مشاوره رایگان

02128111107

مهاجرت به آلمان یا اتریش

مهاجرت به آلمان یا اتریش

از بسیاری از کسانی که در آلمان و اتریش زندگی کرده اند نقل شده است که این دو کشور شرایط یکسان دارند. برخی آلمان و برخی اتریش را ترجیح می دهند. اتریش به عنوان یکی از بهترین کشورهای جهان برای زندگی در نظر گرفته می شود. این کشور از نظر کیفیت زندگی در صدر قرار گرفته است. این در حالی است که آلمان سومین اقتصاد برتر جهان را در اختیار خود دارد.

 

از نظر جغرافیایی، آلمان و اتریش همسایه یکدیگر هستند و مردم این دو کشور به یک زبان صحبت می کنند. این دو کشور حتی از لحاظ آب و هوا، فرهنگ، سیستم آموزشی و تنوع غذایی نیز مشابه هم هستند. اما با تمام این اوصاف این دو کشور از جهاتی با یکدیگر متفاوت می باشند که این امر موجب شده تا برخی مهاجران آلمان و برخی دیگر اتریش را به عنوان مقصد مهاجرتی خود انتخاب کنند. برای آنکه با تفاوت این دو کشور آشنا شوید به شما پیشنهاد می کنیم که مقاله مهاجرت به آلمان یا اتریش را تا انتهای آن مطالعه کنید.

 

به عنوان یک مهاجر، می خواهید بهترین تجربه خود را در خارج از کشور کسب کنید. به همین دلیل نگاهی مفصل به زندگی در آلمان و اتریش خواهیم داشت. بنابراین، می توانید مطمئن باشید که کدام کشور با سبک زندگی و ترجیحات شما سازگارتر است.

آنچه در این مقاله میخوانید :
از نظر جغرافیایی، آلمان و اتریش همسایه یکدیگر هستند

مهاجرت به آلمان یا اتریش از طریق تحصیل

اگر دانشجو هستید و می خواهید تحصیل در اروپا را تجریه کنید ممکن است که این سوال به ذهن شما رسیده باشد که تحصیل در آلمان بهتر است یا اتریش؟

آلمان در مقایسه با اتریش دانشگاه های ارزانتر دارد و بسیاری از موسسات آموزشی در کشور آلمان رایگان هستند. اگر چه شهریه در آلمان وجود ندارد، اما مقادیری در حدود ۴۰۰ الی ۵۰۰ دلار به عنوان هزینه های اداری دانشگاه لازم است که پرداخت کنید.

از سوی دیگر، سیستم آموزشی آلمان بسیار گسترده تر و متنوع تر است، زیرا دانشگاه های بیشتری در این کشور وجود دارد. با وجود این واقعیت، بسیاری از آلمانی‌ها برای ادامه تحصیل به خارج از کشور، مهاجرت می کنند، زیرا آنها ممکن است که در دانشگاه‌های محلی خود چیزی که می خواهند را پیدا نکنند. این در حالی است که در سال های اخیر بیش از ۳۰۰۰۰ دانشجو از آلمان در دانشگاه های اتریش ثبت نام کرده اند.

 

آلمان شهرهای به اصطلاح دانشجویی بسیار زیادی دارد که بسیاری از دانشگاه های آن برجسته هستند و دانشجویان بیشترین بخش جمعیت را در این کشور تشکیل می دهند. زندگی و تحصیل در آلمان لذت بخش است، هزینه های زندگی در آلمان نیز بسیار کمتر از اتریش می باشد.

 

دانشجویان اتریشی نیز معمولا از انتخاب خود بسیار راضی هستند. در دانشگاه‌های دولتی، تحصیل برای شهروندان اتحادیه اروپا/EEA رایگان است اما شما به عنوان یک دانشجوی ایرانی باید در این کشور شهریه پرداخت کنید.

حمل و نقل عمومی را می توان با حدود ۱ یورو در روز استفاده کرد و یک اتاق در یک آپارتمان مشترک را می توان بر خلاف شهرهای دیگر آلمان مانند مونیخ یا هامبورگ به راحتی پیدا کرد.

مهاجرت به آلمان یا اتریش از طریق کاری

فرصت های شغلی در هر دو کشور به پیشینه تحصیلی و مهارت های زبانی شما بستگی دارد. در هر دو کشور، تسلط به زبان آلمانی، شانس بسیار بیشتری را برای پیدا کردن کار برای شما به همراه دارد.

در آلمان شرکت های بیشتری وجود دارند که در سطح بین المللی فعالیت می کنند، بنابراین این امکان وجود دارد که شما تنها با تسلط به زبان انگلیسی به این کشور مهاجرت کنید.

 

آلمان همچنین سومین اقتصاد بزرگ جهان را در اختیار دارد، منطقاً موقعیت شغلی می تواند در آنجا سر به فلک بکشد. معمولاً افراد حداقل ۲-۳ سال قبل از ترفیع کار می کنند. آلمان مطمئناً مکان خوبی برای همه مشاغل مالی/کسب و کار، تدارکات، فناوری اطلاعات و انواع تخصص های مهندسی می باشد. چیزی که لازم است که بررسی کنید این است که در آلمان چقدر حقوق دریافت خواهید کرد.

 

فراموش نکنید شرکت های اتریشی در سرتاسر جهان بسیار موفق هستند. مشکل این است که هیچ کس آن را نمی داند. با این حال، ممکن است که همه ردبول، سواروسکی و رایفیزن را بشناسند.

صادرات (کالاها و خدمات) تا ۶۰ درصد تولید ناخالص داخلی در اتریش را تشکیل می دهد و برای کسانی که به دنبال کار هستند باید بگوییم که در این کشور شغل های بسیاری وجود دارد. در این کشور نیاز به متخصصان بازاریابی، متخصص فناوری اطلاعات و مهندسی به خوبی حس می شود.

مهاجرت به آلمان یا اتریش از طریق کاری

مهاجرت به آلمان یا اتریش پس از فارغ التحصیلی

آلمان و اتریش مقررات خود را برای فارغ التحصیلان بین المللی دارند که می خواهند در این کشور پس از اتمام تحصیل بمانند و کار کنند. به طور کلی، هر دو کشور به دانشجویان خارج از کشور مجوز می دهند تا در این کشور شغل مورد نظر خود را پیدا کنند.

داشتن کارت آبی اتحادیه اروپا در آلمان فرصتی برای فارغ التحصیلان دانشگاه های آلمان است تا وارد دنیای بی پایان موقعیت های شغلی در شرکت های این کشور بشوند و در این کشور اقامت خود را نیز دریافت کنند.

برای درخواست این مجوز اقامت فارغ التحصیلان لازم است که الف) شغل پیدا کنند و ب) حقوق آنها باید حداقل ۵۵۲۰۰ یورو یا ۴۳۰۵۶ یورو برای مشاغل دارای کمبود در آلمان باشد. یافتن چنین پیشنهاد شغلی کار دشواری است و ممکن است که بسیاری از فارغ التحصیلان کار مورد نظر خود را پیدا نکنند.

ما به شما پیشنهاد می کنیم که برای پیدا کردن کار مورد نظر خود با کارشناسان ما در موسسه کاریابی بین المللی مهاجرت با ما در تماس باشید تا آنها با ارتباطی که با کارفرمایان در آلمان دارند به شما برای مهاجرت به آلمان کمک کنند.

اتریش دارای کارت قرمز-سفید-قرمز – است که به نوعی مجوز اقامت برای فارغ التحصیلان غیر از اتحادیه اروپا / EEA و متخصصان بسیار ماهر است.

شرایط درخواست در اتریش بسیار آسان تر از آلمان است، به عنوان مثال، حداقل حقوق ناخالص بالقوه ۲۸۹۹۲ یورو در سال باشد.

فارغ التحصیلان می توانند به راحتی شغلی با این سطح از حقوق را پیدا کنند زیرا میانگین حقوق در اتریش حدود ۴۸۰۰۰ یورو است.

شما می توانید برای کسب اطلاعات تکمیلی در مورد مهاجرت به آلمان یا اتریش با کارشناسان ما در موسسه مهاجرت با ما در تماس باشید.

مقاله پیشنهادی ——-> مهاجرت به آلمان

بیمه درمانی در آلمان و اتریش

در اتریش، بیمه درمانی خصوصی اغلب ارزانتر از دولتی است. دانشجویان می توانند با قیمت بسیار مناسب (51 یورو در ماه) Care Concept دریافت کنند. این یکی از بهترین بیمه ها برای دانشجویان بین المللی و مهاجران در اتریش است.

علاوه بر این، بسته های آنها ۱۰۰٪ برای درخواست های ویزا و مجوز اقامت معتبر هستند. شما نیز این امکان را خواهید داشت که از بسته مراقبت بهداشتی اتریش برای درخواست مجوز اقامت خود استفاده کنید و بیمه را برای زمانی که در اتریش زندگی می کنید نیز داشته باشید. تمام هزینه های سلامتی شما در مدت کوتاهی جبران می شود.

همچنین می توانید پوشش بیمه درمانی مناسب خود را در بزرگترین وب سایت بیمه درمانی اتریش Durchblicker پیدا کنید. Durchblicker فقط یک ابزار راحت است، بدون هزینه اضافی که بهترین بیمه درمانی را به شما پیشنهاد می کند.

کار در آلمان و اتریش

شرکت‌های آلمانی معمولاً برای داشتن تعادل بین کار و زندگی، زمان کاری انعطاف‌پذیر را اجرا می‌کنند. کارمندان مجاز به کار ۸ ساعت در روز و بنابراین ۴۰ ساعت در هفته هستند.

آلمانی ها روز کاری خود را به موقع به پایان می رسانند تا بقیه روز را در کنار خانواده لذت ببرند یا صرفا اوقات فراغت خود را بگذرانند. اضافه کاری در آلمان خیلی کم اتفاق می افتد.

بسیاری از افراد در آلمان به صورت پاره وقت کار می کنند، به خصوص زنان دارای فرزند. شرکت ها برای این نوع استخدام بسیار خوب عمل می کنند. معمولاً یافتن شغل پاره وقت در صنعت در این کشور آسان است.

اتریشی ها ۸ ساعت در روز به اضافه یک ساعت وقت ناهار کار می کنند. تعادل بین کار و زندگی و گذراندن وقت با خانواده در این کشور بسیار مهم است، به همین دلیل در روزهای جمعه همه کارگران و کارمندان بعد از ساعت ۱۵ آزاد هستند تا اوقات فراغت خود را سپری کنند.

اضافه کاری نیز در اتریش به ندرت اتفاق می افتد، اما در صورت اضافه کاری پول خوبی به شما پرداخت خواهد شد.

کار در آلمان و اتریش

مهاجرت به آلمان یا اتریش و برآورد هزینه ها

این نکته بسیار مهمی است و می تواند برای بسیاری از افراد قبل از مهاجرت تعیین کننده باشد. آلمان در مقایسه با سوئیس، فرانسه یا همه کشورهای اسکاندیناوی، کشوری ارزانتر است، اما هنوز نسبت به بسیاری از کشور های جهان کشوری ارزانتری به حساب نمی آید.

 

قیمت ها بین شهرهای بزرگ آلمان به طور قابل توجهی متفاوت است. برای زندگی در مونیخ به پول بیشتری نسبت به درسدن نیاز دارید. شهرهای کوچک دانشگاهی نیز مقرون به صرفه تر هستند.

بزرگترین هزینه ای که شما باید پرداخت کنید هزینه ماهانه اجاره خانه است. با این حال، اجاره در شهرهای آلمان بسیار متفاوت است. به عنوان یک دانشجو، شما بین ۲۹۰ تا ۵۶۰ یورو در ماه برای یک اتاق در یک آپارتمان مشترک یا گاهی اوقات یک آپارتمان مجردی هزینه خواهید داشت.

 

به عنوان یک حرفه ای، ممکن است یک آپارتمان کامل بخواهید، سپس انتظار داشته باشید که برای یک آپارتمان یک خوابه از ۶۰۰ تا ۱۰۰۰ یورو بپردازید.

به طور کلی، آلمان ارزان‌تر از اتریش است با برخی استثناها مانند مونیخ، هامبورگ و برخی دیگر از شهر های آلمان. اگرچه کارمندان حقوقی مطابق با استانداردهای زندگی در شهر یا منطقه خود دریافت می کنند.

 

اتریش مکان بسیار گرانی برای زندگی است و این کشور نسبت به آلمان گرانتر است، به خصوص اگر شهرهای غربی این کشور را انتخاب کنید. جایی که هزینه ها در شهرهای بزرگتر غربی به طور متوسط بیشتر از دیگر مناطق اتریش می باشد.

اگرچه لازم به ذکر است که وین هنوز مقرون به صرفه تر از پاریس، کپنهاگ، لندن، لوکزامبورگ و آمستردام می باشد.

اگر دانشجو هستید، یک اتاق در وین یا اینسبروک کمتر از ۴۰۰ یورو برای شما هزینه ندارد. اگر به دنبال یک آپارتمان هستید، قیمت ها در اتریش از ۶۰۰ یورو شروع می شود.

اتریش کالاهای باکیفیت زیادی تولید می کند و آنها را با قیمت بالایی به فروش می رساند. هنگام خرید مواد از Lidl و Aldi، از تخفیف های مواد غذایی آلمانی خرید کنید. بله، محصولات محلی مد روز هستند اما متاسفانه گران هستند.

 

مهاجران در آلمان و اتریش

آلمان بین المللی تر از اتریش است، دلیل این امر صرفاً اندازه کشور و تعداد مشاغل بین المللی در این کشور است.

به عنوان مثال، حتی شهر نسبتا کوچک دوسلدورف در آلمان که 700000 نفر جمعیت دارد دارای 8400 مهاجر ژاپنی است. شرکت هایی مانند L’Oreal، Henkel، و Trivago یک فضای بین المللی عالی ایجاد می کنند و این بدون اشاره به برلین، مونشن و هامبورگ می باشد.

 

اتریش نیز مهاجران بسیاری دارد. در اتریش مناطق زیبای کوه ها، دره ها و شهرهای تاریخی بسیار زیادی وجود دارد. با این حال بسیاری از مهاجرین وین را ترجیح می دهند. جوامع بریتانیایی، کانادایی، آمریکایی بسیاری در اتریش وجود دارد و همچنین آلمانی ها را می توان در هر جایی از اتریش پیدا کرد.

 

برای زندگی شاد اتریش شاید انتخاب بهتری باشد. اتریش در میان کشور های اروپایی یکی از بهترین کشور ها برای زندگی است و مردم این کشور اغلب زندگی شادی را نیز دارند و اتریشی ها یکی از خوشبخت ترین مردم اروپا هستند.

 

استاندارد زندگی در آلمان و اتریش

هر دو کشور استاندارد زندگی بالایی دارند. با این حال، اتریش نسبت به آلمان فقیر کمتری دارد، تنش های اجتماعی در این کشور پایین است و پناهندگان کمتری در اتریش وجود دارند و زندگی در اتریش با آرامش تر می باشد.

علاوه بر این، وین برای هشتمین بار متوالی به عنوان شهری با بالاترین کیفیت زندگی شناخته شده است. اما شهرهای آلمان نیز در این لیست قرار دارند و در این راستا مونیخ در جایگاه چهارم قرار گرفته است.

 

به طور کلی آلمان دارای محیطی عالی، نرخ جرم و جنایت پایین و جاذبه های فرهنگی فراوان به همراه زیرساخت های توسعه یافته و حمل و نقل خوب است.

نسبت قیمت ها و درآمدها در آلمان به خوبی مطابقت دارد، می توانید راه هایی برای پس انداز و همچنین کاهش هزینه های خود پیدا کنید. شهر فرانکفورت نهمین شهر از نظر دستمزد در جهان است و هزینه زندگی در این شهر نسبتاً پایین است، بنابراین مردم در این شهر می توانند بیشتر پس انداز کنند.

 

سیستم بهداشتی قوی و همچنین در دسترس بودن خدمات بهداشتی مهمترین بخش بسیاری از شهرهای آلمان مانند فرانکفورت می باشد.

آنچه در مورد آلمان گفتیم می تواند به اتریش هم مربوط باشد. قدرت خرید و میانگین حقوق در اتریش بالاتر است. علاوه بر این، کارمندان ۱۴ بار پرداختی در سال دارند که این عدد در مورد آلمان ۱۳ است. معایب زندگی در اتریش تعداد کم فرودگاه های بین المللی و هزینه های بالای زندگی در این کشور می باشد.

اما باز می توانیم بگوییم که اتریش کیفیت زندگی بالاتری دارد.

 

موقعیت مکانی آلمان و اتریش

فقط روسیه همسایه های بیشتری از آلمان در اروپا دارد. آلمان درها را به روی کشورهای اروپای غربی و همچنین کشورهای شرقی باز نگه داشته است. اگر عاشق سفرهای شهری آخر هفته هستید، ممکن است آلمان یک کشور فوق العاده برای شما باشد. شما به راحتی می توانید سوار قطار شوید و به سمت فرانسه، هلند، چک یا سوئیس سفر کنید.

همسایگان آلمان: اتریش، هلند، جمهوری چک، فرانسه، لوکزامبورگ، دانمارک، لهستان، سوئیس و بلژیک هستند.

 

اتریش با هشت کشور همسایه است که برای تعطیلات گاه به گاه نیز عالی هستند. برخلاف آلمان، اتریش گزینه های بیشتری برای سفرهای شرقی یا جنوبی دارد.

به عنوان مثال، می توانید با قطار به ایتالیا یا مجارستان بروید. براتیسلاوا پایتخت اسلواکی تنها ۶۰ کیلومتر با وین فاصله دارد.

تنها با چند ساعت رانندگی با ماشین می توانید در ایتالیا باشید. یک پرواز کوتاه از فرودگاه به بارسلونا یا نیس در جنوب فرانسه می توانید برسید.

همسایگان اتریش عبارتند از: ایتالیا، سوئیس، جمهوری چک، آلمان، مجارستان، لیختن اشتاین، اسلواکی و اسلوونی.

 

طبیعت آلمان و اتریش

آلمان کشوری بسیار متنوع با تنوع بسیار زیادی از مناظر مختلف است. از دریاهای شمال و بالتیک تا کوه های آلپ در جنوب، جایی که مرز با اتریش نیز قرار گرفته است، این کشور اقلیم های مختلفی را در خود جای داده است.

مناظر در این کشور عمدتاً مسطح و با آب و هوای معتدل با درجه حرارت سرد است. اما ارتفاعات، دشت ها، دریاچه های زیبا و رودخانه ها نیز در این کشور وجود دارند. جنگل ها درصد عظیمی از سرزمین های آلمان را پوشش می دهد، که این تقریبا به یک سوم این کشور می رسد.

 

آلمان در مورد همه چیز متنوع است در حالی که اتریش عمدتا مناطق کوهستانی و دریاچه های دیدنی دارد.

اتریش کشوری محصور در خشکی است و در قلب اروپا واقع شده است، این چیزی است که بسیاری از خارجی ها را به خود جذب می کند. اتریش به دلیل موقعیت مرکزی خود به راحتی برای مردم بسیاری از کشورها قابل دسترس است.

 

کوه های خیره کننده ای مانند آلپ، بخش هایی از اتریش را پوشانده است. این در حالی است که آلمان تنها Zugspitze را دارد. در مورد دما و آب و هوا نیز اتریش از خیلی جهان به مانند آلمان است.

شما می توانید برای کسب اطلاعات تکمیلی در مورد مهاجرت به آلمان یا اتریش با کارشناسان ما در موسسه مهاجرت با ما در تماس باشید.

موقعیت مکانی آلمان و اتریش

فرهنگ و زندگی در آلمان و اتریش

فرهنگ در آلمان همه چیز است و هر کسی چیزی برای ارائه دارد. این شامل فلسفه، موسیقی، ادبیات، سینما، هنر، معماری و طراحی می شود. برخی از بزرگترین جشنواره های موسیقی جهان در آلمان برگزار می شود. این کشور خاستگاه بسیاری از آهنگسازان کلاسیک معروف از جمله باخ، بتهوون، برامس، شوبرت، هندل، یوهان اشتراوس دوم، واگنر و غیره است.

 

این کشور همه چیز دارد: اپرا، تئاتر، موزه، گالری هنری، سینمای روباز و خیلی چیزهای دیگر.

 

آلمان دارای یک سبک معماری منحصر به فرد با ساختمان های باقی مانده از قرون وسطی است. در واقع، ۴۶ میراث فرهنگی و طبیعی در آلمان بخشی از سایت های میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده اند. Oktoberfest بزرگترین رویداد فرهنگی آلمان و جشنواره آبجو در جهان است که شما می توانید در این جشنواره نیز شرکت داشته باشید.

 

اما فرهنگ اتریشی ها برجسته تر است. اتریش کشور موتزارت برای موسیقی کلاسیک و هنر مدرن است. آلمان از سوی دیگر برای موسیقی مدرن و هنر بسیار مدرن شناخته شده است.

اتریش تحت تأثیر گذشته و همسایگان خود: ایتالیا، لهستان، آلمان و مجارستان است، به همین دلیل است که می توانید سبک های مختلف را در معماری این کشور مشاهده کنید.

وین به عنوان پایتخت موسیقی کلاسیک اروپا شناخته می شود. از آنجایی که ولفگانگ آمادئوس موتزارت، لودویگ ون بتهوون و یوهان اشتراوس با این شهر ارتباط دارند به عنوان یکی از بهترین شهر های دنیا برای موسیقی می باشد.

اپرا و موزه های اتریش شهرت جهانی دارند. اتریش همچنین دارای قلعه‌ها، کاخ‌ها و ساختمان‌های خیره‌کننده، در میان دیگر آثار معماری است که بسیاری از آنها میراث جهانی یونسکو نیز دارند.

برای دریافت اخرین اخبار در مورد مهاجرت به آلمان یا اتریش با کارشناسان ما در موسسه مهاجرت با ما در تماس باشید.

 

غذا در آلمان و اتریش

حتی اگر غذاهای سنتی آلمانی در سرتاسر جهان شهرت داشته باشند، مردم در مورد آلمان تنها در مورد سوسیس، سیب زمینی و گوشت می دانند. در واقع بیش از ۱۵۰۰ نوع سوسیس مختلف در این کشور تولید می شود.

غذاهای آلمانی در قسمت های مختلف این کشور متفاوت می باشد و مردم تمایل دارند در جنوب متفاوت از شمال غذا بخورند. منطقه جنوبی آلمان، باواریا و بادن-وورتمبرگ، دارای چیزی است که به آن “Deftige Küche”معروف است. این یک غذای غنی با طعم و گوشت است که بسیار سنگین نیز می باشد.

 

با این حال، در شمال آلمان مانند هامبورگ غذاهای زیادی با ماهی پیدا خواهید کرد. هامبورگ و نواحی شمالی آلمان در سواحل دریای بالتیک و دریای شمالی مکانی عالی برای صید ماهی‌های تازه است.

مانند سایر کشورهای توسعه یافته، آلمانی ها بسیاری از غذاهای بین المللی را در آشپزی و عادات غذایی روزانه خود استفاده می کنند. غذاهای ایتالیایی مانند پیتزا و پاستا، غذاهای ترکی و عربی مانند دونر کباب و فلافل را شما می‌توانید در همه جای این کشور داشته باشید.

 

اتریشی ها معمولا غذاهای دلچسب و سنتی را دوست دارند. اتریشی ها عادت دارند که با یک سوپ گوشت گاو و پنکیک صبح خود را شروع کنند. آنها معمولا با گوشت خوک یا یک تافلسپیتز و اشترودل سیب روز خود را ادامه می دهند.

 

آشپزی اتریشی ها بیش از همه تحت تأثیر غذاهای مجارستانی، چکی، یهودی و ایتالیایی قرار دارد که هم غذاها و هم روش های تهیه غذا اغلب از آنها به عاریت گرفته شده است. گولش یکی از نمونه های این غذا ها می باشد.

اتریش در درجه اول در سایر نقاط جهان به خاطر شیرینی هایش شناخته شده است. وین، یکی از پایتخت های معروف اروپا برای غذا و شراب است و این کشور میزبان بسیاری از غذاهای محلی خوشمزه می باشد.

اتریشی ها عاشق استفاده از مواد تازه و محلی هستند. غذاهای اتریشی از شنیسل گرفته تا کیک های خوش طعم، سوسیس و خورش های دلچسب را شما می توانید در هر جای اتریش پیدا کنید.

 

تعطیلات در آلمان و اتریش

در آلمان، شما ۱۳ روز تعطیلات ملی علاوه بر حداقل ۲۰ روز تعطیلی اخر هفته را خواهید داشت.

اتریش نیز دارای ۱۳ روز تعطیلات ملی و حداقل ۲۵ روز در هفته مرخصی در سال و ۳۰ روز در صورتی که کارمندی باشید که به مدت ۲۵ سال در شرکت بوده باشد، را خواهید داشت. در این راستا اگر به فکر تعطیلات هستید اتریش را انتخاب کنید.

همه چیز ذر یکشنبه در آلمان و در اتریش تعطیل است. همه چيز. فقط فرودگاه ها، ایستگاه های قطار اصلی و پمپ بنزین ها باز هستند.

اگرچه در آلمان در روزهای یکشنبه شما می توانید به کافه ها، نانوایی ها و برخی مغازه ها بروید. اما در اتریش همه چیز به طور کامل تعطیل است. اتریشی ها سعی می کنند که بیشتر در فضای باز با خانواده سپری کنند.

 

اوقات فراغت در آلمان و اتریش

اگر سرگرمی و کارهایی که دوست دارید در اوقات فراغت انجام دهید آلمان را انتخاب کنید زیرا چیزهای بیشتری برای ارائه وجود دارد. از کنسرت‌ها، جشنواره‌ها، جشن‌ها، مهمانی‌ها، مکان‌های طبیعی، پارک‌ها، دریاچه‌ها و رودخانه‌ها، شهرها تا بازدید از مناظر معماری بی‌شمار، کلیساهای جامع و غیره آلمان بهتر از اتریش است.

آلمان کشور بسیار متنوعی است، شما می توانید تعطیلات خود را بدون خارج شدن از کشور در داخل آلمان سپری کنید.

 

اتریش کشوری است که کوه ها و دریاچه های بسیار زیبایی دارد. اگر عاشق اسکی یا اسنوبرد هستید، اتریش مکانی عالی برای شما است. شما می توانید از رویدادهای فرهنگی و موزه های این کشور لذت ببرید.

وین برنامه های فرهنگی ویژه ای برای تعطیلات آخر هفته و روزهای کاری دارد.

به طور کلی، اتریش نسبت به آلمان امکانات کمتری برای سرگرمی و اوقات فراغت دارد. با این حال، اگر چیز جدیدی می خواهید، یک رانندگی کوتاه با ماشین به کشور دیگر و در نتیجه اگر ماجراجو هستید، اتریش می تواند کشور بهتری برای شما باشد.

 

فرودگاه های آلمان و اتریش

آلمان فرودگاه های بسیار زیادی (۵۳۹) به همراه امکانات بهتر برای سفر دارد. این کشور به خوبی با قطارها و پروازهای بین شهرهای بزرگ ارتباط برقرار می کند.

این در حالی است که اتریش تنها ۵۲ فرودگاه دارد که می تواند سفر با هواپیما را دشوار کند. هیچ فرودگاهی در بخش غربی این کشور وجود ندارد، برای پرواز باید با قطار به وین، جایی که بزرگترین فرودگاه بین المللی است، بروید. بیشتر سفرها در اتریش با ماشین انجام می شود.

فرهنگ و زندگی در آلمان و اتریش

مقاله پیشنهادی ——-> مهاجرت به اتریش

بهترین شهرهای آلمان و اتریش

بهترین شهرهای آلمان

 

از بهترین شهر های آلمان برای زندگی می توانیم به این موارد اشاره داشته باشیم:

 • مونیخ
 • دوسلدورف
 • فرانکفورت
 • برلین
 • هامبورگ
 • اشتوتگارت
 • نورنبرگ

این شهرها فرصت های شغلی خوبی برای مهاجران دارند و کاملا بین المللی هستند. بسیاری از شرکت های عالی آلمانی در این شهر ها مستقر هستند. علاوه بر این، همه این شهرهای آلمان دارای زیرساخت های عالی هستند.

این ها در میان برترین شهرهای جهان برای زندگی رتبه خوبی دارند. بنابراین پس از نقل مکان به هیچ یک از آنها ناامید نخواهید شد.

 

ما به شما شهر های مونیخ یا فرانکفورت را پیشنهاد می کنیم. به دلیل موقعیت مکانی، ارتباط با سایر پایتخت های اروپایی و البته فرصت های شغلی. به هر حال فرانکفورت شهری است که یکی از بزرگترین فرودگاه های اروپا را دارد.

 

بهترین شهرهای اتریش

اتریش به غیر از چند شهر بزرگ بقیه شهر های آن متوسط هستند. اما نگران نباشید حتی در روستا هم می توانید یک شغل عالی در این کشور پیدا کنید. زندگی در شهرهای اتریشی بسیار عالی است و فرصت های عالی برای کار وجود دارد.

شما می توانید برای کسب اطلاعات تکمیلی در مورد مهاجرت به آلمان یا اتریش با کارشناسان ما در موسسه مهاجرت با ما در تماس باشید.

ما به شما برای مهاجرت به اتریش وین را پیشنهاد می کنیم. اما اگر قصد ندارید که در وین اقامت داشته باشید می توانید این شهر ها را نیز به عنوان شهر های بعدی در نظر داشته باشید:

 

 • سالزبورگ
 • اینسبروک
 • گراتس
 • آیزنشتات
 • کلاگنفورت
 • لینز
 • ویلاچ

سوالات متداول

هر دو کشور استاندارد زندگی بالایی دارند. با این حال، اتریش نسبت به آلمان فقر، تنش های اجتماعی یا پناهندگان کمتری دارد و آرامش بیشتری در این کشور وجود دارد. علاوه بر این، وین برای هشتمین بار متوالی به عنوان شهر با بالاترین کیفیت زندگی شناخته شده است.

اتریش به دلیل استاندارد بالای زندگی و تعادل عالی بین کار و زندگی، مقصد محبوبی برای مهاجرانی است که به دنبال مهاجرت به خارج از کشور هستند. ۱۹ درصد از جمعیت ساکن در اتریش را مهاجران تشکیل داده اند.

بسیاری از مهاجران جمعیت محلی اتریش را نسبت به آلمان خونگرم تر می دانند. در واقع، یک مطالعه نشان داد که کمتر از ۹٪ از مهاجران مورد بررسی، اتریشی ها را بسیار دوستانه می دانند.

آلمان به عنوان پنجمین کشور مطلوب برای مهاجرت در نظر گرفته شده است. این مطلوبیت به دلیل عملکرد خوب اقتصاد، سیستم آموزشی و فرصت های شغلی این کشور است. مردم از سراسر جهان می خواهند فرصتی برای مهاجرت به آلمان داشته باشند.

قیمت ها بین اتریش و آلمان تفاوت چندانی ندارد، اگرچه آلمان ممکن است کمی گران تر باشد.

آب و هوای اتریش سردتر از آلمان است و دمای آن از منفی ۱۵ درجه سانتیگراد در زمستان تا ۲۵ درجه سانتیگراد در تابستان متغیر است. در مقابل، آلمان دارای تغییرات بیشتری در دما است، با موج های گرما گاه به گاه در طول دوره های تابستان.

مدل مهاجرت انعطاف پذیر اتریش، نیرو های کاری واجد شرایط کشورهای ثالث و اعضای خانواده آنها یک مجوز واحد برای کار و اقامت دائم در اتریش را ارائه می دهند.

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن