مشاوره رایگان

02128111107

اجاره مسکن در عمان

اجاره مسکن در عمان

اجاره مسکن در عمان

عمان در چند دهه اخیر با رشد اقتصادی برجسته ای که از درآمد های نفتی حاصل آمده، روبرو شده است. از همین رو مهاجران بسیاری از سراسر جهان برای کار و یا زندگی به این کشور سرازیر شده اند. این مهاجران خارجی که برای داشتن یک زندگی بهتر به این کشور مهاجرت می کنند، اغلب به دنبال دریافت اقامت عمان بوده و داشتن مسکن برای آنها مهمترین اولویت است. معمولا این مهاجران پایتخت این کشور، مسقط را به عنوان مقصد خود برمی گزینند. جایی که شما می توانید در آن خانه های مدرن و با کیفیتی در سطح جهانی مشاهده کنید. البته شهرهای دیگر نیز شاهد رشد سکونت مهاجران بوده که از آنها می توان به رووی، مطره و قوروم اشاره داشت.

اجاره مسکن در عمان

عمان به سرعت در حال رشد و تکامل است و جامعه ای بزرگ از مهاجران خارجی در این کشور زندگی می کنند. برای این مهاجران، مسکن مهمترین دغدغه می باشد. هزینه مسکن در عمان نسبت به دیگر نقاط دنیا بسیار مقرون به صرفه بوده و شرایط و قوانین بسیار ساده ای برای اجاره در این کشور وجود دارد.

اگر شما قصد دارید که به عمان مهاجرت کنید و به دنبال کسب اطلاعات در مورد اجاره مسکن در عمان ، هزینه زندگی در عمان و یا حقوق کارگر در عمان هستید، پیشنهاد می شود که تا پایان این مقاله را مطالعه بفرمایید.

آنچه در این مقاله میخوانید :

انواع محل اقامت در عمان

مهاجرانی که عمدتا به عمان مهاجرت می کنند می توانند در آپارتمان و ویلاهای مستقل یا مسکن های شهری، که اغلب در یک محله مسکونی امن قرار دارند، اقامت داشته باشند. در عمان خانه های بسیار شیکی وجود دارد که اکثر آنها نوساز هستند که با طراحی مدرن معماری شده اند. اگرچه شما می توانید محلانی که بافت قدیم دارند، را پیدا کنید که از استانداردهای ساختمانی ضعیف برخوردار هستند.

بسیاری از آپارتمان های عمان دارای مجموعه های ورزشی شامل سالن های بدنسازی، استخر شنا و امکانات خشکشویی می باشند که ممکن است شما را شگفت زده کنند.

برای کسانی که به خانه های ویلایی نیز علاقه دارند می توانند در عمان ویلاهای بسیار زیبایی را برای مدت زمان اقامت خود در این کشور اجاره کنند.

در مسکن های ویلایی عمان معمولا باغ های زیبایی وجود داشته و اغلب همراه با خدمتکار به شما اجاره داده می شود.

اما اگر قصد دارید در هر کدام از این خانه های عمانی سکونت کنید به یاد داشته باشید که اصلی ترین چیزی که باید به آن توجه کنید خنک کننده و یا تهویه کننده های هوا هستند که می توانند شما را از گرمای خشک و سخت عمان نجات بخشند.

مقاله پیشنهادی ——-> اقامت عمان

اجاره خانه مبله در عمان

اجاره خانه مبله در عمان

برای همه مهاجرانی که قصد دارند در عمان اقامت داشته باشند این را در نظر داشته باشند که اکثر مسکن های اجاره ای در این کشور مبله نیستند.

اگرچه ممکن است که شما بتوانید گزینه های مبله نیز در مسقط و یا دیگر نقاط عمان پیدا کنید، اما آنها نیز با توجه به اندازه، امکانات و مساحت قیمت متفاوتی را خواهند داشت.

پس بهتر است از قبل برای لوازم منزل خود چاره ای اندیشه کرده باشید.

پیدا کردن مسکن در عمان

در عمان بسیاری از مهاجرانی که قصد دارند در این کشور کار کنند، متوجه می شوند که کارفرمایان در این کشور به عنوان بخشی از قرار، محل اقامت را برای آنها تأمین می کنند.

همچنین بسیاری از کارفرمایان عمانی به جای فراهم کردن محل سکونت، کمک هزینه مسکن را به مهاجران پرداخت می کنند.

ما قویا توصیه می کنیم که مهاجرانی که قصد دارند برای کار به عمان مهاجرت کنند این موضوع را در مذاکرات خود با کارفرما مد نظر داشته باشند تا پس از رسیدن به عمان مکان امنی برای سکونت دریافت کنند.

مقاله پیشنهادی ——-> مهاجرت به عمان

سایت اجاره خانه در عمان

سایت اجاره خانه در عمان

برای مهاجرانی نیز که در عمان بدون کمک کارفرمای خود قصد دارند که خانه ای را برای خود اجاره کنند، چندین پورتال مانند Just Property ، OLX  و OpenSooq برای انتخاب ملک خود به صورت آنلاین وجود دارد.

یکی از ایمن ترین گزینه های شما برای اقامت در عمان این است که از خدمات یک شرکت اجاره مسکن و یا اینکه از مشاور املاکهای معتبر در عمان مانند ساویلز استفاده کنید. آنها این توانایی را دارند که بتوانند حتی به زبان شما صحبت کنند و شما را برای انتخاب مسکن راهنمایی کنند.

پیش از ورود به عمان، وب سایت های زیر که فهرست آنها مرتباً به روز می شوند، مراجعه کنید.

  •       OLX – بسیاری از مالکان املاک خود را در آنجا به صورت شخصی ارسال می کنند.
  •       الحبیب – برخی از مهمترین املاک و مستغلات به صورت آنلاین قابل دسترسی هستند
  •       ساویلز  یکی از مهمترین املاک و مستغلات جهانی که در عمان نیز شعبه دارد.

پس از ورود به عمان، شما می توانید در بسیاری از محلات مورد نظر خود نیز گشت بزنید و به دنبال بنرهایی باشید که صاحب مسکن ها املاک خود را تبلیغ کرده اند.

ویژگی های اجاره مسکن در عمان

اکثر مهاجرانی که برای کار و زندگی به این کشور مهاجرت می کنند، معمولا نوع اسکان آنها به صورت اجاره مسکن می باشد. زیرا بسیاری از مهاجران تنها مجوز اقامت کوتاه مدت را در این کشور دریافت کرده اند.

در بسیاری از کشورها در حالی که هزینه اجاره معمولا به صورت ماهانه پرداخت می شود، اما در کشور سلطان نشین عمان، مبلغ یکجا باید پرداخت شود و یا حداقل هر شش ماه یکبار باید این واریز صورت گیرد.

اجاره در عمان

در عمان شما این امکان را دارید که به هر دو صورت کوتاه مدت و یا بلند مدت خانه ای را اجاره کنید. اجاره های بلند مدت در عمان معمولا آنهایی می باشند که قرار است بیش از هفت سال مورد تمدید قرار بگیرند. این در حالی است که معمولا اجاره کوتاه مدت متغیر است. قرارداد مسکن های اجاره ای در عمان به طور کلی یک ساله بسته می شوند، اما این مورد را نیز می توانید مورد مذاکره قرار دهید.

مهاجرینی نیز که مدت اقامت آنها ممکن است که به یک سال نیز به طول نیانجامد، باید بر مدت زمان اخطار قرارداد خود کاملا آگاه باشند.

ثبت اجاره نامه در عمان

در عمان در شهرداری یا وزارت مسکن شما باید کلیه موارد اجاره نامه را ثبت کنید و این امر ضروری است. اما اگر هم به املاک مراجعه کرده باشید، آنها تمام این موارد را نیز مورد ترتیب قرار خواهند داد.

برای این کار شما نیز باید هزینه ای را پرداخت کنید که بسته به نوع اجاره خانه شما متفاوت است. برای این مورد ممکن است که اقامت و مجوزهای کاری و همچنین دیگر جزئیات مستاجر نیز نیاز باشد. در غیر این صورت، شرکت استخدام کننده خارجی شما نیز این کار را خود سازماندهی خواهد کرد.

در عمان ثبت اجاره نامه بسیار مهم است و تضمین می کند که مستاجران و صاحبخانه ها می توانند از حقوقی که توافق کرده اند بهره مند شوند. اگر هم زمانی هر دو طرف تمایل داشته باشند که قرارداد خود را تمدید کنند می توانند این کار را نیز به صورت آنلاین انجام دهند.

رهن در عمان

در عمان به جای رهن هزینه ای به نام ودیعه دریافت می شود که معمولاً شامل یک تا دو ماه اجاره بها شما در قرار دادتان است. در عمان هرگونه تعمیرات مرتبط به مسکن بر عهده صاحبخانه می باشد. هرگونه خسارت وارده شده به ملک نیز با مسئولیت مستأجر است. این هزینه ها به واسطه صاحبخانه از ودیعه شما کسر می شود.

 

اگر هم شما قصد دارید که اجاره کل مسکن خود را به صورت یکجا پرداخت کنید، معمولا از پرداخت سپرده و یا ودیعه شما صرف نظر خواهد شد.

خدمات رفاهی در عمان

در عمان خدمات عمومی مانند گاز، آب و برق از هزینه اجاره مسکن عموماً مستثنی نیستند. مهاجرانی که قصد اجاره کردن مسکن در عمان را دارند به دقت بداند که بسیاری از هزینه ها بر عهده صاحبخانه می باشد.

هزینه اجاره مسکن در عمان

هزینه اجاره مسکن در عمان

هزینه اجاره مسکن در عمان در مقایسه با بسیاری از کشور های جهان کمتر است. ما در زیر جدولی را برای شما فراهم کرده ایم که هزینه اجاره خانه را در مسقط، پایتخت عمان برای شما نمایان می سازد.

اجاره مسکن در عمان به صورت ماهانه

آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر

۲۰۰ تا ۲۸۰ ریال عمان

آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر

۳۵۰ تا ۵۰۰ ریال عمان

آپارتمان یک خوابه خارج از مرکز شهر

۱۲۰ تا ۲۰۰ ریال عمان

آپارتمان سه خوابه خارج از مرکز شهر

۲۵۰ تا ۳۲۰ ریال عمان

هزینه زندگی در عمان

اگر به عنوان مهاجر قصد زندگی در عمان را دارید، باید بدانید که هزینه زندگی بسیار کمتری را نیز در مقایسه با کشورهای همسایه آن پرداخت خواهید کرد. در کشور عمان شما این امکان را دارید که درآمد بدون مالیات دریافت کنید.

اگر قصد دارید که در پایتخت عمان، مسقط نیز اقامت داشته باشید هزینه های شما ممکن است که بالا برود. طبق نظرسنجی هزینه زندگی مرسر در سال ۲۰۲۰، مسقط در بین ۲۰۹ شهر جهان که مورد بررسی قرار گرفتند، در رتبه ۹۶ جای دارد که گرانتر از تورنتو اما ارزانتر از شهر های رم و مادرید بوده است.

در مقایسه با کشور های اروپایی، عمان در اکثر موارد بسیار ارزان‌تر است. برخی از مواد غذایی در عمان تا ۷۵ درصد ارزان‌تر از دیگر کشور ها می باشند.

در عمان شما سوپرمارکت های بزرگی را خواهید دید که محصولات تازه و با کیفیت بالاتری را فراهم کرده اند که قیمت آنها نیز بسیار مناسب می باشد.

اگر هم قیمت سوخت خودرو برای شما اهمیت دارد، در نظر داشته باشید که این نیز ۶۵ درصد ارزان‌تر از کشورهای اروپایی می باشد.

اگرچه قهوه و نوشیدنی ها در عمان کمی گران هستند، اما رستوران ها با طیف وسیعی از قیمت و غذاهای مختلف به طور کلی تا ۶۰ درصد از بسیاری از کشور های همسایه آن ارزان‌تر می باشند.

اگر هم اهل تفریح هستید، خبر خوش به شما این است که هزینه های شما در عمان نیز بسیار کاهش پیدا خواهد کرد. شما برای بلیط خانه اپرای رویال مسقط فقط باید ۵.۹۴ ریال عمان را پرداخت کنید.

هزینه اقامت در عمان

مهاجران که اقامت در عمان را انتخاب میکنند هزینه های به صرفه تر و بسیار کمتر از بسیاری از کشور های جهان را خواهند داشت.

مسکن های جدید و بسیار مدرنی در عمان هم اکنون در حال ساخت و یا بهره برداری هستند. بنابراین شما از این بابت نیز دیگر نگرانی نخواهید داشت. می توانید به راحتی مکان مورد نظر خود را برای اقامت با هر بودجه، روحیه و سبکی که دارید در عمان پیدا کنید.

هزینه اجاره مسکن ها در عمان ها با توجه به اندازه، امکانات و مساحت خانه می تواند متفاوت باشد. بسیاری از خانه های اجاره ای در عمان مبله نیستند، بنابراین در نظر داشته باشید که باید هزینه حمل و نقل و خرید مبلمان را نیز پرداخت کنید.

بسیاری از خدمات عمومی در عمان مانند آب، گاز و برق به طور کلی در قیمت اجاره شما ذکر شده و حذف می شوند.

هزینه حمل و نقل در عمان

در عمان هزینه استفاده از ماشین و خودرو شخصی بسیار ارزان‌تر از اروپا است. این موجب شده است که تقریباً همه مهاجران مایل باشند که به جای استفاده از وسایل نقلیه عمومی از وسیله نقلیه شخصی استفاده کنند.

هرچند که اتوبوس ها جایگزین بسیار ارزان تری برای استفاده می باشند. قیمت تاکسی در عمان بسیار منصفانه است و مسافران اغلب هزینه ها را به واسطه کیلومتر شمار به صورت ناچیزی پرداخت می کنند.

هزینه تحصیل در عمان

اگر شرکتی که شما برای آن کار می کنید، هزینه های تحصیل را نپردازد، هزینه تحصیل شما و یا خانوادتان در عمان ممکن است بالا برود. این معمولا در زمانی رخ می دهد که مهاجر چند فرزند داشته باشد.

در حالی که مدارس دولتی در عمان وجود دارد، مهاجران عموماً تحصیل در مدارس و دانشگاه های بین المللی و خصوصی را انتخاب می کنند. این موارد هزینه بر است و مدارس زیادی در عمان می باشند که پیش از اولین روز ترم جدید خواهان پرداخت شهریه تحصیل هستند.

چارت هزینه زندگی در عمان

توجه داشته باشید که قیمتها بسته به موقعیت مکانی و ارائه دهنده خدمات شما ممکن است متفاوت و متغیر باشد. ما جدول زیر را بر اساس متوسط قیمت ها در مسقط پایتخت عمان در نظر گرفته ایم.

 

خريد روزانه

شیر (۱ لیتر)

۰.۶۵ ریال عمان

یک شانه تخم مرغ

۱.۰۰ ریال عمان

یک قرص نان سفید

۰.۵۰ ریال عمان

برنج (۱ کیلوگرم)

۰.۸۵ ریال عمان

سینه مرغ (۱ کیلوگرم)

۲.۲۰ ریال عمان

یک بطری دلستر

۲ ریال عمان

یک بسته سیگار

۲.۴۰ ریال عمان

رستوران و کافه

ساند.ویچ بیگ مک

۲.۵۰ ریال عمان

کاپوچینو

۱.۸۰ ریال عمان

وعده غذایی برای دو نفر در رستوران متوسط

۱۵ ریال عمان

خدمات رفاهی

نرخ تماس تلفن همراه (دقیقه به دقیقه)

۰.۰۵ ریال عمان

اینترنت (بدون پوشش – به طور متوسط در ماه)

۳۰ ریال عمان

خدمات آب و برق (گاز، برق ، آب – به طور متوسط در ماه)

۲۳ ریال عمان

حمل و نقل

کرایه اتوبوس به مرکز شهر

۰.۵۰ ریال عمان

تاکسی (برای هر کیلومتر)

۰.۲۰ ریال عمان

بنزین (هر لیتر)

۰.۲۲ ریال عمان

 

اجاره خانه در مسقط عمان

اجاره خانه در مسقط عمان

مسقط بدن شک یکی از بهترین شهر های عمان می باشد، که مهاجران بسیاری را نیز در خود جای داده است.

مسقط شهری بزرگ است و هزینه زندگی در این شهر نسبت به دیگر شهر های عمان بیشتر می باشد. این شهر دارای محلات بسیاری است.

ما در ادامه چند نمونه از بهترین محلات عمان را برای زندگی به شما معرفی خواهیم کرد.

داشتن ایده در مورد مناطقی که می تواند بهترین گزینه شما برای مهاجرت باشد بسیار مهم است. زیرا این امر هنگام مهاجرت به عمان، آرامش شما را تضمین می کند.

از بهترین محلات مسقط برای اجاره مسکن می توان به موارد زیر اشاره داشت:

اجاره مسکن در محله مدینه السلطان قابوس مسقط

منطقه ای که بسیار مورد توجه شهروندان عمانی و مهاجران است در قلب مسقط واقع شده و نام آن مدینه السلطان قابوس است.

در این محله شما می توانید آپارتمان های مدرن، ویلاهای سرسبز با باغ و استخر، شهرک های سبک قدیم و بسیاری از موارد دیگر را که ممکن است شما را به خود جلب کند مشاهده کنید.

در این محله شما می توانید کافه ها و رستوران ها و سالن بدنسازی بسیار با کیفیت و مدرنی را داشته باشید.

مدرسه بریتانیایی ها در مسقط (BSM) نیز در این محله واقع شده که یک از بهترین مدارس عمان نیز می باشد.

یکی از مهمترین محبوبیتی که این محله دارد در کنار بالا بودن کیفیت زندگی در این منطقه قیمت ملک می باشد. این امر موجب شده است که بسیاری از مهاجران و خود عمانی ها این منطقه را برای زندگی انتخاب کنند.

اجاره مسکن در محله القروم مسقط

محله القروم بخش بزرگی از پایتخت عمان را پوشانده است. شما در این منطقه گزینه های بسیاری زیادی از خانه را خواهید داشت. در این منطقه شما ترکیبی از آپارتمان ها و همچنین ویلا و خانه های بسیار بزرگی را خواهید دید.

محله القروم یکی از مناطق محبوب مسقط با وجود مراکز خرید Sabco و Al Qurum است که در مجاورت این منطقه واقع شده اند. این شهر نیز همچنین با ساحل فاصله بسیار کمی دارد و تنها با مقداری پیاده روی می توانید به ایستگاه اسنورکلینگ و جت اسکی دست پیدا کنید.

برای آن دسته از افرادی که دوستدار طبیعت نیز هستند، پارک طبیعی القروم که یکی از مناطق سبز مسقط است که دارای باغ های گل، حوضچه و شهر بازی می باشد، در این منطقه قرار دارد.

تمام این ها موجب شده است که این منطقه به یکی از دوست داشتنی ترین محلات مسقط برای گردش تبدیل شده باشد.

اجاره مسکن در محله العذیبه مسقط

محله العذیبه نیز یکی از مناطق مدرن مسقط می باشد که به سرعت در حال رشد بوده و دارای خانه ها و ویلاهای بسیار زیبایی است. این منطقه در نزدیکی یکی از بهترین ساحل های عمان نیز قرار گرفته است.

اما یکی از نکات منفی این منطقه، نبود مغازه در نزدیکی محل سکونت می باشد که به احتمال زیاد شما برای خرید به ماشین نیاز خواهید داشت.

محله العذیبه از مناطق دیگری است که در بین مهاجران و شهروندان عمانی بسیار محبوب شده و به طور فزاینده ای جمعیت آن در حال افزایش است.

از مهمترین نکات این محله نیز می توان به مدرسه بین المللی مسقط اشاره داشت که در نزدیکی العذیبه قرار گرفته است.

نتیجه گیری

عمان یکی از بهترین کشور های خاورمیانه می باشد که درآمد های نفتی، آن را به غولی نوظهور اقتصادی تبدیل کرده است. عمان به سرعت در حال پیشروی و پیشرفت است.

این عامل موجب گردیده که مهاجران بسیاری برای زندگی و یا کار به این کشور مهاجرت کنند. داشتن مکانی برای اقامت یکی از مهمترین مواردی است که تمام مهاجران دغدغه آن را خواهند داشت.

در عمان اسکان یکی از وظایف مهم شرکت ها می باشد. اما اگر این چنین نبود مهاجران می توانند از سرویس های خرید و فروش ملک به صورت آنلاین، املاک و یا بنر در محلات برای پیدا کردن مسکن مورد نظر خود استفاده کنند.

در عمان اکثر خانه ها مبله نبوده و مستاجر خود باید مبله کردن مسکن را بر عهده بگیرد. عمانی ها معمولا دو ماه اجاره خانه خود را به صورت ودیعه گرفته و معمولا کل اجاره را نیز به صورت یکجا یا هر شش ماه یکبار دریافت می کنند.

شما می توانید برای آنکه در جریان جزئیات کاملی از نحوه مهاجرت به کانادا و یا اجاره مسکن در این کشور قرار بگیرید با کارشناسان ما در امور مهاجرت عمان و یا وکیل مهاجرت به عمان مجرب در تماس باشید. 

سوالات متداول

اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر، ۲۰۰ – ۲۸۰ ریال عمان، آپارتمان یک خوابه خارج از مرکز شهر ۱۲۰ – ۲۰۰ ریال عمان، آپارتمان سه خوابه خارج از مرکز شهر ۲۵۰ – ۳۲۰ ریال عمان می باشد.

در عمان هزینه یک خانواده چهار نفره ۸۹۵ ریال عمان البته بدون توجه به اجاره مسکن است. هزینه ماهانه یک فرد مجرد نیز چیزی در حدود ۲۵۰ ریال عمان بدون اجاره خانه می باشد.

بهترین محلات زندگی در مسقط شامل، مدینه السلطان قابوس، القروم، شاطی القرم، العزیبه و الموج می باشند.

تا همین چند وقت پیش امکان خرید ملک در سلطنت نشین عمان محال بود. اما اکنون شرایط مهیا شده است. شما حتی در صورت خرید ملک می توانید ویزای مالکیت نیز دریافت کنید. این ویزا که با اقامت شما همراه خواهد بود تنها پس از انتقال سند مالکیت شما صادر خواهد شد.

افرادی که در عمان کار می کند حدود ۱۷۷۰ ریال عمان، معمولاً ماهیانه دریافت می کنند. کمترین حقوق در عمان ۴۵۰ و بیشترین آن نیز ۷،۹۰۰ ریال عمان می باشد. حقوق در عمان شامل مواردی از قبیل مسکن، حمل و نقل و سایر مزایای دیگر نیز است.

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن