مشاوره رایگان

02128111107

مهاجرت به قبرس

مهاجرت به قبرس

قبرس یکی از کشورهای ایده‌آل برای مهاجرت محسوب می‌شود. اقتصاد این کشور در سال‌های اخیر رشد بسیار زیادی داشته است. به‌طورکلی جزیره قبرس را می‌توان به دو ناحیه تقسیم کرد. قبرس شمالی و جنوبی دو بخش تشکیل‌دهنده جزیره قبرس هستند. در نظر داشته باشید شرایط و مقررات مهاجرت به قبرس در ناحیه شمالی و جنوبی با یکدیگر تفاوت دارد. قوانین مهاجرتی ناحیه جنوبی پیچیده‌تر است.

 

اکثر افراد خواهان مهاجرت به ناحیه جنوبی قبرس هستند. ذکر این نکته حائز اهمیت است ناحیه جنوبی جزیره قبرس یکی از اعضای رسمی اتحادیه اروپا محسوب می‌شود. شرایط اقتصادی ناحیه جنوبی به دلیل ارتباط بیشتر با کشورهای اروپایی مانند آلمان، فرانسه و ایتالیا قوی‌تر است. اکثر مردم در ناحیه شمالی قبرس به زبان ترکی صحبت می‌کنند. زبان رسمی ناحیه جنوبی قبرس یونانی است. در میان متقاضیان مهاجرت به این کشور، ویزای کاری قبرس محبوب‌ترین نوع ویزا محسوب می‌شود.

آنچه در این مقاله میخوانید :

مقررات و قوانین مربوط به اخذ انواع ویزای قبرس

هر یک از متقاضیان مهاجرت به قبرس باید در ابتدا نوع ویزای موردنظر را مشخص کنند. فرایند حقوقی اخذ ویزای کاری قبرس به دلیل مطابقت قوانین کار این کشور با سایر اعضای اتحادیه اروپا پیچیدگی‌های بیشتری دارد. در صورت عدم اخذ بورسیه، متقاضیان اخذ ویزای تحصیلی قبرس باید هزینه بیشتری را نسبت به متقاضیان اخذ ویزای کاری پرداخت کنند. در نظر داشته باشید معمولاً دانشگاه‌هایی که اعتبار علمی بیشتری دارند، شهریه بالاتری از دانشجویان در هر ترم می‌گیرند.


اخذ ویزای کاری یکی دیگر از راه‌های دریافت اقامت کشور قبرس محسوب می‌شود. همان‌طور که پیش‌تر به این موضوع اشاره کردیم ناحیه جنوبی قبرس عضو اتحادیه اروپا محسوب می‌شود. گفتنی است اکثر منابع، کارخانه‌ها و دانشگاه‌های قبرس در ناحیه جنوبی واقع شده‌اند. به‌طورکلی قوانین اخذ ویزای کاری ناحیه جنوبی قبرس تفاوتی با سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا ندارد. مدت اعتبار ویزای کاری قبرس مانند سایر کشورهای اتحادیه اروپا یک سال است. اکثر متقاضیان اخذ ویزای سرمایه‌گذاری قبرس خواهان خرید ملک در این کشور هستند. ذکر این نکته حائز اهمیت است با اخذ ویزای سرمایه‌گذاری آسان‌تر می‌توان تابعیت قبرس را اخذ کرد. در نظر داشته باشید مدت اعتبار ویزای سرمایه گذاری قبرس در اکثر مواقع نامحدود است.

مقررات و قوانین مربوط به اخذ انواع ویزای قبرس

بررسی شرایط دریافت ویزای تحصیلی قبرس برای مهاجرت به این کشور

بسیاری از متقاضیان مهاجرت به قبرس خواهان تحصیل در دانشگاه‌های این کشور هستند. از میان دانشگاه‌های برتر قبرس می‌توان به دانشگاه نیکوزیا، CUT و دانشگاه بین‌المللی قبرس اشاره کرد. دانشگاه‌های ذکرشده برنامه‌های متعددی برای اعطای بورسیه تحصیلی به دانشجویان خارجی دارند. طبق آخرین آمار حدود سی درصد از متقاضیان مهاجرت به کشور قبرس خواهان اخذ ویزای تحصیلی هستند. در حال حاضر هزینه ثبت درخواست برای اخذ ویزای تحصیلی قبرس هفتاد یورو است.


دانشگاه‌های قبرس در صورت پذیرش متقاضیان برای آنها نامه‌ای صادر می‌کنند. در نظر داشته باشید این نامه را باید هنگام ثبت درخواست صدور ویزای تحصیلی به اداره مهاجرت قبرس ارائه دهید. دانشگاه‌ها پیش از ارائه نامه پذیرش، از متقاضیان مهاجرت به قبرس مدرک زبان، مدارک مربوط به مقاطع تحصیلی گذشته و رزومه پژوهشی را دریافت می‌کنند. ارائه این مدارک برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های قبرس الزامی به‌حساب می‌آید.


در دانشگاه‌هایی مانند CUT و دانشگاه بین‌المللی قبرس اکثر دوره‌های آموزشی برای مقاطع دکتری و فوق‌لیسانس به زبان انگلیسی برگزار می‌شوند. برای دریافت نامه پذیرش جهت تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی به مدرک آیلتس با نمره شش و نیم به بالا نیاز خواهید داشت. پیش از ثبت درخواست اخذ ویزای تحصیلی قبرس باید نسبت به اخذ گواهی تمکن مالی اقدام کنید.

بررسی شرایط دریافت ویزای تحصیلی قبرس برای مهاجرت به این کشور

بررسی شرایط مهاجرت به کشور قبرس با اخذ ویزای کاری

کم‌هزینه‌ترین روش مهاجرت به قبرس اخذ ویزای کاری این کشور است. کارکنان خارجی حدود یک‌هشتم از نیروی کار قبرس را تشکیل می‌دهند. به دلیل درآمد نسبتاً بالا و شرایط کاری ایده‌آل محبوبیت مهاجرت کاری به قبرس در دو ده گذشته افزایش پیدا کرده است. با دریافت ویزای کاری قبرس می‌توانید برای فرزندان زیر سن قانونی و همسر خود نیز ویزا بگیرید. معمولاً افراد با تخصص در زمینه مشاغل موردنیاز آسان‌تر از سایر افراد در قبرس کار پیدا می‌کنند. لیست مشاغل موردنیاز در کشور قبرس در هرسال به‌روز می‌شود. اداره مهاجرت این کشور اعطای ویزای کاری به افرادی که دارای تخصص در زمینه مشاغل موردنیاز قبرس هستند را در اولویت قرار می‌دهد. از میان مشاغل موردنیاز کشور قبرس در سال‌های اخیر می‌توان به مهندس انرژی، مهندس عمران، مدیر کسب‌وکارهای کوچک و هتلدار اشاره کرد.

 

در نظر داشته باشید برای کار در قبرس جنوبی باید به زبان یونانی به طور کامل مسلط باشید. در واقع تمامی کارفرمایان تنها به افراد مسلط بر زبان یونانی دعوت‌نامه کاری ارسال می‌کنند. پس از دریافت دعوت‌نامه کاری و سفر به کشور قبرس باید در هفت روز ابتدایی اقامت خود برای دریافت ویزای کاری و مجوز کار اقدام کنید.

بررسی شرایط مهاجرت به کشور قبرس با اخذ ویزای کاری

مدارک موردنیاز برای دریافت ویزای کاری قبرس جهت مهاجرت به این کشور

کارفرما پس از ارسال دعوت‌نامه کاری به کارجویان غیراروپایی باید یک قرارداد کاری تنظیم کند. تنظیم این قرارداد پیش از اقدام برای دریافت ویزای کاری الزامی به‌حساب می‌آید. ذکر این نکته حائز اهمیت است کارفرمایان تنها برای فرصت‌های شغلی با درآمد ماهیانه بالاتر از ۱۷۵۰ یورو می‌توانند دعوت‌نامه صادر کنند. در واقع میزان درآمد ماهانه ذکر شده برای متقاضی مهاجرت به قبرس از طریق کار در قرارداد کاری باید بیش از ۱۷۵۰ یورو باشد.


به‌طورکلی فرایند اعطای ویزای کاری به کارجویان خارجی در قبرس بین ۲۸ تا ۴۲ روز طول می‌کشد. طی این مدت کارمندان اداره مهاجرت مدارک تحصیلی و سوابق کاری متقاضی اخذ ویزای قبرس را مورد بررسی قرار می‌دهند. از میان مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای کاری می‌توان به پاسپورت معتبر و رسید پرداخت هزینه صدور ویزا اشاره کرد.

 

سلامت جسمانی تمامی متقاضیان مهاجرت به قبرس از طریق کار در این کشور مورد آزمایش قرار می‌گیرد. در نظر داشته باشید برای انجام این آزمایش‌ها باید کلینیک‌های مورد تأیید اداره مهاجرت کشور قبرس مراجعه کنید. داشتن گواهی تمکن مالی برای اخذ ویزی کاری کشور قبرس الزامی است. جهت دریافت این گواهی باید حداقل هفت هزار یورو در حساب بانکی خود سرمایه داشته باشید.

 

مدارک موردنیاز برای دریافت ویزای کاری قبرس

برسی شرایط دریافت ویزای طلایی قبرس جهت مهاجرت به این کشور

همان‌طور که پیش‌تر به این موضوع اشاره کردیم رایج‌ترین راه برای اخذ ویزای طلایی یا سرمایه‌گذاری خرید ملک است. متقاضیان مهاجرت به قبرس از طریق خرید ملک باید حداقل سیصد هزار یورو سرمایه اولیه داشته باشند. گفتنی است فرایند اخذ ویزای طلایی کشور قبرس پیچیدگی‌های حقوقی بسیار کمی دارد. به‌تمامی خریداران ملک با ارزش بالای سیصد هزار یورو یک ویزای طلایی اعطا می‌شود. پس از پنج سال نگه‌داشتن ویزای طلایی می‌توانید برای دریافت کارت اقامت دائم این کشور نیز اقدام کنید. در هنگام ثبت درخواست برای اخذ ویزای طلایی باید حداقل نیمی از مبلغ موردنیاز برای خرید ملک را به‌حساب بانکی خود در قبرس منتقل کرده باشید. برای دارندگان ویزای طلایی قبرس مجوز کار در این کشور نیز صادر می‌شود.


ذکر این نکته حائز اهمیت است طی هر ده سال ارزش ملک خریداری شده بین ۵۰ تا ۱۳۰ درصد افزایش پیدا خواهد کرد. دارندگان ویزای طلایی بیست و شش هفته پس از اخذ این نوع ویزا برای دریافت تابعیت کشور قبرس نیز واجد شرایط می‌شوند. از میان مزایای اخذ ویزای طلایی کشور قبرس می‌توان به عدم نیاز به ارائه مدرک زبان یونانی برای اخذ این نوع ویزا اشاره کرد.

برسی شرایط دریافت ویزای طلایی قبرس جهت مهاجرت به این کشور

مقاله پیشنهادی ——-> بهترین کشور همسایه برای مهاجرت

هزینه موردنیاز برای مهاجرت به کشور قبرس از طریق اخذ انواع ویزا

در میان تمامی راه‌های مهاجرت به قبرس اخذ ویزای کاری به هزینه کمتری نیاز دارد. برای مهاجرت از این طریق تنها باید سرمایه کافی برای تأمین هزینه‌های زندگی در چند ماه ابتدایی را با خود بیاورید. هزینه مهاجرت تحصیلی به قبرس به‌ نوع دانشگاه موردنظر وابسته است. درصورتی‌که متقاضیان مهاجرت تحصیلی بورسیه داشته باشند هزینه بسیار پایینی را برای مهاجرت پرداخت خواهند کرد.


تنها افراد با سرمایه نسبتاً بالا توانایی دریافت ویزای طلایی یا سرمایه‌گذاری کشور قبرس را دارند. از میان سایر هزینه‌های لازم برای مهاجرت به قبرس می‌توان به هزینه ترجمه مدارک به زبان یونانی اشاره کرد. برای صدور هر یک از انواع ویزای قبرس باید مبلغی را پرداخت کنید. ذکر این نکته حائز اهمیت است هزینه صدور ویزای تحصیلی، کاری و طلایی به ترتیب شصت، سی و هشتاد یورو است.


جهت انجام آزمایش‌های پزشکی جهت دریافت گواهی سلامت در قبرس نیز باید حدود دویست یورو هزینه بپردازید. ذکر این نکته حائز اهمیت است میزان دقیق هزینه لازم برای انجام آزمایش‌های پزشکی به نوع کلینیک موردنظر برای انجام آن بستگی دارد. در صورت تمایل به اخذ ویزای کاری و سرمایه‌گذاری قبرس می‌توانید با مؤسسه مهاجرت با ما تماس بگیرید.

هزینه موردنیاز برای مهاجرت به کشور قبرس از طریق اخذ انواع ویزا

بررسی شرایط دریافت اقامت کشور قبرس

مانند سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا، برای اخذ کارت اقامت دائم باید حداقل پنج سال از زمان مهاجرت به قبرس گذشته باشد. ذکر این نکته حائز اهمیت است دارندگان ویزای طلایی نیازی به اخذ کارت اقامت دائم این کشور ندارند. در واقع با ویزای طلایی قبرس می‌توان به طور دائمی در این کشور اقامت داشت. در نظر داشته باشید دارندگان ویزی طلایی برای نگه‌داشتن ویزای خود باید حداقل دو هفته در هر سال را داخل خاک قبرس بگذراند.


تمامی متقاضیان دریافت کارت اقامت دائم کشور قبرس باید به زبان یونانی مسلط باشند. داشتن گواهی عدم سوءپیشینه برای اخذ کارت اقامت دائم کشور قبرس الزامی محسوب می‌شود. در نظر داشته باشید کارت اقامت دائم کشور قبرس نیازی به تمدید ندارد. گفتنی است داشتن اقامت دائم برای اخذ تابعیت کشور قبرس ضروری محسوب می‌شود. هزینه صدور کارت اقامت دائم کشور قبرس در حال حاضر دویست یورو است. به تمامی دارندگان کارت اقامت دائم مجوز کار در این کشور نیز تعلق می‌گیرد. در برخی از مواقع به دلیل وجود نقص در مدارک ارائه شده از سمت متقاضی با درخواست اخذ کارت اقامت دائم موافقت نمی‌شود. در چنین شرایطی برای ثبت درخواست تجدیدنظر باید هزینه اخذ کارت اقامت دائم را مجدداً پرداخت کنید.

بررسی شرایط دریافت اقامت کشور قبرس

بررسی شرایط دریافت حق شهروندی و پاسپورت قبرس پس از مهاجرت به این کشور

در صورت مهاجرت به قبرس از طریق اخذ ویزای کاری این کشور برای دریافت تابعیت باید حداقل هفت سال در قبرس کار کنید. پس از گذشت مدت‌زمان ذکرشده در صورت نداشتن هرگونه بدهی مالیاتی یا سوابق کیفری افراد می‌توانند برای اخذ حق شهروندی قبرس اقدام کنند. دارندگان ویزای طلایی شش ماه پس از دریافت ویزای طلایی خود برای اخذ تابعیت این کشور واجد شرایط می‌شوند.


متقاضیان دریافت حق شهروندی قبرس طی دوازده ماه قبل از ثبت درخواست اخذ تابعیت، نباید خاک کشور قبرس را ترک کرده باشند. داشتن ویزای کاری معتبر، یک قطعه عکس بیومتریک و فرم تابعیت برای ثبت درخواست تابعیت الزامی به‌حساب می‌آید. هزینه لازم برای ثبت درخواست تابعیت کشور قبرس هزار یورو است. متقاضیان مهاجرت به قبرس پس از دریافت تابعیت می‌توانند پاسورت این کشور را نیز اخذ کنید.


پاسپورت کشور قبرس در لیست قوی‌ترین پاسپورت‌ها دارای جایگاه هفدهم است. دارندگان این پاسپورت می‌توانند به بیش از ۱۷۵ کشور در جهان بدون نیاز به اخذ ویزا سفر کنند. برای دریافت پاسپورت قبرس باید هفتاد یورو هزینه پرداخت کنید. پاسپورت این کشور برای پنج سال اعتبار دارد.

بررسی شرایط دریافت حق شهروندی و پاسپورت قبرس پس از مهاجرت به این کشور

مقاله پیشنهادی ——-> راحت ترین کشور برای مهاجرت

نتیجه گیری

برای مهاجرت از طریق کار و سرمایه‌گذاری می‌توانید با مؤسسه مهاجرت با ما تماس بگیرید. مهاجرت با ما مؤسسه عالی برای مهاجرت کاری محسوب می‌شود. مشاوران این مؤسسه اطلاعات بسیار زیادی درباره نحوه اخذ اقامت دائم، ویزای کاری و ویزای سرمایه‌گذاری کشورهای مختلف دارند. اخذ ویزای کاری، سرمایه‌گذاری و تحصیلی سه راه اصلی برای مهاجرت به قبرس محسوب می‌شود. داشتن دعوت‌نامه برای اخذ ویزای کاری ضروری به‌حساب می‌آید. حداقل سرمایه برای اخذ ویزای سرمایه‌گذاری سیصد هزار یورو است. در صورت داشتن ویزای کاری، جهت اخذ تابعیت و پاسپورت قبرس باید حداقل هفت سال در این کشور کار کنید. در نظر داشته باشید دارندگان ویزای طلایی یا سرمایه‌گذاری شش ماه پس از ورود به خاک قبرس برای اخذ تابعیت واجد شرایط می‌شوند.

سوالات متداول

مدارک تحصیلی
سوابق کاری متقاضی
پاسپورت معتبر
رسید پرداخت هزینه صدور ویزا
گواهی سلامت جسمانی
گواهی تمکن مالی

در قبرس شمالی زبان ترکی و در قبرس جنوبی زبان یونانی

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن