترین رشته های این دانشگاه می توان به رشته های علوم زندگی و علوم طبیعی، کشاورزی، زیست شناسی و روانشناسی، شیمی، علوم جنگلداری و بوم شناسی، زمین شناسی و جغرافیا، ریاضیات و علوم کامپیوتر، فیزیک، حقوق، علوم اجتماعی، اقتصاد، علوم انسانی، پزشکی و الهیات اشاره داشت.

هزینه دانشگاه جورج آگوست گوتینگن

مانند اکثر دیگر دانشگاه های دولتی آلمان، دانشجویان برای تحصیل در این دانشگاه نیاز به پرداخت هزینه ای نیستند. اما هزینه کمی برای کارهای اداری دانشجو در حدود ۳۷۰ یورو در هر ترم دریافت می شود.

 • هزینه تحصیل: رایگان + ۳۷۰ یورو در هر ترم برای هزینه های اداری

دانشگاه هامبورگ

دانشگاه هامبورگ

دانشگاه هامبورگ که در شهر زیبای هامبورگ قرار گرفته است در سال ۱۹۱۹ تاسیس گردیده و هم اکنون بیش از ۳۰،۰۰۰ دانشجو در این دانشگاه در حال تحصیل هستند. چیزی در حدود ۱۵ درصد از دانشجویان این دانشگاه را دانشجویان غیر بومی تشکیل داده اند. دانشگاه هامبورگ به عنوان دوازدهمین دانشگاه برتر آلمان نام گرفته است. این دانشگاه به علت برنامه هایش در رشته های هنر و علوم انسانی و همچنین علوم فیزیک، علوم زندگی، علوم اجتماعی و کسب و کار بسیار شهرت دارد.

رشته های دانشگاه هامبورگ

مهمترین رشته هایی که دانشجویان در این دانشگاه پذیرش دریافت می کنند عبارت است از حقوق، مدیریت بازرگانی، اقتصاد و علوم اجتماعی، پزشکی، روانشناسی، علوم انسانی، ریاضیات و علوم کامپیوتر و مهندسی.

هزینه دانشگاه هامبورگ

دانشگاه هامبورگ نیز به عنوان یک دانشگاه رایگان در نظر گرفته می شود. فارغ از هزینه های دانشجویی که در مدت زمان تحصیل به عهده خود دانشجو می باشد، هزینه ای در حدود ۳۳۲ یورو در هر ترم باید برای هزینه های اداری دانشگاه پرداخت شود. این هزینه ها صرف صندوق دانشجویی، اداری و حمل و نقل دانشجویان می شود.

 • هزینه تحصیل : رایگان + ۳۳۲ یورو در هر ترم برای هزینه های اداری.

دانشگاه کلن

دانشگاه کلن

دانشگاه کلن یکی دیگر از قدیمی ترین و بهترین دانشگاه های آلمان می باشد که در سال ۱۷۹۸ در غرب آلمان تأسیس گردید. این دانشگاه در زمان خود چهارمین دانشگاه امپراتوری مقدس روم بود و اکنون ششمین دانشگاه تاریخی در اروپای مرکزی می باشد. همچنین این دانشگاه با داشتن بیش از ۳۴،۵۰۰ دانشجو در هر ترم که ۱۸ درصد از آنان را دانشجویان بین المللی تشکیل داده اند یکی از بزرگترین دانشگاههای آلمان می باشد.

رشته های دانشگاه کلن

این دانشگاه به واسطه مالیات دولتی ایالت نوردراین-وستفالن اداره می شود و ۶ دانشکده را درخود جای داده است. رشته های هنر و علوم انسانی و مدیریت و علوم اجتماعی بیشترین تعداد دانشجو را در اختیار دارند. پس از آنها رشته های ریاضیات و علوم طبیعی، حقوق، پزشکی و علوم انسانی محبوب ترین رشته های این دانشگاه می باشند.

این دانشگاه به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های آلمان در جهان دارای رتبه ۱۰۰ در رشته علوم زندگی و ۱۵۰ در هنر و علوم انسانی می باشد.

هزینه دانشگاه کلن

مانند بسیاری دیگر از دانشگاه های دولتی آلمان که تا به اینجا با آنها آشنا شده اید، دانشگاه کلن نیز دانشگاهی است که از دانشجویان خود شهریه دریافت نمی کند. با این حال، نیاز است که دانش آموزان سالانه ۵۰۰ یورو برای هزینه های حمل و نقل عمومی و اداری به دانشگاه بپردازند.

 • هزینه تحصیل:  رایگان + ۵۰۰ یورو سالانه برای هزینه های اداری.

دانشگاه گوته

دانشگاه گوته

دانشگاه گوته

دانشگاه گوته یکی از دیگر از برترین دانشگاه های آلمان می باشد که در فرانکفورت قرار دارد و به دلیل موقعیت مکانی آن در ابتدا فرانکفورت ام ماین نامگذاری گردید. سپس این دانشگاه به افتخار یوهان ولفگانگ فون گوته شاعر بزرگ آلمانی به نام وی تغییر پیدا کرد. ، این دانشگاه در آلمان رایگان بوده و در سال ۱۹۱۴ تاسیس گردیده است.

دانشگاه گوته یکی از محبوب ترین دانشگاه های آلمان در میان دانشجویان سراسر جهان است و بیش از ۴۶۰۰۰ دانشجو در این دانشگاه در حال تحصیل هستند که ۱۶ درصد از آنان را دانشجویان غیر بومی تشکیل داده اند.

رشته های دانشگاه گوته

مهمترین رشته های ارائه شده در این دانشگاه عبارتند از حقوق، تجارت، علوم اجتماعی، روانشناسی، الهیات، فلسفه و تاریخ، زبان شناسی، زبان های مدرن، علوم زمین، علوم کامپیوتر، فیزیک، بیوشیمی، زیست شناسی و پزشکی.

 

هزینه تحصیل در دانشگاه گوته

 • با آنکه دانشجویان بسیاری در این دانشگاه تحصیل می کنند اما هزینه تحصیل در این دانشگاه رایگان است. در این دانشگاه نیز به مانند اکثر دانشگاه های آلمان، دانشجویان بومی و غیر بومی نیازی به پرداخت شهریه ندارند. تنها هزینه کمی در هر ترم از دانشجویان در حدود ۳۷۰ یورو برای هزینه های اداری، ثبت نام و حمل و نقل دریافت می شود.

امیدواریم مقاله معرفی دانشگاه های رایگان آلمان برای شما مفید بوده باشد. و توانسته باشیم که شما را در مورد رشته و هزینه تحصیل در دانشگاه های آلمان آگاه کنیم. شما هم اکنون با دید بازتری می توانید دانشگاه مورد علاقه خود را در آلمان انتخاب کنید.

نتیجه گیری

اگر قصد دارید که در مورد شرایط تحصیل در آلمان و نحوه پذیرش از بهترین دانشگاه های آلمان اطلاع کافی کسب کنید می توانید با کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی مهاجرتی مهاجرت با ما در امور مهاجرت تحصیلی به آلمان در تماس باشید. میتوانید برای دریافت مشاوره و ارزیابی رایگان در مورد مهاجرت تحصیلی به آلمان از کارشناسان مجرب ما مشاوره دریافت کنید

سوالات متداول

به غیر از آلمان بسیاری دیگر از دانشگاه های رایگان در سراسر جهان وجود دارد که از دانشجویان خود شهریه دریافت نمی کنند. از آنها می توان به ۱۷ دانشگاه در آمریکا، ۱۲ دانشگاه در نروژ، ۱۰ دانشگاه در سراسر اتحادیه اروپا اشاره کرد.

دانشگاه های بسیاری در آلمان در رتبه های بسیار خوبی قرار دارند. از برترین دانشگاه های آلمان بر اساس رنکینگ جهانی QS می توان به دانشگاه مونیخ رتبه 50 و دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ رتبه 60 اشاره کرد.

این بسته به رشته و دانشگاه شما دارد. تا زمانی که شما حداقل الزامات زبان را برای رشته مورد نظر خود برآورده کرده باشید، نیازی به دانش زبان آلمانی ندارید. با این حال، رشته و دوره های بسیاری در دانشگاه های آلمان به زبان انگلیسی ارائه می شوند.

یکی از بهترین دانشگاه های آلمان که رایگان بوده و آسانتر به دانشجویان غیر بومی پذیرش می دهد دانشگاه بن می باشد.

 • فاصله حمل و نقل خود را کاهش دهید.
 • وزن و ابعاد بسته های خود را کم کنید.
 • شرکت های با تخفیف را پیدا کنید.
 • از حمل و نقل با تخفیف برخوردار شوید.

آلمان یکی از کشور های اروپایی است که چندان گران نیست. هزینه غذا، اقامت، پوشاک و فعالیت های دیگر شما در آلمان معقولانه و مقرون به صرفه تر از دیگر کشور های پیشرفته اروپایی می باشد.

از پرطرفدارترین و محبوبترین رشته های تحصیلی در آلمان می توانیم به مهندسی با ۷۱،۳۵۲ دانشجو، مدیریت کسب و کار با ۵۲،۱۶۸ دانشجو، علوم انسانی با ۳۷،۶۱۹ دانشجو و ریاضیات و علوم کامپیوتر با ۲۹،۷۴۸ دانشجو اشاره کنیم.

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن