مشاوره رایگان

02128111107

راحت ترین کشور برای ویزای شینگن

راحت ترین کشور برای ویزای شینگن

راحت ترین کشور برای ویزای شینگن

راحت ترین کشور برای ویزای شینگن موضوعی است که ما در این مقاله بصورت کامل بررسی خواهیم کرد. دریافت ویزای شینگن از یک کشور غیر اتحادیه اروپا به دلیل زمان طولانی پردازش، الزامات اداری متعدد و تاخیرهای قابل‌توجه می‌تواند یک کابوس باشد. حتی اگر تمام الزامات درخواست ویزای شینگن را تکمیل کنید و روند طولانی آن را طی نمایید، احتمال رد شدن شما بسیار زیاد است. زیرا بسیاری از کشورهای اتحادیه اروپا شرایط ویزا را پس از کووید-19 سخت‌تر کرده‌اند. اگر قصد سفر به اروپا را داشته باشید، حتما برای شما هم این سوال پیش آمده است که راحت ترین کشور برای ویزای شینگن کدام است؟. ما در این نوشتار به این سوال پاسخ داده‌ایم.

آنچه در این مقاله میخوانید :

ویزای شینگن

شینگن، مناطقی است که سفر به آنها نیازی به پاسپورت ندارد. این مناطق دارای سیاست‌های مشترک روادید هستند و شامل 26 کشور اروپایی می‌شوند. سفر در محدوده شنگن بدون هیچ‌گونه کنترل مرزی مجاز است، البته به‌شرط داشتن ویزای شینگن. دارنده این ویزا می‌تواند در هر کشوری از منطقه شینگن تا 90 روز در 6 ماه اقامت داشته باشد. با این حال، هنگام درخواست ویزای شینگن، توجه داشته باشید که همه کشورها به راحتی این ویزا را صادر نمی‌کنند. برخی از کشورها تعداد درخواست زیادی دریافت می‌نمایند و بنابراین نرخ رد کردن بالایی دارند. اما برخی از کشورها هم تعداد کمتری درخواست دریافت می‌کنند و سابقه خوبی در صدور این ویزا دارند.

اگر در حال برنامه‌ریزی برای سفر در تعطیلات اروپایی هستید، پس قبل از انتخاب راحت‌ ترین کشور برای ویزای شینگن لازم است برای پوشش هزینه‌های پزشکی سفر خود، بیمه دریافت کنید. برای درخواست این ویزا، داشتن بیمه درمانی مسافرتی معتبر در منطقه شنگن برای اقامت شما الزامی است.

اخذ ویزای شنگن

انواع ویزای شینگن

انواع ویزای شینگن

سه نوع اصلی ویزای کوتاه مدت شینگن وجود دارد که شامل موارد زیر می‌شود:

 • ویزای مسافرتی یا اقامت کوتاه‌مدت (نوع C)
 • ویزای ترانزیت فرودگاهی (نوع A)
 • ویزای ترانزیت (نوع B)

ویزای شینگن عمدتا با هدف گردشگری صادر می‌گردد. البته این ویزا برای رویدادهای ورزشی و ملاقات با اعضای خانواده یا بستگان نیز صادر می‌شود. پس از اخذ این ویزا، می‌توانید تا 60 روز در یک دوره 6 ماهه از بیش از یک کشور شینگن بازدید کنید. این ویزا را می‌توان برای یک‌بار ورود، دو بار ورود و چند بار ورود دریافت کرد.

معرفی راحت‌ترین کشورها برای ویزای شینگن

در این بخش، کشورهایی که ویزای شینگن را راحت‌تر از سایر کشورها ارائه می‌دهند، به شما معرفی خواهیم کرد.

لیتوانی

لیتوانی، با نام رسمی جمهوری لیتوانی، کشوری در منطقه بالتیک اروپا است که یکی از راحت‌ترین کشورها برای اخذ ویزای شینگن در نظر گرفته می‌شود. لیتوانی ساده‌ترین کشور برای دریافت ویزای شینگن می‌باشد که تنها 1.3 درصد از درخواست‌های ویزای کوتاه‌مدت خود را در سال 2018 رد کرده است. در مجموع، 98.7 درصد از کسانی که برای ویزای شینگن لیتوانی درخواست داده بودند، پاسخ مثبت دریافت کردند. علاوه بر این، بر خلاف سایر کشورهای محبوب مانند فرانسه و آلمان، لیتوانی درخواست‌های کمتری دریافت می‌کند. به این معنی که اگر برای ویزای این کشور درخواست دهید، زمان انتظار کوتاه‌تری برای قرار ملاقات خواهید داشت.

استونی

استونی یک کشور اروپای شمالی است که با دریای بالتیک و خلیج فنلاند مرز مشترک دارد و در فهرست راحت ‌ترین کشور برای ویزا شینگن می‌باشد. با توجه به نرخ درخواست‌های رد شده در سال 2018، تنها 1.6 درصد از درخواست‌های ویزای شینگن ارسال شده به سفارتخانه‌های استونی در خارج از کشور رد شدند. در حالی که بقیه درخواست‌ها با دریافت ویزای کوتاه‌مدت، به منطقه شنگن دسترسی پیدا کردند. علاوه بر این، استونی ششمین کشور شینگن است که کمترین درخواست ویزا را دارد. این یعنی سفارتخانه‌های آن شلوغ نیستند و متقاضیان در زمان کوتاه‌تری ویزای شینگن را دریافت می‌کنند.

فنلاند

فنلاند به عنوان شادترین کشور جهان شناخته می‌شود، جایی که زادگاه بابانوئل را  در آن خواهید یافت. این کشور بهترین سیستم آموزشی و تمیزترین هوا را دارد. فنلاند که به عنوان کشور هزار دریاچه نیز شناخته می‌شود و در شمال اروپا واقع شده است، با سوئد، نروژ و روسیه مرز مشترک دارد.

این کشور اروپای شمالی با وجود تعداد بالای درخواست‌های ویزا که سالانه دریافت می‌کند، همچنان به عنوان راحت ‌ترین کشور برای ویزای شینگن شناخته می‌شود. در واقع فنلاند از این جهت یک کشور آسان برای دریافت ویزا شینگن در نظر گرفته شده است که نرخ ریجکت کمی دارد. با رد شدن تنها 1.7 درصد از درخواست‌های ویزای شینگن، افراد شانس بالایی برای دریافت ویزای شینگن فنلاند خواهند داشت. با این حال، برای اینکه درخواست شما پذیرفته شود، داشتن بیمه برای فوریت‌های پزشکی یک الزام اجباری می‌باشد.

راحت ترین کشورها برای ویزای شینگن

ایسلند

ایسلند جزیره کوچکی است که به خاطر جاذبه‌های طبیعی زیبای خود مانند آبشارها، معروف شده است. در ایسلند همچنین آتشفشان‌های فعال، چشمه‌های آب گرم و آبفشان‌ها وجود دارند. مسافران همچنین می‌توانند از فعالیت‌های در فضای باز مانند اسپاهای آتشفشانی از یک سو و پیاده‌روی در یخچال و یخ‌نوردی از سوی دیگر، لذت ببرند. در ایسلند به عنوان راحت ‌ترین کشور برای ویزای شنگن تنها 1.7 درصد از درخواست‌ها در سال 2018 رد شدند. با این حال، ابتدا باید بررسی کنید که کجا باید درخواست دهید، زیرا ایسلند بیشتر توسط کشورهای دیگر نمایندگی می‌شود و تعداد زیادی کنسولگری برای خود ندارد. این بدان معنا است که اگر کنسولگری ایسلند شلوغ باشد، ممکن است مجبور شوید کمی بیشتر برای قرار ملاقات صبر کنید.

لتونی

لتونی یکی دیگر از کشورهای شینگن می‌باشد که دریافت ویزای شینگن از آن، آسان‌ است. این کشور در کنار دریای بالتیک و بین لیتوانی و استونی قرار دارد. گزارش‌ها نشان می‌دهند که در سال 2018 میلادی 97.9 درصد درخواست‌های ویزای شینگن لتونی پذیرفته ‌شده‌اند و تنها 2.1 درصد از درخواست‌ها رد شده‌اند. این بدین معنا است که متقاضیان، شانس خوبی برای دریافت ویزا از این کشور خواهند داشت.

لهستان

لهستان، با نام رسمی جمهوری لهستان، یک کشور اروپای مرکزی است که به عنوان راحت ‌ترین کشور برای ویزای شینگن در نظر گرفته می‌شود. با وجود تفاوت 0.9 درصدری با لتونی، متقاضیان ویزای شینگن در لهستان 97 درصد شانس تایید دارند. نرخ رد ویزا در این کشور اروپای مرکزی تنها 3 درصد بود.

لوکزامبورگ

یکی از کشورهای کوچک اروپایی به نام لوکزامبورگ، با کشورهای بلژیک، فرانسه و آلمان مرز مشترک دارد. این کشور یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است که بخش عمده آن، بانکداری و امور مالی می‌باشد. لوکزامبورگ از مارس 2020 حمل‌ونقل عمومی را رایگان کرده است. شاید درخواست ویزای شینگن از لوکزامبورگ ساده‌ترین راه برای ورود به منطقه شینگن باشد، به خصوص اگر قصد بازدید از کشورهای همسایه آن را دارید. این کشور هم با تنها 3.7 درصد نرخ رد شدن درخواست ویزا، به عنوان راحت‌ ترین کشور برای ویزای شینگن در نظر گرفته می‌شود. در حقیقت، لوکزامبورگ که کشوری با کمترین درخواست ویزای شینگن است، به نظر می‌رسد گزینه خوبی برای متقاضیان ویزای شینگن باشد.

اسلواکی

اسلواکی که نام رسمی آن جمهوری اسلواکی است، کشوری اروپایی می‌باشد که در مرکز این قاره واقع شده است. کسانی که برای ویزای شینگن در کنسولگری اسلواکی اقدام می‌کنند، 95.8 درصد شانس تایید شدن دارند. سفارت‌های اسلواکی در خارج از کشور تنها 4.2 درصد از کل درخواست‌های دریافتی را رد کرده‌اند. این امر، اسلواکی را به پنجمین کشور شینگن با کمترین درخواست‌های رد شده تبدیل کرده است.

یونان

یونان کشوری در جنوب شرقی اروپا و پنجمین مقصد محبوب برای بازدیدکنندگان کوتاه مدت از منطقه شنگن است. در سال 2014 یونان تنها 2 درصد از درخواست‌های ویزای شینگن را رد کرد، اما اکنون شرایط آن کمی تغییر کرده است. اکنون اگر متقاضی برای ویزای شینگن یونان اقدام کند، 4.9 درصد احتمال رد شدن دارد. سفارت‌های یونان در خارج از کشور 95.1 درصد از درخواست‌های دریافتی را در سال گذشته تایید کردند. این امر یونان را هم به راحت ‌ترین کشور برای ویزای شینگن تبدیل می‌کند. یونان با 855285 درخواست در سال گذشته، پنجمین کشور مورد علاقه برای کسانی است که قصد بازدید از منطقه شنگن برای اقامت کوتاه مدت دارند.

جمهوری چک

جمهوری چک که به نام چک نیز شناخته می‌شود، کشوری محصور در خشکی در اروپای مرکزی است و برای دریافت ویزای شینگن نیز کشوری آسان به حساب می‌آید. جمهوری چک دارای نرخ تایید ویزا 95.3 درصد است.

اسپانیا

اسپانیا به خاطر جشنواره پر جنب‌وجوش La Tomatina و گاوبازی، جمعیت زیادی از گردشگران را به خود جذب می‌کند. مادرید و بارسلون از شهرهای معروف این کشور هستند. اسپانیایی‌ها مردمانی صمیمی و راحت می‌باشند که به عنوان میزبان مهربان شناخته می‌شوند. این کشور با فرانسه و پرتغال مرز مشترک دارد. طبق آمار، اسپانیا با 4.84 درصد، کمترین نرخ رد درخواست ویزا را دارد و به عنوان راحت‌ ترین کشور برای ویزای شینگن در نظر گرفته می‌شود.

مقاله پیشنهادی ——-> بهترین رشته مهاجرت

بلژیک

بلژیک کشوری در اروپای غربی است که تنها 5.55 درصد نرخ رد درخواست ویزا دارد. این نشان می‌دهد که شانس شما برای دریافت ویزای شینگن در بلژیک، بسیار بالا است. این کشور با آلمان، هلند، فرانسه و لوکزامبورگ هم‌مرز می‌باشد. بلژیک دارای میراث فرهنگی غنی است و به بازدیدکنندگان این فرصت را می‌دهد تا شهرهای تاریخی و زیبای بسیاری را کشف کنند. این کشور بیشتر به خاطر غذاها و نوشیدنی‌هایش معروف است، وافل، شکلات و آبجو بلژیکی شهرت جهانی دارند.

سوئد

سوئد به دلیل طراحی‌هایش و همچنین به خاطر زمستان‌های یخبندانش معروف است. در این کشور یک هتل بزرگ یخی وجود دارد، هتلی که از یخ ساخته‌شده است. این کشور با نروژ، فنلاند و دانمارک مرز مشترک دارد. نرخ درخواست‌های رد شده ویزای شینگن در سوئد ، 10.53 درصد است. به همین دلیل، می‌توان سوئد را به عنوان راحت ‌ترین کشور برای ویزای شینگن در نظر گرفت.

دانمارک

دانمارک به عنوان بهترین مکان برای رشد و ترتیب کودکان شناخته‌شده و بهشت دوچرخه سواران است. در شهر کپنهاگ، دوچرخه بیشتر از ماشین وجود دارد. دانمارک که به خاطر سواحلش معروف است، با آلمان مرز زمینی دارد. در صورتی که متقاضی درخواست ویزای شینگن خود را به دانمارک ارائه دهد، 8.10 درصدر احتمال رد شدن درخواست او وجود دارد. به همین دلیل، دانمارک هم در لیست راحت‌ترین کشورها برای دریافت ویزای شینگن قرار دارد.

آلمان

آلمان سرزمین شاعران و متفکران بوده و دارای ریشه‌های عمیقی در زمینه‌های علم، ادبیات و فلسفه است. آلمان با نه کشور دانمارک، جمهوری چک، لهستان، اتریش، فرانسه، لوکزامبورگ، سوئیس، بلژیک و هلند مرزهای مشترک دارد. آلمان نیز به عنوان راحت‌ ترین کشور برای ویزای شینگن در نظر گرفته می‌شود، زیرا نرخ درخواست‌های رد شده در آلمان 6.25 درصد می‌باشد.

فرانسه

فرانسه یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری در جهان می‌باشد. این کشور به دلیل موزه‌ها، گالری‌های هنری، کاخ‌ها، چشم‌اندازها و غذاهای خوبش معروف می‌باشد و بیش از هر مکان دیگری در جهان، پذیرای بیشترین تعداد گردشگران است. پاریس معروف‌ترین شهر فرانسه می‌باشد که به خاطر برج ایفل، کلیسای نوتردام و بسیاری جاذبه‌های دیگر شهرت دارد. فرانسه با نرخ 5 درصدی درخواست‌های رد شده، به عنوان راحت‌ترین کشور برای دریافت ویزای شینگن شناخته‌شده است.

چه مدارکی برای دریافت ویزای شینگن لازم می‌باشند؟

متقاضیان پس از شناسایی راحت ‌ترین کشور برای ویزای شینگن باید مدارک مورد نیاز را جمع‌آوری کنند. لیستی از مدارکی که باید همراه با فرم درخواست ویزای شینگن ارسال شوند، عبارتند از:

 • فرم درخواست ویزای شینگن: این فرم باید به طور کامل تکمیل و به درستی امضا شود.
 • دو قطعه عکس اخیر در اندازه پاسپورت: هر دو این عکس‌ها باید در 3 ماه گذشته طبق الزامات مشخص‌شده گرفته شده باشند.
 • پاسپورت معتبر متقاضی: گذرنامه باید 3 ماه دیگر پس از اینکه متقاضی قصد خروج از منطقه شنگن را دارد، معتبر باشد.
 • برنامه سفر یا رزرو پرواز رفت و برگشت: این سند باید شامل تاریخ و شماره پرواز باشد که ورود و خروج از کشورهای شنگن را مشخص می‌کنند.
 • بیمه‌نامه مسافرتی: با حداقل پوشش 30000 یورو، این سند باید ثابت نماید که متقاضی برای کل قلمرو شنگن بیمه مسافرتی دارد.
 • گواهی اقامت: این سند می‌تواند شامل رزرو هتل/خوابگاه یا قرارداد اجاره باشد که امکانات اقامت متقاضی را در طول اقامت او در شینگن نشان دهد.
 • اثبات تمکن مالی: تمکن مالی نشان می‌دهد که متقاضی دریافت ویزای شینگن، پول کافی برای حمایت مالی خود در تمام مدت اقامت در شینگن دارد. بدین منظور متقاضی می‌تواند صورت حساب بانکی خود یا نامه حمایت مالی خود را ارائه دهد.
 • اثبات پرداخت هزینه‌های ویزا: متقاضی باید یک کپی از رسید پرداخت هزینه ویزا را به عنوان مدرکی مبنی بر اینکه هزینه‌های درخواست موردنیاز را پرداخت کرده است، پیوست کند.

 

دریافت ویزای شینگن چقدر طول می‌کشد؟

مدت زمان پردازش ویزای شینگن معمولاً حدود 15 روز است، اما در شرایط خاص می‌تواند تا 60 روز باشد. بنابراین باید این مدت زمان را برای رسیدگی به درخواست خود در نظر بگیرید.

مقاله پیشنهادی ——-> انواع ویزا

نتیجه گیری

روند درخواست ویزای شینگن برای همه کشورها یکسان است. پس بر این اساس، هیچ کشوری را نمی‌توان به عنوان راحت ‌ترین کشور برای ویزای شینگن معرفی کرد. اما سرعت پاسخ یک کشور به درخواست ویزای شینگن متقاضیان، مسئله‌ای است که تفاوت ایجاد می‌کند. به طور کلی، لیتوانی راحت‌ترین کشور برای ویزای شینگن است و مقامات مهاجرتی این کشور 98.7 درصد درخواست‌ها را می‌پذیرند. استونی که درخواست‌های نسبتا کمی دریافت می‌کند، آسان‌ترین کشور بعدی است که 98.4 درصد درخواست‌های ویزای شینگن را می‌پذیرد. فنلاند با 98.3 درصد در رتبه بعدی قرار دارد، اما حجم بیشتری از درخواست‌های ویزا را دریافت می‌کند. سایر کشورهایی که نرخ‌های نسبتاً بالایی در درخواست‌های ارائه‌شده دارند، ایسلند، لتونی و لهستان هستند. تیم حرفه‌ای و باتجربه موسسه مهاجرتی مهاجرت با ما، به بهترین نحوه متقاضیان اخذ ویزای شینگن را راهنمایی می‌کند و اطلاعات کافی در اختیار آنها قرار می‌دهد.

سوالات متداول

ویزای شینگن تا 90 روز در یک دوره 180 روزه معتبر است. با این حال، مدت اعتبار این ویزا با مدت اقامت، متفاوت می‌باشد. ویزای شینگن عموماً برای مدتی بیشتر از مدت اقامت، معتبر است.

ابتدا باید به کنسولگری/سفارت یکی از کشورهای عضو شینگن درخواست دهید. سپس باید مدارک و فرم‌های مربوطه را آماده کنید، هزینه ویزا را بپردازید و برای ارائه اثر انگشت خود وقت بگیرید.

برای ویزای شینگن باید حداقل 15روز قبل از روزی که قصد سفر دارید و نه زودتر از 6 ماه قبل از خروج، درخواست دهید. زمان کلی پردازش ویزای شینگن بین 15 تا 30 روز است.

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن