مشاوره رایگان

02128111107

اقامت کیملیک ترکیه

اقامت کیملیک ترکیه

اقامت کیملیک کشور ترکیه مطلبی است که در این مقاله به آن پرداخته ایم. ترکیه در سالهای اخیر توانسته با پیشرفت و ثبات اقتصادی به یکی از مقاصد مهم مهاجرتی در بین مهاجران از سراسر جهان تبدیل شود. ترکیه از لحاظ شاخص های کیفیت زندگی، رفاه اجتماعی، آموزشی و بهداشتی پیشرفت بسیار خوبی را داشته و در بین رتبه های برتر منطقه قرار دارد. تمام این موارد موجب شده است که مهاجران بسیاری ترکیه را به عنوان مقصد مهاجرتی خود انتخاب کنند و به دنبال دریافت اقامت قانونی ترکیه باشند. شهروندان ایرانی و کشور های دیگر می توانند تا سقف ۹۰ روز در کشور ترکیه اقامت داشته باشند. اقامت بیش از ۳ ماه در ترکیه قانونی نبوده و تمام کسانی که قصد دارند بیش از این مدت در ترکیه اقامت داشته باشند لازم است که کارت اقامت دریافت کنند. به هر دلیلی اگر شما قصد داشته باشید که بیش از ۳ ماه در ترکیه اقامت داشته باشید، باید اقامت کیملیک کشور ترکیه را دریافت کنید.

آنچه در این مقاله میخوانید :

کیملیک ترکیه

کیملیک در زبان ترکی استانبولی به معنی هویت است و مهاجران خارجی که قصد دارند در ترکیه برای مدت زمان مشخصی اقامت داشته باشند باید اقامت کیملیک این کشور را دریافت کنند. با اقامت کیملیک ترکیه تا زمانی که اقامت شما نیز معتبر باشد اقامت کیملیک شما نیز اعتبار دارد. آندسته از افرادی که اقامت کیملیک ترکیه را دریافت می کنند، کارتی را دریافت می کنند که همان کیملیک کارت نام دارد.

شما با کیملیک کارت ترکیه و یا اقامت کیملیک ترکیه، شهروند ترکیه را دریافت نخواهید کرد و مجوز کار در ترکیه را نخواهید داشت. کیملیک کارت ترکیه برای مدت زمانی که شما در این کشور اقامت دارید، به عنوان کارت شناسایی شما در نظر گرفته می شود. کیملیک کارت ترکیه به عنوان کارت ملی برای مهاجرانی است که قصد دارند در ترکیه اقامت داشته باشند و به نوعی کارت هویت می باشد. تمام مهاجرانی که قصد دارند برای بیش از ۳ ماه در ترکیه اقامت داشته باشند، باید کیملیک کارت ترکیه دریافت کنند.

کیملیک کارت ترکیه

کسانی که اقامت کیملیک ترکیه را دریافت می کنند، بر روی کارت کیملیک کارت آنها مواردی از جمله مشخصات نام و نام خانوادگی، کشور محل تولد و تاریخ متولد شدن شما ذکر شده است. کارت کیملیک شما همچنین یک کد یازده رقمی به همراه عکس پرسنلی شما را بر روی صفحه اول خود دارد. پشت کارت کیملیک شما نیز نوع، زمان و محل اقامتتان نیز ذکر شده است. معمولا کارت های کیملیک ترکیه برای مدت زمان ۱ ساله ارائه می شود. اما ممکن است بسته به شرایط شما کارت شما برای مدت زمان بین ۶ ماه تا ۲ سال اعتبار داشته باشد. اعتبار اقامت کیملیک شما پس از آنکه اعتبار اقامت شما به پایان رسید تمام می شود.

مقاله پیشنهادی ——-> اقامت ترکیه

نحوه اخذ اقامت کیملیک ترکیه

کشور ترکیه به علت آنکه کشوری مهاجر خیز است، برنامه های متنوع مهاجرتی را در اختیار دارد. شما این امکان را دارید که از طریق برنامه های مهاجرتی متنوعی که در این کشور وجود دارد به ترکیه مهاجرت کرده و اقامت کیملیک ترکیه را دریافت کنید. شما از طریق ثبت شرکت می توانید اقامت کیملیک ترکیه را دریافت کنید. یکی از مهمترین روش های محبوب برای دریافت اقامت کیملیک ترکیه اقدام از طریق سرمایه‌گذاری برای دریافت اقامت کیملیک ترکیه است. شما به راحتی این امکان را خواهید داشت که از طریق اقامت توریستی ترکیه نیز کارت کیملیک را دریافت کنید.

برای دریافت اقامت کیملیک ترکیه از طریق اقامت توریستی شما می توانید یک واحد آپارتمان را در ترکیه اجاره کنید. از طریق این روش این امکان برای شما وجود دارد که برای یک سال اقامت کیملیک ترکیه را دریافت کنید. شما در این یک سال اقامت کیملیک خود این امکان را نخواهید داشت که در کشور ترکیه کار کنید و یا دیگر مزایای شهروندی ترکیه را داشته باشید. تنها در این مدت اقامت شما در این کشور قانونی خواهد بود.

شما باید پس از آنکه خانه خود را اجاره کردید با داشتن شرایط و مدارک لازم برای دریافت اقامت کیملیک ترکیه به اداره مهاجرت ترکیه مراجعه کنید. توجه داشته باشید برای آنکه تمام مراحل شما برای دریافت کیملیک کارت ترکیه قانونی باشد لازم است که شما مراحل خود را به صورت قانونی طی کرده باشید. در مورد اجاره‌نامه خانه خود توجه کنید که این مورد باید حتما به صورت قانونی در دفاتر نوتر ترکیه به ثبت رسیده باشد. اگر هر کدام از مراحل شما برای دریافت اقامت کیملیک ترکیه به صورتی قانونی طی نشده باشد این امکان وجود دارد که دریافت اقامت شما نیز با مشکل مواجه شود.

مراحل اخذ اقامت کیملیک ترکیه

دریافت اقامت کیملیک ترکیه ملزوم به داشتن شرایط و مدارک لازم آن است. شما برای آنکه بتوانید اقامت کیملیک ترکیه را دریافت کنید لازم است که بسته به روش‌ مهاجرتی خود مانند اجاره ملک، سرمایه‌گذاری و یا غیره تمام آندسته مواردی را که مورد نیاز است جمع آوری کنید. در ابتدا لازم است که شما برای درخواست اقامت ترکیه به سایت امنیت کشور ترکیه مراجعه و فرم اقامت را نیز تکمیل کنید. فرم اقامت ترکیه به زبان های ترکی، فارسی و انگلیسی در دسترس می باشد.

مدت زمان بررسی و صدور کارت کیملیک کارت چیزی بین ۱ تا ۳ ماه می باشد. یکی از مهمترین نکاتی که لازم است برای دریافت کیملیک کارت ترکیه دقت کنید این است که شما باید کد مالیاتی خود را در ترکیه دریافت کرده باشید. از این رو بهتر است برای آنکه کد مالیاتی خود را دریافت کنید به یکی از مراکز اداره مالیاتی در نزدیکی محل سکونت خود مراجعه کنید.

اخذ کیملیک کارت ترکیه از طریق اجاره خانه

یکی از بهترین روش های دریافت اقامت کیملیک ترکیه از طریق اجاره خانه در کشور ترکیه می باشد. شما از طریق اجاره خانه در ترکیه می توانید برای مدت زمان ۱ سال اقامت کیملیک ترکیه را دریافت کنید. لازم است که حتما توجه داشته باشید که پس از آنکه شما خانه خود را اجاره کردید، سند خانه اجاره شده خود را باید به ثبت نوتر رسانده باشید. برای دریافت اقامت کیملیک ترکیه لازم است که شما اصل اجاره‌نامه و کپی آن را که در دفاتر اسناد رسمی به ثبت رسیده و مهر رسمی نیز دارد ارائه کنید.

در صورتی که تمامی مراحل لازم را شما به درستی پشت سر گذاشته باشید به شما مجوز اقامت ترکیه داده می شود که این نیز توسط اداره مهاجرت ترکیه ارائه می شود. سپس شما باید منتظر دریافت کارت کیملیک ترکیه خود بمانید. شما باید در پایان ثبت نام کارت کیملیک ترکیه هزینه صدور کارت خود را پرداخت و از این رو رسید دریافت کنید. شما باید در زمانی که قصد دارید کارت کیملیک خود را دریافت کنید باید آن رسید را ارائه کنید.

لازم است که شما برای دریافت اقامت کیملیک ترکیه از طریق روش های موجود مانند اجاره خانه در این کشور خود و اعضای خانواده‌تان را بیمه کرده باشید. داشتن بیمه برای دریافت اقامت کیملیک ترکیه امری اجباری است.

نحوه اخذ اقامت کیملیک ترکیه

هزینه اقامت کیملیک ترکیه

شما باید برای دریافت اقامت کیملیک ترکیه و صدور کارت کیملیک خود هزینه های آن را پرداخت کنید. هر فردی که قصد دارد در ترکیه اقامت داشته باشد باید هزینه صدور کارت کیملیک خود را پرداخت کند. اگر اعضای خانواده شما قصد دارند که در ترکیه اقامت داشته باشند، باید به صورت جداگانه هزینه کارت کیملیک ترکیه را پرداخت کنند. هزینه صدور کارت کیملیک برای خانواده شما به صورت جداگانه پرداخت باید شود. هزینه صدور کارت کیملیک ترکیه چیزی در حدود ۱۲۵ لیر می باشد.

اگر شما قصد دارید که از طریق روش های متنوعی کارت کیملیک ترکیه را دریافت کنید، لازم است که هزینه هایی که پیش روی شما وجود دارد را پرداخت کنید. به طور مثال شما باید مبلغ ۱۵۰ لیر برای دریافت بیمه سلامت و ۴۵۰ تا ۷۵۰ دلار برای حق خاک در ترکیه پرداخت کرده باشید. شما ‌بر اساس مبلغ اجاره خانه خود لازم است که هزینه های نوتر ملک خود را نیز پرداخت کرده باشید. شما این هزینه را باید هنگامی که به دفاتر اسناد رسمی مراجعه می کنید برای دریافت مهر رسمی پرداخت کنید.

شرایط دریافت اقامت کیملیک ترکیه

همان‌طور که تا به کنون اشاره شده است، شما لازم است که برای دریافت اقامت کیملیک ترکیه با مراجعه به اداره مهاجرت ترکیه باید شما شرایط لازم را برای دریافت اقامت ترکیه داشته باشید. برای دریافت اقامت کیملیک ترکیه لازم است که شما مدارک مورد نیاز را به درستی ارائه کنید. اداره مهاجرت ترکیه ممکن که به شما زمانی را به جهت ارائه مدارک مهاجرتی در نظر بگیرد. این فرصت معمولا در حدود یک ماه است.

مدارک لازم برای دریافت کیملیک کارت ترکیه

مدارکی که لازم است شما برای دریافت اقامت کیملیک ترکیه و صدور کیملیک کارت خود ارائه کنید عبارتند از:

 • پاسپورت با ۶ ماه اعتبار (ارائه کردن اصل و گپی).
 • تکمیل فرم درخواست راندوو.
 • دریافت کد مالیاتی.
 • عکس پرسنلی ۴ در ۶.
 • کپی مهر ورود به ترکیه.
 • اجاره‌نامه (ارائه کردن اصل و گپی).
 • کپی اجاره‌نامه با مهر رسمی نوتر.
 • رسید پرداخت صدور کارت کیملیک ترکیه.
 • بیمه‌نامه حضور در ترکیه.
 • عدم سوء پیشینه.
 • مدارک حضانت فرزندان.
 

مزایای اقامت کیملیک ترکیه

دریافت اقامت کیملیک ترکیه همراه با مزایای بی شماری برای مهاجرانی است که قصد دارند کارت کیملیک ترکیه را دریافت کنند. گرچه شما با کیملیک کارت ترکیه از مزایای یک شهروند ترک بهره نخواهید برد، اما داشتن این کارت موجب می شود که شما دسترسی بهتری به سیستم مالی، آموزشی و بهداشتی ترکیه پیدا کنید. تنها با کیملیک کارت ترکیه است که شما می توانید در فعالیت‌های مختلف ترکیه مجوز شرکت را داشته باشید.

دریافت کیملیک کارت ترکیه برای شما در کشور ترکیه شرایط زندگی را آسان‌ تر می کند. مواردی که ما می توانیم به آن اشاره داشته باشیم که با کیملیک کارت ترکیه می توانید به آن دسترسی داشته باشید عبارت است از:

 • امکان شرکت در کلاس‌های آموزشی
 • امکان ثبت‌نام فرزندان در مدرسه
 • امکان خرید و فروش خانه
 • امکان خرید و فروش خودرو
 • امکان دریافت حساب بانکی
 • پرداخت قبوض به آسانی
 • بهره‌مندی از خدمات درمانی و پزشکی
 • و

در این جا لازم است که به این نکته اشاره کنیم که شما در هنگامی که در ترکیه اقامت کیملیک خود را دریافت می کنید، به معنای دریافت شهروندی ترکیه نیست و از این رو شما مجوز کار در ترکیه را نیز نخواهید داشت.

مزایای اقامت کیملیک ترکیه

گم کردن اقامت کیملیک ترکیه

در ترکیه اگر شما زمانی کارت اقامت کیملیک خود را گم کردید، در اولین قدم باید به اداره پلیس ترکیه مراجعه کنید. بهتر است که به پلیس ترکیه مورد خود را دزدی اعلام کنید. زیرا با دزدی اعلام کردن کارت، پروسه صدور کارت شما خیلی سریعتر خواهد بود. اما با مفقود اعلام کردن کارت ممکن است که پروسه شما کمی پیچیده شود و صدور آن نیز کمی زمان ببرد.

در مرحله بعدی لازم است که آدرس ملک خود را در مراجعه به اداره نفوس به ثبت برسانید. در همین زمینه در هنگام مراجعه یک کپی از اقامت کیملیک خود نیز به همراه داشته و در صورت لزوم آن را ارائه کنید. شما باید سند ملکی، پاسپورت و همچین کارت شناسایی اعضای خانواده‌ را نیز در صورت درخواست ارائه کنید. پس از ثبت آدرس به شما یک برگه تاییدیه داده می شود. شما باید برای صدور دوباره کارت کیملیک ترکیه حدود ۷۲ لیر نیز پرداخت کرده باشید. مدت زمانی که طول می کشد تا کیملیک کارت جدید به دست شما برسد ممکن است به صورت میانگین یک ماه باشد.

تمدید اقامت کیملیک ترکیه

کیملیک کارت های ترکیه بین ۳ ماه تا ۲ سال با میانگین حدود یک سال برای متقاضیان اعتبار دارند. شما باید برای تمدید کارت اقامت کیملیک خود پس از تمام شدن تاریخ آن به اداره مهاجرت و پناهندگی شهر محل زندگی خود مراجعه کنید. مدارکی که لازم است شما برای تمدید کیملیک کارت ارائه کنید به مانند همان مدارک صدور کیملیک کارت اولیه شما می باشد. باید برای تمدید کارت کیملیک خود فرم راندووی ترکیه را نیز تکمیل کرده باشید.

نتیجه گیری

شرایط بسیار خوب رفاهی و اقتصادی کشور ترکیه موجب شده است که این کشور زیبا که به عنوان پل دو قاره اروپا و آسیا نام گرقته شاهد خیل عظیمی از مهاجران باشد که به این کشور مهاجرت می کنند. حضور در کشور ترکیه تا ۹۰ روز قانونی است اما برای بیش از ۳ماه کارت اقامت دریافت کرد. از طرف دیگر از طریق سرمایه گذاری نیز متقاضیان می توانند با اجاره خانه در ترکیه اقامت این کشور را برای ۱ سال دریافت کنند که برای این ۱ سال نیز باید اقامت قانونی داشته باشند.

 

برای این موارد دولت ترکیه به متقاضیانی که قصد دارند در ترکیه اقامت داشته باشند، اقامت کیملیک در نظر گرفته است. در زبان ترکی کیملیک به معنای هویت است و کیملیک کارت در ترکی یعنی کارت هویت و این چیزی به مانند کارت ملی مهاجران می باشد. متقاضیان با داشتن کیملیک کارت مجوز کار در ترکیه را ندارند و این کارت تنها به عنوان کارت شناسایی می باشد. اقامت کیملیک ترکیه معمولا برای مدت زمان ۱ سال ارائه می شود. پس از این مدت زمان نیز در صورت لزوم باید تمدید گردد.

سوالات متداول

کیملیک در زبان ترکی استانبولی به معنای هویت است. کارت کیملیک نیز همان کارت هویت می باشد و به عنوان کارت شناسایی مهاجرانی که قصد دارند در این کشور اقامت داشته باشند مورد استفاده قرار می گیرد.

شما تا ۹۰ روز به عنوان یکی از اتباع خارجی این امکان را دارید که در خاک ترکیه بدون دریافت کیملیک کارت خود اقامت داشته باشید.

اقامت ترکیه برای بیش از سه ماه قانونی نیست. برای آنکه اقامت شما در کشور ترکیه قانونی باشد باید با داشتن شرایط لازم برای دریافت اقامت کیملیک ترکیه اقدام کنید. برای مدت زمان بیش از ۳ ماه به شما در ترکیه اقامت کیملیک ارائه می شود.

اقامت کیملیک همان اقامت دائم و یا شهروندی ترکیه‌ نیست. معنی اقامت کیملیک این نیست که شما تابعیت این کشور را دریافت کرده اید و تنها به عنوان کارت شناسایی برای شما مورد استفاده قرار میگیرد. در همین راستا شما با کارت شناسایی یا همان کیملیک کارت امکان کار در کشور ترکیه را نخواهید داشت.

در کارت کیملیک شما مشخصاتی مانند تاریخ تولد، ملیت، نام و نام خانوادگی، شماره سریال و همچنین عکس شما قرار داده شده است. در پشت کارت نیز اطلاعات دیگر شما مانند شهر محل سکونت، نوع اقامت و زمان صدور کارت شما به ثبت رسیده است.

بسته به مدت زمان اقامتی که شما در ترکیه دریافت کرده اید اقامت کیملیک شما نیز اعتبار دارد. اقامت کیملیک ترکیه به صورت معمول برای ۱ سال است. اما ممکن است که به شما کارت ۶ ماهه و یا حتی ۲ ساله نیز اعطا شود.

اقامت توریستی و یا اجاره یک خانه در ترکیه روشی آسان برای دریافت اقامت کیملیک ترکیه است. اقامت توریستی ترکیه نیز از طریق اجاره خانه برای یک سال اعطا می شود. شما در این یک سال می توانید با کارت کیملیک ترکیه اقامت قانونی داشته باشید.

شما می توانید با داشتن شرایط مناسب برای دریافت کارت کیملیک ترکیه چیزی بین یک تا سه ماه در انتظار باشید.

هزینه دریافت کارت کیملیک ترکیه چیزی در حدود ۱۲۵ لیر است. اما ممکن است که لازم باشد شما هزینه های دیگری را نیز پرداخت کنید. از جمله بسته به هزینه اجاره خانه خود هزینه نوتر را باید پرداخت کرده باشید. در حدود ۱۵۰ لیر برای بیمه سلامت و همچنین ۴۵۰ تا ۷۵۰ لیر نیز باید حق خاک پرداخت کنید.

از مهمترین شرایط و مدارکی که شما باید برای دریافت کیملیک کارت ترکیه ارائه کنید می توان به این موارد اشاره داشت: پاسپورت، تکمیل فرم راندوو، چهار قطعه عکس، دریافت کد مالیاتی، ارائه مهر ورود به ترکیه، کپی اجاره‌نامه، پرداخت هزینه کارت، عدم سوء پیشینه، بیمه‌ و اثبات حضانت.

پس از آنکه مدت اقامت کیملیک شما در ترکیه به پایان رسید لازم است که شما با داشتن شرایط لازم برای تمدید کارت کیملیک خود اقدام کرده باشید. در همین راستا لازم است که ۷۲ لیر برای صدور مجدد کیملیک کارت خود هزینه کنید. کارت کیملیک به صورت میانگین برای حدود ۱ ماه به دست شما خواهد رسید.

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن