مشاوره رایگان

02128111107

ویزا شنگن مجارستان

ویزا شنگن مجارستان

ویزا شنگن مجارستان

امروزه افراد زیادی باهدف رسیدن به دانشگاه یا رشته موردعلاقه یا پیداکردن شغل با درآمد بسیار زیاد تصمیم به ترک کشور خود می‌گیرند و راهی سرزمین‌های دیگر می‌شوند. اروپا یکی از قاره‌هایی است که دانشگاه‌های بسیار ایده آلی داشته و همچنین به نیروی کار فراوان نیاز دارد. از همین رو سالانه افراد زیادی راهی اروپا و به‌خصوص کشور مجارستان می‌شوند. ازآنجایی‌که ویزا شنگن مجارستان یکی از انواع ویزا بسیار معتبر است که به‌سادگی نیز می‌توان آن را به دست آورد با ما همراه باشید تا برایتان مدارک و شرایطش را بیان کنیم.

ما در این مقاله علاوه بر معرفی و بررسی کشور مجارستان می‌خواهیم برایتان از راه‌های مختلفی که می‌شود ویزای شنگن این کشور را به دست آورد صحبت کنیم. علاوه بر این موارد، کامل‌ترین لیست برای اقدام از هرکدام از این روش‌ها را نیز تهیه کرده‌ایم تا شما به منبع دیگری برای مهاجرت و دریافت ویزا نیاز نداشته باشید. از شما دعوت می‌کنیم که به قسمت‌های متنوع این مقاله دقت کنید.

آنچه در این مقاله میخوانید :

آشنایی با کشور مجارستان و پتانسیل‌های آن

ویزای-شنگن-مجارستان

امروزه کشور مجارستان میان علاقه‌مندان به تحصیل در رشته‌های پزشکی و دندان‌پزشکی بسیار معروف است چرا که به دلیل داشتن دانشگاه‌های بسیار معتبر و شرایط پذیرش آسان فرصت خوبی برای تحصیل پزشکی در مجارستان محسوب می‌شود. در این کشور سطح رفاه و آسایش مردم به نسبت خوب است اما در مقایسه با غرب اروپا پایین تر است.

این کشور یکی از سرزمین‌های مرکزی در قاره سبز به‌حساب می‌آید و حکومت آن به‌صورت جمهوری است. نکته مهمی که لازم است برایتان ذکر کنیم این بوده که مجارستان عضو شنگن بوده و ویزا شنگن مجارستان بسیار پر طرف‌دار است. شما می‌توانید وارد بخش بسیار پرقدرت صنعتی این کشور شوید و با پیداکردن کار ویزایی برای خود به دست آورید.

بهتر است بدانید که این کشور به علت داشتن معادن بسیار فراوان و ذخایر فلزی جایگاه خوبی از بابت صنعت و صدور ویزای شنگن کاری دارد. حتماً می‌دانید که منطقه شنگن به جمعی از 26 کشور اروپایی شامل مجارستان گفته می‌شود که در پی آن شما این امکان را خواهید داشت که بدون اخذ ویزای دیگری به همه آن کشورها سفر کنید.

در میان این 26 کشور تردد افراد، جابه‌جایی بار و کالا، جابه‌جایی ارز و… کاملاً آزاد است و هیچ مسئله‌ای از بابت گمرک نخواهید داشت. جالب است بدانید که بسیاری از کشورها برای صدور ویزای شنگن سخت‌گیری‌های زیادی دارند اما ویزا شنگن مجارستان بسیار ساده و با کمترین مشکلات برای شما صادر می‌شود. با ما همراه باشید تا مسیر دستیابی به این ویزا را برایتان شرح دهیم.

مقاله پیشنهادی ——-> تحصیل در مجارستان

چطور می‌توانیم از طریق مجارستان برای ویزای شنگن اقدام کنیم؟

ویزای-مجارستان

در اولین گام شما باید مدارک خود را طبق هدفی که برای ورود به کشور مجارستان دارید آماده کنید. لیست این مدارک را در ادامه مطلب به‌صورت مفصل برایتان آورده‌ایم. بعد از آنکه مدارک به‌درستی جمع‌آوری شد شما باید آنها را ترجمه رسمی کنید. کار ترجمه در دارالترجمه‌های رسمی سراسر کشور انجام می‌شود و برای امور عادی تنها گرفتن مهر مترجم رسمی کفایت می‌کند. در برخی از موارد که ویزا از درجه اهمیت و اعتبار بالاتری برخوردار است لازم بوده که مدارک به تأیید دادگستری و وزارت خارجه نیز برسد.

 

معمولاً هزینه ترجمه مدارک به تعداد و حجم آنها و تعداد نفرات بستگی دارد. همچنین اگر تأیید دادگستری و وزارت امور خارجه را نیز بگیرید لازم است که هزینه بیشتری صرف کنید. سپس شما باید از سفارت مجارستان واقع در پایتخت یک نوبت برای مراجعه بگیرید. در اینجا لازم بوده که هزینه‌ای برای ورود بپردازید و همه مدارک و فرم‌ها را تحویل بدهید. ممکن است با شما مصاحبه‌ای نیز داشته باشند که بهتر است کمی روی مهارت‌های زبان انگلیسی خود مثل شنیدن و صحبت‌کردن تمرین کنید.

 

در گام بعدی باید هدف خود از سفر و مدارک مربوط به آن را نشان دهید. معمولاً از شما تمکن مالی کافی برای پرداخت هزینه‌های اقامتتان در آن کشور را می‌خواهند. در نهایت اگر همه این موارد بدون مشکل انجام شد برایتان ویزا شنگن مجارستان صادر می‌کنند. با دردست‌داشتن این ویزا شما می‌توانید علاوه‌برآن کشور به سایر سرزمین‌های عضو شنگن نیز سفر کنید. حال با ما باشید تا درمورد اسناد و مدارک موردنیاز برای انواع ویزاهای شنگن از کشور مجارستان بیشتر بدانیم.

مقاله پیشنهادی ——-> مهاجرت به مجارستان

برای ورود به مجارستان چه استاد و مدارکی باید تهیه کنیم؟

مجارستان

کشور مجارستان یکی از سرزمین‌هایی است که بالاترین نرخ قبولی درخواست‌ها جهت صدور ویزای شنگن را دارد. این سرزمین به 95 درصد درخواست‌ها جواب مثبت داده و برایشان ویزا صادر می‌کند؛ به همین دلیل اگر شما بتوانید مدارک خود را به‌درستی و بدون اشتباه آماده کنید می‌توانید مطمئن باشید که شامل قبولی‌ها برای صدور ویزا می‌شوید. مدارک موردنیاز به دودسته اصلی و مدارک لازم جهت ویزاهای خاص دسته‌بندی می‌شود.

مدارک هویتی برای دریافت ویزای شنگن

برای دریافت ویزا شنگن مجارستان شما ابتدا باید یک فرم درخواست که روی سایت سفارت این کشور قرار دارد را دریافت کرده و آن را پر کنید. نحوه پرکردن این فرم می‌تواند به دو صورت باشد. راه اول این بوده که شما فرم را به‌صورت الکترونیکی تکمیل کرده و بعد از آن چند نسخه پرینت می‌گیرد و راه دوم نیز این است که اول آن را چاپ کرده و بعد اطلاعات را به‌صورت دستی در آن می‌نویسید. هر دوی این روش‌ها برای سفارت قابل‌قبول است اما به شرطی که خط شما کاملاً خوانا باشد.

 

باید دقت داشته باشید که اطلاعات خواسته شده را با نهایت دقت وارد کنید و در آن هیچ مورد اشتباهی ننویسید. این فرم در زمان حضور در سفارت باید تکمیل شده باشد. مورد بعدی عکس پاسپورتی است. شما باید حداقل دو عدد عکس که صورت شما کاملاً واضح باشد و پشت سرتان نیز سفید باشد را تهیه کرده و با خود همراه داشته باشید. از صفحه اول پاسپورت خود و همه همراهانتان یک کپی تهیه کنید. همچنین اگر پاسپورت قدیمی دارید یا چیزی از اعتبار آن باقی نمانده حتماً تمدید کنید. تا 3 بعد از تاریخ بازگشت از مجارستان قابل‌قبول است.

 

نکته بعدی برای دریافت ویزا شنگن مجارستان به ویزاهای پیشین شما مربوط می‌شود. درصورتی‌که شما پیش از سفر به مجارستان به کشور دیگری سفرکرده‌اید باید ویزاهای آنها همراهتان باشد. می‌توانید از ویزاهای قبلی کپی تهیه کنید یا اینکه پاسپورت قبلی خود را همراهتان بیاورید. نکته بعدی در مورد پاسپورت این بوده که باید حتماً حداقل دو صفحه از آن خالی باشد در غیر این صورت بهتر است آن را تعویض کنید.

مدارک مربوط به سفر و پرواز

شما باید بلیط‌های خود برای سفر به مجارستان از قبل از مراجعه به سفارت رزرو کنید اما پیشنهاد می‌شود که برای آن هزینه‌ای واریز نکنید چون هنوز هم احتمال رد شدن درخواستتان وجود دارد. لازم است که شما یک کپی یا پرینت از رزرو بلیت بازگشت خود تهیه کرده و آن را با خود به سفارت ببرید. این موضوع نشان می‌دهد که شما قصد پناهنده شدن به آنجا و سوءاستفاده از ویزا شنگن مجارستان را ندارید. زمانی که ویزای شما صادر شد می‌توانید هزینه آن را پرداخت کنید.

 

مسئله بسیار مهم دیگری که کشورهای عضو شنگن به آن اهمیت زیادی می‌دهند بیمه مسافرتی است. شما باید بتوانید یک بیمه مسافرتی به ارزش حداقل 30 هزار یورو برای هر شخص تهیه کنید که اعتبار بین‌المللی داشته باشد و در همه کشورهای حوزه شنگن نیز از اعتبار برخوردار باشد. مورد بعدی به برنامه سفر شما مربوط می‌شود. بهتر است که شما برنامه سفر و گردش خود در مجارستان و سایر کشورهای شنگن را ثبت کنید. این موارد شامل تاریخ ورود، محل یا محل‌های اقامت، تاریخ خروج از مجارستان و… می‌شود.

 

درصورتی‌که شما قصد دارید تا در خانه کسی از آشنایان خود بمانید می‌توانید اطلاعات او و یا دعوت‌نامه‌ای که دارید را به‌عنوان محل اقامت معرفی کنید. در غیر این صورت لازم بوده که پرینت برگه رزرو هتل را به سفارت تحویل دهید. اگر می‌خواهید به کشورهای دیگر نیز بعد از ورود به مجارستان سفر کنید بهتر است محل اقامت خود در آنجا را نیز مشخص کنید.

سایر مدارک مهم و ضروری

افرادی که قصد دریافت ویزا شنگن مجارستان را دارند باید مدارک مربوط به تأهل را همراه داشته باشند. شما باید سند ازدواج خود را ترجمه رسمی کنید. همچنین اگر همسرتان فوت شده یا طلاق گرفته‌اید نیز ارائه مدارک مربوط برایتان لازم است. مورد بعدی به تمکن مالی مربوط می‌شود. تمکن در حقیقت نشان می‌دهد که شما در زمان حضور در آن کشور توانایی پرداخت هزینه‌هایتان را دارید. این مبلغ به تعداد نفرات شما و شهرها و کشورهایی که قصد بازدید از آنها را دارید مربوط می‌شود.

 

اگر شما دانشجو یا دانش‌آموز هستید و می‌خواهید برای بازدید و گردش به مجارستان بروید لازم است که نامه تأیید و اشتغال به تحصیل را از مدرسه یا دانشگاه دریافت کنید. نکته بعدی به بازنشستگان مربوط می‌شود. این افراد نیز باید شرایط 6 ماه اخیر خود را در سفارت تعیین کنند. همچنین ذکر این نکته بسیار مهم است که برای ویزا شنگن مجارستان هر فرد باید شخصاً در سفارت حاضر شده و مدارکش را ارائه دهد.

مدارک متفرقه برای انواع ویزاهای شنگن مجارستان

مهاجرت-به-مجارستان

حال که شما با اصلی‌ترین مدارکی که لازم است در زمان حضور در مجارستان به همراه داشته باشید آشنا شدید، بهتر است درمورد سایر مدارک که مخصوص هر نوع ویزا است نیز بیشتر بدانید. ما برای شما مدارک را به تفکیک هر نوع اقدام دسته‌بندی کردیم.

ویزا برای گردش

ازآنجایی‌که کشور مجارستان جاذبه‌های طبیعی بسیاری دارد افراد زیادی درخواست دریافت ویزای توریستی این کشور را دارند. برای دریافت ویزا شنگن مجارستان برای اهداف توریستی و گردشگری شما باید گردش مالی و تعداد تراکنش‌های بانکی خود در 6 ماه اخیر را نشان دهید. همچنین اگر کسی برایتان دعوت‌نامه فرستاده بهتر است که اطلاعات وی و نام و آدرسش را نیز ارائه دهید.

ویزا برای اهداف بیزینسی

یکی دیگر از مهم‌ترین و اصلی‌ترین روش‌های دریافت ویزای شینگن از کشور مجارستان این بوده که برای بیزینس و معامله به آنجا بروید. در این حالت شما باید اطلاعات طرف تجاری خود مانند اطلاعات شرکت وی، شماره شناسایی مجوز قانونی که دارد، نشانی و شماره تماس را ارائه کنید. همچنین اگر شما مدیر یک شرکت یا نماینده آن هستید باید برگه تأیید وضعیت و سمت خود را ترجمه کرده و همراه داشته باشید. مورد بعدی به سوابقتان مربوط می‌شود.

 

برای دریافت ویزا شنگن مجارستان به‌صورت تجاری باید سابقه معاملات و ملاقات‌های قبلی خود (در صورت وجود) را نشان داده و به اثبات برسانید. گردش مالی و تعداد تراکنش‌های 6 ماه اخیر نیز باید نشان داده شود. درصورتی‌که میان مجموعه شما و شرکت مجارستانی تفاهم‌نامه یا قراردادی بسته شده است باید یک کپی از آن در کنار جواز تجارت خود به همراه داشته باشید. این که خودتان می‌خواهید هزینه‌ها در مجارستان را پرداخت کنید یا این کار برعهده طرف مقابل بوده نیز باید شفاف‌سازی شود.

ویزا برای درمان در مجارستان

همان‌طور که گفتیم افراد زیادی برای تحصیل در شاخه‌های پزشکی وارد کشور مجارستان می‌شوند. یکی از دلایل آن این بوده که این کشور به لحاظ درمانی در وضعیت مطلوبی قرار دارد و سطح رضایت از خدمات پزشکی نیز بالا است. همین مسئله سبب شده که اگر کسی بخواهد برای درمان به این کشور برود بتواند ویزا شنگن مجارستان برای او صادر می‌شود. برای گرفتن این نوع ویزا شما ابتدا باید یک گزارش کامل از دکتر خود در ایران دریافت کنید که در آن مشکلتان به‌وضوح شرح داده شود.

 

بیماری‌های بسیار خطرناک و واگیردار یا ناشناخته معمولاً قبول نمی‌شوند. شما همچنین باید یک گواهی از سمت دکتر یا مرکز درمانی در آن کشور که می‌خواهید مراجعه کنید نیز داشته باشید. در این گواهی باید روش درمان شما و اقدامات لازم و هماهنگی‌ها درج شده باشد. درصورتی‌که باید توسط یک دکتر در آنجا ویزیت شوید وقت پذیرش آن را بهتر است نشان بدهید. در نهایت نیز یک رسید برای پرداخت هزینه‌های بیمارستان ارائه کنید.

ویزا برای اردوی ورزشی یا کار فرهنگی

بسیاری از تیم‌های ورزشی کشور مجارستان را برای انواع اردوها انتخاب می‌کنند. در این کشور سطح خدمات ورزشی مناسب است و در برابر سایر کشورهای اروپایی نیز قیمت مناسب‌تری دارد. همچنین گروه‌های فرهنگی زیادی مانند تیم‌های سینمایی یا فعالان حوزه ارتباط بین فرهنگ‌ها به این سرزمین می‌آیند. این گروه‌ها می‌توانند برای دریافت ویزا شنگن مجارستان اقدام کنند تنها کافی است که مدارکی که در ادامه گفته می‌شود را به همراه مدارک اصلی ارائه دهند.

 

اول آنکه شما باید از یک مرجع همتا در مجارستان دعوت‌نامه داشته باشید. در این دعوت‌نامه باید برنامه‌ها و کارهای شما به‌صورت واضح شرح داده شود. نحوه پرداخت هزینه‌ها مورد دیگری است که باید اسناد مربوط به آن را نشان بدهید. نام همه افراد حاضر در گروه که می‌خواهند وارد مجارستان شوند نیز لازم است. برنامه بازدیدتان از اماکن و شهرها و حتی سایر کشورها نیز باید دقیق گفته شود. در نهایت نیز تاریخ رفت و برگت و مدت اقامتتان را مشخص کنید.

ویزای تحصیلی مجارستان

یکی از بهترین و ساده‌ترین راه‌ها برای مهاجرت به مجارستان و اقامت در این کشور به دست آورد این است که برای تحصیل به این کشور بروید. شما باید ریز نمرات، نمره آزمون بین‌المللی زبان، نامه پذیرش از یکی از دانشگاه‌های مجارستان و نامه تمکن مالی داشته باشید. درصورتی‌که بورسیه شده‌اید تمکن مالی برایتان حذف می‌شود اما بهتر است بااین‌حال بهتر است مقداری سرمایه با خود همراه داشته باشید. اگر می‌خواهید با خود همراه نیز ببرید باید مدارک هویتی و شناسایی وی و تمکن مالی برای ایشان را نیز به سفارت ارائه دهید.

 

افراد زیادی هستند که قصد دارند در کورس‌های بین‌المللی، دوره‌های تحقیقاتی یا حتی کارآموزی نیز شرکت کرده و به مجارستان بروند. ویزای تحصیلی برای این دسته از افراد نیز صادر می‌شود. بهتر است که این دسته از متقاضیان برای خود یک انگیزه نامه و رزومه به زبان انگلیسی نیز تهیه کنند تا نشان‌دهنده شخصیت و جایگاه علمی آنها باشد.

ویزای ترانزیت برای مجارستان

کسانی که به شغل باربری و رانندگی بین‌المللی مشغول هستند حتماً می‌دانند که کشور مجارستان یکی از کشورهای بسیار پرتردد به لحاظ ترانزیتی است. درصورتی‌که شما به ویزا شنگن مجارستان برای عبور از این سرزمین نیاز دارید می‌توانید با ارائه بارنامه بین‌المللی، ویزای مقصد و کپی از آن و داشتن گواهینامه بین‌المللی این ویزا را دریافت کنند.

ویزا برای افراد پایین‌تر از سن قانونی

درصورتی‌که شما پایین‌تر از 18 سال دارید و می‌خواهید که ویزا شنگن مجارستان را بگیرید لازم است به همراه والدین خود به سفارت بروید یا اینکه از آنها رضایت‌نامه رسمی محضری به همراه ترجمه داشته باشید. اگر پدر یا مادر شما در کشور مجارستان ساکن است با اثبات سکونت وی برای شما ویزا صادر خواهد شد. به‌عنوان تمکن مالی، میزان درآمد والدینتان مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

مقاله پیشنهادی ——-> ویزای مجارستان

نتیجه گیری

ما در این مقاله برای شما صفر تا صد به‌دست‌آوردن ویزا شنگن مجارستان را شرح دادیم. در ابتدا با کشور مجارستان، موقعیتی که دارد و پتانسیل‌های آن آشنا شدیم. سپس منطقه شنگن و امتیازاتی که دارد را برایتان شرح دادیم. بعدازاین موارد گام‌هایی که باید طی کنید تا به ویزای شنگن دست‌یابید را برایتان توضیح دادیم.

 

در نهایت نیز به سراغ مدارکی رفتیم که شما برای گرفتن ویزای همراه لازم است با خود به همراه داشته باشید. این مدارک به دودسته اصلی و موارد متفرقه تقسیم می‌شود. مدارک اصلی جهت دریافت ویزا شنگن مجارستان بین همه ویزاها مشترک است و سایر مدارک نیز طبق هدفی که شما از سفر به ای کشور دارد متفاوت بوده که همه آنها را برایتان شرح دادیم.

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن