مشاوره رایگان

02128111107

مهاجرت به یونان

مهاجرت به یونان

یونان یکی از کشورهای ایده‌آل برای مهاجرت به‌حساب می آید. در دهه اخیر محبوبیت این کشور در میان متقاضیان مهاجرت به کشورهای عضو اتحادیه اروپا به طور قابل‌توجهی افزایش پیدا کرده است. برای مهاجرت به یونان می‌توان از طریق اخذ ویزای کاری، سرمایه‌گذاری و دانشجویی اقدام کرد. در نظر داشته باشید محبوب‌ترین راه‌ها برای مهاجرت به این کشور همواره از طریق اخذ ویزای کاری و تحصیلی بوده است.


طبق آمارهای اخیر نزدیک به ده درصد از جمعیت کشور یونان را مهاجران تشکیل می‌دهند. سریع‌ترین راه برای دریافت اقامت یونان سرمایه‌گذاری در این کشور است. نزدیک به چهل درصد از مهاجران یونان با اخذ ویزای کاری به این کشور مهاجرت کرده‌اند. برای دریافت این نوع ویزا باید در ابتدا یک موقعیت شغلی در یونان پیدا کنید. جهت دریافت ویزای تحصیلی نیز نیازمند اخذ نامه پذیرش از سمت یکی از دانشگاه‌های کشور یونان هستید.

آنچه در این مقاله میخوانید :

قوانین و مقررات کلی برای مهاجرت به کشور یونان

به‌طورکلی شرایط و مقررات مهاجرت به یونان برای متقاضیان اخذ هر یک از انواع ویزای این کشور متفاوت است. مدت‌زمان لازم برای پیگیری مراحل حقوقی مهاجرت نیز به نوع ویزای موردنظر بستگی دارد. کارمندان اداره مهاجرت یونان معمولاً ویزای سرمایه‌گذاری و تحصیلی را سریع‌تر از ویزای کاری صادر می‌کنند. پیچیدگی کمتر مراحل حقوقی برای اخذ ویزای سرمایه‌گذاری و تحصیلی دلیل اصلی این موضوع محسوب می‌شود.

 

متقاضیان اخذ ویزای تحصیلی یونان باید در ابتدا نامه پذیرش از سمت یکی از دانشگاه‌های این کشور دریافت کنند. هر یک از دانشگاه‌های کشور یونان برای اعطای نامه پذیرش شرایط مختلفی برای وضعیت معدل، سطح زبان و رزومه پژوهشی وضع کرده‌اند. ذکر این نکته حائز اهمیت است پس از اخذ نامه پذیرش با داشتن مدارک هویتی می‌توان طی دو تا چهار ماه ویزای یونان را اخذ کرد.

 

دولت یونان برای جذب سرمایه‌گذاران خارجی برنامه‌های مختلفی را تعیین کرده است. متقاضیان مهاجرت می‌توانند با خرید یک ملک با ارزش بیش از پانصد هزار یورو نسبت به دریافت اقامت این کشور اقدام کنند. برای اخذ ویزای کاری یونان باید پس از یافتن موقعیت شغلی دعوت‌نامه کاری دریافت کنید. مدت اعتبار این نوع ویزا در اکثر مواقع ۵۲ هفته است. اخذ این ویزا بین چهار تا هفت ماه زمان می‌برد.

قوانین و مقررات کلی برای مهاجرت به کشور یونان

شرایط مهاجرت تحصیلی به یونان و نحوه اخذ پذیرش از دانشگاه‌های این کشور

همان‌طور که پیش‌تر به این موضوع اشاره کردیم تمامی متقاضیان دریافت ویزای تحصیلی یونان باید در ابتدا از سمت یک دانشگاه یونانی پذیرش بگیرند. گفتنی است دانشگاه یا مؤسسه علمی صادرکننده نامه پذیرش باید از سمت وزارت آموزش عالی یونان دارای مجوز باشد. پس از دریافت نامه پذیرش می‌توان فرایند مهاجرت به یونان از طریق اخذ ویزای تحصیلی را آغاز کرد.

 

دوره‌های آموزشی مقطع لیسانس در دانشگاه‌های یونان به زبان یونانی تدریس می‌شوند. ازاین‌جهت در صورت تمایل به تحصیل در این مقطع باید به زبان یونانی به طور کامل مسلط باشید. اکثر متقاضیان اخذ ویزای دانشجویی یونان خواهان تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی هستند. اکثر دوره‌ها در مقاطع فوق‌لیسانس و دکتری به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند. برای تحصیل در این مقاطع نیازی به داشتن مدرک زبان یونانی نخواهد بود.


اکثر دانشگاه‌های یونان برای مقاطع فوق‌لیسانس و دکتری تنها دانشجویان دارای مدرک آیلتس هفت یا بالاتر را پذیرش می‌کنند. حداقل نمره معدل برای اعطای پذیرش از سمت هر یک از دانشگاه‌های کشور یونان متفاوت است. در صورت نداشتن بورسیه، برای تحصیل در دانشگاه‌های کشور یونان باید شهریه پرداخت کنید. گفتنی است هزینه موردنیاز برای مهاجرت به یونان از طریق تحصیل به میزان شهریه هر دانشگاه بستگی دارد.

شرایط مهاجرت تحصیلی به یونان و نحوه اخذ پذیرش از دانشگاه‌های این کشور

شرایط مهاجرت کاری به کشور یونان پس از دریافت دعوت‌نامه کاری از سمت کارفرمایان یونانی

باتوجه‌به محبوبیت بالای ویزای کار یونان و ظرفیت محدود تعیین شده برای اعطای این ویزا، امور حقوقی مربوط به اخذ ویزای کاری اندکی پیچیده است. به علت عضویت یونان در اتحادیه اروپا کارفرمایان یونانی تنها با اخذ مجوز می‌توانند برای کارجویان غیراروپایی دعوت‌نامه کاری صادر کنند. متقاضیان مهاجرت به یونان از طریق اخذ ویزای کاری نیاز به سرمایه زیادی ندارند.

 

پس از اخذ ویزای کاری امکان دریافت ویزای همراه برای همسر و فرزندان زیر سن قانونی وجود دارد. گفتنی است متقاضیان مهاجرت کاری به کشور یونان باید مدرک زبان یونانی در سطح C1 داشته باشند. معمولاً کارفرمایانی که مدرک آکادمیک دارند، راحت‌تر فرصت شغلی پیدا می‌کنند. برای دریافت مشاوره در خصوص مهاجرت کاری و سرمایه‌گذاری به یونان می‌توانید با مهاجرت با ما تماس بگیرد. این مؤسسه با بررسی پرونده متقاضیان برترین راه مهاجرتی را برای افراد را تعیین می‌کند.

 

در صورت ادامه همکاری با کارفرما می‌توان ویزای کاری یونان را تمدید کرد. کارکنان یونانی به طور متوسط در هر ماه ۱۲۰۰ یورو درآمد دارند. در نظر داشته باشید هزینه‌های زندگی در کشور یونان نسبت به کشورهای آلمان، فرانسه، انگلستان و ایتالیا پایین‌تر است. به‌طورکلی در کشور یونان میزان هزینه‌ها با درآمد کارکنان تناسب دارد.

شرایط مهاجرت کاری به کشور یونان پس از دریافت دعوت‌نامه کاری از سمت کارفرمایان یونانی

مدارک موردنیاز برای مهاجرت به کشور یونان از طریق اخذ ویزای کاری

کارفرمایان یونانی پس از موافقت با درخواست همکاری متقاضیان، برای این افراد یک دعوت‌نامه کاری صادر می‌کنند. متقاضیان مهاجرت به یونان جهت اخذ ویزا باید دعوت‌نامه کاری خود را به همراه سایر مدارک هویتی به اداره مهاجرت یونان ارائه دهند. از میان مدارک لازم برای دریافت ویزای کاری یونان می‌توان به پاسپورت با اعتبار بیش از نود روز و فرم تکمیل شده ویزای کار بلندمدت اشاره کرد.

 

زبان فرم درخواست ویزای کاری کشور یونان انگلیسی یا یونانی است. متقاضیان باید مدرک زبان یونانی خود را جهت ثبت درخواست اخذ ویزای کاری به اداره مهاجرت یونان ارسال کنند. در نظر داشته باشید هزینه صدور ویزای کاری ۱۸۹۰ یورو است. تمامی متقاضیان مهاجرت به یونان از طریق کار پیش از ثبت درخواست ویزا باید این مبلغ را پرداخت کرده باشند.


اخذ گواهی تمکن مالی برای اخذ ویزای کاری یونان الزامی محسوب می‌شود. متقاضیان باید برای دریافت این گواهی باید نزدیک به هفت هزار یورو در حساب خود سرمایه داشته باشند. میزان سرمایه موردنیاز برای دریافت گواهی تمکن در هرسال و باتوجه‌به شرایط اقتصادی کشور یونان تغییر می‌کند. در صورت تمایل به دریافت ویزای کاری یونان باید این مبلغ حداقل ۲۸ روز در حساب بانکی متقاضی بماند.

مدارک موردنیاز برای مهاجرت به کشور یونان از طریق اخذ ویزای کاری

شرایط دریافت ویزای طلایی کشور یونان

درصورتی‌که متقاضی مهاجرت به یونان سرمایه نسبتاً زیادی داشته باشد می‌تواند از طریق سرمایه‌گذاری به این کشور مهاجرت کند. تمامی افراد می‌توانند از طریق خرید ملک یا اوراق قرضه در این کشور ویزای طلایی یونان را اخذ کنند. در نظر داشته باشید تمامی دارندگان ویزای طلایی کشور یونان مجوز کار این کشور را نیز دریافت می‌کنند. در ادامه درباره شرایط سرمایه‌گذاری در کشور یونان بیشتر توضیح خواهیم داد.


طبق آخرین قوانین مهاجرت به یونان برای اخذ ویزای طلایی ارزش ملک خریداری شده در این کشور باید بیش از پانصد هزار یورو باشد. در صورت خرید یک ملک با ارزش پایین‌تر از میزان ذکرشده به شما ویزای طلایی اعطا نخواهد شد. متقاضیان پس از خرید ملک و دریافت سند انتقال مالکیت می‌توانند فرایند دریافت ویزای طلایی یونان را آغاز کند. گفتنی است ویزای طلایی یونان شصت ماه اعتبار دارد.


خرید اوراق قرضه یکی دیگر از راه‌های اخذ ویزای طلایی کشور یونان به‌حساب می‌آید. شایان‌ذکر است متقاضیان برای اخذ ویزا از طریق خرید اوراق قرضه باید حداقل چهارصد هزار یورو سرمایه اولیه داشته باشند. در نظر داشته باشید امکان تمدید ویزای طلایی پس از پایان مدت اعتبار آن وجود دارد.

شرایط دریافت ویزای طلایی کشور یونان

مقاله پیشنهادی ——-> ثبت شرکت در یونان

مدارک موردنیاز برای دریافت ویزای طلایی کشور یونان

سند انتقال مالکیت ملک یا رسید خرید اوراق قرضه مهم‌ترین مدارک برای اخذ ویزای طلایی محسوب می‌شوند. متقاضیان دریافت ویزای طلایی باید سرمایه کافی جهت تأمین هزینه‌های زندگی خود و همراهانشان طی پنج ماه ابتدایی اقامت در یونان را داشته باشند. ارائه پاسپورت و دو قطعه عکس نیز برای دریافت ویزای طلایی الزامی محسوب می‌شود. متقاضیان مهاجرت به یونان از طریق اخذ ویزای طلایی نیازی به ارائه مدرک زبان برای اخذ ویزا ندارند.


از میان دیگر مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای سرمایه‌گذاری می‌توان به گواهی عدم سوءپیشینه اشاره کرد. تمامی دریافت‌کنندگان انواع ویزای یونان باید این گواهی را داشته باشند. در هنگام ثبت درخواست اخذ ویزای طلایی به تمامی متقاضیان یک فرم اعطا می‌شود. تکمیل این فرم پیش از ارسال درخواست اخذ ویزای طلایی برای مهاجرت به یونان الزامی محسوب می‌شود. پس از ارسال مدارک معمولاً طی سه تا پنج هفته ویزای طلایی برای متقاضیان صادر خواهد شد. سرمایه‌گذاران در صورت تمایل جهت اخذ ویزا برای همسر و فرزندان خود باید سند ازدواج و گواهی تولد را داشته باشند. گفتنی است همسر سرمایه‌گذار نیز با اخذ ویزا می‌تواند در یونان مشغول به کار شود. با دریافت ویزای طلایی می‌توانید از خدمات سیستم درمان یونان استفاده کنید.

مدارک موردنیاز برای دریافت ویزای طلایی کشور یونان

مقاله پیشنهادی ——-> سرمایه گذاری در اروپا

شرایط اخذ کارت اقامت دائم کشور یونان

متقاضیان اخذ کارت اقامت باید پس از مهاجرت به یونان حداقل شصت ماه در این کشور سکونت داشته باشند. بعد از گذشت مدت‌زمان ذکرشده افراد می‌توانند برای خود و همراهانشان کارت اقامت دائم یونان را دریافت کنند. در نظر داشته باشید پس از اخذ کارت اقامت دائم افراد می‌توانند ملک یا اوراق قرضه خود را بفروشند. پیش از اعطای کارت اقامت دائم سوابق مالیاتی تمامی متقاضیان برسی می‌شود. جهت اخذ این کارت، متقاضیان باید تمامی مالیات‌های خود را به طور کامل پرداخت کرده باشند. فرایند برسی مدارک متقاضی جهت صدور کارت اقامت دائم یونان نزدیک به بیست و شش هفته طول می‌کشد. هزینه ثبت درخواست اخذ کارت اقامت دائم حدود دو هزار یورو است.


شایان‌ذکر است متقاضیان در هنگام ثبت درخواست برای اخذ کارت اقامت باید هزینه‌ ذکرشده را پرداخت کرده باشند. اداره مهاجرت یونان برای صدور کارت اقامت دائم یک قطعه عکس دیجیتال جدید از متقاضیان می‌خواهد. این عکس بر روی کارت اقامت این افراد درج خواهد شد. ارائه ویزای کاری یا سرمایه‌گذاری به اداره مهاجرت برای اخذ کارت اقامت کشور یونان الزامی به‌حساب می‌آید. به دارندگان کارت اقامت یونان مجوز کار نیز تعلق می‌گیرد.

شرایط اخذ کارت اقامت دائم کشور یونان

شرایط دریافت تابعیت و پاسپورت یونان پس از مهاجرت به این کشور

بسیاری از متقاضیان مهاجرت به یونان خواهان دریافت تابعیت و پاسپورت این کشور هستند. در نظر داشته باشید شرط ابتدایی برای اخذ تابعیت، سکونت در یونان به مدت ۸۴ ماه است. شایان‌ذکر است سوابق کیفری متقاضیان اخذ تابعیت به طور دقیق بررسی می‌شود. متقاضیان دریافت تابعیت باید به طور کامل زبان یونانی را بلد باشند. کودکان زیر هجده سال درصورتی‌که یکی از والدینشان تابعیت کشور یونان را دریافت کند، برای اخذ حق شهروندی یونان واجد شرایط می‌شوند.

 

در صورت تمایل به اخذ تابعیت پس از مهاجرت به یونان باید تمامی مدارک مربوط به سوابق تحصیلی و کاری خود را به زبان یونانی ترجمه کنید. هزینه ثبت درخواست برای اخذ تابعیت کشور یونان در حال حاضر هفتصد یورو است. فرایند اعطای تابعیت حدود هفت ماه طول می‌کشد. برای دریافت ویزای کاری و سرمایه‌گذاری یونان می‌توانید با مؤسسه مهاجرت با ما تماس بگیرید. پس از اخذ تابعیت یونان می‌توان برای دریافت پاسپورت این کشور نیز اقدام کرد. هزینه صدور پاسپورت یونان دویست یورو است. فرایند صدور پاسپورت یونان برای دارندگان تابعیت این کشور دو تا سه هفته طول می‌کشد. دارندگان تابعیت یونان هیچ محدودیتی از نظر مدت‌زمان اقامت در این کشور نخواهند داشت.

شرایط دریافت تابعیت و پاسپورت یونان پس از مهاجرت به این کشور

نتیجه گیری

برای دریافت ویزای کاری یا سرمایه‌گذاری کشور یونان می‌توانید با مؤسسه مهاجرت با ما تماس بگیرید. این مؤسسه با بهترین وکلا همکاری می‌کند. مشاوران مؤسسه مهاجرت با ما  تجربه بسیار زیادی در زمینه اخذ ویزا و اقامت دارند. اکثر پرونده‌های مهاجرتی مهاجرت با ما موفق هستند. اخذ ویزای کاری و تحصیلی دو راه اصلی برای مهاجرت به یونان محسوب می‌شوند. برای اخذ ویزای کاری باید از سمت کارفرمای یونانی دعوت‌نامه دریافت کنید. حداقل سرمایه موردنیاز برای خرید ملک جهت اخذ ویزای طلایی کشور یونان پانصد هزار یورو است. پس از اخذ ویزا، برای دریافت کارت اقامت یونان باید حداقل شصت ماه داخل خاک این کشور سکونت داشت. گفتنی است امکان اخذ حق شهروندی و پاسپورت کشور یونان برای دارندگان کارت اقامت وجود دارد.

سوالات متداول

دعوت‌نامه کاری
مدارک هویتی
پاسپورت با اعتبار بیش از نود روز
فرم تکمیل شده ویزای کار بلندمدت
مدرک زبان یونانی
گواهی تمکن مالی

هزینه صدور ویزای کاری یونان ۱۸۹۰ یورو است.

کارمندان اداره مهاجرت یونان معمولاً ویزای سرمایه‌گذاری و تحصیلی را سریع‌تر از ویزای کاری صادر می‌کنند. پیچیدگی کمتر مراحل حقوقی برای اخذ ویزای سرمایه‌گذاری و تحصیلی دلیل اصلی این موضوع محسوب می‌شود.

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن