مشاوره رایگان

02128111107

مهاجرت افراد زیر 18 سال به آلمان

مهاجرت افراد زیر 18 سال به آلمان

آلمان یکی از محبوبترین کشور های جهان برای مهاجرت می باشد. از این میان بسیاری از کسانی که زیر 18 سال هستند آلمان را به عنوان یکی از محبوب ترین گزینه های مهاجرتی خود انتخاب می کنند. در این مقاله ما شرایط مهاجرت به آلمان برای افراد زیر 18 سال را با توجه به شرایط تحصیل، و هزینه های زندگی آنها بررسی خواهیم کرد.

آنچه در این مقاله میخوانید :

سیستم آموزشی آلمان

سیستم آموزشی آلمان​

سیستم آموزشی این کشور از مسائل مهم مهاجرت افراد زیر 18 سال به آلمان است. تحصیل در آلمان بین سنین 6 تا 18 سال اجباری است. دوره تحصیل در مدارس ابتدایی آلمان 4 تا 6 سال می باشد. دانش آموزان به مدت 3 تا 5 سال در راهنمایی تحصیل می کنند و تحصیلات متوسطه نیز در این کشور به مدت 2 سال است.

 • مدارس آلمان شامل مدارس دولتی، مدارس خصوصی و مدارس شبانه روزی است.
 • دانش آموزان بعد از دبیرستان در صورت تمایل می توانند به دانشگاه بروند.
 • دانش آموزان پس از فارغ التحصیلی از دبیرستان می توانند با گذراندن دوره های فنی و حرفه ای از طریق مهارت های عملی و کارآموزی وارد بازار کار شوند.
 • دانش آموزان برای تحصیل در مدارس دولتی آلمان باید به زبان آلمانی مسلط باشند.
 • دانش آموزان با مدرک زبان انگلیسی آیلتس می توانند در مدارس خصوصی زبان انگلیسی در آلمان تحصیل کنند.

مقاله پیشنهادی ——-> تحصیل در آلمان

ویزای تحصیلی آلمان

افراد زیر 18 سال باید مدارک لازم برای تحصیل در مدرسه آلمان را ارائه دهند. به طور کلی، مدارک پذیرش در مدارس آلمان و ویزا برای دانش آموزان زیر 18 سال عبارتند از:

 

 • ارسال نامه پذیرش تحصیل از مدارس آلمان
 • ارائه مدارک کافی مبنی بر وضعیت مالی و حساب بانکی
 • فرم تکمیل شده ویزای آلمان
 • ارائه مدارک به روز به همراه ریز نمرات دانشگاهی.
 • بیمه سلامت و بهداشت برای کودکان زیر 18 سال.
 • ارائه انگیزه نامه تحصیلی
 • ارائه پاسپورت معتبر

مقاله پیشنهادی ——-> ویزای تحصیلی آلمان

زبان تحصیل در آلمان

زبان تحصیل در مدارس دولتی آلمان، آلمانی است. شرایط تحصیل برای کودکان زیر 18 سال به این صورت است که افراد بالای 10 سال به دلیل بلد نبودن آلمانی، یک یا دو سال دیرتر از همسالان خود به مدرسه می روند. کودکان زیر 10 سال معمولاً با کودکان 6 تا 7 ساله آلمانی هم کلاس هستند و زبان آلمانی را از ابتدا یاد می گیرند.

 • زبان آموزش در مدارس شبانه روزی آلمان برای دانش آموزان زیر 18 سال انگلیسی است.
 • دانش آموزان زیر 18 سال انگلیسی، فرانسوی، اسپانیایی یا لاتین را در مدارس شبانه روزی یاد می گیرند.

مقاله پیشنهادی ——-> دوره زبان آلمانی در مجارستان

مهاجرت به آلمان و مدارس دولتی برای افراد زیر 18 سال

مهاجرت به آلمان و مدارس دولتی برای افراد زیر 18 سال​

کودکان زیر 18 سال که در مدارس آلمان تحصیل می کنند، بسته به موقعیت خود می توانند در مدارس بین المللی، مدارس دولتی، مدارس شبانه روزی و مدارس روزانه تحصیل کنند. برای ثبت نام در مدارس دولتی آلمان قبل از سن 18 سالگی مدرکی دال بر تسلط به زبان آلمانی الزامی است. یادگیری زبان آلمانی در مدارس دولتی آلمان کاملا رایگان است. هزینه تحصیل در مدارس دولتی آلمان توسط دولت آلمان پرداخت می شود.

 

 • فعالیت های آموزشی در مدارس دولتی آلمان و مدارس روزانه از دوشنبه تا جمعه از ساعت 8:00 تا 13:00 انجام می شود.
 • اگر دانشجویان بین المللی قصد تحصیل در مدارس دولتی و روزانه در آلمان را دارند، نیازی به پرداخت شهریه یا هزینه ای ندارند.
 • توجه به این نکته ضروری است که دانش آموزان بین المللی برای تحصیل در مدارس دولتی آلمان باید مدرکی دال بر مهارت زبان آلمانی داشته باشند.

مقاله پیشنهادی ——-> مهاجرت تحصیلی به آلمان

مهاجرت به آلمان و مدارس بین المللی برای افراد زیر 18 سال

مدارس بین المللی در آلمان از معتبرترین مدارس جهان هستند. یکی از مهمترین مزایای تحصیل در این مدارس کیفیت بالای تدریس و استانداردهای بالای تدریس است و مدارک این مدارس توسط بهترین دانشگاه های دنیا به رسمیت شناخته شده اند.

کسب تکنولوژی روز و دانش علمی، آموزش مهارت های مورد نیاز برای یک زندگی موفق در آینده و آشنایی با فرهنگ ها و زبان های مختلف از دیگر مزایای تحصیل در یک مدرسه بین المللی در آلمان است.

 

 

تحصیل در مدارس و کالج های بین المللی می تواند حس استقلال و هماهنگی را برای افراد زیر 18 سال ایجاد کند و همچنین یک زندگی هماهنگ را ایجاد نماید.

کودکان زیر 18 سال با تحصیل در مدارس و کالج های بین المللی در آلمان، زبان های مدرن دنیا را یاد می گیرند.

با تحصیل در کالج ها و مدارس بین المللی، دانشجویان برای تحصیل در دانشگاه های برتر آلمان و سراسر جهان آماده می شوند.

 

مهاجرت افراد زیر 18 سال به آلمان و برنامه های آموزشی

برنامه درسی آلمان برای افراد زیر 18 سال شامل یادگیری موسیقی و نوشتن، صحبت کردن، ریاضیات و علوم است.

برنامه آموزشی دوره پیش دبستانی شامل موسیقی، رقص، بازی های آموزشی و ریاضیات می باشد.

دانش آموزان با معدل خوب در مدارس ابتدایی یا متوسطه می توانند تحصیلات خود را در مدارس Realschule معمولی ادامه دهند.

دانش آموزان سطح بالا از مدارس ابتدایی و متوسطه می توانند در مدارس استعدادهای درخشان ادامه تحصیل کنند.

دانش آموزانی که مایل به گذراندن دوره های فنی هستند اما مایل به تحصیل در دانشگاه نیستند می توانند در دوره های فنی حرفه ای در دبیرستان Fachoberschule شرکت داشته باشند.

دانش آموزان می توانند با فارغ التحصیلی از یک مدرسه حرفه ای آلمان و کسب صلاحیت ها و مهارت های لازم وارد بازار کار آلمان شوند.

اقامت دانشجویی در آلمان

اقامت دانشجویی در آلمان​

یکی از بزرگترین مسائل در آموزش افراد زیر 18 سال در آلمان اقامت دانش آموزان است. در واقع، تعیین مسکن و خوابگاه دانشجویی یکی از اساسی ترین عوامل مهاجرت دانشجویی به آلمان است. افراد زیر 18 سال که در آلمان تحصیل می کنند ممکن است بسته به شرایط مهاجرت در یک مدرسه شبانه روزی یا خانواده میزبان یا نزد اقوام نزدیک خود بمانند.

 

در صورتی که دانش آموزی در مدرسه شبانه روزی تحصیل کند و والدین وی شرایط همراهی با وی را نداشته باشند، مسئولیت حفاظت از آن به عنوان قیم قانونی بر عهده مدیر مدرسه شبانه روزی است.

اگر دانش آموزان می خواهند در خانه بمانند، می توانند با یک خانواده آلمانی مورد اعتماد زندگی کنند و زبان و فرهنگ آلمانی را در حین تحصیل و ماندن در خانه بیاموزند.

 

اگر دانش آموز دارای اقوام نزدیک در آلمان باشد و والدین آنها واجد شرایط همراهی دانش آموز به آلمان نباشند، می توانند در خانه اقوام نزدیک خود بمانند. این امر به این دلیل است که بستگان نزدیک که قیم قانونی هستند، مسئولیت حفاظت و حمایت از دانش آموزان در آلمان را بر عهده دارند.

 

مقاله پیشنهادی ——-> اقامت تحصیلی آلمان

بهترین مدارس آلمان

یکی از شرایط تحصیل در بهترین کالج ها و مدارس بین المللی آلمان زیر 18 سال پرداخت شهریه می باشد. اگرچه تحصیل در این مدارس با پرداخت شهریه همراه است، اما این مدارس در آلمان جزو بهترین مدارس بین المللی اروپا محسوب می شوند. بهترین و معتبرترین مدارس بین المللی در آلمان عبارتند از:

 

 • آکادمی بین المللی دوسلدورف
 • آکادمی بین المللی براندنبورگ
 • آکادمی بین المللی برلین
 • آکادمی بین المللی متروپولیتن برلین
 • آکادمی بین المللی برلین
 • آکادمی بین المللی کلن
 • آکادمی بین المللی بریتانیا سنت جورج
 • آکادمی بین المللی درسدن
 • آکادمی بین المللی من
 • آکادمی بین المللی مستقل هامبورگ

هزینه تحصیل در آلمان

یادگیری زبان آلمانی در مدارس دولتی آلمان رایگان و بدون شهریه است. در واقع دانشجویان به جز شهریه و هزینه خرید کتاب نیازی به پرداخت هیچ شهریه ای ندارند.

هزینه تحصیل در یک مدرسه شبانه روزی آلمان از 30000 تا 50000 یورو در سال متغیر است.

هزینه تحصیل در مدرسه شبانه روزی آلمان شامل شهریه، اقامت، بیمه، غذا و هزینه های سفر داخلی و خارجی می باشد.

هزینه زندگی در آلمان حدود 700-1000 یورو در ماه می باشد.

مقاله پیشنهادی ——-> تحصیل ارزان در آلمان

تحصیل در دانشگاه های آلمان

دانش آموزان زیر 18 سال می توانند با اخذ ویزای تحصیلی و تحصیل در مدارس آلمان واجد شرایط تحصیل در دانشگاه های این کشور شوند. دانش آموزانی که از مدارس آلمان فارغ التحصیل می شوند می توانند در رشته ها و دانشگاه های مختلف آلمان به صورت آکادمیک پذیرفته شوند و در این دانشگاه ها تحصیل کنند.

 

 • تحصیل در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در دانشگاه دولتی رایگان است.
 • زبان تحصیل در دانشگاه ملی آلمان آلمانی است.
 • شرط تحصیل در دانشگاه های آلمان داشتن مدرک دانشگاهی معتبر است.
 • پیش نیاز تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در آلمان داشتن مدرک لیسانس می باشد.

 

مهاجرت به آلمان برای افراد زیر 18 سال و تحصیل پزشکی

در آلمان، داوطلبان زیر 18 سال می توانند پس از پایان دبیرستان با نمرات خوب در دروس اجباری در رشته پزشکی تحصیل کنند. داشتن مدرک زبان آلمانی در سطح B2، داشتن مدرک تحصیلی دیپلم و شرکت در آزمون های پزشکی از جمله شرایط ثبت نام در دوره های پزشکی آلمان پس از پایان دبیرستان می باشد.

مقاله پیشنهادی ——-> تحصیل پزشکی در آلمان

اخذ اقامت آلمان

اخذ اقامت آلمان ​

دانش آموزانی که تحصیلات متوسطه خود را در دبیرستان های آلمان به پایان رسانده اند می توانند پس از تحصیل در دانشگاه و کار در آلمان مجوز  اقامت آلمان را دریافت کنند. یکی از شرایط مهم این افراد برای اخذ اقامت آلمان، کار مداوم 4-5 ساله در آلمان و پرداخت مالیات منظم است.

اخذ تابعیت آلمان

دانشجویان پس از اتمام تحصیلات متوسطه و دانشگاهی می توانند وارد بازار کار آلمان شوند. این افراد می توانند پس از 4-5 سال کار، مجوز اقامت آلمان را دریافت کنند. این افراد می توانند تابعیت آلمان را تحت شرایطی پس از اقامت در آلمان دریافت کنند. برخی از مهمترین شرایط برای اخذ تابعیت آلمان عبارتند از:

 • 8 سال کار و اشتغال در آلمان
 • عدم جرم و جنایت در آلمان
 • انطباق و سازگاری با زندگی در جامعه آلمان
 • اطلاعات قانونی و مقرراتی آلمان
 • دانش آلمانی

خدمات موسسه مهاجرتی مهاجرت با ما

یکی از موارد مهم در هنگام مهاجرت به آلمان افراد زیر 18 سال مشاوره با متخصصین مجرب می باشد. در واقع انتقال دانش آموزان به آلمان کار ساده و پیش پا افتاده ای نیست که داوطلبان بتوانند به تنهایی انجام دهند. مشاوران متخصص موسسه مهاجرتی مهاجرت با ما یکی از بهترین موسسات مهاجرتی کشور هستند که شرایط لازم را برای مهاجرت دانشجویان به آلمان فراهم می کند. مشاوره با کارشناسان مهاجرت و کمک و مشاوره وکلای برجسته از موسسات پیشرو اولین قدم برای مهاجرت دانشجویان به آلمان می باشد.

چرا تحصیل در آلمان

آلمان کشوری در قلب اروپای غربی است. آلمان با کشورهای دانمارک، لهستان، جمهوری چک، اتریش، سوئیس، فرانسه، لوکزامبورگ، بلژیک، هلند، دریای بالتیک و دریای شمال مرز دارد. آلمان از حمل و نقل عالی به سایر کشورهای اروپایی برخوردار است که این امر موجب می شود دانشجویان امکان سفر و گشت و گذار در دیگر شهرهای محبوب اروپا را داشته باشند و تجربه تحصیل در خارج از کشور را کسب کنند.

آلمان به دلیل سطح علمی بالا و دانشگاه های دولتی رایگان، یکی از محبوب ترین مقاصد برای تحصیل دانشجویان در خارج از کشور در جهان است. صدها دانشگاه در آلمان وجود دارد که دارای برنامه های شهریه رایگان یا بسیار کم برای دانشجویان بین المللی می باشد. به همین دلیل است که بسیاری از مردم آلمان را برای افزایش سطح علمی خود انتخاب می کنند.

آلمان با 83 میلیون نفر جمعیت، سرزمین زیبایی های متنوع، شکوه تاریخی و نوآوری های پیشرفته است. اگر به اسکی علاقه دارید، پس کوه های آلمان در کنار تحصیل شما می تواند مناسب باشد. به همین ترتیب، کسانی که عاشق شلوغی شهری هستند، شهرهای آلمان را خیلی دوست خواهند داشت. سنت با مدرنیته در این مراکز تپنده فرهنگی همزیستی دارد، جایی که می‌توانید در روز از کیک براتورست و استولن لذت ببرید و شب در کلوب‌ها برقصید.

آلمان یکی از صنعتی ترین کشورهای جهان است. آلمان پیشرو جهانی در صنعت و فناوری، کشوری بسیار توسعه یافته با استانداردهای زندگی عالی و اقتصاد بازار اجتماعی بسیار خوب است که به طور گسترده به عنوان یکی از کارآمدترین کشورهای جهان شناخته می شود. آلمان برای دو سال متوالی بهترین کشور برای تحصیل در خارج از کشور در اروپا و سومین کشور جهان بوده است.

آلمان همچنین در سراسر جهان به دلیل مشارکت های فرهنگی خود شناخته شده است – در شانزده ایالت آلمان هر چیزی را که بخواهید می توانید پیدا کنید. از بهترین رستوران های دنیا گرفته تا مرکز صنعتی وستفالیا، تحصیل در آلمان بهترین فرصت را برای تجربه گوشه ای از اروپا برای شما فراهم می کند.

به عنوان یک نکته در انتها لازم است که بگوییم، مونیخ و برلین در بین ده شهر برتر دانشجویی جهان قرار دارند!

اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل در آلمان

دلایل بسیاری برای انتخاب تحصیل در خارج از کشور در آلمان وجود دارد. آلمان یک قدرت بزرگ است و چهارمین اقتصاد بزرگ جهان است. این کشور یکی از اعضای موسس اتحادیه اروپا بوده و همچنان در هر دو نهاد بسیار تأثیرگذار نقش دارد.

به‌طور مستمر این کشور زادگاه نویسندگان، هنرمندان، فیلسوفان، موسیقی‌دانان، دانشمندان، مهندسان و ورزشکاران تأثیرگذار و موفق بوده است. کمتر کشوری به اندازه آلمان («سرزمین شاعران و متفکران») بر جهان تأثیر گذاشته است. آموزش در آلمان شما را دقیقاً در مرکز این مرکز اقتصادی، صنعتی و فرهنگی قرار می دهد.

زندگی در آلمان، ترکیب آموزش با کیفیت بالا و تجربه فرهنگی منحصر به فرد، دلیل اصلی انتخاب جوانان از سراسر جهان برای تحصیل در آلمان است. اگر برای شما جالب به نظر می رسد، به بیش از چهارصد هزار دانش آموز دیگر برای مهاجرت تحصیلی به المان بپیوندید.

مقاله پیشنهادی ——-> اقامت آلمان

مزایای مهاجرت به آلمان برای افراد زیر 18 سال

مزایای مهاجرت به آلمان برای افراد زیر 18 سال​

با تحصیل در یک مدرسه آلمانی، افراد زیر 18 سال می توانند از مزایای تحصیل و زندگی در این کشور برتر اروپایی برخوردار شوند. در اینجا برخی از مزایای مهاجرت به آلمان برای افراد زیر 18 سال آورده شده است:

 

 • تحصیل در یک مدرسه آلمانی با کیفیت آموزشی بالا
 • آموزش رایگان آلمانی در مدارس آلمان
 • انگلیسی را در مدارس و کالج های بین المللی بخوانید
 • در یک مدرسه آلمانی تحصیل کنید و آلمانی، فرانسوی و انگلیسی را یاد بگیرید
 • با فرهنگ ها، سنت ها و زبان های مختلف آشنا شوید
 • تحصیل رایگان در مدارس و دانشگاه های آلمان
 • شانس پذیرش در بهترین دانشگاه های جهان بعد از دبیرستان
 • امکان اخذ اقامت آلمان از طریق تحصیل و کار در مدارس و دانشگاه ها
 • برای اخذ اقامت آلمان می توان تعداد سال های تحصیل در آلمان را محاسبه کرد

نتیجه گیری

این مقاله مهاجرت افراد زیر 18 سال به آلمان را تحت بررسی قرار داده است. در این مقاله شرایط تحصیل زیر 18 سال در آلمان و با شرایط تحصیل در مدارس آلمان آشنا بررسی شده اند. دانش آموزان زیر 18 سال با مدرک سطح B2 آلمانی می توانند به صورت رایگان در مدارس و کالج های این کشور تحصیل کنند.

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل زیر 18 سال در آلمان، بهتر است که از کمک مشاوران و کارشناسان در این امر استفاده کنید.

سوالات متداول

نامه پذیرش از مدرسه، اثبات تمکن مالی، تکمیل فرم ویزای دانشجویی و آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات.

زندگی در یک مدرسه شبانه روزی آلمان، زندگی با خانواده میزبان، زندگی با اقوام نزدیک.

با زندگی با یک خانواده آلمانی، دانش آموزان در یک اقامتگاه امن زندگی می کنند، از وعده های غذایی خانوادگی لذت می برند و با فرهنگ، آداب و رسوم و زبان آلمانی آشنا می شوند.

بین 30000 یورو تا حدود 50000 یورو در سال.

ادامه تحصیل در دانشگاه و اخذ ویزای کار یا تحصیل.

به طور کلی کل این فرایند می تواند در حدود 6 ماه تا یک سال طول بکشد.

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن