مشاوره رایگان

02128111107

اقامت دائم اروپا

اقامت دائم اروپا

اقامت دائم اروپا

وقتی صحبت از زندگی در اروپا می شود، آلمان و فرانسه از اولین کشورهایی هستند که به سرعت به ذهن خطور می کنند. به هر حال، از گذشته این دو کشور و البته ایتالیا و سوئد و همچنین برخی کشورهای دیگر، از اهمیت بیشتری برای زندگی مردم نسبت به سایر کشورهای اروپایی برخوردار بودند. با این حال، در چند سال گذشته، توجه به سایر کشورهای اروپایی مانند دانمارک، لهستان، پرتغال و غیره به لیست کشورهایی اروپایی مورد دلخواه نیز اضافه شده است. اما مهم تر از همه این‌ها، شرایط اقامت دائم اروپا برای زندگی است که ابتدا افراد این شرایط را داشته باشند تا بتوانند برای تحصیل و یا زندگی به این کشورها مهاجرت کنند.

متأسفانه طی چند سال گذشته شرایط زندگی در اروپا برای ایرانیان بسیار دشوارتر شده است. تحریم ها و شرایط اقتصادی نامناسب و سایر مشکلات باعث شده است که بسیاری از افراد در داخل کشور به فکر زندگی در کشورهای اروپایی باشند و ما هر روز شاهد افزایش صف مهاجرت به اروپا هستیم.

 به عنوان مثال، چند سال پیش اگر شما قصد سفر به آلمان را داشتید، باید برای مصاحبه تا شش ماه صبر می کردید، در حال حاضر زمان مصاحبه کشور آلمان به دو سال افزایش یافته است.

 در هر صورت، شرایط هر چقدر هم که سخت باشد مانع از این نمی شود که ایرانی ها برای اقامت در اروپا تلاش نکنند، فقط اوضاع کمی پیچیده تر شده است.

 اگرچه برخی از این شرایط فقط برای ایرانیان نیست، بسیاری از افراد از کشورهای دیگر حتی برای ورود به اروپا دچار مشکل می شوند. راه های زیادی برای اقامت در کشورهای اروپایی وجود دارد. اما درحال حاضر اقامت تحصیلی برای بسیاری از جوانان آسانترین و سریع‌ترین راه برای رسیدن به اروپا است. البته ناگفته نماند که این روش همیشه ارزان نبوده و ممکن است در برخی از کشورها نیز گران تر باشد.

آنچه در این مقاله میخوانید :

چرا مردم به گرفتن اقامت اروپا فکر می کنند؟

چرا مردم به گرفتن اقامت اروپا فکر می کنند؟

این روزها تب زندگی در اروپا بیش از همه چیز بین مردم افزایش یافته است. شاید تا ده سال پیش، کسی به فکر زندگی در کشورهای اروپا نبود، اما طی چند سال گذشته، از سال ۱۹۹۲، شاهد افزایش صف درب سفارتخانه ها برای دریافت ویزای اقامت اروپا هستیم.

 

این نکته را به این واقعیت اضافه کنید که هیچ طلا در آسفالت خیابان های اروپا برای شما ریخته نشده است. در اروپا هیچ چیز ساده‌ای وجود ندارد و همه چیز باید ساخته شود. همچنین ممکن است چندین سال طول بکشد تا مکانی برای زندگی در اروپا به دست آورید و در طی این سال‌ها اتفاقاتی رخ دهد که شمارا از ادامه کار پشیمان کند و یا اینکه موقعیت بهتری در کشور خود پیدا کنید.

اما مهم‌ترین دلایل یا بهتر بگوییم مزایای زندگی در اروپا شامل موارد زیر است:

 • سفر بدون ویزا به تمام کشورهای عضو شینگن
 • آموزش رایگان
 • بهداشت رایگان
 • استفاده از خدمات اجتماعی رایگان
 • امکان خرید خانه، ملک و ماشین
 • فرصت اقامت در کشورهای ساده اروپایی دیگر از همان ابتدا
 • فرصت گرفتن اقامت آمریکا از همان لحظه بودن شما در ایران
 • امکان سفر و گردش آزادانه به کل اروپا
 • امکان تحصیل کودکان در تمام کشورهای اروپایی
 

چگونه می توان اقامت دائم شینگن را گرفت؟

همان‌طور که می دانید منطقه معتبر و باارزش شینگن از ۲۶ کشور اروپایی مانند آلمان، فرانسه، سوئد، اسپانیا، پرتغال، سوئیس و … تشکیل شده است که به افراد ساکن در این کشورها و دارندگان ویزای شینگن امکان سفر و اقامت در هر کشور را می دهد.

بنابراین، بسیاری از افراد در سراسر دنیا، به این فکر می کنند که دائماً از این فرصت ویژه استفاده کنند. بنابراین، آن‌ها چندین بار پس از ورود به روند دریافت ویزای شینگن و دریافت ویزای طلا، به دنبال درخواست اقامت دائم در شینگن هستند.

مقاله پیشنهادی ——-> ویزای شینگن

تعریف اقامت دائم

منظور از اقامت دائم، وضعیت اقامت افرادی است که حق شهروندی ندارند. این مجوز اقامت معمولاً برای مدت نامحدود یا برای دوره های ۵ تا ۱۰ ساله است. گفته می شود شخصی که در چنین شرایطی قرار می گیرد، دارای اقامت دائمی دارد.

آن دسته از افرادی که اقامت دائم دارند، در صورت نداشتن حق اقامت، هنوز به قانون کنترل مهاجرت نیاز دارند. با این حال، حق اقامت به طور خودکار به کسانی که اقامت دائم دارند، اعطا می شود. فردی که چنین وضعیتی دارد، در اکثر موارد حق کار دارد.

 

یکی از بهترین تجارت ها و سرمایه گذاری ها، سرمایه گذاری در املاک و مستغلات و به‌طورکلی خرید ملک است. در کشورهای اروپایی شرایط جدیدی به وجود آمده است که راحت تر و با دغدغه کمتری می توان در این کشورها با خرید ملک، اقامت دائم گرفت.

بهترین راه برای اخذ اقامت دائم اروپا خرید ملک است. برنامه اقامت کشورهای اروپایی با خرید ملک، از کشوری به کشور دیگر در ویژگی های کلی و جزئی با یکدیگر متفاوت است.

در کل، پس از دریافت مجوز اقامت اروپا با خرید ملک، می توانید اعضای خانواده (همسر و فرزندان) و والدین را به عنوان همراه به این کشور ببرید و همچنین برای آن‌ها نیز مجوز اقامت طولانی مدت اروپا را دریافت کنید.

در برخی از برنامه های سرمایه گذاری در کشورهای اروپایی، سرمایه گذاران خارجی علاوه بر والدین خود، می توانند والدین همسر خود را نیز با خود برده و اقامت دائم اروپا را کسب کنند. به عنوان مثال چنین شرایطی در کشور اروپا برقرار است.

اقامت دائمی با شهروندی چه تفاوت هایی دارد؟

فردی که اقامت دائمی دارد، می تواند تا زمانی که بخواهد در آن کشور حضور داشته و به زندگی خود ادامه دهد، اما وی شهروند آن کشور نبوده و از یک سری حقوق برخوردار نیست. از جمله این حقوق می توان به این موارد اشاره کرد:

 

بسیاری از کشورها به افراد مقیم دائمی اجازه نمی دهند در انتخابات فدرال رأی دهند، نامزد شوند، گذرنامه داشته باشند و یا به نیروی مسلح و یا نیروی انتظامی بپیوندند.

بر این اساس، ما قصد داریم جزئیات بیشتری در مورد اخذ اقامت دائم شینگن ارائه دهیم.

بررسی مراحل دریافت ویزای طلایی اقامت شینگن

ویزای طلای شینگن همان حق شهروندی یا اقامت دائم در اروپا و منطقه شینگن از طریق سرمایه گذاری است.

 بنابراین، می توان گفت که این برنامه مهاجرتی برای متقاضیان ثروتمند و با امنیت مالی مناسب است که می خواهند از طریق سرمایه گذاری قابل توجه ارز خارجی یا خرید املاک و مستغلات، اقامت دائم در کشور به ویژه منطقه شینگن را به دست آورند.

اگر برای این نوع ویزای شینگن اقدام کنید، شما و اعضای خانواده درجه یک (همسر و فرزندان) می توانید مجوز اقامت در منطقه شینگن را دریافت کنید و اگر وضعیت سرمایه گذاری آن‌ها ادامه یابد ممکن است اقامت برای مدت نامحدود باقی بمانند.

معمولاً برای صدور ویزای طلایی و کارت اقامت شنگن الزامی به حضور فرد و خانواده در کشور مورد نظر وجود ندارد. درواقع نیازی به نقل مکان و مهاجرت دائم به کشور اروپایی برای دریافت اقامت شینگن وجود ندارد.

البته در موارد خاص، در صورتی که قصد اقامت دائم شینگن و یا حق شهروندی اروپا را از طریق سرمایه گذاری داشته باشید، اقامت پیوسته و مستمر (۵ تا ۱۰ سال) در کشور مورد نظر الزامی خواهد بود. در نظر گرفتن این موضوع که دارنده ویزای طلایی و اعضای خانواده وی امکان سفر و حضور آزادانه در برابر تمامی کشورهای حوزه شنگن را دارند، طرح سرمایه گذاری و مهاجرتی اقامت دائم شینگن را جذاب تر می‌کند.

البته این نکته را در نظر داشته باشید که با دریافت ویزای طلایی اروپا، حق شهروندی اتحادیه EU را می توانید دریافت کنید. با این نوع حق شهروندی می توانید به بیش از 100 کشور دنیا سفر کنید.

راحت ترین کشور اروپایی برای گرفتن اقامت دائم کدام است؟

راحت ترین کشور اروپایی برای گرفتن اقامت دائم کدام است؟

بسیاری از کشورها وجود دارند که افراد تمایل دارند آن‌ها را به عنوان مقصد مهاجرت خود انتخاب کنند. انتخاب راحت ترین کشور برای زندگی به فرد کمک می کند تا روند مهاجرت را با دردسر کمتری طی کند.

مهاجرت علاوه بر اینکه با تغییرات جدیدی برای فرد همراه است، می تواند مشکلات زیادی را ایجاد کند. یکی از این دشواری ها گرفتن اقامت دائم است. دریافت اقامت دائم بسته به روش مهاجرت متقاضی، معمولاً پس از ۵ سال برای متقاضی امکان پذیر است.

اکنون لازم است به این سؤال پاسخ دهیم: راحت ترین کشور برای دریافت اقامت دائم کدام کشور است؟

در پاسخ این سؤال می توان گفت؛ کشورهایی که شرایط ساده تر و کم هزینه تری را برای مهاجران فراهم می کنند گزینه مناسب تری برای مهاجرت هستند. در ادامه با لیستی از کشورهایی که شرایط زندگی مناسب برای دریافت اقامت دائم مهاجران فراهم می کند را بررسی خواهیم کرد. برای آشنایی بیشتر ادامه مطلب را مطالعه کنید.

کشور بلغارستان

بلغارستان کشور دیگری است که از آن به عنوان راحت ترین کشور برای دریافت اقامت دائم اروپا یاد می کنند. بلغارستان عضو اتحادیه اروپا است. پس از دریافت اقامت در این کشور، می توانید از مزایا و حقوق شهروندی سایر کشورهای اتحادیه اروپا نیز برخوردار شوید.

 سریع‌ترین راه برای دریافت مجوز اقامت بلغارستان خرید املاک و مستغلات در آن کشور است. حداقل مبلغ مورد نیاز برای سرمایه گذاری در بلغارستان ۵۱۱،۲۹۲ یورو است. مدت زمان لازم برای اخذ محل اقامت و تابعیت در بلغارستان حدود ۱۸ ماه است.

سرمایه گذار موظف به زندگی در بلغارستان نیست. به علاوه سرمایه گذار می تواند، مبلغ سرمایه گذاری شده در این کشور و صندوق دولت را بعد از ۵ سال برداشت و دریافت کند.

کشور مالتا

مالتا یکی از کشورهای اروپایی است که دارای شرایط زندگی ساده است. از نظر جغرافیایی در مرز بین قاره اروپا و شمال آفریقا واقع شده است. مالتا قبلاً بخشی از ایتالیا بود که از آن جدا شده است. مالیات برای مهاجران مالتا مبلغ بسیار کمی بوده و در حدود ۱۵ درصد است.

مالیات بسیار پایین در این کشور، که یکی از شرایط ویژه مهاجران است. مالتا یکی از کشورهایی است که دارای ارزشمندترین پاسپورت در جهان است. مالتا نهمین پاسپورت بزرگ جهان را دارد. این امر باعث شده سرمایه گذاری در مالتا بسیار ارزشمند باشد.

سرمایه گذاری در این کشور یکی از راه هایی است که شرایط دریافت اقامت دائم در این کشور را بسیار راحت می کند و می توان این کشور را به عنوان راحت ترین کشور برای دریافت اقامت نام برد.

 حداقل مبلغ مورد نیاز برای سرمایه گذاری در مالتا از ۱۵۰،۰۰۰ یورو شروع می شود. مهاجران کشور مالتا می توانند پس از یک سال اقامت در این کشور تقاضای تابعیت کنند.

کشور قبرس

قبرس یک کشور اروپایی بوده که یکی از ویژگی های بارز قبرس نرخ پایین مالیات آن است. نرخ مالیات دستمزد در قبرس از ۲۰ تا ۳۵ درصد است.

با نرخ مالیات پایین، قبرس یکی از گزینه های انتخابی افراد برای مهاجرت است که به راحتی می توانند در یکی از بهترین کشورهای اروپایی جایی برای زندگی پیدا کنند و از حقوق شهروندی برخوردار شوند.

 قبرس یکی از اولین کشورهایی است که به عنوان راحت ترین کشور برای زندگی شناخته شده است. برای کسانی که می خواهند از طریق سرمایه گذاری مهاجرت کنند، قبرس اولین گزینه پیشنهادی برای مهاجرت است. بازرگانان و سرمایه گذاران می توانند با سرمایه گذاری ۳۰۰۰۰۰ یورویی طی سه سال اجازه اقامت در قبرس را به دست آورند. سرمایه گذاری در املاک و مستغلات در قبرس به مبلغ ۲ میلیون یورو نیز به مدت شش ماه امکان پذیر است. یکی از مزایای ویژه و درخشان قبرس این است که مهاجر مجوز کار و مجوز تحصیل در قبرس را دریافت می کند. علاوه بر این فرد، می تواند به تمام کشورهای اتحادیه اروپا سفر کند.

کشور بلژیک

بلژیک نهمین کشوری است که نام آن به عنوان آسانترین کشور برای به دست آوردن اقامت ثبت شده است. بلژیک کشوری کوچک و بسیار زیبا است که در آن فرهنگ های مختلفی از مردم سراسر جهان زندگی می کنند و شرایط بسیار خوبی را برای مهاجران خود ایجاد کرده اند.

 ارزان ترین راه برای گرفتن اجازه اقامت در بلژیک مهاجرت کاری است. برای مهاجرت به بلژیک به شرایط کار و یافتن یک کار نیاز دارید.

روش ساده و آسان دیگر برای دریافت اجازه اقامت در بلژیک سرمایه گذاری است. برای سرمایه گذاری در بلژیک به ۳۵۰ تا ۵۰۰ هزار یورو نیاز دارید. مبلغ سرمایه گذاری شده در صندوق دولت بلژیک تقریباً به مدت ۵ سال قابل استرداد نیست.

متقاضیان اخذ اقامت دائم و تابعیت بلژیک باید ۵ سال منتظر بمانند و پس از آن باید در امتحانی هلندی، آلمانی یا فرانسوی قبول شوند و پس‌ازآن می توانند اقامت در این کشور را به دست آورند.

کشور آلمان

آلمان یکی از پیشرفته ترین کشورهای اروپا است. این کشور مدت‌هاست که به عنوان یکی از مکان های مورد علاقه مهاجرت ایرانیان شناخته می شود.

سهولت دریافت محل اقامت در این کشور حدود ۱۲۰،۰۰۰ ایرانی را مجبور کرده است که آلمان را به عنوان مهاجرت و محل زندگی خود انتخاب کنند. آلمان به دلیل تحصیل رایگان، ثبات اقتصادی و امنیت، فرصت های شغلی و بالا بودن استانداردهای زندگی یکی از بهترین کشورها برای مهاجران ایرانی است.

اگر در حرفه و هنر خود حرفی برای گفتن داشته و تجربه و دانش کافی دارید، که می توانید در آن پیشرفت کنید، آلمان می تواند یکی از بهترین گزینه های انتخابی برای مهاجرت شما باشد.

کشور ترکیه

ترکیه یکی از بهترین کشورها برای اقامت ایرانیان است و از نظر رده بندی برای ایرانیان راحت ترین کشور برای زندگی است. مهاجرت و اقامت در ترکیه پیش شرط مهاجرت و اقامت در کانادا و ایالات متحده است. ترکیه از نظر فرهنگ و آداب و رسوم شباهت زیادی به ایران دارد. همسایگی ترکیه با ایران و قاره اروپا یکی از بهترین مزایای اقامت در این کشور است.

 افراد بسیار زیادی هستند که ترکیه را به عنوان مقصد مهاجرت خود انتخاب می کنند. افرادی که به ترکیه مهاجرت می کنند می توانند پس از ۳ تا ۸ سال اقامت، به مقصد نهایی خود مهاجرت کنند. در حال حاضر حدود ۵۰۰۰۰۰ ایرانی در ترکیه زندگی می کنند که دارای صاحب شغل و امتیاز خود هستند.

کشور یونان

یونان یکی از جذاب ترین کشورها برای گردشگران از سراسر جهان است. این کشور با داشتن آب و هوای عالی، امنیت بسیار بالا، هزینه های زندگی پایین، بالا بودن استاندارهای زندگی و حضور افراد مهربان و صمیمی یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت است.

یونان علی رغم امتیازات ویژه خود، یکی از بهترین راه ها را برای به دست آوردن اقامت برای زندگی ارائه داده است. متقاضیان اقامت در یونان می توانند برای ویزای طلایی اقدام کنند که یکی از مقرون به‌صرفه‌ترین روش های اخذ اقامت است.

 فراموش نکنید که یونان زادگاه تمدن و دموکراسی در غرب است و یکی از کشورهای بی نظیری است که می توانید در آن زندگی کنید.

کشور کانادا

کانادا به دلیل حقوق شهروندی، کیفیت بالا و استاندارد زندگی و رفاه اقتصادی، امنیت و آزادی به یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت تبدیل شده است. از طرف دیگر، شرایط دریافت اقامت در این کشور به سختی ایالات متحده آمریکا نیست و در حال حاضر در این کشور در حدود ۱۵۰،۰۰۰ ایرانی وجود دارد.

به هر حال انتخاب کشور مناسب برای مهاجرت و اقامت در آن کار دشواری است. یک متقاضی مهاجر باید بتواند تمام عواملی را که پس از مهاجرت بر زندگی او تأثیر می گذارد مورد بررسی قرار دهد. یکی از مهم‌ترین جنبه های مهاجرت بررسی شرایط زندگی کشور مقصد است. بدون شک نمی توان شرایط زندگی در سوئیس را با ترکیه مقایسه کرد. علاوه بر شرایطی که هر کشور برای به دست آوردن محل اقامت در نظر می گیرد، کشوری که متقاضی از آنجا درخواست اقامت می کند نیز بسیار مهم است.

کشور اسپانیا

برای درخواست اقامت در اسپانیا از طریق خرید ملک، متقاضی باید یک آپارتمان یا خانه حداقل ۵۰۰۰۰۰ یورویی در آن کشور خریداری کند. در این روش در ابتدا به شخص و اعضای خانواده‌اش اقامت موقت داده می شود. این مجوز اقامت پس از ۵ سال تمدید می تواند به مجوز اقامت دائم تبدیل شود.

خرید املاک و مستغلات در اسپانیا، هم اقامت اروپا برای متقاضی و اعضای خانواده وی (همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال) را فراهم می کند و هم اینکه به متقاضی اجازه می دهد تا در کشورهای اتحادیه اروپا به صورت رایگان تحصیل کند و در یک بانک اروپایی حساب باز کند.

کشور پرتغال

برای دریافت اقامت در کشور پرتغال، متقاضی باید ملکی با ارزش بیش از ۵۰۰۰۰۰ یورویی خریداری کند. طبق قوانین پرتغال، اگر شخص ۵ سال به طور قانونی در پرتغال اقامت داشته باشد، می تواند برای اقامت دائم در پرتغال درخواست کند. از جمله مزایای این اقامت می توان به سفر آسان به منطقه شینگن و زندگی در طبیعت زیبای پرتغال اشاره کرد.

مقاله پیشنهادی ——-> راحت ترین کشور برای ویزای شینگن

چه مدارکی برای اقامت در اروپا لازم است؟

در فرآیند دریافت مجوز اقامت ممکن است کشور مقصد، سفارت یا دانشگاه، یک یا چند مورد از این مدارک را از شما بخواهند.

 • مدارک هویت (گذرنامه، شناسنامه، عقدنامه، کارت ملی)
 • عدم سوءپیشینه
 • مدارک تحصیلی (مدارک فارغ التحصیلی، ریز نمرات، رزومه تحصیلی، انگیزه نامه و مدرک زبان)
 • آزمایش‌ها پزشکی
 • اسناد کاری (گواهینامه‌های مهارتی، مدارک آموزش تخصصی و فنی، رزومه کاری، انگیزه نامه کاری و غیره)
 • مدارک شرکت (آگهی تأسیس، کارت بازرگانی و غیره)
 • مدارک زبان
 • مدارک و دارایی های ملکی و مستغلات
 • گواهی توانایی مالی
 • وکالت‌نامه ها و ..

نتیجه گیری

همانطور که خواندید شرایط اقامت دائم اروپا برای زندگی مهم ترین موردی است که ابتدا افراد میبایست  این شرایط را داشته باشند تا بتوانند برای تحصیل و یا زندگی به این کشورها مهاجرت کنند. ما در این مقاله با جزئیات به این موارد اشاره کردیم.اگر شما نیز قصد دریافت اقامت دائم این کشورها را دارید میتوانید با کارشناسان مجرب موسسسه مهاجرتی مهاجرت با ما در تماس باشید.

سوالات متداول

سفر بدون ویزا به تمام کشورهای عضو شینگن
آموزش رایگان
بهداشت رایگان
استفاده از خدمات اجتماعی رایگان
امکان خرید خانه، ملک و ماشین
و..

فردی که اقامت دائمی دارد، می تواند تا زمانی که بخواهد در آن کشور حضور داشته و به زندگی خود ادامه دهد، اما وی شهروند آن کشور نبوده و از یک سری حقوق برخوردار نیست

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن