مشاوره رایگان

02128111107

مدارک زبان برای مهاجرت

مدارک زبان برای مهاجرت

آیا برای مهاجرت داشتن مدرک زبان الزامی است؟ و اینکه برای مهاجرت چه مدرک زبانی لازم است؟ در این مقاله ما به این سوال ها پاسخ داده ایم. برای آنکه شما بدانید حداقل نمره زبان مورد نیاز برای مهاجرت چیست و کدام مدرک زبان از اعتبار بالاتری برای ارائه به سفارت برخوردار است این مقاله را تا انتها مطالعه کنید. ما در این مقاله به سوالاتی از جمله برای مهاجرت چه مدرک زبانی لازم است؟ مدرک زبان مورد تایید سفارت چیست؟ آیا مهاجرت بدون مدرک زبان امکان پذیر است؟ و برای مهاجرت به چه مدرک زبانی نیاز دارم؟ پاسخ داده ایم.

آنچه در این مقاله میخوانید :
ازمون-های-معتبر-برای-مهاجرت

مدرک زبان در کشورهای مختلف

تهیه مدرک زبان برای تحصیل در کشور مورد نظر موضوع مهمی است. در واقع، کشورهای مختلف مدارک متفاوتی را برای تحصیل در نظر می گیرند. به عنوان مثال، انگلستان مدرک زبان آیلتس و تافل را قبول دارد. اما مدارک زبان باید دارای کد UKVI داشته باشد زیرا در صورت عدم وجود آن پذیرش دانشجو در دانشگاه های این کشور امکان پذیر نخواهد بود. این یکی از مهمترین نکات در تهیه مدارک زبان است.

زمان اخذ پذیرش دانشگاه و یا کالج در حدود 20 تا 40 روز و زمان اخذ ویزای تحصیلی 4 تا 20 هفته می باشد.

بنابراین بهتر است قبل از درخواست ویزا، شرایط تهیه مدارک زبان هر کشور را مطالعه کنید، اطلاعات کافی را کسب کنید و مدرک زبان معتبر خود را نیز تهیه کنید.

معروف ترین مدرک زبان برای مهاجرت

آیا برای مهاجرت داشتن مدرک زبان الزامی است؟ معمولا افراد برای مهاجرت باید مدرک زبان ارائه دهند. مدرک زبان در مهاجرت تحصیلی یکی از مهم ترین بخش های مهاجرت است. شما باید با توجه به کشوری که برای آن درخواست داده اید و دانشگاهی که قصد دارید در آن تحصیل کنید مدارک لازم را ارائه کنید و یا در آزمون زبان مشخصی شرکت کنید. ما در ادامه برخی از این مدارک را برای شما فراهم کرده ایم.

نمره زبان برای مهاجرت

هنگامی که پرسیده می شود که چه مدرک زبانی برای مهاجرت لازم است، این بسته به این که دانشگاه، رشته و یا مقطع تحصیلی شما چیست می تواند متفاوت باشد.

این تا حد زیادی به میزان تحصیلات و کشور مقصد شما بستگی دارد. در واقع هیچ پاسخ قطعی برای این سوال که مدرک زبان برای تحصیل چیست پاسخ قطعی پیدا نخواهید کرد.

به عنوان مثال، اکثر دانشگاه های سراسر جهان معمولاً مدرک نمره آیلتس 6 یا معادل آن را از شما درخواست می کنند. اما این نمره زبان در همه دانشگاه ها یکسان نیست و این نمره بسته به رشته تحصیلی و حتی سطح دانشگاه شما متفاوت است.

برای مثال برای تحصیل در یکی از بهترین دانشگاه های دنیا مانند دانشگاه کمبریج انگلستان به مدرک آیلتس 7.5 نیاز دارید. همانطور که می بینید نوع دانشگاه نیز تاثیر زیادی در مدرک زبان مورد نیاز برای پذیرش دارد. بنابراین در تهیه اسناد زبان باید به این نکته توجه کنید.

یکی از رایج ترین سوالاتی که بسیاری از افراد در مورد مدرک زبان معتبر از دانشگاه های خارجی می پرسند این است که آیا گواهی زبان اخذ شده مورد تایید دانشگاه های خارجی است یا خیر. در پاسخ به این سوال باید گفت این در دانشگاه های مختلف متفاوت است و باید در سایت دانشگاه منتخب اطلاعات لازم را دریافت کنید.

اما کشور های قبرس شمالی و ترکیه برای افرادی که بودجه مالی محدودی دارند مناسب است.

به طور کلی کشور های توسعه یافته مانند کانادا ، آلمان ، استرالیا ، آمریکا ، انگلستان و هلند از محبوب ترین مقاصد برای مهاجرت تحصیلی است .

مهاجرت تحصیلی ایرانیان به دو کشور کانادا و استرالیا به خاطر استاندارد های آموزشی بالا و امکان کار پس از فارغ التحصیلی بسیار گزینه های مناسبی هستند.

نمره-زبان-برای-مهاجرت

مدرک زبان آیلتس

مدرک زبان انگلیسی آیلتس یکی از محبوب ترین و معروف ترین مدرک های زبان است که توسط اکثر دانشگاه های انگلیسی زبان پذیرفته می شود. مدرک زبان آیلتس یکی از معتبرترین مدارک زبان انگلیسی است.

آزمون آیلتس از چهار بخش تشکیل شده است که عبارتند از: 1. شنیداری 2. خواندن 3. نوشتاری 4. مکالمه. این آزمون از 9 امتیاز مورد ارزیابی قرار می گیرد. مدرک زبان انگلیسی آیلتس شامل دو نوع آکادمیک و جنرال می باشد که بسته به نوع مهاجرت خود باید در یکی از این آزمون ها شرکت کنید.

به طور کلی مدرک آزمون آکادمیک برای کسانی که قصد دارند تحصیل کنند مناسب است و کسانی که مایل به مهاجرت کاری هستند باید در آزمون عمومی آیلتس شرکت کنند.

آیلتس جنرال نیز از چهار قسمت تشکیل شده است که تفاوت اصلی این دو نوع آزمون تنها در قسمت ریدینگ آنها می باشد. از نظر سهولت و سختی می توان گفت که نوع آزمون آیلتس جنرال کمی ساده تر از آزمون آکادمیک می باشد. مدت زمان آزمون کتبی آیلتس 2 ساعت و 45 دقیقه می باشد. هزینه شرکت در این آزمون نیز در حدود 215 دلار می باشد.

مدرک زبان تافل

یکی دیگر از گواهی های معتبر زبان انگلیسی، مدرک زبان تافل است. برای انتخاب بین مدرک آیلتس یا تافل، باید این را در نظر بگیرید که کدام مدرک برای مقصد مورد نظر شما مورد تایید است. این مدرک همچنین یکی از معروف ترین مدارک در جهان است در این آزمون نیز همانند آزمون آیلتس مهارت های زبانی شما مورد مطالعه قرار داده می شود.

این آزمون به صورت الکترونیکی و از 4 قسمت تشکیل شده است. آزمون تافل تا 120 امتیاز محاسبه می شود. مدت زمان این آزمون چیزی در حدود 4 ساعت می باشد. این آزمون یک آزمون معتبر است که از طرف ایالات متحده آمریکا مدیریت می شود و توسط بسیاری از دانشگاه های جهان مورد تایید است. هزینه آزمون تافل حدود 225 دلار است.

مدرک زبان دولینگو

آزمون Duolingo در سال های اخیر بسیار رایج شده و به دلیل مجازی بودن این آزمون، برخی از دانشگاه های جهان برای سهولت از این آزمون استفاده می کنند. هزینه این تست بسیار کمتر از دو تست قبلی است و حدود 49 دلار می باشد.

مدت زمان این آزمون معمولا کمتر از 1 ساعت است. در این آزمون هر 4 توانایی شما مورد ارزیابی قرار می گیرد. اما تفاوت این است که سوالات این آزمون طولانی نمی باشد. باید پیش از شرکت در این آزمون بررسی کنید که آیا این آزمون در دانشگاه مورد نظر شما مورد پذیرش است یا خیر.

مدرک زبان PTE

مدرک زبان دیگر گواهی PTE برای مهاجرت است. این مدرک مخفف آزمون انگلیسی پیرسون است. در هر آزمون 4 مهارت شما مورد ارزیابی قرار می گیرد. مدت زمان این آزمون 3 ساعت و هزینه انجام این آزمون بین 150 تا 220 دلار است.

این آزمون در مراکز مجاز انجام می شود. نمره این آزمون بر اساس مقیاس جهانی 10 تا 90 است. بعضی از دانشگاه ها این آزمون را قبول دارند. برای مهاجرت تحصیلی به کانادا برخی از دانشگاه های این کشور مدرک PTE را قبول دارند.

مدرک-زبان-پی-تی-ای

مدرک زبان برای مهاجرت تحصیلی

برای پاسخ به این سوال که برای مهاجرت چه مدرک زبانی لازم است؟ نباید فراموش کنید که برای مهاجرت تحصیلی از کدام دانشگاه درخواست خود را ارائه کرده اید. هر دانشگاه بر اساس فرآیند تدریس، مدرک زبان خاصی را در نظر می گیرد. دانشگاه های انگلیسی زبان به طور کلی مدرک آیلتس و تافل را می پذیرند.

نوع مدرک آیلتس مورد قبول دانشگاه ها آیلتس آکادمیک می باشد. برخی از دانشگاه ها نیز به دلیل مجازی بودن آزمون Duolingo را می پذیرند. برای اقدام، باید در نظر داشته باشید که برای چه دانشگاهی در نظر دارید درخواست بدهید.

مدارک زبان مورد تایید سفارت ها

در رابطه با مدرک زبان مورد تایید سفارت کشورها ابتدا باید بدانیم که برای مهاجرت چه مدارکی لازم است؟ برای این منظور سفارت یک کشور نوع مدرک را تعیین نمی کند، بلکه فقط قانون کشور است که مشخص می کند کدام مدرک زبان باید توسط سفارت تایید شود.

در مورد دانشگاه ها هم مدرک زبان آیلتس و هم تافل قابل قبول است. لازم به ذکر است که این آزمون ها را باید در مراکز معتبر ارائه کنید،

به عنوان مثال برخی از آزمون های ممکن است که مورد تایید افسر انگلیسی نباشد. برای مهاجرت به انگلستان باید در نظر داشته باشید که دارای گواهی شماره انگلستان هستید. فراموش نکنیم که در صورت عدم قبولی در آزمون های تایید شده، اعتبار مدرک آموزشگاه زبان برای سفارت تایید نمی شود.

برای اطمینان از تایید مدرک تحصیلی موسسه خود توسط کشور و دانشگاه مورد نظر می توانید سوالات خود را از طریق ایمیل مطرح کرده و پاسخ آن را دریافت کنید. به عنوان مثال مدرک زبان آلمانی مورد نیاز اتریش توسط موسسه گوته و okaf نیز تایید شده است.

مدرک زبان مورد تایید کشور های مختلف

چگونه مدرک زبان مناسب برای مهاجرت دریافت کنیم و چه مدرک زبانی را باید اخذ کنیم؟ ابتدا باید مقصد مهاجرت خود را مشخص کنید. فرد باید برای درخواست برای کشورهای آلمانی زبان از مدرک آلمانی استفاده کند و برای درخواست کشورهای انگلیسی زبان از مدرک انگلیسی استفاده کند. البته برخی از کشورها دارای دو زبان رسمی هستند مانند کانادا که انگلیسی و فرانسه زبان های رسمی این کشور هستند. برای مهاجرت به کانادا می توانید یکی از این دو مدرک را بسته به دانشگاه خود ارائه کنید.

فرد پس از یادگیری زبان باید گواهینامه زبان مورد نظر خود را برای اثبات تسلط خود به آن زبان اخذ کند. مدرک آیلتس معمولا برای مهاجرت به کانادا مورد تایید واقع می شود و تافل و آیلتس برای ایالات متحده آمریکا نیز پذیرفته می شوند.

مدرک PTE و مدرک Duolingo نیز در برخی از دانشگاه های جهان قابل تایید هستند. برخی از کشورها نیز با ارائه دوره های زبان، خدمات مهاجرتی بدون مدرک زبان را نیز ارائه می کنند.

مدرک زبان برای مهاجرت به کانادا

کانادا کشوری است که دو زبانه است. در همین راستا شما باید پیش از اقدام بسته به این که در کدام استان و یا دانشگاه قصد دارید که تحصیل کنید لازم است که یکی از مدارک زبان مورد تایید را دریافت کنید. به طور مثال شما باید برای تحصیل در استان کبک مدرک زبان فرانسوی ارائه کنید.

مدرک زبان فرانسه برای مهاجرت به کانادا

در برخی از شهرها و مناطق کانادا زبان رسمی فرانسه است، بنابراین دانستن این زبان می تواند به شما کمک کند تا به راحتی با مردم آن کشور ارتباط برقرار کنید. اگر مقصد شما یک شهر فرانسوی زبان در کانادا است، بهتر است در دوره های زبان فرانسه شرکت کنید و مدرک زبان مورد نیاز برای مهاجرت به کانادا را دریافت کنید.

یکی از مهمترین گواهینامه های زبان در کانادا TEF است. این آزمون برای سنجش مهارت های زبان فرانسه استفاده می شود.

آزمون TEF برای اولین بار در سال 1988 در پاریس برای ارزیابی میزان آشنایی افراد با زبان فرانسه ایجاد شد. 6 سطوح مختلف آزمون تف در اتحادیه اروپا وجود دارد. قبولی در این آزمون و کسب امتیاز برای اهداف مختلف از جمله شهروندی کانادا و مهاجرت تحصیلی و کاری به کبک الزامی می باشد.

مدرک زبان انگلیسی برای مهاجرت به کانادا

یکی دیگر از زبان های مورد تایید کانادا انگلیسی است. بیش از 67 درصد از کانادایی ها انگلیسی صحبت می کنند. بنابراین دانستن این زبان برای مهاجرت به این کشور و اخذ مجوز اقامت ضروری است.

آزمون آیلتس مهمترین و معتبرترین آزمون مهارت زبان انگلیسی برای افرادی است که قصد مهاجرت به این کشور را دارند. در واقع تنها آزمون مورد قبول اداره مهاجرت کانادا برای ارزیابی مهارت زبان انگلیسی، آزمون آیلتس است.

مدرک-زبان-مهاجرت-به-کانادا

مدرک زبان برای مهاجرت به آلمان

برای پذیرش در دانشگاه های آلمان به مدرک زبان آلمانی سطح B1 نیاز دارید. این مدرک ضروری است اما برای مهاجرت به آلمان ممکن است که کافی نباشد.

برای ورود به دانشگاه های آلمان و همچنین دریافت ویزای دانشجویی آلمان باید یکی از دو آزمون DSH یا TestDaf را پشت سر بگذرانید و مدارک مستندی را در این رابطه ارائه کنید.

آزمون DaF همچنان در مراکز آموزش زبان آلمانی انستیتو گوته در سراسر جهان برگزار می شود. در ایران نیز این آزمون در موسسه آموزش زبان وابسته به سفارت آلمان در تهران برگزار می گردد.

مدرک زبان برای مهاجرت به استرالیا

علاوه بر آیلتس که یکی از معتبرترین آزمون های بین المللی زبان انگلیسی محسوب می شود و برای انواع مهاجرت تحصیلی، کاری و تجاری معتبر است، اداره مهاجرت استرالیا چندین آزمون دیگر را نیز به رسمیت می شناسد و دانشجویان می توانند مدرک زبان تافل، CAE و PTE خود را ارائه کنند.

به خاطر داشته باشید که حداقل نمره یا مدرک مورد نیاز برای مهاجرت ممکن است بین منطقه و دانشگاه شما متفاوت باشد، بنابراین حتماً اطلاعات موجود در وب سایت پذیرش دانشگاه بررسی کنید و یا با کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی مهاجرت با ما در ارتباط باشید.

مهاجرت تحصیلی بدون مدرک زبان

روش دیگری که برای تحصیل دانشجویان وجود دارد تحصیل بدون ارائه مدرک زبان است. در این صورت، به عنوان یک قاعده، دانشگاه یک آزمون ورودی یا مصاحبه ای را برای ارزیابی مهارت های زبانی شما برگزار می کند. در صورت قبولی در این آزمون و قبولی در مصاحبه، دانشجو می تواند برای تحصیل پذیرفته می شود.

اگرچه برای پذیرش دانشگاه هایی هستند که مدرک زبان نمی خواهند اما باید گفت که دانشگاه های بسیار کمی چنین شرایطی دارند و اکثر دانشگاه ها برای پذیرش تاکید زیادی بر مدرک زبان دارند.

 

نکته مهم در اینجا این است که اگر دانشجو بدون مدرک زبان در دانشگاه پذیرفته شد به این معنی نیست که برای مهاجرت نیازی به مدرک زبان دارد. در واقع لازم است دانشجو پس از ثبت نام در دانشگاه بسته به نیاز سفارت مدرک زبان معتبر ارائه کند و پس از دریافت ویزا در مدارکی که به سفارت ارسال می شود، مدرک زبان را به افسر مهاجرتی ارائه کند.

 

این امر نشان می دهد که دانشجو می تواند ثابت کند که شرایط تحصیل در خارج از کشور را دارد و افسر ویزا تشخیص می دهد که دانشجو می تواند در کشور مقصد به تحصیل بپردازد. اگرچه اخذ ویزا یک کار قطعی و 100% نیست، اما این اقدام شانس اخذ ویزا را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد.

 

مهاجرت-تحصیلی

نتیجه گیری

چگونه مدرک زبان مناسب برای مهاجرت را پیدا کنیم و به چه مدرک زبانی نیاز داریم؟ ابتدا باید مقصد مهاجرت خود را تعیین کنید. شما باید برای درخواست در کشورهای آلمانی زبان مدرک آلمانی ارائه کنید و برای درخواست در کشورهای انگلیسی زبان از مدرک زبان انگلیسی استفاده کنید.

البته در برخی از کشورها دو زبان رسمی وجود دارد مانند کانادا که مدرک زبان انگلیسی و فرانسوی برای مهاجرت مورد تایید است و یا زبانی غیر از زبان رسمی آن کشور مانند کشور ترکیه. پس از یادگیری زبان مقصد، شما باید گواهی زبان مقصد خود را ارائه کنید تا ثابت کنید شما تسلط مناسبی در زبان دارید و برای مهاجرت مناسب هستید.

مدرک آیلتس به طور کلی برای مهاجرت به کانادا و در ایالات متحده آمریکا تافل و آیلتس هر دو پذیرفته می شوند. مدارک PTE و Duolingo نیز در برخی از دانشگاه های جهان معتبر هستند. در همین راستا لازم است که حداقل نمره زبان را کسب کنید. برخی از کشورها نیز خدمات مهاجرتی را بدون داشتن مدرک زبان ارائه می دهند.

در پایان ضمن تشکر از همراهی شما  پیشنهاد میکنیم مقاله بهترین موسسه مهاجرتی را نیز مطالعه بفرمایید.

سوالات متداول

بسته به این که شما در کدام دانشگاه و یا کشوری قصد دارید تحصیل کنید شما می توانید در آزمون های زبان آیلتس، تافل، دولینگو و یا PTE شرکت داشته باشید.

زبان آیلتس دارای دو آزمون متفاوت آکادمیک و جنرال است که بسته به این که شما قصد دارید مهاجرت تحصیلی و یا کاری داشته باشید باید در یکی از این دو آزمون شرکت کنید.

معمولا نه! با این حال، فرد می تواند با ارسال ایمیل به دانشگاه یا مرکز محل کار خود، در این مورد اطلاع دقیقی را کسب کند.

در بیشتر آزمون های زبان انگلیسی شما در 4 بخش شنیداری، نوشتاری، گفتاری و مکالمه لازم است که توانایی های لازم را برای تحصیل نشان دهید.

آیلتس و تافل مهمترین مدارک زبان برای پذیرش در دانشگاه هستند.

پذیرش در برخی از دانشگاه ها به مدرک زبان نیازی ندارد. دانشجویان بهتر است مدرک زبان را برای دریافت ویزا داشته باشند.

بله، بهترین دانشگاه ها معمولاً به مدرک زبان بالاتری نیاز دارند

نه این مدرک زبان فقط در برخی از دانشگاه ها معتبر است.

هنگام ثبت نام، چه به صورت آنلاین و چه در مرکز آزمون، باید هزینه آزمون آیلتس را پرداخت کنید. میانگین ​​هزینه آزمون آیلتس در تهران 6151040 تومان می باشد. اما در نظر بگیرید که این قیمت برای سال 1401 می باشد و برای آنکه دلار نوسان دارد برای کسب اطلاع دقیق تر بهتر است که با کارشناسان ما در موسسه کاریابی بین المللی کاربین در تماس باشید.

نمره آزمون آیلتس بین 0 تا 9 در نظر گرفته می شود. معمولا نمره 6.5 یا 7 نمره خوب در آیلتس در نظر گرفته می شود. شما می توانید در مورد سطح مهارت برای دانشگاه مورد نظر خود با کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی مهاجرت با ما  در تماس باشید.

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن