مشاوره رایگان

02128111107

خرید اقساطی ملک در ترکیه

خرید اقساطی ملک در ترکیه

خرید اقساطی ملک در ترکیه مشکلی است که به اعتقاد من با توجه به تقاضای فزاینده ملک در ترکیه دلیلی شده است که ما در این مقاله به آن بپردازیم. توانایی خارجی ها برای خرید ملک در ترکیه توسط مواد 35 و 36 قانون ثبت املاک شماره 2644 در ترکیه تنظیم گردیده است. برای خرید ملک در ترکیه نیازی به داشتن مجوز اقامت ندارید. بنابراین می توانید بدون مجوز اقامت ملک مورد نظر خود را در کشور ترکیه خریداری کنید.

ترکیه در دو قاره آسیا و اروپا واقع شده است و کشوری توریستی است که سالانه گردشگران بسیار زیادی را از سراسر جهان به خود جذب می کند. نرخ پایین ارز و آسانی قانون مهاجرت از طریق خرید خانه دلایلی شده است که به موجب آن گردشگران بسیاری برای داشتن یک زندگی بهتر به این کشور مهاجرت می کنند.

کسانی که قصد مهاجرت و اقامت در ترکیه را دارند می توانند خانه ای در این کشور بخرند و سالانه آن را نیز تمدید کنند.

خرید خانه برای کسانی که قصد دارند به این کشور مهاجرت کنند و اقامت ترکیه را دریافت کنند بسیار مهم است. با اخذ اقامت ترکیه و خرید ملک در این کشور می توانید اقامت خود را نیز تمدید کنید. این امر منجر به افزایش فروش خانه در ترکیه در سال های اخیر شده است.

البته لازم است که توجه کنید اقامت گردشگران در ترکیه از سال جدید تمدید نمی شود، بنابراین یکی از راه های تمدید اقامت در ترکیه خرید ملک در این کشور است. به همین دلیل کسانی که قصد تمدید اقامت در ترکیه را دارند معمولا اقدام به خرید اقساطی ملک در این کشور می کنند.

آنچه در این مقاله میخوانید :

چرا سرمایه گذاری در بازار املاک و مستغلات ترکیه؟

چرا سرمایه گذاری در بازار املاک و مستغلات ترکیه؟​

امروزه فقط کار کردن و پول درآوردن نمی تواند پاسخگوی نیازهای زندگی ما باشد. ما باید به این فکر کنیم که چگونه سرمایه جذب کنیم تا سرمایه و ثروت بیشتری به دست آوریم.

حتی اگر سرمایه گذاری در املاک و مستغلات منجر به افزایش ارزش دارایی ها نشود، با توجه به روند صعودی تورم و کاهش ارزش پول به طور همزمان، حداقل می تواند ارزش مالی را کاهش دهد.

بازارهای مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد، مانند بازار سهام، اما سرمایه گذاری در بازارهای املاک و مستغلات بر سایر بازارها اولویت دارد. در ترکیه نیز مانند بسیاری از کشورهای پیشرفته دنیا، صنایع و مشاغل مربوط به ساخت و ساز بسیار غنی هستند و رونق این بخش به طور مستقیم یا غیر مستقیم شغل یا حرفه شما را توسعه دهد.

سرمایه گذاری در املاک و مستغلات نسبت به سایر بازارها بسیار آسان تر است. علاوه بر مسکن، زمینه های سرمایه گذاری مختلفی مانند دلار، ارز، سپرده ، بورس، اوراق قرضه، صندوق های سرمایه گذاری مشترک نیز در ترکیه وجود دارد.

اما تفاوت این نوع سرمایه گذاری با سرمایه گذاری در بازار املاک این است که این نوع سرمایه گذاری نیاز به تجربه و دانش دارد. سرمایه گذاری در بازار املاک معمولا موضوع خاصی ندارد و نیاز به تحقیق در مورد قیمت ها و مکان دارد تا بدین صورت بتوانید بودجه مورد نظر خود را با بهترین گزینه ممکن مطابقت دهید.

با مشاهده شاخص های مختلف منطقه ای در بخش فرصت ها در بازار املاک در ترکیه، می توانید با دید کامل و جامعی از قیمت ها و زمین ها در مناطق مختلف به اطلاعات بسیار خوبی در این راستا پیدا کنید.

خرید خانه در ترکیه توسط خارجی ها

installment-purchase-of-property-in-turkey

بر اساس آماری که از آمار های رسمی در ترکیه ارائه شده است، خرید مسکن اتباع خارجی ترکیه در ماه های نخست نسبت به سال قبل حدود 2.5 برابر افزایش یافته است. بیشتر این خانه ها را عراقی ها خریدند و ایرانی ها پس از آنها در رتبه دوم قرار دارند. ایرانی ها در ترکیه در سال گذشته 3652 خانه به ارزش نزدیک به 500 میلیون دلار خریداری کرده اند.

ویژگی های خرید ملک در ترکیه

سرمایه گذاری در ملک یکی از بهترین راه های سرمایه گذاری در ترکیه است. قیمت ها و سرمایه گذاری ها در این کشور در حال افزایش است و خرید ملک با ارزش افزوده یکی از بهترین انواع سرمایه گذاری می باشد.

برای کسانی که تجربه کافی در خرید ملک در بازار ندارند، توجه به عواملی مانند تقاضای بازار، امنیت بازار و عرضه می تواند سود آنها را افزایش دهد.

بازار املاک و مستغلات همیشه همراه با هزینه ای بالاتر از تورم بوده است و حداقل متناسب با افزایش نقدینگی برای صاحبان این دارایی ها ارزش افزوده ایجاد کرده است. عواملی وجود دارد که توسط مبتدیان و سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری بهتر در بازار املاک توصیه می شود.

افرادی که تصمیم می گیرند در بازار املاک و مستغلات سرمایه گذاری و پس انداز کنند و به سرمایه خود ارزش بیافزایند، اغلب نمی دانند چه زمانی این کار را انجام می دهند. سرمایه گذاران به دو دلیل در خرید املاک سرمایه گذاری می کنند.

  • به دلیل افزایش آتی قیمت ملک
  • به دلیل اجاره ماهانه

البته سرمایه گذاران این دو را در کنار هم باید در نظر بگیرند. با این حال، هدف از سرمایه گذاری را می توانند تعیین کنند.

قانون ترکیه در مورد خرید ملک در خارج از کشور

قانون سال 2012 به خارجی ها اجازه خرید ملک در ترکیه را می دهد. همچنین می توانید ملک، زمین تجاری و مسکونی در ترکیه با کد مالیاتی، ترجمه و تایید گذرنامه و پاسپورت خریداری کنید.

محدودیت هایی برای خرید ملک توسط خارجی ها در ترکیه نیز وجود دارد. به عنوان مثال، خارجی ها می توانند تا 30 هکتار زمین خریداری کنند. البته توجه داشته باشید که خرید در نزدیکی مناطق نظامی ممنوع می باشد.

خرید اقساطی املاک ترکیه

خرید اقساطی املاک ترکیه​

خرید اقساطی به دو صورت است: خرید از یک شرکت ساختمانی که واحدها را به صورت اقساطی می فروشد. یا اینکه با استفاده از وام از یکی از بانک های ترکیه خانه مورد نظر خود را خریداری کنید.

خرید اقساطی از شرکت در ترکیه

به روش خرید اقساطی از شرکت، شرکت ساختمانی که کار ساخت پروژه را انجام می دهد، واحد ها را به صورت نقدی می فروشد.

البته ممکن است این شرکت ها پروژه هایی را انجام داده باشند که بتوان آنها را به صورت اقساطی نیز خریداری کرد.

به این ترتیب آنها کل ثروت را از شما می گیرند و طی قراردادی که با شرکت منعقد کرده اید، شرکت متعهد می شود در ازای پرداخت ماهیانه به شرکت شما، خانه تکمیل شده را در تاریخ مشخص شده در قرارداد به شما تحویل دهد. پس از اتمام، سند به شما تحویل داده می شود.

این گزینه ممکن است برای کسانی که نیاز به تمدید اقامت خود دارند مناسب نباشد. برای تمدید اقامت خود، باید در روز رزرو با مدارک مالکیت خود در اداره اقامت حضور داشته باشید.

از نکات منفی این روش می توان به تحویل مدارک پس از پرداخت ودیعه، عدم امکان تمدید اقامت، احتمال بد قولی از سوی شرکت و عدم تحویل ملک اشاره کرد.

خرید اقساطی با وام بانکی ترکیه

راه دیگر دریافت وام از بانک های ترکیه است. می توانید از بانک های ترکیه وام بگیرید و مبلغ ملک را یکجا پرداخت کنید. سپس اقساط ماهانه را به بانک مورد نظر خود پرداخت نمایید.

به این ترتیب کل مبلغ ملک را پرداخت می کنید و گواهی مالکیت دریافت خواهید کرد که به شما امکان می دهد اقامت خود را بدون مشکل تمدید نمایید.

از معایب این روش می توان به سختی گرفتن مدارک برای اخذ وام اشاره کرد. شما بدین منظور لازم است که برای پرداخت از بانک توانایی مالی خود را برای پرداخت ثابت کنید.

وام بانکی در ترکیه

برای دریافت وام مسکن از بانک، بانک تا 75 درصد از کل مبلغ خانه را وام می دهد. این مبلغ توسط متخصص بانک هنگام بازدید از ملک پرداخت می شود. اقساط این وام ها متفاوت است. و معمولا تا 10 سال می باشند.

بانک های ترکیه توانایی مالی خود را برای بازپرداخت اقساط نشان داده اند. نمایش این توان مالی به صورت ثبت شرکت و فروش حساب شرکت و همچنین ارائه مجوز اقامت و کار و فیش حقوقی قابل انجام است.

مبلغ ماهیانه ای که باید به بانک بپردازید حدود نیمی از حقوق ماهیانه ای است که به بانک می دهید.

 

در صورت دارا بودن شرایط فوق می توانید با تکمیل درخواست بانک نسبت به دریافت وام مسکن اقدام کنید.

برای استفاده از وام بانکی نیز شرایطی وجود دارد. مثلا اگر سند مالکیت به نام دو نفر باشد باید فرم وام بانکی را جداگانه پر کنید.

لطفا توجه داشته باشید که موارد فوق برای اقامت طولانی مدت است. همچنین اگر قصد خرید ملک و اخذ تابعیت ترکیه را دارید، نمی توانید آن را به صورت اقساطی خریداری کنید و باید هزینه ملک را یکجا پرداخت نمایید.

محدودیت های قانونی املاک و مستغلات

installment-purchase-of-property-in-turkey

خارجی ها می توانند املاک و مستغلات را برای استفاده به عنوان تجارت یا محل سکونت در ترکیه خریداری کنند، البته این مشروط بر این است که از محدودیت های قانونی پیروی کنید.

با این حال، حتی در شهرهای مختلف، کل مساحت املاکی که خارجی ها می توانند در ترکیه بخرند، نمی تواند بیش از 30 هکتار باشد.

همچنین پیش از خرید ملک باید از مقامات نظامی محلی اجازه بگیرید. اگر ملک در منطقه امنیتی باشد، نمی توان آن را به خارجی ها فروخت، بنابراین مهم است که قبل از پرداخت از این موضوع به خوبی آگاه باشید.

زمان مناسب برای خرید اقساطی ملک در ترکیه

برای سرمایه گذاری در املاک اقساطی در ترکیه، سرمایه گذاران باید زمان مناسبی را برای این کار در نظر بگیرند. و با خرید در زمان مناسب، سود خود را افزایش دهند و سرمایه خود را افزایش بدهند. و اگر این کار به موقع انجام نشود باعث ضرر می شود. توسعه سیاسی و اقتصادی باعث بی ثباتی بازار و نوسان قیمت می شود، اما بازار مسکن یکی از امن ترین بازارها است.

طبق آخرین محدودیت‌های اداره مهاجرت برای اقامت شهروندان و مهاجران ترکیه، مناطق و محله‌های با تراکم بالای 25 درصد دلایل محکمی برای امتناع از درخواست اقامت از طریق اجاره یا خرید ملک هستند. در هنگام خرید یا اجاره از مشاوره و راهنمایی کارشناسان و وکیلان مهاجرتی ما استفاده نمایید.

قوانین و مزایای خرید ملک در ترکیه

طبق قوانین ترکیه، هر خارجی می تواند در این کشور ملک بخرد. خرید ملک در ترکیه می تواند به نفع خریداران باشد.

اگر قیمت خرید ملک 250000 دلار باشد، خریدار می تواند برای خود، خانواده و فرزندان زیر شش سال درخواست شهروندی کند. فرآیند شهروندی می تواند تحت نظارت یک وکیل در موسسه انجام شود و تقریباً 3-4 ماه طول می کشد.

 

اگر خرید ملک کمتر از 250000 دلار باشد، خریدار می تواند برای اقامت سالانه برای خانواده و فرزندان زیر 18 سال درخواست داده و پس از 5 سال نیز برای شهروندی ترکیه اقدام کند.

شما می توانید املاک و مستغلات را با ارزهای معتبر جهانی مانند دلار و یورو خریداری کنید. و سرمایه خریدار محفوظ است و در هنگام فروش ملک به راحتی به فردی ترک یا غیرترک فروخته می شود.

پس از خرید، خریدار می تواند ملک خود را اجاره دهد و بدون حضور در ترکیه از مجوز اقامت استفاده کند.

معافیت مالیات املاک برای اتباع خارجی

معافیت مالیات املاک برای اتباع خارجی

معافیت مالیات املاک برای اتباع خارجی از 1 سال به 5 سال افزایش یافته است.

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه اعلام کرد که مالیات بر ارزش افزوده محصولات بهداشتی پس از نشست ضد تورمی که در 8 مارس برگزار شد، از 4 درصد به 6 درصد کاهش یافت.

 

رجب طیب اردوغان در این راستا گفت: با توجه به تغییر مالیات بر ارزش افزوده، در صورت خرید ملک در هر منطقه یا محله کمتر از 150 متر بدون توجه به موقعیت جغرافیایی، به جای 18 درصد، 8 درصد مالیات پرداخت می کند. شالیزار. با این حال، برای املاک بالای 150 متر باید هزینه آن را پرداخت کنید. این همان 18 درصد مالیات را شامل می شود

وی اعلام کرد: مالیات پرداختی اتباع خارجی برای خرید ملک به دلیل کاهش ارزش و معافیت املاک فروخته شده به اتباع خارجی از یک سال به پنج سال افزایش می یابد.

مشکلات حقوقی مهم در خرید اقساطی آپارتمان در استانبول

در خرید اقساطی ملک در ترکیه نکات مهمی وجود دارد که در این قسمت به توضیح آنها پرداخته ایم. خریدار نباید تا زمان پرداخت وجه، ملک را واگذار کند، مگر اینکه خریدار ضمانت خاصی به نفع شرکت داده باشد تا حق خود را تامین کند. شرکت های کارگزاری خصوصی یا دولتی نیز باید قرارداد فروش تایید شده را در اختیار خریدار قرار دهند.

 

این به معنای انتقال مالکیت نیست، بلکه فروش ملک به خریدار دیگر و مابقی توسط شخص اول پرداخت می شود. شما باید در زمان فروش به شخص ثالث حضور داشته باشید زیرا شرکت مالک اصلی ملک است. علاوه بر این، هیچ درصد یا دوره مشخصی وجود ندارد که در آن ملک باید قبل از فروش به مالک جدید پرداخت شود. خریدار اول موظف است هزینه های سند رسمی را به خریدار دوم بپردازد و بین دو طرف توافق می شود.

 

خریدار نیز می تواند با رضایت مالک، ملک را به یک یا چند نفر بفروشد و پس از پرداخت اقساط هر سهم، سند مالکیت را تحویل دهد. بسیاری از خریداران زمانی که بودجه لازم برای خرید را دارند با این گزینه مواجه می شوند. یکی از بزرگترین و بهترین بازارهای ترکیه املاک و مستغلات است. بنابراین طبیعی است که این گزینه (یعنی به صورت اقساطی) همیشه موجود باشد. دولت این گزینه را تسهیل می کند و آن را دائمی می کند.

 

ترکیه در این مورد نظر درستی دارد که به توسعه بازار املاک ترکیه و رشد دارایی های املاک بزرگ در سراسر ترکیه کمک می کند. این امر نه تنها در بخش املاک و مستغلات، بلکه در صنعت، تجارت و گردشگری نیز منعکس شده است.

سوالات متداول

شهروندانی که می خواهند صاحب خانه شوند، می توانند با پیش پرداخت 40 درصدی و طرح پرداخت 120 ماهه، آن را خریداری کنید.

بر اساس یک نظرسنجی اخیر، شهروندی اولین عامل برای خارجی ها برای خرید خانه در ترکیه نیست. این نشان می دهد علاقه فزاینده به زمینه هایی مانند بازنشستگی، بهداشت، گردشگری و آموزش در ترکیه وجود دارد.

خارجی ها می توانند در ترکیه زمین بخرند. هر خارجی که تمام شرایط تعیین شده توسط دولت را داشته باشد می تواند در این کشور زمین بخرند. خارجی ها نه تنها می توانند املاک و مستغلات مانند خانه، مغازه، ادارات و کارخانه ها را خریداری کنند، بلکه می توانند در ترکیه زمین نیز بخرند.

طبق بخشنامه های صادر شده در ماه های اخیر برای خرید ملک در ترکیه، مبلغ معامله باید از طریق بانک مرکزی به دلار یا پوند و یا یورو به حساب خریدار تبدیل شود.

در واقع خریدار نیاز به تبدیل ارز به لیر در بانک و تهیه سند تبدیل ارز خارجی (Documento de Compra Dois) دارد. لطفا توجه داشته باشید که در صورت عدم انجام این مراحل، در انتقال سند با مشکل مواجه خواهید شد. هنگام انتقال پول هنگام خرید ملک در ترکیه، خارجی ها باید مراقب باشند که لیر را انتقال ندهند، حتما به دلار و ارزهای فوق حواله کنند.

با در نظر گرفتن رقابت بی‌سابقه بازار املاک ترکیه در سال‌های اخیر، این فرصت به سرمایه‌گذار داده شده است که در ترکیه به صورت اقساطی خرید کند و در بلندمدت به جهش کیفی در فروش آپارتمان برسد. خرید آپارتمان نه تنها برای سرمایه گذاران داخلی بلکه برای اتباع خارجی به صورت اقساطی تا 240 ماه امکان پذیر است.

یکی از دلایل مهم ترجیح این شهر برای مهاجران، ساده و راحت بودن سیستم حمل و نقل این شهر است. سیستم حمل و نقل ازمیر کل این شهر را به هم متصل می کند و هزینه های سفر را نیز برای شما کاهش می دهد.

فرصت ارائه اقساطی به خارجی ها به مدت هفت سال، گزینه خرید اقساطی ملک در ترکیه را به گزینه ای مناسب برای کسانی که قصد مالکیت و سرمایه گذاری دارند تبدیل می کند.

قوانین ترکیه، خریدار را ملزم به رعایت شرایط خاصی در خرید اقساطی آپارتمان نمی کند. خریدار ملک مناسب را انتخاب و یک کپی (سند) از محل ملک در طرح شهرداری به همراه شماره شناسایی مالیاتی دریافت می کند و سپس پاسپورت را به ترکی ترجمه و محضری می کند. سپس با چهار عکس بیومتریک، قرارداد خرید امضا شده با فروشنده و رسید پیش پرداخت، عنوان را به نمایندگی های تخصصی منتقل می کند.

خرید اقساطی آپارتمان در استانبول دو راه دارد و افراد با خرید مستقیم آپارتمان از دلالان، روش اول را بدون بهره ترجیح می دهند. زمانی که شرکت قرارداد فروش رسمی را با ذکر ارزش پرداخت ها و نحوه پرداخت اقساطی امضا می کند. راه دوم خرید آپارتمان با وام بانکی است. بانک ملک را می خرد و تعهد می کند تا تمام اقساط پرداخت شود.

با تحقیق و حوصله مناسب قطعا می توانید بهترین معامله را در این زمینه پیدا کنید. اقساط بانکی بدون بهره فرصت بسیار خوبی برای کسانی است که می خواهند خانه اقساطی داشته باشند و همچنین سختی پرداخت را کاهش می دهد زیرا برخی از گزینه های اقساطی بهترین پیشنهادات را با پرداخت 35 درصد و پرداخت آسان ارائه می دهند.

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن