مشاوره رایگان

02128111107

لیست مشاغل مورد نیاز کانادا

لیست مشاغل مورد نیاز کانادا

کانادا کشوری پهناور با آب‌وهوای سرد و قطبی و فرهنگی متنوع جزو مهاجرپذیرترین کشورهای دنیا است. سطح بالای رفاه اجتماعی و آموزشی، چند ملیتی و دو زبانه بودن این کشور، در کنار نرخ بیکاری پایین، موجب شده است کانادا محبوبیت زیادی در میان مهاجران داشته باشد. به دلیل کمبود نیروی کار در این کشور پهناور، سیاست‌های دولت فدرال و ایالت‌های مختلف آن در این سال‌ها بر پایه جذب نیروی متخصص و ماهر قرار گرفته است و هر ساله، لیست مشاغلی که در کانادا مورد نیاز است را منتشر می‌کنند. در بین روش‌های مختلف مهاجرتی، روش مهاجرت کاری کم هزینه‌ترین گزینه برای رسیدن به اقامت و تابعیت کانادا است. در این مطلب از مهاجرت با ما، لیست مشاغل مورد نیاز کانادا را بررسی می‌کنیم.

آنچه در این مقاله میخوانید :
دلایل محبوب بودن کانادا به عنوان مقصد مهاجرتی

پذیرفته شدن در یکی از مشاغل مورد نیاز کانادا و دریافت ویزای کاری

از سال ۲۰۱۵ دولت کانادا برنامه جذب نیروی کار ماهر و تجربی را در قالب روش اکسپرس اینتری ارائه کرده است. این برنامه شامل دو مرحله‌ و به‌صورت امتیازبندی است. افرادی که واجد شرایط باشند می‎توانند با کسب امتیازات لازم، از همان ابتدا اقامت دائم کانادا را به همراه خانواده دریافت کنند. در برنامه اسکیل ورکر دولت فدرال، هر دوره لیست مشاغل مورد نیاز کانادا در قالب کد رشته‌هایی معرفی می‌شود.

 

عناوین شغلی در این لیست بر اساس مهارت به دسته‌های صفر یا مدیریتی، A یا سطح دانشگاهی، B یا مهارتی و فنی، C یا مشاغل حد واسط و خاص، D یا کارگری تقسیم می‌شوند. دسته مدیریتی و دانشگاهی و فنی شانس خوبی برای ورود به کانادا دارند و دسته‌های دیگر بیشتر برای مهاجرانی است که در کشور کانادا حضور دارند. از مهم‌ترین فاکتورهای امتیازبندی می‌توان به سن، مدرک تحصیلی، سابقه کار، مدرک زبان، پیشنهاد شغلی و انعطاف‌پذیری در محیط اشاره کرد. در مرحله اول که 100 امتیاز دارد، متقاضی باید 67 امتیاز کسب کند تا بتواند به مرحله دوم راه یابد. مرحله دوم 1200 امتیاز دارد و خود به دو بخش 600 امتیازی تقسیم می‌شود.

پذیرفته شدن در یکی از مشاغل مورد نیاز کانادا و دریافت ویزای کاری

مقاله پیشنهادی ——-> مهاجرت به کانادا

فاکتورهای موثر در بخش اول، فاکتورهایی مانند سن، مدرک تحصیلی، مدرک زبان و سابقه کار متناسب با لیست مشاغل مورد نیاز کانادا هستند. مرحله دوم شامل داشتن پیشنهاد شغلی، سوابق تحصیلی و زبان همسر و داشتن خویشاوندان کانادایی است. نکته مهم مرحله دوم نمره زبان در سطح آیلتس ۷ به بالا و همچنین داشتن دعوت نامه ایالتی است که شانس ورود فرد به کانادا را بسیار بالا می‌برد. در ادامه لیست مشاغل مورد نیاز کانادا را بررسی می‌کنیم.

نماینده و کارشناس فروش

نمایندگی فروش یکی از مشاغلی است که در کانادا متقاضیان زیادی دارد. در صورتی که فرد در برقراری ارتباط و متقاعد کردن دیگران برای خرید محصول خود مهارت دارد، این کار گزینه‌ای مناسب است. یک نماینده فروش خوب می‌تواند تفاوت‌های زیادی را برای یک شرکت رقم بزند. در این کشور بیش از 8500 فرصت شغلی برای نمایندگی فروش در بانک مورد تقاضا است. دستمزد نمایندگان فروش، مابین 52000 تا 64000 دلار کانادا است. در این طبقه‌بندی، دسته‌بندی‌های مختلفی از فهرست طبقه‌بندی ملی مشاغل (NOC) نیز وجود دارد که از طریق آن‌ها متقاضی می‌تواند برای کار در کانادا به عنوان نماینده فروش درخواست ویزای کار خود را ثبت کند.

حسابداری و امور مالی

یکی دیگر از کارهایی که در لیست مشاغل مورد نیاز کانادا وجود دارد، حسابداری و امور مالی است. هر کسب‌ و کاری، به یک حسابدار خبره و کاربلد نیاز دارد، بنابراین اگر فرد در امور حسابداری مهارت داشته باشد، می‌تواند فرصت حشور در خاک کانادا را به‌دست بیاورد. علاوه بر این، این موقعیت شغلی نیز نسبت به سایر مشاغل در کانادا با میزان دستمزد بالای ۶۳۰۰۰ تا ۷۵۰۰۰ دلار کانادا، موقعیت شغلی بسیار مناسبی برای مهاجران به‌شمار می‌آید.

کانادا کشوری عظیم با جاده‌های طولانی، زیبا و با سیستم حمل و نقل مناسب است.
 

مدیر پروژه‌های مهندسی؛ یکی از مهم‌ترین موقعیت‌های شغلی در لیست مشاغل مورد نیاز کانادا

کانادا دارای واحدهای مختلف تولیدی به‌ویژه در استان‌هایی مانند انتاریو و ساسکاچوان است. مدیران پروژه‌های مهندسی جزو پردرآمدترین افراد در کانادا هستند. چرا که فرصت‌های موجود برای یک مدیر پروژه مهندسی مشهور، ترفیع و مزیت‌های حقوقی بسیاری به‌دنبال دارد. متقاضیان در صورت داشتن مهارت‌های مدیریتی و تحصیل در رشته‌های شاخه مدیریت، می‌توانند شانس خود را برای مهاجرت کاری به کانادا امتحان کنند و در حدود ۷۴۰۰۰ تا ۹۲۰۰۰ دلار کانادا درآمد کسب کند.

تحلیلگر کسب و کار

یکی از موقعیت‌های شغلی پرطرفدار در لیست مشاغل مورد نیاز کانادا که در سال‌‌های اخیر شاهد نوسانات صعودی بوده، تحلیلگری تجاری است. این شغل نیاز به درک، نوآوری، فناوری و ویژگی‌های مدیریتی دارد. بنابراین، یک زمینه همه جانبه است که نیازمند فردی متخصص و کاربلد در تمام زمینه‌ها است. درآمد این موقعیت شغلی مابین ۷۳۰۰۰ تا ۸۷۰۰۰ دلار کانادا در سال خواهد بود.

مدیریت پروژه فناوری اطلاعات

در عصر امروز، بیشتر صنایع با فناوری اطلاعات و سیستم‌های رایانه‌ای هدایت می‌شوند. از این رو، فرد در صورتی که به مهارت‌هایی مانند برنامه‌نویسی و انواع نرم‌افزارهای فناوری اطلاعات تسلط کافی داشته باشد، می‌تواند در این موقعیت از لیست مشاغل مورد نیاز کانادا استخدام شود. میزان دستمزد مدیریت پروژه‌های فناوری اطلاعات نزدیک به ۹۰۰۰۰ تا ۱،۱۴،۰۰۰ دلار کانادا است.

هنرمندان چند رسانه‌ای

میانگین میزان حقوق هنرمندان چند رسانه‌ای، سالانه ۵۱,۸۱۰ دلار کانادا است. این موقعیت شغلی موجود در لیست مشاغل مورد نیاز کانادا در شهرهای نیوبرانزویک، مانیتوبا، انتاریو، کبک و بریتیش کلمبیا پر تقاضا است. یک هنرمند چند رسانه‌ای می‌تواند در فیلم‌ ها، موزیک ویدیوها، آگهی‌‌های تبلیغاتی و سایر رسانه‌‌ها، فعالیت داشته باشد و دستمزدهای هنگفتی دریافت کند. رسانه‌های مختلفی وجود دارند که متقاضیان می‌توانند بسته به علایق خود درخواستشان را ثبت کنند. صنعت اطلاعات و فرهنگ بزرگ‌ترین بخش در کانادا است که بیشترین هنرمندان و انیماتورهای چند رسانه ای را استخدام می‌کند. صنعت اطلاعات و فرهنگ شامل آژانس‌های بازاریابی و تبلیغات، خانه‌های رسانه، شرکت‌های تولید فیلم و شرکت‌های توسعه‌دهنده بازی‌های ویدیویی است.

میانگین میزان حقوق هنرمندان چند رسانه‌ای، سالانه ۵۱,۸۱۰ دلار کانادا است.

مهندسی نرم افزار

برای متخصصان فناوری که در زمینه‌های خود کارآمد هستند، کانادا دامنه بسیار خوبی دارد. این مهارت‌ها یک برنامه کاربردی و پایگاه داده ایجاد می‌کنند و به مدیریت عملیات یک تجارت کمک می‌کنند. حقوق این رشته پرطرفدار که در لیست مشاغل مورد نیاز کانادا قرار دارد، تقریبا مابین ۸۳۰۰۰ دلار کانادا الی ۹۹۰۰۰ دلار کانادا است.

متخصصان استخدام

یک متخصص استخدام می‌تواند به شرکت‌های مختلف برای منابع انسانی مناسب کمک کند. این شغل موقعیتی است که تقریبا در هر نوع سازمانی وجود دارد. حقوق این رشته مابین ۵۹۰۰۰ تا ۷۱۰۰۰ دلار کانادا است. این شغل در میان دانشجویان طرفداران بسیاری دارد.

پرستاران و اعضای کادر درمان

کانادا برای مراقبت از سالمندان اهمیت زیادی قائل بوده و برنامه‌های رفاه اجتماعی مختلفی نیز برای کمک به سالمندان در دسترس است. از این رو، با فرصت‌های بی شمار موجود برای اشتغال در بخش پزشکی، تقاضا برای حرفه پرستاری افزایش قابل توجهی داشته است. پرستاری و مشاغل مربوط به کادر درمان همواره در لیست مشاغل مورد نیاز کانادا قرار دارند و دستمزد قابل توجهی به کادر درمان در این کشور تعلق می‌گیرد.

رانندگان ترانزیت

کانادا کشوری عظیم با جاده‌های طولانی، زیبا و با سیستم حمل و نقل مناسب است. بدون شک، حرفه رانندگان ترانزیت همیشه در لیست مشاغل مورد نیاز کانادا قرار دارد. این شغل به‎خصوص در استان بریتیش کلمبیا که در آن به رانندگان آموزش می‌دهند، بسیار پرتقاضا است

کانادا برای مراقبت از سالمندان اهمیت زیادی قائل بوده و برنامه‌های رفاه اجتماعی مختلفی نیز برای کمک به سالمندان در دسترس است.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای کاری کانادا

پس از یافتن یک موقعیت شغلی مناسب برای خود از میان موقعیت‌های موجود در لیست مشاغل مورد نیاز کانادا، می‌توانید با مراجعه به وب‌سایت‌های کاریابی با کارفرمایان ارتباط برقرار کنید و پیشنهاد شغلی دریافت کنید. پس از دریافت پیشنهاد شغلی می‎توانید برای ویزای کاری کانادا درخواست دهید.

 

مدارک لازم جهت دریافت ویزای کار در کانادا شامل موارد زیر می‌باشد:
• مدارک هویتی متقاضی
• پاسپورت معتبر
• دو قطعه عکس پاسپورتی
• اسناد و مدارک معتبر و کافی مبنی بر اینکه شرایط شغل آینده خود را دارید.
• در صورت لزوم ارائه گواهی (D’Acceptation du Quebec) فرآیند درخواست و پیوست Quebec LMIA برای مجوزهای کاری در استان کبک
• فرم درخواست اجازه کار در خارج از کانادا (IMM 1295) در صورتی که درخواست از خارج از کانادا تکمیل شده باشد
• فهرست بررسی مدارک کامل شده (IMM 5488)
• تکمیل فرم (IMM 5645) مربوط به اطلاعات خانوادگی
• ثبت درخواست فرم ویزا برای اقامت موقت در کانادا. این فرم باید توسط متقاضی اصلی، همسر و فرزندان وابسته بزرگتر از ۱۸ سال جهت ورود به کانادا با دریافت ویزای اقامتی موقت تکمیل شود
• تکمیل اظهارنامه رسمی از اتحادیه مشترک، فرم (IMM 5409) و (IMM 5476)
• گواهی تمکن مالی

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای کاری کانادا

مقاله پیشنهادی ——-> مهاجرت کاری به کانادا

با مهاجرت با ما، آسان‌تر به کانادا مهاجرت کنید

اگر قصد مهاجرت کاری به کانادا از طریق اشتغال در یکی از موقعیت‌های شغلی موجود در لیست مشاغل مورد نیاز کانادا و دریافت ویزای کاری این کشور را برای خود دارید، می‌توانید به موسسه مهاجرت با ما مراجعه کنید. مجموعه ما مرجع خدمات مهاجرتی متنوع و مشاوره دریافت انواع ویزا است. شما می‌توانید برای دریافت مشاوره تخصصی در زمینه دریافت ویزای کاری کشور کانادا و آشنایی با شرایط کار برای اتباع خارجی در این کشور، با کارشناسان مجموعه ما تماس بگیرید.

سوالات متداول

مشاغلی مانند پرستاری و اعضای کادر درمان جزو مشاغل پرمتقاضی با میزان حقوق‌های بالا و مناسب هستند.

بله، بعد از این که با ویزای کار مهاجرت کردید اگر شرایط اخذ اقامت دائم را داشتید می‌توانید برای این کار اقدام کنید.

مشاغلی مانند مهندسی نرم‌افزار و فناوری اطلاعات میانگین میزان حقوق بسیار بالایی دارند و جزو پردرآمدترین مشاغل برای مهاجران هستند.

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن