مشاوره رایگان

02128111107

مهاجرت به ارمنستان

مهاجرت به ارمنستان

کشور ارمنستان در میان متقاضیان مهاجرت محبوبیت بسیار زیادی دارد. شرایط مهاجرت تحصیلی و کاری به ارمنستان از سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا آسان‌تر است. متقاضیان اخذ اقامت ارمنستان در اکثر مواقع به سرمایه نسبتاً کمی نیاز دارند. در میان راه‌های مهاجرت به ارمنستان می‌توان به اخذ ویزای کاری، سرمایه‌گذاری و تحصیلی این کشور اشاره کرد. در صورت تمایل به مهاجرت به کشور ارمنستان در ابتدا باید باتوجه‌به شرایط خود روش مهاجرتی ایده‌آل را انتخاب کنید.

 

اکثر متقاضیان مهاجرت خواهان اخذ ویزای کاری یا تحصیلی این کشور هستند. هزینه تحصیل در دانشگاه‌های کشور ارمنستان بسیار پایین است. سرمایه‌داران معمولاً از طریق اخذ ویزای سرمایه‌گذاری به ارمنستان مهاجرت می‌کنند. در ادامه درباره شرایط اخذ انواع ویزای ارمنستان بیشتر توضیح خواهیم داد.

آنچه در این مقاله میخوانید :
کشور ارمنستان در میان متقاضیان مهاجرت محبوبیت بسیار زیادی دارد.

شرایط و مقررات کلی برای اخذ انواع ویزای ارمنستان جهت مهاجرت به این کشور

دانشگاه‌های ارمنستان از لحاظ علمی دارای جایگاه قابل قبولی هستند. این دانشگاه‌ها شهریه نسبتاً پایینی از دانشجویان خارجی دریافت می‌کنند. دانشگاه‌های دولتی ارمنستان معمولاً به دانشجویان خارجی با رزومه تحصیلی قوی بورسیه می‌دهند. برای مهاجرت به ارمنستان از طریق تحصیل باید در ابتدا از دانشگاه موردنظر یک نامه پذیرش اخذ کنید. با داشتن نامه پذیرش و سرمایه کافی جهت دریافت گواهی تمکن می‌توان فرایند مهاجرت تحصیلی را آغاز کرد.

 

پیش از دریافت ویزای کاری کشور ارمنستان باید با کارفرما یک قرارداد کاری تنظیم کنید. شرایط دریافت دعوت‌نامه کاری از سمت کارفرمایان ارمنی آسان‌تر از کارفرمایان اروپایی است. در نظر داشته باشید برای اخذ دعوت‌نامه کاری باید به کارفرمایان ارمنی درخواست همکاری ارسال کرد. درصورتی‌که کارفرمایان خواهان استخدام فرد متقاضی باشند برای آنها دعوت‌نامه ارسال خواهند کرد.

 

اکثر سرمایه‌داران در صورت تمایل به اخذ ویزای سرمایه‌گذاری ارمنستان، یک شرکت در این کشور ثبت می‌کنند. از میان دیگر راه‌ها برای اخذ ویزای سرمایه‌گذاری جهت مهاجرت به ارمنستان می‌توان به خرید ملک اشاره کرد. ذکر این نکته حائز اهمیت است سرمایه‌گذاران خارجی راحت‌تر از دارندگان ویزای کاری می‌توانند اقامت ارمنستان را اخذ کنند. حدود بیست درصد از مهاجران با دریافت ویزای سرمایه‌گذاری وارد این کشور شده‌اند.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی ارمنستان برای تحصیل در دانشگاه‌های این کشور

به‌طورکلی سن اکثر متقاضیان اخذ ویزای تحصیلی کشور ارمنستان کمتر از چهل سال است. متقاضیان مهاجرت پس از دریافت پذیرش برای اخذ ویزای تحصیلی کشور ارمنستان واجد شرایط می‌شوند. در نظر داشته باشید فرایند صدور ویزای تحصیلی برای متقاضیان بین چهار تا شش هفته زمان می‌برد. داشتن سه قطعه عکس پاسپورتی جهت دریافت ویزای تحصیلی برای مهاجرت به ارمنستان الزامی به‌حساب می‌آید.

 

اکثر دانشگاه‌های کشور ارمنستان دوره‌های آموزشی خود را به زبان ارمنی برگزار می‌کنند. بااین‌وجود در برخی از دانشگاه‌ها امکان تحصیل به زبان انگلیسی نیز وجود دارد. دانشگاه‌هایی که دوره‌های خود را به زبان انگلیسی برگزار می‌کنند، شهریه بالاتری از دانشجویان می‌گیرند. ذکر این نکته حائز اهمیت است در صورت تمایل به دریافت ویزای تحصیلی باید گواهی تمکن مالی اخذ کنید.

 

میزان سرمایه موردنیاز برای اخذ گواهی تمکن به دانشگاه موردنظر دانشجو بستگی دارد. برای تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی کشور ارمنستان باید سرمایه بیشتری داشته باشید. هزینه زندگی در ارمنستان برای دانشجویان در هر ماه حدود صد و پنجاه هزار درام است. دانشجویان خارجی طی تحصیل می‌توانند برای تأمین هزینه‌های خود به‌صورت پاره‌وقت کار کنند. به‌طورکلی دانشجویان تا شصت ساعت در هر ماه اجازه کار پاره‌وقت دارند.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی ارمنستان برای تحصیل در دانشگاه‌های این کشور

نحوه تبدیل ویزای دانشجویی ارمنستان به ویزای کاری پس از پایان دوره تحصیلی

بسیاری از دارندگان ویزای دانشجویی خواهان اخذ اقامت پس از مهاجرت به ارمنستان هستند. در صورت تمایل به دریافت کارت اقامت در ارمنستان پس از تحصیل باید در ابتدا ویزای کاری این کشور را اخذ کنید. اداره مهاجرت ارمنستان برای تمامی فارغ‌التحصیلان خارجی از دانشگاه‌های این کشور یک کارت اقامت موقت با اعتبار ۵۲ هفته صادر می‌کند. در صورت تنظیم قرارداد با یک کارفرمای ارمنی طی این مدت به افراد ویزای کاری کشور ارمنستان اعطا خواهد شد.

 

افرادی که در زمینه مدیریت مالی، مدیریت بازرگانی یا حسابداری تحصیل‌کرده‌اند، راحت‌تر در ارمنستان کار پیدا خواهند کرد. در نظر داشته باشید کشاورزی بخش عظیمی از اقتصاد ارمنستان را تشکیل می‌دهد. ازاین‌جهت فارغ‌التحصیلان رشته‌های مربوط به کشاورزی به‌راحتی می‌توانند در این کشور مشغول به کار شوند. برای دریافت ویزای کاری ارمنستان می‌توانید با مؤسسه مهاجرت با ما تماس بگیرید.

 

پس از مهاجرت به ارمنستان از طریق تحصیل در دانشگاه‌های این کشور، برای دریافت ویزای کاری باید مدرک زبان ارمنی داشته باشید. گفتنی است افراد دارای مدرک آکادمیک درآمد نسبتاً بالایی در ارمنستان دارند. مدت اعتبار ویزای کاری ارمنستان دوازده ماه است. در صورت تمدید قرارداد کاری می‌توانید ویزای کاری را نیز تمدید کرد.

بررسی شرایط دریافت ویزی کاری کشور ارمنستان

اخذ ویزای کاری رایج‌ترین راه برای مهاجرت به کشور ارمنستان محسوب می‌شود. افرادی که خواهان دریافت ویزای کاری کشور ارمنستان هستند باید در ابتدا یک درخواست همکاری به کارفرمایان ارسال کنند. پس از بررسی رزومه، کارفرمایان ارمنی در صورت تمایل به استخدام افراد طی دو تا سه هفته برای آنها دعوت‌نامه صادر می‌کنند. متقاضیان مهاجرت به ارمنستان از طریق اخذ ویزای کاری باید تنها به‌اندازه تأمین هزینه زندگی در شش ماه ابتدایی اقامتشان سرمایه داشته باشند.

 

کارفرمایان بعد از ارسال دعوت‌نامه باید یک قرارداد کاری با کارجویان تنظیم کنند. در این قرارداد باید مواردی مانند تعداد ساعات کاری در هر هفته و میزان درآمد کارمنان به طور دقیق مشخص شود. گفتنی است وضعیت سلامت جسمانی تمامی کارکنان خارجی پیش از اعطای ویزای کاری ارمنستان به طور دقیق مورد بررسی قرار می‌گیرد.

 

با دریافت ویزای کاری کشور ارمنستان می‌توان از خدمات سیستم سلامت و بهداشت این کشور نیز استفاده کرد. کارکنان خارجی در ارمنستان نباید سابقه کیفری داشته باشند. داشتن دیپلم برای دریافت ویزای کاری ارمنستان الزامی است. پس از ثبت درخواست اخذ ویزای کاری، اداره مهاجرت ارمنستان مدارک ارسال شده را بررسی می‌کند. در صورت وجود هرگونه ایراد یا نقص در مدارک با درخواست دریافت ویزای کاری موافقت نخواهد شد.

برسی شرایط دریافت ویزی کاری کشور ارمنستان

برسی مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای کاری کشور ارمنستان

برای دریافت ویزای کاری باید در ابتدا هزینه صدور این ویزا را به طور کامل پرداخت کنید. هزینه صدور ویزای کاری ارمنستان بیست و پنج هزار درام ارمنی است. در هنگام ثبت درخواست برای دریافت ویزای کاری اداره مهاجرت به شما یک فرم اعطا می‌کند. تکمیل این فرم برای دریافت ویزای کاری کشور ارمنستان الزامی به‌حساب می‌آید. جهت مهاجرت به ارمنستان از طریق اخذ ویزای کاری باید حداقل یک سال سابقه کار داشته باشید.

 

معمولاً فرایند بررسی مدارک ارسالی از سمت متقاضی بین دو تا سه ماه زمان می‌برد. دارندگان ویزای کاری کشور ارمنستان می‌توانند برای همسر و فرزندان خود نیز ویزا اخذ کنند. در نظر داشته باشید جهت اخذ ویزای همراه برای همسرتان باید ترجمه سند ازدواج خود را به اداره مهاجرت تحویل دهید. به‌طورکلی تمامی مدارک ارسالی جهت دریافت ویزای کاری برای مهاجرت به ارمنستان باید به زبان ارمنی ترجمه شده باشند.

 

در برخی از مواقع درخواست اخذ ویزای کاری افراد ریجکت می‌شود. در صورت ریجکتی ویزا افراد تا شش هفته برای ارسال درخواست تجدیدنظر فرصت دارند. گفتنی است نداشتن سرمایه کافی برای اخذ گواهی تمکن و وجود نقص در مدارک رایج‌ترین دلایل ریجکتی ویزا محسوب می‌شود.

بررسی نحوه مهاجرت از طریق ثبت یک شرکت در کشور ارمنستان

همان‌طور که پیش‌تر به این موضوع اشاره کردیم دریافت ویزا از طریق سرمایه‌گذاری آسان‌ترین راه برای اخذ اقامت ارمنستان است. در واقع مهاجرت به ارمنستان از طریق اخذ ویزای کاری فرایند حقوقی پیچیده‌تری نسبت به مهاجرت با ثبت شرکت دارد. متقاضیان اخذ اقامت با ثبت شرکت باید علاوه بر سرمایه کافی توانایی ارائه یک طرح تجاری برای شرکت موردنظر داشته باشند.

 

در صورت تمایل به دریافت ویزای سرمایه‌گذاری ارمنستان از طریق ثبت یک شرکت باید حداقل چهار میلیون درام سرمایه اولیه داشته باشید. ارائه گواهی تمکن مالی برای دریافت ویزا از طریق ثبت شرکت الزامی محسوب می‌شود. پیش از اعطای ویزای سرمایه‌گذاری باید طرح شما توسط کارشناسان اقتصادی دولت ارمنستان بررسی شود.

 

بعد از تأیید طرح تجاری ویزای سرمایه‌گذاری برای مهاجرت به ارمنستان صادر خواهد شد. در صورت تمایل به اخذ ویزای سرمایه‌گذاری ارمنستان باید در ابتدا پانزده هزار درام پرداخت کنید. مبلغ ذکر شده هزینه صدور ویزای سرمایه‌گذاری است. در صورت تمایل به دریافت ویزای سرمایه‌گذاری ارمنستان می‌توانید با مؤسسه مهاجرت با ما تماس بگیرید. به دارندگان ویزای سرمایه‌گذاری ارمنستان، مجوز کار در این کشور نیز اعطا می‌شود. ویزای سرمایه‌گذاری ارمنستان ۳۶ ماه اعتبار دارد.

بررسی نحوه مهاجرت از طریق ثبت یک شرکت در کشور ارمنستان

مقاله پیشنهادی ——-> انواع ویزا

مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای سرمایه‌گذاری کشور ارمنستان

مدارک موردنیاز برای اخذ این نوع ویزای ارمنستان باتوجه‌به زمینه موردنظر برای سرمایه‌گذاری تعیین می‌شود. درصورتی‌که خواهان دریافت ویزای سرمایه‌گذاری با ثبت شرکت در کشور ارمنستان باشید طرح تجاری شرکت مهم‌ترین مدرک برای اخذ ویزا خواهد بود. متقاضیان مهاجرت به ارمنستان از طریق خرید ملک نیز باید سند ملک را برای ارائه داشته باشند. تمامی متقاضیان دریافت این ویزا باید مدارک تحصیلی و سوابق کاری خود را برای اخذ ویزا به اداره مهاجرت ارسال کنند.

 

در نظر داشته باشید پس از اتمام مدت اعتبار ویزای ارمنستان می‌توان نسبت به تمدید آن اقدام کرد. برای تمدید ویزای سرمایه‌گذاری ارمنستان باید ده‌هزار درام بپردازید. ذکر این نکته حائز اهمیت است امکان دریافت ویزای همراه برای همسر و فرزندان سرمایه‌گذار در ارمنستان وجود دارد. در دهه گذشته میزان متقاضیان مهاجرت به ارمنستان از طریق سرمایه‌گذاری به طور قابل‌توجهی افزایش پیدا کرده است.

 

برای اخذ ویزای ارمنستان با خرید ملک در این کشور باید در ابتدا یک گزارش از گردش حساب بانکی خود تهیه کنید. پس از دریافت گزارش از حساب بانکی می‌توان نسبت به اخذ این نوع ویزا اقدام کرد. گفتنی است سرمایه‌گذاری در بخش املاک امن‌ترین نوع سرمایه‌گذاری در کشور ارمنستان محسوب می‌شود.

دریافت کارت اقامت و تابعیت ارمنستان پس از مهاجرت به این کشور

برای دریافت کارت اقامت باید حداقل ۱۵۶ هفته از زمان دریافت ویزای کاری یا سرمایه‌گذاری شما گذشته باشد. متقاضیان مهاجرت به ارمنستان با دریافت این کارت می‌توانند تا شصت ماه در کشور ارمنستان بمانند. ذکر این نکته حائز اهمیت است پس از پایان مدت اعتبار کارت اقامت می‌توان نسبت به تمدید آن اقدام کرد. برای ثبت درخواست اخذ کارت اقامت کشور ارمنستان باید گواهی سلامت جسمانی داشته باشید.

 

در بسیاری از مواقع افراد خواهان دریافت تابعیت کشور ارمنستان هستند. سه سال پس از دریافت کارت اقامت این کشور می‌توانید درخواست اخذ تابعیت ارمنستان را ثبت کنید. متقاضیان دریافت تابعیت کشور ارمنستان نباید مرتکب هیچ‌گونه جرمی در این کشور شده باشند. هزینه ثبت درخواست برای اخذ تابعیت یا حق شهروندی کشور ارمنستان در حدود هزار درام است. در نظر داشته باشید فرایند اعطای تابعیت حدود شش ماه طول می‌کشد.

دریافت کارت اقامت و تابعیت ارمنستان پس از مهاجرت به این کشور

نتیجه گیری

برای دریافت ویزای کاری یا اقامت ارمنستان و سایر کشورها می‌توانید با مؤسسه مهاجرت با ما تماس بگیرید. مشاوران مهاجرت با ما تجربه بسیار زیادی در زمینه اخذ ویزا دارند. اکثر پرونده‌های مهاجرتی مؤسسه مهاجرت با ما موفق هستند. مهاجرت با ما بهترین مؤسسه برای مهاجرت کاری محسوب می‌شود.

 

راه‌های مختلفی برای مهاجرت به ارمنستان وجود دارد. در صورت تمایل به مهاجرت به این کشور می‌توانید ویزای کاری، سرمایه‌گذاری یا تحصیلی ارمنستان را اخذ کنید. متقاضیان مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری باید حداقل چهار میلیون درام سرمایه داشته باشند. برای مهاجرت با اخذ ویزای کاری داشتن دعوت‌نامه از سمت کارفرمای ارمنی الزامی است. پس از سه سال سکونت در ارمنستان برای دریافت کارت اقامت این کشور واجد شرایط خواهید شد. شایان‌ذکر است این کارت پنج سال اعتبار دارد.

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن