مشاوره رایگان

02128111107

مهاجرت به رومانی

مهاجرت به رومانی

امروزه کشورهای اروپایی به‌عنوان یکی از محبوب‌ترین کشورهای دنیا برای مهاجرت شناخته می‌شوند. کشور رومانی یکی از کشورهایی است که توجه زیادی را در میان علاقه‌مندان ایرانی به مهاجرت به خود جلب کرده و افراد زیادی امروزه قصد مهاجرت به رومانی را دارند. مهاجرت به کشور رومانی دارای مزایای زیادی است و درعین‌حال از شرایط خاصی نیز برخوردار است. از طرف دیگر نباید فراموش کنید که روش‌های مختلفی نیز برای مهاجرت به این کشور وجود دارد.

 

هریک از روش‌هایی که برای مهاجرت به کشور رومانی وجود دارند دارای مزایا و معایب مخصوص به خود بوده و شرایط خاصی نیز دارند. به همین علت شما برای متوجه شدن این موضوع که بهترین روش برای مهاجرت به این کشور کدام است باید با تمامی این شرایط و مزایا به‌خوبی آشنا شده و اطلاعات تخصصی را در این زمینه به دست بیاورید. ما در ادامه این مطلب قصد داریم کمی بیشتر درباره مهاجرت به کشور رومانی صحبت کرده و اطلاعات مفید و کاربردی را دراین‌خصوصبه شما ارائه دهیم.

آنچه در این مقاله میخوانید :
کشور رومانی یکی از کشورهایی است که توجه زیادی را در میان علاقه‌مندان ایرانی به مهاجرت به خود جلب کرده

مهاجرت به رومانی و مزایای این کار

کشور رومانی یکی از کشورهای اروپایی است که از شرایط اقتصادی مناسبی برخوردار است و صنایع و فعالیت‌های اقتصادی مختلفی در این کشور وجود دارند. همین عامل نیز باعث می‌شود تا مردم این کشور شرایط زندگی خوبی را داشته باشند. مهاجرت به رومانی می‌تواند یک گزینه خوب برای افرادی باشد که به دنبال یک زندگی آرام و راحت در کشورهای اروپایی هستند. این کشور با جمعیت ۲۲ میلیون نفر می‌تواند یک گزینه خوب برای مهاجرت شما باشد.

 

در سال‌های اخیر نرخ تورم در این کشور کمی افزایش پیدا کرده و شاهد افزایش قیمت‌ها در آن هستیم ولی نکته مهمی که وجود دارد این است که میزان درآمد مردم این کشور نیز به همان نسبت افزایش پیدا کرده و نگرانی خاصی در خصوص هزینه‌های زندگی در این کشور وجود ندارد. البته نباید فراموش کنید که با وجود افزایش قیمت‌ها در این کشور هنوز هم رومانی را می‌توان یکی از ارزان‌ترین کشورهای دنیا برای زندگی دانست.

فرهنگ مردم این کشور مبتنی بر دوستی و روابط خانوادگی است و از این نظر شباهت زیادی به فرهنگ ایرانیان دارد.

مهاجرت به رومانی از طریق تحصیل در این کشور

یکی از بهترین روش‌هایی که برای مهاجرت به رومانی وجود دارد از طریق دریافت ویزای تحصیلی این کشور است. تحصیل در دانشگاه‌های رومانی به علت شرایط ساده‌ای که برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های این کشور وجود دارد می‌تواند برای بسیار مفید باشد. دانشجویانی که موفق نمی‌شوند ویزای تحصیلی کشورهای پیشرفته اروپایی و کشورهایی که دارای دانشگاه‌های درجه‌یک هستند را دریافت کنند می‌توانند اقدام به اخذ ویزای تحصیلی کشور رومانی کنند.

 

برای تحصیل در دانشگاه‌های این کشور شما ابتدا باید با ارسال درخواست به دانشگاه‌های رومانی در مصاحبه‌ها و آزمون‌های علمی شرکت کرده و با دریافت نمره لازم اقدام به اخذ نامه تاییدیه از این دانشگاه‌ها کنید. در گام بعدی با مراجعه به سایت سفارت این کشور اقدام به تعیین وقت سفارت کرده و سپس با دردست‌داشتن مدارک خود در تاریخ مشخص شده به سفارت کشور رومانی مراجعه کنید.

 

از جمله مهم‌ترین مدارکی که برای مهاجرت تحصیلی به کشور رومانی به آنها نیاز دارید می‌توان به مدارک عمومی که در بخش‌های بعدی معرفی می‌کنیم، مدارک تحصیلی دوره تحصیلی قبلی، ریز نمرات تمامی دوره‌های تحصیلی قبلی، نامه‌ای از بانک مبنی بر تمکن مالی و همین‌طور نامه پذیرش دانشگاه مدنظرتان اشاره کرد.

مهاجرت به رومانی از طریق تحصیل در این کشور

مقاله پیشنهادی ——-> مهاجرت تحصیلی به اروپا

مهاجرت کاری به کشور رومانی

از دیگر روش‌هایی که امروزه برای مهاجرت به رومانی وجود دارد مهاجرت کاری به این کشور است. ویزای کاری کشور رومانی به افرادی اعطا می‌شود که قصد کارکردن در این کشور را داشته باشند. ازآنجایی‌که کشور رومانی از نظر سطح اقتصادی مانند کشورهای صنعتی اروپا مثل آلمان نیست بهتر است که شما با یک تخصص به این کشور مهاجرت کنید و با عنوان کارگر ساده این کار را انجام ندهید. دلیل این موضوع نیز این است که کارگران ساده معمولا درآمد بسیار پایینی در این کشور دارند.

 

برای دریافت ویزای کاری این کشور شما ابتدا باید مدارک تخصصی خود از جمله دوره‌هایی که شرکت کرده‌اید، یک رزومه قوی از موقعیت‌های شغلی که در آنها مشغول به کار بوده‌اید و … را جمع‌آوری کرده و با کارفرماهایی که در این کشور فعالیت دارند مصاحبه کنید. برای این کار به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما از خدمات مشاوره موسسه مهاجرتی ما نیز استفاده کنید تا نتایج بهتری را دریافت کنید.

در ادامه شما با دریافت دعوت‌نامه از این کارفرماها می‌توانید به سفارت کشور رومانی مراجعه کرده و با ارائه دعوت‌نامه و مدارک خود مراحل مربوط به اخذ ویزا را که در ادامه بیان می‌کنیم طی کنید.

مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری در کشور رومانی

اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که سرمایه زیادی در دست دارید و به دنبال یک کشور مناسب برای مهاجرت هستید بدون شک رومانی می‌تواند یکی از گزینه‌های مناسب برای شما باشد. ازآنجایی‌که کشور رومانی یک کشور در حال پیشرفت از نظر اقتصادی به شمار می‌آید فرصت‌های سرمایه‌گذاری فوق‌العاده‌ای در این کشور وجود دارد که می‌تواند شما را به سود زیادی برساند. در واقع شما با مهاجرت از این طریق هم می‌توانید ویزای خود را دریافت کرده و هم به سود بالایی دست پیدا کنید.

 

مهاجرت به رومانی از طریق سرمایه‌گذاری در این کشور یک مزیت مهم دیگر را نیز برای شما خواهد داشت و آن پشتیبانی دولت این کشور از شماست. شما با تاسیس شرکت‌های قوی در این کشور می‌توانید از مزایایی که دولت این کشور به شما ارائه می‌دهد نیز بهره‌مند شوید که از جمله آنها می‌توان به وام‌هایی با مبلغ بالا اشاره کرد. برای مهاجرت به کشور رومانی از این طریق اصلی‌ترین مدرکی که شما به آن نیاز دارید یک طرح تجاری و مدارک مربوط به تمکن مالی شما برای سرمایه‌گذاری در رومانی است.

مهاجرت به رومانی از طریق ازدواج در این کشور

ازدواج امروزه به‌عنوان یکی از روش‌هایی به شمار می‌آید که افراد برای مهاجرت به رومانی از آن استفاده می‌کنند. در این روش شما ابتدا باید با شخصی که اقامت دائم کشور رومانی را دارد ازدواج کنید. دقت داشته باشید که این شخص حتما باید تمکن مالی لازم برای حمایت از شما را داشته باشد تا شما بتوانید ویزا و اقامت خود را برای ورود به کشور رومانی دریافت کنید. یکی از مهم‌ترین مدارکی که شما در این روش به آن نیاز دارید مدرک ازدواج شماست.

 

نکته بسیار مهمی که در اینجا باید به آن دقت داشته باشید این است که ازدواج شما نباید به‌صورت سوری انجام شده باشد. درصورتی‌که اداره مهاجرت کشور رومانی متوجه شود که ازدواج شما سوری بوده ویزا و اقامت شما کنسل شده و شما به کشور مبدا خود بازگردانده خواهید شد. پس برای جلوگیری از بروز چنین مشکلاتی به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما از روی عشق و علاقه ازدواج کرده و زندگی پایداری داشته باشید تا بتوانید از این روش برای دریافت ویزا استفاده کنید.

مهاجرت به رومانی از طریق ازدواج در این کشور

مراحل مهاجرت به رومانی و اخذ ویزای این کشور

اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که قصد مهاجرت به رومانی را دارید باید با مراحلی که برای این کار وجود دارند آشنا شوید. در گام اول شما باید مدارک خود را برای مهاجرت به این کشور آماده کنید که درباره بخشی از این مدارک صحبت کرده و درباره مدارک عمومی نیز در بخش بعدی صحبت خواهیم کرد. پس از آن شما باید به سایت سفارت کشور رومانی مراجعه کرده و اقدام به تعیین وقت سفارت برای خود کنید. دقت داشته باشید که باید اطلاعات درستی را در فرم درخواست خود وارد کنید.

 

پس از آن ایمیلی برای شما ارسال می‌شود که تاریخ و زمان دقیق مراجعه شما به سفارت این کشور برای ثبت درخواست صدور ویزا را مشخص کرده است. شما باید در این تاریخ مشخص شده با دردست‌داشتن مدارک به سفارت کشور رومانی مراجعه کنید. در این سفارت شما باید در مصاحبه‌ای که به‌منظور مهاجرت شما به این کشور برگزار می‌شود شرکت کرده و افسر مصاحبه را نسبت به دلیل مهاجرت خود قانع کنید.

 

پس از آن باید فرم درخواست صدور ویزا را به‌صورت حضوری پرکرده و در اختیار مسئولان سفارت این کشور قرار دهید. پس از بررسی این فرم‌ها و مدارک ویزای شما صادر خواهد شد.

برای مهاجرت به رومانی به چه مدارکی نیاز داریم؟

از جمله مهم‌ترین مدارکی که برای مهاجرت به رومانی به آنها نیاز پیدا خواهید کرد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

مدارک شخصی شامل شناسنامه، کارت ملی و پاسپورت معتبر که دارای اعتبار کافی برای مهاجرت به کشور رومانی باشد.
دو قطعه عکس ۳ در ۴ که دارای پس‌زمینه سفید بوده و تصویر صورت شما به طور واضح در آن مشخص باشد.
داشتن بیمه‌نامه مسافرتی
مدرک معتبر بانکی که نشان‌دهنده تمکن مالی لازم برای مهاجرت به این کشور است.
درصورتی‌که قصد دریافت ویزای کاری را دارید باید حتما دعوت‌نامه خود را نیز در لیست مدارک قرار دهید.
مدارک شغلی و تحصیلی درصورتی‌که قصد دریافت ویزای کاری یا تحصیلی این کشور را دارید.
درصورتی‌که ازدواج کرده‌اید حتما باید مدارک مربوط به ازدواج خود را نیز در این لیست قرار دهید.
اگر قصد تحصیل در دانشگاه‌های این کشور را دارید حتما باید یک انگیزه‌نامه خوب از قصد خودتان از ادامه تحصیل در این کشور را نیز آماده کنید. البته نباید فراموش کنید که این انگیزه‌نامه در بیشتر روش‌هایی که برای مهاجرت به این کشور وجود دارند موردنیاز است.

شرایط زندگی در رومانی به چه شکل است؟

یکی از مهم‌ترین سوالاتی که در خصوص مهاجرت به رومانی پرسیده می‌شود این است که شرایط زندگی در این کشور چگونه بوده و آیا ما می‌توانیم زندگی راحتی را در این کشور داشته باشیم یا خیر؟ اگر بخواهیم به این سوال از نظر اقتصادی جواب دهیم باید گفت که نرخ بیکاری در سال‌های اخیر در کشور رومانی کاهش پیدا کرده و تقریبا به زیر ۴ درصد رسیده که نرخ بیکاری بسیار خوبی برای این کشور اروپایی به شمار می‌آید. از طرف دیگر نرخ تورم در این کشور با افزایش مواجه شده است.

 

بااین‌حال نباید فراموش کنید که رومانی هنوز هم یکی از ارزان‌ترین کشورهای دنیا به شمار می‌آید. یک نکته بسیار مهمی در خصوص شرایط زندگی در این کشور این است که شما در رومانی می‌توانید با مردمی از فرهنگ‌های مختلف ارتباط داشته باشید و به‌این‌ترتیب شرایط اجتماعی خوبی را خواهید داشت. امنیت بالای کشور رومانی یکی دیگر از نکاتی است که باید در خصوص زندگی در این کشور بدانید. مردم این کشور علاقه زیادی به جشن‌ها و فستیوال‌های مختلف دارند که می‌توانید در آنها شرکت کنید.

شرایط زندگی در رومانی

اخذ ویزای همراه برای مهاجرت به رومانی

در بخش‌های قبلی درباره این موضوع صحبت کردیم که امروزه روش‌های مختلفی برای مهاجرت به کشور رومانی وجود دارد که شما می‌توانید از هریک از این روش‌ها استفاده کنید. حال گاهی اوقات ممکن است شما نیاز داشته باشید تا علاوه بر خودتان اعضای خانواده‌تان را نیز به همراه خود به این کشور ببرید. احتمالا این سوال در ذهن شما به وجود می‌آید که این کار چگونه قابل انجام خواهد بود؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که شما می‌توانید اقدام به دریافت ویزای همراه برای مهاجرت به رومانی کنید.

 

این ویزا در واقع به اعضای خانواده شما اعطا می‌شود و آنها می‌توانند به همراه شما به این کشور بیایند. البته دریافت این ویزا دارای شرایط خاصی است که باید به این شرایط دقت داشته باشید. اولین شرطی که وجود دارد این است که تنها همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال شما اجازه ورود به این کشور را خواهند داشت. نکته مهم دیگر این است که شما حتما باید ثابت کنید که تمکن مالی لازم برای حمایت مالی از اعضای خانواده خودتان در این کشور را دارید و سپس اقدام به دریافت این ویزا کنید.

چه عواملی روی هزینه زندگی در رومانی تاثیرگذار هستند؟

امروزه اکثر افرادی که قصد مهاجرت به رومانی را دارند نگرانی‌هایی در خصوص هزینه‌های زندگی در این کشور دارند. در بخش قبلی بیان کردیم که کشور رومانی یکی از ارزان‌ترین کشورهای اروپایی به شمار می‌آید و با وجود افزایش قیمت‌ها در سال‌های اخیر هنوز هم قیمت محصولات مختلف در این کشور پایین است. بااین‌حال نباید فراموش کنید که عواملی وجود دارند که به طور مستقیم روی هزینه زندگی شما در این کشور تاثیرگذار خواهند بود.

 

یکی از مهم‌ترین این عوامل شهری است که شما برای زندگی انتخاب می‌کنید. شهرهای شلوغ و مرکزی این کشور معمولا دارای هزینه اجاره و خرید خانه بالایی بوده و البته هزینه حمل‌ونقل و جابه‌جایی نیز در آنها بالاست. به همین علت نیز شما باید هزینه بیشتری را برای زندگی در این مناطق بپردازید. از طرف دیگر سبک زندگی شما نیز روی این موضوع اثرگذار خواهد بود. درصورتی‌که بتوانید سبک زندگی خود را با مردم این کشور هماهنگ کنید می‌توانید هزینه‌های زندگی در این کشور را کاهش دهید.

 

درصورتی‌که هرگونه سوالی در خصوص هزینه‌های زندگی در کشور رومانی دارید به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما از خدمات مشاوره موسسه مهاجرتی ما نیز در این زمینه بهره‌مند شوید.

آشنایی با شهرهای مختلف کشور رومانی

برای داشتن زندگی بهتر در کشور رومانی شما باید اطلاعاتی را در خصوص هریک از شهرهای این کشور به دست بیاورید. اگر علاقه‌مند به شهرهای تاریخی برای زندگی هستید و قصد دارید در شهری زندگی کنید که جاذبه‌های گردشگری زیادی داشته باشد بدون شک شهر براسوف می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌ها برای شما باشد. در این شهر شما می‌توانید جاذبه‌های تاریخی بسیار زیادی را مشاهده کنید. شهر سیگیسوآرا یک شهر در سبک قرون‌وسطاست که دارای جذابیت‌های زیادی برای مهاجران ایرانی است.

 

امروزه بسیاری از ایرانیانی که اقدام به مهاجرت به رومانی می‌کنند این شهر را برای زندگی خود انتخاب می‌کنند؛ چراکه یک شهر آرام و درعین‌حال با جذابیت‌های بسیار زیاد است. بخارست پایتخت کشور رومانی و معروف‌ترین شهر این کشور است که احتمالا شما هم‌نام آن را شنیده‌اید. این شهر پرجمعیت‌ترین شلوغ‌ترین شهر کشور رومانی نیز شناخته می‌شود که در سبکی کاملا مدرن طراحی و ساخته شده است.

 

اگر علاقه‌مند به شهرنشینی هستید بدون شک بخارست می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. دقت داشته باشید که در این شهر معمولا هزینه‌ها کمی بالاست ولی از طرف دیگر شما می‌توانید درآمد بالایی نیز در آن داشته باشید.

 

دریافت مشاوره تخصصی برای مهاجرت به رومانی

معمولا شما برای مهاجرت به رومانی نیازمند دریافت مشاوره تخصصی خواهید بود تا بتوانید به پاسخ سوالاتی که در ذهن دارید برسید. در بیشتر مواقع افراد سوالات تخصصی زیادی در این زمینه دارند که به دنبال یک جواب کامل و درعین‌حال دقیق برای آن هستند. یکی از بهترین موسسات مهاجرتی که امروزه شما می‌توانید از خدمات آن برای مهاجرت به کشور رومانی استفاده کنید موسسه حقوقی و مهاجرتی مهاجرت با ما است که خدمات جامع و کاملی را به شما ارائه می‌دهد.

 

با استفاده از خدمات موسسه ما شما می‌توانید مشاوره‌های موردنیاز خود را با کمترین هزینه ممکن دریافت کنید و از طرف دیگر می‌توانید نسبت به صحت و دقت اطلاعاتی که دریافت می‌کنید نیز اطمینان کاملی داشته باشید. فراموش نکنید که مشاوران مجموعه ما دارای تجربه و تخصص بالایی در زمینه مهاجرت به کشورهای اروپایی هستند و می‌توانند راهنمایی‌های بسیار خوبی را در این زمینه در اختیار شما قرار دهند.

آشنایی با شهرهای مختلف کشور رومانی

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن