مشاوره رایگان

02128111107

مهاجرت به اتریش

مهاجرت به اتریش

امروزه تعداد ایرانیان متقاضی مهاجرت به خارج از کشور بنا به دلایل وضعیت حاکم بر جامعه در حال افزایش است. یکی از کشورهایی که افراد زیادی متقاضی مهاجرت به آن می باشند کشور اتریش می باشد. مهاجرت به اتریش از روش های مختلف امکان پذیر است از این رو در این مقاله قصد داریم تا روش های مختلف مهاجرت به این کشور را به طور مختصر برای متقاضیان مهاجرت به اتریش مورد بررسی قرار دهیم. اگر تصمیم قطعی خود مبنی بر اخذ اقامت اتریش را گرفته اید تا با شرایط و روش های مختلف مهاجرت به آن آشنا شوید فرم مشاوره مهاجرت را تکمیل نمایید.

آنچه در این مقاله میخوانید :

روش های مختلف مهاجرت به اتریش

روش های مختلف مهاجرت به اتریش

کشور اتریش یکی از کشورهایی است که تعداد متقاضیان مهاجرت به آن زیاد هستند؛ زیرا با زندگی در این کشور از مزایای قابل توجهی برخوردار خواهند شد. این کشور را می توان به عنوان یکی از کشورهای سرمایه دار در نظر گرفت. از آنجا که کشور اتریش در دامنه رشته کوه های آلپ قرار گرفته است، دارای طبیعت بسیار زیبا می باشد. مهاجرت به اتریش می تواند برای علاقه مندان به طبیعت بسیار جذاب باشد. علاوه بر طبیعت زیبا موجود در این کشور، اقتصاد آن نیز در سال های اخیر رو به توسعه می باشد به طوری که موفق به کسب رضایت ۸۰% از ساکنین کشور خود شده است.

از میان روش‌های مهاجرت به کشور اتریش می‌توان به مهاجرت کاری، سرمایه‌گذاری و تحصیلی اشاره کرد. محبوبیت مهاجرت از طریق اخذ ویزای کاری و سرمایه‌گذاری به طور قابل توجهی بیشتر است. هر فرد باید با توجه به میزان سرمایه و مدرک تحصیلی خود روش مهاجرتی متناسب را انتخاب کند.

 

مهاجرت از طریق تخصص

اتریش نیز از جمله کشورهایی است که نیروهای متخصص که در کشور خود کم می باشد را از دیگر کشورهای سراسر دنیا جذب می کند. یکی از روش های مهاجرت به اتریش اخذ از طریق تخصص می باشد. شما می توانید با بررسی شرایط کشور اتریش و مشاغل مورد نیاز این کشور، در صورت وجود حرفه تخصصی شما در لیست مشاغل مورد نیاز اتریش درخواست خود مبنی بر اخذ اقامت اتریش را ارائه دهید و پس از جمع آوری مدارک مورد نیاز جهت اخذ کارت قرمز سفید به این کشور مهاجرت کنید. کشور اتریش سالانه لیستی از مشاغل مورد نیاز خود را ارائه می دهد.

شرایط مورد نیاز جهت مهاجرت از طریق تخصص

✔ ارائه مدرک پایان دوره حرفه ای مرتبط با شغل مورد نیاز

✔کسب اطلاعات در رابطه با شغل و کار پیشنهادی از طرف کشور اتریش و حقوق مورد نظر برای این حرفه، قبول شرایط و اقدام به مهاجرت به کشور اتریش از طریق تخصص

✔کسب حداقل امتیاز ۵۵ از ۹۰ برای شغل مورد نظر

 

مهاجرت از طریق کار

مهاجرت به اتریش از طریق کار یکی دیگر از روش های اخذ اقامت اتریش می باشد. در صورت مهاجرت به اتریش از طریق کار به ویزای کاری یا ویزای موقت نیاز خواهید داشت. اعتبار این نوع ویزا حداقل ۶ ماه خواهد بود. در طول ۶ ماه اعتبار ویزا باید شغل مناسب را برای خود پیدا کرده و همچنین باید از طرف دولت اتریش شغل شما مورد تأیید باشد. در صورت موفقیت در کسب رضایت کافی در این ۶ ماه، می توانید جهت اخذ کارت قرمز سفید قرمز اقدام نمایید.

تسلط به زبان آلمانی برای اخذ ویزای کاری کشور اتریش الزامی محسوب می‌شود.

شرایط مورد نیاز جهت مهاجرت به اتریش از طریق کار

کسب امتیاز ۷۰%(جالب است بدانید میزان سن، تحصیلات و دیگر موارد برای شما امتیاز محسوب می شود.) برای دریافت این نوع ویزا باید درخواست خود را به سفارت اتریش یا کنسولگری این کشور ارائه دهید. سطح تسلط بر زبان آلمانی نیز یکی دیگر از معیارهای مؤثر بر تعداد امتیازات افراد است.

مقاله پیشنهادی ——-> مهاجرت کاری به اتریش

شرایط مورد نیاز جهت مهاجرت به اتریش از طریق کار

 

مهاجرت از طریق تحصیل

یکی از پرطرفدارترین روش های مهاجرت به اتریش اخذ اقامت اتریش از طریق تحصیل می باشد. یکی از مهمترین شرایط جهت مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل، تسلط بر زبان آلمانی می باشد. زبان آموزشی در مقطع کارشناسی دانشگاه های اتریش تنها آلمانی می باشد. زبان آموزشی در مقطع کارشناسی ارشد در اتریش علاوه بر آلمانی، انگلیسی نیز می باشد. اگر جهت تحصیل در اتریش پذیرفته شدید پس از گذراندن دو سال از دوره تحصیلی می توانید کارت قرمز سفید قرمز خود را دریافت کرده و اقامت دائم این کشور را به دست آورید.

دولت اتریش امکان کار کردن همزمان با تحصیل را به دانشجویان بین المللی می دهد. در صورت واجد شرایط بودن می توانید بورسیه تحصیلی را نیز از دولت اتریش دریافت نمایید. پس از اتمام دوره تحصیلی دارندگان ویزای دانشجویی می‌توانند تا هجده ماه در کشور اتریش بمانند. چنانچه در مدت‌زمان ذکرشده یک فرصت شغلی بیابید برای اخذ ویزای کاری کشور اتریش واجد شرایط خواهید شد.

شرایط مورد نیاز جهت مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل

تسلط کافی به زبان آلمانی و ارائه مدرک معتبر برای اثبات اینکه نمره کافی را در این زمینه دریافت نموده اید. در صورت اخذ نمره متوسط در صورت نیاز و بنا بر صلاحدید دانشگاه مورد نظر و بر اساس مصاحبات انجام شده قبل از پذیرش توسط دانشگاه، باید در این کشور دوره زبان آلمانی را بگذرانید. متقاضیان دریافت ویزای تحصیلی باید گواهی تمکن مالی اخذ کنند. این گواهی جهت اثبات توانایی مالی دانشجویان برای پرداخت هزینه‌های تحصیل و زندگی است.

مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری در کشور اتریش

یکی دیگر از راه‌های مهاجرت به اتریش اخذ ویزای سرمایه‌گذاری این کشور است. بسیاری از متقاضیان مهاجرت به این کشور در صورت داشتن سرمایه کافی این روش را انتخاب می‌کنند. از میان راه‌های اخذ ویزای سرمایه‌گذاری کشور اتریش می‌توان به ثبت شرکت یا خرید یک تجارت اشاره کرد. در صورت تمایل به اخذ ویزای سرمایه‌گذاری از طریق ثبت شرکت باید حدود چهل هزار یورو سرمایه اولیه داشته باشید. در ادامه به شرایط ثبت شرکت‌ در اتریش بیشتر می‌پردازیم.

متقاضیان اخذ ویزای اتریش از طریق ثبت شرکت باید حداقل سه فرد با تابعیت اتریشی را استخدام کنند. در صورت عدم استخدام حداقل سه نفر از شهروندان کشور اتریش با درخواست تمدید ویزای افراد موافقت نخواهد شد. مدت اعتبار ویزای سرمایه‌گذاری کشور اتریش دوازده ماه است. در صورت رعایت مقررات می‌توان نسبت به تمدید آن نیز اقدام کرد.

خرید بیزینس یکی دیگر از راه‌های مهاجرت به اتریش محسوب می‌شود. در صورت تمایل به اخذ ویزای سرمایه‌گذاری کشور اتریش از طریق خرید بیزینس باید صد هزار یورو سرمایه داشته باشید. جهت اخذ ویزا از این طریق نیازی به ارائه طرح تجاری نخواهد بود. به طور کلی فرایند اخذ ویزای سرمایه‌گذاری از طریق خرید بیزینس دشورای حقوقی چندانی ندارد.

مقاله پیشنهادی ——-> مهاجرت تحصیلی به اتریش

شرایط مورد نیاز جهت مهاجرت به اتریش از طریق تخصص

دریافت کارت اقامت دائم اتریش پس از مهاجرت به این کشور

بسیاری از متقاضیان مهاجرت به اتریش خواهان اخذ کارت اقامت دائم این کشور هستند. برای دریافت کارت اقامت دائم اتریش باید در ابتدا ویزای کاری یا سرمایه‌گذاری این کشور را اخذ کنید. متقاضیان دریافت کارت اقامت دائم اتریش باید حداقل شصت ماه در این کشور حضور داشته باشند. ارائه مدرک زبان آلمانی در سطح B2 برای دریافت کارت اقامت دائم الزامی به حساب می‌آید. اداره مهاجرت پیش از صدور کارت اقامت سوابق کیفری متقاضیان را بررسی می‌کند.

 

هزینه صدور کارت اقامت دائم کشور اتریش صد یورو است. دارندگان اقامت دائم می‌توانند برای همسر و فرزندان خود نیز این کارت را اخذ کنند. پس از مهاجرت به اتریش در صورت اخذ اقامت دائم می‌توانید از خدمات سیستم بهداشت این کشور بهره‌مند شوید. درآمد متقاضیان اخذ اقامت دائم باید ماهانه بالای دو هزار یورو باشد.

 

در هنگام ثبت درخواست اخذ کارت اقامت دائم به متقاضیان یک فرم ارائه می‌شود. تکمیل و ارسال این فرم الزامی به حساب می‌آید. در این فرم متقاضیان باید علل تمایل خود برای اخذ کارت اقامت دائم کشور اتریش را بیان کنند. جهت اخذ کارت اقامت دائم برای همسر و فرزندان خود باید سند ازدواج و گواهی تولد را هنگام مراجعه به اداره مهاجرت به همراه داشته باشید.

دریافت کارت اقامت دائم اتریش پس از مهاجرت به این کشور

نتیجه گیری

راه‌های مختلفی برای مهاجرت به اتریش وجود دارد. از میان روش‌های مهاجرت به این کشور می‌توان به اخذ ویزای تحصیلی، کاری یا سرمایه‌گذاری اشاره کرد. برای اخذ ویزای تحصیلی باید از یک دانشگاه در این کشور نامه پذیرش اخذ کرد. شرط اصلی برای دریافت ویزای کاری اتریش کسب امتیاز کافی از جدول امتیازبندی اداره مهاجرت این کشور است. در صورت تمایل به مهاجرت به خارج از کشور می‌توانید با مؤسسه مهاجرت با ما تماس بگیرید. این مؤسسه با برترین وکلای مهاجرتی همکاری می‌کند.

راه‌های مختلفی برای مهاجرت به اتریش وجود دارد.

سوالات متداول

در طول ۶ ماه اعتبار ویزا باید شغل مناسب را برای خود پیدا کرده و همچنین باید از طرف دولت اتریش شغل شما مورد تأیید باشد. در صورت موفقیت در کسب رضایت کافی در این ۶ ماه، می توانید جهت اخذ کارت قرمز سفید قرمز اقدام نمایید

دولت اتریش امکان کار کردن همزمان با تحصیل را به دانشجویان بین المللی می دهد

ارائه مدرک پایان دوره حرفه ای مرتبط با شغل مورد نیاز


کسب اطلاعات در رابطه با شغل و کار پیشنهادی از طرف کشور اتریش


کسب حداقل امتیاز ۵۵ از ۹۰ برای شغل مورد نظر

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن