مشاوره رایگان

02128111107

اقامت دائم فرانسه

اقامت دائم فرانسه

ما در این مقاله قصد داریم که به بررسی و تحلیل علمی اقامت در کشور فرانسه و مهاجرت به این کشور بپردازیم. در ادامه روش های مختلف و نکات اصلی مهاجرت به فرانسه را نیز بررسی خواهیم کرد. متقاضیانی که قصد دارند اقامت فرانسه را دریافت کنند معمولا سوالات متعددی دارند. از جمله آیا دریافت اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی امکان پذیر است؟ دریافت اقامت فرانسه از طریق خرید ملک چگونه است؟ روش های دریافت اقامت دائم فرانسه چیست؟

اقامت دائم فرانسه

ما در این مقاله پاسخ تمام سوالات و نکاتی را که لازم است شما بدانید فراهم کرده ایم. ما مو به مو مراحل و شرایط لازم برای دریافت اقامت فرانسه را در این مقاله توضیح داده ایم. در این مقاله قصد داریم روش های دریافت و اخذ اقامت فرانسه را به اختصار مورد بررسی قرار دهیم.  همچنین به تفصیل در مورد شرایط مهاجرت به فرانسه نکات بسیار مهمی را برای شما خواهیم گفت. اگر می خواهید در مورد شرایط اقامت فرانسه، مدارک لازم برای اقامت فرانسه و قوانین مهاجرت به فرانسه آگاهی کاملی را کسب کنید این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

آنچه در این مقاله میخوانید :

درباره فرانسه

درباره فرانسه

ویزاهای کاری در کشور فرانسه به دو دسته ویزای نخبگان و ویزاهای متخصصان تقسیم می شوند. ویزای نخبگان برای افرادی صادر می شود که با حداقل حقوق سالانه چیزی در حدود 73000 یورو از یک کارفرمای فرانسوی پیشنهاد کاری داشته باشند. شما لازم است که برای مهاجرت از طریق این روش مهاجرتی به زبان فرانسه مسلط بوده و از شرایط سنی خوبی برخوردار بوده و تجربه کاری مرتبط نیز داشته باشید. اگر شما دارای مهارت های لازم هستید برای دریافت این ویزا اقدام کنید.

ویزای کار فرانسه مناسب فارغ التحصیلان دارای مدرک لیسانس و بالاتر می باشد. متقاضیانی که قصد دارند از این طریق به کشور فرانسه مهاجرت کنند لازم است که یک پیشنهاد شغلی با حداقل حقوق سالانه 70000 یورو داشته باشند. حداکثر مدت در نظر گرفته شده برای تمدید ویزای نخبگان (Talent Visa) 4 سال است. پس از آن لازم است که با نوع دیگری از اقامت ویزای خود را تمدید کنید. در سال پنجم زندگی خود در فرانسه میتوانید برای اقامت دائم فرانسه درخواست خود را ارائه کرده باشید.

شما همچنین می توانید برای خانواده خود از ویزای همراه نیز استفاده کنید. لازم به ذکر است که شرط مهم برای اخذ ویزای همراه کاری فرانسه داشتن توانایی پرداخت تمکن مالی است. همچنین توجه داشته باشید که برای دریافت ویزای همراه حتما نیازی نیست که شما مجوز کار داشته باشید، شما در صورت دریافت تایید برای مهاجرت به فرانسه می توانید درخواست ویزای همراه را بدهید. هزینه درخواست ویزای همراه فرانسه چیزی در حدود 368 یورو می باشد.

نرخ بیکاری یک کشور عامل بسیار خوبی است برای تعیین اینکه آیا کشوری که شما قصد دارید اقامت آن را دریافت کنید مناسب است  یا خیر. در همین راستا نرخ بیکاری در فرانسه چیزی در حدود 7 درصد می باشد.

ما در ادامه این مقاله به بررسی شرایط مهاجرت به فرانسه و دریافت اقامت فرانسه خواهیم پرداخت.

مقاله پیشنهادی ——-> کشور فرانسه

اقامت فرانسه از طریق تحصیل

تحصیل در فرانسه می تواند در مقاطع مختلف انجام پذیرد. سیستم آموزشی در فرانسه یکی از با کیفیت ترین ها در جهان است و سیستم آموزشی در این کشور مطابق با توافقنامه بولونیا می باشد. تحصیل در کشور فرانسه اجباری است و سنین 6 تا 11 سال باید در مدارس ابتدایی تحصیل کنند. در فرانسه دو نوع دبیرستان نیز وجود دارد که دبیرستان کالج نیز افراد 11 تا 15 ساله و دبیرستان لیسه برای افراد 15 تا 18 ساله در نظر گرفته شده است. سال تحصیلی در کشور فرانسه از سپتامبر تا ژوئن آغاز می گردد.

برنامه های تحصیل در دانشگاه های فرانسه شامل سه دوره تحصیلی سه ساله لیسانس، دو ساله کارشناسی ارشد و سه ساله دکترا می باشد. از مهمترین دانشگاه های برجسته فرانسه می توان به سوربن، لوئی پاستور و استراسبورگ اشاره داشته باشیم. در فرانسه شما می توانید در دوره های جغرافیا، پزشکی، داروسازی، زبان شناسی، هنر، علوم اجتماعی، مدیریت بازرگانی، ادبیات، فناوری اطلاعات، روانشناسی و اقتصاد شرکت داشته باشید.

متوسط شهریه در کشور فرانسه چیزی در حدود 2770 یورو برای برنامه های کارشناسی، 3770 یورو برای برنامه های کارشناسی ارشد و 300 یورو برای برنامه های تحصیلی دکترا است. تحصیل در مقطع دکترا در فرانسه شامل یک پروژه تحقیقاتی است که معمولاً شامل کمک هزینه تحصیلی نیز می شود. هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی فرانسه کمی بیشتر است و شما لازم است که چیزی بین 7000 تا 15000 یورو در سال برای تحصیل پرداخت کنید.

دانشجویان در تمامی مقاطع لازم است که سالانه 200 یورو برای حق بیمه نیز پرداخت کرده باشند. اگر با زبان فرانسه در دانشگاه های دولتی فرانسه تحصیل کنید بسیار بهتر است زیرا در این صورت شهریه شما برای تحصیل کاملا رایگان می شود. برای دریافت بورسیه تحصیلی از دانشگاه های فرانسه، دانشجویان لازم است که دارای سوابق تحصیلی خوبی بوده باشند و از سطح زبان مناسبی نیز برخوردار گردند و ترجیحاً دارای پیشینه تحصیلی و رزومه قوی نیز باشند. در صورت پذیرش از دانشگاه به دانشجو در کشور فرانسه کمک هزینه های تحصیلی و هزینه های زندگی نیز پرداخت می شود.

لازم به ذکر است که دانشجویان در فرانسه این امکان را خواهند داشت که در طول تحصیل 20 ساعت در هفته کار کنند. البته این باید در هماهنگی با اداره مهاجرت فرانسه بوده باشد. ویزای همراه دانشجویی را نیز می توانید چند ماه پس از ورود به کشور فرانسه دریافت کنید. دریافت ویزای همراه دانشجویی فرانسه تنها با تایید اداره مهاجرت این کشور خواهد بود. یکی از نکات قابل توجه تحصیل در کشور فرانسه این است که این کشور یکی از معدود کشورهایی است که شما این امکان را خواهید داشت که بدون کنکور در آن به صورت رایگان تحصیل کنید و اقامت خود را نیز دریافت نمایید.

مقاله پیشنهادی ——-> تحصیل در فرانسه

اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری

اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری

اقامت فرانسه را شما می توانید با سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت و سرمایه گذاری در بخش های اقتصادی فرانسه به دست آورید. ویزای ثبت شرکت به عنوان ویزای نخبگان در کشور فرانسه شناخته می شود و برای موسسان و مدیران شرکت ها و همچنین بنیانگذاران شرکت های نوآور یا استارت آپ ها استفاده از این ویزا بسیار مناسب می باشد. ویزای سرمایه گذاری فرانسه در حدود 4 سال اعتبار دارد و بعد از 4 سال شما لازم است که ویزای خود را به یکی از انواع اقامت فرانسه تبدیل کرده باشید. در سال پنجم شما می توانید اقامت دائم فرانسه را نیز دریافت کنید.

ذکر این نکته بسیار ضروری است که حداقل سرمایه ای که شما از طریق آن می توانید اقامت فرانسه را دریافت کنید عبارت است از راه اندازی و ثبت شرکت در فرانسه با 30000 یورو. ویزای همراه را نیز شما می توانید برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری دریافت کنید. اما مجوز کار فرانسه تنها با رضایت و مجوز اداره مهاجرت فرانسه امکان پذیر خواهد شد.

ویزای سرمایه گذاری فرانسه یک ویزای گذرنامه نخبگان برای سرمایه گذاران تجاری است که متقاضی لازم است که در بخش های صنعتی و اقتصادی فرانسه ایجاد شغل کند. سرمایه مورد نیاز برای دریافت ویزای سرمایه گذاری فرانسه چیزی در حدود 300000 یورو در نظر گرفته شده است. اعتبار ویزای فرانسه 4 سال است و پس از انقضای ویزا می توان آن را به اقامت دیگری تبدیل کرد. اقامت دائم فرانسه را می توان سال پنجم دریافت کرد. هزینه درخواست ویزای سرمایه گذاری و ثبت شرکت فرانسه 368 یورو می باشد.

اقامت فرانسه از طریق خود حمایتی

یکی از بهترین و محبوب ترین روش های دریافت اقامت فرانسه از طریق ویزای خود حمایتی فرانسه می باشد. این نوع اقامت در فرانسه به این معنی می باشد که شخص بتواند تمکن مالی لازم برای حمایت از خودش را نشان دهد. شما برای مهاجرت به فرانسه از طریق این برنامه مهاجرتی لازم است که نشان دهید برای زندگی در فرانسه نیازی به حمایت و کمک مالی نخواهید داشت. برای اخذ این نوع اقامت در کشور فرانسه تنها کافی است که نشان دهید که از توانایی مالی خوبی برخوردار هستید.

 

در کشور فرانسه از طریق این برنامه مهاجرتی شما لازم نیست که هیچ گونه سرمایه گذاری در این کشور انجام بدهید. 40 هزار یورو برای شخص سرمایه گذاری مقدار هزینه اس است که مورد نیاز می باشد. شما برای این برنامه مهاجرتی می توانید برای اعضای خانواده خود ویزای همراه نیز دریافت کنید. 20 هزار یورو برای همسر شما و 10 هزار یورو برای هر کدام از فرزندتان نیز لازم است. عدم شرط حضور و تحصیل به صورت رایگان فرزندان شما در مدارس فرانسه از نکات قابل توجه اقامت خود حمایتی فرانسه می باشد. لازم است که شما در همین راستا دقت کنید که در این نوع اقامت، به شما  مجوز کار داده نمی شود و فقط شما این اجازه را خواهید داشت که مسکن خریده و یا اجاره کنید.

 

در این روش مهاجرتی در کشور فرانسه ابتدا به شما و همراهانتان یک اقامت یک ساله داده می شود که قابل تمدید نیز می باشد و پس از گذشت 5 سال اگر شما قوانین مهاجرتی را رعایت کرده باشید و جرمی مرتکب نشده باشید و همچنین به خوبی مالیات خود را پرداخت کرده باشید، می توانید برای اقامت دائم فرانسه درخواست خود را ارائه کنید.

اقامت فرانسه از طریق ازدواج

اگر شما قصد دارید که با فردی فرانسوی ازدواج کنید شما می توانید اقامت فرانسه را از طریق ازدواج اخذ کنید. شما در صورت داشتن شرایطی خاص این امکان را خواهید داشت که اقامت فرانسه و تابعیت این کشور را اخذ کرده و در این کشور برای همیشه زندگی کنید. یکی از زوجین به این منظور می بایست که تبعه فرانسه بوده و حداقل یک بار را همدیگر را ملاقات کرده باشند. همچنین هر دو زوجین بالای ۱۸ سال سن باید داشته باشند.

همچنین لازم است که شما ثابت کنید که به یکدیگر علاقه دارید. امکان دریافت اقامت دائم فرانسه را نیز شما پس از گذشت ۴ سال خواهید داشت. ارائه گواهی ازدواج علاوه بر مدارک هویتی و فردی برای دریافت اقامت فرانسه نیاز می باشد. همچنین لازم است که شما آدرس منزل محل سکونت و شرایط لازم تمکن مالی را برای زندگی مشترک داشته باشید. حدود یک ماه برای رسیدگی به درخواست ویزای شما ممکن است که زمان ببرد. این ویزا، به ویزای نامزدی فرانسه نیز معروف می باشد.

اقامت فرانسه از طریق تولد

اگر شما قصد دارید که اقامت فرانسه را از طریق تولد  برای فرزند خود اخذ کنید لازم است که به خوبی با شرایط مهاجرت به فرانسه آشنا باشید. شما تنها در صورتی می توانید اقامت فرانسه را کسب کنید که یکی از والدین کودک تابعیت این کشور را داشته باشد. اصل خون اصلی است که فرانسه از آن برای اهدای تابعیت به کسانی که در این کشور به دنیا می آیند استفاده می کند. پس بر اساس اصل خون در فرانسه فرزند شما با تولد از پدر و مادری ایرانی، تابعیت فرانسوی را دریافت نخواهد کرد.

 

همچنین لازم است که بدانید که حتی در صورتی که شما برای فرزند خود تابعیت دریافت کردید، امکان اخذ ویزای اقامت والدین از طریق فرزند شما امکان پذیر نخواهد شد.

اقامت فرانسه برای هنرمندان

اقامت فرانسه برای هنرمندان

از دیر باز کشور فرانسه مهد هنر و فرهنگ بوده است و همواره در این کشور هنرمندان بسیار مشهوری میزیسته اند. فرانسه کشور محبوب هنرمندان است و ممکن است این سوال به ذهن آنها رسیده باشد که چگونه می توان اقامت این کشور را دریافت کرد؟ در پاسخ به این سوال اینطور می توان گفت که شما در صورتی که ثابت کنید که از طریق هنر کسب درآمد دارید و در کشور فرانسه حضورتان مفید خواهد بود این امکان را خواهید داشت که اقامت فرانسه را دریافت کنید.

ویزای تلنت برای این دسته از متقاضیان از طریق دولت فرانسه ارائه می شد، به مدت حداکثر 4 سال شما می توانید با اخذ این ویزا در کشور فرانسه همراه با خانواده خود زندگی کنید. افرادی که در گروه های زیر قرار گرفته باشد شرایط دریافت اقامت فرانسه را خواهند داشت:

  • افراد که در حوزه ملی معروف هستند.
  • افرادی که در تئاتر و سینما مشهور هستند.
  • هنرمندان برجسته در دیگر حوزه های هنری.
  • نیروهای متخصص و ماهر هنری.

مقاله پیشنهادی ——-> مهاجرت کاری به فرانسه

هزینه زندگی در فرانسه

کسب اطلاع از هزینه های زندگی در کشور فرانسه مقوله ای بسیار مهم است که لازم است شما به آن پیش از مهاجرت به کشور فرانسه توجه کرده باشید. هزینه اجاره یا خرید آپارتمان در کشور فرانسه اغلب هزینه های زندگی شما را تشکیل می دهد. از مهمترین هزینه های دیگر شما برای زندگی در فرانسه می توان به هزینه های انرژی مصرفی، هزینه حمل و نقل، هزینه خوراک و پوشاک، و همچنین هزینه های درمانی اشاره داشته باشیم.

نتیجه گیری

شرایط دریافت اقامت فرانسه را ما در این مقاله و تمامی موارد مرتبط به آن را مورد بررسی قرار دادیم. اقامت فرانسه در این مقاله مورد بحث و بررسی تخصصی قرار گرفت. اقامت فرانسه از طریق روش های مختلفی از قبیل کار، تحصیل، سرمایه گذاری، ازدواج و تولد امکان پذیر است. برای مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل لازم است که شما از یک دانشگاه در فرانسه پذیرش دریافت کرده باشید. یکی از مهمترین مزیت های تحصیل در کشور فرانسه رایگان و کم هزینه بودن تحصیل در این کشور است.

برای اقامت کاری در فرانسه نیز لازم است که شما در این کشور از یک کارفرما پیشنهاد کاری دریافت کرده باشید. در مورد سرمایه گذاری نیز شما می توانید با داشتن شرایط مالی برای سرمایه گذاری اقامت فرانسه را دریافت کنید. همچنین امکان دریافت اقامت فرانسه از طریق خود حمایتی نیز وجود دارد و شما از این روش مهاجرتی نیز تنها لازم است که نشان دهید از تمکن مالی برای پرداخت هزینه های خود و خانوادتان برخوردار هستید.

روش اقامت از طریق ازدواج نیز در کشور فرانسه وجود دارد که شما از طریق این روش تنها لازم است که نشان دهید که قصد دارید با فردی که تابعیت این کشور را دارد ازدواج کنید. از طریق تولد نیز فرزندان مهاجران امکان دریافت اقامت فرانسه را در صورتی که یکی از والدین وی تابعیت فرانسوی را داشته باشد امکان پذیر است.

سوالات متداول

برای اخذ اقامت فرانسه اولین گامی که شما لازم است سپری کنید شناخت روش های مهاجرت به این کشور است. در مرحله بعد لازم است که شما بهترین گزینه برای مهاجرت را انتخاب کنید. مدارک مهاجرت را سپس لازم است که بر اساس شرایط خود فراهم کرده باشید.

برای اخذ اقامت فرانسه اولین گامی که شما لازم است سپری کنید شناخت روش های مهاجرت به این کشور است. در مرحله بعد لازم است که شما بهترین گزینه برای مهاجرت را انتخاب کنید. مدارک مهاجرت را سپس لازم است که بر اساس شرایط خود فراهم کرده باشید.

از کم هزینه ترین روش های مهاجرت به فرانسه روش کاری است. تحصیل در کشور فرانسه یکی از کم هزینه ترین روش های مهاجرتی است. ویزای خود حمایتی نیز بسیار کم هزینه است و از طریق این روش لازم به داشتن سرمایه زیادی نیست. شما برای این روش مهاجرتی تنها لازم است که تمکن مالی داشته باشید.

خیر. داشتن وکیل مهاجرتی اجباری نیست اما امری اجتناب پذیر است و بهتر است که شما برای مهاجرت به کشور فرانسه از وکیل مهاجرتی استفاده کنید. وکیل مهاجرتی قوانین اخذ اقامت فرانسه را به خوبی می داند و با سرعت بیشتر و با دقت بالاتری کار های مهاجرتی شما را انجام می دهد.

بسته به این که هدف شما برای مهاجرت به فرانسه چیست، شهر های بسیاری در فرانسه هستند که می تواند برای اقامت شما مناسب باشد. اما در مجموع اگر بخواهیم چند شهر را نام ببریم می توانیم به شهر های پاریس، لیون، موناکو، لیل، نیس و مون پلیه اشاره داشته باشیم.

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن