مشاوره رایگان

02128111107

مهاجرت به روسیه

مهاجرت به روسیه

در این مقاله نکات مهم درباره مهاجرت به روسیه بررسی می شود. کشور روسیه یکی از کشورهای زیبا و پهناور جهان است که مانند کشورهای اروپایی اما در سطحی پایین تر دارای مهاجران قابل توجهی است. در این مقاله می خواهیم با یکدیگر درباره اخذ ویزا و شهروندی روسیه و مهاجرت به این کشور با شما صحبت کنیم. با ما تا انتهای مقاله همراه باشید.

 

آنچه در این مقاله میخوانید :

نکات مهم درباره مهاجرت به روسیه

در این قسمت درباره مهم ترین جزئیات مهاجرت به روسیه نکاتی را بیان می کنیم.

روسیه نیز مانند بسیاری از کشورهای جهان تابعیت دوگانه را می پذیرد و مشکلی با آن ندارد. بر همین اساس روسیه مشکلی با دو پاسپورته بودن شما هم نخواهد داشت. اما شما باید کشور مبدا خود را بررسی کنید و ببینید آیا این کشور دو تابعیت را قبول می کند؟ برای مثال هند در قوانین خود چنین اجازه ای نمی دهد و شما در صورتی که اهل هند باشید و بخواهید تابعیت روسیه را بگیرید، باید ابتدا ملیت هندی خود را لغو کنید و سپس نسبت به دریافت پاسپورت روسیه اقدام کنید.

اما اگر کشور شما مشکلی با اعطای تابعیت دوگانه ندارد، دولت روسیه هم مشکلی برای شما ایجاد نخواهد کرد. این موضوع از نظر بعضی از متقاضیان اصلا خوب نیست اما گروه دیگری از متقاضیان بر این باورند که تابعیت روسیه دارای مزایا و امتیازات فراوانی است و حتی ارزش لغو تابعیت اصلی را نیز دارد.

در روسیه، دو راه برای دریافت اقامت و شهروندی این کشور وجود دارد:

دریافت حق شهروندی با استفاده از سابقه والدین و خانواده و محل تولد (نژاد): این روش تنها در صورتی امکان پذیر است که یک یا دو نفر از والدین شما شهروند روسیه و کشورهای اتحاد جماهیر شوروی باشند یا خود شما در روسیه متولد شده باشید.

دریافت حق شهروندی روسیه با قبول تابعیت: این روش دقیقا همان روش مد نظر برای تمامی متقاضیان خارجی مهاجرت به روسیه است. در این روش شما باید یا با ازدواج با یک روس به عنوان شهروند شناخته شوید و یا از روش سرمایه گذاری اقدام کنید.

 

اما قبول تابعیت چیست؟

در روسیه شما می توانید با استفاده از قبول تابعیت، به وسیله ازدواج، سرمایه گذاری، کار و بیزنس و مهارت؛ حق شهروندی این کشور را کسب کنید. البته شما باید بدانید که هیچکس نمی تواند خارج از کشور روسیه برای دریافت اقامت دائم و یا اقامت موقت درخواست دهد و شما باید حتما در روسیه باشید و سپس فرآیند اپلای و دریافت ویزا را پیگیری کنید.

 

 
نکات مهم درباره مهاجرت به روسیه

مقاله پیشنهادی ——-> تحصیل در روسیه

مهاجرت کاری به کشور روسیه

یکی از رایج‌ترین راه‌ها برای مهاجرت به روسیه دریافت ویزای کاری است. برای اخذ ویزای کاری کشور روسیه باید در ابتدا از سمت یک کارفرما با تابعیت روسی پیشنهاد کاری دریافت کنید. در نظر داشته باشید روسیه تنها با داشتن پیشنهاد کاری برای متقاضیان ویزا صادر می‌کند. اداره مهاجرت روسیه صدور ویزای کاری برای افرادی که در زمینه مشاغل موردنیاز این کشور تخصص دارند را در اولویت قرار می‌دهد.


از میان مشاغل موردنیاز روسیه می‌توان به مهندس نفت و پرستار اشاره کرد. کارشناس فناوری اطلاعات و مهندس کشاورزی نیز از سایر مشاغل موردنیاز کشور روسیه محسوب می‌شوند. در صورت تمایل به اخذ ویزای کاری روسیه باید توانایی پرداخت هزینه‌های زندگی‌تان در این کشور را داشته باشید. به‌طورکلی پیش از صدور ویزا، کارفرما باید قرارداد کاری تنظیم‌شده را به اداره مهاجرت کشور روسیه ارسال کند.


کارمندان سفارت پیش از صدور ویزای کار برای مهاجرت به روسیه قرارداد تنظیم‌شده را مورد بررسی قرار می‌دهد. تمامی موارد ذکرشده در قرارداد کاری بین کارفرما و متقاضی اخذ ویزای کاری باید مطابق با قوانین وزارت کار کشور روسیه باشد. درصورتی‌که قرارداد تنظیم شده قوانین وزارت کار روسیه را نقض کند، با درخواست صدور ویزای کاری موافقت نخواهد شد.

مهاجرت کاری به کشور روسیه

مهاجرت به کشور روسیه با اخذ ویزای سرمایه‌گذاری

از میان روش‌های مهاجرت به کشور روسیه می‌توان به اخذ ویزای سرمایه‌گذاری اشاره کرد. رایج‌ترین زمینه‌های سرمایه‌گذاری در کشور روسیه ثبت شرکت و خرید ملک است. متقاضیان در صورت تمایل به ثبت شرکت در کشور روسیه باید حداقل یک و نیم‌میلیون روبل سرمایه اولیه داشته باشند. آماده‌کردن یک طرح تجاری برای مهاجرت به روسیه از طریق ثبت شرکت الزامی به‌حساب می‌آید.


بسیاری از افراد نیز خواهان اخذ ویزای سرمایه‌گذاری کشور روسیه از طریق خرید ملک هستند. به‌طورکلی با خرید ملک در مقایسه با ثبت شرکت بسیار سریع‌تر می‌توانید ویزای سرمایه‌گذاری کشور روسیه را اخذ کنید. در صورت تمایل به دریافت ویزای سرمایه‌گذاری روسیه از طریق خرید ملک باید حداقل بیست و پنج میلیون روبل سرمایه اولیه داشته باشید.


به‌تمامی دارندگان ویزای سرمایه‌گذاری روسیه مجوز کار در این کشور نیز اعطا می‌شود. پس از گذشت دو سال در صورت عدم فروش ملک یا شرکت ثبت‌شده می‌توان نسبت به اخذ کارت اقامت دائم کشور روسیه اقدام کرد. بسیاری از دارندگان ویزای سرمایه‌گذاری روسیه برای همسر و فرزندان خود نیز ویزای این کشور را اخذ میکنند. هزینه صدور ویزای سرمایه‌گذاری برای مهاجرت به کشور روسیه دوازده هزار روبل است.

مهاجرت به کشور روسیه با اخذ ویزای سرمایه‌گذاری

سرمایه لازم برای مهاجرت به کشور روسیه

به‌طورکلی سرمایه لازم برای مهاجرت به روش موردنظر برای اخذ ویزای روسیه بستگی دارد. چنانچه خواهان اخذ ویزای کاری باشید هزینه نسبتاً پایینی را پرداخت خواهید کرد. در واقع متقاضیان اخذ ویزای کاری کشور روسیه صرفاً باید سرمایه لازم جهت تأمین هزینه‌های زندگی خود را داشته باشند. یکی از دلایل محبوبیت مهاجرت به روسیه از طریق اخذ ویزای کار نیز این موضوع به‌حساب می‌آید.


متقاضیان مهاجرت تحصیلی نیز در صورت داشتن بورسیه تحصیلی هزینه نسبتاً محدودی را برای مهاجرت پرداخت می‌کنند. هزینه مهاجرت تحصیلی به کشور روسیه به عواملی مانند نوع دانشگاه موردنظر و مقطع تحصیلی بستگی دارد. دانشگاه‌های کشور روسیه در هرسال بین سیصد تا پانصد هزار روبل از دانشجویان خارجی شهریه می‌گیرند.


در صورت انتخاب روش سرمایه‌گذاری برای مهاجرت به روسیه باید سرمایه بسیار بالایی داشته باشید. میزان سرمایه موردنیاز برای اخذ ویزای روسیه باتوجه‌به حوزه سرمایه‌گذاری تعیین می‌شود. در اکثر مواقع، سرمایه‌گذاران در بخش املاک نسبت به متقاضیان ثبت شرکت به سرمایه بیشتری نیاز دارند.

سرمایه لازم برای مهاجرت به کشور روسیه

گام به گام مراحل اخذ اقامت دائم و شهروندی در روسیه

پس از اقامت موقت در روسیه، حال شما می توانید در این کشور برای اخذ اقامت دائم اقدام کنید. شما باید دقت داشته باشید که افراد ماهر در هر سطحی و همچنین کارآفرینان و بازرگانان حرفه ای می توانند بسیار سریع تر ویزای اقامت دائم برای مهاجرت به روسیه را دریافت کنند.

 

البته این تسریع و فرآیند آسان تر برای نیروهای مخصوص و بسیار حرفه ای در زمینه های فناوری اطلاعات، مهندسی، پزشکی، کارگر حرفه ای و… است. نیروهای ماهر نیازی به اخذ اقامت موقت ندارند و می توانند مستقیما با اخذ اقامت دائم در این کشور، برای دریافت شهروندی روسیه اقدام کنند. وزارت کار روسیه این تسهیلات را برای بیش از ۷۴ عنوان حرفه و شغل مختلف تدارک دیده است تا آن ها بتوانند با سرعت بیشتر و راحت تر به روسیه وارد شوند. پیشنهاد می کنم در این رابطه حتماً مقاله ویزای کار روسیه را هم مطالعه کنید. بر این اساس، مراحل مهم مهاجرت به روسیه و اخذ اقامت دائم عبارتند از:

 

ویزای اقامت موقت (ARWYP):
به غیر از کشورهای جمهوری بلاروس، جمهوری قزاقستان و قرقیزستان؛ سایر متقاضیان برای اخذ اقامت در روسیه باید ابتدا در این کشور اقامت داشته باشند و سپس درخواست اقامت دائم دهند. برای این منظور شما باید اقامت موقت این کشور را دریافت کنید. این ویزای موقت اصطلاحا TRP نامیده می شود و توسط FMS اداره مهاجرت فدرال روسیه صادر می شود.

ویزای اقامت دائم (VEED NA CZITELSTVO):
دومین گام برای مهاجرت به روسیه به صورت دائم، درخواست برای اخذ اقامت دائم روسیه است. افراد دارای TRP در روسیه در صورت تایید درخواست اقامت دائم می توانند تا ۵ سال در این کشور بمانند. پس از دریافت و اخذ اقامت دائم، حال می توانید برای شهروندی روسیه اقدام کنید.

 

درخواست برای پاسپورت قرمز روسی

 

آخرین گام در دریافت اقامت دائم برای مهاجرت به روسیه، درخواست پاسپورت قرمز روسی است. شما پس از ۵ سال ماندن در این کشور با اقامت دائمی مرحله قبل، می توانید برای دریافت پاسپورت قرمز روسی اقدام کنید. توجه داشته باشید که این ۵ سال، حداقل زمان زندگی برای درخواست پاسپورت قرمز است. پس از طی این فرآیندها، پاسپورت قرمز ظرف ۶ ماه تا ۱ سال پس از درخواست شما برایتان صادر می شود. هزینه صدور پاسپورت برای شهروندان روسیه سه هزار روبل است.

 

گام به گام مراحل اخذ اقامت دائم و شهروندی در روسیه

نتیجه گیری

برای دریافت مشاوره در زمینه مهاجرت به خارج از کشور می‌توانید با مؤسسه مهاجرت با ما تماس بگیرید. وکلای ما پرونده‌های موفق بسیار زیادی در زمینه مهاجرت دارند. شرکت مهاجرت با ما برترین مؤسسه مهاجرتی به‌حساب می‌آید. چنانچه خواهان مهاجرت به روسیه هستید باید در ابتدا روش مهاجرتی موردنظر را انتخاب کنید. اخذ ویزای کاری و سرمایه‌گذاری جزو رایج‌ترین راه‌های مهاجرت به این کشور محسوب می‌شوند. دو سال پس از دریافت ویزای کاری یا سرمایه‌گذاری می‌توان نسبت به اخذ اقامت دائم اقدام کرد. دولت روسیه با داشتن تابعیت دوگانه مشکلی ندارد. مهاجران می‌توانند پس از پنج سال تابعیت روسیه را نیز اخذ کنند. دارندگان تابعیت روسیه برای اخذ پاسپورت این کشور واجد شرایط هستند.

سوالات متداول

دریافت حق شهروندی با استفاده از سابقه والدین و خانواده و محل تولد (نژاد)
دریافت حق شهروندی روسیه با قبول تابعیت

اما اگر کشور شما مشکلی با اعطای تابعیت دوگانه ندارد، دولت روسیه هم مشکلی برای شما ایجاد نخواهد کرد

شما پس از ۵ سال ماندن در این کشور با اقامت دائمی مرحله قبل، می توانید برای دریافت پاسپورت قرمز روسی اقدام کنید

 

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن