مشاوره رایگان

02128111107

مهاجرت سرمایه گذاری

مهاجرت سرمایه گذاری

مهاجرت سرمایه گذاری

مهاجرت سرمایه گذاری یکی از جدیدترین روش‌های جذب سرمایه در کشورهای مختلف و یکی از روش‌های مطمئن مهاجرتی به شمار می‌رود، البته در صورتی که سرمایه‌گذار با آگاهی و دانش کافی وارد این کار شود. مهاجرت سرمایه گذاری برای اولین توسط دولت آمریکا و برای جذب سرمایه‌های خارجی به این کشور، راه‌اندازی شد. عمر مهاجرت سرمایه گذاری چندان بلند نیست و تنها از سال ۲۰۰۶ به بعد بود که بسیاری از کشورهای نیازمند سرمایه خارجی این روش مهاجرتی را در برنامه خود گنجاندند.

مهاجرت سرمایه‌گذاری روش‌های مختلفی دارد که ازجمله آن‌ها می‌توان به سرمایه‌گذاری در بورس اوراق بهادار یک کشور، سرمایه‌گذاری در بخش املاک و مستغلات یک کشور، سرمایه‌گذاری در یک کشور با ایجاد یک کسب‌وکار جدید و خرید مقدار مشخصی از سهام یک تجارت موجود در کشور موردنظر اشاره کرد.

در حال حاضر کشورهایی که در رتبه‌بندی مهاجرت سرمایه گذاری در جهان در رتبه‌های بالاتر قرار دارند عبارت هستند از کشورهای مالت، قبرس، پرتغال، استرالیا، انگلستان، آمریکا، کانادا، اسپانیا، لیتوانی، موناکو، بلغارستان، اوکراین، استرالیا، هنگ‌کنگ، مونته‌نگرو، سنگاپور و جمهوری دومینیکن.

پیش‌نیازها و شرایط در این روش در برنامه‌های مهاجرتی کشورهای مختلف متفاوت است. در برخی از این برنامه‌ها به سرمایه‌گذاران اقامت مشروط و در برخی دیگر اقامت دائم داده می‌شود. حداقل میزان سرمایه نیز در برنامه‌های مهاجرت سرمایه گذاری کشورهای مختلف متفاوت است.

روش های مهاجرت سرمایه گذاری

آنچه در این مقاله میخوانید :

ویزای طلایی

مزایای ویزای طلایی

یک روش اصلی مهاجرت سرمایه گذاری، درخواست برای گرفتن ویزای طلایی است. کسانی که بتوانند برای ویزای طلایی یا گلدن ویزا ثبت‌نام کنند، می‌توانند به‌راحتی یک پاسپورت دوم یا دست‌کم اقامت یک کشور دیگر را برای خود و خانواده‌های خود به دست بیاورند.

در سال‌های اخیر این نوع از ویزاها محبوبیت بسیار زیادی پیداکرده‌اند، به‌ویژه انواعی که توسط کشورهای عضو اتحادیه اروپا عرضه می‌شوند. چنین ویزاهایی علاوه بر پاسپورت دوم یا اجازه اقامت، با مزایای بسیار دیگری نیز همراه خواهند بود، مانند آزادی رفت‌وآمد در کشورهای عضو شنگن و دسترسی به بازار آزاد اتحادیه اروپا؛ اما بیایید ببینیم ویزای طلایی چیست و چه کسانی می‌توانند برای گرفتن آن اقدام کنند.

ویزای طلایی به یک نوع برنامه مهاجرت سرمایه گذاری گفته می‌شود که به افراد ثروتمند اجازه می‌دهد تا اجازه اقامت و حتی شهروندی در یک کشور دیگر را به‌راحتی از طریق خرید یک خانه یا سرمایه‌گذاری‌های بزرگ در آن کشور به دست آورند. کشورهای مختلف گزینه‌های سرمایه‌گذاری بسیاری دارند که از ۲۵۰ هزار دلار تا چندین میلیون دلار متفاوت است.

مهاجرت سرمایه‌گذاری و گرفتن ویزای طلایی به این معنی است که شخص سرمایه‌گذار و اعضای خانواده او تبدیل به شهروندان قانونی آن کشورها خواهند شد. این افراد می‌توانند در این کشور ساکن شوند، به مدرسه بروند و به خدمات درمانی آن کشور دسترسی پیدا کنند.

پیش‌نیازهای لازم برای گرفتن ویزای طلایی عبارت هستند از:  

 • سرمایه‌گذار باید صاحب اصلی پولی باشد که می‌خواهد آن را سرمایه‌گذاری کند.
 • سرمایه‌گذار باید بتواند این سرمایه را دست‌کم در حداقل مدت‌زمان تعیین‌شده حفظ کند.
 • سرمایه‌گذار باید ثابت کند که این مبلغ پول را به‌صورت قانونی به دست آورده است و هیچ‌گونه سوءپیشینۀ کیفری ندارد.
 • سرمایه‌گذار باید از منابع مالی کافی برای تأمین هزینه‌های خود و خانواده در کشوری که در آن سرمایه‌گذاری کرده است، برخوردار باشد و مبلغ صرف‌شده برای هزینه‌های زندگی از سرمایۀ گذاشته‌شده نباشد.

پیش‌نیازهای دیگری نیز برای گرفتن ویزای طلایی وجود دارد که مختص به هر کشور است.

برای گرفتن ویزای طلایی باید یک ملک در یک کشور خارجی خریداری شود که رایج‌ترین و محبوب‌ترین روش بوده و باعث گرفتن ویزای طلایی از بیشتر کشورها خواهد شد. هرچند که بسیاری از کشورهای دیگر که مهاجرت سرمایه گذاری را تشویق می‌کنند، خرید ملک را دلیلی برای دادن اقامت یا شهروندی آن کشور نمی‌دانند. هزینه خرید مستغلات در کشورهایی که مهاجرت سرمایه گذاری به آن‌ها محبوبیت زیادی دارد، معمولاً بین دویست هزار تا دو میلیون دلار است.

روش های دیگر مهاجرت سرمایه گذاری 

گزینه‌های دیگر سرمایه‌گذاری عبارت‌اند از سرمایه‌گذاری در یک شرکت و خرید سهام آن شرکت. شخص سرمایه‌گذار باید دست‌کم 50 درصد از سهام شرکت موردنظر را خریداری کرده باشد و توانایی خود در مدیریت این کسب‌وکار خریداری‌شده نشان دهد.

سرمایه‌گذاری و خرید اوراق قرضه کشور موردنظر، کارآفرینی و ایجاد فرصت‌های شغلی برای افراد بومی یک منطقه یا یک شهر از یک کشور و کمک به نوآوری‌های علمی و تکنولوژیکی در یک کشور از طریق پرداخت پول، گزینه‌های دیگر برای مهاجرت سرمایه گذاری هستند ولی همۀ این گزینه‌های سرمایه‌گذاری در همه کشورهایی که ویزای طلایی عرضه می‌کنند، ارائه نمی‌شوند.

کشورهای مهم عرضه‌کنندۀ ویزای طلایی از طریق مهاجرت سرمایه گذاری: کانادا، قبرس، یونان، مالت، نیوزلند، پرتغال، سنگاپور، اسپانیا، سوئیس، انگلستان و آمریکا هستند.

مهاجرت سرمایه گذاری به کشور مونته‌نگرو

مهاجرت سرمایه گذاری به کشور مونته نگرو

برنامه شهروندی کشور مونته‌نگرو از طریق سرمایه‌گذاری یا مهاجرت سرمایه گذاری به کشور مونته‌نگرو در سال ۲۰۱۹ آغازشده است. متقاضیان می‌توانند از طریق سرمایه‌گذاری دریکی از پروژه‌های توسعه املاک و مستغلات تائید شده توسط دولت مونته‌نگرو، برای مهاجرت سرمایه گذاری در این کشور اقدام کنند. میزان سرمایه‌گذاری از ۲۵۰ هزار یورو در نواحی شمالی و مرکزی کشور مونته‌نگرو تا ۴۵۰ هزار یورو در نواحی ساحلی این کشور متغیر است.

برای مهاجرت سرمایه‌گذاری در کشور مونته‌نگرو پرداخت مبلغ ۱۰۰ هزار یورو به دولت این کشور به‌اضافه هزینه‌های درخواست سرمایه‌گذاری و هزینه‌های مربوط به بررسی درخواست ضروری است.

شهروندی مونته‌نگرو از طریق مهاجرت از این روش  و گرفتن یک پاسپورت دوم از یکی از کشورهای حوزه اروپا گزینۀ جذابی برای بسیاری از متقاضیان سرمایه‌گذاری در کشورهای خارجی است، اما باید توجه داشت که باوجود واقع‌شدن کشور مونته‌نگرو در قاره اروپا، این کشور جزء اتحادیۀ اروپا نیست. هرچند که در حال حاضر این کشور بسیار تلاش می‌کند تا پیش‌نیازهای ورود به اتحادیه اروپا را به دست آورد اما به نظر نمی‌رسد که تا سال ۲۰۲۵ این مسئله امکان‌پذیر باشد.

مهاجرت سرمایه گذاری به کشور پرتغال

مزایای اقات کشور پرتغال

برنامه‌های مهاجرت سرمایه گذاری در کشور پرتغال از سال ۲۰۱۲ آغازشده‌اند. کشور پرتغال از تاریخی غنی برخوردار بوده و رتبه شاخص توسعه انسانی این کشور بسیار بالا است. همچنین این کشور یکی از جهانی‌ترین و صلح‌طلب‌ترین ملیت‌های دنیا به شمار می‌رود. ازآنجاکه کشور پرتغال عضو اتحادیه اروپا و منطقه شنگن است، کسانی که اقامت کشور پرتغال را دارند، می‌توانند در کل منطقه شنگن بدون نیاز به ویزا مسافرت کنند و همسر و خانواده خود را نیز به کشور پرتغال بیاورند.

حداقل میزان سرمایه‌گذاری در بخش املاک کشور پرتغال، 350 هزار یورو است، اما ملک موردنظر باید بیشتر از 30 سال قدمت داشته باشد. یک گزینۀ دیگر مهاجرت سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در هرجایی از کشور پرتغال با 500 هزار تا یک میلیون یورو سرمایه است.

راه‌های دیگر مهاجرت سرمایه گذاری به کشور پرتغال عبارت هستند از:

 • ایجاد یک کسب‌وکار یا ایجاد فرصت‌های شغلی برای دست‌کم ده نفر در کشور پرتغال
 • سرمایه‌گذاری در فعالیت‌های پژوهشی دولتی به مبلغ دست‌کم 350 هزار یورو
 • کمک در نوسازی میراث ملی کشور پرتغال با دست‌کم 250 هزار یورو
 • سرمایه‌گذاری 500 هزار یورویی در تجارت‌های ریسک‌پذیر

سرمایه‌گذار یا کسی که اقامت کشور پرتغال را دریافت کرده است باید هر سال دست‌کم دو هفته را در کشور پرتغال بگذراند تا بتواند بعد از 2 سال مجوز اقامت خود را تمدید کند. بعد از 5 سال اقامت در پرتغال سرمایه‌گذار واجد شرایط برای دریافت شهروندی پرتغال هم‌زمان با نگه‌داشتن شهروندی قبلی خود خواهد شد.

مهاجرت سرمایه گذاری به کشور کانادا

شهروندان مؤدب، شیوۀ زندگی آرام، محیط باثبات سیاسی اقتصادی و اجتماعی کشور کانادا، این کشور را به یکی از بهترین کشورها برای زندگی و سرمایه‌گذاری تبدیل کرده است. کشور کانادا یکی از بهترین سیستم‌های خدمات درمانی و آموزشی در جهان را دارد.

سرمایه‌گذاری که مجوز اقامت کانادا را دریافت می‌کند، باید هر سال دست‌کم 183 روز را در این کشور به سر ببرد و بعد از 3 سال می‌تواند برای شهروندی کشور کانادا اقدام کند.

برنامه‌های کشور کانادا برای مهاجرت سرمایه گذاری به این کشور، بسیار زیاد هستند، اما سرمایه‌گذاری از طریق کارآفرینی بیشترین میزان حمایت از طرف دولت فدرال و دولت‌های استانی کشور کانادا را دارد.

البته سرمایه گذاری در کانادا تنها یکی از روش های مهاجرت به کاناداست ، برای اطلاعات بیشتر مقاله ی زیر رو حتما مطالعه بفرمائید.

مهاجرت به کانادا

مهاجرت سرمایه گذاری به کشور استرالیا

 مهاجرت سرمایه گذاری به کشور استرالیا

مهاجرت سرمایه گذاری یکی از بهترین روش‌ها برای گرفتن اقامت استرالیا است. روش‌های مختلفی برای سرمایه‌گذاری در این کشور وجود دارد که عبارت‌اند از:

مهاجرت سرمایه گذاری به استرالیا از طریق راه‌اندازی کسب‌وکار. تراکنش مالی سرمایه‌گذار در طول سال باید حداقل 3 میلیون دلار استرالیا (مجموع درآمد کسب‌وکار داخل و خارج سرمایه‌گذار) باشد. این میزان تراکنش مالی باید در دو سال از 4 سال مالی وجود داشته باشد. سرمایه‌گذار می‌تواند پس از ورود به استرالیا حداقل ظرف مدت 2 سال 400 هزار دلار در کشور استرالیا سرمایه‌گذاری کند. این روش سرمایه‌گذاری در کشور استرالیا با اقامت دائم این کشور برای سرمایه‌گذار و خانواده او همراه خواهد بود.

مهاجرت سرمایه گذاری به کشور استرالیا از طریق کارآفرینی و راه‌اندازی کسب‌وکار با تراکنش مالی سالیانه 500 هزار دلار استرالیا (مجموع درآمدهای داخلی و خارجی سرمایه‌گذار). با این روش سرمایه‌گذاری، در ابتدا سرمایه‌گذار اقامت موقت دریافت می‌کند. سرمایه‌گذار باید در هر دو سال، دست‌کم یک سال آن را در کشور استرالیا حضور داشته باشد.

مهاجرت سرمایه گذاری به استرالیا از طریق صندوق‌های سرمایه‌گذاری. سرمایه‌گذار باید یک‌ونیم میلیون دلار از اوراق قرضه دولتی استرالیا را خریداری کند و هر 4 سال در مجموع دو سال آن را در کشور استرالیا حضور داشته باشد. در این روش سرمایه‌گذاری در استرالیا ابتدا اقامت موقت به سرمایه‌گذار داده می‌شود.

خرید ملک در کشور استرالیا جزء سرمایه‌گذاری‌های که به گرفتن اقامت استرالیا ختم‌ می‌شوند نیست. سرمایه‌گذار می‌تواند بعد از ۴ سال برای اقامت دائم استرالیا اقدام کند. پس از یک سال اقامت دائم کشور استرالیا امکان اقدام برای گرفتن شهروندی استرالیا وجود دارد.

مهاجرت سرمایه گذاری به کشور قبرس

پیش نیاز های مهاجرت سرمایه گذاری به کشور قبرس

کشور قبرس یکی دیگر است از اعضای اتحادیه اروپا است که برای کسانی که قصد سرمایه‌گذاری و یا مهاجرت سرمایه گذاری به این کشور را دارند، مجوز شهروندی صادر می‌کند. حداقل میزان سرمایه موردنیاز برای این کشور 2 میلیون یورو است و کسانی که درخواست آن‌ها پذیرفته شود، می‌توانند بدون ویزا به 173 کشور در سرتاسر جهان سفر کنند.

پیش‌نیازهای لازم برای مهاجرت سرمایه‌گذاری به کشور قبرس عبارت هستند از:

 • خرید یک ملک مسکونی یا تجاری با ارزش حداقل 300 هزار یورو به‌اضافه ارزش‌افزوده در کشور قبرس
 • داشتن یک درآمد خارجی سالانه مطمئن 30 هزار یورویی
 • یک حساب بانکی در یکی از بانک‌های کشور قبرس با حداقل 30 هزار یورو که به مدت سه سال اجازه برداشت از آن وجود ندارد.

درصورت رعایت پیش‌نیازها، سرمایه‌گذار می‌تواند ظرف مدت شش ماه، شهروندی کشور قبرس را دریافت کند.

مهاجرت سرمایه گذاری به کشور ترکیه

روش های مهاجرت سرمایه گذاری به کشور ترکیه

در قدیم برای مهاجرت سرمایه گذاری به کشور ترکیه بین یک تا سه میلیون دلار آمریکا نیاز بود اما در شرایط کنونی این مبلغ کاهش پیدا کرده و به 250 هزار تا 500 هزار دلار آمریکا رسیده است. افرادی که برای مهاجرت  به ترکیه از این روش  اقدام می‌کنند، می‌توانند تابعیت ترکیه را برای خود و خانواده کسب کنند.

مهاجرت سرمایه گذاری به کشور ترکیه از طریق سرمایه‌گذاری‌های زیر انجام می‌شود: 

سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک. ملک خریداری‌شده باید ارزشی معادل 60 هزار دلار آمریکا یا بیشتر داشته باشد. با خرید ملک به این میزان، سرمایه‌گذار می‌تواند اقامت سه ساله ترکیه را کسب کند ولی اجازه کار در کشور ترکیه را ندارد. حداقل مبلغ سرمایه‌گذاری برای خرید ملک در کشور ترکیه برای گرفتن اقامت این کشور، 250 هزار دلار آمریکا است.

سرمایه‌گذاری با خرید سهام. حداقل مبلغ خرید سهام در کشور ترکیه 500 هزار دلار آمریکا است. سرمایه‌گذار اجازه فروش سهام خود را به مدت 3 سال نخواهد داشت.

سرمایه‌گذاری از طریق خرید اوراق قرضه دولتی. حداقل مبلغ خرید اوراق قرضه دولتی برای سرمایه‌گذاران خارجی در کشور ترکیه 500 هزار دلار است.

سرمایه‌گذاری از طریق خرید سهام شرکت‌های سرمایه‌گذار در املاک

سرمایه‌گذاری از طریق کارآفرینی و ثبت شرکت در کشور ترکیه

درباره ترکیه بیشتر بدانیم ——-> تحصیل در ترکیه

مهاجرت سرمایه گذاری به کشور مالت

کشور مالت یکی از کشورهای زیبای قارۀ اروپا است که با خرید ملک در آن می‌توان بلافاصله حق شهروندی این کشور را به دست آورد. یک ویژگی گرفتن حق شهروندی کشور مالت این است که می‌توان به‌راحتی و بدون نیاز به ویزا، به کشورهای اتحادیۀ اروپا و حوزۀ شینگن مسافرت کرد.

کشور مالت یکی از کشورهای زیبای قارۀ اروپا است که با خرید ملک در آن می‌توان بلافاصله حق شهروندی این کشور را به دست آورد. یک ویژگی گرفتن حق شهروندی کشور مالت این است که می‌توان به‌راحتی و بدون نیاز به ویزا، به کشورهای اتحادیۀ اروپا و حوزۀ شینگن مسافرت کرد.

مهاجرت سرمایه گذاری به کشور آلمان

مهاجرت سرمایه گذاری به کشور آلمان

کشور آلمان یکی از قطب‌های مهم اقتصادی در اتحادیه اروپا به شمار می‌رود. این کشور با ترکیبی از برنامه‌های تجاری و برنامه‌های مهاجرتی، سرمایه‌گذاران خارجی کارآفرین را دعوت می‌کند تا در برنامه صندوق توسعه منطقه‌ای آلمان سرمایه‌گذاری کنند و از این طریق اقامت کشور آلمان را برای خود و خانوادۀ خود به دست آورند.

حداقل مبلغ سرمایه‌گذاری با احتساب کل هزینه‌ها در کشور آلمان ۳۶۰ هزار یورو است پس از سه سال اجازه موقت برای سرمایه‌گذار و پس از پنج سال برای افراد تحت تکفل او اقامت دائم آلمان صادر می‌شود. درصورتی‌که سرمایه‌گذار هشت سال در کشور آلمان سابقه اقامت داشته باشد می‌تواند درخواست تابعیت بدهد.

اقتصاد پررونق و سطح بالای زندگی تحصیلات رایگان در معتبرترین مدارس و دانشگاه‌های آلمان و اروپا خدمات بهداشتی مدرن و ارزان و زیرساخت‌های بی‌نظیر به این کشور را تبدیل به مکانی مناسب برای زندگی و سرمایه‌گذاری تبدیل کرده است. کشور آلمان با بازار باثبات خود، مکانی مناسب برای جذب سرمایه‌گذاران خارجی به این کشور است.

برای اطلاعات بیشتر در مورد شرایط کار و رفاهی در آلمان مقاله زیر رو مطالعه بفرمائید.

کار در آلمان

مهاجرت سرمایه گذاری به کشور اتریش

کشور اتریش یکی از کشورهای ایده‌آل اروپایی برای مهاجرت سرمایه گذاری به شمار می‌رود. فرد متقاضی سرمایه‌گذاری می‌تواند به‌راحتی از طریق سرمایه‌گذاری در این کشور حق شهروندی اتریش را به دست آورد و برای این منظور باید حداقل ۲ میلیون یورو سرمایه‌گذاری در کشور اتریش انجام دهد. سرمایه‌گذاری در کشور اتریش از طریق خرید ملک و مستغلات امکان‌پذیر نیست و شخص نمی‌تواند از این طریق، اقامت این کشور را به دست آورد.

مهاجرت سرمایه گذاری به کشور انگلستان

ازآنجاکه ویزای سرمایه‌گذاری کشور انگلستان راهی برای اقامت در این کشور به شمار می‌رود به آن شهروندی انگلستان از طریق سرمایه‌گذاری نیز گفته می‌شود.

برای گرفتن شهروندی کشور انگلستان از طریق سرمایه‌گذاری، سرمایه‌گذار لازم است در ابتدا مجوز اقامت در کشور انگلستان را دریافت کند. برای این کار باید مدت مشخصی با استفاده از ویزای سرمایه‌گذاری در کشور زندگی کرد. مدت‌زمان اقامت در انگلستان به میزان پول سرمایه‌گذاری شده بستگی دارد:

اگر میزان سرمایه‌گذاری 10 میلیون پوند باشد می‌توان بعد از دو سال برای اقامت انگلستان اقدام کرد.

درصورتی‌که مقدار سرمایه‌گذاری 5 میلیون پوند باشد، اقامت در کشور انگلستان بعد از ۳ سال صادر خواهد شد

با دو میلیون پوند سرمایه‌گذاری، بعد از مدت 5 سال مجوز اقامت در کشور انگلستان به سرمایه‌گذار داده خواهد شد.

بعد از 12 ماه اقامت در کشور انگلستان با استفاده از مجوز اقامت سرمایه‌گذار واجد شرایط برای گرفتن شهروندی انگلستان از طریق سرمایه‌گذاری خواهد بود. برای درخواست شهروندی مبلغ 1330 پوند دریافت خواهد شد.

مهاجرت سرمایه گذاری به کشور یونان

طرح مهاجرت از طریق سرمایه گذاری کشور یونان که به آن طرح اقامت از طریق سرمایه‌گذاری گفته می‌شود، نیازمند یک سرمایه ۲۵۰ هزار یورویی برای خرید ملک در این کشور است.

مزایای داشتن ویزای طلایی کشور یونان بسیار زیاد هستند. سرمایه‌گذاری که ویزای طلایی یونانی را دارد به‌طور خودکار یک شهروند اتحادیه اروپا به شمار می‌رود؛ زیرا که کشور یونانی که از اعضای اتحادیه اروپا است. دارندۀ ویزای طلایی کشور یونان می‌تواند آزادانه در منطقه شینگن اروپا مسافرت کند. همسر و فرزندان کمتر از ۲۱ سال سرمایه‌گذار، مجوز اقامت در یونان به مدت پنج سال را دریافت خواهند کرد.

این حقیقت که زندگی در کشور یونان قبل و یا در طول درخواست ویزای طلایی و یا حتی بعد از گرفتن اقامت اجباری نیست، طرح اقامت از طریق سرمایه‌گذاری در کشور یونان را برای بسیاری از سرمایه‌گذاران، بسیار کاربردی می‌کند.

مهاجرت سرمایه گذاری به کشور سنگاپور

مهاجرتی سرمایه گذاری به سنگاپور

طی سال‌های اخیر کشور سنگاپور نیز تلاش‌های بسیاری برای جذب سرمایه‌گذاران بین‌المللی کرده و به‌واسطه دولت قدرتمند و پایداری که در اقتصاد خود دارد در این امر بسیار موفق هم عمل کرده است. کسانی که تمایل به گرفتن اقامت کشور سنگاپور را دارند، باید دست‌کم دو و نیم میلیون دلار سنگاپوری در این کشور سرمایه‌گذاری کنند.

پیش‌نیازهای سرمایه‌گذاری برای سرمایه‌گذاران در کشور سنگاپور نسبت به کشورهای دیگر اندکی بیشتر است. سرمایه‌گذار باید تراکنش مالی سه سال گذشته کسب‌وکارهای خود را ارائه دهد. همچنین سرمایه‌گذار باید ثابت کند که قبل از درخواست برای ویزای طلایی، تراکنش مالی شرکت او در سال گذشته، دست‌کم 50 میلیون دلار سنگاپور بوده است. سرمایه‌گذارانی که اقامت کشور سنگاپور از طریق سرمایه‌گذاری را دریافت می‌کنند، واجد شرایط آوردن همسر و فرزندان ازدواج‌نکرده زیر ۲۱ سال خود به کشور سنگاپور هستند.

نتیجه گیری

مهاجرت سرمایه گذاری یکی از بهترین راه‌های مهاجرت برای افراد با سرمایۀ زیاد است که شهروندی یک کشور دیگر را نیز به‌دست آورند و از این طریق، امکان مسافرت آزادانه به کشور موردنظر و یا اقامت در آن را کسب کنند. نزدیک به 100 کشور در جهان، برنامه‌های مختلفی برای مهاجرت سرمایه گذاری عرضه می‌کنند. از این میان، کشورهای کانادا، استرالیا، اتریش، قبرس و بسیاری از کشورهای منطقۀ اروپا، گزینه‌هایی خوبی برای مهاجرت  ایرانیان به شمار می‌روند.

سوالات متداول

سرمایه‌گذاری در بورس اوراق بهادار یک کشور، سرمایه‌گذاری در بخش املاک و مستغلات یک کشور، سرمایه‌گذاری در یک کشور با ایجاد یک کسب‌وکار جدید و خرید مقدار مشخصی از سهام یک تجارت موجود در کشور موردنظر

ویزای طلایی به یک نوع برنامه مهاجرت سرمایه گذاری گفته می‌شود که به افراد ثروتمند اجازه می‌دهد تا اجازه اقامت و حتی شهروندی در یک کشور دیگر را به‌راحتی از طریق خرید یک خانه یا سرمایه‌گذاری‌های بزرگ در آن کشور به دست آورند.

کشورهای کانادا، استرالیا، اتریش، قبرس و بسیاری از کشورهای منطقۀ اروپا، گزینه‌هایی خوبی برای مهاجرت  ایرانیان به شمار می‌روند.

کانادا، قبرس، یونان، مالت، نیوزلند، پرتغال، سنگاپور، اسپانیا، سوئیس، انگلستان و آمری

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن