مشاوره رایگان

02128111107

مهاجرت به استرالیا از طریق کار

مهاجرت به استرالیا از طریق کار

مهاجرت به استرالیا از طریق کار

مهاجرت به استرالیا از طریق کار موضوعی است که در این مقاله به آن پرداخته ایم ، اگر شما هم قصد مهاجرت به استرالیا دارید همراه ما باشید.

دنیا مملو از افرادی است که به‌ دنبال مهاجرت از طریق تخصص خود هستند. اکثر کشورهای پیشرفته دنیا نیز به همه نوع شغل نیاز داشته و خواهان به خدمت گرفتن افراد واجد شرایطی هستند که بتوانند نیازهای صنایع خود را تأمین کنند. از میان کشورهایی که بیشترین امتیاز را برای افراد جویای کار قائل می‌شوند، می‌توان از استرالیا نام برد. استرالیا با دارا بودن بازار جذاب داخلی و البته شرایط اعطای اقامت آسان به افراد جویای کار، همواره مورد توجه این دسته از افراد بوده است. شما می‌توانید با مهاجرت به استرالیا از طریق کار اقامت دائم کسب کرده و از مزایای شهروندی این کشور بهره‌مند شوید. ضمنا کشور استرالیا به دلیل داشتن قوانین مخصوص برای دریافت ویزای اقامت خانواده فرد شاغل در این کشور، از بهترین مقصدها برای کارکردن محسوب می‌شود.

آنچه در این مقاله میخوانید :

بهترین راه‌ها برای مهاجرت به استرالیا

برای مهاجرت به استرالیا از طریق کار شما چند راه دارید. یک فرد متقاضی باید با در نظر گرفتن شرایط خود و البته میزان تمکن مالی با تکیه بر سوابق کاری و حوزه تخصص خود، سعی در انتخاب بهترین راه برای مهاجرت به این کشور داشته باشد.

یک‌سری افراد به دنبال سرمایه‌گذاری در کشور کانگوروها هستند تا بتوانند پس از گسترش کسب و کار خود اقامت دائم و تابعیت این کشور را دریافت کنند. دسته دیگری از متقاضیان هم به دنبال  درکنار فرزندان خود بودن هستند.

همچنین راه‌‌‌های دیگری نیز برای اخذ ویزای این کشور سرسبز و پرمتقاضی وجود دارد. یکی دیگر از این راه‌ها ازدواج کردن با یکی از تبعه کشور استرالیا است. همینطور از دیگر روش های دریافت ویزای این کشور دریافت اقامت برای تحصیل و یا طی کردن روند درمانی است.

برای آن دسته از افرادی که سابقه کاری داشته و به دنبال ادامه فعالیت‌های خود در کشور استرالیا هستند، ویزای کار پیشنهاد می‌شود. درواقع، ویزای کار استرالیا مخصوص کسانی است که سرمایه زیادی ندارند اما می‌توانند با پیدا کردن کار در این کشور با توجه به میزان دانش خود به اقامت دائم در کشور استرالیا دست پیدا کنند.

درباره  استرالیا بیشتر بدانیم ——-> مهاجرت به استرالیا

مزایای مهاجرت تحصیلی و تحصیل در خارج از کشور

انواع ویزای کار استرالیا

کشور استرالیا دارنده یکی از بیشترین روش‌های اخذ ویزا در سرتاسر جهان است. دولت این کشور همیشه سعی داشته تا موقعیت اقتصادی و البته سطح دانش علمی کشورش را ارتقا داده و به بالاترین میزان برساند. به همین منظور علاوه بر سرمایه‌گذاری که یکی از راه‌های دریافت ویزای این کشور است، ویزای کار هم از بهترین و البته اصولی‌ترین راه‌ها برای دریافت اقامت این کشور به شمار می‌رود.

انواع ویزای کار استرالیا عبارتند از:

1.    ویزای کلاس 189 برای افراد مستقل جویای کار

یکی از بهترین راه ‌ها برای ورود به این کشور دریافت ویزای کلاس 189 است. چرا که شما با دریافت این ویزا از همان ابتدا اقامت دائم این کشور را کسب کرده و هیچگونه وابستگی نسبت به هیچ ارگان یا ایالت و شخصی نخواهید داشت.از ویژگی های این ویزا هم باید گفت که شما پس از مهاجرت به استرالیا از طریق کار با دریافت ویزای 189، به دلیل دریافت اقامت دائم این کشور، کاملا یک شهروند استرالیا تلقی شده و از تمام حقوق یک شهروند بهره‌مند می‌شوید.

2.    مهاجرت به استرالیا از طریق کار با ویزای 190

برای کسانی که یک ایالت اسپانسر آن‌ها شده است، دریافت ویزای 190 بهترین کار ممکن تلقی شده و پس از یک سال کار در کشور استرالیا قادر خواهند بود تا اقامت دائم این کشور را اخذ کنند. در ضمن در رابطه با این نوع ویزا باید گفت که به افراد واجد شرایط دو سال ویزای اقامت موقت این کشور داده می‌شود.

این افراد همانطور که گفته شد، با یک سال کار کردن در این کشور موفق خواهند شد تا به سادگی هرچه تمام‌تر تابعیت و اقامت دائم این کشور را دریافت کنند.

باید به این موضوع اشاره کرد که ویزای 190 استرالیا کمی محدودیت برای فرد متقاضی آن ایجاد می‌کند. یعنی اینکه فردا دارای این ویزا باید فقط به ایالتی رفته و اقامت داشته باشد که اسپانسر دریافت ویزای او شده است. البته برای اقامت در آن ایالت مجاز است تا در هر شهری که مایل باشد زندگی کند. پس از ویزای 189 که بهترین ویزا برای دریافت اقامت این کشور است، ویزای 190 پیشنهاد ویژه ما به شماست.

3.    ویزای ساب کلاس 489

این نوع ویزا یک پله از ویزای 190 پایینتر است. به این معنی که شما علاوه بر اینکه فقط حق زندگی در یک ایالت مشخص را خواهید داشت، ایالت اسپانسر خود را هم انتخاب نمی‌کنید، بلکه این ایالت است که شما را انتخاب خواهد کرد. در برخی موارد هم محدوده اقامت برای متقاضی انتخاب شده و او ملزم به زندگی و اقامت در آن محدوده یا شهر مخصوص است.

شما با مهاجرت به استرالیا از طریق کار با دارا بودن ساب کلاس 190 اقامت موقت 4 ساله را دریافت می‌کنید. از این مدت 4 سال شما موظف هستید تا 2 سال آن را مشغول به کار باشید که از واجدان شرایط دریافت تابعیت استرالیا به حساب بیایید.

مهاجرت به استرالیا از طریق کار حتما نیازمند سابقه کاری است و این سابقه فقط مخصوص این نوع ویزای 489 نیست. ضمنا شما باید اثبات کنید سابقه کاری که دارید درست بوده و حقیقت دارد. یکی از راه‌های اثبات سابقه کاری، ارائه سابقه بیمه شما به سفارت استرالیا و دولت آن است.

از دیگر ویژگی‌های این ویزا، عدم نیاز به مدرک تحصیلی مرتبط به کار آن است. البته این به این معنی نیست که شما به راحتی هرچه تمام‌تر می‌توانید اقامت این کشور را اخذ کنید. اگر شما مدرک تحصیلی مرتبط با شغل پذیرفته شده را ندارید، باید در زمینه آن شغل، سابقه کاری را داشته باشید و حتما آن را اثبات کنید. از دیگر کارهای لازم ارسال سوابق کاری و البته باقی مدارک مورد نیاز به یک ارگان و یا سازمان در کشور استرالیا است تا سطح شما بررسی کنند و متناسب با آن به شما گفته خواهد شد که سطح شما معادل با چه مدرکی خواهد بود.

امتیازات مورد نیاز برای دریافت ویزای 489 استرالیا

شما برای دریافت ویزای 489 و مهاجرت به استرالیا از طریق کار باید حداقل 50 امتیاز به صورت جداگانه و همینطور 10 امتیاز جدا هم از طرف اسپانسر دیافت کنید تا حداقل امتیازات شما به 60 برسد. برای دریافت این 50 امتیاز باید سنی کمتر از 50 سال داشته باشید. داشتن حداقل نمره آیلتس 6 به عنوان یکی از ملزومات شمره شده و هیچگونه امتیازی را در پی نخواهد داشت.

همچنین مدارک فرد متقاضی باید در سازمان ارزشیابی مخصوصی که در استرالیا قرار دارد، بررسی شود. درخواست‌‌دهنده این ویزا باید برای دریافت یک اسپانسر ایالتی دست به کار شود. در رابطه با ایالت‌ها هم باید به این نکته اشاره کرد که هر ایالت در استرالیا به مشاغل خاصی نیاز دارد که لیست آن را منتشر کرده است.

به عنوان مثال ایالت ویکتوریا استرالیا برای رشته‌های مهندسی به انواع مهندسی‌های عمران و یا نقشه‌کشی، مهندسی مکانیک و مهندسی معدن نیاز دارد. یا مثلا دولت استرالیا در زمینه‌های بیولوژیک و علوم به دانشمند کشاورزی، ریاضی‌دان و شیمی‌دان توجه ویژه‌ای می‌کند.

4.    ویزای 491

افرادی روی به دریافت این نوع ویزا می‌آورند که در دریافت انواع ویزای قبلی موفق نبوده‌اند. این ویزا یکی از محدودترین روش‌های مهاجرت به استرالیا از طریق کار است که علاوه بر قوانین ویزای 489، محدودیت‌های بیشتری را هم در پی دارد. شما با دارا بودن این ویزا می‌پذیرید که دولت قادر است تا برای شما یک شهر خاص کم جمعیت را برای اقامت انتخاب کند.

5.    ویزای 887 برای مهاجرت به استرالیا از طریق کار

این ویزا فرق چندانی با نوع قبلی خود ندارد. تنها فرق اصلی آن‌ها به این برمی‌گردد که شما برای دریافت این ویزا باید حداقل 2 سال در یکی از شهر‌های کم جمعیت این کشور زندگی کرده باشید. ضمنا باید در نظر داشته باشید که برای مهاجرت به استرالیا از طریق کار و ویزای 887 این کشور شما باید تضمینی را به دولت این کشور بدهید تا در همان شهر کم جمعیت اقامت دائمی خود را داشته باشید.

6.    مهاجرت به استرالیا از طریق کار  با دریافت ویزای ساب کلاس 191

قوانین مرتبط ویزای 191 هنوز اجرا نشده است و قرار است تا از سال 2022 جایگزین ویزای 887 شود. در واقع این ویزا تفاوت‌هایی با نوع قبلی خود دارد که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت. اولین فرق این دو مدل ویزا آن است که شما برای دریافت اقامت دائم این کشور باید حداقل 3 سال در یکی از این شهرهای کم جمعیت اقامت داشته باشید. البته باید به این هم اشاره کرد که شما دیگر ملزم به اقامت در همان شهر کم جمعیت نخواهید بود. این ویزا قرار است از نوامبر سال 2022 اجرایی شود و مطمئنا یکی از پر متقاضی‌ترین زمینه‌ها در راستای اقامت خواهد بود.

7.    ویزای تعطیلات 417

بسیاری از افراد دوست دارند تا در زمان تعطیلات کاری کشور خود به کشوری دیگر بروند و درکنار کار تعطیلات خود را هم بگذرانند. ویزای 417 مخصوصا این دسته از افراد است که با داشتن آن می‌توانند در دوران تعطیلات کاری بزرگ این کشور، ویزای گفته شده را دریافت کنند و در کنار تعطیلات خود، به کارکردن برای تأمین هزینه‌های خود بپردازند. با مهاجرت به استرالیا از طریق کار و همینطور دارا بودن ویزای تعطیلات 417 قادر خواهید بود تا به راحتی هرچه تمام‌تر از تعطیلات خود لذت برده و از پس هزینه‌های نه چندان بالای این کشور برای زندگی بر بیایید.

8.    مهاجرت به استرالیا از طریق کار  برای دریافت ویزای 462

این ویزا که در دسته ویزای کار نیز قرار می‌گیرد، به شما این امکان را می‌دهد تا در مدت زمان یکسال در این کشور کار کنید و البته خوشگذرانی را هم در کنار کار خود داشته باشید. در باقی موارد نیز شامل امکانات و خدماتی است که در اختیار مهاجر با ویزای 417 قرار داده می‌شود، فرق چندانی ندارد و تقریبا یکسان است.

9.    ویزای ساب کلاس 186

این مدل ویزا هم از گزینه‌های بسیار کارآمد برای اخذ ویزای استرالیا است. درواقع، شما برای دریافت ویزا 186 باید در کشور خود و به صورت آنلاین، شغل مربوط به تخصص خود را در این کشور پیدا کنید. سپس با گذشت 6 ماه از آن، می‌توانید درخواست این نوع ویزا را تحویل سفارت این کشور بدهید. البته باید در نظر داشته باشید که برای مهاجرت به استرالیا از طریق کار و ویزای 186، باید شغلی که انتخاب کرده‌اید در لیست مشاغل مربوط به آن سال کشور استرالیا وجود داشته باشد. در غیر این صورت در دریافت این ویزا به مشکل برخواهید خورد.

10. ویزای مهاجرت اسپانسر 187

این ویزا درست مانند ویزای 186 است و شما پس از پذیرفته شدن در شغل مورد نظر خود، پس از گذشت 6 ماه می‌توانید برای دریافت این ویزا اقدام کنید. البته تنها فرق این نوع با مدل قبلی این است که در مدل 187 شما باید موقعیت شغلی خود را در یکی از مناطق کم جمعیت این کشور انتخاب کنید. حتی با وجود این محدودیت‌ها، مهاجرت به استرالیا از طریق کار یکی از پرمتقاضی‌ترین روش‌هاست که  می‌تواند آینده شما را در این کشور تضمین کند.

11. ویزای Global talent برای مهاجرت به استرالیا از طریق کار

در سرتاسر دنیا نخبگانی وجود دارند که به دنبال دریافت اقامت در کشورهای مختلف می‌گردند. اگر شما هم از این دسته هستید، می‌توانید با دریافت این نوع ویزا به راحتی هرچه تمام‌تر ویزای خود را دریافت کنید.

از آنجایی که این ویزا برای افرادی خاص صادر می‌شود، پس امکاناتی خاص هم در اختیار آن‌ها گذاشته شده و نخبگان را ترغیب به زندگی در این کشور می‌کند. این امکانات ویژه از جمله دریافت اقامت دائم درست از لحظه ورود به این کشور و همینطور امکان ادامه تحصیل در استرالیا و برخوردار بودن از تخفیفات شهریه هستند که باعث ایجاد انگیزه زیادی در یک نخبه برای ماندن در استرالیا می‌شود. شما با مهاجرت به استرالیا از طریق کار به عنوان یک نخبه بسیار مورد توجه این کشور قرار خواهید گرفت و مجاز هستید تا از تمام سیستم‌های درمانی این کشور نیز به صورت رایگان بهره ببرید.

مقاله پیشنهادی ——-> ویزای 186 استرالیا

امتیازات لازم برای مهاجرت به استرالیا از طریق کار

مهاجرت-به-استرالیا-از-طریق-کار

همانطور که پیش‌تر اشاره کردیم، برای اخذ اقامت و دریافت ویزای استرالیا نیاز دارید تا امتیازاتی را به دست آورید. در این بخش قصد داریم تا شیوه امتیازدهی این کشور را با شما بررسی کنیم. در استرالیا امتیازدهی به خیلی موارد از جمله سن و دانش زبان انگلیسی بستگی دارد.

در این بخش به امتیازات مورد نیاز باری بهترین ویزای کار یعنی ویزای 189 خواهیم پرداخت. پس برای اطلاع از سایر شرایط مهاجرت به استرالیا از طریق کار با ما همراه باشید. افرادی که قصد دارند تا در این کشور کار کنند، اگر سنی بین 18 تا 25 سال داشته باشند، 25 امتیاز دریافت کرده و همینطور برای افراد بین 25 الی 33 میزان امتیازات تا 30 هم افزایش پیدا می‌کند.

همچنین 25 امتیاز هم برای افراد واجد شرایط بین 33 تا 40 در نظر گرفته شده و کمترین میزان امتیاز یعنی 15 هم برای متقاضیان بالای 40 سال است. در سطح دانش زبان انگلیسی هم برای آیلتس 6 و تافل معادل با آن هیچ امتیازی در نظر گرفته نشده است. اما برای نمره 7 الی 8 نیز امتیازاتی در نظر گرفته شده و برای نمره 8 الی 10 نیز 20 امتیاز به کارنامه نمرات فرد متقاضی اضافه می‌شود.

کشور استرالیا برای سابقه کاری که مربوط به خارج از این کشور است هم امتیاز قائل می‌شود. برای سابقه کار کمتر از 3 سال بدون امتیاز اما برای بین 3 الی 5 سال، 5 امتیاز ارزشمند را به فرد اختصاص می‌دهد. همچنین برای سابقه کار 5 الی 8 سال 10 امتیاز و برای بیتشر از آن 15 امتیاز به فرد اعطا می‌شود.

اما برای سابقه کاری که در داخل این کشور باشد، کمی قضیه فرق می‌کند. برای آن دسته از  متقاضیانی که سابقه کار از 1 تا 3 سال را دارا هستند، 5 امتیاز و برای 3 الی 5 سال نیز 10 امتیاز را قائل می‌شوند. همچنین برای سابقه کار بین 5 تا 8 سال هم 15 پوئن مثبت و برای بیشتر از 8 سال نیز 20 امتیاز بسیار گرانبها را به متقاضی می‌دهند.

شما با مدرک تحصیلی خود هم می‌توانید امتیازات دیگری را کسب کنید. برای مدرک دکتری 20 امتیاز و برای لیسانس هم 15 امتیاز شامل شما خواهد شد. همچنین برای مدرک فوق دیپلم هم 10 امتیاز و در آخر برای حداقل 2 سال تحصیل در این کشور هم 5 امتیاز به شما تعلق خواهد گرفت.

البته موارد دیگری هم وجود دارند که شما با دارابودن آن‌ها امتیازات اضافه دیگری را دریافت خواهید کرد. برای تحصیل در مناطق کم جمعیت این کشور 5 امتیاز و همینطور برای دارا بودن یک اسپانسر ایالتی هم 10 امتیاز شیرین نصیب شما خواهد شد.

مقاله پیشنهادی ——-> انواع ویزا استرالیا

مشاغل مورد نیاز استرالیا در سال 2021

مشاغل مورد نیاز استرالیا در سال 2021

برای برخی از انواع خاص ویزا که قبل‌تر به آن‌ها پرداخته شد، نیاز دارید تا شغلی متناسب با نیازهای شغلی این کشور داشته باشید که پذیرفته شوید. ضمنا برای مهاجرت به استرالیا از طریق کار، نیاز است تا در رابطه با این مشاغل نکاتی را بدانید که روزی روزگاری در آن کشور بابت آینده شغلی خود دچار سردرگمی نشوید. درست مانند خیلی از کشورها استرالیا با توجه به پیشرفت علم نیاز دارد تا با این علم همسو شده و در جهت پیشرفت قدم بردارد.

یکی از مشاغل مورد نیاز این کشور برنامه‌نویسی نرم‌افزار است. البته استرالیا به توسعه دهندگان برنامه‌ها هم بسیار نیاز دارد تا بتوانند در کنار برنامه نویسان در این کشور کار کنند.

همچنین با توجه به  کرونا و جولان آن در استرالیا، این کشور بیشتر از هر موقع دیگری به پرستار نیاز دارد. ضمنا علاوه بر پرستاران بیمارستانی، جای خالی پرستارانی که از سالمندان مراقبت می‌کنند هم بسیار حس می‌شود. البته در کنار این پرستاران، پزشک عمومی هم از نیازهای این کشور در سال 2021 به شمار می‌رود.

شاید باورتان نشود اما استرالیا در لیست مشاغل مورد نیازش در سال 2021، رانندگی کامیون را هم قرار داده و از رانندگان کامیون سرتاسر دنیا درخواست دارد تا در این کشور کار کنند و در آخر، این کشور به معلمان هم نیاز مبرم دارد تا بتوانند علم روز را به فرزندان این کشور تدریس کنند.

دولت استرالیا در لیست نیازهای خود نیاز به دستیاران فروش و البته مدیران تبلیغات را اعلام کرده است. همینطور نیاز به منشی عمومی و مسئولان روابط عمومی هم در این کشور بسیار محسوس است. دانستن مشاغل مورد نیاز برای مهاجرت به استرالیا از طریق کار پروسه بسیار پیچیده‌ای است که باید در مقوله‌ای جداگانه به آن پرداخت. ما در این بخش فقط به بیشترین نیازهای این کشور در سال 2021 توجه کردیم.

مقاله پیشنهادی ——-> جاب آفر استرالیا

میزان حقوق دریافتی در استرالیا

در استرالیا میزان دریافتی افراد از اواسط سال 2018 افزایش پیدا کرده و به طور متوسط سالانه به مبلغ چشمگیر 82 هزار و 436 دلار می‌رسد. ضمنا این میزان حقوق بدون در نظر گرفتن اضافه‌کاری و پاداش‌های آن‌ها می‌باشد.

همچنین باید در نظر داشته باشید که در استرالیا میزان حقوق دریافتی زن و مرد برابر نیست. در این کشور دریافتی سالانه یک خانم حدودا 10 هزار دلار کمتر است. اگرچه این میزان حقوق برای هم مرد و هم زن برای کار کردن در شیفت‌های تمام‌ وقت می‌باشد. البته شما با مهاجرت به استرالیا از طریق کار ممکن است تا چند سال اول به این میزان دریافتی نداشته باشید.

نتیجه گیری

کشور استرالیا همواره راه‌های بسیار متنوعی را برای متقاضیان مهاجرت به این کشور ارائه می‌دهد. برای افراد جویای کار هم روش های متنوعی پیش پای آن‌ها قرار داده شده تا بتوانند برای کار در این کشور اقدام کنند.

استرالیا برای هر نوع ویزا کف امتیازاتی را تعیین کرده است که متقاضیان باید برای واجد شرایط بودن، مجموع امتیازات خود را به کف امتیازات خواسته شده این کشور برسانند. همچنین در نظر داشته باشید که برای هر نوع ویزا میزان توزیع امتیازات کمی متفاوت است و شما باید با توجه به نیاز خود به هر ویزا امتیازات مربوط به آن را بررسی کنید.

از دیگر نکات قابل ذکر این است که میزان حقوق دریافتی در این کشور به طور متوسط حدودا 84 هزار دلار است که برای یک زندگی در رفاه کامل مناسب می‌باشد. در آخر هم باید به این موضوع پرداخت که شما با مهاجرت به استرالیا از طریق کار با توجه به نوع ویزای خود ابتدا ممکن است ویزای اقامت موقت دریافت کنید ولی پس از گذشت چند سال تابعیت این کشور به شما اعطا می‌شود.

سوالات متداول

برنامه نویسی نرم افزار ، پرستار ، توسعه دهندگان برنامه ، پزشک عمومی ، معلم ، دستیار فروش و مدیران تبلیغات و…

به طور متوسط سالانه به مبلغ چشمگیر 82 هزار و 436 دلار می‌رسد. ضمنا این میزان حقوق بدون در نظر گرفتن اضافه‌کاری و پاداش‌های آن‌ها می‌باشد.

 

بله حقوق دریافتی برای شیف های تمام وقت برای خانم ها 10 هزار دلار کمتر از آقایان است.

🔍سوالات خود را درباره مهاجرت به استرالیا از طریق کار از ما بپرسید

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن