مشاوره رایگان

02128111107

مهاجرت به انگلستان

مهاجرت به انگلستان

همه موارد درباره مهاجرت به انگلستان در این مقاله آمده است. شما می توانید برای دریافت اقامت این کشور به صورت دائم یا موقت بر اساس پروتکل ها و فرآیندهای مورد نیاز که توسط دولت انگلیس تعریف می شود، اقدام کنید. در این مقاله می خواهیم اطلاعات کاملی از این فرآیندها در اختیار شما قرار دهیم. با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

آنچه در این مقاله میخوانید :
فرآیند اخذ ویزای کار انگلیس

همه چیز درباره مهاجرت به انگلستان

انگلستان به عنوان یکی از قدرت های سیاسی و اقتصادی جهان، می تواند مکان بسیار مناسبی برای زندگی شما باشد. این کشور بر اساس نیاز خود و در زمینه های مختلف، مهاجران خارجی را تحت شرایط تعریف شده می پذیرد. شما نیز اگر متقاضی مهاجرت به انگلیس هستید، باید بر اساس این قوانین عمل کنید. شما برای مهاجرت به انگلستان باید یک نوع از انواع ویزای تعریف شده را با توجه به شرایط مد نظر خود برای اقامت انتخاب کنید. شما برای تحصیل، کار، سرمایه گذاری و یا پیوستن به خانواده خود به ویزا نیاز دارید. انواع مختلف ویزا در انگلستان بر اساس پاسخ متقاضی به سوالات زیر امکان دارد که به وی اعطا شود:

✔ اهل چه کشوری هستید؟
✔ هدف شما از سفر به انگلستان چیست؟
✔ چه مدت می خواهید در این کشور بمانید؟
✔ مهارت ها و شرایط شخصی شما در چه وضعیتی است؟

شما قبل از اقدام برای اخذ ویزا و اقامت، چک کنید که آیا به ویزا نیاز دارید یا خیر؟ ممکن است شما بر اساس کشوری که ملیت اصلی شما متعلق به آن است، اصلا نیازی به ویزا برای ورود به انگلیس و اقامت در این کشور نداشته باشید. درخواست شما قبل از سفر به انگلستان باید بررسی و تایید شود.

 

اگر می خواهید از انگلستان بازدید کنید باید نوع ویزایی که مورد نیاز شما است را چک کنید:

✔ برای گذراندن تعطیلات یا بازدید خانواده
✔ برای یک سفر کاری و یا جلسات مهم
✔ برای ازدواج

این ها مواردی هستند که شما می توانید از طریق آن ها از انگلستان بازدید کنید. شما در صورتی که به عنوان بازدید کننده وارد انگلستان شوید نمی توانید در این کشور کار کنید. در این شرایط می توانید تا سقف ۳۰ روز در این کشور به مطالعه و تحقیقات بپردازید.

اگر می خواهید از طریق انگلستان مسافرت کنید:

شما اگر سفرهای چندین مسیره با توقف در انگلیس داشته باشید، ممکن است به ویزای این کشور برای توقف بین پروازها نیاز داشته باشید.

اگر می خواهید در انگلستان تحصیل کنید:

در این مورد طول دوره، نوع و محل تحصیل شما کاملا در ویزای مورد درخواست شما برای مهاجرت به انگلستان به منظور ادامه تحصیل تاثیرگذار است. یک ویزای تحصیلی کوتاه مدت انگلستان به شما اجازه می دهد تا سقف ۶ ماه در این کشور مطالعه و تحقیقات انجام دهید. در صورتی که شما بیش از ۱۶ سال داشته باشید این عدد می تواند به ۱۱ ماه افزایش پیدا کند. البته این مورد یک شرط دارد و آن هم این است که شما در حال مطالعه یک دوره زبان انگلیسی باشید.

 

اما یک ویزای تحصیلی میان مدت باعث می شود تا شما در دوره های معمولی و مرسوم ادامه تحصیل در انگلستان تایید شوید. البته این امر منوط به تایید شما از طرف یک کالج یا دانشگاه معتبر در این کشور است. ویزای دانش آموزی این کشور برای افراد بین ۴ تا ۱۷ سال است. اما شما اگر بیش از این عدد سن داشته باشید می توانید برای ویزای تحصیلی انگلستان به صورت میان مدت و معمولی اقدام کنید.

 

در صورت مهاجرت به انگلستان از طریق اخذ ویزای تحصیلی می‌توانید پس از فارغ‌التحصیلی تا هجده ماه برای یافتن فرصت شغلی در انگلیس بمانید. چنانچه طی این مدت فرصت شغلی مرتبط با رشته تحصیلی پیدا کنید، برای اخذ ویزای کاری کشور انگلستان واجد شرایط خواهید شد. به طور کلی کارفرمایان انگلیسی کارجویانی که دارای مدرک تحصیلی از دانشگاه‌های این کشور هستند را راحت‌تر استخدام می‌کنند.

 

اگر می خواهید در انگلستان کار یا سرمایه گذاری کنید:

با اخذ ویزای کار شما می توانید ضمن مهاجرت به انگلستان، کارهای مختلف اقتصادی و حرفه ای در این کشور انجام دهید. فرآیند اخذ ویزای کار شما به موارد زیر بستگی دارد:

 

✔ مهارت ها و مدارک تحصیلی و مهارتی شما
✔ داشتن پیشنهاد شغلی و حمایت مالی از داخل انگلیس
✔ همراه بردن خانواده به این کشور
✔ نوع کاری که شما انجام می دهید؛ برای مثال کار ورزشی، خیریه یا مذهبی

مهم‌ترین مدرک برای مهاجرت به انگلستان از طریق کار دعوت‌نامه از سمت یک کارفرما با تابعیت بریتانیایی است. دولت انگلستان ویزای کاری جاب سیکر یا جست‌وجوی کاری صادر نمی‌کند؛ از این جهت تمامی متقاضیان مهاجرت کاری به کشور انگلستان باید در ابتدا دعوت‌نامه دریافت کنند. داشتن توانایی تأمین هزینه‌های زندگی در نود روز ابتدایی سکونت برای متقاضیان دریافت ویزای کار انگلستان الزامی به حساب می‌آید.

شما همچنین می توانید در انگلستان با این نوع ویزا، سرمایه گذاری یا کارآفرینی کنید. پیشنهاد می کنم برای مطالعه بیشتر در این رابطه حتماً مقاله ویزای کار انگلستان را هم مطالعه کنید.

همه چیز درباره مهاجرت به انگلستان

مقاله پیشنهادی ——-> ویزای تحصیلی انگلستان

دریافت ویزا برای همراهان پس از مهاجرت به کشور انگلستان

بسیاری از متقاضیان مهاجرت به انگلستان خواهان اخذ ویزا برای همسر و فرزندان خود نیز هستند. در صورت تمایل به اخذ ویزای همراه برای همسر و فرزندان زیر سن قانونی باید سرمایه بیشتری جهت اخذ گواهی تمکن مالی داشته باشید. مدارک هویتی همراهان به طور جداگانه توسط اداره مهاجرت کشور انگلستان مورد بررسی قرار می‌گیرد.

 

در صورت تمایل به اخذ ویزا برای همسرتان باید سند ازدواج خود را به زبان انگلیسی ترجمه کنید. ارائه این سند به اداره مهاجرت کشور انگلستان برای اخذ ویزای همراه الزامی به حساب می‌آید. برای دریافت ویزای همراه در کشور انگلستان باید ۱۱۰ پوند به ازای هر نفر هزینه پرداخت کرد. این هزینه برای بررسی مدارک ارائه‌ شده دریافت می‌شود.

 

برخی از افراد پس از مهاجرت به کشور انگلیس خواهان اخذ ویزا برای فرزندان خود هستند. متقاضیان اخذ ویزا برای فرزندان باید گواهی تولد فرزندانشان را به اداره مهاجرت ارسال کنند. ترجمه این گواهی نیز پیش از ارسال آن به اداره مهاجرت الزامی است. در صورتی که با درخواست اخذ ویزا برای همراهان موافقت نشود، می‌توان تا سه هفته برای ارسال درخواست تجدید نظر اقدام کرد.

دریافت ویزا برای همراهان پس از مهاجرت به کشور انگلستان

بررسی شرایط مهاجرت از طریق ثبت شرکت در کشور انگلستان

از میان روش‌های مهاجرت به انگلستان می‌توان به ثبت شرکت اشاره کرد. به طور کلی پیچیدگی‌های حقوقی مهاجرت از طریق این روش به طور قابل توجهی کمتر از روش اخذ ویزا از طریق کار است. متقاضیان مهاجرت از طریق ثبت شرکت باید حداقل پنجاه هزار پوند سرمایه اولیه داشته باشند. ارائه گواهی تمکن مالی برای مهاجرت از این طریق الزامی به حساب می‌آید.

 

در صورت تمایل به مهاجرت از طریق ثبت شرکت باید حداقل پنج کارمند با تابعیت بریتانیایی را استخدام کنید. با توجه به اقتصاد قوی انگلستان احتمال رشد و سوددهی شرکت در پنج سال ابتدایی تأسیس بسیار بالا خواهد بود. اکثر افرادی که خواهان مهاجرت به کشور انگلیس از طریق ثبت شرکت هستند، یک شرکت از نوع مسئولیت محدود ثبت می‌کنند.

 

در صورت تمایل به ثبت شرکت با مسئولیت محدود باید علاوه بر ارائه گواهی تمکن مالی، یک طرح تجاری نیز داشته باشید. طرح تجاری افراد پیش از صدور کارت ویزای سرمایه‌گذاری مورد بررسی قرار می‌گیرد. افرادی که ویزای سرمایه‌گذاری انگلستان از طریق ثبت شرکت را دریافت می‌کنند، بلافاصله برای اخذ مجوز کار در این کشور واجد شرایط می‌شوند.

برسی شرایط مهاجرت از طریق ثبت شرکت در کشور انگلستان

سایر روش ها برای مهاجرت به انگلستان

ریشه و نژاد انگلیسی: اگر شما پدربزرگ و مادربزرگ بریتانیایی دارید و سایر شرایط عمومی از جمله تاییدیه های بهداشتی، مالی و هویتی را برای زندگی در انگلستان دارید، می توانید با درخواست ویزای کار، در این کشور مشغول به کار شوید. در این مورد شما باید بتوانید با توجه به دستورالعمل های وزارت امور خارجه، حق خود را برای مهاجرت به انگلستان اثبات کنید.


اگر شما دارای اقامت دائم در انگلیس بوده اید و دو سال است که این کشور را ترک کرده اید، باید برای اقامت دائم دوباره درخواست دهید.

برای اخذ اقامت دائم انگلستان، بهتر است ابتدا یکی از سایر انواع ویزای این کشور را اخذ کرده و سپس برای اقامت دائم انگلستان اقدام کنید.

سایر روش ها برای مهاجرت به انگلستان

مقاله پیشنهادی ——-> مهاجرت کاری

دریافت اقامت دائم و تابعیت انگلستان پس از مهاجرت به این کشور

بسیاری از متقاضیان مهاجرت به انگلستان خواهان دریافت کارت اقامت دائم این کشور هستند. برای اخذ کارت اقامت دائم کشور انگلستان باید حداقل پنج سال از زمان ورود افراد به خاک این کشور گذشته باشد. در صورت تمایل به اخذ کارت اقامت انگلیس باید ویزای کاری یا سرمایه‌گذاری داشته باشید. در واقع اخذ کارت اقامت دائم کشور انگلستان برای دارندگان ویزای تحصیلی ممکن نیست.

 

متقاضیان اخذ تابعیت انگلستان پس از دریافت کارت اقامت این کشور باید حداقل سی و شش ماه صبر کنند. پس از گذشت این مدت می‌توانید برای اخذ تابعیت کشور انگلستان نیز اقدام کنید. در انگلستان، شرکت در آزمون حق شهروندی برای اخذ تابعیت الزامی است. دارندگان تابعیت انگلستان برای اخذ پاسپورت این کشور واجد شرایط هستند.

دریافت اقامت دائم و تابعیت انگلستان پس از مهاجرت به این کشور

نتیجه گیری

چنانچه خواهان مهاجرت به خارج از کشور هستید می‌توانید با مهاجرت با ما تماس بگیرید. این مؤسسه با برترین وکلا همکاری می‌کند. مشاوران مهاجرت با ما اطلاعات زیادی درباره نحوه اخذ ویزای کاری یا اقامت دائم دارند. با دریافت مشاوره فرایند اخذ ویزا سرعت بیشتری پیدا خواهد کرد.

 

راه‌های مختلفی برای مهاجرت به انگلستان وجود دارد. اخذ ویزای تحصیلی، کاری و سرمایه‌گذاری رایج‌ترین روش‌های مهاجرتی به این کشور محسوب می‌شوند. در صورت تمایل به ماندن در انگلستان پس از فارغ‌التحصیلی باید ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنید. داشتن دعوت‌نامه کاری برای اخذ ویزای کار کشور انگلستان الزامی به حساب می‌آید. حداقل سرمایه لازم برای اخذ ویزای سرمایه‌گذاری از طریق ثبت شرکت پنجاه هزار پوند است. 

سوالات متداول

اهل چه کشوری هستید؟
هدف شما از سفر به انگلستان چیست؟
چه مدت می خواهید در این کشور بمانید؟
مهارت ها و شرایط شخصی شما در چه وضعیتی است؟”

برای گذراندن تعطیلات یا بازدید خانواده
برای یک سفر کاری و یا جلسات مهم
برای ازدواج

یک ویزای تحصیلی کوتاه مدت انگلستان به شما اجازه می دهد تا سقف ۶ ماه در این کشور مطالعه و تحقیقات انجام دهید

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن