مشاوره رایگان

02128111107

سرمایه گذاری در استراليا

سرمایه گذاری در استراليا

استرالیا از لحاظ کیفیت زندگی دومین کشور و از لحاظ اقتصادی نیز نهمین کشور برتر جهان می باشد. یکی از بهترین کشور های جهان برای سرمایه گذاری، استرالیا است. این کشور برنامه های مهاجرتی مختلف و متنوعی را برای مهاجرانی که علاقه دارند به این کشور مهاجرت کنند در نظر گرفته است. یکی از آسانترین روش های مهاجرت به استرالیا از طریق برنامه های مهاجرتی نوآوری و سرمایه گذاری است که همراه با اقامت استرالیا نیز می باشد.

 

برنامه های مهاجرتی سرمایه گذاری در استرالیا به دو مرحله تقسیم می‌شود که شامل سرمایه گذاری با اقامت موقت و دائم می باشند. برنامه های مهاجرتی عمده سرمایه گذاری استرالیا به ویزای ۱۳۲ و ۸۸۸ تقسیم می شوند. ویزای ۱۳۲ شامل دو برنامه مهاجرتی سابقه کسب و کار و جریان کار آفرینی و ویزای ۸۸۸ نیز شامل برنامه های مهاجرتی نوآوری تجاری، سرمایه گذاری، سرمایه گذار برجسته، سرمایه گذار ممتاز و کارآفرینی است.

 

ما نیز در این مقاله به دلیل اهمیت مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری به بررسی سرمایه گذاری در استرالیا پرداخته ایم. اگر می خواهید به سوالات خود در مورد سرمایه گذاری در استرالیا، ویزای ۱۸۸ استرالیا، ویزای ۱۳۲ استرالیا؛ اقامت استرالیا از طریق خرید ملک و اقامت استرالیا با ۵۰ هزار دلار پاسخ داده شود، این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

آنچه در این مقاله میخوانید :
برنامه های مهاجرتی سرمایه گذاری در استرالیا به دو مرحله تقسیم می‌شود که شامل سرمایه گذاری با اقامت موقت و دائم می باشند.

اقامت کوتاه مدت استرالیا با سرمایه گذاری

در ابتدا شما با سرمایه گذاری در استرالیا این امکان را خواهید داشت که اقامت کوتاه مدت این کشور را دریافت کنید. اقامت کوتاه مدت با سرمایه گذاری در استرالیا با مزایای بی شماری همراه است. از طریق این برنامه مهاجرتی، سرمایه گذار این امکان را خواهد داشت که در استرالیا کارت اقامت کوتاه مدت دریافت کرده و در استرالیا به تجارت و یا سرمایه گذاری بپردازد.

 

با برنامه مهاجرتی اقامت موقت سرمایه گذاری استرالیا، متقاضی نیز این امکان را خواهد داشت که به سهولت به استرالیا داخل و خارج شود و اعضای خانواده واجد شرایط خود را نیز به استرالیا منتقل کند.

 

برنامه مهاجرتی موقت استرالیا چهار سال و سه ماه اعتبار دارد و سرمایه گذاران می توانند بسته به جریان سرمایه گذاری خود در نقاط مختلف استرالیا نیز اقامت داشته باشند. این امکان نیز وجود دارد که با داشتن شرایط لازم برای اقامت دائم استرالیا نیز درخواست خود را ارائه کنند. برنامه های مهاجرتی موقت استرالیا نیز بسته به جریان سرمایه گذاری ممکن است تمدید شوند.

اقامت بلند مدت استرالیا با سرمایه گذاری

انواع ویزا اقامت بلند مدت استرالیا با سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در استرالیا برای اقامت دائم به این معنا است که سرمایه گذار هیچ محدودیتی برای اقامت متقاضی در استرالیا وجود نخواهد داشت. متقاضیان می توانند برای دریافت اقامت بلند مدت از طریق استعداد تجاری زیرکلاس ۱۳۲ و ویزای زیر کلاس ۸۸۸ اقدام کنند. لازم به ذکر است که ویزای زیر کلاس ۸۸۸ پس از برنامه مهاجرتی زیر کلاس ۱۸۸ دریافت می شود.

 

ویزای زیر کلاس ۱۸۸
ویزای زیرکلاس ۱۳۲
ویزای زیر کلاس ۸۸۸

 

برنامه های مهاجرتی بلند مدت سرمایه گذاری استرالیا

برنامه های مهاجرتی نوآوری تجاری استرالیا، برنامه ای است که از سوی دولت استرالیا برای تشویق سرمایه‌گذاران برای شرکت در اقتصاد استرالیا ایجاد شده اند.

گزینه سرمایه گذار برجسته نیز در سال ۲۰۱۲ شروع به کار کرد و گزینه سرمایه گذار ممتاز، نیز در سال ۲۰۱۵ راه اندازی شد.

برنامه مهاجرتی سرمایه گذار برجسته نیز برنامه مهاجرتی است که سرمایه گذاران را تشویق به سرمایه گذاری در بخش‌های نوآوری، از جمله سرمایه‌گذاری مخاطره‌آمیز می کند.

 

برنامه های مهاجرتی سرمایه گذاری استرالیا توسط وزارت مهاجرت و حفاظت از مرزها (DIBP) اداره می شوند. از ماه مه 2017، استرالیا 1824 ویزای برنامه مهاجرتی سرمایه گذار برجسته (SIV) را ارائه داده است. این علاوه بر برنامه های مهاجرتی است که برای سایر جریان ها، اعطا شده است.

نکاتی که باید در مورد برنامه های مهاجرتی سرمایه گذاری استرالیا بدانید عبارتند از:

 

۱۲۰ میلیارد دلار استرالیا در سرمایه گذاری های منطبق در دوره سرمایه گذاری استرالیا ثبت شده است.

نزدیک به ۸۸ درصد از برنامه های مهاجرتی سرمایه گذاری استرالیا به سرمایه گذاران چینی اعطا شده است.

از سال مالی ۰۹-۲۰۰۸ تا ۳۱ می ۲۰۱۶، ۷۲۲ ویزای سرمایه گذاری زیر کلاس ۱۳۲ اعطا شده است.

از سال مالی ۱۳-۲۰۱۲ تا ۳۱ می ۲۰۱۶، ۹۶ ویزای سرمایه گذاری زیر کلاس ۸۸۸ در جریان نوآوری تجاری اعطا گردیده است.

نکاتی که باید در مورد برنامه های مهاجرتی سرمایه گذاری استرالیا بدانید

ویزای زیر کلاس ۱۳۲ استرالیا

سرمایه گذارانی که خواهان مهاجرت به استرالیا با برنامه مهاجرتی استعداد تجاری زیر کلاس ۱۳۲ هستند باید توسط یک حامی مالی دولتی یا منطقه ای نامزد شده باشند. یکی از روش های مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای زیر کلاس ۱۳۲ است. این برنامه خود دارای دو جریان سابقه کسب و کار برجسته و جریان کارآفرین سرمایه گذار خطرپذیر می شود. جریان سابقه کسب و کار برجسته برای صاحبان مشاغل سطح بالا یا مالکانی است که قصد دارند در استرالیا سرمایه گذاری برجسته ای را داشته باشند.

 

برای مهاجرت به استرالیا از طریق جریان سابقه کسب و کار برجسته فرد متقاضی باید ۱.۵ میلیون دلار دارایی و گردش تجاری ۳ میلیون دلاری را داشته باشد یا از این مقدار بودجه برخوردار باشد.

برای مهاجرت به استرالیا از طریق برنامه مهاجرتی سرمایه گذاری خطرپذیر نیز باید حداقل ۱ میلیون دلار سرمایه لازم را داشته باشید.

جریان کارآفرین سرمایه گذاری خطرپذیر نیز برای سرمایه گذارانی که دارای حمایت از منابع مالی خطرپذیر از یکی از اعضای انجمن سرمایه گذاری خطرپذیر استرالیا هستند مناسب است.

سابقه کسب و کار برجسته (Business History stream)
سرمایه گذاری خطرپذیر (Venture Capital Entrepreneur)

 

شرایط ویزای زیر کلاس ۱۳۲ استرالیا

کسانی که قصد دارند از طریق برنامه مهاجرتی استعداد تجاری زیر کلاس ۱۳۲، در استرالیا سرمایه‌گذاری کنند، لازم است که فرد متقاضی کمتر از ۵۵ سال سن داشته باشد و همچنین مجموع دارایی های خالص وی حداقل ۴۰۰۰۰۰ دلار استرالیا نیز بوده باشد.

این مقدار دارایی لازم است که به عنوان سود مالکیت در یک یا چند کسب ‌وکار واجد شرایط وارد شود که برای حداقل دو سال از چهار سال مالی پیش از دعوت به درخواست است.

اگر کسب و کار شما در استرالیا واجد شرایط یک شرکت سهامی عام باشد، سرمایه گذار متقاضی باید حداقل ۱۰ درصد از کل سرمایه را نیز در اختیار داشته باشد.

بهره مالکیت اینگونه نیز معرفی می شود:

۵۱ درصد از یک تجارت با گردش مالی کمتر از ۴۰۰۰۰۰ دلار استرالیا در سال،
۳۰ درصد از یک تجارت با گردش مالی بیش از ۴۰۰۰۰۰ دلار استرالیا در سال، یا
۱۰ درصد از یک شرکت سهامی عام.

 

برنامه مهاجرتی سابقه کسب و کار برجسته استرالیا

سرمایه گذاران در جریان تاریخچه کسب و کار مهم باید پس از ورود به استرالیا یک کسب و کار واجد شرایط ایجاد کنند یا در یک تجارت واجد شرایط موجود در استرالیا شرکت کنند. آنها باید مالکیت قابل توجهی داشته باشند و مشارکت مداوم و روزانه در مدیریت کسب و کار داشته باشند که به نحوی به نفع اقتصاد استرالیا نیز باشد.

 

برنامه مهاجرتی جریان کارآفرینی سرمایه گذار خطرپذیر استرالیا

سرمایه گذاران که از این شیوه یعنی کارآفرینی در استرالیا مهاجرتی قصد دارند در استرالیا سرمایه گذاری کنند باید حداقل ۱ میلیون دلار استرالیا بودجه از یک شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر استرالیایی که متعلق به انجمن سرمایه گذاری و سرمایه گذاری خصوصی استرالیا است دریافت کرده باشند.

از همین رو لازم است که شما این بودجه را برای راه اندازی، تجاری سازی محصول یا توسعه کسب و کار خود و یا اجرای ایده تجاری خود خرج کنید.

برنامه مهاجرتی جریان کارآفرینی سرمایه گذار خطرپذیر استرالیا

ویزای زیر کلاس ۸۸۸ استرالیا

برای دارندگان ویزای مهاجرتی زیر کلاس ۱۸۸ دریافت ویزای مهاجرتی زیر کلاس ۸۸۸ گام بعدی است. متقاضیانی که قصد دارند از طریق جریان های نوآوری تجاری، سرمایه گذاری، سرمایه گذار برجسته ، سرمایه گذار ممتاز و یا کارآفرین به سرمایه گذاری، مالکیت و مدیریت کسب و کار خود در استرالیا بپردازد باید این ویزا را دریافت کنند.

برنامه مهاجرتی اقامت دائم استرالیا به دارنده برنامه مهاجرتی این اجازه را می دهد تا در استرالیا به کار و تحصیل بپردازند و به طور نامحدود در این کشور اقامت داشته باشند. کسانی که اقامت دائم استرالیا را دریافت کرده اند می توانند از برنامه های مراقبت های بهداشتی استرالیا و بیمه درمانی Medicare استفاده کنند. شما از طریق این برنامه مهاجرتی می توانید برای شهروندی استرالیا درخواست خود را ارائه کنید و از بستگان واجد شرایط خود نیز برای دریافت اقامت دائم استرالیا حمایت کنید.

نوآوری تجاری (Business Innovation)
سرمایه گذاری (Investor)
سرمایه گذار برجسته (Significant Investor)
سرمایه گذار ممتاز (Premium Investor)
کارآفرین (Entrepreneur streams)

 

شرایط ویزای زیر کلاس ۸۸۸ استرالیا

متقاضیان مهاجرت به استرالیا از طریق برنامه مهاجرتی ساب کلاس 888، باید دارای ویزای زیر کلاس 188 باشند. این در حالی است که فرد متقاضی باید توسط یک آژانس دولتی ایالتی یا منطقه ای یا Austrade نامزد شده باشد.

سرمایه‌گذار متقاضی باید حداقل دو سال را در جریان نوآوری تجاری در استرالیا شرایط لازم را داشته و مالک و اداره یک تجارت نیز بوده باشد. در همین راستا لازم است که فرد این شرایط را داشته باشد:

سرمایه‌گذاری ۱.۵ میلیون دلار استرالیا برای چهار سال
سرمایه گذاری ۵ میلیون دلار استرالیا برای چهار سال در جریان سرمایه‌گذار برجسته
سرمایه گذاری ۱۵ میلیون دلار استرالیا در برنامه مهاجرتی سرمایه گذار برجسته.

جریان های تحت برنامه های مهاجرتی نوآوری و سرمایه گذاری استرالیا برای سرمایه گذارانی است که ۵۵ ساله یا کمتر از آن سن داشته باشند و دارای دارایی خالص قابل توجه و یا تجربه تجاری خوبی را بسته به دسته مهاجرتی خود داشته باشند.

برای درخواست برنامه های مهاجرتی در هر جریانی، سرمایه گذار باید توسط یک ایالت یا قلمرو نامزد شده باشد و از شرایط سلامتی و شخصیتی خوبی نیز برخوردار باشد.

هر جریان مهاجرتی در استرالیا دارای معیارها و الزاماتی است که متقاضی باید واجد شرایط لازم در آنها نیز باشد.

البته برای سرمایه گذاران بالای ۵۵ سال نیز برنامه های مهاجرتی جداگانه ای در نظر گرفته شده است که به موجب آن فرد متقاضی اقامت موقت حداکثر چهار سال را دریافت می کند. اما یک نکته منفی این است که سرمایه گذاری برای افراد بالای ۵۵ سال همراه با اقامت دائم نمی باشد.

شرایط ویزای زیر کلاس ۸۸۸ استرالیا

مقاله پیشنهادی ——-> انواع ویزای استرالیا

جریان نوآوری کسب و کار در استرالیا

مهاجرانی که قصد دارند در استرالیا سرمایه گذاری کنند باید برای درخواست برنامه مهاجرتی تحت جریان نوآوری تجاری، سرمایه گذاران یک تجارت واجد شرایط در استرالیا ایجاد کنند و یکی از شرایط زیر را نیز داشته باشند:

داشتن سن زیر ۵۵ سال؛

کسب ۶۵ امتیاز در آزمون امتیازات مهاجرتی؛

داشتن یک شغل تجاری موفق، از جمله یک تجارت موفق در چهار سال قبل؛

داشتن حداقل ۸۰۰۰۰۰ دلار استرالیا به عنوان دارایی تجاری یا شخصی که به طور قانونی به دست آمده باشد و این امکان نیز وجود دارد که ظرف دو سال پس از تایید برنامه مهاجرتی به استرالیا منتقل شوند.

داشتن سود قابل توجهی در کسب و کاری که درخواست داده شده است، این باید برای دو سال از چهار سال مالی بلافاصله قبل از دعوت برای درخواست نیز بوده باشد.

داشتن سود در یک کسب و کار تاسیس شده یا مشاغلی که حداقل ۵۰۰۰۰۰ دلار استرالیا گردش مالی در سال داشته باشند.

سود بر اساس اداره مهاجرت ترکیه به شرح زیر تعریف می شود:

۵۱ درصد، اگر تجارت کمتر از ۴۰۰۰۰۰ دلار استرالیا در سال گردش مالی داشته باشد.
۳۰ درصد، اگر تجارت ۴۰۰۰۰۰ دلار استرالیا یا بیشتر در سال گردش مالی داشته باشد.
۱۰ درصد، اگر کسب و کار یک شرکت سهامی عام باشد.

 

جریان سرمایه گذار استرالیا

یکی از مهمترین جریان های سرمایه گذاری در استرالیا از طریق جریان سرمایه‌گذار عمومی است که مستلزم سرمایه‌گذاری حداقل چیزی در حدود ۱.۵ میلیون دلار است. این مقدار باید در اوراق بهادار دولتی در یک استان و یا قلمرو کشور استرالیا هزینه شود. این سرمایه گذاری باید حداقل به مدت چهار سال حفظ گردد. علاوه بر این شرایط سرمایه گذار، باید شامل موارد زیر باشد:

متقاضی زیر ۵۵ سال باشد؛

۶۵ امتیاز از سیستم امتیازی مهاجرت به استرالیا را کسب کرده باشد؛

سابقه تجاری و یا سرمایه گذاری موفقی را داشته باشد؛

مهارت های مدیریتی مرتبط با سرمایه گذاری از جمله تجربه مدیریت مستقیم در یک تجارت را داشته باشد؛

متعهد شود که سرمایه گذاری خود را به عنوان یک مقیم در استرالیا حفظ می کند؛

قصد دارد که حداقل دو سال در ایالت و یا منطقه ای در استرالیا سرمایه گذاری کند؛

متقاضی باید حداقل برای یکی از پنج سال مالی پیش از دعوت برای سرمایه گذاری در استرالیا، مستقیماً سابقه مدیریت یک واحد تجاری واجد شرایط را داشته باشد. در این واحد تجاری باید خود متقاضی، شریک یا هر دو آنها حداقل ۱۰ درصد سهام مالکیت یا سرمایه گذاری حداقل ۱.۵ میلیون دلار استرالیایی را داشته باشند.

علاوه بر این، متقاضی سرمایه گذاری در استرالیا باید حداقل ۲.۵ میلیون دلار استرالیا دارایی قانونی به دست آورده باشد و بر طبق قانون مهاجرتی استرالیا تمام مقادیر مالی مورد نیاز را ظرف دو سال پس از تایید برنامه مهاجرتی به استرالیا منتقل کند. تمام و کلیه درآمدهای حاصل از فعالیت های سرمایه گذاری در کشور استرالیا مشمول مالیات بر اساس قوانین می شوند.

 

جریان سرمایه گذار برجسته استرالیا

یکی دیگر از جریان های سرمایه گذاری در استرالیا و مهاجرت به این کشور از طریق جریان سرمایه‌گذار برجسته می باشد. متقاضیان برای مهاجرت از طریق شیوه مهاجرتی باید حداقل ۵ میلیون دلار استرالیا سرمایه گذاری کنند. همچنین متقاضیان در دسته‌های واجد شرایط قرار گرفته باشند. این امکان نیز وجود دارد که متقاضیان با داشتن شرایط لازم سرمایه گذاری های متفاوتی را نیز انجام دهند.

کسانی که قصد دارند از این شیوه مهاجرتی به استرالیا مهاجرت کنند؛ باید به مدت چهار سال سرمایه گذاری خود را در استرالیا حفظ کنند. شرایط و سرمایه گذاری متقاضیان برای مهاجرت به استرالیا از این شیوه مهاجرتی عبارت است از:

۵۰۰۰۰۰ دلار استرالیا یا بیشتر در سرمایه گذاری خطرپذیر و صندوق های سهام خصوصی.
حداقل ۱.۵ میلیون دلار استرالیا از وجوه مدیریت شده تایید شده سرمایه گذاری در شرکت های نوظهور فهرست شده در بورس اوراق بهادار استرالیا.
یک سرمایه گذاری متعادل (balancing investment) حداقل 3 میلیون دلار استرالیا در وجوه مدیریت شده که شامل طیفی از دارایی ها، از جمله شرکت های بورس اوراق بهادار استرالیا (ASX)، اوراق قرضه یا اوراق مشارکت، حق سنوات و املاک تجاری می شود.

علاوه بر آنکه سرمایه گذاری در استرالیا دارای الزامات خاصی است، سرمایه گذاران باید متعهد باشند که در استان یا قلمرو خود اقامت داشته و سرمایه گذاری خواهند کرد.

مهاجران پس از آنکه اقامت دائم استرالیا را دریافت کردند، همچنان باید به فعالیت سرمایه گذاری خود ادامه دهند. سرمایه گذاران باید حداقل ۴۰ روز را در سال در استرالیا اقامت داشته باشند. سرمایه گذاران در استرالیا باید به این نکته توجه کنند که کلیه درآمدهای حاصل از فعالیت های سرمایه گذاری در استرالیا آنها مشمول مالیات بر درآمد نیز خواهد شد.

جریان سرمایه گذار ممتاز استرالیا

مانند جریان سرمایه‌گذار برجسته نیز، سرمایه‌گذار ممتاز نیز به جای داشتن مهارت‌های تجاری و مدیریتی مهم متقاضی باید یک سرمایه‌گذاری بزرگ را مدیریت کرده باشد. برای آنکه متقاضی واجد شرایط از این شیوه مهاجرتی به استرالیا مهاجرت کند باید توسط Austrade به نمایندگی از دولت استرالیا نامزد شده باشد. با این حال، این برنامه مهاجرتی بسیار گزینشی است و درخواست های ناخواسته پذیرفته نمی‌شوند.

در صورتی که شما برای سرمایه گذاری در استرالیا از طریق این شیوه مهاجرتی به استرالیا دعوت به درخواست شده اید، مستلزم سرمایه‌گذاری حداقل 15 میلیون دلار استرالیا در بین دسته‌های، اوراق قرضه دولتی یا شرکتی، مستمری‌های معوق، کمک های بشردوستانه (philanthropic contributions) یا اموال غیرمنقول (به استثنای مسکونی)، خواهید بود.

هیچ الزامی برای اقامت استرالیا برای مهاجرت متقاضیان از طریق این برنامه مهاجرتی وجود ندارد و سرمایه گذاران می توانند برای اقامت دائم درخواست یک سال را ارائه دهند. کلیه درآمدهای حاصل از فعالیت های سرمایه گذاری از طریق این برنامه مهاجرتی نیز در استرالیا مشمول مالیات بر اساس قوانین مالیاتی استرالیا می شود.

 

جریان کارآفرین استرالیا

یکی از مهمترین جریان های سرمایه گذاری در استرالیا اقدام از طریق جریان کارآفرینی می باشد. کارآفرین برای مهاجرت به استراالیا از طریق این برنامه های مهاجرتی باید زیر ۵۵ سال سن داشته باشد، مهارت خوبی در زبان داشته و متعهد یا برنامه ریزی های لازم برای انجام یک فعالیت کارآفرینی مطابق با شرایط و الزامات لازم را در استرالیا انجام دهد. فرد متقاضی باید برای مهاجرت از این طریق مهاجرتی قصد واقعی خود را برای ادامه فعالیت در استرالیا نشان دهد.

فعالیت کارآفرینی فرد متقاضی باید منطبق با ایده نوآورانه باشد و این که کارآفرینی منجر به تجاری سازی یک محصول یا خدمات در استرالیا شود و یا حداقل اینکه موجب توسعه یک شرکت یا تجارت در استرالیا نیز گردد.

برای کارآفرینی در استرالیا نیاز است که فرد متقاضی الزامات یا شرایط زیر را برآورده کرده باشد:

سرمایه گذار باید دارای یک یا چند قرارداد قانونی قابل اجرا باشد. متقاضی در این راستا باید حداقل ۲۰۰۰۰۰ دلار استرالیا از یک آژانس دولتی مشترک المنافع، دولتی یا منطقه ای یا سازمان تحقیقاتی با بودجه عمومی و یا سازمان های آموزش عالی دریافت کرده باشد.

فرد متقاضی باید متعهد شود که حداقل ۱۰ درصد از بودجه را ظرف ۱۲ ماه از شروع فعالیت در استرالیا در نهاد کارآفرینی مورد اجرا قرار دهد.

فرد سرمایه گذار باید در هنگام انعقاد قرارداد حداقل ۳۰ درصد سهم لازم را در نهاد کارآفرین داشته باشد.

سرمایه گذار متقاضی باید یک طرح تجاری در نهاد کارآفرین ارائه دهد که نشان دهد چگونه این ایده نوآورانه منجر به تجاری سازی محصول یا خدمات خود در استرالیا می گردد. یا اینکه نشان دهد چگونه ایده آنها منجر به توسعه یک شرکت یا تجارت در استرالیا می گردد.

فعالیت تجاری فرد متقاضی نباید در حیطه املاک مسکونی، استخدام نیروی کار یا خرید یک شرکت موجود یا حق امتیاز در استرالیا باشد.

جریان سرمایه گذار استرالیا

درخواست سرمایه گذاری در استرالیا

سرمایه گذارانی که قصد دارند در استرالیا سرمایه گذاری کنند باید ابتدا یک بیانیه علاقه (EOI) برای مهاجرت و سرمایه گذاری را به صورت آنلاین به مقامات مهاجرتی استرالیا ارسال کنند. این بیانیه نشان می دهد که جریانی را که آنها می‌خواهند از طریق آن به استرالیا مهاجرت کنند از کدام استان یا منطقه می باشد.

 

هر استان و یا قلمرو در استرالیا ممکن است اطلاعات متفاوتی را از متقاضیانی که قصد سرمایه گذاری در استرالیا را دارند درخواست کند.

سپس نهاد مشخص شده اطلاعات فرد متقاضی سرمایه گذاری در استرالیا را مورد بررسی قرار می دهد و سپس برای افراد کاندیدای واجد شرایط دعوت نامه رسمی را صادر می کند.

متقاضیانی که قصد دارند از طریق سرمایه گذاری برجسته به استرالیا مهاجرت کنند قادر به ثبت EOI نخواهند بود و باید توسط Austrade به نمایندگی از دولت استرالیا به طور مستقیم نامزدی خود را نیز اعلام کنند.

درخواست سرمایه گذاری در استرالیا

مقاله پیشنهادی ——-> ویزای سرمایه گذاری استرالیا

شرایط سرمایه گذاری در استرالیا

در صورتی که فرد متقاضی برای درخواست سرمایه گذاری در استرالیا نامزد شده است، باید یک دعوت نامه با دستورالعمل های لازم برای مهاجرت به استرالیا را دریافت کند.

شرایط لازم برای سرمایه گذاری در استرالیا داشتن حداقل ۱.۵ میلیون دلار استرالیا برای سرمایه گذاری در کسب و کار واجد شرایط است. همچنین حداقل ۵ میلیون دلار استرالیا برای سرمایه گذار برجسته و ۱۵ میلیون دلار استرالیا برای سرمایه گذار ممتاز باید سرمایه گذاری کنید.

 

سطوح مختلف سرمایه گذاری در استرالیا نیز به سطوح مختلف تجربه تجاری نیز نیازمند است. از این رو برنامه های مهاجرتی سرمایه گذاری استرالیا مزایای متفاوتی را نیز به متقاضیان ارائه می دهند. در همین راستا لازم است که سرمایه گذاران متقاضی مهاجرت به استرالیا در یک استان و یا قلمرو نامزد شده باشند.

 

متقاضیان مهاجرت کاری به استرالیا بسته به جریان درخواستی خود مدارک متفاوتی را که مورد نیاز است را ارائه می کنند. اما به صورت کلی برای مهاجرت به استرالیا همه متقاضیان باید مدارک هویتی، مدارک سلامتی و شخصیتی و مدارکی مبنی توانایی مکالمه به زبان انگلیسی را ارائه کنند.

این امکان برای متقاضیان وجود دارد تا بتوانند از داخل و یا خارج از استرالیا برای مهاجرت به این کشور از طریق سرمایه گذاری درخواست خود را به صورت آنلاین و ارسال مدارک پشتیبان به دفتری که در دعوت نامه آنها ذکر شده است ارسال کنند.

شرایط سرمایه گذاری در استرالیا

مدت زمان بررسی و ویزای سرمایه گذاری استرالیا

پس از آنکه متقاضیان درخواست خود را ارائه کردند، می توانند این انتظار را داشته باشند که در حدود ۹ ماه برای دریافت جواب نهایی در مورد تصمیم خود منتظر بمانند.

پیش از اعطای ویزا، از متقاضیان به صورت کتبی خواسته می شود تا شرایط سرمایه گذاری خود را اعلام کنند و بر این اساس نحوه انجام این کار و مستندسازی سرمایه گذاری در استرالیا به متقاضیان آموزش داده می شود.

 

ویزای کسب و کار، نوآوری و سرمایه گذاری در استرالیا در ابتدا چهار سال و سه ماه نیز اعتبار دارد. برنامه های مهاجرتی در جریان نوآوری ممکن است یک بار برای دو سال تمدید شوند. این برای آن است که زمان بیشتری به فرد متقاضی برای برآورده کردن الزامات مورد نیاز فراهم گردد.

 

اقامت سرمایه گذاران برنامه مهاجرتی برجسته نیز می‌تواند دو بار برای دوره‌های دو ساله تمدید گردد. این در حالی است که متقاضیان تحت برنامه های سرمایه گذاری ممتاز این امکان را نخواهند داشت که برای تمدید برنامه مهاجرتی موقت خود اقدام کنند.

 

سرمایه گذاران می توانند برای برنامه مهاجرتی با اقامت دائم در نقاط مختلف استرالیا بسته به جریان سرمایه گذاری خود درخواست خود را ارائه کنند. این البته مشروط بر این است که شرایط سرمایه گذاری را متقاضی برآورده کرده باشد.

 

کسانی که قصد دارند با برنامه های مهاجرتی نوآوری تجاری اقامت دائم استرالیا را دریافت کنند باید حداقل یک سال در دو سال قبل درخواست اقامت دائم خود اقامت موقت داشته باشند. این در صورتی است که شرایط تجاری خاصی را نیز متقاضیان برآورده کرده باشند.

 

سرمایه‌گذاران این امکان را دارند که پس از چهار سال درخواست اقامت دائم خود را نیز بدهند و با سرمایه گذاری برجسته مهاجرت کنند که این نیز این امکان را فراهم می کند که پس از چهار سال درخواست خود را ارائه کنند.

اما این در حالی است که متقاضیان شرایط اقامتی که در بالا توضیح داده شده است را برآورده کرده باشند. سرمایه گذاران برجسته نیز این امکان را دارند که پس از یک سال از برگزاری برنامه مهاجرتی موقت خود برای دریافت اقامت دائم استرالیا اقدام کنند.

 

شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر شامل هزینه درخواست برنامه مهاجرتی سرمایه گذاری در استرالیا با کارشناسان ما در موسسه مهاجرت با ما در تماس باشید.

مدت زمان بررسی و ویزای سرمایه گذاری استرالیا

اقامت استرالیا از طریق سرمایه گذاری در ملک

قبلا برنامه سرمایه گذاری در ملک استرالیا نیز وجود داشت که هم اکنون دیگر وجود ندارد. این به این علت است که سرمایه گذاری در این بخش موجب افزایش قیمت ملک در استرالیا می شده است و اینکه این برنامه به اندازه کافی منافع اقتصادی قابل توجهی برای استرالیا را نداشته است.

وکیل مهاجرت به استرالیا

متقاضیان برای سرمایه گذاری در استرالیا می توانند درخواست و مدارک خود را برای مهاجرت به استرالیا بدون وکیل مهاجرتی نیز آماده و ارائه کنند. اما این امکان نیز وجود دارد که شما با یک متخصص مهاجرت استرالیایی برای دریافت راهنمایی های لازم در ارتباط باشید. اما بهتر است که متقاضیان سرمایه گذاری استرالیا پیش از انجام هر گونه سرمایه گذاری به دنبال یک وکیل واجد شرایط در استرالیا باشند.

 

شما می توانید برای دریافت راهنمایی های بیشتر در مورد سرمایه‌گذاری در استرالیا با کارشناسان ما در موسسه مهاجرت با ما در امور مهاجرت به استرالیا در تماس باشید. ما شما را به وکلا و مشاوران خودمان هدایت می کنیم و آنها شما را در فرآیند درخواست راهنمایی خواهند کرد.

اقامت استرالیا از طریق سرمایه گذاری در ملک

نتیجه گیری

یکی از مهمترین روش های مهاجرت به استرالیا از طریق برنامه های مهاجرتی سرمایه گذاری در این کشور است. برنامه های بلند مدت و کوتاه مدت بسیاری برای مهاجرت به استرالیا وجود دارد. متقاضیان می توانند از طریق ویزای زیر کلاس ۱۳۲ و ۸۸۸ برای مهاجرت به استرالیا اقدام کنند.

 

متقاضیان بسته به شرایط، بودجه و مهارت خود می توانند برای مهاجرت به استرالیا از طریق برنامه مهاجرتی ۸۸۸ و از طریق جریان های نوآوری، سرمایه گذار برجسته، سرمایه گذار ممتاز و کارآفرین و همچنین ویزای زیر کلاس ۱۳۲ از طریق برنامه های مهاجرتی سابقه کسب و کار برجسته و یا سرمایه گذار خطر پذیر به استرالیا مهاجرت کرده و همراه خانواده خود در این کشور به کار و زندگی مشغول شوند.

سوالات متداول

شما می توانید برای راه‌اندازی تجارت خود در استرالیا و مهاجرت به این کشور حداقل ۲۰۰،۰۰۰ دلار استرالیا با داشتن شرایط لازم سرمایه گذاری کنید.

 

بهترین روش برای مهاجرت به استرالیا از طریق کارآفرینی است. شما این امکان را خواهید داشت که با حداقل ۲۰۰،۰۰۰ هزار دلار استرالیا سرمایه به استرالیا مهاجرت کنید.

 

ارزانترین روش مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری بی شک روش کارآفرینی است. شما از طریق این شیوه تنها ۲۰۰ هزار دلار استرالیا سرمایه نیاز دارید.

بله شما باید بر اساس سود خالص خود در واقع از سودی که از بیزینس خود بدست می آورید بسته به شرایط به دولت استرالیا نیز مالیات بپردازید.

 

خیر، تمام کسانی که قصد دارند از طریق سرمایه‌گذاری به استرالیا مهاجرت کنند باید به غیر از داشتن ۲۰۰،۰۰۰ دلار استرالیا پول برای مهاجرت به استرالیا کسب‌وکار نیز داشته باشند.

 

خیر – تمام کسانی که قصد دارند از طریق سرمایه گذاری به استرالیا مهاجرت کنند باید بر اموال غیر منقول و غیر مسکونی سرمایه گذاری کنند. این بدین دلیل است که دولت استرالیا این سرمایه گذاری را برای اقتصاد استرالیا مناسب نمی داند و همچنین این عمل منجر به افزایش قیمت مسکن می شود.

 

بله شما با داشتن شرایط لازم این امکان را دارید که در بورس استرالیا نیز سرمایه گذاری کنید.

 

خیر. بهتر است که شما اگر صاحب کسب‌ وکاری هستید، ابتدا برای گرفتن ویزای سرمایه‌گذاری استرالیا اقدام کنید.

 

حدود ۲ سال از زمان شروع تا دریافت ویزا شما زمان نیاز دارید. شما این امکان را دارید که بعد از دریافت ویزا به استرالیا مهاجرت کرده و سرمایه‌گذاری خود را نیز شروع کنید.

 

خیر – شما در روش کارآفرینی ۲۰۰،۰۰۰ دلاری لازم نیست که این کار را انجام دهید. در این روش مهاجرتی شما ابتدا به استرالیا رفته و سپس پول خود را در بیزینس وارد می کنید.

 

ما استرالیا را به عنوان یکی از بهترین کشور های جهان برای سرمایه گذاری معرفی می کنیم. شما می توانید به لطف اقتصاد مقاومتی، روابط تجاری قوی با دیگر کشور های جهان، صنایع پویا و ثبات اقتصادی و کم خطر در استرالیا سرمایه گذاری کنید.

 

مجموع هزینه زندگی در سیدنی به طور میانگین برای ۱ نفر در ماه بدون اجاره منزل ۱۴۳۲ دلار استرالیا و برای خانواده ۴ نفره، ماهانه بدون اجاره منزل ۵۱۸۵ دلار استرالیا می باشد.

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن