مشاوره رایگان

02128111107

سرمایه گذاری در اروپا

سرمایه گذاری در اروپا

سرمایه گذاری در اروپا

اروپا قاره ای است که در میان 20 کشور قدرتمند اقتصادی جهان 9 نماینده شامل آلمان، بریتانیا، فرانسه، ایتالیا، روسیه، اسپانیا، هلند، سوئیس و ترکیه را در اختیار دارد.بسیاری از کشورهای اروپایی دارای تولید ناخالص داخلی بسیار بالا و نرخ تورم بسیار پایینی هستند. اروپا بهترین بازار مالی جهان را در اختیار دارد و اغلب تاجران برای ارتباط با این بازار و سرمایه گذاری در اروپا به این قاره مهاجرت می کنند. کشور های اروپایی برای تداوم توسعه اقتصادی خود به سرمایه گذاران خارجی وابسته هستند. از این رو دولت های اروپایی روش های بسیار متنوعی را برای جذب مهاجران از طریق سرمایه گذاری در نظر گرفته اند. بهترین روش های مهاجرت به اروپا از طریق خرید خانه در پرتغال، خرید ملک در اسپانیا و روش های خود حمایتی در فرانسه است.

شما اگر به دنبال پیدا کردن بهترین راه سرمایه گذاری در اروپا هستید، این مقاله را از دست ندهید. ما در این مقاله بهترین سرمایه گذاری در اروپا، روش های سرمایه گذاری در اروپا، سود سرمایه گذاری در اروپا، راحت ترین کشور اروپایی برای گرفتن اقامت، مهاجرت از ترکیه به اروپا، اقامت اروپا با ۵۰ هزار یورو، ارزانترین کشور برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و بهترین کشور برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری را مورد بحث و بررسی قرار خواهیم داد.

آنچه در این مقاله میخوانید :

شاخص های سرمایه گذاری در اروپا

شاخص های سرمایه گذاری در اروپا

استاندارد های سرمایه گذاری و شاخص های آن مانند نرخ مصادره اموال، نرخ کنترل فساد، نرخ بیکاری، نرخ تورم و همچنین تولید ناخالص داخلی از مهمترین مواردی هستند که باید در هنگام سرمایه گذاری به آنها توجه کرد. داشتن اطلاعات کافی از اقتصاد کشور های اروپایی موجب می شود که شما برای سرمایه گذاری در اروپا تصمیمات درستی را بگیرید. متقاضیان این امکان را دارند که از طریق اطلاعات اقتصادی دریافت شده، بهترین کشور مورد نظر خود را جهت سرمایه گذاری انتخاب کنند.

در واقع این شرایط اقتصادی است که امنیت اقتصادی یک کشور را نشان می دهد. سرمایه گذاران دوست دارند که اطمینان حاصل کنند که سرمایه گذاری آنها در اروپا به صورت امنی انجام خواهد شد. ما نیز با بررسی شاخص های اقتصادی نیز قصد داریم که در این بخش شاخص و استاندارد های اقتصادی قاره اروپا را مورد بحث و بررسی قرار دهیم.

 

نرخ کنترل فساد در اروپا

نرخ کنترل فساد یکی از مهمترین استاندارد های سرمایه گذاری است. این شاخص نشان می دهد که میزان تلاش هر کشور اروپایی در مبارزه با فساد اقتصادی چقدر است. دولت هر کشوری اگر نرخ کنترل فساد بیشتری را داشته باشد سرمایه گذاران خارجی برای سرمایه گذاری نیز اطمینان بیشتری را نیز خواهند داشت. بهترین کشور های اروپا بر اساس شاخص نرخ کنترل فساد عبارتند از:

 

نرخ کنترل فساد کشور
۲٫۲۱ فنلاند
۲٫۱۵ دانمارک
۲٫۰۱ هلند
۱٫۹۵ آلمان
۱٫۸۳ انگلستان
۱٫۳۲ فرانسه
۰٫۸۷ اوکراین
۰٫۸۵ روسیه
۰٫۸۵ پرتغال
۰٫۶۴ قبرس
۰٫۶۱ اسپانیا
۰٫۲۴ ایتالیا
۰٫۰۷ یونان

 

نرخ مصادره اموال در اروپا

نرخ مصادره اموال می تواند نشان دهد که عملکرد دولت نسبت به سرمایه گذاران خارجی چگونه است. میزان سلب نمودن مالکیت خارجی دارای شماره یک تا هفت است. هر چه عدد کوچکتر باشد نیز  پایین بودن میزان ریسک مصادره را نیز نشان خواهد داد. بسیاری از کشور های قاره اروپا نرخ مصادره اموال آنها معمولا تقریبا یک است. این عدد نشان می دهد که ریسک مصادره اموال در این کشورها پایین خواهد بود. نرخ مصادره اموال در برخی از کشور های اروپایی عبارتند از:

 

نرخ ریسک کشور
۱ سوئد
۱ سوئیس
1 پرتغال
1 ایتالیا
1 فرانسه
1 آلمان
1 یونان
1 قبرس
۱ اتریش
۲ لهستان
2 مجارستان
۳ صربستان
3 آلبانی
۴ اوکراین
4 بوسنی
۵ ترکیه
۵ روسیه
۵ بلاروس

 

تولید ناخالص داخلی در اروپا

تولید ناخالص داخلی نشان دهنده رشد اقتصادی یک کشور است. این شاخص نشان می دهد که کدام یکی از کشورهای اروپایی از لحاظ اقتصادی قوی ترند. میزان تولید ناخالص داخلی در کشورهای اروپایی عبارت است از:

 

تولید ناخالص داخلی کشور رتبه
3,806,000 آلمان 1                    
2,708,000 انگلستان 2                    
2,603,000 فرانسه 3                    
1,886,000 ایتالیا 4                    
1,483,000 روسیه 5                    
1,281,000 اسپانیا 6                    
912806 هلند 7                    
748000 سوئیس 8                    
720100 ترکیه 9                    
594200 لهستان 10

 

نرخ تورم در اروپا

تورم یکی از مهمترین شاخص هایی است که نشان دهنده ثبات اقتصادی و میزان تغییر هزینه های خانوار در یک کشور می باشد. هرچه میزان تورم کمتر باشد ثبات اقتصادی بیشتری نیز وجود خواهد داشت. نرخ تورم در کشور های اروپایی عبارت است از:

 

نرخ تورم کشور
۰٫۳۸ پرتغال
۰٫۵ ایرلند
۰٫۸ دانمارک
۰٫۹ سوئیس
۱٫۱ فنلاند
۱٫۵۹ هلند
۱٫۷ اسپانیا
۱٫۷ آلمان
۱٫۷۹ انگلستان
۲٫۰ سوئد
۲٫۰ اتریش
۲٫۸ نروژ
۱۱٫۰ اوکراین
۱۶٫۳ ترکیه

 

نرخ بیکاری در اروپا

یکی دیگر از مهمترین شاخص های اقتصادی که تاثیر بسیار مهمی را بر سرمایه گذاری دارد، نرخ بیکاری می باشد. نرخ بیکاری نشان می دهد که امکان کاریابی در کشور مورد نظر تا چه حدی است. نرخ بیکاری در کشورهای اروپایی عبارت است از:

 

نرخ بیکاری کشور رتبه
1.00% بلاروس            1           
1.80% لیختن اشتاین           2           
2.00% موناکو            3           
3.10% لهستان            4           
3.20% چک           5           
3.60% هلند            6           
3.70% آندورا            7           
4.40% مالت           8           
4.50% مجارستان           9           
4.50% آلمان        10        
4.90% اسلوونی         11        
4.90% انگلستان         12        

 

بهترین سرمایه گذاری در اروپا

روش های بسیاری برای سرمایه گذاری در اروپا وجود دارد. اما در میان تمام روش های مهاجرتی بهترین روش سرمایه گذاری در اروپا عبارت است از:

 • پرتغال – در پرتغال این امکان وجود دارد که با خرید ملک تازه ساخته شده به مبلغ 500 هزار یورو این اقامت پرتغال را دریافت کنید. از طریق نوسازی املاک قدیمی نیز با سرمایه گذاری 350 هزار یورویی امکان سرمایه گذاری در اروپا وجود دارد. پس از 6 سال نیز امکان دریافت تابعیت پرتغال وجود دارد.
 • فرانسه – در کشور فرانسه نیز با ویزای خود حمایتی این امکان وجود دارد با 40 هزار یورو پس از 5 سال اقامت فرانسه را نیز دریافت کرد. برای همسر متقاضی نیز لازم است که 18 هزار یورو و برای فرزندان فرد متقاضی هر کدام 10 هزار یورو پرداخت شود.
 • اسپانیا – در کشور اسپانیا نیز با خرید ملک امکان دریافت اقامت این کشور وجود دارد. شما می توانید با 500 هزار یورو سرمایه گذاری در املاک و مستغلات اقامت اسپانیا را دریافت کنید. پس از 5 سال نیز امکان دریافت اقامت اسپانیا وجود خواهد داشت.

 

بهترین کشورها برای سرمایه گذاری در اروپا

بهترین کشورها برای سرمایه گذاری در اروپا

کشور های بسیاری در اروپا هستند که برای سرمایه گذاری مناسب هستند. اما بر اساس بررسی شاخص های اقتصادی، اجتماعی و سیاسی بهترین کشور اروپا برای سرمایه گذاری عبارت است از:

 

مجارستان ، یونان ، بلغارستان ، اسپانیا ، پرتغال ، قبرس ، آلمان  ، فرانسه ، سوئد ، روسیه ، ترکیه

سرمایه گذاری در مجارستان

سرمایه گذاری در مجارستان

مجارستان به عنوان یکی از اعضای اتحادیه اروپا و منطقه شنگن امروزه به عنوان 30 امین مقصد مهاجر خیز در جهان می باشد. مجارستان کشوری است که در مرکز اروپا واقع شده و دارای فرهنگی غنی و متنوع از موسیقی، فیلم، غذا، ادبیات و همچنین مراقبت های بهداشتی با کیفیت جهانی است. برنامه های سرمایه گذاری و اوراق قرضه مجارستان دارای مزایای بیشماری برای کسانی است که قصد دارند در این کشور سرمایه گذاری کنند.

 

شرایط سرمایه گذاری در مجارستان

مهمترین شرایط سرمایه گذاری در مجارستان عبارتند از:

 • متقاضی سرمایه گذاری باید شهروند خارج از اتحادیه اروپا باشد
 • شرایط سنی وجود ندارد.
 • حداقل تحصیلات وجود ندارد.
 • تجربه کاری و تجاری مورد نیاز نیست.
 • بدون نیاز به حداقل ارزش خالص
 • سرمایه گذاری در اوراق قرضه دولتی (360000 یورو)
 • بدون نیاز به مدرک زبان
 • بدون نیاز به اقامت فیزیکی در مجارستان

 

مزایای سرمایه گذاری در مجارستان

از مهمترین مزایای سرمایه گذاری در مجارستان عبارتند از:

 • گرفتن ویزای همراه و اقامت مجارستان برای اعضای واجد شرایط خانواده متقاضی، از جمله همسر، فرزندان و والدین، بدون محدودیت سنی.
 • سرمایه گذاری در مجارستان بدون نیاز به سفر به مجارستان.
 • امکان ارسال درخواست ها به کنسولگری مجارستان.
 • بررسی و پردازش سریع ویزای مجارستان که منجر به دریافت اقامت دائم اتحادیه اروپا در کمتر از 30 روز می شود.
 • بازگشت سرمایه (300000 یورو) به صورت کاملا تضمین شده به طور کامل پس از پنج سال.
 • امکان سفر در منطقه شنگن به صورت آزاد.

 

نکات سرمایه گذاری در مجارستان

مهمترین نکاتی که باید در مورد سرمایه گذاری در مجارستان مد نظر داشته باشید عبارتند از:

 • افسران دولت مجارستان ممکن است که از شما برای پاره ای از توضیحات در مورد سرمایه گذاری در مجارستان درخواست ملاقات مصاحبه را داشته باشند که این امر ممکن است که به صورت تصادفی انجام شود.
 • در طول بررسی اولیه و مراحل درخواست سرمایه گذاری در مجارستان، واسطه مالی و مقامات مجارستانی از روش های استاندارد شناخت مشتریان و ضد پولشویی استفاده خواهند کرد.
 • متقاضیان سرمایه گذاری در مجارستان باید مجموعه ای از اسناد و مدارک استانداردی را ارائه دهند که نشان دهد آنها منبع درآمد و انباشت ارزش خالص شخصی مناسبی را برای سرمایه گذاری در مجارستان دارند.

مقاله پیشنهادی ——-> مهاجرت به مجارستان

سرمایه گذاری در یونان

سرمایه گذاری در یونان

یونان به عنوان یکی از امن ترین کشورهای مدیترانه شناخته می شود که دارای موقعیت جغرافیایی بسیار خوب و استراتژیک است. یونان را به نوعی می توان به عنوان دروازه تمدن به اروپا دانست. بر مبنای قانون 4251/2014 پارلمان یونان شهروندان خارج از اتحادیه اروپا می توانند به همراه خانواده هایشان از جمله همسر قانونی، فرزندان تا 21 سال و فرزندان همسر خود با سرمایه گذاری اقامت رسمی یونان را دریافت کنند. برای دریافت اقامت یونان شما باید 250000 یورو سرمایه گذاری کنید. این سرمایه گذاری می تواند توسط شخص حقوقی و یا حقوقی انجام شود.

 

شرایط سرمایه گذاری در یونان

مهمترین شرایط سرمایه گذاری در یونان عبارتند از:

 • متقاضی شهروند اتحادیه اروپا نباشد
 • بدون محدودیت سنی
 • بدون نیاز به حداقل تحصیلات
 • بدون داشتن حداقل دارایی خالص
 • بدون داشتن حداقل تجربه تجاری
 • سرمایه گذاری حداقل 250000 یورو به جهت خرید ملک در استراتژیک ترین موقعیت جغرافیایی اروپا  که همراه با دسترسی آسان به اروپا، آسیا و آفریقا نیز می باشد.
 • بدون نیاز به اقامت فیزیکی در یونان

 

مزایای سرمایه گذاری در یونان

از مهمترین مزایای سرمایه گذاری در یونان نیز می توان به این موارد اشاره کرد:

 • دریافت اقامت دائم برای کل خانواده سرمایه گذار از جمله همسر قانونی، فرزندان تا 21 سال و والدین هر دو همسر.
 • انعطاف پذیری در دریافت اقامت یونان، بدون نیاز به داشتن حداقل زمان لازم برای اخذ اقامت دائم یونان.
 • دریافت ویزای شینگن برای فرد سرمایه گذار و امکان سفر مستقیم به تمام کشورهای منطقه شنگن.
 • ارزش بسیار پایین سرمایه گذاری در یونان به همراه پایین بودن هزینه ها.
 • امکان دسترسی به سیستم آموزشی با کیفیت بالا و برنامه های مراقبت های بهداشتی عمومی برتر.

مقاله پیشنهادی ——-> ثبت شرکت در یونان

سرمایه گذاری در بلغارستان

سرمایه گذاری در بلغارستان

بلغارستان را می توانیم بی شک یکی از جوانترین کشورهای عضو اتحادیه اروپا بدانیم که دارای فرهنگ غنی و متنوع است. برنامه های متنوعی برای سرمایه گذاری در دستور کار دولت بلغارستان قرار دارد. بلغارستان دارای آب و هوای معتدل و بسیار خوبی است که با موقعیت جغرافیایی ایده آل آن در جنوب شرقی اروپا، سرمایه گذاران بسیاری را برای مهاجرت جذب می کند.

 

شرایط سرمایه گذاری در بلغارستان

از مهمترین شرایط سرمایه گذاری در بلغارستان را می توانیم این موارد بدانیم:

 • متقاضی شهروند خارج از اتحادیه اروپا آمده باشد؛
 • به همراه داشتن پاسپورت معتبر یا سند مسافرتی معتبر؛
 • بدون نیاز به محدودیت سنی؛
 • بدون حداقل تحصیلات؛
 • بدون حداقل دارایی خالص؛
 • بدون حداقل تجربه تجاری؛
 • 500000 یورو سرمایه گذاری در اوراق قرضه دولتی پس از 5 سال بازپرداخت؛
 • ارائه اسنادی که منبع و منشا وجوه سرمایه گذاری را نشان داده و از آن نیز پشتیبانی کند؛
 • عدم سوء پیشینه کیفری؛
 • گواهی وکالتنامه و قرارداد سرمایه گذاری؛
 • حداقل سفرهای قانونی به بلغارستان.

 

مزایای سرمایه گذاری در بلغارستان

از مهمترین مزایای سرمایه گذاری در بلغارستان می توان به این موارد اشاره کرد:

 • دریافت اقامت بلغارستان در مدت شش تا نه ماه.
 • دریافت سریع شهروندی بلغارستان در ظرف دو سال.
 • معافیت از اقامت فیزیکی و حضوری در بلغارستان بر طبق قانون
 • سرمایه گذاری مورد تایید دولت و تامین مالی از بانک ها.
 • امکان داشتن تابعیت دوگانه و حفظ تابعیت فعلی
 • پایین ترین نرخ مالیات و محیط تجارت آزاد در سراسر اتحادیه اروپا.
 • امکان سفر آزاد در منطقه شنگن به علت عضویت بلغارستان در منطقه شینگن
 • دسترسی به مراقبت های بهداشتی با کیفیت بالا در بلغارستان و سراسر اتحادیه اروپا.
 • امکان داشتن معافیت مالیاتی مشروط بر درآمد جهانی.
 • امکان حق زندگی، کار و تحصیل نامحدود
 • امکان داشتن حق مالکیت زمین در هر کدام از کشورهای عضو اتحادیه اروپا
 • امکان زندگی، کار و تحصیل در هر کدام از کشور های اروپا پس از اخذ تابعیت بلغارستان
 • امکان دریافت حق مالکیت زمین در هر کدام از کشورهای اتحادیه اروپا پس از اخذ تابعیت بلغارستان

سرمایه گذاری در اسپانیا

اسپانیا یکی از زیباترین کشور های جهان است که در منطقه ایبری، شبه جزیره ای در میان دریای مدیترانه و اقیانوسیه است. اسپانیا با داشتن غذا های بسیار متنوع، فضای آرام، مردم خونگرم، فرهنگ غنی و اقتصاد قوی به یکی از محبوب ترین مقاصد مهاجرتی در جهان می باشد. آب و هوای بسیار مطبوع و سواحلی بس شگفت انگیز موجب شده است که اسپانیا به مقصدی عالی برای تفریحات اروپایی در سواحل استوایی تبدیل شود. مهمتر از آن، سرمایه گذاران نیز این امکان را دارند که از طریق سرمایه گذاری در اسپانیا برای خانواده خود نیز از طریق دریافت ویزای طلایی که در سال 2013 راه اندازی شده است اقامت اسپانیا را نیز دریافت کنند.

 

اقامت اسپانیا با خرید ملک

طبق برنامه ویزای طلایی 2013 اسپانیا، متقاضیان سرمایه گذاری در اسپانیا این امکان را نیز خواهند داشت که با سرمایه گذاری در املاک و مستغلات اسپانیا به ارزش 500000 یورو واجد شرایط دریافت اقامت اسپانیا برای خود و خانواده شان شوند. این امکان نیز وجود دارد که ویزای سرمایه گذاری اسپانیا نیز هر دو سال یکبار تمدید شود. سرمایه گذاران در اسپانیا نیز می توانند اقامت دائم این کشور را نیز پس از یک دوره پنج ساله دریافت کنند.

برای حفظ و تمدید اقامت اسپانیا برای آندسته از دارندگان ویزای سرمایه گذاری اسپانیا نیازی به زندگی و اقامت در این کشور وجود ندارد. اما برای اخذ اقامت دائم، سرمایه گذار به همراه خانواده اش 5 سال را در اسپانیا به صورت پیاپی اقامت داشته باشد. علاوه بر این، لازم است که متقاضیان واجدین شرایط شهروندی اسپانیا به همراه خانواده هایشان برای یک دوره 10 ساله در اسپانیا حضور داشته باشند تا اقامت اسپانیا را نیز دریافت کنند.

 

شرایط سرمایه گذاری در اسپانیا

از مهمترین شرایط سرمایه گذاری در اسپانیا می توانیم به این موارد اشاره داشته باشیم:

 • متقاضی شهروند خارج از اتحادیه اروپا باشد.
 • متقاضی پاسپورت معتبر یا سند مسافرتی داشته باشد.
 • سرمایه گذاری بر روی ملکی به ارزش حداقل 500000 یورو
 • عدم محدودیت سنی
 • عدم محدودیت تحصیلاتی
 • بدون نیاز به حداقل دارایی خالص
 • بدون نیاز به داشتن تجربه تجاری
 • ارائه اسناد و مدارکی که منبع و منشا وجوه سرمایه گذاری را نشان دهد.
 • عدم سوء پیشینه کیفری.
 • گواهی وکالتنامه و قرارداد سرمایه گذاری.

 

مزایای سرمایه گذاری در اسپانیا

مهمترین مزایای سرمایه گذاری در اسپانیا عبارت است از:

 • دریافت ویزای سرمایه گذاری اسپانیا به همراه اقامت خانواده متقاضی شامل همسر قانونی، افراد تحت تکفل تا 18 سال سن.
 • بدون نیاز به داشتن اقامت در اسپانیا برای حفظ و تمدید ویزا.
 • دریافت اقامت دائم اسپانیا پس از 5 سال
 • دریافت تابعیت اسپانیا پس از 10 سال
 • دریافت ویزای شینگن و امکان سفر مستقیم به تمام کشورهای عضو اتحادیه اروپا و منطقه شنگن.
 • فرصت‌ عالی برای سرمایه‌گذاری در یک کشور برتر اروپایی با ارزش، با امکان باورنکردنی افزایش سرمایه در آینده.

مقاله پیشنهادی ——-> مهاجرت به اسپانیا

سرمایه گذاری در پرتغال

سرمایه گذاری در پرتغال

پرتغال یکی از بهترین کشور های جهان است که دارای شهرهای بسیار زیبا و محبوب، سواحل درخشان، مناظر سرسبز، آب و هوای دلپذیر و میراث فرهنگی متنوع و غنی است. جای تعجب نیست که چرا پرتقال به عنوان یکی از جاذبه های توریستی محبوب در جهان معرفی می شود. پرتغال یکی از دلپذیرترین مکان های جهان برای زندگی است. پرتغال رتبه سوم صلح آمیزترین کشور جهان را نیز بر اساس شاخص های صلح جهانی در اختیار دارد.

با برنامه ویزای طلایی پرتغال، اکنون این امکان به وجود آمده است که از طریق سرمایه گذاری اقامت و حتی شهروندی پرتغال اخذ شود. این مسیری جدید است که توسط دولت پرتغال راه اندازی شده است و از این رو درهایی را به روی سرمایه گذاران گشانده تا بتواننند با شراکت در اقتصاد پرتغال در این کشور به کار و زندگی بپردازند. متقاضیان این امکان را دارند که با سرمایه گذاری در املاک و مستغلات، از مزایای بی شماری که برای مهاجرت به پرتغال وجود دارد برخوردار شوند.

 

اقامت پرتغال از طریق خرید ملک

بر طبق برنامه ویزای طلایی پرتغال این امکان به سرمایه گذاران خارجی داده شده است که با سرمایه گذاری به مبلغ 500000 یورو در املاک و مستغلات در این کشور اقامت پرتغال را دریافت کنند. این راهی است برای اخذ اقامت پرتغال و گزینه های دیگری نیز با هزینه های کمتر در حدود 350000 یورو وجود دارد. از طریق خرید ملک در پرتغال امکان دریافت اقامت و تابعیت پرتغال نیز وجود دارد. از طریق این روش مهاجرتی امکان اخذ ویزای پرتغال برای خانواده و فرزندان سرمایه گذاران نیز وجود دارد.

برای تمدید ویزای طلایی پرتغال نیز تنها کافی است که سرمایه‌گذاران و خانواده‌شان تنها هر دو سال یکبار به مدت دو هفته در پرتغال حضور داشته باشند. امکان دریافت اقامت پرتغال پس از 5 سال نیز وجود دارد. سرمایه گذاران نیز برای دریافت تابعیت پرتغال می توانند پس از مدت 6 سال اقدامات لازم را نیز انجام دهند. با این حال، سرمایه گذاران باید برای دریافت اقامت پرتغال، در فرهنگ کشور پرتغال نیز ادغام شده و همچنین درک و مهارت کافی در زبان پرتغالی نیز داشته باشد.

در صورتی که متقاضیان بتوانند پیش نیازهای لازم را داشته باشند؛ می توانند پاسپورت دوم خود را نیز دریافت کنند. این به این معنی است که متقاضیان این امکان را دارند که در پرتغال حق کار، زندگی و تحصیل را داشته باشند. با دریافت پاسپورت پرتغال متقاضیان این امکان را دارند که به هر کشوری در اتحادیه اروپا سفر کرده و همچنین به منطقه شنگن سفر رایگان را داشته باشند.

 

شرایط سرمایه گذاری در پرتغال

مهمترین شرایط سرمایه گذاری در پرتغال عبارتند از:

 • سرمایه گذاری در املاک و مستغلات به ارزش 500000 یورو یا
 • سرمایه گذاری در املاکی که نیاز به بازسازی دارند به ارزش 350000 یورو
 • اقامت در پرتغال حداقل دو هفته در یک دوره دو ساله برای حفظ و تمدید ویزای سرمایه گذاری.

 

مزایای سرمایه گذاری در پرتغال

مهمترین مزایای سرمایه گذاری در پرتغال عبارتند از:

 • دریافت اقامت کامل برای خود به همراه خانواده از جمله همسر و فرزندان.

 • دریافت اقامت دائم پرتغال پس از 5 سال.
 • اخذ تابعیت پرتغال پس از 6 سال.
 • دریافت ویزای شینگن و امکان سفر مستقیم به تمام کشورهای منطقه شنگن.

مقاله پیشنهادی ——-> سرمایه گذاری در پرتغال

سرمایه گذاری در قبرس

قبرس کشوری است که به عنوان یک جزیره در میانه دریای مدیترانه قرار گرفته است. قبرس از آب و هوای آرام و دلپذیر برخوردار است که با داشتن مناظر طبیعی و بکر این کشور را به مقصد مورد علاقه گردشگران و مسافران از سراسر جهان تبدیل کرده است. از رشته کوه های سر بر فلک کشیده تا سواحل آبی درخشان قبرس همیشه مقاصد و جاذبه های فراوانی برای طبیعت دوستان در این کشور وجود دارد.

علاوه بر طبیعتی بی نظیر قبرس از طبقه بندی اقتصادی با درآمد بالا برخوردار است. بانک جهانی از لحاظ شاخص توسعه انسانی نیز قبرس را یکی از کشور های برتر در نظر گرفته است. اکنون، با دریافت ویزای سرمایه گذاری این امکان به سرمایه گذاران خارجی داده شده است تا ویزای قبرس را نیز در صورت داشتن شرایط لازم دریافت کنند.

 

اقامت دائم قبرس از طریق خرید ملک

دولت قبرس برنامه های ویژه ای را برای ویزای سرمایه گذاری راه اندازی کرده است که به سرمایه گذاران این اجازه را می دهد که در سریعترین زمان ممکن اقامت قبرس را از طریق سرمایه گذاری در املاک و مستغلات دریافت کنند. واجدین شرایط این امکان را دارند که از طریق سرمایه گذاری به مبلغ 300000 یورو در املاک و مستغلات اقامت قبرس را نیز دریافت کنند. پس از آنکه متقاضیان سرمایه گذاری خود را در قبرس انجام دادند میتوانند پس از دو ماه اقامت قبرس را نیز دریافت کنند.

ویزای اقامت دائم قبرس به غیر از سرمایه گذار شامل همسر و فرزندان زیر 25 سال و والدین سرمایه گذار و همسر وی نیز می شوند. با داشتن اقامت قبرس این امکان وجود دارد که سرمایه گذاران و خانواده هایشان به راحتی به کشورهای اتحادیه اروپا سفر کنند. برای حفظ و تمدید ویزای قبرس لازم است که سرمایه گذار به همراه خانواده خود تنها دو سال یک بار از کشور قبرس بازدید داشته باشد. از همه مهمتر اینکه ویزای قبرس مادام العمر است و می تواند به افراد تحت تکفل سرمایه گذار نیز داده شود.

سرمایه گذاری در قبرس می تواند به صورت مستقیم یا از طریق یک شرکت سرمایه گذاری به مبلغ 300000 یورو در املاک و مستغلات انجام شود. این امکان نیز وجود دارد که مبلغ سرمایه گذاری را در یک ملک یا حداکثر دو ملک سرمایه‌گذاری کرد، به شرط اینکه شرایط لازم رعایت شود.

 

شرایط سرمایه گذاری در قبرس

شما برای سرمایه گذاری در قبرس باید شرایط لازم را داشته باشید که این شرایط سرمایه گذاری در قبرس عبارتند از:

 • 300000 یورو سرمایه گذاری در املاک و مستغلات بدون احتساب مالیات و هزینه های اضافی.
 • برای حفظ و تمدید ویزای قبرس لازم است که هر دو سال یکبار یک سفر به قبرس انجام داده باشید.

 

مزایای سرمایه گذاری در قبرس

از مهمترین مزایای سرمایه گذاری در قبرس عبارتند از:

 • اقامت قبرس شامل والدین، پدربزرگ و مادربزرگ و فرزندان زیر 25 سال نیز می شود.
 • با دریافت اقامت قبرس امکان سفر آسان به هر نقطه از اتحادیه اروپا و مناطق شینگن فراهم است.
 • مدت زمان بررسی و پردازش ویزای قبرس چیزی در حدود دو ماه است.
 • فرصت های سرمایه گذاری بی شمار با سود بالا.

مقاله پیشنهادی ——-> مهاجرت به قبرس

سرمایه گذاری در آلمان

سرمایه گذاری در آلمان

آلمان کشوری بسیار پیشرفته است که در مرکز مایل به غرب اروپا قرار گرفته است. آلمان با کشور های لهستان، هلند، لوکزامبورگ، بلژیک، چک، سوئیس و اتریش همسایه است. آلمان عضو اتحادیه اروپا و منطقه شنگن است و واحد پول این کشور یورو است. آلمان حدود 360 هزار کیلومتر مربع مساحت دارد و با 84 میلیون جمعیت، پر جمعیت ترین کشور اروپا می باشد.

آلمان از لحاظ اقتصادی نیز بسیار پیشرفته است و با 4.320 تریلیون دلار تولید ناخالص داخلی، چهارمین اقتصاد برتر جهان می باشد. بر اساس ضریب جینی نیز فاصله درآمدی در آلمان با 29.7 بین طبقات اجتماعی آن بسیار کم است. و بر اساس شاخص توسعه انسانی نیز آلمان با 0.9 رتبه ششم را در جهان در اختیار دارد. آلمان با داشتن نرخ تورم 0.5 و نرخ بیکاری 4.4 درصد به عنوان یکی از بهترین کشور های جهان برای مهاجرت در نظر گرفته می شود. نرخ میانگین درآمد در آلمان چیزی در حدود 5000 دلار در ماه است.

 

شرایط سرمایه گذاری در آلمان

سرمایه گذاری در آلمان یکی از بهترین روش های مهاجرت به این کشور و دریافت اقامت آلمان می باشد. دولت آلمان روش های متنوعی را برای مهاجرت به این کشور در نظر گرفته است که از طریق سرمایه گذاری امکان دریافت اقامت دائم و تابعیت این کشور را نیز به همراه دارد. با راه اندازی کسب و کار که این امکان وجود دارد که شما با دریافت مجوزهای مربوط اقامت آلمان را از طریق سرمایه گذاری دریافت کنید.

 

اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت

ثبت شرکت یکی از بهترین روش های مهاجرت به آلمان است. شما می توانید با تاسیس شرکت با مسئولیت محدود و شرکت تضامنی، در آلمان سرمایه گذاری کنید. برای ثبت شرکت در آلمان شما باید حداقل 25 هزار یورو در آلمان سرمایه گذاری کرده باشید. متقاضیانی که تجارت یا کارخانه خود را در ایران دارند می توانند از تاسیس شعبه و نمایندگی در آلمان نیز اقامت این کشور را دریافت کنند.

دریافت اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری همراه با مزایای بی شماری است که شامل دریافت اقامت برای خانواده از جمله همسران و فرزندان است. اقامت سرمایه گذاری در آلمان به صورت موقت به متقاضیان ارائه می شود. در آلمان این امکان وجود دارد که پس از 5 سال پرداخت مالیات در این کشور اقامت دائم را نیز دریافت کنید.

 

مزایای سرمایه گذاری در آلمان

از مهمترین مزایای سرمایه گذاری در آلمان می توانیم به این موارد اشاره داشته باشیم:

 • آلمان از لحاظ اقتصادی در اروپا اول و در جهان چهارم است.
 • کشور آلمان کشوری است که عضو شنگن است.
 • امکان دسترسی آسان به شنگن.
 • سرمایه گذاری در مرکز تجاری اروپا.
 • دریافت تابعیت آلمان پس از 8 سال زندگی و اقامت در این کشور
 • دریافت یکی از قویترین پاسپورت های جهان.
 • مبادلات تجاری آسان با دیگر کشور های اروپا.
 • سود بسیار بالا در بازار املاک و مستغلات آلمان.
 • دسترسی به خطوط هواپیمایی به اکثر مناطق اروپا.

سرمایه گذاری در فرانسه

فرانسه کشوری بسیار زیبا است که در غرب اروپا قرار گرفته و با کشور های آلمان، اسپانیا، ایتالیا، بلژیک، سوئیس، و آندورا همسایه است. فرانسه حدود 641 هزار متر مربع مساحت و 68 میلیون نفر نیز جمعیت دارد. فرانسه با 3.222 تریلیون دلار هفتمین اقتصاد بزرگ جهان است. فرانسه بر اساس ضریب جینی با 29.2 فاصله درآمدی کمی در بین طبقات اجتماعی آن نیز وجود دارد. بر اساس شاخص توسعه انسانی نیز فرانسه با 0.901 رتبه 26ام را در جهان در اختیار دارد. نرخ تورم در فرانسه 0.5 درصد و نرخ بیکاری نیز 8.1 درصد است. میانگین درآمد در کشور فرانسه نیز 4 هزار دلار در ماه می باشد. فرانسه با 1 تریلیون دلار صادرات از این لحاظ رتبه اول را در اروپا در اختیار دارد.

 

شرایط سرمایه گذاری در فرانسه

یکی از مطمئن ترین روش های سرمایه گذاری در کشور فرانسه از طریق خرید ملک در این کشور است. متقاضی این امکان را دارد که به ازای هر فرد از خانواده خود ۱۷ تا ۳۴ متر مربع را در فرانسه برای دریافت اقامت خریداری کند. این در حالی است که هزینه خرید ملک در شهر، ایالت و مناطق مختلف فرانسه نیز کاملا متفاوت می باشد. شما باید برای خرید هر متر در پاریس چیزی بین 5.300 تا 13.000 یورو هزینه کنید.

سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت نیز در فرانسه وجود دارد. سرمایه ای که برای ثبت شرکت نیز باید داشته باشید بسته به نوع آن کاملا متفاوت است. برای مثال برای یک شرکت سهامی عام باید ۳۷٫۰۰۰ یورو و سهامی ساده به ۲۳٫۰۰۰ یورو سرمایه نیاز دارید. پس از آنکه شما مراحل قانونی را برای استارت آپ و ثبت شرکت خود طی کردید به شما یک اقامت یک ساله داده می شود. این اقامت نیز تا هر زمان که کسب و کار شما ادامه داشته باشد قابل تمدید خواهد بود. این در حالی است که پس از پنج سال فرد متقاضی این امکان را دارد که اقامت 10 ساله و یا دائم فرانسه را نیز دریافت نماید.

 

اقامت فرانسه از طریق خود حمایتی

خود حمایتی یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری در کشور فرانسه است و متقاضیان می توانند با ارائه مدارک مورد نیاز و ۴۰ هزار یورو سرمایه برای دریافت اقامت فرانسه داشته باشید. متقاضیان باید به ازای همسر خود ۱۸ هزار یورو و فرزندان خود نیز هر کدام ۱۰ هزار یورو هزینه کند.

 

مزایای سرمایه گذاری در فرانسه

سرمایه گذاری در فرانسه با شرایط بسیار خوبی همراه است که عبارت است از:

 • دریافت اقامت دائم فرانسه برای خانواده متقاضی
 • دریافت تابعیت فرانسه برای خود و خانواده متقاضی
 • سفر رایگان در منطقه شینگن اروپا
 • دسترسی به سیستم آموزشی با کیفیت بالا
 • ریسک کم از دست دادن سرمایه
 • دسترسی به بازار های برتر جهان
 • امکان سرمایه گذاری در دیگر کشور های جهان

مقاله پیشنهادی ——-> مهاجرت به فرانسه

سرمایه گذاری در سوئد

سرمایه گذاری در سوئد

سوئد بی شک یکی از بهترین کشورهای اروپا از لحاظ کیفیت زندگی است و در شمال قاره اروپا مکانی امن برای مهاجران است. سوئد در حوزه اسکاندیناوی واقع شده و 451 هزار متر مربع مساحت و 10 میلیون نفر نیز جمعیت دارد. از لحاظ تولید ناخالص داخلی سوئد 39 امین کشور جهان و از لحاظ سرانه تولید ناخالص داخلی نیز 12امین کشور جهان می باشد. از لحاظ شاخص توسعه انسانی سوئد با 0.945 نهمین کشور برتر جهان است. نرخ تورم نیز در سوئد 0.08 و نرخ بیکاری نیز 9 درصد می باشد که نشان می دهد سوئد از یک اقتصاد با ثبات برخوردار است.

کشور سوئد در همسایگی کشورهایی مانند نروژ، دانمارک و فنلاند قرار گرفته است. سوئد را می توانیم به عنوان پنجمین کشور بزرگ قاره سبز بدانیم. سرمایه گذاری در سوئد یکی از بهترین روش های مهاجرت به این کشور پیشرفته و مدرن است. دولت سوئد نیز برنامه های متنوع و زیادی را تدارک دیده است. مردم سوئد می توانند از طریق ثبت شرکت، خرید ملک و یا خرید سهام در این کشور سرمایه گذاری کرده و اقامت سوئد را نیز دریافت کنند.

 

شرایط سرمایه گذاری در سوئد

یکی از روش های دریافت اقامت سوئد از طریق ثبت شرکت است. سرمایه مورد نیاز جهت سرمایه گذاری برای ثبت شرکت معادل ۱۵۰ هزار کرون و یا سرمایه اولیه ۶۰۰ هزار کرون سوئدی است. سرمایه گذاران خارجی در همان وهله اول نمی توانند اقامت سوئد را دریافت کنند. برای ثبت شرکت در سوئد طرح تجاری قوی و خوبی را نیز باید داشته باشید.

اداره مهاجرت سوئد با تایید طرح تجاری به متقاضیان امکان مهاجرت و دریافت ویزای سوئد را می دهد. ابتدا شما به همراه خانواده یک اقامت ۲ ساله را دریافت می کنید و سپس بعد از اینکه شما شرایط لازم را داشته باشید می توانید اقدام به تمدید اقامت خود نیز کنید. متاسفانه در سوئد امکان دریافت اقامت از طریق خرید خانه وجود ندارد و متقاضیان تنها می توانند با طرح های تجاری اقامت سوئد را دریافت کنند.

 

مزایای سرمایه گذاری در سوئد

سرمایه گذاری در سوئد همراه با مزایای بی شماری است که از آنها می توانیم به این موارد اشاره داشته باشیم:

 • دسترسی به یک سیستم اقتصادی و سرمایه داری بسیار توسعه یافته.
 • بسیاری از شرکت های معروف جهان در سوئد فعالیت دارند.
 • کاهش ریسک بدهی.
 • دریافت مزایای رفاهی بسیار خوب و گسترده
 • دریافت اقامت دائم سوئد برای خود و خانواده
 • دریافت تابعیت سوئد برای خود و خانواده
 • دسترسی به سیستم سلامتی و بهداشتی برتر
 • دسترسی به سیستم آموزشی بسیار برتر و توسعه یافته

سرمایه گذاری در روسیه

کشور روسیه با چیزی در حدود 17 میلیون کیلومتر مربع پهناورترین کشور جهان و با جمعیتی بالغ بر 145 میلیون نفر نهمین کشور جهان از لحاظ جمعیت است. 73 درصد مردم روسیه مسیحی، 15 درصد بی دین و 10 درصد هم مسلمانند. بر اساس تولید ناخالص داخلی روسیه با 1.711 تریلیون دلار یازدهمین اقتصاد برتر جهان می باشد. بر اساس ضریب جینی نیز روسیه با 37.5 اختلاف درآمد بین طبقات اجتماعی آن متوسط است. شاخص توسعه انسانی نیز در روسیه با 0.820 در میان حدود 190 کشور جهان 52 امین کشور جهان است.

واحد پول روسیه روبل و تورم مالی در روسیه در سال گذشته 3.2 درصد بوده است. نرخ بیکاری نیز در روسیه با 5.6 درصد نشان از بازار خوب سرمایه گذاری در روسیه را می دهد. اما یکی از معایب مهاجرت به روسیه آب و هوای بسیار سرد این کشور است. خیلی از مناطق این کشور خالی از سکنه هستند. روسیه با 14 کشور جهان مرز زمینی داشته و با دریای خزر، دریای سیاه، دریای بالتیک، اقیانوس منجمد شمالی و اقیانوس آرام نیز نوار ساحلی دارد. روسیه کشوری است که هم در قاره اروپا و هم در قاره آسیا قرار گرفته است. 77 درصد جمعیت روسیه در بخش اروپایی و 23 درصد از آن نیز در بخش آسیایی قرار گرفته اند.

 

شرایط سرمایه گذاری در روسیه

روش های بسیاری برای سرمایه گذاری در روسیه وجود دارد. شما این امکان را دارید که از طریق سرمایه گذاری در شرکت های با مسئولیت محدود، شرکت های سهامی، اوراق قرضه، ثبت نمایندگی و یا شعب شرکت مادر و یا ثبت جواز کسب در روسیه سرمایه گذاری کرده و اقامت دائم روسیه را نیز دریافت کنید.

 

اقامت روسیه از طریق خرید اوراق قرضه دولتی

از طریق سرمایه گذاری در روسیه با 7.500.000 خرید اوراق قرضه امکان دریافت اقامت روسیه وجود دارد. این هزینه باید به صندوق ملی این کشور پرداخت شود و پس از 2 الی 3 ماه اقامت روسیه نیز دریافت می شود.

 

اقامت روسیه از طریق سرمایه گذاری در شرکت های با مسئولیت محدود

برای افتتاح یک شرکت با مسئولیت محدود در روسیه شما باید 10،000 روبل هزینه کنید. نیمی از آن باید پس از ادغام و نیمی دیگر طی یک سال نیز پرداخت شود.

 

اقامت روسیه از طریق سرمایه گذاری در شرکت های سهامی

برای شرکت های سهامی بسته به نیاز باید حداقل 10،000 روبل سرمایه و در مورد شرکت های باز 100،000 روبل سرمایه داشته باشید.

 

اقامت روسیه از طریق سرمایه گذاری از طریق ثبت نمایندگی

برای آنکه از طریق ثبت نمایندگی به روسیه مهاجرت کنید و یا اینکه شعب شرکت مادر خود را در روسیه برپا کنید لازم است که از طرف شرکت مادر ساپورت شوید و نیازی به سرمایه خاصی وجود ندارد.

 

اقامت روسیه از طریق ثبت جواز کسب

برای ثبت جواز کسب شما در روسیه به سرمایه اولیه نیاز نخواهید داشت و تنها شما برای ثبت این جواز یک شخص حقیقی باید داشته باشید که صاحب آن بوده باشد.

 

مزایای سرمایه گذاری در روسیه

از مهمترین مزایای سرمایه گذاری در روسیه عبارت است از:

 • دریافت پاسپورت روسیه و سفر به 100 کشور دنیا
 • دریافت اقامت روسیه برای خود و خانواده
 • دسترسی به یکی از بهترین بازار های مالی جهان
 • دریافت تابعیت روسیه برای خود و خانواده
 • کاهش ریسک از دست دادن سرمایه

مقاله پیشنهادی ——-> مهاجرت به روسیه

سرمایه گذاری در ترکیه

سرمایه گذاری در ترکیه

ترکیه کشوری بسیار زیبا است که در میان اروپا و آسیا به عنوان یکی از برترین کشور های منطقه شناخته می شود. پایتخت کشور ترکیه آنکارا بوده و شهر های استانبول، ازمیر، آدانا و بورسا از بهترین و بزرگترین شهر های آن می باشد. زبان رسمی مردم کشور ترکیه، ترکی است و به زبان های کردی و عربی نیز در این کشور تکلم می شود. ترکیه کشوری بزرگ است که در حدود 784 هزار متر مربع مساحت دارد و با 84 میلیون نفر یکی از پرجمعیت ترین کشور های منطقه می باشد.

ترکیه 11مین کشور برتر جهان از لحاظ تولید ناخالص داخلی است. بر اساس ضریب جینی نیز ترکیه در میان کشور های با نابرابری درآمد متوسط قرار گرفته است. بر اساس شاخص توسعه انسانی نیز در میان 189 کشور جهان؛ ترکیه رتبه 54 ام را در اختیار دارد.

 

شرایط سرمایه گذاری در ترکیه

سرمایه گذاری در ترکیه در نوع خود یکی از بهترین و آسانترین روش های دریافت اقامت است. در قدیم کسانی که می خواستند اقامت ترکیه را از طریق خرید خانه دریافت کنند باید 1 تا 3 میلیون دلار آمریکا بر روی ملک سرمایه گذاری کنند. اما اکنون تنها لازم است که شما 250 هزار دلار آمریکا در ترکیه یک خانه را بخرید تا پس از 3 سال اقامت این کشور را نیز دریافت کنید. اما به غیر از خرید خانه در ترکیه روش های دیگر نیز وجود دارد که عبارتند از:

 

نوع سرمایه گذاری                                                        شرط مورد نیاز

 • سرمایه گذاری در سپرده بانکی                                          500 هزار دلار
 • خرید سهام                                                                  500 هزار دلار                        
 • خرید اوراق قرضه دولتی                                                 500 هزار دلار                           
 • سرمایه گذاری در املاک و مستغلات                                  500 هزار دلار        
 • کارآفرینی و ثبت شرکت                                                  استخدام 50 شهروند ترک                       

 

مزایای سرمایه گذاری در ترکیه

از مهمترین مزایای سرمایه گذاری در ترکیه می توانیم به این موارد اشاره داشته باشیم:

 

 • سفر به 115 کشور
 • آسان شدن مهاجرت به آمریکا
 • آسان شدن مهاجرت به انگلستان
 • دریافت تابعیت و شهروندی ترکیه
 • امکان تابعیت دوگانه
 • دریافت اقامت و تابعیت ترکیه برای خانواده
 • اقامت در ترکیه اجباری نیست
 • مدرک زبان اجباری نیست
 • امکان بازگشت سرمایه
 • امکان کسب سود بسیار خوب
 • دسترسی آسان به بازار اروپا

مقاله پیشنهادی ——-> سرمایه گذاری در ترکیه

سوالات متداول

شما در روش سرمایه گذاری از طریق خود حمایتی تنها می توانید در کشور پرتغال مجوز کار داشته و نمی توانید در کشور های اتریش و فرانسه مجوز کار را دریافت کنید.

شما این امکان را دارید که با خرید خانه در کشورهایی مانند یونان، ترکیه، پرتغال، قبرس جنوبی و اسپانیا اقامت و تابعیت اروپا را نیز دریافت کنید.

لازم است که شما چیزی در حدود 3 الی 4 هزار یورو سرمایه گذاری کنید.

شما می توانید سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی را در کشور های اتریش، پرتغال، هلند، و انگلستان انجام دهید.

شما باید برای دریافت اقامت یونان از طریق خرید ملک 250 هزار یورو هزینه کنید.

به طور کلی کل این فرایند می تواند در حدود 6 ماه تا یک سال طول بکشد.

شما برای سرمایه گذاری در ترکیه و دریافت اقامت این کشور باید 250 هزار دلار برای خرید خانه هزینه کنید تا اقامت دائم و سپس تابعیت ترکیه را نیز دریافت کنید.

شما باید برای دریافت اقامت فرانسه از طریق خود حمایتی فرانسه 40 هزار یورو برای خود 18 هزار یورو برای همسر و 10 هزار یورو نیز برای هر کدام از فرزندتان هزینه کنید.

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن