مشاوره رایگان

02128111107

ویزای مجارستان

ویزای مجارستان

ویزای مجارستان

ویزای مجارستان مطلبی است که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت. مجارستان، یک کشور اروپای مرکزی محصور در خشکی با مساحت 93030 کیلومتر مربع، یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا با اندازه متوسط است. این کشور تا سال 2022 دارای 9,967,308 نفر جمعیت می‌باشد که به زبان مجارستانی صحبت می‌کنند و یکی از رایج‌ترین زبان‌های اورالیک در جهان است. در این مقاله، هر آنچه را که متقاضیان، باید در مورد ویزای مجارستان بدانند، آورده شده است.

آنچه در این مقاله میخوانید :

آیا برای سفر به مجارستان به ویزا نیاز دارم؟

از آنجایی که مجارستان عضو اتحادیه اروپا و منطقه شینگن است، بیشتر قوانین ویزای این کشور مطابق با مقررات منطقه شینگن تنظیم گردیده و تنها تفاوت‌های جزئی وجود دارد. شهروندان کشورهای اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اروپا (نروژ، ایسلند و لیختن‌اشتاین علاوه بر کشورهای اتحادیه اروپا) و شهروندان سوئیس واجد شرایط ورود به مجارستان بدون ویزا می‌باشند. البته ناگفته نماند این افراد مجاز به اشتغال در مجارستان نخواهند بود و حداکثر مدت اقامت آنها 90 روز در هر 180 روز است.

به غیر از شهروندان اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اروپا و سوئیس، مجارستان توافق‌نامه‌های دوجانبه یا چندجانبه را با برخی از کشورها از نقاط مختلف جهان امضا کرده است، تا شهروندان آنها بدون ویزای مجارستان به این کشور سفر کنند. مدت اقامت شهروندان این کشورها نیز حداکثر 90 روز در هر 180 روز است و آنها نمی‌توانند در مجارستان مشغول به کار شوند. این کشورها عبارتند از:

1. آلبانی*

2. هنگ کنگ*****

3. سنت لوسیا

4. آندورا

5. اسرائيل

6. سالوادور

7. آنگولا

8. ژاپن

9. ساموآ

10. آنتیگوا و باربودا

11. کیریباتی

12. سن مارینو****

13. آرژانتین

14. مالزی

15. صربستان*

16. استرالیا

17. جزایر مارشال

18. سیشل

19. باهاما

20. موریس

21. سنگاپور

22. باربادوس

23. مکزیک

24. جزایر سلیمان

25. بوسنی و هرزگوین*

26. میکرونزی

27. کره‌جنوبی

28. برزیل

29. مولداوی

30. تایوان**

31. برونئی

32. مونته نگرو*

33. تیمور شرقی

34. کانادا

35. نیوزلند

36. تونگا

37. کلمبیا

38. نیکاراگوئه

39. ترینیداد و توباگو

40. کاستاریکا

41. مقدونیه شمالی*

42. تووالو

43. دومینیکا

44. پالائو

45. اوکراین*

46. گرجستان*

47. پاناما

48. امارات متحده عربی

49. گرانادا

50. پاراگوئه

51. انگلستان***

52. گواتمالا

53. پرو

54. اروگوئه

55. ونزوئلا

56. سنت کیتس و نویس

57. ایالات متحده آمریکا

58. هندوراس

59. سنت وینسنت و گرنادین‌ها

60. وانواتو

 

 • شهروندان کشورهایی که با یک * علامت‌گذاری شده‌اند، باید پاسپورت بیومتریک داشته باشند.
 • در کشورهایی که با دو * مشخص شده‌اند، فقط دارندگان گذرنامه‌ای که دارای شماره شناسنامه باشد، مجاز به ورود بدون ویزای مجارستان می‌باشد.
 • در کشورهایی که سه * دارند، قوانین سفر در رابطه با برگزیت تا 31 دسامبر 2020 ثابت خواهد ماند.
 • شهروندان کشورهای چهار * مجاز به اقامت بدون ویزا در مجارستان تا 30 روز خواهند بود.
 • در کشورهایی با پنچ * معافیت ویزا فقط برای دارندگان پاسپورت «منطقه اداری ویژه هنگ کنگ» اعمال می‌شود.
 • کشورهایی که در لیست بالا ذکر نشده‌اند باید قبل از سفر به مجارستان برای ویزای شینگن اقدام کنند.
سفر به مجارستان

مقاله پیشنهادی ——-> انواع ویزا

انواع ویزای مجارستان

انواع ویزای مجارستان

اگر متقاضیان بازدید از مجارستان یک تبعه غیر اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا باشند، بسته به مدت و هدف اقامت خود، به انواع متفاوتی از ویزا نیاز دارند.

 • ویزای رده C برای بازدیدهای کوتاه مدت

در صورتی که متقاضیان قصد بازدید کوتاه مدت (90 روز یا کمتر در یک دوره 180 روزه) از مجارستان داشته باشند، باید برای یکی از انواع ویزاهای رده C درخواست دهند.

 1. ویزای ترانزیت فرودگاهی مجارستان

در واقع زمانی که شهروندان برخی از کشورها مجبور به تغییر پرواز در یک کشور خارجی همچون مجارستان هستند، به ویزای ترانزیت فرودگاهی نیاز دارند. معمولا ضرورت ویزای ترانزیت توسط کشوری که فرودگاه در آن قرار دارد، تعیین می‌شود. مجارستان از مقررات منطقه شینگن پیروی می‌کند و از اتباع خارجی ویزای ترانزیت فرودگاهی می‌خواهد. اتباع کشورهای افغانستان، بنگلادش، کنگو، اریتره، اتیوپی، غنا، ایران، عراق، نیجریه، پاکستان، سومالی و سریلانکا ملزم به دریافت این نوع ویزای مجارستان هستند. هنگام درخواست ویزای ترانزیت شینگن، متقاضی ملزم به ارائه مدارکی در مورد سفر بعدی به مقصد نهایی پس از ترانزیت فرودگاهی مورد نظر و همچنین مدرکی دال بر قصد عدم ورود به قلمرو کشورهای عضو است.

 1. ویزای تجاری مجارستان

ویزای تجاری مجارستان نوعی ویزای کوتاه مدت می‌باشد که برای اتباع کشورهای ثالث و برای اهداف تجاری از جمله شرکت در جلسات، رویدادها، نمایشگاه‌ها، سرمایه‌گذاری‌های تجاری یا فعالیت‌های تجاری صادر می‌شود. این ویزا به دارنده آن اجازه می‌دهد تا به مدت 90 روز در یک دوره 180 روزه وارد هر کشور شینگن همچون مجارستان شده و در آن بماند. مدارک مورد نیاز برای دریافت این نوع ویزای مجارستان شامل: دعوت‌نامه از یک شرکت مستقر در مجارستان، گواهی شرکت ارسال‌کننده مبنی بر یا اجازه سفر تجاری، صورتحساب‌های بانکی تجاری، مجوز تجارت، اثبات تمکن مالی برای پوشش هزینه‌ها می‌باشد.

 1. ویزای توریستی مجارستان

ویزای توریستی مجارستان برای گردشگران بین‌المللی صادر می‌شود که قصد سفر به مجارستان را برای مقاصد تفریحی دارند. متقاضیان می‌توانند درخواست ویزای توریستی مجارستان را به کنسولگری‌ها، شرکت‌های مجاز صدور ویزا و یا آژانس‌های مسافرتی مجاز ارسال کنند.

 1. ویزای بازدید‌کننده مجارستان

ویزای بازدیدکننده مجارستان برای افرادی صادر می‌شود که قصد دارند یکی از اعضای خانواده یا دوستان خود را در مجارستان ملاقات کنند. برای دریافت این نوع ویزای مجارستان، برخی از الزامات مانند یک دعوت‌نامه از شخصی که متقاضی قصد بازدید او را دارد، اثبات رابطه برای خانواده‌ها و اثبات تمکن مالی برای مدت اقامت لازم است.

 1. ویزای پزشکی مجارستان

اگر متقاضی برای درمان و یا به منظور همراهی شخصی جهت دریافت مراقبت‌های پزشکی به مجارستان سفر می‌کند و نیاز به ویزای کوتاه مدت دارد، باید برای ویزای پزشکی شینگن مجارستان اقدام کند. افراد هنگام درخواست برای دریافت ویزا پزشکی در مجارستان، باید مدارکی همچون گزارش پزشکی محلی، یک گواهی پزشکی از بیمارستان یا پزشک در مجارستان، اثبات تمکن مالی را ارائه دهند.

انواع ویزای بازدید بلند مدت
 • ویزای مجارستان برای رویدادهای فرهنگی، ورزشی، مذهبی

اگر متقاضی به منظور شرکت در مراسم فرهنگی، ورزشی، مذهبی و یا به عنوان یک خدمه فیلم به مجارستان سفر می‌کند، باید برای ویزای اقامت کوتاه مجارستان به نام ویزای رویدادهای فرهنگی، ورزشی، مذهبی درخواست دهد. متقاضی هنگام درخواست برای دریافت این نوع ویزای مجارستان باید مدارکی همچون دعوت‌نامه از طرف برگزارکننده رویداد در مجارستان، اثبات اجراهای قبلی، نامه شرکت فیلم‌سازی با ذکر نام ارائه دهند.

 • ویزای رده D مجارستان برای بازدیدهای طولانی مدت

ویزای دسته D مجارستان برای اقامت‌هایی صادر می‌شود که بیش از یک دوره سه ماهه در این کشور هستند و نباید با مجوزهای اقامت دائم اشتباه گرفته شوند.

 1. ویزای تحصیلی مجارستان

این نوع ویزای مجارستان برای دانشجویان کشور ثالثی که قصد دارند بیش از سه ماه در این کشور در یک موسسه آموزشی تحصیل کنند، مورد نیاز است. مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی مجارستان شامل مدرک اقامت، دانش زبانی کافی در مورد تحصیل در مجارستان، اثبات تمکن مالی کافی و نامه‌های تاییدیه هم از سوی موسسات پذیرنده و هم از سوی موسسات ارسال‌کننده می‌باشد.

 1. ویزای کار مجارستان

تبعه کشور ثالثی که مایل است بیش از 90 روز در مجارستان بماند و کار کند، باید درخواست ویزای کار مجارستان را از طریق کارفرمای خود ارائه دهد. متقاضیان دریافت ویزای کار مجارستان علاوه بر مهارت‌های مورد نیاز برای استخدام به مدارک اضافی به همراه وسایل معیشت کافی و تاییدیه نیاز دارند.

 1. ویزای جستجوی کار مجارستان

این نوع ویزای مجارستان به دارنده آن اجازه می‌دهد تا برای جستجوی کار در این کشور اقامت داشته باشد و در صورت یافتن شغل در طول مدت اعتبار ویزا، امکان درخواست ویزای کار مجارستان وجود دارد. معمولا فارغ‌التحصیلان دانشگاه مجارستان یا کارگران بسیار واجد شرایط مانند مدیران ارشد یا دانشمندان می‌توانند برای دریافت ویزای جستجوی کار مجارستان درخواست دهند.

 1. ویزای اتحاد خانواده مجارستان

ویزای اتحاد خانواده مجارستان برای اتباع کشور ثالثی صادر می‌شود که دارای همسر، فرزندان زیر سن قانونی و مجرد، والدین ثبت‌ نام شده یا یکی دیگر از اعضای خانواده در مجارستان به عنوان شهروند هستند. این نوع ویزا مجوز اقامت موقت و قابل تمدید را برای دو سال اعطا می‌کند و دارنده آن را قادر می‌سازد در مجارستان کار کند.

 1. ویزای فریلنسر مجارستان

اگر به طور مستقل کار می‌کنید و دارای امکانات کافی برای امرار معاش، بیمه درمانی و وسایل اقامت کافی هستید، می‌توانید برای این نوع ویزای مجارستان اقدام کنید.

 1. ویزای پژوهشی مجارستان

دریافت ویزای پژوهشی مجارستان برای افراد در صورتی امکان پذیر است که یک موقعیت کاری پژوهشی با حقوق در یک موسسه مجارستانی با مدت زمان بیش از سه ماه به وی پیشنهاد شود.

 1. ویزای کارآموزی مجارستان

اتباع کشور ثالث می‌توانند در دوره‌های کارآموزی در مجارستان به عنوان یک شغل پرسود به مدت سه ماه یا بیشتر شرکت کنند. در این صورت متقاضیان شرکت در این دوره به ویزای کارآموزی مجارستان نیاز دارند. متقاضی باید مدارکی مبنی بر اثبات وسایل کافی برای معیشت، محل اسکان و هدف اقامت داشته باشد.

مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای مجارستان

با توجه به انواع ویزاهای مختلف کشور مجارستان، متقاضی باید برخی از مدارک را به عنوان بخشی از درخواست ویزای خود به سفارت (کنسولگری) مجارستان در کشور محل اقامت خود ارسال کند. این اسناد به شرح زیر است.

 • فرم درخواست ویزای مجارستان که متقاضی باید با اطلاعات صحیح و مطابق با اطلاعات مندرج در بقیه مدارک مورد نیاز، فرم را تکمیل، پرینت و در پایان آن را امضا کند.
 • دو قطعه عکس گذرنامه که عکس‌ها نباید بیش از سه ماه قدیمی باشد و مطابق با شرایط عکس برای درخواست ویزای شینگن مجارستان گرفته شده باشد.
 • پاسپورت معتبر متقاضی دریافت ویزای مجارستان که باید معیارهای لازم را همچون داشتن حداقل دو صفحه خالی، داشتن حداقل سه ماه اعتبار پس از تاریخ خروج از مجارستان را داشته باشد. همچنین متقاضی نباید بیشتر از 10 سال سن داشته باشد.
 • کپی ویزا قبلی متقاضی در صورت وجود.
 • بیمه درمانی مسافرتی مجارستان با پوشش حداقل 30000 یورو برای فوریت‌های پزشکی در مجارستان و کل قلمرو شینگن.
 • گواهی سفر که می‌تواند شامل بلیط رفت و برگشت پرواز، بلیط اتوبوس و یا قطار باشد. در صورتی که متقاضی با ماشین خود سفر می‌کند، باید مدارکی همچون ثبت نام خودرو، بیمه خودرو، بلیط رفت و برگشت (فری یا یوروتونل) با ذکر شماره ثبت خودرو و گواهینامه رانندگی خود را ارائه دهد.
 • مدارک اقامت همچون رزرو هتل که در آن محل اقامت متقاضی دریافت ویزای مجارستان را در تمام مدت اقامت خود در مجارستان نشان می‌دهد.
 • اثبات تمکن مالی کافی برای مدت اقامت در مجارستان که ثابت کند متقاضی توانایی مالی برای تامین مخارج خود در تمام مدت اقامت در مجارستان و منطقه شینگن دارد.
 • نامه‌ای که در آن متقاضی توضیح می‌دهد که چرا برای بازدید از مجارستان درخواست می‌دهد، چه مدت قصد اقامت دارد، چه زمانی این کشور را ترک می‌کند و جزئیات دیگر.
 • اثبات وضعیت مدنی که می‌تواند شامل گواهی ازدواج، گواهی تولد فرزندان، گواهی فوت همسر و … باشد.

مدارک اضافی برای دریافت ویزای مجارستان بر اساس وضعیت شغلی متقاضی

با توجه به وضعیت شغلی متقاضی، باید مدارک دیگری را ارسال کند که به شرح زیر می‌باشد.

 1. متقاضیان استخدام شده

 • قرارداد استخدام.
 • نامه‌ای از کارفرما که مدت اشتغال و ترک شغل فعلی را تایید می‌کند.
 • صورت حساب بانکی شش ماه گذشته.
 • تکمیل فرم اظهارنامه مالیات بر درآمد (ITR).
 1. متقاضیان خود اشتغال

 • کپی پروانه کسب.
 • صورت حساب بانکی کسب و کار در شش ماه اخیر.
 • اظهارنامه مالیات بر درآمد (ITR).
 1. متقاضیان دانشجو

 • مدارک ثبت نام.
 • اثبات عدم اعتراض از مدرسه یا دانشگاه.
 • مدارک اسپانسری در صورتی که متقاضی دریافت ویزای مجارستان نتواند از نظر مالی خود را در طول مدت اقامت تامین کند.
 1. متقاضیان بازنشسته

 • مدرک بازنشستگی شش ماه گذشته.
 • درآمد ملک در صورت وجود.
ویزای مجارستان

نتیجه گیری

مجارستان با میراث فرهنگی قابل توجه و بناهای تاریخی همه جانبه، سالانه میلیون‌ها گردشگر بین‌المللی را به خود جذب می‌کند. در واقع مجارستان، کشوری شگفت‌انگیز برای کاوش است. این کشور در مرکز اروپا، شمالی‌ترین بخش بالکان با جمعیتی نزدیک به ده میلیون قرار دارد. سال 2007 مجارستان به عنوان کشور عضو اتحادیه اروپا معرفی و به عضویت منطقه شینگن درآمد. بنابراین متقاضیان با دریافت ویزای مجارستان می‌توانند از دیگر کشورهای منطقه شینگن دیدن کنند. موسسه مهاجرتی”مهاجرت با ما“با ارائه اطلاعات کافی به متقاضیان کمک می‌کند که درخواست ویزای آنها با موفقیت به سرانجام برسد.

سوالات متداول

ویزای کشور مجارستان معمولا بین 10 تا 15 روز صادر می‌شود. اما در برخی موارد، در صورت نیاز به بررسی دقیق‌تر یا نیاز به مدارک اضافی، زمان پردازش می‌تواند تا 45 روز افزایش یابد.

اگرچه افسران کنترل مرزی و کنسولگری حق دارند هرگونه درخواست ویزا به مجارستان را رد کنند، اما اغلب از آن استفاده نمی‌کنند. ملیت قبلی متقاضی دلیل برجسته‌ای برای رد درخواست ویزای او نیست.

این امکان برای متقاضی وجود دارد که ویزای توریستی چند ورودی مجارستان را دریافت کند که می‌تواند برای یک سال، سه سال یا پنج سال در 90 روز در یک دوره 180 روزه معتبر باشد.

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن