مشاوره رایگان

02128111107

مهاجرت با مدرک دیپلم

مهاجرت با مدرک دیپلم

مهاجرت با مدرک دیپلم مطلبی است که با جزئیات در این مقاله به آن پرداخته ایم. زمانی که شرایط زندگی در کشوری سخت می شود، افراد تصمیم به مهاجرت می گیرند تا زندگی خود را در کشورهای دیگر ادامه دهند. بسیاری از افراد از طریق مدارک دانشگاهی خود برای انجام این کار اقدام می کنند یا سعی می کنند در شرکت های خارجی شغلی پیدا کنند تا بتوانند در کشور مورد نظر خود اقامت دریافت کنند. به همین دلیل افرادی که تحصیلات دانشگاهی ندارند معتقدند که نمی توانند برای ادامه زندگی به خارج از کشور مهاجرت کنند. بهتر است این تصور غلط را کنار بگذارید و حتی اگر مدرک دانشگاهی ندارید، برای تکمیل فرآیند مهاجرت تحصیلی آماده باشید. 

 

در این مقاله شما را با روش های مهاجرتی مناسب برای فارغ التحصیلان آشنا می کنیم، بنابراین اگر شما هم جزو آن دسته از افراد هستید، می توانید به هر کشوری که دوست دارید مهاجرت کنید.شما می توانید برای کسب اطلاعات تکمیلی در مورد مهاجرت با مدرک دیپلم با کارشناسان و متخصصان ما در موسسه مهاجرتی مهاجرت با ما  در ارتباط باشید.

آنچه در این مقاله میخوانید :

مهاجرت برای ادامه تحصیل

مهاجرت برای ادامه تحصیل

خیلی ها فکر می کنند با مدرک تحصیلی نمی توانند در خارج از کشور ادامه تحصیل دهند. با این حال می توانید تحصیلات خود را در دانشگاه های اروپایی ادامه دهید و مدرک دانشگاهی خود را در یک کشور و دانشگاه معتبر دریافت کنید. مطالعه یا تحصیل یکی از بهترین مسیرهایی است که می توانید انتخاب کنید.

 در این راه، موفقیت بیش از هر چیز به تلاش و پشتکار شما بستگی دارد. اگر معدل بالایی دارید یا مهارت خاصی را بلد هستید، انجام این مسیر برای شما بسیار آسان خواهد بود. بسیاری از دانشگاه های معتبر وام های مالی را برای دانشجویان مستعد و سخت کوش در نظر دارند. استفاده این فرصت ها به شما این امکان را می دهد که دغدغه های مالی کمتری برای ادامه تحصیل داشته باشید.

مهاجرت تحصیلی یکی از روش های مهاجرتی مناسب برای فارغ التحصیلانی است که می توانند بدون زحمت این کار را انجام دهند. در این قسمت از مقاله شرایط ادامه تحصیل با مدرک دیپلم در برخی از کشورهای مساعد برای مهاجرت دانشجویی را ارائه خواهیم کرد.

شرایط تحصیل در خارج از کشور با مدرک دیپلم

شرایط تحصیل در خارج از کشور با مدرک دیپلم

قبل از صحبت در مورد شرایط ورود به کشوری دیگر با مدرک دیپلم، باید بدانید که اصل مدرک شما در فرآیند مهاجرت به چه معناست. مدرکی که شما پس از 12 سال تحصیل یعنی سال آخر دبیرستان اخذ می کنید، دیپلم نام دارد.

نکته مهم در اینجا این است که مدرک شما فقط باید پس از 12 سال تحصیل کامل اعطا شود. مدرک تحصیلی در پایان سال سوم در بسیاری از کشورهای دنیا معتبر نیست و هیچ دانشگاهی شما را با این مدرک نخواهد پذیرفت.

اگر این مدرک را دارید برای اخذ مدرک باید سال آخر متوسطه یا پیش دانشگاهی را مجدد تکرار کنید. بسیاری از کشورهای انگلیسی زبان به شما اجازه می دهند سال آخر تحصیلی خود را در مدارس همان کشور بگذرانید و سپس به دانشگاه بروید.

سن مناسب برای تحصیل در خارج از کشور با مدرک دیپلم

بسیاری از کشورها محدودیت سنی خاصی برای پذیرش دانشجویان بین المللی دارند. بهتر است فرآیند مهاجرت بلافاصله پس از فارغ التحصیلی آغاز شود. اکثر کشورها سن دانشجویان کارشناسی ارشد را کمتر از 21 سال در نظر می گیرند. انگلستان، آمریکا و کانادا از جمله کشورهایی هستند که این محدودیت را برای پذیرش دانشجو اعمال می کنند. در برخی کشورها به کارهایی که پس از فارغ التحصیلی انجام می شود توجه ویژه ای می شود. به عنوان مثال، بسیاری از مردان در ایران پس از فارغ التحصیلی به سربازی می روند.

اگر بعد از فارغ التحصیلی کار دیگری انجام داده اید و مهارت خاصی را بلد هستید. مدارک لازم جهت ارائه به سفارت کشور مورد نظر را به همراه داشته باشید. توصیه ما این است که فاصله زمانی بین فارغ التحصیلی و مهاجرت تحصیلی خود را تا حد امکان کوتاه کنید.

تحصیل در اروپا با مدرک دیپلم

مدرک تحصیلی شما باید در کشوری که می خواهید به آن مهاجرت کنید به رسمیت شناخته شود. مدرک در اتحادیه اروپا تعریف خاصی ندارد و فقط همانطور که گفته شد، داوطلب باید 12 سال تحصیل کرده باشد. برای اخذ پذیرش در هر کشوری باید شرایط آن کشور را بررسی کرده و مدارک خود را بر اساس قوانین آن کشور سازماندهی کنید. تحصیل در کشورهای اروپایی یکی از بهترین راه ها برای مهاجرت در دوره تحصیلات تکمیلی می باشد.

 

تحصیل و اخذ مدرک در انگلستان

انگلستان یکی از کشورهایی است که بسیاری از افراد آن را برای ادامه تحصیل و مهاجرت انتخاب می کنند. این کشور شرایط ویژه ای را برای دانشجویان فارغ التحصیل در سال یازدهم در نظر گرفته است. برای مهاجرت تحصیلی به انگلیس در دوره دیپلم ۱۱ ساله در انگلستان، ابتدا باید در دوره پایه ثبت نام کنید. پس از گذراندن این دوره می توانید تحصیلات خود را در دانشگاه ادامه دهید اما باید به خاطر داشته باشید که این دوره فقط برای افراد زیر 21 سال می باشد.

دانشجویانی که قصد تحصیل پزشکی در انگلستان را دارند باید مراحل خاصی را طی کنند. اگر این دانش آموزان در سن 12 سالگی فارغ التحصیل شوند، دوره A-Level را می گذرانند و پس از گذراندن این دوره، باید در آزمون UKcat شرکت کنند. در صورت قبولی دانش آموزان در این آزمون، در دانشگاه پذیرفته می شوند. علاوه بر این، دانش آموزان می توانند با گذراندن کل دوره دبیرستان خود در انگلستان وارد دانشگاه شوند. بدیهی است که این امر با هزینه های زیادی همراه خواهد بود.

 

تحصیل و اخذ مدرک در اتریش

تحصیل در اتریش برای فارغ التحصیلان کمی سخت است. برای شروع تحصیل، ابتدا باید از یکی از دانشگاه های دولتی ایران پذیرش بگیرید. پس از پذیرش باید گواهی شرکت در دانشگاه های ایران دریافت کرده و به دانشگاه های اتریش ارائه دهید. پس از بررسی مدارک، دانشگاه مجوز کار و مهاجرت را برای شما ارسال می کند. اگر مدرک تحصیلی دیپلم دارید و 21 سال سن هم بیشتر داشته باشید، شانس شما برای پذیرش در دانشگاه های اتریش بسیار کم خواهند بود. بنابراین انتخاب تحصیل در اتریش ممکن است روش مهاجرتی مناسبی برای فارغ التحصیلان نباشد.

 

تحصیل و اخذ مدرک در آلمان

برای ادامه تحصیل در آلمان، مدرک نهایی شما باید تایید شده باشد. برای ورود به یک برنامه کارشناسی، دانشجویان باید دارای مدرک ورود به تحصیلات عالی یا HZB باشند. پذیرش در دانشگاه های آلمان تنها با مدرک پایان تحصیل یا نتایج آزمون ورودی دانشگاه امکان پذیر خواهد بود.

اطلاعات مورد نیاز برای ورود به دانشگاه های آلمان در پایگاه داده ای به نام DAAD موجود است. دانشجویانی که در خارج از اروپا تحصیل می کنند ملزم به شرکت در آزمون های ورودی دانشگاه های آلمان هستند، اما در صورتی که دانشجویان برتر باشند، این امکان برای انها وجود دارد که در آزمون مربوطه نیز شرکت نکنند.

دانشجویان ایرانی مایل به ادامه تحصیل در رشته پزشکی در آلمان می توانند از دو طریق مختلف این کار را انجام دهند. اولین مسیر پذیرش در دانشگاه در رشته پزشکی در کشور و سپس مهاجرت به آلمان برای ادامه تحصیل است. برای پیمودن مسیر دوم باید در یکی از دانشگاه های کشور ثبت نام کنید و پس از یک سال تحصیل در دانشگاه در امتحان نهایی نتیجه مثبت دریافت کنید. پس از انجام این مراحل، دانشجویان می توانند برای تحصیل در دانشگاه های پزشکی آلمان اقدام کنند.

 

تحصیل با مدرک دیپلم در فرانسه

ارائه مدرک دیپلم برای ادامه تحصیل در فرانسه لازم است. برای مدرک تحصیلی دیپلم باید حداقل 12 سال تحصیل کرده باشید. همچنین برای پذیرش در دانشگاه های فرانسه مدرک زبان فرانسه نیز الزامی است. اگر مدرک زبان ندارید می توانید ابتدا به آموزشگاه زبان بروید و مدرک زبان بگیرید و سپس برای تحصیل در دانشگاه اقدام کنید.

 

تحصیل با مدرک دیپلم در آمریکا

برای تحصیل در ایالات متحده آمریکا مسیر سختی را پیش رو خواهید داشت. پس از اینکه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا شد، قانونی را برای ایران و ۷ کشور دیگر وضع کرد که با اجرای این قانون بسیاری از مسیرهای مهاجرتی به روی شهروندان این کشور ها بسته شد. از این پس ایرانیان تنها با ویزای تحصیلی یا گرین کارت یکی از اقوام می توانند وارد این کشور شوند.

برای تحصیل در آمریکا باید شرایط خاصی داشته باشید که برخی از این شرایط عبارتند از:

  • معدل بالاتر از 16
  • آیلتس حداقل 6 امتیاز
  • نمره قبولی SAT

دانش آموزان با معدل زیر 16 ابتدا باید دوره کاردانی را تکمیل کنند. یکی از بزرگترین روش های ورود به ایالات متحده آمریکا دریافت حمایت مالی از طریق حامیان مالی است. بنابراین برای ورود به ایالات متحده آمریکا هزینه ها بالا است. مشکلات در اخذ ویزای تحصیلی ایالات متحده آمریکا این کشور را از انتخاب شدن در دسته گزینه های مهاجرت با مدرک دیپلم خارج می کند.

 

تحصیل با مدرک دیپلم در کانادا

دیپلم ایرانی در دانشگاه های کانادا پذیرفته می شود، اما می توان با قبولی در برخی از آزمون های ورودی در رشته های خاصی از گروه هنر پذیرفته شد. معدل برای پذیرش در دانشگاه های کانادا بسیار مهم است، بنابراین افرادی که معدل کمتر از 15 دارند ممکن است وارد دانشگاه مورد نظر خود نشوند. اگر مدرک خود را از یکی از دانشگاه های کانادا دریافت کنید، پس از یک سال تحصیل در کانادا می توانید اقامت دائم دریافت نمایید. به همین دلیل است که تحصیل در کانادا یکی از بهترین راه های مهاجرت برای فارغ التحصیلان می باشد.

 

تحصیل با مدرک دیپلم در ترکیه

ایرانیان برای ورود به ترکیه نیازی به ویزا ندارند و مسافت های کوتاه و هزینه های بالای زندگی این کشور را به یکی از مقرون به صرفه ترین گزینه های مهاجرت تبدیل کرده است. تحصیل در ترکیه نیازی به گذراندن مراحل سختی ندارد، برای تحصیل در این کشور تنها باید مدرک دیپلم و مدرک زبان تومر ارائه دهید. آزمون تومر مشابه آزمون های تافل و آیلتس انگلیسی است و برای نشان دادن دانش خود در زبان ترکی باید این آزمون را قبول شوید. تحصیل و سرمایه گذاری در ترکیه یکی از بهترین راه های مهاجرت فارغ التحصیلان می باشد.

مهاجرت مهارت های شغلی

مهاجرت مهارت های شغلی

تا این قسمت از مقاله روش مهاجرت برای فارغ التحصیلان را آموخته اید. با این حال، این تنها راه برای مهاجرت فارغ التحصیلان نیست. بسیاری پس از فارغ التحصیلی وارد بازار کار می شوند و مهارت های خاصی را یاد می گیرند. این افراد می توانند از مهارت های خاص خود برای درخواست ویزا در کشورهای مختلف استفاده کنند.

کشورهای بسیاری وجود دارند که برای انجام برخی مشاغل به افرادی نیاز دارند و عناوین برای آنها اهمیتی ندارد. برخی از شرکت های فناوری اطلاعات در ایالات متحده آمریکا حتی ادعا می کنند که به دنبال افرادی با مهارت های خاص هستند، نه افرادی با مدرک معتبر. در این قسمت از مقاله نحوه دریافت ویزای کار را به شما خواهیم گفت.

 

مراحل دریافت ویزای کار در کشورهای مختلف

کسانی که مایل به مهاجرت با استفاده از ویزای کار هستند باید معیارهای مختلفی را در نظر بگیرند. مثلا کشوری که می خواهند به آن مهاجرت کنند نباید نرخ بیکاری بالایی داشته باشد. شما هرگز نمی توانید بدانید که کدام کشور برای مهاجرت کاری شما بهتر یا بدتر است. آسان یا سخت بودن مهاجرت به یک کشور به عوامل زیادی بستگی دارد. بنابراین کسانی که قصد مهاجرت به کشورهای خارجی را دارند باید با سیاست های اقتصادی و مهاجرتی کشور مورد نظر خود آشنا شوند.

 

مراحل اخذ ویزای کار

هر کشوری برای اخذ ویزای کار روش خاص خود را دارد. البته اکثر این کشورها از همین روش برای صدور ویزای کار استفاده می کنند. به عنوان مثال در این قسمت از مقاله به مراحل اخذ ویزای کار در کانادا می پردازیم که در اکثر کشورها کم و بیش یکسان است.

 

اکسپرس انتری

این روش توسط کارفرمایان کانادایی استفاده می شود که می خواهند نیروی کار ماهر را برای تجارت خود استخدام کنند و می خواهند کارمندان خود در کانادا زندگی کنند. برای انجام این کار، کارفرمایان با سیستم اکسپرس اینتری در وب سایت اداره مهاجرت کانادا ثبت نام می کنند. البته برای این کار باید یک اصل اساسی را رعایت کنید. یکی از اصول این است که استخدام خارجی ها نباید بر استخدام کانادایی ها تأثیر بگذارد.

 

مهارت کاری

با استفاده از این روش چند امتیاز ویژه کسب خواهید کرد. برای مثال داشتن مدرک و سابقه کار یا مدرک زبان نمره مثبتی را برای شما به همراه خواهد داشت. با این حال، هر چه امتیاز شما بالاتر باشد، احتمال بیشتری برای دریافت ویزای کار دارید. این یکی از گزینه های ایده آل مهاجرت برای فارغ التحصیلان است.

 

پیشنهاد تجاری

برای استفاده از این روش ابتدا باید یک پیشنهاد شغلی از یک شرکت کانادایی دریافت کنید. بسیاری از شرکت ها به دنبال استعدادهای ناب کشور های دیگر هستند. این گزینه به شدت برای فارغ التحصیلان، اما واجد شرایط در زمینه های خاص توصیه می شود. در واقع برخی از شرکت های اروپایی از این روش برای جذب افراد استفاده می کنند و شما می توانید از این روش برای دریافت ویزای کشور مورد نظر خود استفاده کنید.

مقاله پیشنهادی ——-> مهاجرت کاری

مهاجرت به آلمان با مدرک دیپلم

به طور کلی، مهاجرت کاری به آلمان آسان تر از مهاجرت کاری به سایر نقاط اروپا از جمله کانادا و استرالیا است. زیرا از سوی دیگر برای دریافت ویزای کار آلمان به مدرک زبان پیشرفته مانند آیلتس 7 یا تافل نیازی نیست. از سوی دیگر، ویزای جستجوی کار صادر شده توسط سفارت آلمان برای شهروندان ایرانی در سال 2022 در هیچ کشور دیگری مانند گذشته در دسترس نبوده است.

ویزای جستجوی کار در واقع فرصت 6 ماهه کاریابی است که به متقاضیان کار در آلمان امکان می دهد تا مناسب ترین شغل را برای خود بیابند. از سوی دیگر، طبق آمار، حدود 70 درصد ایرانیان در آلمان ویزای جستجوی کار و مجوز کار و اقامت دریافت کرده اند.

با مدرک دیپلم ویزای کار آلمان بگیرید

آلمان فقط برای کسانی که تجربه و سابقه کار دارند ویزای کار صادر می کند. بنابراین آلمان در واقع مهاجرانی را می پذیرد که فاقد نیروی کار ماهر هستند. دریافت ویزای کار آلمان با دیپلم مستقیم بدیهی است که دشوار و در اکثر موارد غیرممکن می باشد. البته بسیاری از مردم جهان در درجه اول مهاجر تحصیلی هستند، بنابراین شرایط کار در طول تحصیل و مشاغل پس از تحصیل در این کشور کاملا فراهم است.

در برخی موارد، برخی افراد با تحصیل فرزندان خود به دنبال مهاجرت هستند. یعنی بعد از اخذ اقامت تحصیلی برای ویزای همراه اقدام می کنند. البته شایان ذکر است که کشورهای محدودی وجود دارند که به شما اجازه کار با ویزای همراه دانشجویی را می دهند، لیست این کشورها در سال 2022 تغییر خواهد کرد و توصیه می کنیم با یک وکیل مهاجرت با تجربه در این زمینه مشورت کنید تا اطلاعات کاملی را در این مورد کسب نمایید. شما همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد با کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی مهاجرت با ما در تماس باشید تا آنها شما را در جریان آخرین اخبار مهاجرتی در رابطه با مهاجرت با مدرک دیپلم به المان قرار دهند.

مقاله پیشنهادی ——-> مهاجرت تحصیلی به آلمان

ویزای کار آلمان با مدرک فنی

ویزای کار آلمان با مدرک فنی

یکی از سوالات متداول متقاضیان مهاجرت این است که آیا می توان ویزای کار آلمان را با ترجمه مدارک رسمی از موسسات آموزش فنی و حرفه ای دریافت کرد؟ متاسفانه، پاسخ به این سوال منفی است. افراد زیادی در سفارت هستند که مدت ها منتظر مصاحبه می باشند اما رد شده اند.

 

به یاد داشته باشید که مدارک فنی و حرفه ای فقط به عنوان اسنادی ارزشمند هستند که کار، مهارت های حرفه ای و پتانسیل شما را نشان می دهند، نه مدارک تحصیلی. به خصوص در اتحادیه اروپا غیرممکن است که فردی در زمینه تحصیلی که به رشته تحصیلی او مرتبط نیست کار کند. مثلا با مدرک مهندسی معماری هیچ کاری جز ساخت و ساز نمی توانید انجام دهید. بنابراین برای انجام کارهای مرتبط با مدرک تحصیلی خود باید حداقل یک مدرک ارائه دهید تا برای ویزای کار در آلمان اقدام کنید.

مقاله پیشنهادی ——-> ویزای کار آلمان

نتیجه گیری

برای مهاجرت با مدرک دیپلم دریافت ویزای تحصیلی و کاری گزینه های مهاجرتی مناسبی برای فارغ التحصیلان می باشند. با این دو روش شما می توانید با کمی تلاش و البته با کمک یک شرکت مهاجرتی مطمئن و قابل اعتماد به هر کشوری که دوست داشتید مهاجرت کنید.

سوالات متداول

بله از طریق تحصیل در دوره کارشناسی و دروس فنی امکان پذیر است.

افرادی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند باید بدانند که سیستم آموزشی کانادا برای دانشجویان بین المللی رایگان نیست و تحصیل در این کشور هزینه دارد. ذکر این نکته ضروری است که هزینه تحصیل در کانادا با توجه به سطح تحصیل، نوع دانشگاه، رتبه و استان متفاوت است.

این امر در شرایط خاصی امکان پذیر است. ویزای تحصیلی کانادا را می توان بدون مدرک زبان دریافت کرد اما دانشجویان باید توجه داشته باشند که در صورت عدم ارائه مدرک زبان ممکن است بسته به شرایط برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا دچار مشکل شوند.

خیر، شرط ورود به برنامه های پزشکی کانادا داشتن مدرک کارشناسی علوم پایه است.

مدت زمان فرآیند مهاجرت تحصیلی با توجه به کشور مورد نظر و مقطع تحصیلی متفاوت است. مدت زمان اخذ پذیرش از دانشگاه یا کالج در حدود 20 تا 40 روز و مدت زمان ویزای تحصیلی نیز در حدود 4 تا 20 هفته می تواند متغییر باشد. همچنین شما باید زمانی را به آماده سازی مدارک مورد نیاز مانند مدرک زبان ، مدرک تحصیلی و … اختصاص بدهید.

به طور کلی کل این فرایند می تواند در حدود 6 ماه تا یک سال طول بکشد.

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن