مشاوره رایگان

02128111107

آشنایی با دانشگاه هلسینکی فنلاند

آشنایی با دانشگاه هلسینکی فنلاند

آشنایی با دانشگاه هلسینکی که از معتبر ترین، با سابقه ترین و بزرگترین موسسه های آموزش علمی در فنلاند می باشد میتواند جذاب باشد. دانشگاه هلسینکی شامل ۱۱ دانشکده، ۵۰۰ استاد و تقریبا حدود ۴۰۰۰۰ دانشجو می باشد.

آنچه در این مقاله میخوانید :

آشنایی با دانشگاه هلسینکی فنلاند

از افتخارات اساتید دانشگاه هلسینکی، کسب مدال های فراوان در رشته های مختلف و همچنین افتخار کسب جایزه ی نوبل می باشد. بسیاری از رشته ها و دانشکده های جدید در این دانشگاه ایجاد شده که باعث پیشرفت و توسعه بسیاری از رشته ها شده است. دانشگاه هلسینکی در رتبه بندی دانشگاه های بین المللی به طور معمول در رتبه های بالای ۱۰۰ قرار دارد.

 

در معرفی دانشگاه هلسینکی آمده است که این دانشگاه به دنبال یافتن چالش های جهانی است و راه های جدیدی برای تفکر و بهبود زندگی انسانی ایجاد می کند. دانشگاه هلسینکی از طریق قدرت علم و از سال ۱۶۴۰ به جامعه، آموزش و رفاه کمک کرده است. دانشگاه هلسینکی جز ۲۰ دانشگاه برتر اروپا به حساب می آید.

درباره دانشگاه هلسینکی

از افتخارات دیگر دانشگاه هلسینکی (University of Helsinki) می توان به این نکته اشاره کرد که تنها دانشگاه فنلاند است که عضو انجمن لیگ دانشگاه های تحقیقاتی و پژوهشی در اتحادیه اروپا است که به اختصار LERU خوانده می شود. اعضای این انجمن ۲۱ دانشگاه برتر اروپا هستند که شرایط و فرصت هایی برای تحقیقات در اختیار دانش آموختگان و دانشجویان در اروپا قرار می دهند. دانشگاه مذکور تنها دانشگاه فنلاند است که دعوت نامه برای پیوستن به LERU را دریافت کرده است.

اعتبار دانشگاه هلسینکی

دانشگاه هلسینکی بطور معمول منابع مالی را برای تحقیق و پژوهش بر اساس رقابت و ارزیابی اختصاص می دهد. تاکید ویژه بر طرح های چند رشته ای در تحقیقات اولیه قرار دارد. حدود نیمی از تحقیقات انجام شده در این دانشگاه از هزینه های عملیاتی دانشگاه و نیم دیگر از منابع مالی خارجی تامین می شود.

آموزش در دانشگاه هلسینکی مبتنی بر تحقیق است. اصل اساسی این است که هر معلم تحقیق می کند و هر محقق می آموزد. بر اساس یک ارزیابی بین المللی، تدریس در این دانشگاه از بالاترین استانداردهای اروپایی برخوردار است. دانشگاه هلسینکی، به عنوان یک دانشگاه تحقیقاتی، بسیاری از دانشجویان را تشویق می کند تا در امر تحقیق و پژوهش پیش قدم باشند.

اهداف دانشگاه

دانشگاه هلسینکی بطور معمول منابع مالی را برای تحقیق و پژوهش بر اساس رقابت و ارزیابی اختصاص می دهد. تاکید ویژه بر طرح های چند رشته ای در تحقیقات اولیه قرار دارد. حدود نیمی از تحقیقات انجام شده در این دانشگاه از هزینه های عملیاتی دانشگاه و نیم دیگر از منابع مالی خارجی تامین می شود.

آموزش در دانشگاه هلسینکی مبتنی بر تحقیق است. اصل اساسی این است که هر معلم تحقیق می کند و هر محقق می آموزد. بر اساس یک ارزیابی بین المللی، تدریس در این دانشگاه از بالاترین استانداردهای اروپایی برخوردار است. دانشگاه هلسینکی، به عنوان یک دانشگاه تحقیقاتی، بسیاری از دانشجویان را تشویق می کند تا در امر تحقیق و پژوهش پیش قدم باشند.

هزینه های تحصیل در دانشگاه هلسینکی

هزینه های تحصیل برای دانشجویان مقطع کارشناسی ۱۸۰۰ یورو و برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی ۲۵۰۰۰ یورو می باشد. تدریس در دانشگاه هلسینکی فنلاند به دو زبان می باشد زبان سوئدی و فنلاندی با این حال بیشتر به زبان فنلاندی تدریس می شود و گاهی در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری به زبان انگلیسی هم تدریس می شود که این را عملا زبان سوم آموزش می دانند.

دانشکده های دانشگاه هلسینکی

دانشگاه هلسینکی به دانشکده های زیر تقسیم می شود :

۱٫ دانشکده فلسفه۲٫ دانشکده حقوق۳٫ دانشکده پزشکی
۴٫ دانشکده هنر۵٫ دانشکده علوم پایه۶٫ دانشکده داروسازی
۷٫ دانشکده علوم زیستی و محیط زیست۸٫ دانشکده علوم رفتاری۹٫ دانشکده علوم اجتماعی
۱۰٫ دانشکده علوم کشاورزی و جنگلداری

۱۱٫ دانشکده دامپزشکی

 

نکاتی در خصوص دانشگاه هلسینکی

تحصیل در دانشگاه هلسینکی در رشته علوم پزشکی به زبان انگلیسی امکان پذیر نمی باشد. دانشجویان خارجی بایستی به زبان فنلاندی و سوئدی مسلط باشند و دارای مدرک. تحصیل به زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی ارشد در بعضی رشته ها امکان پذیر است. دانشگاه مذکور دارای خوابگاه های مجهز می باشد که ماهیانه ۴۵۰ یورو هزینه در بر دارد. به غیر از شهریه و هزینه خوابگاه شما نیاز به ۱۲۰۰۰ یورو در سال برای زندگی خواهید داشت. پیشنهاد می کنم برای این که در این رابطه بیشتر بدانید حتماً مقاله هزینه تحصیل در فنلاند را هم مطالعه کنید.

توجه داشته باشید در این دانشگاه امکان گذراندن دوره زبان فنلاندی برای دانشجویان خارجی برای شرکت در کورس اصلی وجود ندارد.

سوالات متداول

دانشگاه هلسینکی شامل ۱۱ دانشکده، ۵۰۰ استاد و تقریبا حدود ۴۰۰۰۰ دانشجو می باشد

دانشگاه هلسینکی جز ۲۰ دانشگاه برتر اروپا به حساب می آید

آموزش در دانشگاه هلسینکی مبتنی بر تحقیق است

 

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن