مشاوره رایگان

02128111107

سرمایه گذاری در پرتغال

سرمایه گذاری در پرتغال

به سرمایه گذاری در پرتغال و دریافت اقامت این کشور می اندیشید، اما نمی دانید از کجا شروع کنید؟ ما در این مقاله همه چیزی را که باید در مورد سرمایه گذاری در پرتغال بدانید را برای شما فراهم کرده ایم. شما از طریق این مقاله می توانید بفهمید که چگونه اقامت و یا شهروندی پرتغال را دریافت کنید.

سرمایه-گذاری-در-پرتغال
آنچه در این مقاله میخوانید :

چرا سرمایه گذاری در پرتغال

دلایل مختلفی برای سرمایه گذاری در پرتغال و اقامت این کشور وجود دارد. پرتغال به دلیل دسترسی آزاد به بازارهای کلیدی جهانی، منابع انسانی ماهر، هزینه های مقرون به صرفه نیروی کار و زیرساخت های عالی در حال تبدیل شدن به یکی از قطب های سرمایه گذاری در جهان است.

مزایای سرمایه گذاری در پرتغال

قانون کشور پرتغال به صورتی است که از سرمایه گذاران به خوبی حمایت می کند. پرتغال یک طرح سرمایه گذاری خارجی لیبرال دارد و یک چارچوب قانونی مطلوب برای سرمایه گذاران خارجی در این راستا در نظر گرفته است. از مهمترین مزایای سرمایه گذاری در پرتغال به این موارد می توانیم اشاره داشته باشیم:

 • فرصت های تجاری بسیار عالی. پرتغال مکان بسیار عالی برای استارتاپ های فناوری است. این کشور با کمک مالی شتاب دهنده و انکوباتورهای فناوری، کارآفرینان بسیاری را از سراسر جهان برای کار جذب این کشور می کند.
 • نیروی کار ماهر و ارزان. اگر به دنبال راه اندازی سرمایه گذاری در پرتغال هستید، نیروی کار ارزان اما ماهر در پرتغال به شما این امکان را می دهد که بازده سرمایه گذاری خود را افزایش دهید.
 • مزایای مالیاتی. سرمایه‌گذاران می‌توانند مشوق‌های مالیاتی بسیار خوبی را دریافت کنند و برخی از بارهای ناشی از انجام تجارت در خارج از کشور را کاهش دهند.
 

مقاله پیشنهادی ——-> مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

املاک و مستغلات در پرتغال

در سال‌های اخیر، پرتغال به یک بازار عالی برای سرمایه‌گذاران املاک تبدیل شده است و طرح ویزای طلایی نیز محبوبیت آن را نیز افزایش داده است. یک مطالعه در سال 2019 که توسط PricewaterhouseCoopers انجام شد، لیسبون را به عنوان بهترین شهر اروپایی برای سرمایه‌گذاری در ملک معرفی کرد.

با گسترش بازار املاک و مستغلات در پرتغال، فرصت های کسب سود از سرمایه گذاری در املاک و مستغلات در این کشور به شدت افزایش یافته است. با توجه به اینکه الزامات مالکیت دارایی خارجی و نرخ های وام مسکن بسیار معقول است، سرمایه گذارانی که در بازار املاک خرید می کنند از سود سرمایه قابل توجهی بهره مند می شوند.

پرتغال همچنین بازار اجاره جذابی را نیز دارد. در سال ۲۰۱۹، بیش از ۲۷ میلیون گردشگر از پرتغال دیدن کردند. این رشد بی سابقه در صنعت گردشگری در این کشور منجر به افزایش تقاضا برای اجاره املاک در این کشور شده بود که با بالارفتن قیمت ها نیز همراه بوده است. اجاره املاک در پرتغال نیز یک مدل تجاری قابل دوام بوده و سرمایه گذاران بیشتری را به این کشور جذب کرده است.

اگر به دنبال زندگی در پرتغال هستید، این کشور کیفیت زندگی بسیار بالایی دارد و از لحاظ شاخص توسعه انسانی نیز عملکرد بسیار خوبی دارد و در رده های بالای توسعه انسانی در جهان قرار دارد.

ملک-در-پرتغال

اقامت از طریق سرمایه گذاری در پرتغال

یکی از بهترین روش های دریافت اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری در این کشور و دریافت ویزای طلایی می باشد. از زمان آغاز به کار این ویزا در سال ۲۰۱۲، بیش از ۲۰۰۰۰ ویزای طلایی به خانواده ها از سراسر جهان اعطا شده است و بیش از ۴ میلیارد یورو سرمایه نیز در این کشور جمع آوری شده است که این کشور را به یکی از محبوب ترین کشور های جهان برای سرمایه گذاری تبدیل کرده است.

طرح ویزای طلایی به سرمایه گذاران واجد شرایط و اعضای خانواده آنها حق کار، تحصیل و زندگی در پرتغال را اعطا می کند و اجازه سفر آزاد در منطقه شنگن اروپا را می دهد.

فرصت هایی برای به دست آوردن اقامت دائم یا/و شهروندی در پرتغال نیز وجود دارد. برای به دست آوردن اقامت دائم یا شهروندی باید اطمینان حاصل کنید که سرمایه گذاری واجد شرایط شما حداقل به مدت پنج سال در این کشور حفظ شده است.

اگر مایلید در مورد ویزای طلایی و نحوه عملکرد آن بیشتر بدانید؟ ادامه این مقاله را مطالعه کنید و یا با کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی مهاجرت با ما در تماس باشید.

مزایای اقامت از طریق سرمایه گذاری در پرتغال

برنامه ویزای طلایی پرتغال فرصتی فوق العاده برای سرمایه گذاران خارجی است تا کسب و کار خود را گسترش دهند، کیفیت زندگی بالایی را به همراه خانوادشان تجربه کنند و اقامت اتحادیه اروپا را در مدت زمان کوتاهی دریافت کنند.

از مهمترین مزایای دریافت ویزای طلایی پرتغال می توانیم به این موارد اشاره داشته باشیم:

 • دسترسی به ۲۶ کشور در اتحادیه اروپا و امکان سفر بدون ویزا به ۱۸۳ کشور
 • دریافت پاسپورت اروپایی پس از ۵ سال واجد شرایط بودن
 • پرداخت اندک یا بدون مالیات برای ۱۰ سال
 • شرایط اقامت کوتاه مدت – بدون نیاز به اقامت دائم در پرتغال در طول چرخه سرمایه گذاری خود
 • فرزندان تحت تکفل شما و والدین تحت تکفل شما واجد شرایط شهروندی قرار خواهند گرفت
 • اقامت در یک کشور امن و با ثبات
 

شرایط سرمایه گذاری ویزای طلایی پرتغال

همراه با سرمایه گذاری واجد شرایط خود، باید برخی از الزامات برنامه سرمایه گذاری را باید برآورده کنید.

این شامل:

 • سرمایه گذاری خود را باید حداقل برای مدت پنج سال حفظ کنید.
 • در طول سال اول حداقل هفت روز را باید در پرتغال سپری کنید.
 • سپس در هر دوره دو ساله بعدی حداقل ۱۴ روز را باید در پرتغال باشید.

مزایای مالیاتی ویزای طلایی

طرح ویزای طلایی مشوق های مالیاتی قوی برای سرمایه گذارانی که به دنبال اخذ اقامت پرتغال هستند ارائه می دهد. سرمایه‌گذاران تنها در صورتی باید از درآمد جهانی خود مالیات بپردازند که بیش از 183 روز در سال در کشور خود اقامت داشته باشند. با وجود این، حتی اگر خود را مقیم ثبت شده در پرتغال اعلام کنید، می توانید از طرح Non-Abitual Resident بهره مند شوید و تا ده سال از امتیازات معاف از مالیات برخوردار شوید.

مدت زمانی دریافت اقامت پرتغال از طریق ویزای طلایی

زمان رسیدگی به درخواست ویزای طلایی پرتغال معمولا بین سه تا شش ماه طول می کشد تا تایید شود و کارت اقامت شما در این مدت زمان نیز صادر می شود. زمانی که ویزای طلایی شما صادر شد، اجازه اقامت شما به مدت دو سال معتبر خواهد بود.

ویزای طلایی از متقاضی اصلی می خواهد که در طول مراحل درخواست ویزای طلایی دو بار به پرتغال سفر کند:

برای انتخاب گزینه سرمایه گذاری واجد شرایط، لازم است که مراحل قانونی را سپری کنید و یک حساب بانکی در کشور پرتغال داشته باشید. یک حساب بانکی پرتغالی برای جلوگیری از کارمزد تراکنش های بین المللی به شما توصیه می شود.

برای ارائه داده های بیومتریک و اسناد مورد نیاز. شما به همراه سایر اعضای خانواده لازم است که در سفارت حاضر شوند و داده های بیومتریک خود را ارائه دهند.

همچنین لازم است که شما هزینه های بررسی ویزای خود را نیز پرداخت کنید. هنگامی که مجوز اقامت را دریافت کردید، در صورت نیاز به تمدید لازم است که شما داده های بیومتریک و اسناد به روز شده خود را ارائه کنید.

درخواست اقامت و شهروندی پرتغال

برای درخواست شهروندی پرتغال، تنها چیزی که باید داشته باشید این است که از خارج اتحادیه اروپا یا منطقه اقتصادی اروپا یا یک شهروند غیر سوئیسی باشید که در پرتغال سرمایه گذاری واجد شرایطی انجام داده باشد. شما می توانید سرمایه گذاری را به طور مستقل یا از طریق یک نهاد قانونی مورد تایید دولت انجام دهید.

ویزای-طلایی-پرتغال

بهترین نوع سرمایه گذاری در پرتغال

هنگامی که به بهترین سرمایه گذاری های خارجی فکر می کنید، ویزای طلایی پرتغال چندین گزینه سرمایه گذاری جذاب را به شما ارائه می دهد. این شامل:

 • سرمایه گذاری ۵۰۰ هزار یورو یا بیشتر در یک ملک تجاری انتخابی در پرتغال. (مبلغ سرمایه گذاری در صورت قرار گرفتن در منطقه کم تراکم پرتغال به ۴۰۰ هزار یورو کاهش خواهد یافت)
 • سرمایه گذاری ۵۰۰ هزار یورو یا بیشتر در ملک مسکونی واقع در مناطق مشخص شده دولت پرتغال. (مبلغ سرمایه گذاری در صورت قرار گرفتن در یک منطقه داخلی و کم تراکم کشور به ۴۰۰ هزار یورو کاهش می یابد)
 • سرمایه گذاری ۳۵۰ هزار یورو در پروژه‌های بازسازی تجاری در هر نقطه از کشور (مبلغ سرمایه‌گذاری در صورت قرار گرفتن در منطقه کم تراکم پرتغال به ۲۸۰ هزار یورو کاهش می‌یابد)
 • سرمایه گذاری ۳۵۰ هزار یورو در پروژه های بازسازی مسکونی در مناطق مشخص شده دولت پرتغال. (اگر در یک منطقه کم تراکم پرتغال باشد، سرمایه گذاری به ۲۸۰ هزار یورو کاهش می یابد)
 • ۵۰۰ هزار یورو در صندوق های سرمایه گذاری.

صندوق سرمایه گذاری در پرتغال

سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری خصوصی یا صندوق های سرمایه گذاری خطرپذیر راه مناسبی برای اخذ اقامت پرتغال است. صندوق های مربوطه توسط کارشناسان سازمان نظارتی کشور مدیریت می شوند. سرمایه گذاری های صندوق در استارت آپ ها یا پروژه های متوسط با پتانسیل رشد قوی به درستی مدیریت شوند خطر ریسک بسیار کمی را نیز خواهند داشت..

برای صندوق سرمایه‌گذاری واجد شرایط ویزای طلایی پرتغال، می‌توانید از میان طیف وسیعی از بخش‌ها – از جمله انرژی، صنعت، فناوری و املاک انتخاب داشته باشید.

مزایای صندوق های سرمایه گذاری پرتغال

انتخاب سرمایه گذاری در صندوق برای اخذ اقامت پرتغال مزایای مختلفی دارد.

این شامل:

 • وجوه توسط کارشناسان تایید شده مدیریت می شود و به طور منظم حسابرسی می شوند.
 • اخذ اقامت پرتغال با ۵۰۰ هزار یورو سرمایه گذاری.
 • صندوق های سرمایه گذاری خطرپذیر از نظر مالیاتی کارآمد هستند.
 • سرمایه گذاری می تواند از راه دور انجام شود.
 • برخی از صندوق ها حداقل نرخ بازدهی را ارائه می دهند.
 
صندوق-های-مالی-پرتغال

سرمایه گذاری در املاک پرتغال

خرید ملک در پرتغال برای دریافت اقامت یکی از محبوب ترین گزینه های سرمایه گذاری است که بسیاری از سرمایه گذاران خارجی برای اخذ اقامت و شهروندی پرتغال به عنوان بخشی از برنامه ویزای طلایی از آن استفاده می کنند.

پرتغال با بازار پررونق املاک و بازده بالا به عنوان یکی از برترین کشور های جهان در میان سرمایه گذاران خارجی در نظر گرفته می شود. بسیاری از مهاجران برای اهداف گردشگری، ملیت دوم یا اهداف بازنشستگی در این کشور ملک می خرند. همراه با وضعیت اقتصادی امن و عالی، سرمایه گذارانی که به دنبال سود پایدار میان مدت و بلندمدت هستند، پرتغال را انتخاب می کنند. داشتن اقامت و سرمایه گذاری در این کشور مزیت های زیادی را به همراه دارد که عبارتند از:

 • گارانتی پنج ساله توسط توسعه دهندگان پرتغالی
 • انرژی کارآمد
 • مشوق های مالی
 • فروش و اجاره راحت تر
 • ویژگی های مدرن
 • عایق خوب و مجهز به تهویه مطبوع
 • افزایش بالقوه در ارزش تا ۳۰٪ از خرید تا تحویل

سرمایه گذاری در مناطق کم تراکم پرتغال

سرمایه گذاری در ملک مسکونی واقع در مناطق داخلی پرتغال برای ویزای طلایی پرتغال از ۵۰۰۰۰۰ یورو شروع می شود. اگر در قسمت داخلی پرتغال و منطقه کم تراکم واقع شود، مبلغ سرمایه گذاری به ۴۰۰۰۰۰ یورو کاهش می یابد. توجه داشته باشید، جزایر خودگردان مادیرا و آزور واجد شرایط سرمایه گذاری در املاک و مستغلات نیز می باشند.

مزایای سرمایه گذاری در مناطق کم تراکم پرتغال

از مهمترین مزایای سرمایه گذاری در پرتغال در مناطق کم تراکم را به این صورت می توانیم نام ببریم.

 • قیمت های رقابتی
 • تنوع بیشتر
 • امکان بازسازی به سلیقه شخصی
 • دریافت مشوق های مالی
 • دیگر ویژگی های منحصر به فرد

خرید ملک و اخذ اقامت پرتغال در اتحادیه اروپا

هنگام در نظر گرفتن ریسک های سرمایه گذاری، پتانسیل بازده و چشم انداز بازار، خرید ملک برای اخذ اقامت اتحادیه اروپا به شما توصیه می شود. سرمایه گذاران خارجی که ملکی را در این کشور خریداری کرده اند با مجوز اقامت مزایای بسیار خوبی را دریافت می کنند که از آنها می توان به حق کار، تحصیل و زندگی در پرتغال و سفر بدون ویزا به هر کشور یا منطقه ای در منطقه شنگن اروپا اشاره داشت.

مناطق-کم-تراکم-برای-خرید-ملک-در-پرتغال

بهترین شهر برای سرمایه گذاری در پرتغال

بهترین مکان برای سرمایه گذاری در پرتغال به عنوان بخشی از طرح شهروندی، به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد، اگر به دنبال خرید املاک و مستغلات هستید، ما به شما پورتو را پیشنهاد می کنیم، که دومین شهر بزرگ این کشور نیز می باشد.

پورتو مزیت های رقابتی از نظر هزینه های نیروی کار و استانداردهای زندگی مقرون به صرفه تری را نیز دارد.

توجه داشته باشید که سایر گزینه های ویزای طلایی شامل انتقال سرمایه، سرمایه گذاری در تحقیقات علمی، ادغام شرکت و ایجاد شغل و کمک مالی هنری در پرتغال  می شود. اینها هرکدام راههای مناسب برای به دست آوردن اقامت پرتغال هستند. هزینه های سرمایه گذاری در پرتغال برای هر یک را می توان در زیر مشاهده کرد:

 • انتقال سرمایه: ۱.۵ میلیون
 • سرمایه گذاری در فعالیت های تحقیقاتی علمی: ۵۰۰ هزار
 • تشکیل شرکت و ایجاد ۱۰ شغل: ۵۰۰ هزار
 • اهدای کمک هنری: ۲۵۰ هزار تومان

نتیجه گیری

همانطور که در اینم مقاله خواندید ما در این مقاله همه چیزی را که باید در مورد سرمایه گذاری در پرتغال بدانید را برای شما فراهم کردیم تا شما بتوانید برای سرمایه گذاری در این کشور اطلاعات لازم را بدست آورید. 

سوالات متداول

برنامه ویزای طلایی پرتغال، همچنین به عنوان برنامه مجوز اقامت شناخته می شود، یک طرح سرمایه گذاری پنج ساله همراه با اقامت برای اتباع خارج از اتحادیه اروپا است. به سرمایه گذاران واجد شرایط و اعضای خانواده آنها این ویزا حق زندگی، کار و تحصیل در پرتغال را می دهد و اجازه سفر آزاد در منطقه شنگن اروپا را فراهم می کند.

برای دریافت شهروندی پرتغال، باید برنامه ویزای طلایی پرتغال را داشته باشید و سرمایه گذاری خود را حداقل به مدت پنج سال در این کشور نگه دارید. به شرط داشتن این شرایط، می توانید پاسپورت پرتغالی را طی پنج سال دریافت کنید.

برای دریافت شهروندی پرتغال، تقریباً پنج سال لازم است که در این کشور باشید.

برای دریافت اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری، ابتدا باید یک سرمایه گذاری واجد شرایط داشته باشید و حداقل آستانه سرمایه گذاری ۲۵۰۰۰۰ یورو را انتخاب کرده باشید. در حال حاضر، اکثر سرمایه گذاری ها در صندوق ها یا املاک و مستغلات انجام می شود. با ۲۸۰ هزار یورو سرمایه گذاری در یک پروژه بازسازی تجاری یا مسکونی واقع در مناطق داخلی پرتغال و مناطق کم تراکم پرتغال می توانید اقامت این کشور را نیز دریافت کنید.

خیر، برای دریافت پاسپورت اتحادیه اروپا در پرتغال نمی توانید ملک بخرید. بسته به منطقه ای از پرتغال که انتخاب می کنید، می توانید با ۲۸۰۰۰۰ یورو در یک پروژه، سرمایه گذاری کنید. سپس باید این سرمایه گذاری ملک را به مدت پنج سال نگه دارید و پس از آن می توانید برای پاسپورت پرتغالی اقدام کنید.

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن