مشاوره رایگان

02128111107

سرمایه گذاری در ترکیه

سرمایه گذاری در ترکیه

سرمایه گذاری در ترکیه
درباره ترکیه

ترکیه در همسایگی کشور عزیزمان ایران، کشوری است که در دهه های اخیر توانسته، نرخ تورم خود را کاهش داده و با افزایش تولید ناخالص داخلی خود به عنوان یکی از قدرت های اقتصادی منطقه ظاهر شود. با ارتقاء شاخص های کیفیت زندگی و اجتماعی، ترکیه در سالهای اخیر به همراه کاهش نرخ بیکاری خود به یکی از مهمترین مقاصد مهاجرتی در میان مهاجران سراسر جهان تبدیل شده است. ترکیه با اکثر کشور های دنیا رابطه بسیار خوبی دارد و از این طریق نیز به دنبال بهبود اقتصاد خود می باشد. در همین راستا دولت ترکیه به تمام افرادی که این امکان را دارند که در اقتصاد ترکیه شریک شوند ویزای سرمایه گذاری صادر می کند.

 

یکی از روش های مهاجرت به ترکیه از طریق دریافت ویزای سرمایه گذاری است. سرمایه گذاری در بخش های مختلف اقتصادی ترکیه همراه با دریافت اقامت و تابعیت این کشور نیز می باشد. به نسبت دیگر کشور های جهان، سرمایه گذاری در ترکیه نیازی به داشتن بودجه زیادی نیست و تنها با 250 هزار دلار امکان سرمایه گذاری در این کشور وجود دارد.

شما با مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به ترکیه این امکان را دارید که اقامت و تابعیت ترکیه را نیز برای همسر و فرزندان خود دریافت کنید.

آنچه در این مقاله میخوانید :

درباره ترکیه

ترکیه کشوری است که به عنوان پلی میان گذرگاه اروپا و آسیا قرار گرفته و به عنوان شبه جزیره ای در محاصره سه دریای سیاه در شمال، مدیترانه در جنوب و اژه در غرب می باشد. پایتخت ترکیه آنکارا و بزرگترین شهر های آن استانبول، ازمیر، آدانا و بورسا هستند.

زبان رسمی ترکیه، ترکی و اقلیت های این کشور به زبان های کردی و عربی نیز تکلم می کنند. مساحت این کشور در حدود 784 هزار متر مربع و جمعیت آن نیز در حدود 84 میلیون نفر می باشد.

ترکیه با داشتن 2.800 تریلیون دلار تولید ناخالص داخلی 11امین کشور برتر جهان است. بر اساس ضریب جینی که نشان دهنده نابرابری درآمدی می باشد ترکیه با 41.9 در میان کشور های با نابرابری درآمد متوسط قرار دارد.

بر اساس شاخص توسعه انسانی نیز ترکیه با 0.820 در میان 189 کشور جهان رتبه 54 را اخذ کرده است.

مقاله پیشنهادی ——-> مهاجرت به ترکیه

مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری

مزایای سرمایه گذاری در ترکیه

سرمایه گذاری در کشور ترکیه می تواند منافع و ریسک های خودش را به همراه داشته باشد. بنابراین بهتر است که شما پیش از سرمایه گذاری در ترکیه، تمام جوانب مثبت و منفی آن را نیز به خوبی مورد بررسی قرار داده باشید.

شما برای مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری باید بدانید که مقررات اخذ شهروندی این کشور متفاوت از گذشته است و تغییراتی را داشته است.

براساس قوانینی که بیشتر وجود داشت، سرمایه گذاران برای دریافت اقامت ترکیه باید 1 تا 3 میلیون دلار آمریکا سرمایه گذاری می کردند تا بتوانند پاسپورت ترکیه را نیز دریافت کنند.

اما شرایط هم اکنون خیلی آسان تر و بهتر شده و از 2019 مبلغ لازم برای سرمایه گذاری در ترکیه نیز کاهش پیدا کرده است.

هم اکنون با 250 هزار تا 500 هزار دلار آمریکا امکان سرمایه گذاری در ترکیه وجود دارد. سرمایه گذاری در ترکیه همراه با دریافت اقامت و تابعیت این کشور نیز می باشد.

مقاله پیشنهادی ——-> سرمایه گذاری در ترکیه

مزایای سرمایه گذاری در ترکیه

چرا سرمایه گذاری در ترکیه

سرمایه گذاری در ترکیه دارای مزایای بی شماری است. ترکیه با قرار داشتن در گروه G20، در میان 20 قدرت برتر اقتصادی جهان قرار دارد. تولید ناخالص داخلی ترکیه چیزی در حدود دو برابر تولید ناخالص داخلی پرتغال و یونان می باشد. یکی از مهمترین مزیت های مهاجرت به ترکیه بررسی سریع درخواست ها به همراه احتمال دریافت تایید بسیار بالا است.

از مهمترین مزایای سرمایه گذاری در ترکیه و دریافت اقامت و تابعیت ترکیه می توان به این موارد نیز اشاره داشت:

 • سفر بدون ویزا به 115 کشور جهان

شما با سرمایه گذاری و دریافت اقامت ترکیه این امکان را خواهید داشت که دسترسی شما به منطقه شینگن، ایالات متحده آمریکا، بریتانیا، کانادا، استرالیا، ژاپن و کره جنوبی بسیار راحت تر شود.

ترکیه کشوری است که با آمریکا تحت توافق نامه های E-1 و E-2 قرار دارد و شما با سرمایه گذاری در ترکیه و دریافت اقامت این کشور، مهاجرت شما به آمریکا ساده تر خواهد شد.

صاحبان شرکت های ترکیه ای این امکان را دارند که با دریافت ویزای تجاری ویژه انگلستان به این کشور نیز مهاجرت کرده و در این کشور زندگی کنند.

 • بررسی سریع درخواست شهروندی ترکیه

یکی از مزایای مهاجرت به ترکیه بررسی سریع شهروندی ترکیه است. درصد بیشتر درخواست های مهاجران برای سرمایه گذاری در ترکیه با تایید همراه است.

 • تابعیت دوگانه

تابعیت دوگانه در ترکیه مجاز است و نیاز نیست که شما از تابعیت های قبلی خود برای دریافت تابعیت ترکیه انصراف بدهید.

 • وابستگان خانواده نیز واجد شرایط هستند

همسر، فرزندان زیر 18 سال و والدین شما نیز این امکان را دارند که با دریافت ویزای سرمایه گذاری ترکیه به این کشور مهاجرت کرده و در این کشور نیز زندگی کنند.

 • اقامت لازم نیست

برای آنکه شما در ترکیه سرمایه گذاری کنید در هیچ دوره ای نیازی نیست که اقامت ترکیه را داشته باشید و شما می توانید همچنان در ایران زندگی کنید.

 • مدرک زبان لازم نیست

شما برای سرمایه گذاری در ترکیه از شما هیچ مدرک زبانی نمی خواهند و الزامی برای یادگیری زبان ترکی برای این روش مهاجرتی به ترکیه نیز وجود ندارد.

 • سرمایه گذاری ملک بدون کمک مالی

شما می توانید در زمین یا ملکی با حداقل ارزش کل 250000 دلار سرمایه گذاری کنید که می تواند شامل یک یا چند ملک باشد.

 • بازگشت سرمایه

پس از دریافت شهروندی ترکیه، باید حداقل 3 سال ملک خود را در اختیار داشته باشید و پس از آن می توانید ملک را مجدداً بفروشید یا به مدت 5 سال نگه دارید تا از مالیات بر حذر باشید.

 • کسب سود از طریق اجاره دادن

شما این امکان را دارید که ملک خود را تا زمانی که آن را در اختیار دارید اجاره بدهید و از بازدهی سالانه تا 8 درصد نیز بهره مند شوید.

 

سفر به 115 کشور جهان با سرمایه گذاری در ترکیه

دریافت پاسپورت ترکیه می تواند برای با طیف وسیعی از مزایای بی شمار همراه باشد. البته اکثر مهاجرانی که قصد دارند به این کشور مهاجرت کننند ممکن است که از آن بی اطلاع باشند.

اگر کشور های خاور دور مورد علاقه شما است، این امکان را دارید که بدون ویزا یا دریافت ویزا هنگام ورود به بسیاری از کشور های برتر مالی جهان در شرق آسیا مانند ژاپن، سنگاپور، کره جنوبی و تایلند به آسانی سفر کنید.

با دریافت اقامت ترکیه، ایالات متحده آمریکا نیز در دسترس شما خواهد بود. ترکیه دارای معاهده برای هر دو برنامه مهاجرتی ویزای E-1 و E-2 با آمریکا است. شما همچنین امکان دسترسی بدون ویزا به 95٪ از کشورهای آمریکای جنوبی و مرکزی را مانند مکزیک، برزیل، آرژانتین و کلمبیا نیز خواهید داشت.

در مورد بریتانیا نیز ترکیه و اتحادیه اروپا بر طبق معاهده و «موافقتنامه آنکارا» که در سال 1963 به امضا رسیده است، این امکان را به اتباع ترک می دهند که به همراه خانواده‌هایشان به بریتانیا مهاجرت کنند. شما این امکان را از این طریق خواهید داشت که به ترکیه مهاجرت کرده و سپس در یک شرکت بریتانیایی نیز مستقر شوید.

برای سفر و ورود به اتحادیه اروپا نیز، اتباع ترکیه از موقعیت بسیار ممتازی برخوردار هستند که گرفتن ویزای شینگن را برای آنها بسیار آسانتر کرده است.

همچنین ترکیه دارای یک توافق نامه با یونان است که بر اساس این توافقنامه شهروندان ترکیه این اجازه را دارند که برای تعطیلات کوتاه مدت بدون نیاز به دریافت ویزای شینگن نیز از یونان بازدید کنند.

مقاله پیشنهادی ——-> اقامت ترکیه از طریق خرید ملک

چرا سرمایه گذاری در ترکیه

روشهای سرمایه گذاری در ترکیه

در کنار تمام مزایای سرمایه گذاری در ترکیه که با آن آشنا شده اید، شما این امکان را نیز دارید که با سرمایه گذاری در ترکیه به سود بسیار خوبی دست پیدا کنید. به توجه به آنکه ترکیه از زیر ساخت ها و امکانات بسیار خوبی برای رشد اقتصادی بهره مند است، شما می توانید با حداقل سرمایه گذاری در ترکیه به سود حداکثری برسید.

 

دلیل دوم انتخاب ترکیه این است که سرمایه گذاران خارجی معاف از مالیات هستند و یا حداقل باید 20 درصد مالیات بدهند. دولت ترکیه نیز حداقل 500 میلیون لیر را به سرمایه گذاران خارجی به عنوان باز پرداخت مالیات معین کرده است.

 

دلیل سوم این است که ترکیه با انعقاد قرار داد های مالیاتی با دیگر کشور های دنیا به سرمایه گذاران خود این امکان را داده است که در حالی که در کشور دیگری در حال پرداخت مالیات هستند از پرداخت مالیات در ترکیه معاف باشند.

 

دلیل چهارم را نیز می توانیم رابطه بسیار خوب ترکیه با کشور های اتحادیه اروپا بدانیم. شما این امکان را دارید که از این شرایط استفاده کرده و به آسانی به گمرک اروپا و بازار اروپا متصل شوید.

روش های سرمایه گذاری در ترکیه

شرایط سرمایه گذاری در ترکیه

ترکیه دارای گزینه های سرمایه گذاری متنوعی برای کسانی است که قصد دارند در پیشرفت اقتصادی ترکیه سهیم باشند. از طریق سرمایه گذاری در ترکیه امکان دریافت تابعیت این کشور نیز مقدور است.

محبوب ترین شیوه ای که برای سرمایه گذاری در ترکیه در حال حاضر وجود دارد را می توان خرید ملک با حداقل ارزش 250000 دلار نامید.

 

در سال قبل چیزی بیش از شش هزار متقاضی مهاجرت از 100 کشور جهان، این گزینه مهاجرتی را برای سرمایه گذاری انتخاب کردند. این نیز به آن دلیل است که هزینه سرمایه گذاری در ترکیه از این طریق بسیار مناسب و بازده آن نیز بسیار خوب است.

از مهمترین روش های سرمایه گذاری در ترکیه که همراه با دریافت اقامت دائم و سپس تابعیت ترکیه نیز هستند می توان به این موارد اشاره داشت:

 

 • خرید خانه
 • سرمایه گذاری در سپرده بانکی
 • خرید سهام
 • خرید اوراق قرضه دولتی
 • سرمایه گذاری در املاک و مستغلات
 • کارآفرینی و ثبت شرکت

 

اقامت ترکیه از طریق خرید خانه

شما برای سرمایه گذاری از طریق خرید خانه یا زمین در ترکیه باید حداقل به ارزش 250000 دلار سرمایه گذاری کنید.

در همین رابطه لازم است که شما ملک خود را نیز 3 سال نگه داشت و نفروشید.

در شرایط خاص نیز امکان دریافت اقامت ترکیه با 150 هزار دلار وجود دارد که بهتر است بدین منظور با کارشناسان ما در تماس باشید.

 

اقامت ترکیه از طریق سرمایه گذاری در سپرده بانکی

یکی از بهترین روش های سرمایه گذاری در ترکیه از طریق سپرده گذاری 500000 دلاری در بانک های ترکیه برای حداقل 3 سال است.

شما از طریق این سرمایه گذاری نیاز به سرمایه گذاری در هیچ زمینه دیگری نخواهید بود.

لازم به ذکر است که این مبلغ نیز پیشتر 3 میلیون دلار آمریکا بوده است.

 

اقامت ترکیه از طریق خرید سهام

شما این امکان را نیز دارید که در بخش سهام نیز سرمایه گذاری کنید. این نوع شیوه سرمایه گذاری نیز خود منجر به اخذ تابعیت ترکیه برای شما و خانوادتان می شود.

شما بدین منظور در این شیوه سرمایه گذاری باید حداقل مبلغ 500 هزار دلار آمریکا سرمایه گذاری کرده و سهام خریداری کرده باشید.

این مبلغ پیشتر در حدود دو میلیون دلار آمریکا بوده که هم اکنون قوانین آن نیز تغییر کرده است.

البته لازم به ذکر است که سرمایه گذاری شما باید توسط وزارت صنایع و فناوری ترکیه مورد تایید واقع شده و سهام خریداری شده به مدت 3 سال فروخته نشده باشد.

 

اقامت ترکیه از طریق خرید اوراق قرضه دولتی

شما این امکان را نیز خواهید داشت که تابعیت ترکیه را از طریق خرید اوراق قرضه دولتی در ترکیه اخذ کنید.

از جمله شرایط آن نیز این است که شما نباید اوراق قرضه خود را حداقل به مدت سه سال بفروشید.

همچنین سرمایه گذاری که شما قصد انجام آن را نیز دارید باید توسط وزارت خزانه داری و دارایی در کشور ترکیه مورد تایید واقع شده باشد. در همین راستا شما باید حداقل 500 هزار دلار سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق قرضه دولتی در ترکیه انجام داده باشید.

 

اقامت ترکیه از طریق سرمایه گذاری در املاک و مستغلات

از دیگر روش های آسان اخذ پاسپورت ترکیه سرمایه گذاری در املاک و مستغلات ترکیه است.

در این روش تنها لازم است که حداقل 500 هزار دلار آمریکا در یکی از این شرکت ها و صندوق های املاک و مستغلات و یا یک صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر ترکیه سرمایه گذاری کرده باشید تا اقامت ترکیه را نیز دریافت کنید.

 

اقامت ترکیه از طریق کارآفرینی و ثبت شرکت

از روش های بسیار خوب دیگر سرمایه گذاری در ترکیه از طریق ثبت شرکت است. پیشتر برای سرمایه گذاری از طریق این شیوه لازم بود که کارفرمای خارجی ثابت کند که 100 شهروند ترک را نیز استخدام کرده است.

اما طبق تغییرات جدیدی که در قوانین مهاجرتی ترکیه به وجود آمده است از 2019 کارفرمایان می توانند با استخدام 50 شهروند ترکیه اقامت این کشور را نیز دریافت کنند.

در این شیوه تنها لازم است که شما یک بیزینس پلن داشته باشید. بیزینس پلن مورد نظر شما باید حتما مورد تایید وزارت کار و امور اجتماعی ترکیه نیز رسیده باشد.

سرمایه اولیه برای این شیوه مهاجرتی  معادل 10 هزار لیر ترکیه است.

مقاله پیشنهادی ——-> ثبت شرکت در ترکیه

شرایط سرمایه گذاری در ترکیه

سرمایه گذاری در ترکیه نسبت به دیگر کشور های جهان نیاز به داشتن شرایطی خاصی نیست و شما می توانید بدون مدرک زبان و یا اقامت در ترکیه تنها با داشتن 250 هزار دلار در این کشور سرمایه گذاری کنید.

مهمترین شرایط لازم برای سرمایه گذاری در ترکیه عبارتند از:

 

 • 250.000 دلار آمریکا سرمایه گذاری در ملکی بدون هرگونه هزینه و تعهد به شرطی که ملک خود را به مدت سه سال نفروخته باشید.
 • گزارش ارزش گذاری ملک توسط هیئت بازار سرمایه
 • گواهی ثبت ملک که نشان دهد شما مالکیت کامل ملک یا املاک خود را نیز دارید.
 • یک قرارداد خرید معتبر.
 • عدم سفر و ورود یا اقامت غیرقانونی به ترکیه
 • داشتن حداقل 18 سال سن.
 • عدم سوء سابقه کیفری در ترکیه و یا ایران و یا کشوری که شما در یک سال گذشته در آن اقامت داشته اید.
 • پرداخت مالیات و هزینه های لازم

نحوه سرمایه گذاری در ترکیه

هزینه سرمایه گذاری در ترکیه

برای آشنایی با نحوه سرمایه گذاری در ترکیه می توانید با متخصصان این امر در تماس باشید.

موسسه مهاجرت با ما  با داشتن هزاران پرونده مهاجرتی موفق در سراسر جهان می تواند شما را برای سرمایه گذاری در ترکیه راهنمایی کرده و تا دریافت شهروندی این کشور همراهیتان کند.

ترکیه دارای گزینه های سرمایه گذاری متعددی است که برای سرمایه گذاری در هر کدام از آنها نیاز به داشتن اطلاعات کاملی می باشد. شما با تماس با کارشناسان و متخصصان ما می توانید با نحوه سرمایه گذاری در این کشور آشنا شوید.

موسسه مهاجرت با ما با داشتن شرکت و دفاتر وابسته خود در ترکیه در هر مرحله از راه در کنار شما خواهد بود.

شما تا دریافت تابعیت ترکیه از طریق سرمایه گذاری تنها این چهار مرحله را پیش روی خود دارید.

 • با مشاوران ما در موسسه مهاجرت با ما تماس بگیرید.

شما می توانید برای دریافت راهنمایی در مورد مهاجرت به ترکیه از طریق تلفن یا ایمیل با ما در تماس باشید.

 • تکمیل فرم سرمایه گذاری

شما باید یک پرسشنامه را در مورد شرایط فردی خود پر کنید تا ما در مورد شما بیشتر بدانیم، سپس به شما کمک خواهیم کرد تا مسیر مناسب خود و خانوادتان را نیز پیدا کنید.

 • برای شهروندی اقدام کنید

پس از انتخاب و تکمیل گزینه سرمایه گذاری می توانید از طریق وکلای ما برای دریافت اقامت و شهروندی ترکیه نیز درخواست بدهید.

 • دریافت پاسپورت ترکیه

در عرض دو ماه پس از درخواست، شما و خانواده تان می توانند پاسپورت ترکیه را نیز دریافت کنند.

هزینه سرمایه گذاری در ترکیه

شما برای سرمایه گذاری در ترکیه به غیر 250 هزار دلار باید این هزینه ها را نیز پرداخت کنید:

 

 • هزینه دفتر اسناد رسمی و ترجمه – برای هزینه دفتر اسناد رسمی و ترجمه لازم است که 1000 دلار آمریکا برای متقاضی مجرد پرداخت شود. اگر متقاضی اضافی نیز وجود دارد برای هر کدام 250 دلار باید هزینه کنید.
 • هزینه درخواست – برای درخواست نیز شما باید 400 دلار آمریکا پرداخت کرده باشید.

 

کارمزد معاملات ملکی در ترکیه

برای معاملات خود در ترکیه لازم است که شما هزینه های آن را نیز پرداخت کرده باشید. مهمترین مواردی که شما باید به آن توجه کنید عبارتند از:

 

 • هزینه انتقال سند مالکیت – پرداخت 4% قیمت خرید که بین خریدار و فروشنده تقسیم می شود.
 • هزینه مالیات بر ارزش افزوده – شما باید  1 تا 18٪ نیز مالیات بر ارزش افزوده ملک خود را بپردازید. (در حال حاضر، شما به عنوان سرمایه گذار خارجی می توانید معافیت مالیات بر ارزش افزوده را نیز داشته باشید. در همین رابطه بهتر است که با کارشناسان ما در ارتباط باشید).
 • هزینه های حقوقی –برای پرداخت هزینه های حقوقی لازم است که شما 1% قیمت خرید ملک + 18% مالیات بر ارزش افزوده را به عنوان هزینه های حقوقی ملکی خود بپردازید.
 • هزینه های دیگر – شما باید برای هزینه های دیگر مانند ثبت زمین، وکالتنامه، دفتر اسناد رسمی و ترجمه و همچنین تأیید نقشه ها تقریباً چیزی در حدود 1000 دلار نیز بپردازید.

مقاله پیشنهادی ——-> هزینه تحصیل و زندگی در ترکیه

اقامت دائم ترکیه از طریق سرمایه گذاری

از طریق سرمایه گذاری شما این امکان را خواهید داشت که به سادگی اقامت ترکیه را نیز دریافت کنید. مهمترین عواملی که از طریق آنها می توانید اقامت ترکیه را دریافت کنید عبارتند از:

 • سرمایه گذاری بر روی املاک و مستغلات با حداقل 250.000 دلار آمریکا. شما باید این ملک خود را نیز حداقل به مدت 3 سال نگه دارید.
 • شما این امکان را نیز دارید که در بیش از 1 ملک خریداری شده سرمایه گذاری کنید. این مشروط بر این است که شما حداقل مبلغ 250000 دلار سرمایه گذاری کرده باشید.

مقاله پیشنهادی ——-> اقامت دائم ترکیه

تابعیت ترکیه از طریق سرمایه گذاری

تابعیت ترکیه از طریق سرمایه گذاری

شما باید برای سرمایه گذاری در ترکیه و دریافت تابعیت این کشور حداقل 250 هزار دلار سرمایه گذاری بر روی ملک انجام داده باشید. اما شما از طریق این شیوه مهاجرتی باید 3 سال ملک خود را نفروشید. اما اگر قصد دارید به صورت آنی تابعیت ترکیه را بدست آورید می توانید با خرید خانه به ارزش 500 هزار دلار تابعیت ترکیه را نیز دریافت کنید.

 

امکان دریافت تابعیت ترکیه از طریق پرداخت تنها 150 هزار دلار نیز وجود دارد که هزینه شما باید در بخش های ساحلی و توریستی ترکیه انجام شود. 100 هزار دلار مابقی را باید شرکت های دیگر سرمایه گذاری کنند.

 

مدارک لازم برای اخذ تابعیت ترکیه

مهمترین مدارکی که شما باید برای اخذ تابعیت ترکیه ارائه کنید عبارتند از:

 

 • شناسنامه معتبر
 • گذرنامه معتبر
 • مدارک اقامت
 • 12 عکس بیومتریک در سایز گذرنامه
 • گواهی ازدواج (در صورت وجود)
 • گواهی فوت یا طلاق همسر (در صورت وجود)
 • گزارش پلیس مبنی بر عدم سوء پیشینه
 • بیمه درمانی معتبر در ترکیه
 • مدارک اثبات انتقال 250000 دلار آمریکا به حساب بانکی خود در ترکیه
 • دریافت شماره شناسه مالیاتی ترکیه

نتیجه گیری

ترکیه یکی از بهترین کشور های جهان برای سرمایه گذاری است به این علت که رابطه بسیار خوبی با بسیاری از کشور های جهان از جمله قدرت های برتر اقتصادی مانند کشورهای اتحادیه اروپا، ژاپن، کره جنوبی و آمریکا دارد.

 

از طریق سرمایه گذاری در ترکیه شما این امکان را خواهید داشت که اقامت این کشور را نیز دریافت کرده و پس از 5 سال برای دریافت تابعیت و پاسپورت ترکیه نیز اقدام کنید.

روش های مختلفی برای سرمایه گذاری در ترکیه وجود دارد که شامل خرید ملک، سپرده بانکی، سهام و اوراق قرضه می باشد.

 

همچنین دو روش ثبت شرکت و سرمایه گذاری بر روی صندوق های املاک و مستغلات نیز برای شما وجود دارد. بهترین روش سرمایه گذاری در کشور ترکیه خرید خانه است. بدین منظور شما تنها کافی است که 250 هزار دلار بر روی ملک خود هزینه کنید و آن را نیز به مدت 3 سال نفروشید. پس از 3 سال نیز می توانید تابعیت ترکیه را نیز دریافت کنید.

سوالات متداول

روش های بسیاری برای سرمایه گذاری در ترکیه وجود دارد، اما بهترین روش سرمایه گذاری در ترکیه از طریق خرید ملک و یا ثبت شرکت در این کشور است. شما می توانید با 250 هزار دلار اقامت و پاسپورت ترکیه را از طریق سرمایه گذاری دریافت کنید.

خیر. شما امکان سرمایه گذاری در فرانچایز های ترکیه را نخواهید داشت و ابتدا باید از روش های دیگری که وجود دارد اقامت ترکیه را کسب کرده و سپس بر روی فرانچایز های ترکیه سرمایه گذاری کنید.

 

بله شما میتوانید از طریق سرمایه گذاری بر روی ملک به ارزش 250 هزار دلار، شهروندی ترکیه را پس از 3 سال اخذ کنید.

خیر؛ برخلاف بسیاری از کشور های دنیا شما الزامی را برای یادگیری زبان ترکی نخواهید داشت.

شما این امکان را نیز دارید که برای اقامت همسرتان و همه فرزندان زیر 18 سال خود نیز اقدام کنید.

کشور ترکیه با اکثر کشورهای توسعه یافته جهان قرارداد مالیات مضاعف را امضا کرده است. این بدین معنا است که اگر شما مالیات مربوط به درآمد خود را در خارج از ترکیه پرداخت می کنید، لازم نیست که مجدداً به دولت ترکیه نیز مالیات پرداخت کرده باشید.

 

خیر. مقامات مالیاتی ترکیه هیچ سوالی را مبنی بر وضعیت مالی یا دارایی های شما در ایران و ترکیه نخواهند پرسید.

 
 

شما با سرمایه گذاری در ترکیه و دریافت پاسپورت این کشور این امکان را خواهید داشت که به 115 کشور جهان از جمله کره جنوبی، ژاپن و اکثر کشورهای آمریکای جنوبی مانند برزیل و مکزیک بدون دریافت ویزا و یا ویزای در محل سفر کنید. همچنین دسترسی شما با ویزای ایالات متحده آمریکا، انگلستان، کشور های اتحادیه اروپا، کانادا و استرالیا نیز بسیار آسان تر خواهد شد.

 
 
 

برنامه های مهاجرتی بسیاری برای سرمایه گذاری در ترکیه وجود دارد. شما این امکان را دارید که از طریق خرید سهام REIT گرفته تا افتتاح حساب بانکی، یا داشتن شرکتی که در آن 50 کارمند را استخدام کرده باشید در ترکیه از طریق ویزای سرمایه گذاری اقامت و تابعیت این کشور را نیز دریافت کنید.

شما می توانید با ثبت شرکتی به ارزش 10 هزار لیر ترکیه در ترکیه شرکت خود را افتتاح کنید. شما اگر نشان دهید که 50 کارمند را نیز استخدام کرده اید؛ می توانید برای دریافت ویزای سرمایه گذاری ترکیه اقدام کرده باشید.

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن