مشاوره رایگان

02128111107

مهاجرت به فرانسه

مهاجرت به فرانسه

مهاجرت به فرانسه

کشور فرانسه مکانی بسیار شگفت انگیز برای مهاجرت است. با داشتن غذاهای بسیار خوشمزه تا تاریخ و فرهنگ بسیار غنی و باورنکردنی، همیشه در این کشور چیزی برای انجام و دیدن وجود دارد. اما مهاجرت به فرانسه با سفر توریستی به این کشور می تواند مقداری تفاوت داشته باشد. اگر قصد مهاجرت به این کشور را به عنوان مهاجر داشته باشید، در این مقاله همه چیزهایی را که شما باید بدانید، برای شما فراهم کرده ایم.

در مورد فرانسه

در مورد فرانسه
در مورد فرانسه

فرانسه کشور بسیار زیبایی است که در غرب اروپا قرار گرفته و پایتخت آن شهر پاریس است. این کشور یکی از بهترین اقتصاد های اروپا را در اختیار داشته و این مهاجران بسیاری را از سراسر دنیا به این کشور جذب کرده است. کشور فرانسه یکی از پر جمعیتترین کشورهای اروپایی است و با داشتن شرایط بسیار عالی برای زندگی از جمله خدمات اجتماعی مناسب، دموکراسی بسیار زیاد و شرایط مطلوبی که برای شهروندان ایجاد کرده است به یکی از بهترین کشورها برای زندگی و مهاجرت تبدیل شده است. یکی از عواملی که سالانه باعث جذب مهاجران زیادی به فرانسه از طریق تحصیل می‌شود این است که فرانسه دارای فرهنگ و تاریخی بسیار غنی است. این کشور در طول تاریخ مهد دانشمندان و هنرمندان بسیار معروفی بوده است که همین عامل فرانسه را به یکی از بهترین مقاصد برای دانشجویان رشته هنر تبدیل می‌کند. علاوه بر این مدارس و دانشگاه‌های فرانسه از کیفیت بسیار بالایی برخوردارند و سیستم آموزشی این کشور بسیار کارآمد است. دانشگاه‌های کشور فرانسه سالانه بورسیه‌های تحصیلی مختلفی را در بسیاری از رشته‌ها به دانشجویان خارجی اختصاص می‌دهند که فرصت خوبی را برای تحصیل رایگان دانشجویان بین‌المللی و مهاجرت به فرانسه فراهم کرده است.

همچنین فرانسه یکی از مقاصد مهم توریستی دنیاست و سالانه میلیون‌ها توریست را از سراسر جهان به خود جذب می‌کند. بناهای تاریخی زیبا و چشمگیر، موزه‌های مختلف و سرگرم‌کننده، تئاترها و اپراهای مشهور و شهر بسیار زیبای پاریس و سواحل بسیار زیبا در جنوب، این کشور را به انتخابی فوق‌العاده برای مسافرت و تفریح تبدیل کرده است.

فرانسه در سال‌های گذشته با قرارگرفتن در صدر صادرات کالا در اروپا به یکی از مکان‌های استراتژیک برای تاجران تبدیل گردید. مهاجرت به فرانسه فقط این نیست که شما بلیط هواپیما رزرو کنید و با کوله‌پشتی خود قصد مهاجرت به این کشور را داشته باشید. برای کشف مهمترین کارهایی که باید پیش از رفتن به این کشور انجام دهید، این مطلب را مطالعه بفرمایید.

مقاله پیشنهادی ——-> کشور فرانسه

روش‌های مهاجرت به فرانسه

روش‌های مهاجرت به فرانسه

برای کسانی که قصد مهاجرت به فرانسه دارند لازم است تا انواع راه‌های مهاجرت به این کشور را بدانند تا بتوانند با توجه ‌به شرایط خود تصمیم بگیرند و راه مناسب خود را انتخاب کنند. جهت مهاجرت به کشور فرانسه راه‌های گوناگونی وجود دارد که در ادامه شما را با آن‌ها آشنا می‌کنیم.

انواع روش‌های مهاجرت به فرانسه شامل راه‌های زیر است:

_ مهاجرت به کشور فرانسه از راه تحصیل

_ مهاجرت کاری به فرانسه

_ مهاجرت به کشور فرانسه از راه پناهندگی

_ مهاجرت به کشور فرانسه از راه ازدواج

_ مهاجرت به کشور فرانسه از راه سرمایه‌گذاری

_ مهاجرت به کشور فرانسه از راه تولد

_ مهاجرت خود حمایتی به فرانسه

در ادامه مطلب هرکدام از این روش‌ها را به طور کامل توضیح می‌دهیم تا بتوانید بهترین راه را انتخاب کنید.

مهاجرت به فرانسه از طریق کار

مهاجرت به فرانسه از طریق کار

به جز برخی از شهروندان کشورهای اروپایی مانند سوئیس، اغلب مسافران خارجی برای مهاجرت کاری به فرانسه،  نیاز به ویزا دارند. اگر قصد دارید که بیش از سه ماه در فرانسه اقامت داشته و در این کشور کار کنید شما نیز برای اقامت در این کشور مجوز اقامت را باید کسب نمایید. مهاجرت به فرانسه از طریق ویزای کاری یکی از کم هزینه‌ترین راه‌هاست، زیرا شما به محض ورود به فرانسه و یک ماه کار کردن در آن جا حقوق دریافت می‌کنید. این کار شرایط ویژه خود را دارد که در ادامه آن را توضیح می‌دهیم.

 اگر بتوانید از یک کارفرما در فرانسه دعوت‌نامه بگیرید می‌توانید ویزای کاری بگیرید اما این تمام ماجرا نیست. طبق قوانین فرانسه یک کارفرما در صورتی می‌تواند به فردی خارج از فرانسه دعوت‌نامه کاری بدهد که آن شغل را سه ماه در فرانسه آگهی کرده باشد، اگر پس از سه ماه فرد فرانسوی مناسبی پیدا نشود، کارفرما باید کار را در اتحادیه اروپا آگهی کند و اگر مجدداً در کشورهای عضو اتحادیه فردی مناسب پیدا نشد، می‌تواند شغل را به شخصی خارج از فرانسه و اتحادیه اروپا بدهد.

پس از مهاجرت کاری به فرانسه شخص مهاجر می‌تواند پنج سال پس از ورود به فرانسه اقامت دائم بگیرد و برای تابعیت این کشور اقدام کند. لازم به ذکر است برای این که موفق شوید در فرانسه کار پیدا کنید نیاز است شرایطی از جمله سطح زبان فرانسوی خوب، دانش و تحصیلات و مهارت داشته باشید.

مجوز کار در فرانسه به اقامت شما ارتباط دارد. برای دریافت ویزای کاری شما باید پیشنهاد کاری نیز دریافت کرده باشید. برای اینکه بدانید چه ویزایی می تواند برای شما مناسب باشد راهنمای انواع ویزای فرانسه و مجوزهای اقامت در این کشور را در سایت ما بررسی نمایید. صرف نظر از ملیت یا شغل، تمام متقاضیان کار در این کشور باید ظرف سه ماه از زمان انتقال به این کشور ثبت نام کرده باشند. با دریافت پیشنهاد کاری شانس شما برای دریافت ویزای کار فرانسه افزایش می یابد. 

برای مهاجرت کاری به فرانسه شما باید مدارک زیر را به همراه داشته باشید:
_ گذرنامه معتبر

_ تکمیل فرم درخواست

_ تمکن مالی

_ مدرک زبان

_ تجربه کاری

_ مدرک تحصیلی

_ اثبات بیمه درمانی

مقاله پیشنهادی ——-> مهاجرت کاری به فرانسه

مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل

مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل

فرانسه از قدیم یکی از محبوب ترین کشور های جهان برای تحصیل بوده است. این کشور با داشتن یکی از برترین سیستم های آموزشی در اروپا در سالهای اخیر به یکی از برترین مقاصد اقتصادی در اروپا تبدیل گردیده است. برای آنکه شانس شما برای تحصیل در فرانسه افزایش یابد باید مدارک زبان و تحصیلی معتبری داشته باشید. برای بسیاری از دانشگاه های فرانسه شما باید مدرک زبان C1 نیز ارائه دهید. پس از دریافت پذیرش از دانشگاه در فرانسه شما می توانید برای دریافت ویزای تحصیلی فرانسه اقدام کنید.

دانشجویان می‌توانند برای مقاطع لیسانس، فوق‌لیسانس و دکترا در فرانسه تحصیل کنند. برای تحصیل در مقطع لیسانس لازم است متقاضی شرایطی از جمله دیپلم دوازده‌ساله و مدرک زبان C1فرانسه داشته باشد. برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس نیز داشتن مدرک لیسانس ضروری است. دانشجویان در این مقطع می‌توانند بورسیه تحصیلی بگیرند یا با هزینه شخصی در دانشگاه‌ها تحصیل کنند. همچنین دانشجویان می‌توانند به زبان انگلیسی یا فرانسه در دانشگاه آموزش ببینند و این حق انتخاب برای آنان وجود دارد که یکی از این دو زبان را انتخاب کنند. برای تحصیل در مقطع دکترا نیز امکان گرفتن بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان وجود دارد.

دانشجویان در کنار تحصیل در فرانسه اجازه کار هم دارند تا بتوانند هزینه‌های زندگی خود را مدیریت کنند. در مقاطع لیسانس و فوق‌لیسانس دانشجویان در هفته حدود 20 ساعت اجازه کار دارند و می‌توانند کارهای پاره‌وقت مختلفی انجام دهند و در مقطع دکترا نیز دانشجویان 40 ساعت در هفته می‌توانند کار کنند.

پس از گذراندن دوران دانشگاه و اتمام تحصیل در فرانسه، دانشجویانی که تمایل دارند در فرانسه بمانند می‌توانند یک اقامت ۱۲ ماهه بگیرند تا در این مدت به جستجوی کار بپردازند. این ویزا به ویزای جاب سیکر معروف است و اگر فرد در طول این ۱۲ ماه بتواند شغلی مرتبط با رشته تحصیلی خود پیدا کند، می‌تواند ویزای کاری بگیرد و پس از چند سال کار در فرانسه هم اقامت دائم فرانسه را اخذ کند.

یکی دیگر از راه‌های مهاجرت به فرانسه از طریق دوره‌های زبان است. متقاضیان این دوره می‌توانند قبل از تحصیل در دانشگاه‌های فرانسه، از طریق شرکت در دوره‌های زبان فرانسوی به فرانسه مهاجرت کنند و پس از اتمام دوره به طور رایگان در دانشگاه‌های فرانسه تحصیل کنند. این دوره‌ها به طور معمول در برخی مراکز خصوصی زبان و در بعضی دانشگاه‌های فرانسه برگزار می‌شود و هزینه شرکت در آنها حدود ۷۰۰۰ تا ۸۰۰۰ دلار است.

مقاله پیشنهادی ——-> اعزام دانشجو به فرانسه

مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه گذاری

اگر قصد مهاجرت سرمایه گذاری به فرانسه را دارید، اطمینان حاصل کنید که تمام شرایط و مدارک لازم برای مهاجرت به این کشور را با توجه به قوانین آن در اختیار دارید. با احداث یک شرکت کوچک، شما می توانید برای ویزای اقامت این کشور اقدام کنید. با سرمایه گذاری در فرانسه این امکان را ندارید که به صورت مستقیم شهروندی فرانسه را دریافت کنید. برای سرمایه گذاری در فرانسه شما باید چیزی در حدود 300،000 یورو سرمایه گذاری کرده باشید.

افتتاح حساب بانکی در فرانسه

افتتاح حساب بانکی در فرانسه

پس از دریافت ویزا و مجوز کار و تحصیل در فرانسه، یکی از مهمترین مراحل شما باز کردن حساب بانکی در این کشور است. داشتن یک حساب بانکی در فرانسه موجب می شود که پرداخت پول کارفرما به شما آسان گردد. در برخی موارد، برای پرداخت اجاره نیز باید حساب بانکی در فرانسه داشته باشید.

برای ایجاد یک حساب جدید، به گذرنامه یا شناسنامه، مجوز اقامت و مدرک اقامت نیاز خواهید داشت. دریافت کارت بانکی و دفترچه شما نیز چیزی در حدود ده روز طول خواهد کشید. برای گذراندن این ده روز مطمئن شوید که مقدار مناسبی یورو یا کارت بانکی بین المللی در دست دارید.

هزینه زندگی در فرانسه

هزینه زندگی در فرانسه
هزینه زندگی در فرانسه

میانگین هزینه خانواده چهار نفره در فرانسه چیزی در حدود 3،487 دلار بدون اجاره بها می باشد. هزینه های ماهانه یک نفر نیز در فرانسه چیزی در حدود 974 دلار بدون اجاره بها می باشد. هزینه زندگی در فرانسه به طور متوسط 10.99٪ بیشتر از ایالات متحده آمریکا می باشد. هزینه اجاره خانه نیز در فرانسه نیز چیزی در حدود 800 تا 1300 دلار در ماه است.

دیگر هزینه های زندگی در فرانسه در جدول زیر برای شما فراهم شده است.   

هزینه ها

دلار آمریکا  $

برق

48 دلار

مواد غذایی

600 دلار

گاز

59 دلار

اینترنت

32 دلار

حمل و نقل

175 دلار

تلفن همراه

20 دلار

بلیط سینما

19 دلار

بیمه درمانی

29 دلار

ناهار دو نفره

200 دلار

 

سیستم بهداشت و درمان فرانسه

سیستم بهداشت و درمان فرانسه

فرانسه دارای یک سیستم بهداشتی بسیار برجسته ای در اروپا می باشد. اما برای دسترسی به این سیستم باید بیمه درمانی بین المللی داشته باشید. اکثر افراد می توانند از طریق برنامه بیمه درمانی خود فرانسه تحت پوشش قرار گیرند. متقاضیان برای آن که تحت پوشش این برنامه قرار بگیرند، باید در CPAM  ثبت نام کرده باشند.

اگر پوشش دولتی بیمه درمانی شما کافی نیست، شما می توانید با یک برنامه بیمه درمانی خصوصی، نیز خود را تحت پوشش قرار دهید.

اجاره و خرید مسکن در فرانسه

اجاره و خرید مسکن در فرانسه

اگر قصد مهاجرت به فرانسه را دارید منتظر نمانید تا به این کشور برسید و سپس فکر کنید که می خواهید در کجا زندگی کنید. پیش از اقدام به تحقیق و جستجو بپردازید و ببینید که می خواهید در کجا زندگی کنید. شما می توانید تصمیم گیری کنید که قصد خرید یا اجاره خانه را دارید.

در کشور فرانسه بسیاری از مردم اجاره می دهند و اغلب برای مدت زمان طولانی از آپارتمان مبله در شهرها تا حومه شهر زندگی می کنند. برای زندگی در فرانسه گزینه های بسیاری را پیش رو دارند. همچنین این امکان نیز برای شما وجود دارد که قرار دارد بلند مدت یا کوتاه مدت نیز امضا کنید.

برای کسانی که ترجیح می دهند در فرانسه خرید خانه را انجام دهند، مهم است بدانند که هزینه های نقل و انتقال و هزینه های معاملات ملکی نسبتاً در این کشور بسیار زیاد است. در بسیاری از موارد، صاحبان خانه هنگام فروش سود زیادی نمی بینند.

از شهر پاریس تا منطقه کوچکی مانند آلزاس، مکان های بسیار شگفت انگیزی برای زندگی در فرانسه وجود دارد. این راهنما بهترین و بدترین مکان ها را برای زندگی به شما نشان میدهد. برای یافتن محله ای که برای شما مناسب است، بهتر است پیش از خرید یا اجاره آن را بررسی کنید. در زیر لیست قیمت اجاره خانه را در فرانسه برای شما آورده ایم.

هزینه اجاره خانه در فرانسه

در شهر پاریس قیمت اجاره خانه بین 1300 تا 2500 یورو در ماه می باشد.

در شهر نیس نیز شما باید ماهیانه بین 700 تا 920 یورو در ماه بپردازید.

در شهر های نانت، لیون، بوردو و تولوز نیز شما باید ماهیانه بین 650 تا 900 یورو برای اقامت خود نیز خرج کنید.

حمل و نقل درفرانسه

حمل و نقل درفرانسه

دوچرخه سواری یک روش بسیار عالی برای گشت و گذار در فرانسه است. اجاره دوچرخه 24 ساعته و 7 روز هفته در دسترس است.خدماتی مانند Velib در فرانسه به شما این امکان را می دهد که دوچرخه های کرایه ای را در ایستگاه های آن در سطح شهر تحویل گرفته و با آن به محل کار خود بروید. حتی شما می توانید بین دوچرخه پدالی یا دوچرخه برقی یکی را انتخاب کنید.

اگر هم دوچرخه سواری روش مورد علاقه شما برای حمل و نقل نیست، گزینه های بسیار دیگر مانند قطارها و مترو و اتوبوسرانی برای شما ممکن است.

برای مهاجرانی که ترجیح می دهند از اتومبیل خود برای حمل و نقل استفاده کنند باید گواهینامه رانندگی اتحادیه اروپا دریافت کنند. مجوزهای خارج از اتحادیه اروپا نیز تنها یک سال معتبر هستند اما باید به فرانسوی ترجمه رسمی شده باشند.

زبان و فرهنگ مردم فرانسه

زبان و فرهنگ مردم فرانسه
زبان و فرهنگ مردم فرانسه

فرانسوی یکی از شاخه های زبان لاتین است و چیزی در حدود 77 میلیون در سراسر جهان به این زبان سخن می گویند. بهتر از پیش سفر به این کشور زمان برای یادگیری زبان فرانسه اختصاص دهید. برای یادگیری زبان فرانسه، ثبت نام در یک کلاس یا استفاده از نرم افزار های زبان فرانسه می تواند مفید باشد.

ساده ترین راه برای کامل کردن زبان فرانسه این است که آن را به تنها زبانی که صحبت می کنید تبدیل کنید!

برای اینکه از زندگی در فرانسه بیشترین بهره را ببرید، خود را در فرهنگ این کشور غرق کنید و همانگونه که فرانسوی ها زندگی می کنند زندگی کنید. برخلاف بعضی از کشورها ، ادب در این کشور بسیار مهم است.

معاشرت با همکاران در خارج از کار در فرانسه عملی مرسوم نیست. مردم فرانسه مستقیم و صریح هستند، اما نباید این را با بی ادبی اشتباه گرفت.

اقامت از طریق دوره زبان فرانسه نیز یکی از راهکار های مهاجرت به این کشور زیباست.

سوالات متداول

شما باید درخواست ویزا خود را به کنسولگری فرانسه در خیابان نوفل لوشاتو ارسال کنید.

زمان پردازش ویزا بسته به شرایط، هدف و حجم کاری سفارت متفاوت است. با این حال، بیش از 6 ماه طول نخواهد کشید.

شما باید به با استان محل اقامت خود تماس بگیرید. اگر در کشور خود هستید، با خدمات کنسولی یا ارائه دهنده خدمات تماس برقرار کنید.

در حال حاضر برای درخواست ویزای فرانسه شما باید آنلاین اقدام کنید. تقاضای آنلاین بتدریج در همه کشورها در حال گسترش می باشد.

هزینه صدور ویزای فرانسه بسته به اینکه شما از کدام ویزای مهاجرتی استفاده می کنید متفاوت است. اما در مجموع هزینه صدور ویزای فرانسه چیزی بین 80 تا 100 دلار می باشد.

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن