مشاوره رایگان

02128111107

مهاجرت به کره جنوبی

مهاجرت به کره جنوبی

مهاجرت به کره جنوبی

آیا قصد مهاجرت به کره جنوبی را دارید، اما نمی دانید چگونه باید این کار را انجام دهید؟ هنگام مهاجرت به یک کشور جدید، چه چیزهایی را باید بدانیم؟ راهنمای مهاجرت به کره جنوبی که پیش روی شماست یک نمای کلی از آسان یا سخت بودن ورود به این کشور پرجنب‌ و جوش آسیایی را ارائه می کند. به طور کلی، مهاجرت به این کشور آسان است به شرطی که قبل از ورود، اطلاعات کاملی در مورد آن کسب کرده باشید. اگرچه این کشور سابقه طولانی در عدم محبوبیت در بیم مهاجرین دارد، اما استقبال کره از شرکت های بین المللی موجب شده در حال حاضر افراد بیشتری از سراسر دنیا جذب آن شوند. امروزه با وجود حقوق های سخاوتمندانه، هزینه های معقول زندگی، امکانات رفاهی اجتماعی، طبیعت زیبا و …، کره جنوبی گزینه مناسبی برای کار و زندگی است. بنابراین اگر شما هم قصد مهاجرت به کره جنوبی را دارید، پیشنهاد می کنیم این مقاله را از دست ندهید.

آنچه در این مقاله میخوانید :

آشنایی با کره جنوبی

اولین قدم برای مهاجرت به کره جنوبی، کسب اطلاعات کلی در مورد شرایط زندگی در این کشور آسیایی است. کره جنوبی تقریبا کشوری کوهستانی است که اکثر مردم آن در شهرهای پرجمعیت ساکن هستند. با این حال، خارج از مناطق شهری، روستا ها و پارک های ملی با مناظر زیبای فراوانی وجود دارد. این کشور آسیایی تابستان های گرم و مرطوب، پاییز زیبا، زمستان های سرد و بهار پر گلی دارد. بنابراین شما می توانید از تفریحات و زیبایی ها هر چهار فصل در طول سال بهره مند شوید.

دلایلی مختلفی مانند وجود امکانات رفاهی و اجتماعی بالا، حقوق و دستمزد قابل توجه، وجود فرصت های کاری مناسب برای متخصصین، وجود سیستم درمانی و بهداشتی خوب، پایین بودن نرخ جرم و جنایت و امید به زندگی بالا، مهاجرت به کره جنوبی را جذاب تر می کند. از نظر فرهنگی، کره جنوبی به دلیل همگونی خود نسبت به سایر کشورهای منطقه قابل توجه است، به طوری که بیش از ۹۰٪ از جمعیت آن را بومیان محلی تشکیل می دهند. این اکثریت جمعیت اغلب به زبان کره ای صحبت می کنند. البته، با رشد اقتصادی و افزایش تعداد نیروی کار خارجی امروزه انگلیسی نیز به عنوان زبان دوم مردم کره، رواج پیدا کرده و اکثر مردم تسلط نسبی به این زبان دارند.

واحد پول در کره جنوبی به عنوان “وون” شناخته می شود. کمترین مبلغ پول در این کشور سکه های ۱ وون و بیشترین آن اسکناس ۵۰۰۰۰ وون است. علاوه بر تمام موارد گفته شده آموزش و پرورش در کره جنوبی یک تجارت جدی است و با دقت زیادی برروی دانش آموزان سرمایه گذاری می شود. در واقع می توان گفت مدارس کره جنوبی برخی از تحصیل کرده ترین دانش آموزان را در جهان تربیت می کنند. در نتیجه به عنوان یک مهاجر می توانید با خیال آسوده آموزش فرزندان خود را به این سیستم بسپارید و از موفقیت آن ها در آینده لذت ببرید.

روش های مهاجرت به کره جنوبی

روش های مهاجرت به کره جنوبی

کره جنوبی یک ابرقدرت اقتصادی در دنیا است که سودآورترین صنایع تولیدی را در اختیار دارد. امروزه این کشور باوجود داشتن برندهای مطرحی همچون سامسونگ، ال جی، کیا و هیوندای در کل جهان شناخته شده است. همان طور که می دانید برای مهاجرت به هر کشور روش های متفاوتی وجود دارد که افراد می توانند با توجه به شرایط خود یکی از آن ها را انتخاب کنند.
معمول ترین روش های مهاجرت به کره جنوبی، عبارت است از:
• مهاجرت به کره جنوبی با استفاده از پیدا کردن کار
• مهاجرت به کره جنوبی با استفاده از ادامه تحصیل
• مهاجرت به کره جنوبی با استفاده از سرمایه گذاری
• مهاجرت به کره جنوبی با استفاده از ازدواج
هر یک از این روش ها قوانین و شرایط خاص خود را دارد که در ادامه با جزئیات آن بیشتر آشنا می شوید.

مهاجرت به کره جنوبی با استفاده از پیدا کردن کار

بازار کار کره جنوبی در سال های اخیر به دلیل همه گیری بیماری کرونا چندان ایده آل نبوده؛ اما به هر حال این کشور دارای چهارمین اقتصاد بزرگ آسیا است و می تواند در مدت زمان کمی عقب افتادگی خود را جبران کند. در کره، مانند بسیاری از جوامع آسیایی، شهروندان تمایل دارند وارد شغلی شوند که تا زمان بازنشستگی در آن شرکت بمانند. بنابراین آن ها اصلا برای ورود به بازارهای کار بین المللی تلاش نمی کنند. به همین دلیل مهاجرینی که به زبان های غیر کره ای مانند انگلیسی تسلط دارند، شانس بیشتری برای پیدا کردن موقعیت های کاری مناسب در این شرکت ها دارند.

مانند هر کشور دیگری برای مهاجرت به کره جنوبی از طریق کار، ابتدا باید یک کارفرما در این کشور پیدا کنید. یکی از بهترین روش های پیدا کردن کارفرما در کره جنوبی، جستجوی کار به صورت حضوری است. اما از آنجایی که اکثر مهاجران بین المللی این امکان را ندارند می توانند به صورت آنلاین شغل مناسبی در این کشور برای خود پیدا کنند. امروزه پایگاه های اطلاعاتی بسیاری مانند JobKorea، Saramin، PeopleNJob و … وجود دارند که می توانند در این زمینه به شما کمک کنند.

افرادی واجد شرایط کار کردن در کره جنوبی هستند که مدرک دانشگاهی یا تخصص حرفه ای مرتب با موقعیت شغلی مورد نظر را داشته باشند. برای مهاجرت کاری به این کشور نیازی به دانش زبان کره ای ندارید اما کارفرمایان نسبت به متقاضیانی که کره ای می دانند و یا علاقه مند به یادگیری آن هستند، تمایل بیشتری دارند؛ زیرا به آن ها کمک می کند تا با همکاران خود تعامل بهتری داشته باشند. اما به طور کلی برای کار و زندگی در کره به دانش زبان کره ای نیاز پیدا می کنید. با توجه به موقعیت کاری و مدت زمان اقامت خود باید ویزای کاری این کشور را دریافت کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع ویزای کار در کره جنوبی بهتر است با یک مشاور یا وکیل مهاجرت باتجربه مشورت کنید.

مقاله پیشنهادی ——-> مهاجرت کاری

مهاجرت به کره جنوبی با استفاده از ادامه تحصیل

یکی دیگر از روش های پرطرفدار مهاجرت به کره جنوبی اقدام از طریق تحصیل است. همان طور که گفتیم کره جنوبی سرمایه گذاری قابل توجهی در سیستم آموزشی خود کرده است؛ تا آنجایی که گرفتن مدرک دانشگاهی در این کشور الزامی است، در غیر این صورت یک فرد به عنوان شهروند درجه دوم محسوب می شود. از این رو می توان گفت لیست دانشگاه های معتبر کره جنوبی پر بار است.

دانشجویان بین المللی که به دنبال افزایش دانش و تخصص خود در زمینه های مختلف فناوری و مهندسی هستند، می توانند برنامه های آموزشی فوق العاده ای در دانشگاه های کره پیدا کنند. سیستم آموزشی این کشور به طور کلی تأکید زیادی بر تحقیق و نوآوری دارد، بنابراین کسانی که علاقه مند به پیشرفت در زمینه فناوری و اکتشافات علمی هستند، در کره جنوبی به اهداف خود می رسند. برخی از دانشگاه‌ های کره‌ ای مانند KAIST، حتی تاکید ویژه‌ ای بر فناوری و تحقیقات روباتیک دارند که در نهایت باعث بهبود جوامع در سراسر جهان می ‌شود و برای دانشجویان نیز آینده فوق العاده ای را رقم می زند.

برای مهاجرت به کره جنوبی از طریق تحصیل ابتدا باید از یک دانشگاه کره ای پذیرش بگیرید. شرایط دریافت پذیرش باتوجه به رشته و مقطع تحصیلی می تواند متفاوت باشد. اما به طور کلی دانشجویانی واجد شرایط هستند که بتوانند موارد زیر را برآورده کنند:
• داشتن پاسپورت معتبر
• تسلط به زبان انگلیسی
• داشتن دانش اولیه زبان کره ای
• داشتن سلامتی روحی و جسمی برای تحصیل در دانشگاه
• داشتن توانایی مالی برای تامین هزینه های تحصیل و زندگی
• داشتن معدل بالا و سوابق تحصیلی خوب در دوره های گذشته

مقاله پیشنهادی ——-> مهاجرت تحصیلی

مهاجرت به کره جنوبی با استفاده از سرمایه گذاری

دولت کره مانند هر دولت دیگری برای رونق اقتصادی خود به سرمایه گذران خارجی احتیاج دارد. از این رو سیاست هایی را اجرا کرده است که به صاحبان مشاغل خارجی کمک می کند تا بتوانند به راحتی سرمایه خود را وارد کشور کنند. البته سرمایه گذاری و راه اندازی کسب و کار در کره، برای افرادی که هیچ ارتباط قبلی با این کشور در گذشته نداشته اند، می تواند کمی دشوار باشد. تفاوت های اقتصادی، فرهنگی و قوانین محیط کار در این کشور با خاورمیانه بسیار زیاد است. بنابراین بهتر است قبل از هر اقدامی برای سرمایه گذاری کره جنوبی با یک وکیل حقوقی مجرب و آگاه مشورت کنید.

اما به طور کلی باتوجه به اینکه قصد راه اندازی چه نوع کسب و کاری را دارید یا تمایل دارید در چه زمینه ای سرمایه گذاری کنید، به ویزاهای متفاوتی نیاز خواهید داشت. به عنوان مثال برای راه اندازی یک کسب و کار در زمینه فناوری باید ویزای کار D-8-4 را دریافت کنید. اما اگر واجد دریافت ویزای D-8-4 نیستید، می توانید ویزای سرمایه گذاری D-8-1 را اخذ کنید. برای مهاجرت به کره جنوبی از این طریق حداقل باید 100000 دلار آمریکا، در یک شرکت کره ای سرمایه گذاری کنید. البته شما می توانید با سرمایه گذاری در املاک، سپرده بانکی و یا سرمایه گذاری ریسک پذیر در این کشور امکان فعالیت اقتصادی و اقامت در آن را نیز به دست آورید. اما بهتر است قبل از هر اقدامی با یک وکیل حقوقی معتبر در این زمینه مشورت کنید.

مقاله پیشنهادی ——-> مهاجرت سرمایه گذاری

مهاجرت به کره جنوبی با استفاده از ازدواج

دولت کره جنوبی مانند بسیاری از دولت ها به همسران اتباع کره ای اجازه مهاجرت و اقامت در این کشور را می دهد. بنابراین اگر بتوانید با یک شهروند کره ای ازدواج کنید، می توانید به راحتی وارد آن شوید. البته برای مهاجرت به کره جنوبی از طریق ازدواج باید شرایط خاصی داشته باشید که مهم ترین آن واقعی بودن پیوند ازدواج شما است. همچنین باید ثابت کنید که شما مجرد هستید و در حال حاضر با شخص دیگری زندگی نمی کنید. همسر کره ای نیز باید مقدمات لازم برای حضور شما در این کشور را فراهم کند؛ او باید ثابت کند که توانایی تامین هزینه های زندگی را دارد. از جمله شرایط لازم برای دریافت مجوز اقامت از این طریق می توان به داشتن پاسپورت معتبر و دانش اولیه زبان کره ای اشاره کرد.

مزایای مهاجرت به کره جنوبی

مهاجرت به کره جنوبی برای مهاجرین مزیت های زیادی در پی دارد. استانداردهای بالای زندگی در این کشور یک جذابیت بزرگ است. از آنجایی که دولت منابع رفاهی کافی در اختیار خانواده ها قرار می دهد، فقر چندانی در این کشور دیده نمی شود. یک شهروند معمولی می تواند با کمک دولت یک ماشین، یک گوشی هوشمند (یا دو) و لباس شیک بخرد و سایر نیازهای اولیه خود را برطرف کند. همچنین زیرساخت های مدرن و سیستم های حمل و نقل عمومی فوق العاده، زندگی در کره جنوبی را راحت تر می کند. حمل و نقل عمومی در تمام شهرها تمیز، کارآمد، وقت شناس و ایمن است. مسافران گزینه های انتخاب بسیاری دارند که می توانند با توجه به بودجه خود به هر گوشه از کشور سفر کنند.

بهترین مزیت مهاجرت به کره جنوبی امکان استفاده از فناوری های جدید و پیشرفته است. از سیستم ‌های امنیتی کاملاً خودکار خانه گرفته تا صنعت خرید آنلاین با پشتیبانی خوب، این کشور مهد فناوری های جدید است. همانطور که گفته شد آموزش اولویت اصلی در سراسر کشور است و دولت منابع قابل توجهی را به این بخش اختصاص می دهد. بنابراین فرزندان شما می توانند آینده درخشانی در این کشور داشته باشند. علاوه بر موارد گفته شده، نرخ جرم و جنایت در کره جنوبی بسیار پایین است و شما می توانید همراه با خانواده زندگی امنی در آن داشته باشید. کره جنوبی حداقل ده مورد میراث جهانی ثبت شده در یونسکو دارد و دارای مناظر متنوع و مکان های جالبی برای گردش و تفریح است.

نتیجه گیری

در این مقاله نیز خواندید که مهاجرت به کشور کانادا آسان است به شرطی که قبل از ورود، اطلاعات کاملی در مورد آن کسب کرده باشید. اگرچه این کشور سابقه طولانی در عدم محبوبیت در بیم مهاجرین دارد، اما استقبال کره از شرکت های بین المللی موجب شده در حال حاضر افراد بیشتری از سراسر دنیا جذب آن شوند. امروزه با وجود حقوق های سخاوتمندانه، هزینه های معقول زندگی، امکانات رفاهی اجتماعی، طبیعت زیبا و …، کره جنوبی گزینه مناسبی برای کار و زندگی است.شما میتوانید برای دریافت اطلاعات کامل تر با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی مهاجرت با ما در ارتباط باشید.

سوالات متداول

همان طور که در طول مقاله نیز گفته شده بهترین روش های مهاجرت به این کشور آسیایی مهاجرت کاری، تحصیلی، سرمایه گذاری و مهاجرت از طریق ازدواج است.

مهاجرین متقاضی کار در این کشور حتما باید مدرک دانشگاهی یا حرفه ای مرتبط با شغل مورد نظر داشته باشند. از دیگر شرایط لازم برای مهاجرت کاری به کره جنوبی می توان به پیدا کردن کارفرما و داشتن پاسپورت معتبر، تمکن مالی، سلامتی روحی و جسمی و نداشتن سوء سابقه اشاره کرد.

خیر؛ در هر صورت برای مهاجرت به کره جنوبی باید مدرک زبان انگلیسی یا کره ای داشته باشید. البته مدرک زبان مورد نیاز به روش مهاجرتی شما بستگی دارد. اما در هر صورت برای زندگی و کار در این کشور باید نسبت به زبان رسمی مردم آن شناخت اولیه داشته باشید.

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن