مشاوره رایگان

02128111107

مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا

یکی از قوی ترین اقتصادهای جهان در اختیار استرالیا است. پس از دو دهه تقریباً نرخ بیکاری در استرالیا به پایین ترین سطح خود رسیده است. اصلاحات ساختاری و سیاسی سه دهه اخیر در استرالیا، اقتصاد این کشور را انعطاف پذیر، مقاوم و همچنین با بسیاری از بازارهای جهانی ادغام کرده است.

در سالهای اخیر به دلیل توانایی مقاومت در برابر مشکلات داخلی و خارجی از جمله خشکسالی، رکود  و بحران های مالی و اقتصادی در آسیا و آمریکا و اخیراً بحران های مالی، قدرت اقتصادی استرالیا ماندگار مانده است.

استرالیا از سال 1991به طور متوسط چیزی در حدود 3.3 درصد در سال رشد اقتصادی داشته است. سرمایه گذاری های عظیم در اقتصاد این کشور و رونق صنعت و معدن و همچنین تغییرات جمعیتی مرتبط با پیری جمعیت، موجب گردیده است که تقاضا برای مهاجرین متخصص در این کشور افزایش یابد.

آنچه در این مقاله میخوانید :

مهاجرت به استرالیا از طریق مهارت کاری

سیاست دولت استرالیا برای جبران کمبود نیرو با مهارت و چالش های جمعیتی، موجب جذب مهاجران ماهر از برنامه های مهاجرتی گردیده است. براساس آن از افراد ماهر برای کار در استرالیا دعوت می شود تا به طور دائم در این کشور اقامت داشته باشند. برنامه مهاجرت از طریق مهاجرت کاری اصلی ترین برنامه مهاجرتی استرالیا است و به افراد خارجی این امکان داده شده که پس از 4 سال اقامت در این کشور برای شهروندی استرالیا نیز اقدام کنند.

مزایای بسیاری برای برنامه مهاجرت کار از طریق مهارت وجود دارد. افراد باتجربه می توانند برای کار به استرالیا بروند و در این کشور اقامت داشته باشند. با دریافت ویزا کار در استرالیا  و با پیدا کردن کار، درآمد بسیاری در انتظار شما در این قاره سبز خواهد بود. این کشور یکی از کمترین نرخ های بیکاری در جهان را در اختیار دارد.

نرخ بیکاری در استرالیا

طبق گزارش اداره اداره مهاجرت استرالیا ، نرخ بیکاری زمانی که شما وارد استرالیا می شوید مشابه متولدین استرالیا خواهد بود. در شش ماه، نرخ بیکاری برای مهاجران حدود 5 درصد و شش ماه بعد نرخ بیکاری برای این گروه 2 درصد می شود. پس از دوازده ماه، از هر 10 مهاجر حدود 8 مهاجر در یک کار تمام وقت در استرالیا مشغول به کار است. تقریباً سه چهارم مهاجران در شغل و مهارت مورد نظر خود در استرالیا مشغول به کار می شوند.

شرایط مهاجرت کاری به استرالیا

تحت برنامه مهاجرت به استرالیا می توانید تقاضای اقامت دائم در این کشور را بدهید. اقامت دائم استرالیا از طریق کار به ویزای مستقل (زیر کلاس 189) معروف است. این ویزا دائمی است و به شما و خانوادتان مجوز کار و زندگی در استرالیا را می دهد. برای آنکه واجد شرایط دریافت ویزای مستقل (دائمی) کار در استرالیا باشید باید شرایط زیر را به همراه داشته باشید.

 • کمتر از 45 سال سن داشته باشید.
 • در حد متوسط به بالا به انگلیسی صحبت کنید (حداقل نمره 6 از 9 را در هر گروه از آزمون آیلتس عمومی).
 • در مشاغلی که در فهرست مهارتهای استراتژیک میان مدت و بلند مدت استرالیا است واجد شرایط باشید (حدود 180 شغل در این لیست وجود دارد).
 • 65 امتیاز برای دریافت ویزا کسب کرده باشید.
شرایط-مهاجرت-کاری-به-استرالیا-از-طریق-نامزی-ایالتی

مهاجرت به استرالیا از طریق نامزدی ایالتی

اگر در یک ایالت استرالیا از مشاغل مورد نیاز، پیشنهاد کاری داشته باشید می توانید با دریافت ویزای نامزدی ایالتی برای دریافت اقامت دائم استرالیا اقدام کنید. دولت های ایالتی طیف وسیعی از مشاغل را معرفی می کنند و اگر امتیازات بیشتری را در این آزمون کسب کرده باشید، برای دریافت این ویزا در اولویت قرار خواهید گرفت. ویزای نامزدی ایالتی به زیر کلاس 190 معروف بوده و ویزای دائمی می باشد که به شما و خانوادتان اجازه می دهد تا زمانی که می خواهید در استرالیا زندگی و کار کنید، در این کشور اقامت داشته باشید. برای آنکه واجد شرایط دریافت ویزای نامزدی ایالتی باشید موارد زیر را باید در نظر بگیرید.

 • کمتر از 45 سال سن داشته باشید.
 • داشتن مهارت زبان انگلیسی (حداقل نمره 6 از 9 را در هر گروه از آیلتس عمومی).
 • در فهرست مشاغل ماهر یا فهرست ایالتی شغل شما معتبر باشد.
 • توسط یک ایالت نامزد شده باشید
 • 65 امتیاز برای دریافت ویزا کسب کرده باشید

مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای حمایت خانواده

اگر یکی از اعضای خانواده شما در استرالیا زندگی می کند، می تواند با ویزای حمایت خانواده از شما حمایت مالی کرده و برای شما دعوت نامه ارسال کند. ویزای حمایت مالی خانواده که ویزای زیر کلاس 489 به حساب می آید ویزایی موقت است و اقامت دائم استرالیا نیست . این ویزا به شما و خانوادتان اجازه می دهد که چهار سال در استرالیا زندگی، کار و تحصیل کنید. این امکان نیز برای شما محیا است که پس از دو سال اقامت در استرالیا برای ویزای دائمی این کشور نیز اقدام کرده اما برای دریافت ویزا باید واجد شرایط زیر باشید:

 • کمتر از 45 سال سن داشته باشید.
 • مهارت زبان انگلیسی داشته باشید (حداقل نمره 6 از 9 را در هر گروه از آیلتس عمومی).
 • در حدود 180 مشاغل استرالیا واجد شرایط باشید.
 • توسط یک خانواده در استرالیا حمایت مالی شوید.
 • 65 امتیاز برای دریافت ویزا کسب کرده باشید

مقاله پیشنهادی ——-> انواع ویزا استرالیا

مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای حمایت کارفرما

شرکت های استرالیایی و بین المللی می توانند کارمندان خارجی خود را که از خارج کشور برای کار به استرالیا آمده اند به طور موقت تا 4 سال یا به طور دائم حمایت مالی کند. برای اینکه شرکت، حامی مالی شما باشد، باید به صورت فعالانه یک بیزینس را اداره کند و نشان دهد که اشتغال شما می تواند به نفع منافع استرالیا باشد.

این شرکت ابتدا از طریق اداره مهاجرت مراجعه و به عنوان حامی شما معرفی می شود. سپس شغل شما را همراه با مسئولیت و حقوق شما معرفی می کند. سرانجام، شما باید برای دریافت ویزای حمایت کارفرما اقدام کنید.

مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری

یکی از انواع ویزای استرالیا ،  ویزای سرمایه گذاری استرالیا است که اجازه اقامت موقت تا 4 سال به تجار می دهد تا در استرالیا سرمایه گذاری کرده و یا کسب و کار جدید خود را ایجاد کنند.

کشور استرالیا به دلیل داشتن استانداردهای بالای زندگی و همچنین شرایط بسیار مناسب اقتصادی، همیشه موردتوجه سرمایه‌گذاران خارجی بوده است. ازاین‌رو افرادی که قصد سرمایه‌گذاری در این کشور را دارند، باید در ابتدا تحقیقات گسترده‌ای در خصوص قوانین مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه‌گذاری داشته باشند. این امر ریسک سرمایه‌گذاری در این کشور را تا حد زیادی کاهش خواهد داد.

تعدادی از زیر کلاس های مختلف ویزای سرمایه گذاری وجود دارد که انواع مختلفی از بازرگانان را پوشش می دهد. ویزای سرمایه گذاری در وهله اول موقت است. اگر در دوره ویزای موقت با موفقیت در استرالیا تجارت خود را مدیریت کنید می توانید برای ویزای دائم این کشور اقدام کنید ، مهاجرت سرمایه گذاری میتواند یکی از روش های خوب برای گرفتن اقامت دائم است

قوانین مربوط به هر زیر کلاس ویزای تجاری متفاوت است، اما به طور کلی شرایط برای دریافت ویزای سرمایه گذاری استرالیا شامل موارد زیر است:

 • سن کمتر از 45 و گاهی 55 سال
 • سابقه موفقیت در تجارت قبلی
 • سرمایه با گردش مالی حداقل 300000 دلار استرالیا در هر سال
 • تجربه مدیریت در یک تجارت عمده یا دارایی شخصی حداقل 500000 دلار استرالیا

مهاجرت تحصیلی به استرالیا

یکی دیگر از روش‌های مهاجرت به استرالیا، مهاجرت از طریق تحصیل است. از آن جایی که تحصیل در این کشور دارای مزایای بسیار زیادی است، هرساله دانشجویان بسیار زیادی تقاضای تحصیل در این کشور را دارند.

در سال گذشته چیزی در حدود 900 هزار دانشجوی بین المللی در دانشگاه های استرالیا ثبت نام کردند که حدود 9٪ بیشتر از سال 2020 بوده است. کیفیت سیستم آموزشی و محیط زندگی منحصر به فرد، استرالیا را به یکی از مقصاد برتر برای تحصیل تبدیل کرده است.

باید بدانید که مهاجرت از طریق تحصیل به کشور استرالیا می‌تواند یکی از مطمئن‌ترین راه‌ها برای مهاجرت به این کشور باشد. دلیل این امر این است که شما علاوه بر اینکه فرصت دارید تا در دانشگاه‌های مطرح و بزرگ این کشور تحصیل کنید، می‌توانید در یک بازه چندساله زندگی در کشور استرالیا را تجربه کرده و اطلاعات خودتان از این کشور را بالا ببرید. در این صورت می‌توانید با آگاهی کامل، زندگی و اخذ اقامت دائم این کشور را انتخاب کنید.

یکی از بزرگ‌ترین نقاط قوت تحصیل در خاک استرالیا این است که به دانشجویان این فرصت داده می‌شود تا در زمان تحصیل، مشغول به کار شوند. همین امر می‌تواند زمینه را برای پیدا کردن یک شغل مناسب با حوزه تحصیل شما فراهم کند و به‌سادگی منجر به اخذ اقامت دائم استرالیا شود. همچنین باید بدانید طیف گسترده‌ای از افرادی که در صنعت استرالیا مشغول به کار هستند، در دانشگاه‌های این کشور تحصیل‌کرده‌اند و بعد از اتمام دوران تحصیل خود، به بازار کار وارد شده‌اند.

دانشجویان بین‌المللی این شانس را دارند تا در تمامی مراکز دانشگاهی و آموزشی کشور استرالیا، بدون هیچ‌گونه محدودیتی تحصیل‌کرده و برای دریافت ویزای اقامت در این کشور اقدام کنند.

از مهمترین دلایلی که دانشجویان استرالیا را برای تحصیل انتخاب می کنند؛ شامل:

 • سیستم آموزش عالی
 • طیف متنوعی از دوره ها از مدرسه تا مقاطع تحصیلات تکمیلی.
 • انواع مختلفی از موسسات متخصص .
 • پذیرش مدارک استرالیا در سراسر جهان .
 • آموزش و یادگیری ابتکاری .
 • کیفیت تحقیقات علمی.
 • پشتیبانی از دانشجویان بین المللی .
 • محیط امن.
 • جامعه چند فرهنگی.
 • حق کار هنگام تحصیل .
 • توانایی درخواست ویزای اقامت پس از اتمام دوره خود.

شرایط تحصیل در استرالیا

مهمترین عامل تحصیل در استرالیا مالی است. زیرا دانشگاه های استرالیا برخلاف اروپا رایگان نبوده و با هزینه همراه است. شما باید پول کافی برای پرداخت هزینه های سفر، شهریه و زندگی در طول مدت اقامت در استرالیا را داشته باشید. پس از داشتن پول کافی باید شما پیش نیازهای لازم برای تحصیل در استرالیا مانند داشتن مدارک معتبر همراه خود آورده باشید.

پس باتوجه‌به این نکات گفته شده، یکی از مهم‌ترین نکاتی که در زمینه مهاجرت به استرالیا و تحصیل در این کشور باید مدنظر داشته باشید، هزینه‌های تحصیلی است. با اینکه هزینه‌های تحصیل در کشور استرالیا بسته به رشته و مقطع تحصیلی می‌توانند متفاوت باشند، اما اگر بخواهیم به‌صورت میانگین به این هزینه‌ها اشاره کنیم باید بگوییم که مقطع کارشناسی می‌تواند بین 15000 تا 33000 دلار استرالیا، کارشناسی ارشد بین 20000 تا 37000 دلار استرالیا و دکتری بین 14000 تا 37000 دلار استرالیا هزینه داشته باشد.

البته باید در خصوص هزینه‌ها به این نکته اشاره کرد که دریافت بورسیه تحصیلی برای مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در استرالیا بسیار سخت و پیچیده است. اما درصورتی‌که یک رزومه تحقیقاتی مناسب و یک تز دکتری عالی داشته باشید، شانس دریافت بورسیه در مقطع دکتری، بسیار افزایش پیدا خواهد کرد.

پس از آن پرداخت هزینه دانشگاه در ابتدای هر ترم اجباری است. داشتن برخی از الزامات بهداشتی و معاینه پزشکی نیز بسیار مهم است. زمانی که در استرالیا اقامت دارید باید بیمه درمانی داشته باشید. بیمه سلامت می تواند هزینه های بهداشتی دانشجویان را پوشش دهد. مهمترین عامل دیگر مهارت زبان انگلیسی است. معمولا دانشگاه های استرالیا به آیلتس 6 به بالا نیاز دارند.

مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج

باید بدانید که اگر بتوانید با یک فردی که دارای اقامت دائم استرالیا است ازدواج کنید، می‌توانید ویزای این کشور را دریافت کنید. اما نکته مهمی که دراین‌خصوص باید به آن اشاره کنیم این است که قوانین دولت استرالیا در این زمینه می‌توانند کمی پیچیده و سنگین باشند. برای مثال، فرد دقیقا بعد از ازدواج نمی‌تواند اقامت دائم استرالیا را دریافت کند. ازاین‌رو در وهله اول به فرد یک اقامت موقت داده می‌شود که این امکان وجود دارد تا آن را سالیانه تمدید کرد.

برای اینکه بتوانید اقامت دائم استرالیا از طریق ازدواج را به دست بیاورید باید اثبات کنید که ازدواج شما حقیقی بوده و مدت‌زمان طولانی است که در کنار همسر استرالیایی خودتان زندگی می‌کنید. اگر این شرایط را داشته باشید، می‌توانید بعد از گذشت چند سال، برای دریافت اقامت دائم این کشور، اقدام کنید. از دیگر شرایط مهم مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • همسر شما باید اقامت دائم و تابعیت کشور استرالیا را داشته باشد.
 • درصورتی‌که همسر شما تابعیت نیوزیلند را داشته باشد، می‌توانید از این طریق اقامت استرالیا را دریافت کنید.
 • همسر شما همچنین می‌تواند به‌عنوان اسپانسر شما، در این مسیر شما را همراهی کند.
 • همسر شما باید تمکن مالی مناسب برای قبول هزینه‌های شما را داشته باشد و این نکته را به دولت استرالیا ثابت کند.

مزایای اقامت دائم استرالیا

شما و خانوادتان با دریافت ویزای دائم استرالیا، مجاز به کار در هر شغل در هر قسمت از این کشور خواهید بود. تحصیل در مدارس و دانشگاه های استرالیا، دسترسی به بیمارستان های دولتی و خدمات بهداشتی رایگان، خرید خانه، سفر بین استرالیا و کشور خود، انتقال اعضای خانواده به استرالیا و دسترسی به سیستم تأمین اجتماعی این کشور و خرید خانه از جمله بی شمار مزایای اقامت دائم در این کشور می باشد. پس از چهار سال اقامت در استرالیا این امکان نیز به شما داده می شود که درخواست شهروندی استرالیا و گذرنامه این کشور را بکنید. برای دریافت کسب شهروندی استرالیا نیاز به ترک تابعیت کشور خود نخواهید بود.

روند و هزینه مهاجرت به استرالیا

درخواست ویزای استرالیا شامل طی کردن مراحل قانونی مهاجرت است. اگر شما نیز شامل شرایط قانونی باشید می توانید ویزای استرالیا را دریافت کنید. مراحل دریافت ویزا به طور متوسط چیزی ​​بین 9 تا 12 ماه است تا به شما امکان خروج از کشور و ورود به استرالیا داده شود.

هزینه مهاجرت به استرالیا شامل موارد زیر است:

 • اعتبار سنجی مطالعات و تجربه کاری – 450 تا 4000 دلار استرالیا
 • آزمون زبان انگلیسی آیلتس – 300 دلار استرالیا
 • برنامه نامزدی ایالتی- بدون هزینه تا 800 دلار استرالیا
 • هزینه دریافت ویزا 3755 دلار استرالیا
  • اضافه کردن هر متقاضی بالای 18 سال (در صورت وجود): 1875 دلار استرالیا
  • اضافه کردن هر متقاضی اضافی زیر 18 سال (در صورت وجود): 940 دلار استرالیا
  • هر متقاضی بالای 18 سال که در حد متوسط انگلیسی ​​صحبت نمی کند هزینه اضافی 4890 دلار استرالیا باید پرداخت کند. به متقاضی 500 ساعت کلاس “رایگان” انگلیسی داده می شود.
 • آزمون پزشکی و گواهینامه های پلیس – حدود 275 دلار استرالیا

نتیجه گیری

استرالیا کشوری است که بسیار سبز و زیبا بوده و با آب و هوایی بسیار مطلوب مقصد بسیاری از گردشگران از سراسر جهان است. استرالیا با داشتن اقتصادی بسیار قوی و فعال موجب شده است که مهاجران بسیاری را نیز به خود جلب کند. برای آنکه به این کشور مهاجرت کنید باید شرایط به خصوصی را داشته باشید. برای مهاجرت کاری باید تخصص کاری داشته و یا برای مهاجرت تحصیلی باید مدرک زبان و تحصیلی خود را ارائه دهید. از طریق سرمایه گذاری نیز امکان مهاجرت به این کشور وجود دارد که شما باید گردش مالی معین و یا سرمایه مشخصی را داشته باشید. از مزایای مهاجرت به استرالیا امکان اخذ اقامت دائم این کشور می باشد.

سوالات متداول

هنگام اقدام باید حداقل 65 امتیاز یا بیشتر داشته و زیر 45 سال سن داشته باشید و شغل شما در لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا باشد.

بله پس از سه سال اقامت در استرالیا با ویزای کاری، می توانید برای دریافت ویزای اقامت دائم این کشور نیز اقدام کنید.

 

مگر اینکه تجربه قابل توجهی در شغل، حرفه یا تجارت خود داشته باشید، عملاً غیرممکن است که به استرالیا بدون صلاحیت مهاجرت کنید، مگر اینکه به طور اتفاقی شریک یک شهروند استرالیایی یا یک مقیم دائم باشید و از طریق ویزای شراکت استرالیا مهاجرت کنید.

از مهمترین مشاغلی که در این کشور مورد نیاز است می توان به پرستاری و پزشکی، برنامه نویسی نرم افزار و IT، عمران، معلمی، مدیریت، مهندسی و کشاورزی اشاره داشت.

جواب آری است اما داشتن پیشنهاد شغلی به شما این امکان را می دهد که امتیاز خود را برای مهاجرت به استرالیا افزایش دهید. این امر موجب می شود که شانس شما برای دریافت ویزای استرالیا افزایش یابد.

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن