مشاوره رایگان

02128111107

مهاجرت به آلمان یا آمریکا

مهاجرت به آلمان یا آمریکا

در این مقاله با جزئیات به مبحث مهاجرت به آلمان یا آمریکا پرداخته ایم. آلمان و آمریکا دو کشوری هستند که هر ساله پذیرای هزاران مهاجر خارجی هستند. ایالات متحده آمریکا همیشه مکانی بوده که مردم برای تحقق رویاهای بزرگ خود به آنجا مهاجرت می کردند، در حالی که آلمان در بین کسانی که به دنبال کار بوده اند محبوب بوده است. به عنوان یک فرد حرفه ای، اجرایی یا دانشجوی ماهر، می خواهید بهترین تجربه خود را در خارج از کشور کسب کنید.

 

آنچه در این مقاله میخوانید :
آلمان و آمریکا دو کشوری هستند که هر ساله پذیرای هزاران مهاجر خارجی هستند

مهاجرت به آلمان یا آمریکا از طریق تحصیل

تحصیل در آلمان

آلمان ۳۸۰ دانشگاه و ۳۷۰۰۰۰ دانشجوی بین المللی دارد. این کشور سومین مقصد محبوب در بین دانشجویان بین المللی در سراسر جهان و محبوب ترین مقصد در اروپا است.

مزیت اصلی تحصیل در آلمان این است که برای شهروندان خارجی و آلمانی هرگونه تحصیل رایگان است. عیب آن این است که احتمالاً به زبان آلمانی باید تحصیل کنید و دانشگاه شما در صدر رنکینگ قرار نخواهد گرفت. اگر می خواهید در برخی از بهترین دانشگاه های آلمان تحصیل کنید، ممکن است در طول پذیرش با رقابت بالایی روبرو شوید.

 

هزینه تحصیل در اکثر دانشگاه های این کشور ۱۰۰ یورو تا ۳۵۰ یورو در هر ترم است که شامل کارت حمل و نقل عمومی می شود. در حالی که در ایالات متحده آمریکا، دانش آموزان هزاران دلار باید هزینه کنند تا مدرک خود را دریافت کنند.

بیش از ۱۲ درصد از دانشجویان دانشگاه های آلمان از خارج می آیند. آلمان مکانی جذاب برای تحصیل است و کارفرمایان از سراسر جهان به کسانی که مدارک آلمانی داشته باشند خیلی بیشتر اعتماد می کنند.

 

دانشگاه های آلمان از سیستم آموزشی با کیفیت بالا با تمرکز بر کاربرد عملی یا تحقیق بهره می برند. به عنوان مثال، دانشگاه‌های علمی کاربردی برنامه‌های کاربردی مختلفی را ارائه می‌کنند.

نقطه ضعف تحصیلات عالی در آلمان نبود دوره های آموزشی به زبان انگلیسی است. اگر قصد دارید که در دوره های انگلیسی زبان شرکت داشته باشید، لازم است که هزینه‌های بیشتری را برای دریافت مدرک خود پرداخت کنید.

 

تحصیل در ایالات متحده آمریکا

در سال ۲۰۱۹، ایالات متحده آمریکا ۱،۰۹۵،۲۹۹ دانشجوی بین المللی در ۴۰۰ دانشگاه در سراسر کشور خود را پذیرش کرد. ایالات متحده آمریکا محبوب ترین مقصد جهان برای تحصیل است. در واقع، اکثر دانشگاه های این کشور از رتبه های برتر در جهان هستند.

دریافت مدارک تحصیلی آمریکایی در سراسر جهان از شهرت بسیار بالایی برخوردار هستند. با این حال، آموزش عالی در ایالت های این کشور بسیار پرهزینه است.

 

بسیاری از دانشجویان به دلیل زیرساخت های موجود در دانشگاه های آمریکا مانند محل اقامت با کیفیت، فناوری بالا، جوامع دانشجویی بسیار عالی ترجیح می دهند در ایالات متحده آمریکا تحصیل کنند.

دوره لیسانس در ایالات متحده آمریکا ۴ سال طول می کشد، در حالی که در آلمان این فقط ۳ سال به طول می انجامد و دوره کارشناسی ارشد نیز به همین مدت – بین ۱ تا ۲ سال است.

 

کیفیت زندگی دانشجویی در ایالات متحده آمریکا در سراسر جهان شناخته شده است. بسیاری از دانشجویان در محوطه خود دانشگاه زندگی می کنند و روابط تنگاتنگ و نزدیک تری نسبت به آلمانی ها با هم دارند. در آلمان، بسیاری از دانشجویان در عوض در آپارتمان زندگی می کنند. در واقع، تنها تعداد کمی از دانشگاه ها در محوطه دانشگاه مکان اقامت به دانشجویان خود ارائه می دهند.

 

در نتیجه، در حین تحصیل در ایالات متحده آمریکا، دانشجویان می توانند در رویدادهای اجتماعی و فرهنگی در دانشگاه شرکت کنند زیرا پردیس ها انواع فعالیت های علمی، فرهنگی و ورزشی را به دانشجویان خود ارائه می دهند. در نتیجه می توانیم بگوییم که دانشگاه‌های آلمان در سطح دانشگاه های آمریکایی‌ نیستند.

مهاجرت به آلمان یا آمریکا از طریق تحصیل

مقاله پیشنهادی ——-> مهاجرت به آلمان

مهاجرت به آلمان یا آمریکا از طریق کار

کار در آلمان

آلمان بدون شک مکان بسیار خوبی برای کار به عنوان مهندس، متخصص فناوری اطلاعات، دانشمند و همچنین کار در امور مالی، تجارت و تدارکات است. با این حال، پیدا کردن یک شغل انگلیسی زبان ممکن است چالشی سخت برای شما باشد. شاید لازم باشد شهرهای بزرگتری مانند برلین، مونیخ یا هامبورگ را برای مهاجرت کاری خود بررسی نمایید.

 

در همین حال، اقدام برای مشاغل پرتقاضا در آلمان می تواند فرصت بسیار خوبی برای شما برای پبدا کردن کار مورد نظر شما در آلمان باشد. شما می توانید برای بررسی های بیشتر در مورد مهاجرت کاری به آلمان و یا آمریکا با کارشناسان ما در موسسه مهاجرت با ما  در تماس باشید.

 

برای انگلیسی زبانان، شانس های خوبی در بخش IT، خدمات مشتریان بین المللی، تدریس خصوصی و مهندسی وجود دارد. صحبت کردن به زبان آلمانی هنگام جستجوی کار در آلمان مفید است، اما همیشه ضروری نیست.

 

هر چه صلاحیت های شما بیشتر باشد، شانس شما نیز بیشتر خواهد بود! آلمان چیزهای زیادی برای ارائه دارد. برای کار به عنوان یک خارجی در آلمان، باید برای EU-Blue Card یا اجازه اقامت کاری درخواست خود را ارائه دهید. این مجوزها به شهروندان خارج از اتحادیه اروپا اجازه می دهد تا حداکثر 4 سال در این کشور اقامت داشته و کار کنند.

 

کارت آبی اتحادیه اروپا به حداقل حقوق ۵۶۴۰۰ یورو و ۴۳۹۹۲ یورو برای مشاغل با کمبود نیاز دارد (۲۰۲۲). همچنین باید یک پیشنهاد کاری در آلمان داشته باشید که با شرایط شما مطابقت داشته باشد.

علاوه بر این، پس از دو سال کار در آلمان، می توانید برای اقامت دائم اقدام کنید. آلمان به فارغ التحصیلان این فرصت را می دهد که پس از اتمام دانشگاه در این کشور کار کنند. بنابراین، دانشجویان بین المللی از کشورهای غیر اتحادیه اروپا / EEA می توانند اقامت خود را در آلمان تمدید کنند و تا 18 ماه پس از فارغ التحصیلی به دنبال کار باشند. موقعیتی که برای آن درخواست می کنید باید مرتبط با رشته تحصیلی شما باشد.

 

کار در ایالات متحده آمریکا

ایالات متحده آمریکا نرخ بیکاری پایینی دارد و اقتصاد آن در حال رونق است. بنابراین، خارجی ها می توانند انتظار فرصت های شغلی عالی را در این کشور داشته باشند. به طور خاص، شهرهایی مانند نیویورک و سانفرانسیسکو فرصت های شغلی بسیار خوبی را به مهاجران ارائه می دهند.

همه اتباع خارجی باید ویزای کار در ایالات متحده آمریکا را دریافت کنند. شرکت استخدام کننده معمولاً از مهاجر حمایت می کند. با این حال، تنها ۵ درصد از شرکت های آمریکایی مایل به پذیرش این مسئولیت می باشند.

آنها ترجیح می دهند فردی را استخدام کنند که در حال حاضر در ایالات متحده آمریکا است، مگر اینکه رشته شما تقاضای زیادی داشته باشد و شما در این حرفه تجربه و توانایی برجسته ای را داشته باشید.

 

شرکت های عمده در ایالات متحده آمریکا عبارتند از:

اپل – AT&T – شورون – اکسون موبیل – فورد موتور – جنرال الکتریک – گوگل – IBM – JPMorgan Chase & Co. – مایکروسافت – فایزر – پراکتر اند – گمبل والمارت – وارنر مدیا

 

در حال حاضر، ایالات متحده آمریکا تقاضای زیادی برای کار در بخش های مراقبت های بهداشتی مانند پرستاری، دستیاری پزشکی و پزشک دارد. علاوه بر این، همیشه نیاز به آشپز، حسابدار، توسعه دهندگان نرم افزار، نمایندگان خدمات مشتری، کارمندان اداری، تحلیلگران تحقیقات بازار و متخصصان بازاریابی در این کشور دیده می شود.

بسیاری از کارمندان خارجی در محل کار خود در کشور خود که شعبه هایی در ایالات متحده آمریکا دارد اغلب علاقه مند هستند که به این کشور نقل مکان کنند.

 

همچنین، بسیاری از آلمانی ها دوست دارند در ایالات متحده آمریکا کار کنند. برای شرکت های آلمانی داشتن شعبه در آمریکا غیرمعمول نیست. در نتیجه، این ساده ترین راه برای نیرو های کاری بین المللی برای نقل مکان به خارج از کشور است.

مهاجرت به آلمان یا آمریکا از طریق کار

مهاجرت به آلمان یا آمریکا و درآمد کار

درآمد در آلمان

آلمان یکی از پردرآمدترین کشورهای اروپاست، اما آیا می‌تواند با آمریکا رقابت کند؟

میانگین حقوق در آلمان ۴۵۲۴۰ یورو ناخالص در سال با پرداخت ماهانه ۳۷۷۰ یورو است.

برخی از صنایع آلمانی مانند داروسازی، بانکداری، پزشکی و دندانپزشکی، حقوق، مهندسی صنایع و علوم کامپیوتر، حقوق بالایی دارند. با این حال، کارمندان در آلمان نیز باید مالیات بیشتری نسبت به هر جای دیگری بپردازند.

به طور کلی، حقوق ناخالص برای اکثر مشاغل در آلمان کمتر از ایالات متحده آمریکا است.

در اینجا می توانید میانگین حقوق در آلمان را بر اساس صنایع مختلف مشاهده نمایید:

پزشک                                           ۷۷.۳۵۹ یورو

دارایی، مالیه، سرمایه گذاری                  ۷۲.۲۲۲ یورو

بانکداری                                        ۶۴.۱۵۲ یورو

مشاوره                                          ۶۳.۷۱۷ یورو

مهندسی                                         ۶۲.۸۰۲ یورو

آی تی                                           ۶۲.۲۷۸ یورو

قانون                                            ۶۱.۶۹۰ یورو

بازاریابی                                         ۶۰.۴۶۸ یورو

حراجی                                           ۵۸.۰۲۰ یورو

منابع انسانی                                    ۵۷.۵۹۳ یورو

تحقیق علمی                                    ۵۶.۳۱۷ یورو

روابط عمومی                                    ۵۶۰۰۰ یورو

بیمه                                              ۵۵.۸۷۴ یورو

مشاغل فنی/ مهندسی                          ۵۳.۲۹۲ یورو

خرید، حمل و نقل و تدارکات                  ۴۷.۹۰۷ یورو

طرح                                              ۴۷.۰۵۸ یورو

مدیریت                                          ۴۳.۹۱۹ یورو

صنایع دستی و تجارت ماهر                   ۴۳.۹۱۹ یورو

 

برای بررسی حقوق فعلی در آلمان، می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید تا آنها شما را در جریان آخرین اخبار و اطلاعات مهاجرتی در مورد حقوق در این کشور قرار دهند.

درآمد در ایالات متحده آمریکا

نیویورک یکی از مکان های پردرآمد در جهان است. در اینجا، تعدادی از پردرآمدترین دانشمندان داده و توسعه دهندگان وب را در جهان خواهید یافت. همچنین درآمد مدیران به طور متوسط بیشتر از سایر کشورهاست. موقعیت های فنی و مالی همیشه در این کشور مورد تقاضا هستند. در اینجا چند نمونه از میانگین حقوق سالانه در ایالات متحده آمریکا را شما می توانید مشاهده کنید.

میانگین حقوق در ایالات متحده آمریکا              میانگین حقوق سالانه

صندوقدار                                                 ۲۵۷۹۰ دلار

کپی رایتر                                                 ۶۰۴۰۵ دلار

تحلیلگر مالی                                             ۸۳۵۵۹ دلار

طراح گرافیک                                            ۵۲۲۵۳ دلار

توسعه دهنده موبایل                                   ۷۹۷۱۷ دلار

مدیر تولید                                               ۹۷۰۶۰ دلار

مسئول پذیرش                                          ۳۴۶۳۵ دلار

مهندس نرم افزار                                        ۹۳,۱۳۹ دلار

معلم                                                      ۵۰۵۱۶ دلار

توسعه دهنده وب                                       ۷۵۱۷۲ دلار

به عنوان مثال، متوسط حقوق یک توسعه دهنده نرم افزار در ایالات متحده آمریکا بسیار بیشتر از آلمان است. در مورد حقوق و دستمزد در ایالات متحده آمریکا و آلمان می توانید با کارشناسان ما در موسسه مهاجرت با ما در تماس باشید تا آنها شما را در جریان آخرین اخبار مهاجرتی در این مورد قرار دهند.

مهاجرت به آلمان یا آمریکا و درآمد کار

مهاجرت به آلمان یا آمریکا و مالیات

مالیات در آلمان

آلمان به‌خاطر مالیات‌های بالایش معروف است، اما این مالیات شامل کسر کمک‌های اجتماعی نیز می‌شود که بعداً در بسیاری از خدماتی که دولت ارائه می دهد مانند حمل و نقل و محیط زیست خرج می شود.

با هم، مالیات و کمک های اجتماعی حدود ۳۵ تا ۴۲ درصد از حقوق ناخالص شما در آلمان را تشکیل می دهند. حقوق آلمانی ها نیمی از حقوق دریافتی در ایالات متحده آمریکا است، بنابراین مردم پس از مالیات پول کمتری خواهند داشت.

 

علاوه بر این، مالیات بر فروش ۱۹ درصد است که ۹ درصد بیشتر از ایالات متحده آمریکا است.

خوشبختانه، آلمان و بسیاری از کشورهای دیگر برای جلوگیری از مالیات مضاعف درآمد مهاجران، معاهدات مالیاتی دارند. بنابراین هنگام کار در آلمان، مالیات اضافی پرداخت نخواهید کرد. به عنوان یک آمریکایی، چه بروید، همیشه با نرخ های ایالات متحده آمریکا مالیات خواهید داشت.

 

مالیات بر درآمد در آلمان تصاعدی است: نرخ مالیات بر درآمد از ۱۴٪ شروع می شود، سپس به ۴۲٪ افزایش می یابد. سطوح بسیار بالای درآمد ۴۵ درصد مالیات می پردازند.

اولین ۹۴۰۸ یورو در سال در آلمان معاف از مالیات است. هر مبلغی پس از آن مشمول مالیات بر درآمد است.

در زیر می توانید براکت های مالیاتی بر درآمد در آلمان را مشاهده کنید.

درآمد مشمول مالیات                        نرخ نهایی

تا ۹۴۰۸ یورو                                       ۰%

۹۴۰۸ یورو – ۵۷۰۵۱ یورو          ۱۴% افزایش تدریجی به ۴۲,۰۰%

۵۷۰۵۱ یورو – ۲۷۰۵۰۰ یورو                      ۴۲%

از ۲۷۰۵۰۰ یورو                                    ۴۵%

 

نرخ مالیات بر درآمد برای یک خارجی با حقوق ناخالص ۴۰۰۰۰ یورو حدود ۳۶٪ است.

نرخ مالیات همچنین به شرایط شخصی شما مانند ازدواج، داشتن فرزند یا دیگر موارد بستگی دارد. بالاترین مالیات به یک فرد بدون بچه تعلق دارد.

 

مالیات در ایالات متحده آمریکا

حقوق ها در ایالات متحده آمریکا بیشتر و مالیات ها کمتر است. بالاترین مالیات بر فروش کمتر از ۱۰٪ است و اکثر ایالت های متحده آمریکا مالیات کمتری از آن دارند.

مالیات بر درآمد در ایالات متحده آمریکا نیز به دو دسته تقسیم می شود: ۱۰٪، ۱۲٪، ۲۲٪، ۲۴٪، ۳۲٪، ۳۵٪ و ۳۷٪. نرخ با درآمد در حال رشد است.

مانند آلمان، براکت مالیاتی شما به درآمد و وضعیت ازدواج شما بستگی دارد. متوسط نرخ مالیات برای یک کارمند در ایالات متحده آمریکا ۳۱.۶۵٪ (۲۰۱۹) می باشد.

 

تفاوت بزرگ این است که تمام درآمد شما مشمول مالیات است. از این رو، هیچ مبلغ معاف از مالیات مانند آنچه در آلمان است وجود ندارد. تفاوت دیگر – در ایالات متحده آمریکا، کارکنان برای بیمه درمانی جداگانه پرداخت می کنند.

در آلمان، سود سهام و فروش دارایی‌های سرمایه‌ای با ۲۵ درصد مشمول مالیات می‌شود، در حالی که در ایالات متحده آمریکا، حداکثر ۲۳.۸ درصد (یا تا ۳۷.۱ درصد اگر در کالیفرنیا زندگی می‌کنید) می باشد.

 

نرخ مالیات شرکتی در ایالات متحده آمریکا ۳۵ درصد است در حالی که در آلمان ۱۵ درصد است. بنابراین مشخص نیست که در کدام کشور به عنوان صاحب کسب و کار مالیات کمتری پرداخت خواهید کرد، در آلمان با مالیات بر ارزش افزوده ۲۰ درصد و مالیات شرکتی ۱۵ درصد یا در ایالات متحده آمریکا با مالیات بر ارزش افزوده ۱۰ درصد و مالیات بر تجارت ۳۵ درصد مواجه خواهید شد.

 

تنها مزیت برای افراد پردرآمد این است که درآمد از ۵۱۰۳۰۱ دلار یا بیشتر فقط با ۳۷٪ مشمول مالیات می شود، در حالی که در آلمان این به چیزی در حدود ۴۵٪ نیز می رسد.

مهاجرت به آلمان یا آمریکا و مالیات

مهاجرت به آلمان یا آمریکا و تعادل زندگی کاری

زندگی در آلمان

شرکت‌های آلمانی معمولاً برای داشتن تعادل بین کار و زندگی، زمان کاری انعطاف‌پذیر را اجرا می‌کنند. کارمندان فقط مجاز به کار ۸ ساعت در روز یا ۴۰ ساعت در هفته هستند.

آلمانی ها روز کاری خود را به موقع تمام می کنند تا بقیه روز را در کنار خانواده، از فضای باز یا اوقات فراغت لذت ببرند. با این حال، اضافه کاری هنوز اتفاق می افتد اما نه اغلب. کارمندانی که اضافه کاری می کنند همیشه حقوق بالاتری دریافت می کنند.

بسیاری از افراد در آلمان به صورت پاره وقت کار می کنند، به خصوص زنان دارای فرزند. شرکت ها برای این نوع مشاغل بسیار خوب عمل می کنند. معمولاً یافتن شغل پاره وقت در صنعت در آلمان آسان است.

برای دریافت اطلاعات تکمیلی در مورد تفاوت کار در ایالات متحده آمریکا و آلمان با کارشانسان ما در موسسه مهاجرت با ما در تماس باشید.

 

زندگی در ایالات متحده آمریکا

ایالات متحده آمریکا به عنوان کشوری با تعادل عالی بین کار و زندگی در نظر گرفته نمی شود. بسیاری از کارمندان در این کشور ساعت های بسیار طولانی کار می کنند، در واقع ۱۱ درصد از آمریکایی بیش از استاندارد کار می کنند.

آمار می گوید بیش از نیمی از آمریکایی ها تعادل ناسالم کار و زندگی دارند. یک سوم کل کارکنان در ایالات متحده آمریکا بیش از ۴۵ ساعت در هفته کار می کنند و حدود ۹.۷ میلیون نفر حتی بیش از ۶۰ ساعت کار می کنند.

مطمئناً مشکلی در رابطه با ایجاد تعادل بین کار و زندگی در ایالات متحده آمریکا وجود دارد. مردم بیشتر از آلمانی ها برای کار فداکاری می کنند و کمتر از زندگی لذت می برند.

مقاله پیشنهادی ——-> مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آلمان یا آمریکا و مراقبت های بهداشتی

مراقبت های بهداشتی در آلمان

آلمان یکی از بهترین سیستم های مراقبت‌های بهداشتی در جهان را در اختیار دارد و در این نظر بسیار برجسته عمل می کند. همه در آلمان به بیمه سلامت و خدمات پزشکی دسترسی خوبی دارند.

کیفیت خدمات در آلمان فوق‌العاده است، و هرگز نباید نگران بیماری خود/خانواده‌تان باشید. بیمه درمانی تمام هزینه های درمانی در آلمان را پرداخت می کند. اگر دانشجو یا بیکار هستید، بیمه در این کشور ارزان است. کارمندان ۷.۳٪ از حقوق ناخالص خود را برای بیمه پرداخت می کنند (۷.۳٪ دیگر توسط کارفرما پرداخت می شود).

ارزان ترین بیمه برای مهاجران و بیکاران در آلمان Feather است. شما با 72 یورو در ماه پوشش این بیمه را دریافت خواهید کرد.

 

مزیت دیگر کار در آلمان این است که کارمندان مرخصی برای دوره مریضی خود دریافت می کنند. اگر احساس ناراحتی کردید یا در دفتر حاضر نشدید، می توانید محل کار خود را ترک کنید. به هر حال دستمزد خود را خواهید گرفت.

علاوه بر این، اگر یکی از اعضای خانواده شاغل قبلاً تحت پوشش قرار داشته باشد، اعضای خانواده می توانند بدون هیچ هزینه ای از بیمه درمانی قانونی استفاده کنند. این بدان معناست که یک کارمند در آلمان می تواند نه تنها برای خود بلکه برای کل خانواده بیمه سلامت بگیرد.

 

کارمندان همچنین می توانند از بیمه درمانی خصوصی استفاده کنند تا مبلغ ثابتی در ماه بدون ربط به حقوق پرداخت کنند. این بهترین گزینه برای افراد با درآمد بالا یا صاحبان مشاغل در این کشور است.

 

مراقبت های بهداشتی در ایالات متحده آمریکا

متأسفانه، مراقبت های بهداشتی در ایالات متحده آمریکا جهانی نیست، همه مردم بیمه درمانی ندارند، و همیشه کسی باید برای خدمات پزشکی هزینه کند. ایالات متحده آمریکا بیش از هر کشور دیگری برای مراقبت های بهداشتی هزینه می کند، به طور متوسط حدود ۸۵۰۰ دلار در سال.

آمریکایی ها اغلب بیمه درمانی دارند که بیشتر هزینه های درمانی آنها را پوشش می دهد. با این حال، حق بیمه بسیار متنوع است، عمدتا بسته به ایالت. متوسط هزینه سالانه بیمه درمانی در ایالات متحده آمریکا ۴۰۳ دلار می باشد.

 

کمترین قیمت برای یک جوان ۲۷ ساله در سال ۲۰۲۰ در نیومکزیکو با ۲۸۲ دلار و گرانترین آن در وایومینگ با ۷۲۳ دلار بوده است.

در آلمان، هرگز مجبور نخواهید بود ۷۲۳ یورو بپردازید. هزینه بیمه درمانی در آلمان بین ۵۰ تا ۵۰۰ یورو است.
در زیر می توانید میانگین حق بیمه درمانی را بسته به ایالت در آمریکا را مشاهده کنید.

بحث های زیادی در مورد مراقبت های بهداشتی در ایالات متحده آمریکا وجود دارد. اقامت کوتاه مدت در بیمارستان حتی با داشتن بیمه درمانی خوب می تواند هزینه زیادی برای شما داشته باشد. هزینه جراحی اغلب توسط بیمه نیز پرداخت نمی شود.

 

مراقبت های بهداشتی یک تجارت بزرگ در ایالات متحده آمریکا است و از ساکنان درآمد خوبی کسب می کنند، در حالی که در آلمان، شرکت های بیمه مشتریان اصلی بیمارستان ها هستند. به این معنی که آنها بیشترین هزینه های مراقبت های بهداشتی را برای یک بیمار پرداخت می کنند. در عین حال، شرکت های بیمه سلامت در آلمان عمدتا غیرانتفاعی هستند و توسط دولت اداره می شوند.

مهاجرت به آلمان یا آمریکا و مراقبت های بهداشتی

مهاجرت به آلمان یا آمریکا و هزینه زندگی

هزینه زندگی در هر دو کشور متغیر است. برای برخی از اقلام و خدمات، در آلمان نسبت به ایالات متحده آمریکا هزینه کمتری پرداخت خواهید کرد.

به طور کلی سخت است که بگوییم زندگی در کجا ارزان تر است. بسیاری از آمریکایی هایی که در آلمان زندگی می کنند می گویند که هزینه های زندگی در ایالات متحده آمریکا کمتر است. اما اگر در شهرهایی مانند نیویورک یا سانفرانسیسکو زندگی می کنید، می تواند برای شما گران باشد.

سوخت، اتومبیل، پوشاک، لوازم الکترونیکی و سایر «موارد» در آلمان گران‌تر هستند. سیستم مراقبت های بهداشتی، آموزش و حمل و نقل عمومی در آلمان ارزان تر است.

هزینه زندگی در آلمان

هزینه زندگی در آلمان در مقایسه با سایر کشورهای غربی نسبتاً کمتر است. برلین، پایتخت المان به عنوان ۱۰۶امین شهر گران جهان در بین ۲۰۰ شهر رتبه بندی شده است.

مردم در کشور آلمان حتی با میانگین حقوق در این کشور هر ماه پول پس انداز می کنند.

به عنوان مثال، متوسط هزینه های ماهانه برای یک خانواده با یک فرزند حدود ۲۳۰۰ یورو تا ۳۰۰۰ یورو خواهد بود و به شدت به منطقه و سبک زندگی شما بستگی دارد.

یک خانواده چهار نفره به طور متوسط به ۳۸۰۰ یورو در ماه برای داشتن یک زندگی راحت در آلمان نیاز دارد.

برای کسب اطلاعات تکمیلی در مورد هزینه زندگی یک خانواده در آلمان با کارشناسان ما در موسسه مهاجرت با ما  در تماس باشید.

میانگین هزینه های زندگی برای دانشجویان بین المللی ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ یورو در ماه با احتساب محل اقامت متغیر است.

قیمت ها نیز بین شهرهای بزرگ آلمان به طور قابل توجهی متفاوت است. برای زندگی در مونیخ به پول بیشتری نسبت به درسدن نیاز دارید. شهرهای کوچک دانشگاهی نیز مقرون به صرفه تر هستند.

به طور کلی شرق آلمان به دلیل اجاره بهای ارزان برای زندگی بسیار مقرون به صرفه است.

مهم ترین هزینه ماهانه، مانند همیشه در این کشور اجاره بهاء است. با این حال، اجاره بها در شهرهای آلمان بسیار متفاوت است. به عنوان یک دانشجو، شما بین ۲۹۰ تا ۵۶۰ یورو در ماه برای یک اتاق در یک آپارتمان مشترک یا گاهی اوقات یک آپارتمان پرداخت خواهید داشت.

ممکن است یک آپارتمان کامل بخواهید، سپس انتظار داشته باشید که برای یک آپارتمان یک خوابه در این کشور از ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ یورو پرداخت کنید.

غذا در این کشور کاملا مقرون به صرفه و بسیار با کیفیت است، به خصوص اگر از شرکت هایی مانند Lidl، Aldi و Netto خرید کنید که به خریداران خود تخفیف نیز می دهند.

برای شام در رستوران، ۱۰ یورو برای غذا در رستوران ارزان و ۱۵ یورو برای غذای معمولی پرداخت خواهید کرد. یک وعده غذای سه وعده برای دو نفر در یک رستوران متوسط ۴۵ یورو و یک نوشیدنی اضافی ۴ یورو خواهد بود.

میانگین هزینه های زندگی برای یک دانشجو / فرد مجرد با بودجه بین ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ یورو در ماه، با احتساب خوابگاه، متغیر است.

بسته به موقعیت مکانی شما، قیمت ها متفاوت است. به عنوان مثال، شرق آلمان بسیار مقرون به صرفه است، و اجاره به طور قابل توجهی ارزانتر است.

قسمت مواد غذایی در آلمان به این صورت می باشد:

 

غذا در رستوران                                ۱۰ یورو

کاپوچینو                                       ۲.۷۵ یورو

آب                                              ۲ یورو

پنیر محلی (۱ کیلوگرم)                       ۸.۲۴ یورو

سیب (۱ کیلوگرم)                             ۲,۳۳ یورو

بلیط ماهیانه برای حمل و نقل عمومی     ۷۵ یورو

آب و برق                                      ۲۲۱ یورو

آپارتمان (۱ خوابه)                            ۷۵۰ یورو

میانگین حقوق خالص ماهانه               ۲,۳۲۹ یورو

هزینه زندگی در ایالات متحده آمریکا

در ایالات متحده آمریکا، مردم تا پایان ماه درآمد کسب شده بیشتری دارند. بنابراین قدرت خرید بالاتر مردم در ایالات متحده آمریکا بیشتر است.

اگرچه زندگی در ایالات متحده آمریکا بسیار گران است. هزینه ها بسته به شهر و منطقه ای که در آن زندگی می کنید بستگی دارد. گران ترین شهرهای آمریکا عبارتند از سانفرانسیسکو، نیویورک، بوستون و لس آنجلس.

با این حال، هنوز مکان‌های شناخته‌شده‌ای وجود دارد که با قیمت مناسب می توانید پیدا کنید. برای مثال، اوکلاهاما سیتی یا سینسیناتی هزینه‌های متوسط بسیار کمتری نسبت به سایر شهرهای بزرگ دارند.

در مناطق روستایی و شهرهای کمتر محبوب، متوجه خواهید شد که هزینه زندگی بسیار کمتری وجود دارد.

برای دانشجویان هزینه زندگی در ایالات متحده آمریکا حدود ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار در ماه است. این شامل هزینه های اقامت، اتاق، غذا، سفر، کتاب های درسی، لباس های مناسب با آب و هوا و هزینه های اوقات فراغت نیز می شود.

به عنوان مثال، به عنوان یک بزرگسال، در نیویورک، ۳۰۰۳ دلار برای یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر، ۷۵ دلار برای ناهار برای ۲ نفر و ۱۱۹ دلار برای حمل و نقل ماهانه پرداخت خواهید داشت.

هزینه های تک نفره بدون اجاره در نیویورک ۱۱۰۰ دلار و در سانفرانسیسکو ۱۱۱۴ دلار برآورد شده است. با این حال، اجاره بها در این شهرها حداقل دو برابر این مبلغ خواهد بود.

بنزین در ایالات متحده آمریکا ارزان تر است و هر لیتر ۰.۶۹ دلار است. احتمالاً به همین دلیل است که مردم ایالات متحده آمریکا ترجیح می دهند از اتومبیل به جای حمل و نقل عمومی استفاده کنند.

خرید خانه در ایالات متحده آمریکا برای شما بسیار کمتر از آلمان هزینه خواهد داشت. میانگین قیمت آپارتمان در این کشور در هر متر مربع دو برابر کمتر است.

غذا خوردن در رستوران در ایالات متحده آمریکا گران تر است، اگرچه فست فود در این کشور ارزان تر است. مواد غذایی در ایالات متحده آمریکا ۵۵٪ گران تر از آلمان است. از سوی دیگر، آمریکایی ها ۲۲ درصد کمتر برای پوشاک پرداخت می کنند.

هزینه زندگی در هر دو کشور قطعاً دارای مزایا و معایبی است.

میانگین قیمت مواد غذایی در آمریکا به این صورت است:

غذا در رستوران                                  ۱۳ یورو

کاپوچینو                                          ۷۵ یورو

آب                                                ۳۶ یورو

پنیر محلی (۱ کیلوگرم)                         ۳۴ یورو

سیب (۱ کیلوگرم)                               ۴,۰۹ یورو

بلیط ماهیانه برای حمل و نقل عمومی       ۶۵ یورو

آب و برق                                         ۱۴۱ یورو

آپارتمان (۱ خوابه)                              ۱,۲۱۹ یورو

میانگین حقوق خالص ماهانه                 ۳,۱۸۶ یورو       

سوالات متداول

هزینه زندگی در آمریکا در مقایسه با شهرهای مشابه در آلمان نسبتاً کمتر است. به طور کلی در پایان ماه پول بیشتری در بانک شما وجود خواهد داشت. حقوق آلمان در اکثر مواقع به اندازه نصف آن در ایالات متحده است. مالیات بر درآمد و کمک های اجتماعی درصد زیادی از حقوق شما را در آلمان کاهش می دهد.

آلمان به عنوان پنجمین کشور مطلوب برای مهاجرت در نظر گرفته شده است. این مطلوبیت به دلیل عملکرد خوب اقتصاد، سیستم آموزشی و فرصت های شغلی آن است. مردم از سراسر جهان می خواهند فرصتی برای مهاجرت به آلمان داشته باشند.

مهاجرت به آلمان آسان نیست. آلمان تنها زمانی شما را می خواهد که شما قرد خاصی باشید – برای اکثر مهاجران این احتمالاً به معنای حرفه ای بودن با داشتن مدرک دانشگاهی و مهارت هایی است که اقتصاد آلمان به آن نیاز دارد.

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن