مشاوره رایگان

02128111107

مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا، از سال 2020 تا 2023، کانادا چیزی بیش از یک میلیون مهاجر جدید را خواهد داشت. روش های بسیاری برای مهاجرت به کانادا و اقامت در این کشور وجود دارد.بیش از 80 روش متفاوت هم اکنون موجود است. ما در تلاشیم که بهترین روش مهاجرت به این کشور را برای شما شرح دهیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط و مدارک لازم برای درخواست مهاجرت به کانادا پیشنهاد می شود که این مقاله را تا انتها مشاهده بفرمایید.

آنچه در این مقاله می خوانید :

آشنایی مقدماتی با کشور کانادا

کانادا یکی از بزرگ‌ترین کشورهای مهاجرپذیر دنیا است که هرساله تعداد زیادی از افراد متقاضی مهاجرت به این کشور هستند. دولت کانادا شرایطی را مهیا کرده است که افراد بتوانند از شیوه‌های مختلفی به این کشور مهاجرت کنند. این کشور که در ناحیه شمالی آمریکا واقع شده است یکی از همسایه‌های مهم کشور آمریکا به شمار می‌رود. قسمت‌های شمالی این کشور سردسیر بوده و به دلیل همین دلیل، قسمت اعظمی از مردمان کانادایی در قسمت‌های جنوبی این کشور زندگی می‌کنند.

کشور کانادا در خود 10 استان و 3 قلمرو متفاوت را جای‌داده است. پایتخت کشور کانادا شهر اتاوا بوده که جز شهرهای مهم این کشور به شمار می‌رود. از دیگر شهرهای بزرگ و زیبای کانادا نیز می‌توان به تورنتو، مونترال و ونکوور اشاره کرد. زبان رسمی مردم کانادا انگلیسی و فرانسوی بوده و پول رسمی این کشور دلار کانادا است. از آن جایی که کیفیت زندگی در کانادا در بالاترین میزان ممکن قرار گرفته است، شهروندان کانادایی رضایت کاملی را از زندگی خودشان دارند.

همین امر موجب شده که افراد زیادی خواهان مهاجرت به کانادا باشند. از دیگر مزایای زندگی در این کشور می‌توان وجود مدارس و دانشگاه‌های معتبر، امنیت اجتماعی مناسب، وجود موقعیت‌های شغلی گوناگون و رفاه اجتماعی بالا را نام برد.

مهاجرت اقتصادی و تجاری به کانادا

برای متخصصانی که دارای مهارت کاری ویژه ای باشند گزینه های مهاجرتی اقتصادی و تجاری  برای آنها به کانادا وجود دارد. تمام کسانی که قصد دارند به کانادا مهاجرت داشته باشند باید ثابت کنند که می توانند برای اقتصاد این کشور مفید باشند. هر برنامه از لحاظ صلاحیت، تفاوت داشته و بنابراین هیچ توصیفی متناسب با آن امکان پذیر نیست.

برنامه های مهاجرتی اقتصادی و تجاری کانادا عبارتند از:

_ برنامه نامزدی استانی

_ اکسپرس اینتری

_ برنامه مهاجرتی کبک

_ سرمایه گذاری در کانادا

_ برنامه های کارآفرینی و خود اشتغالی

_ و دیگر برنامه های مهاجرتی

پیشنهاد میکنیم پادکست  زیر را حتما بشنوید  اطلاعات مفیدی از مهاجرت به کانادا به دست میارید

مهاجرت به کانادا از طریق حمایت مالی خانواده

مهاجرت به کانادا از طریق حمایت مالی خانواده

دسته ای از دیگر برای مهاجرت به این کشور ، حمایت مالی خانوادگی است که به خانواده های شهروندان کانادایی که در این کشور اقامت دائم دارند تعلق می گیرد.

اعضای خانواده هایی که مقیم این کشور هستند می توانند حمایت مالی را از اعضای خانواده خود که در زیر قرار گرفته باشد.

_ همسر قانونی

_ فرزند خوانده

_ پدر و مادر

_ پدر و مادر بزرگ

ممکن است در برخی شرایط، خارج از دسته های فوق اعضای دیگر از خانواده حمایت از این روش مهاجرتی باشند. افرادی که واجد شرایط این روش مهاجرتی تحت شرایط خاصی می شوند شامل موارد زیر هستند:

_ خواهر یا برادر یتیم

_ خواهرزاده یا برادرزاده یتیم

_ نوه یتیم

برای مهاجرت به کانادا چقدر پول لازم است

برای مهاجرت به کانادا مقداری پولی که نیاز دارید با روش های مهاجرتی متفاوت کاملا متغیر است. بسیاری از برنامه های مهاجرت تنها مقداری پول برای بررسی درخواست شما احتیاج دارند. اما در برخی موارد دیگر شما باید هزینه ای را بابت سرمایه گذاری در این کشور بپردازید. برای سرمایه گذاری در کانادا از طریق صندوق سرمایه گذاری باید چیزی در حدود 200000 دلار سرمایه گذاری کنید.

مهاجرت به کانادا از طریق کار

برای مهاجرت کاری به این کشور باید در ابتدا پیشنهاد کاری داشته باشید. برای بیشتر مهاجرت های اقتصادی به کانادا باید تمکن مالی در طول اسکان خود در این کشور را داشته باشید. برای کار در کانادا شما باید تجربه کاری داشته باشید. داشتن مدرک زبان نیز می تواند شانس شما را برای اخذ پذیرش افزایش دهد. هزینه دریافت ویزای کار کانادا نیز چیزی در حدود 155 دلار کانادا می باشد. برای آنکه در کانادا پیشنهاد کاری دریافت کنید با موسسه رامان اپلای در تماس باشید.

مقاله پیشنهادی ——->ویزای کار کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

بسیاری از افراد، مهاجرت به کشور کانادا از طریق تحصیل را یکی از ساده‌ترین راه‌های مهاجرت به این کشور می‌دانند. اما باید بدانید که شما صرف تحصیل در این کشور، نمی‌توانید اقامت دائم آن را دریافت کنید. مهاجرت تحصیل یه کانادا شامل یکی ویزای موقت می شود که شما با آن می توانید در این کشور تحصیل نیز کنید.

این بدان معنی است که ویزای تحصیلی شما بعد از اتمام تحصیل در کشور کانادا به پایان می‌رسد و شما موظف هستید که به محل زندگی خودتان بازگردید. تنها در صورتی می‌توانید اقامت دائم کانادا را دریافت کنید که ویزای تحصیلی خودتان را به یک ویزای دیگر، مانند ویزای کاری تبدیل کنید.

اما فراموش نکنید که با تحصیل در دانشگاه‌های کانادا نه‌تنها فرصت مطالعه در بهترین دانشگاه‌های دنیا را خواهید داشت، بلکه این شانس برای شما وجود دارد تا با زندگی در این کشور بیشتر با بازار کار آن آشنا شوید. همچنین با تحصیل در کانادا این شانس را پیدا می‌کنید که راحت‌تر در مصاحبه‌های کاری شرکت کرده و موقعیت‌های شغلی متفاوتی را کسب کنید. به یاد داشته باشید که صنعتگران و مدیران کانادایی به دنبال استخدام دانشجویان تحصیل‌کرده در کشور کانادا هستند.

تحصیل در کانادا فرصت‌های بزرگی را در اختیار شما قرار خواهد داد

شما این فرصت را دارید تا در برترین دانشگاه‌ها و معتبرترین آن‌ها تحصیل کنید. دیگر اهمیتی ندارد قصد ورود به چه رشته و چه مقطعی را دارید. دانشگاه‌های کانادا امکان تحصیل در هر مقطع تحصیلی از کارشناسی تا کارشناسی ارشد و دکتری را در اختیار دانشجویان خودش قرار خواهد داد. جالب است بدانید که کشور کانادا سالیانه میزبان بیش از 130 هزار دانشجو در دانشگاه‌های خودش است. بالا بودن سطح علمی دانشگاه‌ها، وجود اساتید خبره و امکان دریافت اقامت دائم از مهم‌ترین دلایل محبوبیت تحصیل در کانادا هستند.

برای مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل، در ابتدا باید دانشگاه‌های موردنظر خودتان را انتخاب کنید. بعد از آن باید برای دریافت پذیرش در این دانشگاه‌ها، اقدام کنید. برای مهاجرت تحصیل به این کشور پس از اینکه شما از یک دانشگاه پذیرش دریافت کردید با داشتن مدرک زبان می توانید برای تحصیل در این کشور اقدام کنید.

از مهم‌ترین مدارک موردنیاز برای کسب پذیرش دانشگاه‌های کانادا می‌توان به مدارک تحصیلی قبلی، نامه تمکن مالی، بیمه دانشجویی و… اشاره کرد. هزینه‌های تحصیل در کشور کانادا بسته به مقطع، رشته و دانشگاه شما می‌توانند متفاوت باشند. هزینه تحصیل در دانشگاه های کانادا چیزی بین 5000 تا 30000 دلار کانادا نیز متغیر است.

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

 یکی از بهترین روش های مهاجرت ویزای تجاری و سرمایه گذاری در این کشور است. سرمایه گذاری می تواند در یک شرکت کانادایی باشد یا اینکه متقاضی ملزم است تا وام بدون بهره به دولت فدرال یا استان خود بپردازد. برای دریافت ویزای سرمایه گذاری شما باید حداقل 200000 دلار سرمایه گذاری کنید. اگر سرمایه گذاری از گروه فرشته کانادایی باشد شما باید چیزی در حدود 75000 دلار سرمایه گذاری کرده باشید.

مهاجرت به کانادا از طریق خانواده

کسی که در کانادا تابعیت و یا اقامت دائم داشته باشد می تواند همسر یا فرزندان خود را با خود به کانادا ببرد. برای مهاجرت از طریق خانواده به این کشور همیشه نیاز به حمایت مالی نیست. در مواردی که قصد دارید همسر یا فرزند خود را به کانادا بیاورید نیازی به داشتن حمایت مالی نیست. اما برای آنکه پدر یا مادر خود و یا مادربزرگ و پدربزرگ خود را به کانادا بیاورید باید از آنها حمایت مالی انجام دهید.

بسیاری از متقاضیان کار در کانادا از طریق سیستم  اکسپرس انتری این امکان را نیز دارند که همسر و یا فرزندان خود را به کانادا بیاورند، اما این شامل والدین آنها نمی شود.

اگر قصد دارید با مهاجرت به کانادا خانواده خود را نیز به این کشور بیاورید بهتر است برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در موسسه رامان اپلای تماس برقرار کنید.

شرایط مهاجرت به کانادا

برای درخواست مهاجرت به کانادا، بسته به ویزای شما مدارکی را باید جمع آوری کرده باشید. به عنوان مثال، در برخی از ویزا های مهاجرتی شما باید تجربه زندگی و یا تحصیل در این کشور را داشته و در برخی دیگر به هیچ وجه به این شرایط نیاز ندارند. مدارکی نیز که احتمالاً برای مهاجرت به این کشور مورد نیاز است شامل اسناد و مدارک شناسایی، گواهینامه های تحصیلی،  مدارک سابقه کار، داشتن تمکن مالی و بیمه سلامت است. اما پیش از همه شما باید در ابتدا مشخص کنید که کدام برنامه مهاجرتی در این کشور برای شما مورد نیاز است.

بهترین روش مهاجرت به کانادا

یکی از سریع ترین روش های مهاجرت به کانادا از طریق روش مهاجرتی اکسپرس انتری است. در روش اکسپرس انتری شما در مدت کمتر از شش ماه درخواستتان بررسی می شود. اکسپرس انتری روش مهاجرتی است که دولت کانادا آن را ایجاد کرده است تا درخواست های اقامت دائم در این کشور برای نیاز به نیروی کار با مهارت را مدیریت کند.

ویدیوی زیر رو حتما مشاهده بفرمائید : 

حداکثر سن برای مهاجرت به کانادا

محدودیت سنی خاصی برای برنامه های مهاجرتی به این کشور وجود ندارد. اما دیده شده است که در بیشتر گروه های مهاجرتی، متقاضیانی که بین 25 تا 35 سال سن داشته باشند، بیشترین امتیاز را دریافت میکنند. البته متقاضیان مسن تر نیز هنوز شانس دارند. داشتن تجربه کاری، ارتباط در کانادا و تحصیلات عالی و مهارت بالای زبان به راحتی می تواند امتیازاتی را که به خاطر بالا بودن سن، مهاجر از دست داده است را جبران کند.

برای کسانی که از طریق حمایت مالی خانواده اقدام می کنند، می توانند از این سیستم رتبه بندی استفاده کنند و بنابراین مجازات سنی برای آنها اعمال نخواهد شد.

مهاجرت آسان به کانادا

کانادا کشوری است که گزینه های مختلفی برای مهاجرت در آن وجود دارد. 80 روش مهاجرتی برای متقاضیان به کانادا در نظر گرفته شده است. همانطور که گفته شده است. مهاجرت به یک کشور جدید  مانند کانادا اگر شما اطلاعات کافی نداشته باشید ممکن است که سخت باشد. برخی از برنامه های مهاجرتی نیاز دارند که شما مدارک خود را جمع آوری کنید.

بهترین روش مهاجرت آسان به این کشور ، داشتن یک وکیل مهاجرتی است. وی می تواند به شما در روند مهاجرتتان به کانادا کمک بسیاری کند. آنها در کانادا با دولت در ارتباط هستند و درخواست شما را مورد بررسی قرار داده و بررسی می کنند و مدارک مورد نیاز و یا مدارکی که ممکن است مورد نیاز نباشد را به شما می گویند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقامت کانادا و کسب اطلاعات در مورد بهترین روش مهاجرتی که متناسب با شرایط شما باشد با موسسه رامان اپلای در تماس باشید.

پیشنهاد کاری برای مهاجرت به کانادا

پیشنهاد کاری برای مهاجرت به کانادا

 برای بیشتر برنامه های مهاجرتی به کانادا نیازی به داشتن پیشنهاد کاری نیست. با این حال در بسیاری از برنامه های مهاجرتی در این کشور داشتن پیشنهاد کاری می تواند روند درخواست ویزای شما را بسیار آسان کند. البته طیف وسیعی از برنامه ها و گزینه های مهاجرتی برای اتباع خارجی، بدون آنکه پیشنهاد کاری داشته باشند نیز وجود دارد.

اقامت دائم کانادا

اقامت دائم کانادا به شهروندانی ارائه می شود که از  کشور دیگری برای اقامت دائم کانادا درخواست دهند. فردی که اقامت دائم این کشور را داشته باشد، می تواند حق زندگی و کار در هر نقطه از این کشور را داشته باشد. افرادی که اقامت دائم کانادا را دریافت کنند، می توانند به خدمات بهداشتی و درمانی و همچنین سیستم آموزشی و کانادا به راحتی دستیابی داشته باشند.

افرادی که اقامت دائم کانادا را داشته باشند پس از مدتی می توانند واجد شرایط درخواست تابعیت این کشور نیز باشند. قابل ذکر است که کسانی که اقامت دائم کانادا را دارند حق رای دادن در این کشور را ندارند.

اخذ تابعیت کانادا

اخذ تابعیت کانادا به معنای آن است که  شما می توانید از حقوق و امتیازات شهروندان  کانادا برخوردار شوید. طبق قانون این افراد می توانند به خدمات بهداشتی و اجتماعی کانادا دسترسی داشته باشند. کسانی که تابعیت کانادا را اخذ می کنند می توانند در هر کجای این کشور زندگی کرده، کار و تحصیل کنند. تابعیت کانادا به معنای آن است که می توانید در انتخابات نیز شرکت داشته باشید.

لازم به ذکر است که شما نمی توانید تابعیت این کشور را لغو یا سلب  کنید. همه افرادی که در کشور کانادا متولد می شوند به طور خودکار تابعیت این کشور را دریافت می کنند. اتباع کشور های خارجی می توانند با داشتن شرایط و سپری کردن مراحل آن برای مهاجرت، پناهندگی و شهروندی این کشور اقدام کنند.

بهترین شهر کانادا برای کار

هنگامی که فردی  اقامت دائم کانادا را بدست می آورد، مجوز کار و زندگی در هر نقطه ای از این کشور را بدست میاورد. شهر مونترال بهترین شهر کانادا برای زندگی و کار است که فرصت های شغلی بسیاری را دارد. در آمد در این شهر بالا بوده و حتی خرج زندگی و اجاره خانه در این کشور ارزان و مقرون به صرفه است.

چرا کانادا به دنبال مهاجران است؟

چرا کانادا به دنبال مهاجران است؟

کانادا برای آنکه به رشد جمعیت خود ادامه دهد و بتواند از اقتصاد خود حمایت کند نیازمند به مهاجران است. کانادا با افزایش میانگین سنی جمعیت خود مواجه شده است و بدون داشتن یک سیستم قوی مهاجرتی امکان رشد را نخواهد داشت. کانادا برای آنکه به مشکلات ژاپن دهه 1990 مبتلا نشود از مهاجرانی که یه این کشور می آیند حمایت میکند. این به کانادا اجازه می دهد که تا بخش عمده ای از جمعیت خود را که سن بالایی نیز دارند محافظت کند.

نتیجه گیری

کانادا یکی از بهترین کشور های جهان بوده و با داشتن بهترین اقتصاد دنیا و رفاه بالای زندگی مقصد بسیاری از مهاجران است. امروزه کانادا با داشتن با بالاترین درآمد در بین کشور های جهان سالانه پذیرای  مهاجران بسیاری می باشد. از آنجا که کانادا با افزایش جمعیت مواجه شده است(منبع) نیاز به نیروی ماهر در این کشور افزایش یافته است. این موجب شده است که برنامه های مهاجرتی بی شماری برای کسانی که قصد داشته باشند به کانادا مهاجرت داشته باشند در نظر گرفته شود.

موسسه رامان اپلای با داشتن پرونده های موفق بی شمار می تواند به شما در امر مهاجرت کاری، تحصیلی و یا سرمایه گذاری تا اقامت در این کشور همراه باشد. برای آنکه در جزئیات مهاجرت به کانادا قرار بگیرید، می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

سوالات متداول

برای مهاجرت به کانادا روش های مختلفی وجود دارد. مهاجرت به کانادا شامل 2 دسته موقت و دائم است. کسانی که به طور موقت مهاجرت می کنند می توانند مهاجرت کاری، تحصیلی یا بازدید داشته باشند. همچنین مهاجرت دائم نیز از طریق حمایت مالی خانواده، پناهندگی و همچنین روش های کاری خاص نیز موجود می باشد.

با داشتن پیشنهاد کاری و داشتن تمام مدارک لازم برای مهاجرت این امکان وجود دارد که شما اقامت این کشور را بدست آورید. از راه های دیگر دریافت اقامت کانادا پذیرش تحصیلی بوده و شما نیز می توانید با پناهندگی و یا حمایت مالی خانواده نیز اقامت کانادا را بدست آورید.

مهاجرت کاری در کانادا دو گونه است یکی موقت و دیگری دائم.

از طریق کار، تحصیل یا بازدید از کانادا شما می توانید اقامت موقت این کشور را بدست آورید. برای کار به طور موقت در کانادا کار کنید شما باید مجوز کار در این کشور داشته باشید. یکی از راه های دیگر برای دریافت اقامت موقت کانادا درخواست مجوز تحصیلی این کشور است.

برنامه اکسپرس انتری برای نیروی کار ماهر که قصد داشته باشند در این کشور کار و یا زندگی کنند مناسب است. شما پس از ثبت نام در سایت، اگر واجد شرایط باشید با نمره  CRS رتبه بندی شده و سپس کارفرمایان در کانادا برای شما دعوت نام کاری ارسال می کنند. 

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن