مشاوره رایگان

02128111107

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل فرزند

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل فرزند

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل فرزند

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل فرزند مطلبی است که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت. وقتی فرزندی متولد می‌شود، آینده‌ او دغدغه والدینش است. والدین تلاش شبانه‌روزی می‌کنند تا بهترین امکانات را برای فرزند خود فراهم نمایند. وقتی فرزند به سن تحصیل برسد، یکی از سوالات پدر و مادر این است که چگونه باید فرزندشان دوران تحصیل را بگذارند. امروزه برخی از والدین تمایل دارند فرزندشان در کشوری دیگر به مدرسه برود و تحصیل کند. انتخاب کشوری که فرزندتان در آن ادامه تحصیل دهد، بسیار مهم و حساس است. ما در این مقاله به شما کمک می‌کنیم با شرایط تحصیل در مدارس کانادا آشنا شوید. خبر خوش اینکه دولت کانادا طی شرایطی، به دانش‌آموزان زیر 18 سال  اجازه همراهی والدینشان را می‌دهد. در این مقاله مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل فرزند را بررسی می‌کنیم. 

آنچه در این مقاله میخوانید :

مزایای تحصیل در کشور کانادا

مزایای تحصیل در کشور کانادا
 • کانادا کشوری چندفرهنگی است، در این کشور به همه تنوع‌های نژادی احترام گذاشته می‌شود.
 • مدارس کانادا در زمره بهترین مدارس دنیا هستند.
 • نظام سلامت کانادا در دنیا زبانزد خاص و عام می‌باشد.
 • امکان کار بعد از اتمام تحصیل در کانادا فراهم است.
 • ترکیب جمعیتی کانادا رو به پیر سالی است و نیاز به نیروی کار جوان دارد.
 • کانادا کشوری است که ثبات اقتصادی و اجتماعی قابل قبولی دارد.
 • شاخص امید به زندگی در کشور کانادا بالا است و جزء 20 کشور برتر جهان است.

مقاله پیشنهادی ——-> مهاجرت

ساختار آموزشی کشور کانادا

برای مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل فرزند بهتر است ابتدا ساختار آموزشی این کشور را  بشناسید.

 • آموزش پیش‌دبستانی: کودکان 4 تا ۵ ساله در این مقطع به مدرسه می‌روند و نکات ابتدایی آموزشی را فرا می‌گیرند.
 • آموزش ابتدایی: معمولا از 6 سالگی شروع و تا 12 سالگی ادامه دارد.
 • مقطع متوسطه: دانش‌آموزان از سن 12 سال تا 17 یا 18 سال در این مقطع تحصیل می‌کنند.
 • آموزش عالی: بعد از اتمام متوسطه، دانش‌آموز وارد کالج یا دانشگاه می‌شود.

 معرفی پایه ابتدایی مدارس کانادا

در این مقطع، کودکان 6 تا 12 سال شما می‌توانند، تحت آموزش قرار بگیرند. در این سال‌ها دروس ابتدایی و پایه به دانش‌آموزان آموزش داده می‌شوند. دولت کانادا معلمان بسیار خبره‌ای را برای پایه ابتدایی استخدام می‌نماید. در نتیجه، کودک شما مهارت‌های یادگیری‌اش افزایش پیدا می‌کند. دو نوع مدرسه ابتدایی در کانادا برای دانش‌آموزان ابتدایی موجود است که در ادامه، با آن‌ها آشنا می‌شوید:

مدرسه ابتدایی دولتی

در این مدارس، تحصیل برای کسانی که اقامت کانادا را دارند، رایگان است. اما امروزه مدارس دولتی با اخذ شهریه، دانش‌آموزان خارجی را می‌پذیرند. برنامه درسی در این مدارس در همه ایالت‌ها هماهنگ است. همچنین در اکثر این مدارس، پسر و دختر در یک کلاس با هم درس می‌خوانند.

مدرسه ابتدایی خصوصی

این مدارس با دریافت شهریه و با روی باز از دانش‌آموزان خارجی استقبال می‌کنند. برنامه درسی این مدارس با مدارس دولتی تفاوتی ندارد. در این مدارس، کلاس‌های فوق‌برنامه نیز برای دانش‌آموزان ارائه می‌شوند. به‌ عبارت ‌دیگر، در این مدارس دانش‌آموزان خارجی بهتر آموزش میبینند. بین 8 تا 13 هزار دلار کانادا هزینه شهریه این مدارس است. برای مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل فرزند در مقطع ابتدایی، باید بیشتر روی ثبت‌نام در مدارس خصوصی حساب باز کنید.

مروری بر آن چه در مدارس ابتدایی  کانادا آموزش می‌دهند؟

برنامه درسی مدارس ابتدایی کانادا بسیار متنوع است. در مدارس ابتدایی سعی می‌شود مفاهیم پایه را به دانش‌آموز آموزش دهند. در ضمن با تکرار این مفاهیم و گسترش آن‌ها در طی 6 سال، دانش‌آموزان به ‌خوبی آموزش داده خواهند شد. یکی از محورهای مهم آموزش ابتدایی در کانادا، تقویت کار گروهی است. به همین دلیل، دانش‌آموزان تیم‌های مختلفی را تشکیل می‌دهند.

برنامه 6 سال ابتدایی به دو بخش سه ساله تقسیم می‌شود. در 3 سال اول، همه دانش‌آموزان با هم در یک کلاس هستند، با هم آشنا می‌شوند و از طریق مواد و اشکال انضمامی، مفاهیم را فرا می‌گیرند. در 3 سال دوم، هدف، آموزش مفاهیم انتزاعی است. دانش‌آموزان در 3 سال دوم بیشتر در طی سال با تحقیق و روش آن به طور ابتدایی آشنا می‌شوند. با مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل فرزند شما می‌توانید از نزدیک بر روند آموزشی او نظارت بیشتری داشته باشید. در ادامه با برخی از دروس آموزشی مقاطع ابتدایی کانادا آشنا می‌شویم.

زبان

هدف از یادگیری زبان، برقراری ارتباط است. در مدارس ابتدایی کانادا، دانش‌آموزان را تشویق می‌کنند که مهارت خواندن را تقویت نمایند. برای این کار، گروه‌های خواندن تشکیل می‌شوند. در ضمن، خود دانش‌آموز نیز به‌ تنهایی برای دیگران با صدای بلند کتاب می‌خوانند. هدف این است که دایره لغات و درک مطلب دانش‌آموز تقویت شود.

علوم

در سال‌های اولیه ابتدایی، دانش‌آموز را نسبت به موجودات زنده اطراف کنجکاو می‌کنند. دانش‌آموزان درختان و حیوانات را مشاهده می‌نمایند و با یکدیگر و با راهنمایی معلم در مورد آنها بحث می‌کنند تا شباهت‌ها و تفاوت‌های موجودات زنده اطراف را متوجه شوند. در سال‌های پایانی این مقطع، دانش‌آموزان با مفاهیم عمیق‌تری از بیولوژی آشنا می‌گردند و برای کار عملی به آزمایشگاه می‌روند.

جغرافیا

دانش‌آموزان ابتدایی به طور طبیعی تمایل دارند تا محیط خود را بشناسند. در کانادا با استفاده از نمودارها، و نقشه‌های جذاب، موقعیت‌یابی کشورهای جهان را به طور عملی با دانش‌آموزان تمرین می‌کنند. نکته مهم این است که جغرافیا در کانادا محدود به یک سری از آمارهای حفظی نمی‌شود. بلکه دانش‌آموز با استفاده از کلاس‌های چندرسانه‌ای با مفهوم جغرافیا آشنا می‌گردد.

ساختار آموزشی کشور کانادا

معرفی پایه متوسطه مدارس کانادا

اگر قصد مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل فرزند خود در پایه متوسطه را دارید، باید بدانید که دبیرستان‌های کانادا جهت آمادگی بیشتر دانش‌آموزان، به دو بخش تقسیم می‌شوند. در ادامه، این دو بخش را معرفی می‌کنیم.

متوسطه اول

مقطع متوسطه اول در کشور کانادا دو ساله است. به عبارتی دیگر، دانش‌آموز پایه‌های هفتم و هشتم را در این مقطع می‌گذراند. هدف متوسطه اول، آماده‌سازی دانش‌آموز برای متوسطه دوم است. موضوعات درسی در این مقطع، سخت‌تر از دوره ابتدایی در کانادا هستند. در این مقطع، دروس جدیدی به برنامه درسی دانش‌آموزان اضافه می‌شوند. 

متوسطه دوم

بعد از تکمیل مقطع متوسطه اول، دانش‌آموز باید متوسطه دوم را در کشور کانادا شروع کند که این مقطع دارای 4 پایه است:

 • پایه نهم (14 تا 15ساله)
 • پایه دهم (15 تا ۱۶ساله)
 • پایه یازدهم (16 تا ۱۷ساله)
 • پایه دوازدهم (17 تا ۱۸ساله)

تمرکز دوره متوسطه دوم، آماده‌سازی دانش‌آموز برای دانشگاه یا کالج می‌باشد. در ضمن، در این مقطع مهارت‌های لازم به دانش‌آموز داده می‌شوند. در نتیجه، دانش‌آموز بعد از فارغ‌التحصیلی در صورت تمایل می‌تواند جذب بازار کار شود.

دروس مقطع متوسطه دوم مدارس کانادا

ریاضیات، جامعه‌شناسی، علوم پایه، بهداشت، دانش عمومی (تاریخ و جغرافیای کانادا، تاریخ جهان) و دروس اختیاری از دروس این مقطع هستند. دروس اختیاری از پایه نهم شروع می‌شوند و تا پایه دوازدهم ادامه دارند. این دروس اختیاری در مجموع نیمی از آموخته‌های دانش‌آموزان مقطع متوسطه دوم کانادا را تشکیل می‌دهند.

در سال منتهی به دانشگاه، دانش‌آموزان مقطع متوسطه دوم، مشاوره‌هایی را دریافت می‌کنند. هدف از انجام این مشاوره‌ها، آشنایی دانش‌آموز با رشته‌های دانشگاهی است. در ضمن، مشاور کمک می‌کند تا دانش‌آموز بر اساس استعدادها و علایقش، رشته و دانشگاه دلخواه خود را انتخاب نماید. برای مثال، به دانش‌آموزانی که می‌خواهند در رشته‌های فنی یا علوم پایه ادامه تحصیل دهند، توصیه می‌کنند که بر دروس ریاضی، فیزیک، شیمی و زیست‌شناسی تمرکز نمایند.

مدارس دولتی متوسطه در کانادا

برنامه درسی این مدارس از هر ایالت به ایالت دیگر، متغیر می‌باشد. آموزش متوسطه در مدارس دولتی زیر نظر شورای مدارس ایالت است. آن‌ها برنامه درسی را برای مدارس طراحی می‌کنند. دانش‌آموزان خارجی می‌توانند در تمامی مدارس دولتی کانادا ثبت‌نام کنند. البته این دانش‌آموزان باید هزینه و شهریه بپردازند. برای مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل فرزند مدارس دولتی متوسطه این کشور پذیرای شما هستند.

مدارس خصوصی متوسطه کانادا

دانش‌آموزان خارجی می‌توانند در مدارس خصوصی متوسطه کانادا نیز ثبت‌نام کنند. این مدارس خصوصی تابع برنامه درسی ایالت موردنظر هستند، بنابراین بین آن‌ها و مدارس دولتی تفاوت‌هایی وجود دارد. معمولاً زمان سال تحصیلی مدارس خصوصی کانادا، کوتاه‌تر از مدارس دولتی آن است. البته در مدارس خصوصی، برنامه‌های ویژه‌ای برای دانش‌آموزان مهیا هستند. مدارس خصوصی کانادا انواع متفاوتی دارند، مانند:

 • مدارس خصوصی برنامه‌های ورزشی.
 • مدارس خصوصی مخصوص افرادی که در یادگیری مشکل دارند.
 • مدارس خصوصی ویژه آماده‌سازی برای دانشگاه یا کالج.

هزینه مدارس متوسطه خصوصی در کانادا بستگی به شهر، ایالت و خود مدرسه دارد. به طور متوسط این هزینه بین 10 تا 25 هزار دلار کانادا برای هر سال متغیر است. در نتیجه، شما باید با توجه به بودجه خود یک مدرسه‌ را انتخاب کنید.

مزیت‌های مدارس متوسطه کانادا

فرصت‌های آموزشی برتر: مدارس متوسطه کانادا از نقطه‌ نظر آموزشی، دومین رتبه را در جهان دارند. بنابراین تحصیل در این سیستم آموزشی، فرصتی خوب برای یادگیری و آماده‌سازی دانش‌آموز است. در مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل فرزند این نکته را در نظر داشته باشید.

برنامه‌های آموزشی پیشرفته: سیستم آموزشی دبیرستان‌های کانادا هم‌گام با پیشرفت تکنولوژی، خود را به‌روز می‌کند. به همین دلیل، دروسی را به دانش‌آموز ارائه می‌نماید که بسیار کاربردی هستند.

شهریه اقتصادی و به‌صرفه: در میان کشورهای پیشرفته انگلیسی‌زبان، هزینه تحصیل در دبیرستان‌های کانادا بسیار به‌صرفه‌تر است.

کادر آموزشی باکیفیت: مدارس کانادا در استخدام کادر آموزشی خود، بسیار حساس هستند. اساتید دبیرستان‌های کانادایی علاوه بر تسلط به رشته خود باید توانایی ارتباط با دانش‌آموزان را نیز داشته باشند. در نتیجه، محیط آموزشی برای دانش‌آموزان جذاب می‌شود.

مقاله پیشنهادی ——-> مهاجرت تحصیلی به کانادا

شرایط تحصیل در مدارس ابتدایی کانادا

برای مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل فرزند در مقطع ابتدایی باید ابتدا ایالت، شهر و مدرسه موردنظر خود را انتخاب کنید. سپس مدارک تحصیلی فرزند خود را به مدرسه موردنظر بفرستید و بعد از تایید، برای ویزا اقدام نمایید.

توجه داشته باشید که یا شما باید فرزند خود را همراهی کنید یا باید برایش قیم در کانادا مشخص نمایید یا باید فرزندتان در خوابگاه مدرسه اقامت کند.

شرایط تحصیل در مدارس متوسطه کانادا مشابه با مقطع ابتدایی است. با این تفاوت که بعد از ارسال مدارک، با توجه به نمرات دانش‌آموز و سطح زبان وی، او در یکی از پایه‌های تحصیلی مدارس متوسطه شروع به تحصیل می‌کند.

تحصیل در مدارس ابتدایی کانادا

شرایط اخذ ویزای مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل فرزند

 • نامه پذیرش مدرسه
 • اثبات تمکن مالی برای زندگی‌کردن در کانادا
 • پاسپورت معتبر
 • اسکن صفحات شناسنامه والدین دانش‌آموز
 • اجازه‌نامه والد قانونی دانش‌آموز برای تحصیل در کانادا
 • تست انگشت‌نگاری سفارت

مقاله پیشنهادی ——-> مهاجرت به کانادا

نتیجه گیری

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل فرزند یکی از راه‌های ورود به کانادا است. با توجه به بودجه شما حتما مدارسی در کانادا پیدا می‌شوند که بتوانید فرزند خود را ثبت‌نام کنید. مهم‌ترین نکته این است که باید برای دریافت ویزا از مشاوران موسسه‌های معتبر مهاجرتی ایرانی کمک بگیرید. مشاوره درست و وکیل کارآمد، مسیر شما را کوتاه می‌کنند و در ضمن، مانع ریجکتی ویزای شما می‌شوند. در کانادا مدرسه‌های دولتی و خصوصی مختلفی در ایالت‌های متفاوت وجود دارند. هر کدام از آن‌ها مزایا و معایب خاص خود را دارند. شما نیاز به کمک افرادی دارید که با توجه به شرایط شما، بهترین انتخاب را برایتان انجام دهند. ما به شما موسسه مهاجرتی”مهاجرت با ما” را پیشنهاد می‌کنیم.

سوالات متداول

باید توجه داشته باشید که برای دریافت ویزای کانادا باید به اداره مهاجرت آن کشور ثابت کنید که از تمکن مالی کافی برای اداره زندگی خود و فرزندتان برخوردار هستید.

بسیاری از مدارس دولتی کانادا با دریافت شهریه، به دانش‌آموزان خارجی اجازه تحصیل می‌دهند. فرق بین مدارس خصوصی و دولتی کانادا در میزان پرداخت شهریه است.

بعد از اینکه از مدرسه موردنظر پذیرش گرفتید، فرزند شما باید در مصاحبه حضوری مدرسه شرکت کند. با توجه به مدارک و مستندات و نمرات وی، همچنین میزان تسلطش بر زبان انگلیسی، پایه مربوطه توسط مسئولین مدرسه مشخص می‌شود.

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن