مشاوره رایگان

02128111107

دوره زبان مجارستان

دوره زبان مجارستان

دوره زبان مجارستان

دوره زبان مجارستان مطلبی است که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت. مهاجرت تحصیلی به مجارستان همیشه مورد توجه متقاضیان ادامه تحصیل در کشورهای اروپایی بوده است. چرا که تحصیل مجارستان نسبت به سایر کشورهای اروپایی مقرون‌به‌صرفه بوده و مراکز آموزشی این کشور سطح بالایی دارند. به طور کلی مهاجرت تحصیلی نیازمند ارائه مدرک زبان است، اما بسیاری از دانشجویان بین‌المللی به دنبال راهی برای تحصیل بدون ارائه مدرک زبان هستند. خوشبختانه در کالج‌های کشور مجارستان تعدادی دوره زبان برگزار می‌شود که گذراندن آن‌ها به ارائه مدرک زبان نیاز ندارد. این دوره‌ها فرصت مناسبی برای دانشجویانی است که قصد ادامه تحصیل در سایر کشورها بدون مدرک زبان را دارند. با ما همراه باشید تا به بررسی شرایط گذراندن دوره زبان مجارستان بپردازیم.

آنچه در این مقاله میخوانید :

چرا باید در کالج‌های زبان مجارستان تحصیل کرد؟

مجارستان کشوری است در قلب اروپا که به دلیل تحصیل کم‌هزینه و سطح علمی بالا در میان دانشجویان سراسر دنیا شهرت زیادی دارد. بسیاری از دانشجویانی که قصد تحصیل در کشورهای انگلیسی‌زبان یا آلمانی‌زبان را دارند، با مشکل اخذ مدرک زبان روبه‌رو هستند. چرا که اخذ مدرک زبان در یک مدت‌زمان کوتاه کمی دشوار خواهد بود. این دانشجویان در کشور مجارستان می‌توانند دوره‌های زبان‌های مختلف را طبق استاندارد جهانی از سطح A1 تا C1 بگذرانند.

در واقع کشور مجارستان پلی برای ورود به اروپا به شمار می‌رود؛ از همین رو تحصیل دوره‌های زبان در این کشور فرصتی عالی برای متقاضیان خواهد بود. باید بدانید که در حال حاضر این دوره‌ها برای آموزش زبان‌های انگلیسی، آلمانی و مجاری برگزار می‌شوند. به طور کلی تحصیل در این دوره‌ها مزایای بسیار زیادی برای دانشجویان به همراه خواهد داشت.

برخی از مهم‌ترین مزایای تحصیل دوره زبان مجارستان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • امکان تبدیل ویزا در اروپا بدون نیاز به بازگشت به کشور مبدا
 • هزینه پایین تحصیل در مجارستان نسبت به سایر کشورهای اروپایی
 • امکان اخذ ویزای جدید تحصیلی یا کاری پس از پایان تحصیل دوره زبان مجارستان
 • افزایش شانس موفقیت تحصیلی در مهاجرت به اروپا
 • امکان اخذ ویزای شینگن و تردد آزاد در کشورهای حوزه شینگن

انواع دوره زبان در کالج‌های مجارستان و شرایط تحصیل در آن‌ها

دوره های زبان کالجهای مجارستان

بسیاری از دانشجویان سراسر دنیا که قصد مهاجرت تحصیلی دارند، به دنبال راهی برای تحصیل کوتاه‌مدت هستند تا سریع‌تر بتوانند وارد بازار کار شوند. این افراد با تحصیل دوره زبان مجارستان می‌توانند به این هدف برسند. مجارستان یکی از کشورهای حوزه شینگن بوده که دولت آن شرایط تحصیل دوره‌های آموزش زبان‌های خارجی کوتاه‌مدت را برای دانشجویان بین‌المللی فراهم کرده است. البته باید اشاره کرد که تحصیل در این دوره‌ها نیازمند یک پذیرش مشروط خواهد بود تا شما بتوانید در این دوره‌ها تحصیل کنید.

لازم به ذکر است که به طور کلی در مجارستان دوره‌های تحصیل به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند. در نتیجه دانشجویان در دوره‌های زبان مجارستان به زبان انگلیسی تحصیل خواهند کرد. از همین رو متقاضیان می‌توانند در هر کالجی به تحصیل این دوره‌ها بپردازند. تحصیل در این دوره‌ها چند نکته بسیار مهم دارد که مهم‌ترین آن‌ها این است که کالج انتخابی شما باید از سوی سفارت تایید شده باشد. نکته دوم به تحصیل دوره زبان آلمانی مجارستان مربوط می‌شود.

در گذشته بسیاری از افرادی با اخذ پذیرش برای تحصیل این دوره به مجارستان مهاجرت می‌کردند، پس از وارد شدن به این کشور به آلمان سفر می‌کردند. در نتیجه دیگر به تحصیلات خود در مجارستان ادامه نمی‌دادند. از همین رو دولت مجارستان در صدور ویزا برای افرادی که در دوره زبان آلمانی پذیرش می‌گیرند، بسیار سخت‌گیری می‌کند. به طور کلی تحصیل در کشور مجارستان در دو نوع مرکز آموزشی دانشگاه و کالج‌های زبان انجام می‌شود.

دوره‌های زبان در کالج‌های مجارستان به سه دسته زیر تقسیم می‌شوند:

 • دوره زبان انگلیسی
 • دوره زبان آلمانی
 • دوره زبان مجاری

شرایط تحصیل در دوره زبان انگلیسی در مجارستان

دوره زبان انگلیسی یکی از پرطرفدارترین دوره‌های تحصیل زبان در کشور مجارستان به شمار می‌رود. در گذشته به این صورت بود که افراد پذیرش شده در این دوره زبان مجارستان، فقط برای تحصیل زبان خارجی به این کشور سفر می‌کردند. این افراد تنها در مدت 10 تا 12 ماه به تحصیل زبان انگلیسی می‌پرداختند. پس از پایان این دوره زبان مجارستان، فارغ‌التحصیلان به راحتی می‌توانستند وارد بازار کار این کشور شوند.

به دلیل آسان بودن ورود دانشجویان به اروپا برای گذراندن این دوره، سفارت مجارستان سخت‌گیری خود را افزایش داد. این روال تا حدی ادامه داشت که باعث شد سفارت مجارستان دیگر برای دوره زبان انگلیسی ویزای تحصیلی صادر نکند. در حال حاضر برای تحصیل دوره زبان انگلیسی در مجارستان شرایط دیگری وجود دارد.

در واقع دانشجویان متقاضی تحصیل دوره زبان مجارستان امکان اخذ ویزای تحصیلی به صورت مستقیم را نداشته و باید به صورت غیر مستقیم این کار را انجام دهند. مهم‌ترین شرایط اخذ ویزای تحصیلی برای گذراندن دوره زبان انگلیسی در مجارستان باید مدارک تحصیل خود را ارائه دهید. این مدارک می‌توانند دیپلم ۱۲ساله، کارشناسی یا کارشناسی ارشد باشند. باید اشاره کرد که دوره زبان انگلیسی مجارستان در سه ترم ارائه می‌شود. ترم اول در ماه سپتامبر، ترم دوم در ژانویه و ترم سوم در ماه می آغاز خواهند شد. البته باید بدانید که در برخی از کالج‌ها تنها دو ترم سپتامبر و ژانویه برگزار می‌شوند.

ادامه تحصیل در دوره زبان آلمانی کالج‌های مجارستان

به دلیل سخت‌گیری‌های دولت مجارستان در خصوص صدور ویزای تحصیلی برای گذراندن دوره زبان آلمانی مجارستان، شرایط خاصی برای این دوره تعیین شده است. دوره زبان آلمانی در این کشور از ابتدا به زبان آلمانی ارائه نمی‌شود. در اوایل این دوره همه دروس به زبان انگلیسی ارائه خواهند شد. از همین رو افرادی که قصد تحصیل در دوره زبان آلمانی کشور مجارستان را دارند، باید به اندازه کافی با زبان انگلیسی آشنایی داشته باشند. باید اشاره کرد که این دوره بیشتر برای افرادی مناسب است که قصد دارند در کشورهای آلمانی‌زبان مانند اتریش، سوئیس و آلمان ادامه تحصیل دهند.

برای اخذ ویزای تحصیلی به‌منظور گذراندن دوره زبان آلمانی مجارستان، باید مدرک زبان انگلیسی داشته و به سفارت این کشور ارائه دهید. لازم به ذکر است که تحصیل زبان آلمانی در مجارستان شامل دو دوره 6ماهه و 12ماهه می‌شود. به طور کلی دانشجویان بین‌المللی باید در یک دوره حدودا 110 ساعته شرکت کنند. باید بدانید که دوره زبان آلمانی مجارستان در دو ترم برگزار می‌شود که یکی در ماه سپتامبر و دیگری در ماه ژانویه آغاز خواهد شد. متقاضیان برای شرکت در این دوره‌ها باید حداقل 18 سال سن داشته و مدرک دیپلم دوازده‌ساله داشته باشند. لازم به ذکر است که دوره زبان آلمانی مجارستان در کالج‌های شهر بوداپست برگزار می‌شود.

ادامه تحصیل در دوره زبان آلمانی کالج‌های مجارستان

گذراندن دوره زبان مجاری در کشور مجارستان

دوره زبان مجاری در کشور مجارستان بر اساس استاندارد اروپایی آموزش زبان یا همان CEFR در شش سطح برگزار می‌شود. در واقع دانشجویان این دوره از پایین‌ترین سطح یعنی سطح مبتدی (A1) تا بالاترین سطح یعنی سطح مسلط (C2) را آموزش می‌بینند. این دوره زبان مجارستان مانند دوره زبان آلمانی در سه ترم ارائه خواهد شد. ترم اول این دوره از سپتامبر، ترم دوم از ژانویه و ترم سوم از ماه می آغاز می‌شوند. دانشجویان این دوره در مدت سه ماه به سطح A2 می‌رسند. پس از شش ماه به سطح B1 و در حدود یک سال به سطح B2 خواهند رسید.

مقاله پیشنهادی ——-> ویزای مجارستان

ثبت نام در دوره‌های زبان کالج‌های مجارستان

برای ثبت نام در دوره زبان مجارستان شرایط خاصی وجود دارد که متقاضیان مهاجرت تحصیلی به این روش باید از آن‌ها آگاهی داشته باشند. اولین شرط این است که متقاضیان باید حداکثر 38 سال سن داشته باشند. لازم به ذکر است که برای ثبت نام در دوره‌های زبان مجارستان، افراد زیر 30 سال باید حداقل مدرک دیپلم داشته باشند. اما افراد بین 30 تا 32 سال لازم است که مدرک کارشناسی خود را ارائه دهند. افراد بین 32 تا 38 سال حتما باید مدرک کارشناسی ارشد داشته باشند. باید اشاره کرد که تمکن مالی برای ثبت نام در دوره‌های زبان کشور مجارستان چیزی در حدود 8000 یورو است.

هزینه‌های تحصیل در دوره‌های زبان مجارستان

دوره‌های زبان انگلیسی و آلمانی در مجارستان به یک اندازه هزینه دارند. البته ممکن است موسسات آموزش زبان در این کشور هزینه‌های کمتری داشته باشند. اما متاسفانه امکان اخذ ویزا برای ثبت نام در موسسه‌های آموزش زبان مجارستان وجود ندارد. به طور کلی تحصیل زبان‌های انگلیسی و آلمانی در مجارستان چیزی در حدود 5000 تا 7000 دلار هزینه خواهد داشت. لازم به ذکر است که مهاجرت تنها برای تحصیل زبان به مجارستان امکان‌پذیر نیست. اما نوعی دوره یک‌ساله در این کشور وجود دارد که دانشجویان می‌توانند در آن ثبت نام کنند. همچنین دانشجویان می‌توانند از طریق این دوره ویزای تحصیلی بگیرند.

در واقع برای اخذ ویزای دانشجویان باید یک رشته مجزا انتخاب کنند و در کنار آن دوره زبان را بگذرانند. برای گذراندن دوره‌های زبان رشته‌های تحصیلی مختلفی وجود دارد که دانشجویان می‌توانند انتخاب کنند. این رشته‌های تحصیلی شامل رشته‌های علوم انسانی، علوم طبیعی و علوم پایه می‌شوند. در واقع دوره زبان مجارستان یک دوره اولیه و پیش‌نیاز برای تحصیل رشته‌های دیگر به شمار می‌رود.

هزینه‌های زندگی دانشجویی در کشور مجارستان

یکی از مهم‌ترین مواردی که دانشجویان برای تحصیل دوره زبان مجارستان باید در نظر داشته باشند، هزینه زندگی در این کشور به عنوان یک دانشجو است. چرا که به طور کلی اولین قدم برای مهاجرت تحصیلی به هر کشوری توجه به بودجه شخصی به شمار می‌رود. اما باید بدانید که هزینه‌های زندگی در زمان مهاجرت تحصیلی تقریبا قابل مدیریت خواهد بود. باید بدانید که دانشجویان در مجارستان این اجازه را دارند که در هفته به مدت 20 ساعت کار کنند. لازم به ذکر است کار دانشجویی در کشور مجارستان غیر تخصصی و پاره‌وقت خواهد بود.

دانشجویان با انجام کار غیر تخصصی و پاره‌وقت دانشجویی می‌توانند تا حد زیادی هزینه‌های زندگی خود در مجارستان را پوشش دهند. باید اشاره کرد که دانشجویان در تعطیلات هر ترم و تعطیلات تابستانی امکان کار تمام‌وقت را خواهند داشت. لازم است بدانید که هر دانشجو برای تامین هزینه‌های زندگی خود در مجارستان باید حدود 500 تا 800 یورو داشته باشد.

هزینه‌های زندگی دانشجویی در طول تحصیل دوره زبان مجارستان به شرح زیر است:

 • هزینه یک وعده غذایی در رستوران حدود 6 یورو
 • یک لیوان قهوه حدود 1.3 یورو
 • یک بطری آب 0.3 لیتری حدود 0.7 یورو
 • بلیت اتوبوس 1.1 یورو
 • کرایه تاکسی 2 یورو
 • بنزین هر لیتر 1.2 یورو
 • یک لیتر شیر 0.7 یورو
 • هر کیلوگرم برنج 0.9 یورو
 • هر 12 عدد تخم مرغ 1.54 یورو
 • هر قرص نان 0.65
 • هر کیلو سیب 1.25 یورو
 • هر کیلو گوجه‌فرنگی 1.43 یورو
 • هر کیلو سیب‌زمینی 0.8 یورو
 • هر کیلو پیاز 0.8 یورو
 • یک عدد شلوار جین 52.25 یورو
 • یک عدد تیشرت 25.8 یورو
 • یک جفت کفش نایکی 68.5 یورو
 • اجاره آپارتمان یک‌خوابه در مرکز شهر ماهانه 380 یورو
 • اجاره آپارتمان یک‌خوابه در حومه شهر ماهانه 285 یورو
 • اجاره آپارتمان سه‌خوابه در مرکز شهر ماهانه 690 یورو
 • اجاره آپارتمان سه‌خوابه در حومه شهر ماهانه 500 یورو

امکان اخذ ویزای همراه دانشجو کشور مجارستان

برخی از متقاضیان شرکت در دوره زبان مجارستان متاهل هستند دو ممکن است که فرزند هم داشته باشند. این افراد طبیعتا تلاش می‌کنند که خانواده خود را به مجارستان ببرند. باید بدانید که امکان اخذ ویزای همراه مجارستان برای خانواده متقاضیان تحصیل در مجارستان وجود دارد. به طور کلی اخذ ویزای همراه دانشجو تنها برای همسر و فرزندان زیر 18 سال متقاضی امکان‌پذیر است. به عبارتی، این افراد برای همراهی متقاضی حتما باید ویزای همراه مجارستان را دریافت کرده باشند. چرا که امکان سفر به مجارستان از طریق ویزای شخص متقاضی برای همراهان او وجود ندارد.

لازم به ذکر است که ویزای همراه تنها برای خانواده‌های دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد صادر می‌شود. به عبارتی دیگر، دانشجویان مقاطع تحصیلی کوتاه‌مدت و دوره‌های زبان نمی‌توانند برای خانواده خود ویزای همراه دریافت کنند. البته افراد واجد شرایط برای اخذ ویزای همراه مجارستان هم با محدودیت‌هایی روبه‌رو هستند. برای مثال همسران دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد که امکان اخذ ویزای همراه دارند، با مهاجرت به مجارستان به این طریق اجازه کار نخواهند داشت.

امکان اخذ ویزای همراه دانشجو کشور مجارستان

بهترین کالج‌های برگزارکننده دوره‌های زبان در مجارستان

اکنون که به شرایط کلی تحصیل دوره زبان مجارستان آشنا شدیم، باید به معرفی بهترین کالج‌های برگزارکننده دوره‌های زبان در مجارستان بپردازیم. انتخاب کالج مساله‌ای بسیار مهم برای دانشجویان دوره‌های زبان به شمار می‌رود و باید تمام جوانب این کار را در نظر بگیرند. کیفیت تحصیل در کالج، شهر محل قرارگیری مرکز آموزشی و موارد دیگر از جمله عوامل تاثیرگذار بر انتخاب کالج مورد نظر هستند. اهمیت انتخاب کالج در این است که با انتخاب هر کالج فرایند مهاجرت ممکن است دچار تغییراتی بشود و شرایط متفاوتی را به وجود آورد. به طور کلی کالج‌های زیادی در کشور مجارستان وجود دارند که دوره‌های زبان را برگزار می‌کنند.

از جمله کالج‌های برگزارکننده دوره زبان مجارستان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دانشگاه اتووش لوراند
 • دانشگاه پکس
 • دانشگاه کورنیووس بوداپست
 • مدرسه بین‌المللی تجارت

هر چهار مرکز آموزشی اشاره شده، دوره زبان انگلیسی را برگزار می‌کنند، اما زبان آلمانی تنها در مدرسه بین‌المللی تجارت ارائه می‌شود. باید بدانید که دانشگاه اتووش لورند در رتبه 463 رنکینگ جهانی قرار دارد و دانشگاه پکس رتبه 1051 جهانی را به خود اختصاص داده است. دانشگاه کورنیووس بوداپست نیز داری رتبه جهانی 1860 بوده و مدرسه بین‌المللی تجارت در رتبه 8519 رنکینگ جهانی قرار دارد.

نتیجه گیری

مهاجرت تحصیلی به کشور مجارستان شرایط ویژه‌ای دارد که متقاضیان قبل از اقدام به مهاجرت، باید با آن‌ها آشنایی داشته باشند. یکی از روش‌های مهاجرت تحصیلی به مجارستان شرکت در دوره‌های زبان این کشور است. این دوره‌ها برای دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در سایر کشورهای اروپایی را دارند یک سکوی پرتاب به شمار می‌رود. مهاجرت با ما یکی از برترین موسسات مهاجرتی در سراسر کشور است که کارشناسان مجربی در زمینه مهاجرت دارد. شما می‌توانید با مراجعه به مهاجرت با ما از مشاوره بهترین کارشناسان ما در زمینه شرکت در دوره زبان مجارستان بهره بگیرید.

سوالات متداول

دوره زبان مجارستان در حال حاضر شامل زبان‌های انگلیسی، آلمانی و مجاری می‌شود. افرادی که قصد ادامه تحصیل در کشورهای انگلیسی‌زبان را دارند بهتر است که دوره زبان انگلیسی مجارستان را بگذرانند. دوره زبان آلمانی این کشور نیز برای افرادی که قصد ادامه تحصیل در کشورهای آلمانی‌زبان مانند سوئیس، اتریش و آلمان مناسب است. افرادی که قصد ادامه تحصیل در خود مجارستان را دارند می‌توانند در دوره زبان مجاری ثبت نام کنند.

حداکثر سن مجاز برای ثبت نام در دوره زبان مجارستان 38 سال است. افراد زیر 30 سال باید حداقل مدرک دیپلم داشته باشند. اما افراد بین 30 تا 32 سال باید مدرک کارشناسی خود را به کالج مورد نظر ارائه دهند. افراد 32 تا 38 سال نیز حتما باید مدرک کارشناسی ارشد داشته باشند.

تحصیل در دوره زبان مجارستان چیزی در حدود 5000 تا 7000 یورو هزینه خواهد داشت. همچنین هزینه‌های زندگی دانشجویی در این کشور هم باید در نظر گرفته شود که چیزی در حدود 500 تا 800 یورو هزینه دارد.

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن