مشاوره رایگان

02128111107

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به آلمان

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به آلمان

مهاجرت سرمایه گذاری به المان

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به آلمان یکی از بهترین روش‌ها برای دریافت اقامت موقت و دائم در این کشور است. آلمان کشوری نام‌آشنا برای ما ایرانی‌ها است و با خودرو‌های جذابش خاطره‌های زیبایی را در ذهن اکثر مردم ایران می‌توان یافت. این کشور پیشرفته راه‌های متعددی را برای دریافت ویزا و اخذ اقامت پیشنهاد می‌دهد. مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری یکی از اصولی‌ترین و البته راحت‌ترین راه‌ها برای اخذ اقامت موقت و دائم در آلمان می‌باشد.

مهاجرت به کشور آلمان از طریق سرمایه‌گذاری و ایجاد کسب و کار به این دلیل به یک کارآفرین توصیه می‌شود که فرد متقاضی قادر به گسترش شرکت و یا دفاتر نمایندگی خود در باقی کشورهای عضو شینگن خواهد بود. حتی این امکان نیز وجود دارد که فرد متقاضی بجای آلمان در یکی از کشور‌های عضو شینگن اقامت پیدا کند.

آنچه در این مقاله می خوانید :

مهاجرت سرمایه گذاری به آلمان

همانطور که پیش‌تر گفته شد، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به آلمان یکی از بهترین راه‌ها برای اخذ ویزای این کشور می‌باشد. شما برای دریافت این ویزا باید شرایط خاص و مورد قبول این دولت را دارا باشید تا موفق به دریافت این ویزا شوید. مهاجرت از طریق سرمایه‌ گذاری بدین معنی است که فرد متقاضی با کارآفرینی یا ایجاد و گسترش کسب و کار خود در کشور مقصد، ابتدا اقامت موقت و سپس با توجه به شرایط و نوع کسب و کار اقامت دائم و پاسپورت آن کشور را برای خود و خانواده دریافت کند.

لازم به ذکر این نکته است که برای دریافت ویزای سرمایه‌گذاری در آلمان برخلاف انواع دیگر ویزا نیازی به داشتن مدرک زبان نیست و البته برای اخذ این ویزا محدودیت سنی نیز وجود دارد که هرکشور قوانین خاص خود را در این‌باره بیان می‌کند.

از مزایای دریافت این نوع ویزا باید به این موضوع اشاره کرد که اقدام برای دریافت اقامت دائم و البته پاسپورت این کشور زمان و همچنین سختی کمتری را نسبت به سایر انواع روادیدها دارد. از این رو بیشتر کشور‌های دنیا از این طریق سعی در جذب سرمایه‌گذاران مختلف و فعال در زمینه‌های متفاوت دارند.

چرا مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به آلمان

چرا مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به آلمان

دنیا دارای بیشتر از 180 کشور است اما دلیلی که یک سرمایه‌گذار را به کشور آلمان دعوت می‌کند، چه هستند؟ مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به آلمان بنا به دلایل متعددی از جمله اقتصاد پایدار و همواره روبه رشد این کشور و دلایل بسیار زیاد دیگر، یک سرمایه‌گذار را به راحتی برای سرمایه‌گذاری در این کشور متقاعد می‌کند.

از دیگر دلایل برای مهاجرت به این کشور می‌توان به قیمت مناسب همه‌چیز از جمله املاک برای ایجاد دفتر و شرکت تجاری اشاره کرد. کشور آلمان به دلیل دارا بودن موقعیت جغرافیایی منحصر به فرد و البته روابط دوستانه و سیاسی عالی با اکثر کشورهای دنیا و همسایه خود و داشتن صنایع پیشرفته همواره مورد توجه سرمایه‌گذاران نقاط مختلف دنیا بوده است.

شرایط دریافت ویزای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به آلمان

ویزای کار کانادا

برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به آلمان شما نیازی به داشتن مدرک زبان یا تحصیلات خیلی خاصی ندارید و فقط سابقه کسب و کار و شراکت شما همینطور مدارکی از این قبیل کفایت می‌کند. ناگفته نماند که برای دریافت ویزای آلمان باید سنی بیشتر از 55 سال را داشته باشید. موضوع سن برای برخی کشورها از جمله استرالیا دقیقا برعکس کشور آلمان است.

مزایای ایجاد کسب و کار در آلمان

اگر راجع به روش‌ها و مدت زمان‌های اخذ ویزای سرمایه گذاری در کشور‌های مختلف خوانده باشید، متوجه خواهید شد که پروسه ای نزدیک به 35 ماه برای اخذ ویزای مهاجرت وجود دارد. اگرچه در آلمان شرایط کمی فرق می‌کند و شما در مدت زمانی کمتر قادر به مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به آلمان خواهید بود.

از دیگر مزایای این نوع مهاجرت نیز این است که با دریافت این ویزا قادر به اقامت در کشورهای عضو شینگن خواهید بود. همچنین لازم به اشاره است که در این کشور از تمام حقوق شهروندی اروپا برخوردار هستید.

مدارک لازم برای دریافت ویزای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به آلمان

مدارک لازم برای دریافت ویزای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به آلمان

مدارک لازم برای ثبت تقاضای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به آلمان درست همانند دیگر انواع ویزاها است و به مدارک کلی و فردی شما و خانوادتان مربوط می‌شود. این مدارک عبارتند از پاسپورت فعال و معتبر، گواهی عدم سوء پیشینه، ارائه گردش حساب در چند سال اخیر برای اثبات تمکن مالی و همینطور گواهی سلامت پزشکی که توسط سفارت آلمان تایید شده باشد.

چگونگی اقدام برای دریافت مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به آلمان

از نکاتی که گفتنشان خالی از لطف نیست باید به توجه کامل به کشور و مقصد مورد نظر برای سرمایه‌گذاری اشاره کرد. زیرا یک کشور با اقتصاد بدون ثبات ممکن است بجای سود سرمایه اولیه را هم از بین ببرد. ضمنا  شما می‌توانید برای اطلاعات بیشتر و نحوه اقدام برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به آلمان با متخصصان و مشاوران ما در مهاجرت با ما تماس حاصل کنید.

شرایط دریافت ویزای کار چیست؟

شرایط مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به آلمان

شرایط مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به آلمان

آن‌دسته از افرادی که بدنبال مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به آلمان هستند، باید به نکات زیر توجه کنند:

برای اینکار ابتدا نیاز به ثبت یک شرکت با حداقل سرمایه 25 هزار یورو دارید

دارا بودن حداقل 1 میلیون یورو برای راه‌اندازی و ایجاد کسب و کار در آلمان

اشتغال زایی برای حداقل 10 نفر آلمانی با 10 شغل متفاوت

دریافت اقامت دائم و پاسپورت در این کشور تا مدت زمان 5 سال امکان‌پذیر است

در آلمان برخلاف کشوری مثل ترکیه با خرید ملک یا سهام اقامت دائم به متقاضی تعلق نمی‌‌گیرد

البته توجه به این موضوع که یادگیری زبان آلمانی برای هر کسی کار آسانی نیست نیز خالی از لطف نیست.

فعالیت‌های اقتصادی مناسب در آلمان

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به آلمان

همانطور که همه دنیا می‌دانند، کشور آلمان در صنعت خودروسازی بسیار پیشرفته است و این صنعت عملا بزرگترین و موفق‌ترین صنعت این کشور هم شناخته می‌شود. سرمایه گذاری در این صنعت و مخصوصا در برند‌های شناخته شده و معروف می‌تواند سود کلان و البته ریسکی کم خطر را به همراه داشته باشد.

ضمنا توجه به فراوانی نیروی کار بسیار و البته واقعا دانا در این کشور خالی از لطف نیست. شما می‌توانید با یک سرمایه‌گذاری درست و فکرشده در صنعت حمل و نقل و ماشین‌آلات، سرمایه اولیه خود را چندین برابر کنید. احتمالا می‌دانید که با دریافت مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به آلمان و سرمایه‌گذاری در صنایع دارویی و پزشکی این کشور نیز چه سود خوبی را نصیب خود خواهید کرد! زیرا صنایع دارویی نیز از صنایع پیشرفته آلمان محسوب می‌شوند.

همچنین با ایجاد یک شرکت پخش یا کارخانه تولید کالای مصرفی، میتوانید آینده خود و چند نسل بعدتان را نیز در این کشور تضمین کنید. هیچوقت صنایع الکترونیک را در این کشور دست کم نگیرید. چراکه این صنایع میتوانند سودآوری فوق‌العاده ای را برای شما رقم بزنند.

درکشور آلمان نیاز مبرم و بسیاری به تولیدکنندگان یا واردکنندگان قطعات الکترونیکی وجود دارد و شما می‌توانید با حضور به موقع و در زمان درست، در مکان درست قرار بگیرید و خود را در معرض شناخته شدن برای شرکت‌های مختلف قرار دهید.

شرایط صادرات و واردات در آلمان

شما می‌توانید پس از مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به آلمان در زمینه صادرات و یا حتی واردات این کشور نیز فعالیت داشته باشید. همانطور که پیش‌تر گفته شد، کشور آلمان از نظر خودروسازی بسیار پیشرفته است و همین پیشرفته بودن باعث شده تا خودروها بزرگترین صادرات این کشور باشند. بزرگترین مشتری این خودرو‌ها هم ایالات متحده آمریکا است و یک سرمایه‌گذار با تدبیر سعی در تامین قطعات این خودرو‌ها و البته صادرات مدل‌های خاص برند‌های آلمانی دارد.

با مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به آلمان، شما قادر به دریافت سود کلانی به مقدار میلیون‌ها دلار در سال خواهید بود. از دیگر صادرات آلمان تجهیزات پزشکی این کشور هستند که در دنیا زبان‌زد خاص و عام هستند. ضمنا شما با ایجاد کسب و کار در زمینه مواد شیمیایی نیز مطمئنا پول خوبی به جیب خواهید زد.

حال برای واردات اجناس به آلمان می‌توان از واردات فرش نام برد که مشخصا ایران یکی از بزرگترین فروشندگان فرش به آلمان به‌شمار می‌رود. شما، پس از مهاجرت به این کشور می‌توانید یک پل ارتباطی برای فروش فرش‌های کشور خود به آلمان باشید.

همانطور که آلمان تولیدکننده بزرگ خودرو به حساب می‌آید، این نکته لازم به ذکر است که آلمان، خودرو‌های مختلف را از سرتاسر دنیا را نیز به کشور خود وارد می‌کند. از برند‌های وارد شده به این کشور می‌توان به تویوتا، سوبارو و بعضا برندهای آمریکایی اشاره کرد. شما با داشتن ویزای سرمایه‌گذاری در آلمان، می‌توانید نمایندگی یا تامین کننده قطعات این برند‌ها باشید.

فعالیت در صادرات و واردات

همانطور که گفته‌شد شما می‌توانید با استفاده از این ویزا در زمینه واردات و یا صادرات اجناس و کالاهای مختلف در این کشور فعالیت گسترده‌ای را ایجاد کنید. شما با مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به آلمان خواهید توانست با ایجاد نمایندگی‌‌های متعدد در رابطه با حرفه خود موفقیت شغلی خود را تضمین کنید.

 مقاله پیشنهادی ——-> اقامت آلمان

اقتصاد آلمان

برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به آلمان نیازمند پیش‌زمینه در رابطه با اقتصاد و افت و خیز آن هستید. از آلمان به عنوان بزرگترین اقتصاد اروپا یاد می‌شود و این نکته قابل ذکر است که آلمان در تولید ناخالصی هم در رتبه چهارم جهان جا خوش کرده است.

به لطف شرکت‌های خودروسازی مطرح و البته قدیمی این کشور از جمله بی ام و و بنز، آلمان صادرات خودرو را در اولویت خود قرار داده و تاکنون موفق هم بوده است! البته که شایان ذکر است این کشور منبع اصلی اقتصادش را شرکت‌های ریز و کوچک ولی مهم مانند زیمنس اداره می‌کنند.

آلمان با ایجاد نیروگاه‌های خورشیدی در سراسر کشور، بیشترین میزان تولید برق در اروپا را دارد. همینطور بخش عمده ای از این برق هم به کشور‌های مجاور صادر می‌شود. شما نیز می‌توانید با مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به آلمان در زمینه تامین برق و قطعات مورد نیاز آن فعالیت داشته باشید. ضمنا آلمان با معرفی کردن خود به عنوان یکی از قطب‌های نمایشگاهی جهان درآمد خوبی را از این راه کسب می‌کند. سرمایه گذاری در آلمان علاوه بر ایجاد کسب و کار‌های مختلف، راه‌های دیگری نیز دارد. همانطور که گفته شد، تدبیر و ساخت نمایشگاه‌های متعدد در این کشور به بهانه‌های مختلف، شما را چند قدم به موفقیت نزدیکتر می‌کند.

لازم به یادآوری است که شما مهاجرت به این کشور، پس از مدت بسیار کمتری نسبت به دیگر کشورها مثل استرالیا قادر به ثبت درخواست برای دائمی کردن ویزای خود هستید. البته مورد قبول واقع شدن این درخواست در گرو تاثیر مثبت گذاشتن در سرمایه و اقتصاد این کشور می‌باشد. پس همواره باید به خاطر داشته باشید تا بدون خستگی در کسب و کار خود به سوی پیشرفت قدم بردارید.

ضمنا باید یادآور شد که در کشورهای جهان اولی مانند آلمان توجه اقتصاد و داشتن سیاست کارآمد در کسب و کار می‌تواند مسیر رسیدن به هدف و موفقیت را هموارتر و به اصطلاح چند پله را یکی کند. باید این را در نظر داشت که برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به این کشور روش‌های مختلفی وجود دارد که تا حدودی در این متن به آنها پرداخته شد.

انواع فعالیت‌های قانونی اقتصادی در آلمان

شما با مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به آلمان قادر خواهید بود تا کسب و کارهای مختلفی را راه‌اندازی کنید که عموما جزو دسته‌هایی از جمله تاسیس دفتر و شرکتی با مسئولیتی محدود، تاسیس شعب مختلف برای برند‌های مختلف هستند. البته، تاسیس دفاتر نمایندگی و انواع شعب مستقل و یا وابسته نیز از این دسته فعالیت‌ها هستند که شما قادر به فعالیت در زیرشاخه آنها هستید.

با سرمایه‌گذاری در این کشور، شما قادر خواهید بود تا در زمینه‌های مختلف و دلخواه خود همانطور که گفته شد، یک نمایندگی برای برند‌های خارجی داشته باشید. ضمنا شما با دارا بودن اختیار در زمینه فعاالیت در کشورهای دیگر عضو شینگن خواهید توانست تا چندین شعبه معتبر و یا چندین دفتر گسترده را در اروپا داشته باشید.

میزان فساد در آلمان

تمام کشور‌های اروپایی بویژه آلمان سیاست‌های سخت‌گیرانه‌ای را در رابطه با موضوع فساد دارند. البته علاوه بر اینها و مسائل مرتبط با آن باید به میزان تولیدات ناخالصی و همینطور میزان مالیات کشور‌ها توجه ویژه داشت. در آلمان میزان تولیدات ناخالصی‌ها در سالیان گذشته سیر صعودی را طی کرده و به طور روزافزون در حال افزایش است.

در رابطه با میزان مالیات کشور آلمان هم باید به نکته توجه کرد که آلمان به نسبت دیگر کشورها مالیت کمتری را دریافت می‌کند. البته میزان مالیات این کشور در سال 2010 در حداقل قرار داشت و از آن به بعد رشد صعودی را پیش گرفته و سالیانه به میزان نامحسوسی افزایش پیدا کرد. مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به آلمان این فرصت را به شما می‌دهد تا با کمترین میزان مالیات، بیشترین بهره را از کسب و کار خود ببرید.

برخی مشاغل و صنایع پیشنهادی برای ایجاد کسب و کار در آلمان

برخی مشاغل و صنایع پیشنهادی برای ایجاد کسب و کار در آلمان

آلمان یک کشور برپایه دانش مهندسی است و اکثر نیاز‌های آن به مهندس‌ها بر می‌گردد. مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به آلمان با تکیه بر دانش مهندسی و کسب و کار‌های مرتبط با آن با زمانبندی و انتخاب درست قطعا موفقیت را برای شما در پی خواهد داشت.

این کشور به دلیل دارا بودن تعداد بسیار زیاد مهندسان کاربلد و همچنین نیاز روزافزون آنان به ایجاد کسب و کار جدید و چه بسا تکنولوژی خاص دائما از سراسر دنیا در حال جذب سرمایه‌گذارن مختلف می‌باشد. پیشنهاد ما به شما تصمیم‌گیری در رابطه با سرمایه گذاری در فناوری‌های جدید و بروز است تا بتوانید در آینده‌ای نزدیک به سوددهی قابل توجهی دست پیدا کنید.

شایان ذکر است که کشور آلمان یکی از نیاز‌های دائمی خود را در کالاها و اقلام مصرفی می‌بیند. چه‌بسا شما با ایجاد یک کسب و کار در این زمینه و تلاش برای گسترش آن بتوانید اقامت دائم و سپس گذرنامه این کشور را دریافت کنید. در ضمن، آلمان برای برای افراد فعال در زمینه پزشکی نیز نوعی بهشت تلقی می‌شود. چراکه این کشور در زمینه پزشکی بسیار پیشرفته و البته جویای فعالان این صنعت است. مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به آلمان برای اکثر افراد دنیا پیشنهادی وسوسه انگیز و البته جالب است.

certified

بهترین شهرها برای سرمایه‌گذاری در آلمان

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به آلمان

کسی که هدف مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به آلمان را داشته باشد، به محل اقامت خود توجه ویژه‌ای می‌کند. از بهترین شهرهای آلمان برای اقامت و سرمایه‌گذاری می‌توان به مونیخ اشاره کرد. شهری با کیفیت زندگر بالا و البته با سیستم حمل و نقل فوق‌العاده‌ای که دارد، هرکسی را ترغیب به زندگی در آنجا می‌کند.

در انتخاب‌های بعدی می‌توان به فرانکفورت و برلین اشاره کرد. چراکه این دو شهر بعد از مونیخ در رتبه‌های بعدی بهترین شهر‌های آلمان از دید کیفیت زندگی و بازار مصرفی قرار دارند. فرانکفورت همانند مونیخ از سیستم حمل و نقل فوق‌العاده‌ای بهره می‌برد و مهاجران از طریق سرمایه گذاری به آلمان می‌توانند در اسرع وقت و با کمترین هزینه ممکن به مقصد دلخواه خود برسند. در گزینه بعدی نیز می‌توان به شهر هامبورگ اشاره کرد که شرایط اقتصادی مناسبی دارد.

فرهنگ مردم آلمان در کسب و کار

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به آلمان نیازمند یک سری اطلاعات قبلی از این کشور و مردمانش است. مردمان آلمان اخلاقیاتی نسبتا خاص دارند و کمی با کشور‌های دیگر فرق دارند. در نگاه اول، اکثر آلمانی‌ها مغرور و متکبر به نظر می‌رسند و این ممکن است در اوایل شروع کسب و کار شما کمی تاثیر منفی بگذارد.

البته مردم این کشور با دیدن حسن نیت و رفتار محبت‌آمیز شما تغییر رفتار می‌دهند و شما را قبول می‌کنند. ضمنا مردم آلمان برای افراد خارجی ارزش ویژه‌ای قائلند و آنان را گرامی می‌دارند. کسب و کار در آلمان نیز آداب خاصی دارد که کمی با فرهنگ حال حاضر کشور ما متفاوت است. از نمونه این تفاوت‌ها می‌توان به روراست بودن و بدون تعارف صحبت کردن مردم این کشور در مبادلات و کسب و کار اشاره کرد.

نکات عمومی در رابطه با مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به آلمان

نکات عمومی در رابطه با مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به آلمان

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به آلمان یک روش بسیار مطمئن و البته نسبتا آسان است که برای اخذ آن نیازمند مدارک کلی و البته عادی هستید که هر کشور دیگری هم خواستار آن‌هاست. از این مدارک هم می‌توان به گواهی عدم سوء پیشینه، سوابق شراکت و همینطور گردش مالی در 4 سال گذشته اشاره کرد.

از نیازهای کشور آلمان برای کسب و کار می‌توان از شرکت‌های مهندسی و همینطور صنایع پزشکی یاد کرد که هر دو مورد سود بسیار بالایی را به همراه دارند. ضمنا باید این را گوش‌زد کرد که صنایع دیگری نیز از جمله مواد شیمیایی یا حتی فعالیت در زمینه واردات و صادرات کشور مربوطه از دیگر راه‌های پیش‌برد کسب و کار می‌باشند.

از دیگر نکات مهم در رابطه با این نوع مهاجرت آن است که شما گردش مالی لازم را داشته باشید. ضمنا لازم است تا شما برای دریافت اقامت دائم این کشور به تعهدات ذکر شده در ویزای خود، از جمله ایجاد 10 موقعیت شغلی مختلف برای 10 فرد آلمانی و غیره پایبند باشید.

کشور آلمان در گذشته به دو بخش شرقی و غربی تقسیم شده بود که اکنون با هم اتحاد پیدا کرده‌اند. شهر‌های برلین، مونیخ، هامبورگ و فرانکفورت از بهترین شهر‌ها برای اقامت پس از اخذ ویزا هستند. تمام شهر‌های آلمان از سیستم حمل و نقل بسیار پیشرفته و سریعی استفاده می‌کند و باعث می‌شود میزان تاخیر در رسیدن به محل کار به حداقل زمان ممکن کاهش پیدا کند.

از دیگر موضاعات سرمایه‌گذاری در آلمان مبحث تامین قطعات خودروها مطرح می‌شود که شغلی پردرآمد به حساب می‌آید. در اخر هم اشاره به فرهنگ مردمان این کشور خالی از لطف نیست و اینکه شما پس از مهاجرت باید تلاش بسیاری کنید تا به خلق و خوی آنان عادت کنید. چراکه این مردم در نگاه اول بسیار خونسرد و مغرور به نظر می‌آیند.

نتیجه گیری

ما در این مقاله سعی کردیم تمام نکات لازم برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به آلمان ، فرهنگ مردم آلمان درکسب و کار ، مشاغل و فعالیت های اقتصادی آلمان و … بررسی کنیم . اگر قصد مهاجرت از این طریق را به کشور بی نظیر آلمان را دارید با مشاوران ما در ارتباط باشید.

سوالات متداول

  • پاسپورت معتبر
  • گواهی عدم سوء پیشینه
  • ارائه گردش حساب در چند سال اخیر
  • گواهی سلامت پزشکی

🔍سوالات خود را درباره  مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به آلمان از ما بپرسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن