مشاوره رایگان

02128111107

مهاجرت به سوئد

مهاجرت به سوئد

مهاجرت به سوئد

همه چیز درباره مهاجرت به سوئد را در این مقاله به طور کامل برای شما مورد بررسی قرار خواهیم داد. این کشور در سال های اخیر با تغییر سیاست های خود در پذیرش مهاجران خارجی، دیگر انعطاف و راحتی سابق را برای پذیرش مهاجران ندارد. اما اینطور نیست که فرآیند پذیرش مهاجران را به طور کامل متوقف کرده باشد. فقط شما باید برای زندگی به صورت طولانی مدت در این کشور دارای شرایط و مدارک خاصی باشید که در این مقاله قصد داریم به آن ها بپردازیم.

آنچه در این مقاله میخوانید :

توضیح کوتاه درباره کشور سوئد

کشور سوئد یکی از اعضای اتحادیه اروپا و پیمان شنگن است که از شرق با کشور فنلاند، از غرب با کشور نروژ و از سمت جنوب غربی با کشور دانمارک هم مرز است. شهر استکهلم به عنوان پایتخت سوئد شناخته شده است. سایر شهرهای بزرگ کشور سوئد عبارتند از گوتنبرگ (با جمعیت ۵۷۰ هزار نفر) در غرب این کشور، و مالمو (با جمعیت ۳۴۰ هزار نفر) در جنوب این کشور.

اوپسالا و لاند، از معروفترین شهرهای دانشگاهی این کشور هستند. زبان اصلی و رسمی مردمان این کشور، سوئدی است. هزینه زندگی در سوئد بالاست و این کشور یکی از گران ترین کشورهای دنیا برای زندگی می باشد با این حال مردم آن نیز از سطح درآمد مطلوبی برخوردار هستند. استکهلم، گوتنبرگ، اوپسالا، مالمو و لوند به ترتیب گران ترین شهرهای سوئد محسوب می شوند. هزینه های زندگی در سوئد نیز به طور میانگین ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ یورو در ماه می باشد.

کشور سوئد در حدود ۱۰ میلیون نفر جمعیت دارد و واحد پولی آن کرون می باشد. سوئد به دلیل وضعیت خوب اقتصادی از سطح رفاه و زندگی مطلوبی برخوردار است. به دلیل بالا بودن امنیت اجتماعی در این کشور میزان جرم و جنایت در این کشور بسیار پایین است از این رو سوئد یکی از پرمتقاضی ترین کشورها برای مهاجرت می باشد.

روش های بسیاری برای اخذ اقامت دائم سوئد وجود دارد که در این مقاله به بعضی از آن ها پرداخته می شود

توضیح کوتاه درباره کشور سوئد

درباره کانادا بیشتر بدانیم ——-> مهاجرت

مهاجرت کاری به سوئد

سوئد از رفاه اجتماعی بالایی برخوردار است و مردم از لحاظ شغلی و حقوقی در وضعیت خوبی قرار دارند. از آنجا که آمار بیکاری در این کشور در سطح پایینی قرار دارد سالانه افراد زیادی از سرتاسر دنیا خواهان کار در این کشور هستند. برای یافتن کار در سوئد دانستن زبان سوئدی در کنار رزومه کاری و تحصیلی خوب از الزامات استخدام در بسیاری از شرکت هاست.

کاریابی در سوئد از معتبرترین راه های مهاجرت به کشور سوئد است. داشتن یک قرارداد کاری با یک کارفرمای سوئدی و ارسال رزومه تحصیلی و کاری برای او جهت جذب افراد در شرکت یا موسسه خود یکی از بهترین روش های یافتن کار می باشد. شخص بعد از ۳ الی ۵ سال اشتغال به کار با رعایت برخی شرایط و ضوابط می تواند تقاضای اقامت دائم کند.

شروط کارفرمای سوئدی جهت جذب متقاضی خارجی این است که متقاضی جویا کار دارای پاسپورت معتبر باشد، شغل مورد نظر برای مدت زمان ۱۰ روز در اتحادیه اروپا تبلیغ شده باشد و همچنین حداقل حقوق دریافتی متقاضی ۱۳ هزار کرون بدون احتساب مالیات باشد.

روش های جستجوی کار در سوئد

 • روزنامه ها و مجلات: دارای بخش هایی برای تبلیغ  مشاغل مورد نیاز در سوئد هستند و افراد متقاضی می توانند با بررسی این آگهی ها شغل را یافته و برای ارسال رزومه کاری خود اقدام کنند.

 • اینترنت: متقاضی می تواند از وب سایت ها برای یافتن کار در سوئد استفاده کند. این وب سایت ها معمولا دارای لیستی از مشاغل هستند که فرد متقاضی کار در این کشور از طریق ارسال رزومه کاری خود به این وبسایت ها میتواند برای یافتن کار اقدام نماید.

 • موسسه کاریابی: مراکز کاریابی نیز یکی از راه های جستجوی کار برای متقاضیان می باشد سوابق تحصیلی و کاری فرد توسط این مراکز مورد ارزیابی قرار می گیرد و  مناسب ترین گزینه جهت کار به شخص پیشنهاد خواهد شد.

مهاجرت تحصیلی به سوئد

وجود دانشگاه های با رنکینگ بالا در سوئد و  به طور کلی کیفیت بالای سیستم آموزشی دراین کشور مردم بسیاری را از سراسر دنیا متقاضی تحصیل در این کشور کرده است. دوره‌های لیسانس، فوق لیسانس، دکترا و فوق دکترا مقاطعی هستند که امکان تحصیل در آن‌ها برای دانشجویان بین‌المللی وجود دارد. علاوه بر تمامی مقاطع دانشگاهی، دوره‌های آموزشی زبان انگلیسی در بعضی از دانشگاه‌‏ها نیز برای دانشجویان بین‌المللی در نظر گرفته می‌شود. دوره زبان انگلیسی سوئد در برترین دانشگاه‌های این کشور برگزار می‌شود و مجرایی برای ورود به دیگر رشته‌های دانشگاهی است.

دوره زبان انگلیسی در سوئد

برای گرفتن پذیرش تحصیلی از دوره زبان انگلیسی در سوئد حتما می بایست متقاضیان مدرک آیلتس ۶ را داشته باشند. ارایه مدرک کارشناسی در این زمینه بسیار ضروری می باشد. میزان هزینه دوره زبان انگلیسی نیز به طور میانگین حدود ۸۰۰۰ یورو است. از طریق آموزش این دوره ها به شخص ویزای تحصیلی تعلق میگیرد که شرایط ادامه تحصیل را برای فرد آسان تر می کند. همچنین امکان ارائه ویزای همراه به خانواده شخص از این طریق وجود دارد و فرزندان شخص متقاضی نیز از مزایای تحصیل رایگان برخوردار خواهند بود.

هزینه های تحصیل

به طور کلی دانشگاه های سوئد شهریه پرداز هستند اما خوشبختانه امکان کار حین تحصیل برای دانشجویان بین المللی وجود دارد تا بتوانند بخش زیادی از هزینه های خود را پوشش دهند. دانشجویان متناسب با مقطع تحصیلی بین ۱۰ تا ۳۰ ساعت در هفته اجازه کار دانشجویی خواهند داشت. میانگین حقوق این افراد حدودا بین ۸ تا ۱۰ یورو به ازای هر ساعت است که مجموع درآمدهای حاصله از کار دانشجویی می تواند بخشی از هزینه های زندگی و تحصیل فرد را در یک سال پوشش دهد.

پس از اتمام تحصیلات به دانشجویان مهلت داده میشود در بازه زمانی ۶ الی ۱۲ ماه در کشور سوئد به جستجوی کار بپردازند و ویزای تحصیلی خود را به ویزای کار سوئد تبدیل کنند. روند پذیرش دانشگاه به این صورت خواهد بود که دانشجویان باید درخواست پذیرش را بهمراه مدارک تحصیلی خود به دانشگاه های این کشور ارسال نمایند و پس ازبررسی شرایط متقاضیان توسط دانشگاه ها در صورت تأیید، نامه پذیرش تحصیلی ارسال خواهد شد.

مهاجرت از طریق ازدواج

شخص می تواند از طریق ازدواج با یک شهروند سوئدی تابعیت این کشور را اخذ نماید. داشتن پشتوانه مکفی مطلوب و درآمد کافی از شروط اخذ تابعیت سوئد می باشد. فردی که شما برای ازدواج با او اقدام می‌کنید، باید تبعه سوئد بوده و گذرنامه سوئدی داشته باشد؛ نه‌این‌که خود او نیز اقامت موقت سوئد را داشته باشد.

فرد متقاضی باید به مدت دو سال با همسر سوئدی خود زندگی مشترک داشته باشد و در این دو سال رابطه عاطفی با همسر خود داشته باشد تا بتواند اقامت دائم سوئد رو اخذ نماید. بعد از آن، شخص مورد نظر می‌ تواند در کشور سوئد برای پیدا کردن کار اقدام کند و چون سوئد عضو شنگن است، امکان سفر شخص به کشورهای عضو اتحادیه شنگن وجود دارد.

 

بعد از دو سال از اخذ ویزا، شخص می‌تواند اقامت دائم سوئد را دریافت کند. بعد از اینکه فرد موفق به اخذ ویزای اقامت دائم شد می‌تواند برای دریافت گذرنامه کشور سوئد بعد از گذشت ۱ سال اقدام نماید با دریافت پاسپورت کشور سوئد شخص می‌تواند از تمامی امکانات شهروندان سوئد برخوردار شود و تا آخر عمر در کشور سوئد زندگی کند.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

راه‌اندازی کسب‌و‌کار و داشتن سرمایه کافی از دیگر روش های مهاجرت و اخذ اقامت دائم سوئد می باشد مبلغ پول برای اقامت سرمایه گذاری در هر کشور متفاوت می باشد. حداقل سرمایه گذاری در کشور سوئد ۶۰۰ هزار کرون معادل ۱۵۰ هزار دلار می باشد. یکی از مفاد کشور سوئد در رابطه با راه اندازی کسب و کار این است که ۵۱% سهام شرکت باید به نام فردی باشد که تابعیت این کشور را دارد. امکان داشتن ۱۰۰% سهام شرکت برای شخص وجود ندارد.

داشتن تجربه کافی در زمینه تخصص اداره کسب و کار و آشنایی کافی با زبان سوئدی یا انگلیسی و همچنین توانایی پشتیبانی مالی از خود و خانواده بیست‌وچهار ماه است که قابلیت تمدید برای دو سال دیگر را نیز داراست.

اگر در این چهار سال قادر باشید شرایط و مجوزهای لازم جهت راه‌اندازی کسب‌و‌کار را به اداره مهاجرت سوئد ارائه به شما اقامت دائم داده خواهد شد که مسیر کسب گذرنامه را هموار خواهد کرد.

مهاجرت از طریق تولد

شهروندی سوئد، طبق قاعده خون می باشد. خون به معنای این است که شهروند یا تابعیت فرد به دلیل نسبت به پدر یا مادر خود است و پس از به دنیا آمدن، تابعیت پدر یا مادر خود را اخذ می‌نماید. به طور کلی، کودکان متولد شده در سوئد از والدین خارجی هنگام تولد ،تابعیت سوئد را نمی گیرند.

تابعیت از طریق تولد در کشور سوئد مشمول شرایط زیر می باشد:

 1. اگر مادر، شهروند یا تبعه سوئد باشد، تابعیت مادر به فرزند سرایت می کند. مادر سوئدی به طور خودکار تابعیت را به کودکش می دهد حتی اگر فرزند در یک کشور دیگر به دنیا آید.

 2. اگر مردی سوئدی است با یک زن خارجی ازدواج کند، فرزند آنها سوئدی به شمار می آید. حتی اگر کودک آنها خارج از کشور سوئد متولد شده باشد.

 3. در صورتیکه خارج از سوئد، یک مرد شهروند سوئدی از یک زن خارجی صاحب فرزند شود و این دو ازدواج نکرده باشند، اگر تا قبل از ۱۸ سالگی پدر و مادر با یکدیگر ازدواج رسمی کنند کودک می تواند تابعیت کشور سوئد را اخذ نماید.

سوئد عضو اتحادیه اروپا است. بر این اساس، شهروندان سوئدی می توانند به صورت آزادانه در هر کشوری که بخشی از اتحادیه اروپا است، مسافرت کنند.

مشکلات مهاجرت به سوئد

از سختی های مهاجرت به سوئد می توان به  آب و هوای سرد این کشور و سرد مزاج بودن مردم این کشور اشاره کرد و از آنجا که مردم سوئد با افرادی که با زبان سوئدی آشنا هستند سریع‌تر ارتباط برقرار می کنند یادگیری این زبان نیز توسط مهاجران ضرورت پیدا می کند. هزینه های بالای زندگی به خصوص در استکهلم نیز از بزرگترین عیب های مهاجرت به سوئد می باشد

شرایط و هزینه مهاجرت به سوئد

مهاجرت کاری

 • داشتن دانش کافی زبان سوئدی
 • حداقل سرمایه ۳۰۰ میلیون تومان برای هر نفر
 • سابقه کار مرتبط ۲ تا ۳ ساله
 • داشتن دعوتنامه کاری در سوئد با حداقل حقوق ماهانه برابر با ۱۳,۰۰۰ کرون سوئد
 • داشتن ویزای کار

شرایط لازم برای مهاجرت تحصیلی

 • حداقل سرمایه ۸,۳۷۰ کرون سوئد
 • داشتن نامه پذیرش تحصیلی تمام وقت از دانشگاه یا کالجی معتبر
 • تسلط به زبان انگلیسی یا سوئدی
 • داشتن ویزای تحصیلی

شرایط لازم برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

 • حداقل سرمایه ۱۰۰,۰۰۰ یورو 
 • مدارک مربوط به تمکن مالی
 • تخصص لازم در حرفه مورد نظر
 • داشتن دانش کافی زبان انگلیسی و سوئدی
 • ویزای اقامت سوئد

بهترین روش مهاجرت به سوئد برای ایرانیان

برای مهاجرت به سوئد راه های زیادی وجود دارد که هیچ یک از آن ها از نظر سختی و آسانی اولویت ندارند. اکثر مردم معتقدند مهاجرت کاری به سوئد بهترین و آسان ترین روش مهاجرت است، ولی حقیقت این است که افراد باید با توجه به شرایط و اهداف خودشان بهترین و مناسب ترین راه را برای مهاجرت انتخاب کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه امور مهاجرتی و اخذ انواع ویزا می توانید با کارشناسان مجرب موسسه مهاجرتی مهاجرت با ما تماس بگیرید و کلیه اطلاعات را دریافت نمایید.

همه چیز درباره مهاجرت به سوئد

شما باید توجه داشته باشید که اعطای شهروندی و مهاجرت به سوئد یک شرط اصلی و کلی دارد که همه باید آن را داشته باشند و آن هم فراگیری زبان سوئدی است. در ادامه مطلب فرآیند اخذ اقامت دائم و شهروندی به صورت کامل توضیح داده می شود. قبل از درخواست شما باید تمامی شرایط و مدارک مورد نیاز برای اخذ شهروندی در سوئد را فراهم کنید. اگر شما دارای فرزندانی زیر ۱۸ سال باشید که در حال زندگی در سوئد باشند، آن ها می توانند تابعیت این کشور را دریافت کنند. شما برای قرار دادن فرزندانتان در این پروسه باید خودتان از آن ها به صورت ویژه مراقبت کنید و یا با رضایت آن ها، این کار را به یک والدین مناسب بسپارید.

اگر فرزندان خود را در این پروسه قرار می دهید، باید مواردی را در نظر داشته باشید:

کاملا لازم و ضروری است که برای هر کدام از آن ها به صورت کامل و با جزئیات به صورت مجزا درخواست دهید. برای تبدیل شدن به یک شهروند سوئدی، کودکان ۱۲ ساله به بالا باید خود رضایت دهند و درخواست را امضا کنند. اگر فرزندان شما در سوئد متولد شده اند لازم است برای درخواست خود یک سند مبتنی بر ضمانت شما برای مراقبت از آن ها نیز ارائه کنید. در این فرآیند شما برای اخذ شهروندی کودکان در سوئد نیازی به پرداخت پول ندارید.

شما باید همراه با درخواست خود، اسناد زیر را نیز برای اخذ اقامت دائم و مهاجرت به سوئد ارائه کنید:

 

✔ گذرنامه یا پاسپورت معتبر و کارت شناسایی مربوط به ملیت اصلی شما

✔ تمام مدارک مربوط به هویت و ملیت اصلی شما

✔ اسناد سفر شما به سوئد و پاسپورت خارجی سوئدی

✔ اگر شما شهروند و یا عضو خانواده یکی از افراد دارای ملیت کشورهای اتحادیه اروپا هستید، تعدادی مدارک اضافی نیز ارسال کنید.

✔ یک آدرس ایمیل معتبر داشته باشید

✔ از همان ابتدای درخواست باید بتوانید برای انجام مراحل پرداختی مهاجرت به سوئد، از طریق کارت بانکی و یا درگاه های پرداخت آنلاین بانکی اقدام کنید.

✔ قبل از ارسال درخواست، شما باید به یکی از ادارات مربوط به امور مهاجرت سوئد مراجعه کرده و از آن ها بخواهید تا فرآیند شما را رسیدگی کنند.

✔ سوالاتی درباره گذرنامه و شناسنامه ملیت اصلی شما از شما پرسیده خواهد شد؛ پس حتما آن ها را با خود به همراه داشته باشید.

✔ هنگامی که درخواست خود را به صورت آنلاین ارسال می کنید باید دقت داشته باشید که حتی الامکان نسخه چاپی آن را نیز در دست داشته باشید. در غیر این صورت ظرف مدت زمان چند هفته، این درخواست به صورت چاپی به آدرس ثبت شده شما می رسد.

شما باید برای مهاجرت به سوئد درخواست خود را به آدرس Medborgarskapsenheten601 70 Norrköping Migrationsverket ارسال کنید. از آنجا که شما مدارک اصلی خود را ارسال می کنید باید ایمیل تایید شده خود را نیز ارسال کنید.

شما همچنین می توانید برای اطمینان از روند و نتیجه بررسی درخواست شهروندی خود، به ادارات مربوط در این زمینه مراجعه کنید.

مهاجرت به سوئد

نتیجه گیری

در این مقاله به بررسی شرایط اخذ اقامت کانادا پرداختیم. این اقامت موقعیتی است که به کسی که شهروند کانادایی نیست اجازه زندگی و کار در این کشور را بدون محدودیت زمانی برای اقامت خود اعطا می کند. متقاضی برای اقامت دائم می تواند یکی از چندین برنامه مهاجرتی کانادا را انتخاب و از این طریق برای اقامت این کشور اقدام کند.

سوالات متداول

اوپسالا و لاند، از معروفترین شهرهای دانشگاهی این کشور هستند

واحد پولی آن کرون می باشد

مهاجرت کاری به سوئد
مهاجرت تحصیلی به سوئد
مهاجرت از طریق ازدواج
مهاجرت از طریق سرمایه گذار
مهاجرت از طریق تولد

کاریابی در سوئد از معتبرترین راه های مهاجرت به کشور سوئد است

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن