مشاوره رایگان

02128111107

مهاجرت به امارات

مهاجرت به امارات

مهاجرت به امارات

مهاجرت به امارات مطلبی است که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت. کشورهای حاشیه خلیج فارس شرایط مناسبی برای زندگی دارند و در سال‌های گذشته به مقصدهای پرطرفداری در میان متقاضیان ایرانی برای مهاجرت تبدیل شده‌اند. یکی از این کشورها، امارات متحده عربی است که در واقع مرکز تجارت جهانی خاورمیانه به شمار می‌رود. امارات اقتصاد قدرتمندی دارد و سطح کیفی زندگی در آن بالا است. بیشتر این مهاجران ایرانی در شهر دبی ساکن شده‌اند، چرا که این شهر نسبت سایر شهرهای امارات پیشرفته‌تر است و فرصت‌های شغلی بسیار زیادی در این شهر وجود دارد. به طور کلی امارات به دلیل شرایط مناسب برای زندگی و نزدیک بودن به ایران مقصدی عالی برای مهاجرت به شمار می‌رود. در این مطلب از مهاجرت با ما، به بررسی شرایط مهاجرت به امارات می‌پردازیم.

آنچه در این مقاله میخوانید :

چرا مهاجرت به امارات گزینه‌ای ایده‌آل است؟

امارات کشوری بسیار قدرتمند در زمینه‌های صنعتی به شمار می‌رود؛ از همین رو فرصت‌های کاری در زمینه مشاغل تجاری و صنعتی در این کشور زیاد هستند. بنابراین متقاضیان کار به راحتی می‌توانند در امارات مشغول به کار شوند. همچنین به دلیل قدرت اقتصادی کشور امارات تعداد سرمایه‌گذاران در این کشور روزبه‌روز افزایش پیدا کرده است. این افزایش میزان سرمایه‌گذاری در کشور امارات نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاری در این کشور سود بسیار زیادی را به همراه خواهد داشت.

باید اشاره کرد که میزان درآمد در کشور امارات نسبت به هزینه‌های زندگی در این کشور بسیار بالا است. یکی دیگر از مزایای مهاجرت به امارات امکان اخذ ویزای همراه برای خانواده متقاضی به شمار می‌رود. باید اشاره کرد که کشور امارات از نظر آموزش‌وپرورش در سال‌های گذشته پیشرفت چشمگیری داشته است. در حال حاضر موسسات آموزش عالی و مدارس باکیفیتی در امارات قرار دارند.

مهاجرت به امارات

شرایط عمومی امارات متحده عربی برای مهاجرت

کشور امارات در همسایگی کشورهای عربستان و عمان قرار دارد. همچنین دارای مرز آبی با کشورهای ایران و قطر است. این کشور در صنعت گردشگری نیز فعال بوده و سالانه میزبان میلیون‌ها گردشگر از سراسر دنیا است. کشور امارت از هفت شهر شیخ‌نشین ابوظبی، دبی، فجیره، راس‌الخیمه، شارجه، عجمان و ام‌القوین تشکیل شده است.

واحد پول کشور امارات، درهم بوده و مردم آن به زبان عربی صحبت می‌کنند. البته باید اشاره کرد که به دلیل رواج زبان انگلیسی در امارات، این زبان به یکی از زبان‌های رایج این کشور تبدیل شده است. کشور امارات با 83600 کیلومتر مربع مساحت و 10.207.000 نفر جمعیت، یکی از ثروتمندترین کشورهای خلیج فارس و دنیا به شمار می‌رود. باید اشاره کرد که کشور امارات در گذشته یکی از مستعمره‌های بریتانیا بود و در سال 1971 اعلام استقلال کرد و به کلی از این امپراتوری جدا شد. پس از استقلال کشور امارات از بریتانیا نام این کشور به امارات متحده عربی تغییر پیدا کرد.

چگونه می‌توان به کشور امارات مهاجرت کرد؟

آسان ترین راه مهاجرت به امارات

مهاجرت به هر کشوری روش‌های متعددی دارد که بیشتر متقاضیان روش‌های تحصیلی و کاری را انتخاب می‌کنند. البته به طور کلی انتخاب روش مهاجرتی به اهداف و شرایط متقاضی بستگی دارد. اهداف متقاضیان می‌تواند کار در کشور امارات باشد که به دو روش امکان‌پذیر است. یعنی متقاضی می‌توان با ویزای کار به امارات مهاجرت کند یا اینکه در این کشور سرمایه‌گذاری کرده و کسب‌وکار راه‌اندازی کند. برخی از افراد در تلاش برای تحصیل در کشور امارات هستند که با وجود دانشگاه‌های باکیفیت در این کشور، گزینه مناسبی خواهد بود. برخی قصد ازدواج با فردی در امارات را داشته و می‌خواهند اقامت این کشور را دریافت کنند و برخی دیگر به‌واسطه تولد فرزند خود اقامت این کشور را بگیرند. به طور کلی برای هر هدفی یک روش مهاجرتی به امارات وجود دارد.

رایج‌ترین روش‌ها برای مهاجرت به امارات شامل موارد زیر می‌شوند:

  • ادامه تحصیل
  • مهاجرت کاری
  • سرمایه‌گذاری
  • ازدواج

ادامه تحصیل در امارات متحده عربی

یکی از روش‌های رایج مهاجرت به کشور امارات، ادامه تحصیل در این کشور است. طبق سیستم آموزشی کشور امارات کودکان از سن شش‌سالگی باید تحصیلات خود را آغاز کنند. دوره ابتدایی که تحصیل آن در امارات اجباری است، شش سال طول خواهد کشید. لازم به ذکر است که دانش‌آموزان اماراتی به صورت رایگان در مدارس این کشور تحصیل می‌کنند. باید اشاره کرد که مدارس دولتی امارات به دو دسته دخترانه و پسرانه تقسیم می‌شوند.

مهم‌ترین موضوعات درسی در مدارس امارات، زبان عربی و انگلیسی، علوم دینی، ریاضی و علوم هستند. البته دانش‌آموزان در مدارس امارات به فعالیت‌های هنری، موسیقی و ورزشی نیز می‌پردازند. هر سال تحصیلی در مدارس امارات بین 8 تا 9 ماه طول خواهد کشید. پس از مقطع ابتدایی، دانش‌آموزان وارد دوره راهنمایی می‌شوند. دانش‌آموزان باید در این دوره به مدت سه سال تحصیل کرده و در دوره‌هایی مانند SAT، GCE و IB Diploma شرکت کنند. در نهایت باید به مدت سه سال تا سن 18 سالگی در دوره دبیرستان به تحصیل بپردازند. در مقطع دبیرستان، دانش‌آموزان می‌توانند در دوره‌های فنی یا نظری شرکت کنند.

تحصیل مقطع کارشناسی در کشور امارات

متقاضیانی که قصد مهاجرت به امارات برای ادامه تحصیل را دارند باید بدانند که مقطع کارشناسی در این کشور بین سه تا چهار سال طول می‌کشد. لازم است بدانید که هدف بیشتر متقاضیان از تحصیل مقطع کارشناسی در امارات، ادامه تحصیل در کشورهای انگلیس، کانادا و آمریکا است. چرا که با تحصیل در این مقطع به مدت دو یا سه سال، دانشجویان امکان اخذ پذیرش از دانشگاه‌های سه کشور یاد شده را خواهند داشت. به این ترتیب می‌توانند در آن کشورها فارغ‌التحصیل شوند.

دانشجویان مقطع کارشناسی در امارات اجازه 10 ساعت کار پاره‌وقت در هفته را دارند و به‌ازای هر ساعت کار حدود 12 دلار دستمزد می‌گیرند. از همین رو می‌توانند بخشی از هزینه‌های تحصیل خود در امارات را تامین کنند. برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های امارات باید مدرک دیپلم خود را به همراه انگیزه‌نامه خود ارائه دهید. همچنین باید مدرک آیلتس با حداقل نمره 5.5 داشته باشید تا بتوانید سطح تسلط خود به زبان انگلیسی را اثبات کنید.

ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه‌های امارات

تحصیل مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه‌های کشور امارات حدودا دو سال طول خواهد کشید. در این مقطع دانشجویان به دو زبان عربی و انگلیسی تحصیل می‌کنند. باید بدانید دانشجویانی که در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه‌های امارات فارغ‌التحصیل می‌شوند، می‌توانند به‌راحتی وارد بازار کار شوند. با اخذ مدرک فوق لیسانس در امارات، دولت این کشور به دانشجویان یک مهلت 12ماهه به دانشجویان می‌دهد تا به دنبال کار بگردند.

دانشجویان با استخدام شدن این امکان را خواهند داشت که ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنند. باید اشاره کرد که دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد در امارات امکان 20 ساعت کار پاره‌وقت در هفته را دارند. دستمزد این دانشجویان ساعتی 10 تا 12 دلار است که بیشتر هزینه‌های تحصیل آن‌ها را در امارات پوشش می‌دهد.

برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه‌های امارات باید مدرک دیپلم و کارشناسی خود را ارائه دهید. لازم به ذکر است که با همان مدرک آیلتسی که در مقطع کارشناسی پذیرش شده‌اید، می‌توانید وارد مقطع کارشناسی ارشد شوید. در واقع دانشجویان در طول تحصیل مقطع کارشناسی مهارت‌های زبان انگلیسی خود را تقویت خواهند کرد. در نتیجه نیازی به ارائه مجدد مدرک آیلتس و اثبات سطح تسلط خود به زبان انگلیسی را ندارند.

گذراندن دوره دکترا در امارات متحده عربی

دانشجویان مقطع دکترا در دانشگاه‌های امارات، برای اخذ مدرک دکترا باید به مدت سه تا چهار سال تحصیل کنند. برای گذراندن مقطع دکترا، دانشجویان می‌توانند هم در دانشگاه‌های امارات ثبت نام کنند و هم در شعبه‌های دانشگاه‌های خارجی در این کشور، به تحصیل بپردازند. از جمله دانشگاه‌های خارجی که در امارات شعبه دارند می‌توان به دانشگاه هریوت در انگلستان و دانشگاه‌های ولنگونگ و کوئینزلند در استرالیا اشاره کرد. مقطع دکترا در کشور امارات طبق استانداردهای جهانی و با کیفیت بالا ارائه می‌شود.

برای تحصیل مقطع دکترا در امارات باید رزومه تحصیلی بسیار قوی داشته و نمرات بسیار خوبی در مقاطع قبلی کسب کرده باشید. همچنین باید با یک سوپروایزر یا استاد راهنما صحبت کنید و برای اخذ پذیرش از او کمک بگیرید. باید اشاره کرد که برای تحصیل مقطع دکترا در امارات باید مدرک آیلتس با حداقل نمره 6.5 ارائه دهید.

مهاجرت کاری به کشور امارات

بسیاری از متقاضیان مهاجرت به امارات روش ویزای کاری را انتخاب می‌کنند. چرا که این کشور قدرت اقتصادی بسیار زیادی دارد و فرصت‌های کاری در این کشور بسیار زیاد هستند. باید بدانید که نرخ بیکاری در این کشور در سال 2022 حدود 3.5 درصد برآورد شده است. با توجه به این نرخ می‌توان گفت که از هر 100 نفر در امارات 96 تا 97 نفر مشغول به کار هستند. مهاجرت کاری به امارات به دو روش امکان‌پذیر است که شامل ویزای جستجوی کار و ویزای پیشنهاد کاری می‌شوند. با اخذ ویزای جستجوی کار می‌تواند به امارات سفر کرده و در خاک این کشور به دنبال کار بگردید. لازم به ذکر است که دولت امارات این ویزا را به متقاضیان ایرانی نمی‌دهد.

اخذ ویزای پیشنهاد کاری امارات نیازمند دریافت دعوت‌نامه کاری از سوی یک کارفرمای اماراتی است. پس از دریافت پیشنهاد کاری باید نسبت به اخذ ویزای کاری امارات اقدام کنید. برای این کار ابتدا باید مجوز کار بگیرید که امور مربوط به آن را کارفرما برای شما انجام خواهد داد. با داشتن مجوز کار می‌توانید ویزای کاری امارات را دریافت کنید. ویزای کاری به شما این امکان را می‌دهد که در کشور امارات حساب بانکی افتتاح کرده و خانه یا آپارتمان اجاره کنید. فرایند دریافت پیشنهاد ماری می‌تواند کمی دشوار باشد؛ چرا که ابتدا باید فرصت‌های شغلی مورد نظر با پیدا کرده و با کارفرمایان مورد نظر تماس بگیرید.

چگونه می‌توان پیشنهاد کاری از یک کارفرمای اماراتی دریافت کرد؟

برای اینکه بتوانید این فرایند را آسان‌تر طی کنید می‌توانید به سایت‌ها و موسسات کاریابی در امارات سر بزنید. در سایت‌های کاریابی اطلاعات تماس با کارفرمایان فرصت‌های شغلی مختلف قرار دارد و شما به‌راحتی می‌توانید با کارفرمایان ارتباط برقرار کنید. با مراجعه به موسسات کاریابی، می‌توانید اطلاعات خود شامل سوابق کاری و مدارک خود را در اختیار آن‌ها قرار دهید. به این ترتیب این موسسات با توجه به سابقه کاری و شرایط شما، فرصت‌های شغلی مناسب را پیدا کرده و به شما اطلاع می‌دهند. به این ترتیب، موسسه کاریابی واسطه شما و کارفرما می‌شود و شما می‌توانید فرایند اخذ پیشنهاد کاری را به‌آسانی با کمک موسسه کاریابی طی کنید.

اخذ اقامت کشور امارات با سرمایه‌گذاری در این کشور

یکی از روش‌های رایج برای اخذ اقامت هر کشوری، سرمایه‌گذاری در آن کشور به شمار می‌رود. باید بدانید که این کار در کشور امارات امکان‌پذیر است و شرایط آسانی دارد. با توجه اقتصاد قدرتمند و سرعت بالای پیشرفت امارات در زمینه اقتصادی، سرمایه‌گذاری در این کشور می‌تواند بسیار سودآور باشد. در واقع کشور امارات یکی از بهترین کشورهای حوزه خاورمیانه برای سرمایه‌گذاری به شمار می‌رود.

روش‌های مختلفی برای سرمایه‌گذاری در امارات وجود دارد. یکی از این روش‌ها ثبت شرکت در امارات است که سرمایه‌گذار برای این کار به حداقل 10 میلیون درهم (حدود 2.725.000 دلار) سرمایه نیاز دارد. سرمایه‌گذار می‌تواند برای سرمایه‌گذاری روی ثبت شرکت یک فرد اماراتی شریک شود و اقامت امارات را دریافت کند. یک روش دیگر برای سرمایه‌گذاری در امارات خرید ملک در این کشور است. برای اخذ اقامت به این روش، سرمایه‌گذار باید ملکی با حداقل ارزش پنج میلیون درهم (حدود 1.362.000 دلار) خریداری کند. باید اشاره کرد که با خرید ملک، سرمایه‌گذار امکان اخذ اقامت امارات برای تمام اعضای خانواده خود را خواهد داشت.

یک روش دیگر نیز برای سرمایه‌گذاری در امارات وجود دارد که با نام اقامت خود حمایتی امارات شناخته می‌شود. سرمایه‌گذار برای اخذ اقامت به این روش باید تمکن مالی خود را برای اقامت در امارات اثبات کرده و ویزای بازنشستگی امارات را دریافت کند. باید اشاره کرد که برای دریافت این ویزا، متقاضی باید حداقل 55 سال سن داشته باشد.

متقاضی به سه روش می‌تواند تمکن مالی خود را اثبات کند که عبارتند از:

  • درآمد 20 هزار درهم در ماه از حقوق بازنشستگی یا سرمایه‌گذاری
  • داشتن یک میلیون درهم در حساب بانکی
  • داشتن ملکی در امارات با حداقل ارزش دو میلیون درهم

مهاجرت به امارات از طریق ازدواج و تولد فرزند

ازدواج با فرد دارای تابعیت کشور مقصد، یکی از روش‌های بسیار رایج برای مهاجرت به هر کشور به شمار می‌رود. مهاجرت به امارات از طریق ازدواج امکان‌پذیر خواهد بود؛ اما شرایط خاصی دارد. به این صورت که اگر متقاضی زن باشد و با یک مرد دارای تابعیت امارات ازدواج کند، با سه سال زندگی مشترک و اثبات صوری نبودن ازدواج، می‌تواند اقامت دائم امارات را دریافت کند. همچنین اگر متقاضی تابعیت قبلی خود را باطل کند، امکان اخذ تابعیت اماراتی را نیز دارد. اما اگر متقاضی مرد باشد و با زنی اماراتی ازدواج کند، تنها می‌تواند اقامت دائم امارات را دریافت کند و امکان اخذ تابعیت نخواهد داشت.

اقامت و تابعیت هر کشوری به‌واسطه تولد بر اساس دو قانون خاک و خون به فرزند متولد شده داده می‌شود. طبق قانون خاک، کودک باید در خاک کشور مقصد متولد شده باشد و بر اساس قانون خون، والدین کودک باید تابعیت کشور مقصد را داشته باشند. تنها در این دو صورت امکان اخذ اقامت و تابعیت وجود دارد. کشور امارات تنها از قانون خون پیروی می‌کند. به عبارتی دیگر، والدین فرزند متولد شده حتما باید تابعیت امارات را داشته باشند تا کودک بتواند اقامت و تابعیت امارات را دریافت کند. بنابراین مهاجرت به امارات به‌واسطه تولد فرزند امکان‌پذیر نخواهد بود.

شرایط اخذ اقامت دائم و تابعیت کشور امارات

اخذ اقامت دائم و تابعیت کشور امارات به روش ادامه تحصیل و مهاجرت کاری تقریبا غیر ممکن است. چرا که با اقامت کاری در امارات به مدت حداقل 30 سال می‌توانید اقامت دائم این کشور را دریافت کنید. اما روش‌های دیگری وجود دارد که شرایط آن‌ها آسان‌تر خواهد بود. یکی از این روش‌های سرمایه‌گذاری روی خرید ملک در امارات است. همچنین پزشکان، متخصصان و دانشمندان با مشارکت علمی در کشور امارات به مدت 10 سال امکان اخذ اقامت دائم را دارند. یک روش دیگر ازدواج با یک فرد دارای تابعیت امارات است.

اخذ ویزای همراه کشور امارات و شرایط آن

تقریبا به تمام روش‌های مهاجرت به امارات امکان اخذ ویزای همراه برای خانواده متقاضی وجود دارد. کشور امارات طبق قانون بین‌المللی مهاجرت عمل کرده و تنها به همسر و فرزندان زیر 18 سال متقاضی ویزای همراه می‌دهد. البته این ویزا محدودیت‌هایی نیز دارد که یکی از مهم‌ترین آن‌ها عدم امکان در کشور امارات برای همسر متقاضی است.

اخذ ویزای همراه کشور امارات

نتیجه گیری

امارات یکی از کشورهای پیشرفته با ثروت زیاد و اقتصادی قوی در حاشیه خلیج فارس است که مهاجرت به آن می‌تواند فرصتی عالی برای متقاضیان مهاجرت باشد. چرا که هم فرصت‌های شغلی در این کشور زیاد هستند و همچنین امارات موسسات آموزشی بسیار باکیفیت و معتبری دارد.

اگر به دنبال مهاجرت به این کشور هستید، مهاجرت با ما به عنوان یک موسسه مهاجرتی شناخته‌شده می‌تواند در تمام مسیر مهاجرت به امارات، با ارئه مشاوره تخصصی در کنار شما باشد. ما در موسسه خود بهترین کارشناسان مهاجرتی را به شما معرفی خواهیم کرد تا از مشاوره آن‌ها در زمینه مهاجرت به قطب توریسم و تجارت خاورمیانه بهره‌مند شوید.

سوالات متداول

رایج‌ترین روش‌های مهاجرت به امارات، ادامه تحصیل، مهاجرت کاری، سرمایه‌گذاری و ازدواج است. به دلیل اینکه اخذ اقامت و تابعیت برای فرزند متولد نیازمند داشتن تابعیت اماراتی والدین او است، بنابراین از طریق تولد فرزند نمی‌توان به امارات مهاجرت کرد.

با روش‌های ادامه تحصیل و مهاجرت کاری تقریبا امکان‌پذیر نیست؛ چرا که در واقع به این روش‌ها باید حداقل 30 سال اقامت کاری در امارات داشته باشید. اما بهترین روش‌ها برای اخذ اقامت دائم امارات سرمایه‌گذاری روی خرید ملک، مشارکت علمی پزشکان، متخصصان و دانشمندان در امارات است. با این روش‌ها در مدت 10 سال می‌توان اقامت دائم امارات را دریافت کرد. همچنین از طریق ازدواج با فردی اماراتی امکان اخذ اقامت دائم این کشور وجود دارد.

برای سرمایه‌گذاری روی ثبت شرکت باید حداقل 10 میلیون درهم و برای خرید ملک پنج میلیون درهم داشته باشید.

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن