مشاوره رایگان

02128111107

وکیل مهاجرت به ترکیه

وکیل مهاجرت به ترکیه

وکیل مهاجرت به ترکیه

ترکیه یکی از بهترین کشور های جهان از لحاظ گردشگری، اقتصادی و سیاسی است. بسیاری از مهاجران از سراسر جهان به علت پایین بودن هزینه ها و بالا بودن کیفیت زندگی در ترکیه این کشور را به عنوان مقصد مهاجرتی خود انتخاب می کنند. لازم به ذکر است که تمام کسانی که قصد مهاجرت به ترکیه را دارند باید در ابتدا آشنایی کاملی با قوانین مهاجرتی این کشور را داشته باشند.

انتخاب بهترین وکیل مهاجرتی همواره یکی از چالش های مهاجران است. همراه داشتن یک فرد کارآزموده می تواند شما را از مسیری که قصد پیمودن آن را دارید  آگاه سازد. در همین رابطه، برای مهاجرت به ترکیه به عنوان مقصد مهاجرتی لازم است که از یک کارشناس خبره و متخصص برای رسیدن به هدفتان در کوتاه ترین زمان ممکن استفاده کنید.

داشتن یک وکیل مهاجرتی در ترکیه می تواند به شما خدمات بسیار ارزنده ای ارائه کند و با داشتن تسلط و تجربه در امر مهاجرت به ترکیه، شما را برای انجام صحیح و قانونی امور مهاجرت راهنمایی کند.

از همین رو ما در این مقاله به بررسی وکیل مهاجرت به ترکیه ، مشخصات وکیل خوب مهاجرت به ترکیه و هزینه وکیل مهاجرت به ترکیه پرداخت ایم. اگر می خواهید اطلاعات کاملی در مورد وکیل مهاجرت به ترکیه کسب کنید، پیشنهاد می شود که این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

آنچه در این مقاله میخوانید :

وظایف وکیل مهاجرت به ترکیه

وکیل مهاجرتی ترکیه

یکی از مهمترین روش های مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک در این کشور است و خرید ملک در ترکیه به یکی از روش های مهم برای اخذ اقامت ترکیه تبدیل گردیده است.

از همین رو می توان گفته که همکاری با یک وکیل مهاجرت به ترکیه می تواند شما را در انتخاب مسیر درست و قانونی راهنمایی کند.

وکیل مهاجرتی ترکیه مراحل مختلف مهاجرت به ترکیه را به شما می گوید و شما را در جریان آخرین قوانین مهاجرت به ترکیه قرار می دهد.

لازم به ذکر است که یکی از مهمترین مواردی که شما باید در نظر داشته باشید این است که کلیه مراحل مورد نظر خود را به صورت قانونی انجام داده باشید.

ما نیز به همین دلیل در این مقاله به معرفی خدمات وکیل مهاجرت به ترکیه برای شما پرداخته و شما را در جریان هزینه وکیل مهاجرت به ترکیه قرار خواهیم داد.

مقاله پیشنهادی: بهترین وکیل مهاجرتی

مشخصات وکیل مهاجرتی خوب

ما پیش از آنکه وارد بحث خصوصیات، ویژگی ها و مشخصات یک وکیل خوب مهاجرت به ترکیه شویم بهتر است که به شما چند موضوعی را متذکر شویم.

در ابتدا بهتر است که اطلاع پیدا کنید که شما در کدام دسته از متقاضیان مهاجرت به ترکیه قرار دارید و نیازمند چه همکاری با یک وکیل مهاجرتی هستید.

یکی دیگر از مهمترین مواردی را که باید در هنگام استخدام یک وکیل مهاجرت در نظر داشته باشید، میزان هزینه ای است که شما قصد دارید برای دریافت وکیل مهاجرت به ترکیه بپردازید.

برای اینکه شما بتوانید در مسیر مهاجرت به ترکیه با وکیل مهاجرتی خود موفق شوید باید در ابتدا با مشخصات یک وکیل مهاجرت خوب آشنا شده باشید.

در ابتدا باید آگاه شوید که یک وکیل مهاجرتی خوب چه خدماتی را می تواند به شما ارائه کند و این که وی چه وظایفی را نیز می تواند بر عهده داشته باشد. در این شرایط شما به راحتی خواهید توانست که بهترین وکیل مهاجرت به ترکیه را گزینش کنید.

از ویژگی ها و خصوصیات یک وکیل مهاجرتی خوب به ترکیه می توان این موارد را اشاره کرد:

 • وکیل مهاجرت به ترکیه باید خود تحصیلات حقوقی اش را در کشور ترکیه گذرانده باشد.
 • وکیل مهاجرت به ترکیه خود باید برای پیشبرد امور موکلان اش در این کشور، تابعیت کشور ترکیه را نیز داشته باشد.
 • یک وکیل خوب مهاجرت به ترکیه باید مجوز رسمی وکالت ترکیه را نیز به همراه داشته باشد.
 • یک وکیل مهاجرتی خوب در ترکیه باید خود دارای سابقه خوبی در اداره دادگستری ترکیه داشته باشد.

پس از اینکه شما بررسی کردید که وکیل مهاجرت به ترکیه مورد نظر شما موارد فوق را دارا است می‌توانید برای ادامه روند کار مهاجرت به ترکیه از وی درخواست همکاری کنید.

اهمیت وکیل مهاجرت به ترکیه

اهمیت وکیل مهاجرت به ترکیه

تمام متقاضیان خارجی که قصد مهاجرت به ترکیه را دارند بهتر است که از همکاری با یک وکیل رسمی مهاجرت بهره ببرند.

همکاری با یک وکیل مهاجرتی در ترکیه می تواند روند انجام امور مهاجرتی شما را آسانتر و بهتر بکند.

این به این دلیل است که وکیل رسمی مهاجرت به ترکیه با کلیه قوانین و مقررات مهاجرتی ترکیه آشنا بوده و شما را می تواند در مسیر راهنمایی کند. در همین راستا لازم به ذکر است که همکاری داشتن با یک وکیل مهاجرتی به هیچ عنوان اجباری نبوده ولی می تواند فرآیند مهاجرتی شما را آسان و ساده کند.

در واقع یک وکیل مهاجرتی ترکیه با کلیه مراحل و ترتیبی که برای انجام امور مهاجرتی در ادارات ترکیه وجود دارد آشنایی لازم را داشته و به همین دلیل می تواند به شما در انجام مراحل مختلف از جمله اقامت و تابعیت ترکیه کمک های فراوانی بکند.

یک وکیل رسمی خوب در امر مهاجرت به ترکیه تسلط کافی بر قوانین و مقررات در امر مهاجرت به ترکیه را دارا است و به زبان ترکی آشنایی کافی و کاملی را دارد. علاوه بر این، یک وکیل می تواند از آخرین تغییرات در قوانین مهاجرتی در ترکیه نیز شما را آگاه سازد.

بنابراین راهنمایی هایی که یک وکیل مهاجرتی خوب می تواند به شما بکند در امر مهاجرت ترکیه مسیر شما را هموارتر می کند. 

لازم به ذکر است که معمولا یک وکیل مهاجرت به ترکیه در کانون وکلا نیز عضو می باشد. به دلیل تسلط بر قوانین مهاجرت به ترکیه، وی می تواند شما را نیز بلافاصله از کلیه تغییرات در قوانین و مقررات مهاجرتی ترکیه آگاه سازد.

خصوصیات وکیل مهاجرت به ترکیه

خصوصیات وکیل مهاجرت به ترکیه

شما تا به اینجای مقاله در مورد مشخصاتی که باید یک وکیل خوب و رسمی مهاجرت به ترکیه داشته باشد اطلاعات لازم را دریافت کرده اید.

اما هنوز اطلاعات شما در مورد اینکه یک وکیل مهاجرتی خوب چه خصوصیات و مشخصاتی باید داشته باشد برای کافی نمی باشد.

لازم است که پیش از تماس با یک وکیل مهاجرتی خوب در ترکیه در مورد خصوصیات کلی یک وکیل حرفه ای اطلاعات لازم را کسب کرده باشید.

داشتن وکیل موجب می شود که شما هزینه ای را که برای مهاجرت به ترکیه پرداخت خواهید کرد هدفمند باشد و قانونی و اصولی بوده و بیهوده صرف نخواهد شد.

به عبارت ساده تر اینگونه می توانیم به شما بگوییم که شما می توانید با شناخت کامل از یک وکیل مهاجرتی، هزینه ای را که پرداخت خواهید کرد در بهترین مسیر و برای موفقیت شما خرج شود.

در مجموع ما می توانیم مشخصات کلی یک وکیل رسمی مهاجرتی خوب به ترکیه را برای شما اینگونه معرفی کنیم :

 • وکیل مهاجرتی خوب بر تمامی قوانین به روش های متنوع مهاجرتی به خوبی آگاه است.
 • وکیل مهاجرتی که قصد دارد در زمینه تحصیلی و یا کاری فعالیت می کند تجربه ای کافی و سابقه عالی در این زمینه خواهد داشت.
 • وکیل مهاجرتی خوب در ترکیه علاوه بر زبان فارسی به خوبی به زبان ترکی نیز مسلط است. بدین سو وکیل مهاجرت خوب می تواند به شما در مراحل مختلف راهنمایی های لازم را بکند.

خرید ملک در ترکیه

یکی از مهمترین شیوه های مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک است. شما این امکان را دارید که با خرید هرگونه ملکی در ترکیه پس از چیزی در حدود ۵ سال اقامت ترکیه را کسب کنید. ترکیه به تمام کسانی که قصد دارند در این کشور سرمایه گذاری کنند و یا ملکی را بخرند با آغوش باز پذیرا است. همچنین دولت ترکیه به تمام کسانی که ۲۵۰۰۰۰ دلار در ترکیه سرمایه گذاری کرده باشند اقامت دائم را اعطا می کند.

شما اگر قصد خرید خانه و یا سرمایه گذاری را در ترکیه دارید باید به نکاتی در مورد سرمایه گذاری خارجی در زمانی که قصد دارید ملکی را بخرید داشته باشید.

مهمترین نکاتی را که باید در زمان خرید خانه در نظر داشته باشید عبارتند از:

 • سعی کنید ملکی را در ترکیه خریداری کنید که پس از چند سال این امکان را داشته باشید که بتوانید آن را به راحتی بفروشید و یا اینکه اجاره دهید.
 • شهر، محله و منطقه ای خوبی را برای خرید انتخاب کنید که ملک شما در آن ناحیه رشد قیمتی خوبی را داشته باشد.
 • بهتر است که شما یک وکیل مهاجرتی مسلط به خرید خانه را استخدام کنید تا مراحل قانونی و انواع اسناد و مدارک مورد نیاز برای مهاجرت و خرید خانه را به شما بگوید.
 • از راهنمایی وکیل در مسیر مهاجرتی خود به خوبی استفاده کنید و سعی کنید که پول را از مجاری قانونی مانند حواله بانکی به کسی که قصد معامله با وی را دارید ارسال کنید.
 • حتما ملکی را در ترکیه انتخاب کنید که منعی برای دریافت اقامت شما نداشته باشد. در این مورد شما این امکان را دارید که از وکیل مهاجرتی راهنمایی های لازم را کسب کنید.

مقاله پیشنهادی: خرید ملک در ترکیه 

خرید ملک در ترکیه از طریق وکیل مهاجرت

خرید ملک در ترکیه

دولت ترکیه قوانین مهاجرتی خود را در قبال خرید ملک مداوم تغییر می دهد و شما برای اخذ تابعیت ترکیه باید در مورد آخرین قوانین مهاجرتی اطلاعات کامل و کافی را داشته باشید. به طور مثال سال پیش شما در استانبول هر خانه ای را که خریداری می کردید این امکان را داشتید که اقامت ترکیه را نیز دریافت کنید. اما اکنون شما برای خرید خانه در استانبول باید هزینه مشخصی را بپردازید تا به شما اقامت دائم ترکیه اعطا شود.

از آنجا که بیشتر ایرانیان برای مهاجرت به ترکیه روش خرید ملک را انتخاب می کنند بنابراین اطلاع از آخرین قوانین مهاجرت به ترکیه بسیار مهم است. ما در همین رابطه قصد داریم که به شما خدماتی را که یک وکیل مهاجرت به ترکیه ارائه می کند را معرفی کنیم.

مهمترین خدمات یک وکیل مهاجرتی در ترکیه برای خرید ملک عبارت است از:

 • دریافت استعلامات لازم برای خرید ملک.
 • باز کردن حساب بانکی جهت خرید ملک برای متقاضی.
 • دریافت شماره مالیاتی لازم برای خرید خانه در ترکیه.
 • انجام دادن تمام مراحل قانونی برای انتقال سند و پول.
 • دریافت و اخذ اقامت موقت ترکیه.
 • اخذ تابعیت و پاسپورت کشور ترکیه.

مزایای خرید خانه با وکیل مهاجرتی در ترکیه

خرید و فروش انواع ملک در کشور ترکیه برای شهروندان ترک بسیار ساده و آسان است. اما شما به عنوان یک ایرانی ممکن است که برای خرید خانه در ترکیه با چالش هایی روبرو شوید.

هدف بسیاری از ایرانی که خرید ملک در ترکیه را انتخاب می کنند این است که اقامت دائم و یا تابعیت این کشور را بدست آورند.

بنابراین در همین رابطه لازم است که شما مراحل خرید خانه در این کشور را با حساسیت و دقت بیشتری در مقایسه با شهروندان ترکیه ای تحت نظر داشته باشید و اطلاعات کاملی را نیز در مورد قوانین مهاجرتی ترکیه بدست آورید. در غیر این صورت امکان اینکه بتوانید اقامت ترکیه را از طریق خرید ملک در ترکیه بدست آورید ممکن نخواهد بود.

شما با در اختیار داشتن یک وکیل مهاجرتی این امکان را خواهید داشت که با کلیه مراحل خرید ملک از جمله انتخاب ملک، افتتاح حساب بانکی، استعلامات لازم، انتقال پول، دریافت کد مالیاتی، و انتقال سند و همچنین نحوه دریافت اقامت ترکیه به روشی قانونی، اصولی و صحیح مطلع شوید. در این رابطه بهتر است که شما همکاری دو جانبه ای را با وکیل مهاجرتی خود داشته باشید و از راهنمایی های وی استفاده کنید. 

هزینه وکیل مهاجرت به ترکیه

یک وکیل مهاجرت به ترکیه معمولاً چیزی بین ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ لیره ترکیه در ساعت (۱۵۰-۲۵۰ دلار آمریکا، ۱۲۵-۲۲۵ یورو، ۱۱۰-۲۰۰ پوند) دریافت می کند. هزینه ای که شما به عنوان هزینه وکیل مهاجرت به ترکیه پرداخت می کنید نیز مشمول مالیات بر ارزش افزوده خواهد شد که در حال حاضر چیزی در حدود ۱۸ درصد می باشد.

همچنین هزینه های شما در این جا تمام نمی شود و ممکن است که هزینه هایی را که وکیل از طرف شما باید بپردازد را نیز پرداخت کنید. این هزینه شامل مواردی مانند هزینه ثبت خانه، هزینه دادگاه و هزینه های سفر شما نیز می شود. اما هزینه ای که شما باید برای مهاجرت به ترکیه باید پرداخت کنید ممکن است تحت شرایط مختلف متفاوت باشد.

مهمترین عوامل تعیین کننده هزینه یک وکیل مهاجرت در ترکیه عبارتند از:

 • شرایط متقاضی دریافت اقامت در ترکیه.
 • انواع روش های مهاجرتی به ترکیه از جمله تحصیلی، کاری و یا سرمایه گذاری.
 • نوع خدماتی که متقاضی قصد دارد دریافت کند.

البته هزینه ای که باید بپردازید در این جا تمام نمی شود و حدودی است. شما می توانید برای کسب اطلاعات کامل در مورد هزینه وکیل مهاجرتی ترکیه با ما در موسسه مهاجرت با ما در تماس باشید.

مهاجرت سریع و آسان به ترکیه با یک وکیل مهاجرتی

یک وکیل مهاجرتی ترکیه می تواند با توجه به این که تخصص و اطلاعات خوبی در امر مهاجرت قانونی به ترکیه دارد به شما در امر مهاجرت کمک های کاملی را بکند. وکیل مهاجرتی می تواند شما را در جریان آسانترین و سریعترین شیوه مهاجرت به ترکیه قرار دهد.

مشاوره مهاجرتی می تواند شما را برای پیشبرد سریعتر امور و صرفه جویی در وقت و هزینه کمک شایانی کند. لازم به ذکر است که حضور وکیل نمی‌تواند زمانی قانونی را که باید در ادارات و مراکز دولتی ترکیه طی کنید را به صورت کلی کاهش دهد.

در واقع با حضور و راهنمایی های وکیل مهاجرتی، در زمان و هزینه شما با انجام اصولی و درست مراحل مهاجرت کمتر خواهد شد. بنابراین زمان و انرژی شما در مراحل مختلف تلف نشده و زودتر به هدف خود یعنی دریافت اقامت ترکیه می‌رسید.

متقاضیان روش های مختلفی را برای مهاجرت به ترکیه انتخاب می‌کنند که شامل مهاجرت تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری است. یکی از متداول ترین روش های مهاجرتی برای ایرانیان، سرمایه گذاری از طریق خرید ملک است. در بخش های قبلی مقاله اشاره کردیم که یک وکیل برای خرید ملک چه خدماتی را می‌تواند ارائه دهد. بنابراین اطلاعات و تخصص بهترین وکیل برای مهاجرت به ترکیه برای تمامی متقاضیان راهگشا خواهد بود.

افتتاح حساب بانکی در ترکیه

افتتاح حساب بانکی در ترکیه

بر طبق قوانین کشور ترکیه تمام کسانی که قصد دارند به خرید و فروش ملک در این کشور بپردازند باید کلیه اقدامات آنها از مجاری قانونی سپری شده باشد. متقاضیانی که قصد دارند اقامت ترکیه را از طریق خرید ملک انجام دهند باید در رابطه با انتقال پول از مجاری قانونی اطلاعات لازم را کسب کرده باشند.

لازم است که به شما بگوییم که افتتاح حساب بانکی در ترکیه می تواند یکی از مهمترین مراحلی باشد که شما باید برای مهاجرت به ترکیه سپری کنید. در ترکیه انتقال پول به حساب مالک بهتر است که از طریق حساب بانکی انجام شود و افتتاح حساب بانکی می تواند یکی از مهمترین خدماتی باشد که وکیل مهاجرتی می تواند به شما ارائه کند.

تحصیل در ترکیه با خرید خانه

متقاضیانی که قصد دارند از طریق خرید خانه به ترکیه مهاجرت کنند، ممکن است که نگرانی بابت تحصیل فرزندانشان داشته باشند. لازم به ذکر است که بسیاری از مدارس در ترکیه به صورت دولتی اداره شده و رایگان هستند و فرزندان شما نیز می توانند از طریق خرید خانه و اقامت ترکیه به صورت رایگان در این کشور تحصیل کنند.

الیته متقاضیان مهاجرت به ترکیه نیز این امکان را خواهند داشت که فرزندان خود را در مدارس ایرانی نیز ثبت نام کنند. اما بهتر است که بدانید این مدارس تنها در شهرهای آنکارا و استانبول قرار دارند و معمولا با پرداخت شهریه نیز همراه هستند.

مقاله پیشنهادی: تحصیل در ترکیه

هزینه زندگی در ترکیه

هزینه زندگی در ترکیه

ترکیه را بی شک می توانیم یکی از ارزانترین کشور های جهان برای زندگی بدانیم و از این رو این کشور به علت هزینه های مقرون به صرفه به یکی از مهمترین مقاصد مهاجرتی در جهان تبدیل گردید است.

هزینه زندگی شما در ترکیه به تعداد اعضای خانواده شما و اینکه شما قصد دارید چه سبک زندگی داشته باشید و یا اینکه شهر محل سکونت شما چیست بستگی خواهد داشت. در این رابطه می توانیم به شما بگوییم که هزینه زندگی شما در شهر های بزرگ ترکیه مانند استانبول و ازمیر ممکن است که بسیار بیشتر از هزینه زندگی در شهرهای کوچکتر ترکیه باشد.

هزینه زندگی در ترکیه اینگونه می باشد:

هزینه زندگی در استانبول                            هزینه به لیر ترکیه                 هزینه به دلار آمریکا

یک فرد مجرد بدون احتساب اجاره خانه         ماهانه ۳۴۶۱ لیر                   ماهانه ۳۵۶ دلار

یک خانواده ۴ نفره بدون احتساب اجاره خانه   ماهانه ۱۲۱۳۴ لیر                 ماهانه ۱۲۴۸ دلار

نتیجه گیری

ترکیه یکی از بهترین کشور های جهان برای مهاجرت است و از این رو مهاجران بسیاری سودای مهاجرت به این کشور را دارند. اما مهاجرت به ترکیه اگر شما اطلاعات کاملی از قوانین مهاجرتی ترکیه نداشته باشید آسان نخواهد بود.

یکی از آسانترین روش هایی که منجر به دریافت اقامت ترکیه و تابعیت این کشور می شود خرید خانه و سرمایه گذاری در این کشور است. قوانین مهاجرت به ترکیه از طریق گفته شده مداوم در حال تغییر است و برای کسب اطلاعات لازم در مورد مهاجرت به ترکیه بهتر است که یک وکیل مهاجرتی را در ترکیه در کنار خود داشته باشید.

بهترین وکیل مهاجرت به ترکیه کسی است که اطلاعات کاملی از قوانین مهاجرت به ترکیه داشته و به ترکی مسلط بوده و به غیر از اینکه خود تابعیت ترکیه را داشته دارای سابقه درخشان در این کشور نیز باشد. وکیل مهاجرتی می تواند شما را در کمترین زمان ممکن و با کمترین هزینه به اهدافتان برساند.

سوالات متداول

نرخ ثابتی برای وکیل مهاجرت به ترکیه وجود ندارد و این بسته به شرایط و پرونده شما می تواند متفاوت باشد. هزینه وکیل مهاجرت به ترکیه بسته به شرایط متقاضی، روش مهاجرتی و یا نوع خدمات وکیل متفاوت است. اما اگر بخواهیم رقمی را به صورت حدودی به شما بگوییم این میتواند چیزی بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ دلار در ساعت باشد.

داشتن وکیل مهاجرتی دارای مزایای بی شماری است. اما داشتن یک وکیل مهاجرتی که اشراف کاملی بر روی کلیه قوانین مهاجرتی داشته و همچنین به زبان ترکی آشنا باشد می تواند به شما در تسریع کار و کاهش هزینه های مهاجرتی کمک شایانی کند.

یک وکیل مهاجرتی فردی است که دارای توانایی های بسیاری در شناسایی و معرفی مسیر مناسب مهاجرتی برای شما است و بر این اساس بسته به توانایی اش هزینه ای را از شما دریافت می کند. اما در طرفی شرایط متقاضی، روش مهاجرتی و نوع خدماتی که قرار است وی به شما ارائه کند نیز ممکن است که بر روی هزینه های شما تاثیر گذار باشد.

از مهمترین خدماتی که می توانید از یک وکیل مهاجرتی دریافت کنید می تواند شامل دریافت استعلامات لازم، انتقال سند، انتقال پول، دریافت شماره مالیاتی، افتتاح حساب و همچنین دریافت اقامت به متقاضیان خرید ملک در ترکیه باشد.

برای مهاجرت به ترکیه شما با هیچ اجباری روبرو نخواهید بود. شما حتی بدون وکیل مهاجرتی نیز می توانید به ترکیه مهاجرت کنید. اما داشتن یک وکیل مهاجرتی می تواند با داشتن دانش کافی بر قوانین ترکیه و زبان ترکی فرآیند مهاجرت و دریافت اقامت و شهروندی ترکیه را برای شما تسریع و آسان کند.

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن