مشاوره رایگان

02128111107

مهاجرت به مجارستان

مهاجرت به مجارستان

مهاجرت به مجارستان

مهاجرت به مجارستان مطلبی است که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت. مهاجرت به مجارستان این روزها متقاضیان زیادی دارد. این کشور که به پاریس شرق معروف است، فرصت‌های زیادی برای پیشرفت و موفقیت را در اختیار مهاجرین قرار می‌دهد. مهاجرت به این کشور نسبت به بسیاری از کشورها مانند آمریکا شرایط ساده‌تری دارد و این موضوع در بالا بودن آمار مهاجرت به آن بی‌تاثیر نیست. البته ساده‌تر بودن فرآیند مهاجرت به این معنی نیست که درخواست تمام متقاضیان برای مهاجرت به این کشور پذیرفته شود. افرادی که متقاضی مهاجرت و اقامت در مجارستان هستند هم ابتدا باید روش‌های مختلف مهاجرتی را بررسی کرده و بر اساس شرایط خود بهترین راه را انتخاب کنند. در ادامه به بررسی بهترین روش‌های مهاجرتی و قوانین جدید هر روش می‌پردازیم.

آنچه در این مقاله میخوانید :

مزایای مهاجرت به مجارستان

مزایای مهاجرت به مجارستان

مجارستان یکی از پیشرفته‌ترین کشورها در اروپای مرکزی است. این کشور در چند سال اخیر پیشرفت زیادی در زمینه‌های مختلف داشته است و در جنبه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی، تحصیلی و…. به یکی از کشورهای مطرح دنیا تبدیل شده است. این کشور قدیمی اروپایی با دین مسیحیت از بسیاری نظرات مانند فرهنگ، اعتقادات و… شبیه به دیگر کشورهای اروپایی مانند آلمان، کانادا و… است.

این کشور کوچک اما سرسبز و زیبا، فرهنگ و تاریخچه‌ای عمیق در زمینه‌های مختلف مانند موسیقی، ادبیات و هنر دارد. علاوه بر این‌ها مجارستان این‌ روزها مقصد مهاجرتی بسیاری از افرادی است که به دنبال زندگی مرفه و راحت در کشوری اروپایی هستند. بخش زیادی از آمار بالای مهاجرت به این کشور و متقاضیان آن، به دلیل مزایای زندگی در مجارستان است که به شرح زیر می‌باشند.

سیستم حمل و نقل پیشرفته

یکی از مواردی که مجارستان پیشرفت خوبی در آن داشته است، سیستم حمل و نقل این کشور می‌باشد. خدمات مترو، اتوبوس شهری، قایق و…. در بیشتر شهرهای کوچک و بزرگ با بهترین کیفیت به شهروندان ارائه می‌شوند. حتی در مناطقی که دسترسی به وسایل نقلیه عمومی چندان راحت نیست هم با هموار شدن جاده‌ها، عبور و مرور با وسایل شخصی به راحتی قابل انجام است. در کنار پیشرفته بودن این سیستم، قیمت حمل و نقل عمومی در این کشور به خصوص مترو در شهرهایی مانند بوداپست بسیار پایین نیز هست.

نظام آموزشی معتبر

یکی دیگر از مزایای مهاجرت به مجارستان، نظام آموزشی معتبر این کشور است. نظام آموزشی مجارستان تا حد زیادی با دیگر همسایگان اروپایی آن برابری می‌کند. عضویت در اتحادیه اروپا یکی از مسائلی است که نظام آموزشی مجارستان را تا حد زیادی ارتقا می‌دهد. اکثر دانشجویانی که از پذیرش در دانشگاه‌های کشورهایی مانند آلمان یا کانادا جا می‌مانند، با مهاجرت به مجارستان و تحصیل در دانشگاه‌های این کشور امکان برخورداری از امکاناتی در سطح دیگر کشورها را دارند. البته تاکید نظام آموزشی مجارستان تنها به مقطع دانشگاهی نیست و تمام مقاطع تحصیلی در این کشور با پیشرفته‌ترین امکانات آموزشی تدریس می‌شوند.

بیمه و خدمات درمانی با کیفیت

دیگر مزیت مهاجرت به مجارستان، کیفیت بیمه و خدمات درمانی این کشور علی‌رغم هزینه مناسب آن است. در کشور مجارستان بیشتر هزینه‌های خدمات درمانی با بیمه و بودجه‌ای که دولت صرفا این خدمات می‌کند، پرداخت می‌شود. تا جایی که برای بیشتر شهروندان این کشور، خدمات رایج درمانی رایگان تمام می‌شوند. این موضوع باعث شده که مجارستان از نظر وضعیت سلامتی یکی از سالم‌ترین کشورهای دنیا باشد. اهمیت خدمات درمانی و سلامت جامعه در این کشور به حدی است که همه ساله برنامه‌هایی برای بررسی سلامت کودکان و سالمندان بازنشسته تدارک دیده می‌شود تا از پیشرفت سلامتی این گروه‌ها اطمینان حاصل شود.

هزینه پایین زندگی

هزینه پایین زندگی یکی دیگر از مزایای مهاجرت به مجارستان و زندگی در این کشور است. هزینه‌های زندگی در مجارستان نسب به بسیاری از کشورهای اروپایی مناسب‌تر است. کالاهای اساسی، مواد خوراکی، حمل و نقل، اجاره خانه و درمان که بخش اصلی هزینه‌های زندگی در کشورهای مختلف را تشکیل می‌دهند در مجارستان با قیمت پایینی در اختیار مردم قرار می‌گیرند و همین موضوع زندگی در این کشور را از نظر هزینه‌ها به صرفه می‌کند.

نرخ پایین بیکاری

آخرین مزیت زندگی در کشور مجارستان و مهاجرت به این کشور، نرخ پایین بیکاری است. هر چند فرآیند کاریابی در مجارستان هم مانند بسیاری از کشورها مشکلاتی دارد اما کاریابی برای نیروهای تحصیل کرده، به خصوص افرادی که در مجارستان دانشجو هستند، راحت‌تر از دیگر کشورها انجام می‌شود. برای مثال شانس کار دانشجویی در مجارستان بسیار بالا است و دانشجویان می‌توانند در کنار تحصیل شغل با درآمد مناسب برای تامین هزینه‌های خود را هم پیدا کنند.

مقاله پیشنهادی ——-> مهاجرت

انواع روش‌های مهاجرت به مجارستان

مهاجرت به مجارستان هم مانند دیگر کشورها با روش‌های مختلف امکان‌پذیر است. هر کدام از این روش‌ها انواع، قوانین و شرایطی دارند و تنها افرادی موفق به استفاده از آن‌ها می‌شوند که از شرایط لازم آن‌ها برخوردار باشند. به همین دلیل متقاضیان مهاجرت ابتدا باید با روش‌های مختلف آشنایی پیدا کرده و سپس هر روش را بسته به شرایط و وضعیت خود بررسی کنند. برای مثال متقاضیان مهاجرت به مجارستان که سرمایه زیادی در اختیار دارند، با استفاده ار روش سرمایه گذاری امکان مهاجرت سریع و کم دردسر به این کشور را خواهند داشت. این در حالی است که مهاجران متخصص در یک زمینه کاری با مهاجرت کاری شانس بیشتری برای مهاجرت به مجارستان دارند. رایج‌ترین روش‌هایی که متقاضیان مهاجرت به مجارستان امکان استفاده از آن‌ها را دارند، عبارتند از:

 • مهاجرت از طریق کار
 • مهاجرت از طریق تحصیل
 • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت از طریق ازدواج
 • مهاجرت از طریق تولد فرزند
 • مهاجرت از طریق پناهندگی

مهاجرت از طریق تحصیل

مهاجرت از طریق تحصیل

اولین، ساده‌ترین و پر طرفدارترین روش مهاجرت به مجارستان، مهاجرت از طریق تحصیل است. در این روش متقاضیان ابتدا باید پذیرش تحصیلی یکی از مدارس یا دانشگاه‌های مجارستان را دریافت کنند و سپس از طریق آن برای دریافت ویزای تحصیلی و در نهایت اقامت در مجارستان اقدام کنند. تحصیل در مجارستان برای دانش آموزان یا دانشجویان خارجی از دبستان تا دانشگاه امکان‌پذیر است و در صورتی که متقاضی واجد شرایط تحصیل باشد، فرآیند چندان سختی ندارد.

نظام آموزشی مجارستان

نظام آموزشی مجارستان هم مانند بسیاری از کشورها به دو دوره قبل از دانشگاه و دانشگاه تقسیم می‌شود. در دوره قبل از دانشگاه که مقاطع دبستان تا دبیرستان را تشکیل می‌دهد، دانش آموزان از 5-6 تا 17 سالگی به تحصیل مشغول می‌شوند. پرمتقاضی‌ترین مقطع تحصیلی پیش از دانشگاه برای مهاجرت، مقطع دبیرستان است که دانش آموزان بعد از سپری کردن آن بلافاصله وارد دانشگاه می‌شوند.

دوره بعدی تحصیل در مجارستان، دوره دانشگاه است. دوره دانشگاه به سه مقطع کارشناسی یا لیسانس، کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس و دکترا تقسیم می‌شود که برای ورود به هر کدام داشتن مدرک معتبر دوره قبلی الزامی است.

شرایط مهاجرت به مجارستان از طریق تحصیل

 • اولین شرط برای مهاجرت تحصیلی اخذ پذیرش مدارس یا دانشگاه‌های مجارستان است
 • هزینه تحصیل برای دانشجویان خارجی رایگان نیست و متقاضی مهاجرت با این روش باید توانایی پرداخت هزینه‌ها را داشته باشد
 • تسلط به زبان انگلیسی و داشتن مدرک معتبر یکی دیگر از موضوعات مهم در شرایط مهاجرت تحصیلی به مجارستان است
 • اخذ ویزای تحصیلی دیگر شرط مهم برای مهاجرت تحصیلی می‌باشد

مهاجرت به مجارستان از طریق کار

دیگر روشی که برای مهاجرت به مجارستان می‌توان از آن استفاده کرد، مهاجرت از طریق کار در این کشور است. کاریابی در کشور مجارستان تنها یک روش دارد و آن جاب آفری است. در واقع متقاضی مهاجرت ابتدا باید یک پیشنهاد شغلی از سمت کارفرمای مجارستانی دریافت کرده و پس از بستن قرارداد اولیه برای مهاجرت اقدام کند. این موضوع مزایایی مانند اطمینان از بازار کار پس از مهاجرت را دارد اما این مشکل هم وجود دارد که در صورت طولانی شدن پروسه اخذ ویزا بعد از آن، فرد مشمول پرداخت جریمه شود.

جاب آفری و شرایط آن

جاب آفر یا پیشنهاد شغلی به معنی دریافت پیشنهاد کار از طریق کارفرما است و با استفاده از آن، شانس مهاجرت برای متقاضی چند برابر می‌شود. به منظور دریافت پیشنهاد شغلی از کارفرما، متقاضی باید ابتدا از طریقی با کارفرما ارتباط برقرار کند. بهترین روش برای این کار استفاده از سایت‌ها و ابزارهای مختلف کاریابی است. متقاضیان مهاجرت به مجارستان از طریق کار، این امکان را دارند که با کمک این سایت‌ها رزومه خود را در اختیار کارفرمایان مجارستانی قرار دهند تا پس از بررسی و در صورت تایید، پیشنهاد شغلی برای آن‌ها ارسال شود.

در جاب آفری، داشتن رزومه قوی مهم‌ترین موضوع است و برای تهیه یک رزومه باید تمام اطلاعات و مهارت‌های شخصی مانند مدرک دانشگاهی، سابقه کار، میزان تسلط به زبان و… را مشخص کرد. پس از ارسال رزومه در سایت کاریابی، سایت رزومه را در اختیار کارفرمایان مشاغل مختلف یا مشاغل مشخص و مورد نظر شما قرار می‌دهد. در صورتی که رزومه شما مناسب با یکی از شرایط شغلی باشد، کارفرمای آن شغل برای مصاحبه اولیه با شما ارتباط می‌گیرد. اگر در مصاحبه اولیه پذیرفته شوید قرارداد و گواهی لازم برای اخذ ویزای کار ااز سمت کارفرما صادر می‌شود.

مقاله پیشنهادی ——-> تحصیل در مدارس مجارستان

مهاجرت سرمایه‌ گذاری

یکی دیگر از راه‌های مهاجرت به مجارستان، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری است. با توجه به اینکه مجارستان عضو اتحادیه اروپا است، سرمایه گذاری در این کشور نه تنها موجب ضرر نمی‌شود بلکه پیشرفت زیادی را برای متقاضی این روش به همراه دارد. ثبت شرکت، خرید اوراق قرضه دولتی و…. از جمله روش‌های سرمایه گذاری در مجارستان می‌باشند. همچنین با روش‌هایی مانند ارائه یک ایده استارتاپی به شرکت‌های مجاری فعال در این زمینه هم می‌توان برای مهاجرت سرمایه گذاری اقدام کرد.

بر خلاف روش‌های تحصیل یا کار، سرمایه گذاری نیاز به بودجه و سرمایه زیاد دارد، در غیر اینصورت امکان مهاجرت به وسیله آن وجود نخواهد داشت. همچنین برای جلوگیری از ضرر و زیان در این روش، بهتر است قبل از هر اقدامی در زمینه سرمایه گذاری ابتدا به طور کامل و دقیق با متخصصین امور مهاجرت مشورت کرد.

مهاجرت از طریق تولد

یکی دیگر از روش‌های مهاجرت به مجارستان، مهاجرت تولد است که روشی چندان ساده و کاربردی نیست. به طور کل مهاجرت از طریق تولد فرزند از دو اصل خاک یا خون پیروی می‌کند. طبق اصل خاک نوزادانی که در یک کشور متولد می‌شوند، فارغ از ملیت والدین خود و داشتن یا نداشتن تابعیت آن کشور، تبعه و شهروند آن کشور محسوب شده و پاسپورت آن را دریافت می‌کنند. در اصل خون اما محل تولد نوزاد تفاوتی ندارد و تنها مهم است که نوزاد از پدر یا مداری مجارستانی یا از تبعه دائم این کشور متولد شود. در غیر این صورت حتی نوزادی که در مرکز مجارستان متولد شده باشد هم امکان اخذ تابعیت کشور مجارستان را نخواهد داشت. شرط دریافت اقامت دائم برای نوزادانی که در مجارستان متولد می‌شوند، داشتن یکی از سه شرط زیر است:

 • کودک توسط پدر و مادر مجارستانی به فرزند خواندگی پذیرفته شود، در این صورت پس از 3 سال تابعیت مجارستان را دریافت می‌کند
 • علی‌رغم غیر تبعه بودن پدر و مادر، کودک 5 سال مداوم در مجارستان زندگی کرده باشد
 • در صورتی که پدر و مادر تابعیت نداشته یا کودک از والدینی نامشخص متولد شود، در همان ابتدا تابعیت مجارستان را دریافت می‌کند

مهاجرت از طریق ازدواج

دیگر روشی که متقاضیان مهاجرت به مجارستان امکان استفاده از آن را دارند، مهاجرت از طریق ازدواج است. ازدواج یکی از روش‌هایی است که با استفاده از آن امکان اقامت دائم برای متقاضی سریع‌تر از سایر روش‌ها فراهم می‌شود. در مورد مهاجرت به مجارستان از طریق ازدواج باید این نکته را در نظر داشت که متقاضیان این روش مهاجرتی تنها در صورتی موفق به اخذ تابعیت مجارستان می‌شوند که با یکی از شهروندان یا تبعه مجارستان ازدواج کنند. به عبارت دیگر ازدواج با افردی که اقامت دائم مجارستان را دارند، کمکی به مهاجرت از طریق ازدواج نمی‌کند.

علاوه بر این، افرادی که به مهاجرت از این طریق تمایل دارند باید توانایی اثبات واقعی بودن ازدواج خود را داشته باشند. گواهی تجرد فرد قبل از ازدواج، مدارک مالی، فرهم‌های مورد نظر، عکس و اسناد ازدواج و… از جمله مدارکی هستند که با کمک آن‌ها اثبات واقعی بودن ازدواج ساده‌تر می‌شود. افرادی که از این طریق قصد مهاجرت به مجارستان را دارند، در صورت اثبات واقعی بودن ازدواج ابتدا اقامت دائم مجارستان را دریافت می‌کنند. البته پس از چند سال زندگی مشترک و در صورت عدم بروز مشکل امکان درخواست برای دریافت تابعیت مجارستان هم وجود دارد.

هزینه‌های مهاجرت به مجارستان

هزینه‌های مهاجرت به مجارستان

هزینه‌ها بخش مهمی از فرآیند مهاجرت هستند. حتی اگر روش مهاجرتی انتخابی روشی کم هزینه مانند مهاجرت تحصیلی یا کاری باشد هم پرداخت حداقل هزینه‌ها به عهده متقاضی مهاجرت خواهد بود و نیاز به سرمایه اولیه برای مهاجرت دارد. برای مثال در مهاجرت تحصیلی هزینه‌هایی مانند شهریه دانشگاه، هزینه اقامت، خورد و خوراک، پوشاک و اقامت به عهده دانشجو است و اگر برای پرداخت آن‌ها برنامه‌ریزی قبلی نداشته و بودجه‌ای در نظر نگرفته باشد، این کار با مشکل مواجه می‌شود. با توجه به تغییرات سالانه هزینه‌ها، بهتر است کسب اطلاعات در مورد آن‌ها را به ماه‌های آخر قبل از سفر موکول کرد و تا آن زمان برای جمع‌آوری حداکثر سرمایه تلاش کرد.

قوانین اخذ تابعیت مجارستان

بیشتر متقاضیان مهاجرت به مجارستان با هر کدام از روش‌های گفته شده به دنبال اخذ تابعیت و اقامت دائم در این کشور می‌باشند. دریافت اقامت دائم این کشور مراحلی دارد و متقاضیان بعد از طی کردن آن‌ها، ابتدا مقیم مجارستان شده و سپس می‌توانند برای تابعیت این کشور اقدام کنند. اقامت دائم کشور مجارستان معمولا پس از 5 سال اقامت موقت و در صورتی که متقاضی هیچ سابقه کیفری یا مشکل خاصی نداشته باشد، امکان‌پذیر است و پس از 8 سال از اقامت متوالی در خاک مجارستان، امکان درخواست برای پاسپورت مجارستانی هم وجود دارد. خوشبختانه در مجارستان امکان اخذ تابعیت دوم وجود دارد. به این معنی که متقاضیان دریافت تابعیت و پاسپورت مجارستان نیازی به حذف تابعیت از کشور خود را ندارند.

مقاله پیشنهادی ——-> ویزای مجارستان

نتیجه گیری

هر چند هنوز هم مهاجرت به کشورهایی مانند آمریکا یا کانادا طرفداران زیادی دارد اما این روزها مجارستان هم در لیست پرمتقاضی‌ترین کشورها برای مهاجرت به جایگاه بالایی دست پیدا کرده است. بسیاری از افرادی که بودجه لازم برای مهاجرت به کشورهایی مانند آمریکا یا کانادا را ندارند یا در رقابت برای مهاجرت به این کشورها جا مانده‌اند، مجارستان را به عنوان گزینه بعدی خود انتخاب می‌کنند. مهاجرت به این کشور هم شرایطی دارد که برخورداری از آن‌ها برای اخذ ویزا الزامی است.

جهت اطلاع از این شرایط و آشنایی با انواع روش‌های مهاجرت به مجارستان می‌توانید با مشاورین سایت مهاجرت با ما در ارتباط باشید. متخصصین مجموعه ما شما را در زمینه انتخاب بهترین روش مهاجرت و آمادگی برای استفاده از آن راهنمایی می‌کنند.

سوالات متداول

 • مهاجرت از طریق کار
 • مهاجرت از طریق تحصیل
 • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت از طریق ازدواج
 • مهاجرت از طریق تولد فرزند
 • مهاجرت از طریق پناهندگی
 • اخذ پذیرش مدارس یا دانشگاه‌ها
 • اثبات توانایی پرداخت هزینه‌ها
 • تسلط به زبان انگلیسی و داشتن مدرک معتبر
 • اخذ ویزای تحصیلی

در صورتی که کودک توسط پدر و مادر مجارستانی به فرزند خواندگی پذیرفته شود و یا کودک ۵ سال مداوم در مجارستان زندگی کرده باشد و در صورتی که پدر و مادر تابعیت نداشته یا کودک از والدینی نامشخص متولد شود، در همان ابتدا تابعیت مجارستان را دریافت می‌کند.

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن