مشاوره رایگان

02128111107

اقامت دائم کانادا

اقامت دائم کانادا

اقامت دائم کانادا

اقامت دائم کانادا موضوعی است که در این مقالع به صورت کامل به آن پرداخته ایم ، اگر قصد مهاجرت به این کشور را دارید همراه ما باشید.اگر رویای مهاجرت به کانادا را در سر دارید، لازم است که بدانید که کانادا یکی از ساده‌ترین و آسانترین سیاست های مهاجرتی در جهان را در اختیار دارد. سیاست دولت کانادا این است که بیش از 200،000 مهاجر جدید را از مناطق مختلف جهان به کشور خود بکشاند. این امر حالا موجب شده است که کانادا به ایده آل ترین کشور جهان برای مهاجرت تبدیل شود. 

چرا کانادا گزینه اصلی مهاجران است؟

چرا کانادا گزینه اصلی مهاجران است؟

اقامت دائم کانادا چیست؟

انواع روش های اخذ اقامت دائم کانادا

اقامت دائم کانادا به شرایطی گفته می شود که شخص می تواند به صورت قانونی در این کشور زندگی کند اما به عنوان شهروند این کشور شناخته نمی شود. فردی که اقامت دائم این کشور را در اختیار دارد می تواند از کلیه حقوقی که به هر شهروند کانادایی تعلق می گیرد برخوردار شود. دانشجوی بین المللی یا کسی که برای کار به این کشور مهاجرت می کند اقامت دائم را کسب نمی کند. کسانی که برای کار مهاجرت می کنند از تمام امتیازات و حقوقی که یک مهاجر با اقامت دائم برخوردار است را ندارند.

در حالت کلی کشور کانادا به دلیل برخورداری از شرایط اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، آموزشی، درمانی و غیره یکی از بهترین گزینه‌ها برای مهاجرت و دریافت اقامت دائم است. سالانه افراد زیادی برای مهاجرت به این کشور اقدام می‌کنند، به همین دلیل متقاضیان برای افزایش شانس خود نسبت به دیگر افراد باید از شرایط خاصی بهره‌مند باشند. اخذ اقامت دائم کانادا به متقاضیان اجازه می‌دهد تا مانند شهروندان عادی از همه امکانات رفاهی استفاده کرده و در گردهمایی‌های سیاسی مانند را‌ی‌گیری‌ها شرکت کنند.

شاید شما نیز مانند بسیاری از افراد دیگر شرایط مهاجرت به کانادا یا اخذ اقامت دائم این کشور را دارید ولی به دلیل عدم اطلاعات کافی تا به ‌حال هیچ کاری برای آن انجام نداده‌اید. ولی نگران نباشید زیرا ما در این مقاله هرآنچه را که برای دریافت اقامت دائم کشور کانادا باید بدانید، بررسی می‌کنیم. به عبارتی 

برنامه های مهاجرتی بسیاری در این کشور وجود دارد که از طریق آنها متقاضیان می توانند درخواست دهند و اقامت دائم این کشور را دریافت کنند. برای دریافت اقامت کانادا، یک مهاجر باید درخواست خود را به اداره مهاجرت، پناهندگان و تابعیت کانادا (IRCC) ارائه دهد. پس از پنج سال اقامت ، تمام کسانی که کارت اقامت دائم را دارند می توانند برای دریافت تابعیت کانادا نیز اقدام کنند.

پیش از اقدام برای اقامت دائم این کشور، اطمینان حاصل کنید که تمام مدارک مورد نیاز دولت را همراه خود دارید.

برنامه های مهاجرتی کانادا

عوامل موثر بر امتیاز بندی ویزای اقامت دائم کانادا

اگر مایل هستید که به این کشور مهاجرت کرده و اقامت دائم آن را کسب کنید، برنامه های مهاجرتی بسیاری وجود دارد که معیارها و شرایط خاص خود را برای مهاجرت دارد.اکسپرس انتری، مهارت کاری کبک (QSWP)، برنامه مهاجرت استانی (PNPs) ، و همه به شما امکان دریافت اقامت دائم را می دهند. برای دریافت کارت اقامت دائم، شما به امتیازاتی که بر اساس معیارهای خود مانند سن، مهارت زبان، تحصیلات، سابقه کار و سایر عوامل که در پروفایل خود ثبت کرده اید نیاز دارید.

 

برنامه های مهاجرتی کانادا که به شما اقامت دائم این کشور را  اعطا می کند

 

 • برنامه مهاجرت مهارت کاری (Express Entry)
 • مهارت کاری فدرال (FSW) 
 • برنامه مهارت تجاری فدرال (FST) 
 • کلاس تجربه کار کانادایی  (CEC)
 • ویزای استارت-آپ (برای متقاضیانی که ایده تجاری دارند و برای تأمین بودجه به کس دیگری نیازمند هستند)
 • ویزای سرمایه گذاری، کارآفرینی و خود اشتغالی
 • برنامه مهاجرت مهارت کاری کبک  (QSWP)
 • برنامه نامزدی استانی (PNP)

اقامت کانادا از طریق کار

یکی از راه های دریافت ویزای اقامت دائم از طریق کار در این کشور می باشد. از آسان ترین روش های دریافت اقامت دائم، این است که پس از 12 ماه کار در این کشور از طریق کلاس تجربه کار کانادایی اقدام کنید. اگر هم با یک کارفرمای با اقامت موقت، کار می کنید و کارفرما برای اشتغال دائمی شما پیشنهادی داده باشد شما واجد شرایط درخواست اقامت دائم این کشور خواهید بود. این چنین شما از طریق برنامه مهاجرت کاری به کانادا نیز می توانید که اقامت دائم را نیز دریافت کنید.

درباره کانادا بیشتر بدانیم ——-> مهاجرت کاری به کانادا

اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری

یکی از راه های دریافت اقامت دائم ،سرمایه گذاری در این کشور است. به عنوان یک سرمایه گذار، شما و خانواده نزدیکتان می توانند ویزای اقامت دائم را دریافت کنند. شما برای دریافت اقامت دائم کانادا باید 800000 دلار برای حداقل پنج سال تحت برنامه فدرال این کشور سرمایه گذاری کنید. این برنامه مهاجرت سرمایه گذاری  برای متقاضیانی است که به جز کبک قصد اقامت در هر نقطه از کانادا را داشته باشند.یکی از نکات مهمی که متقاضیان باید به آن دقت کنند این است که اقامت دائم کانادا از طریق سرمایه‌گذاری تنها در حالتی که طرح اقتصادی در ابتدای کار سوددهی داشته باشد، ممکن است.

اقامت کانادا بعد از تحصیل

اقامت دائم کانادا بعد از تحصیل

تمام دانشجویانی که در این کشور در حال تحصیل هستند ممکن است که قصد داشته باشند که وضعیت ویزای خود را به اقامت دائم تغییر دهند. دانشجویان می توانند هنگام تحصیل یا پس از اتمام تحصیل خود برای دریافت، اقامت دائم این کشور اقدام کنند. تمام این موارد مشروط به این است که شرایط برنامه مهاجرت کانادا را که درخواست می کنند، داشته باشند. یکی از مهمترین شرایط برای دریافت اقامت دائم داشتن پیشنهاد کاری از یک کارفرما در این کشور می باشد.به عبارتی متقاضیان باید پس از اتمام دوران تحصیل خود ویزای مربوط به آن را به نوع کاری ارتقاء دهند تا اجازه دریافت اقامت دائم کانادا را داشته باشند.

اقامت کانادا از طریق استارت آپ

اگر شما یک کارآفرین هستید، این راه دیگری است که شما می توانید اقامت دائمی کانادا را به دست آورید. دولت کانادا کارآفرینان واجد شرایط را به کانادا دعوت می کند و آنها را با یک سازمان از بخش خصوصی ارتباط می دهد. اگر شما برای اقامت دائم از طریق استارتاپ انتخاب شده اید، اینکه باید با همه کارها سروکار داشته باشید نگران نباشید، این یکی از آسانترین و بهترین و کم هزینه ترین مسیر های مهاجرت می باشد.

اقامت کانادا از طریق تولد فرزند

یکی از راه های دریافت اقامت دائم این کشور از طریق تولد فرزند در خاک این کشور می باشد. هر کودکی که در کشور کانادا متولد می شود، شهروند کانادا می باشد. این در حالی است که حتی اگر پدر و مادر وی تبعه خارج از کانادا باشند. هنگامی که فرزند شما به سن قانونی رسید می تواند شما را با حمایت مالی خود به این کشور بیاورد و شما اقامت دائم کانادا را نیز دریافت کنید.

اقامت کانادا از طریق ازدواج

طبق قوانین این کشور ، زوجین می توانند برای اقامت دائم درخواست ویزا کنند. برای این منظور، آنها باید ثابت کنند که هیچ منافع دیگری مانند گرفتن اقامت دائم در این راه وجود ندارد. در صورت ازدواج قانونی با یک شهروند کانادا یا مقیم دائم این کشور، شما می توانید برای اقامت دائم نیز اقدام کنید.همچنین باید به این نکته دقت کرد که اخذ اقامت دائم کانادا از طریق ازدواج نیاز به هیچ گونه تمکن مالی ندارد. این نوع روش ساده‌ترین راه برای مهاجرت به کشور‌های دیگر با هزینه و زمان کم است، به همین دلیل سالانه افراد زیادی از طریق آن اقدام به اخذ اقامت دائم این کشور می‌کنند.

مدارک لازم برای درخواست اقامت دائم کانادا

مدارک لازم برای درخواست اقامت دائم کانادا

همان طور که می‌دانید یکی از اصلی‌ترین مراحل برای اخذ اقامت دائم کانادا جمع‌آوری مدارک تعیین شده توسط سفارت به صورت کامل است. البته باید به این نکته دقت کرد که متقاضیان قبل از ارائه مدارک به سفارت نیاز به ترجمه آن‌ها به زبان انگلیسی دارند. در صورتی که متقاضیان مدارک لازم برای اخذ ویزای کانادا را به صورت کامل جمع‌آوری کرده و آن‌ها را به صورت صحیحی ترجمه کنند، پروسه مهاجرتی خود را با سرعت بالا و هزینه کم انجام خواهند داد. مواردی که در ادامه این مبحث به آن اشاره شده است، تمام مدارک لازم برای پروسه مهاجرتی فوق را توضیح می‌دهد.

ارائه نتایج آزمون زبان IELTS  

ECA  (ارزیابی مدارک تحصیلی) برای کسانی که از طریق برنامه مهاجرتی مهارت کاری کانادا اقدام میکنند

تمکن کافی برای پشتیبانی مدت حضور شما در کانادا

مدارک تحصیلی یا گواهینامه شامل مدارک تحصیلی

اثبات سن – مانند شناسنامه و کارت شناسایی

مدارک استخدام در کانادا مانند پیشنهاد شغلی، فیش حقوقی

گواهی سلامت و عدم سوء پیشینه

گذرنامه

مدت زمان بررسی ویزای اقامت کانادا به صورت دائمی

زمان بررسی برای دریافت ویزای اقامت دائم کانادا براساس برنامه مهاجرتی که برای آن درخواست می کنید، به طور مثال سامانه اکسپرس انتری و یا برنامه نامزدی استانی متفاوت است. انتخاب و تایید درخواست ویزای شما به امتیاز سامانه جامع رتبه بندی (CRS) شما بستگی دارد. هنگامی که دعوت نامه درخواست اقامت دائم دریافت کردید، در حدود 4 الی 6 ماه برای رسیدگی به پرونده شما زمان خواهد برد.

 

امتیاز بندی ویزای اقامت کشور کانادا

طبق سامانه امتیازبندی مهاجرت کانادا، شما براساس مشخصاتی که در پروفایل خود ثبت کرده اید امتیاز کسب می کنید. امتیازات شما به عوامل مختلفی از جمله سن، تحصیلات، سابقه کار، تجربه کاری کانادایی و تسلط به زبان انگلیسی بستگی دارد. کل امتیازاتی را که کسب می کنید صلاحیت شما را برای برنامه های متفاوت مهاجرتی به کانادا تعیین می کند. اگر پروفایل شما واجد شرایط برنامه مهاجرتی خاصی باشد، شما دعوت نامه ای برای درخواست اقامت دائم کانادا را دریافت می کنید و در نهایت اقامت این کشور را نیز کسب می کنید.

مزایای اقامت کانادا به صورت دائمی

کسانی که ویزای اقامت دائم این کشور را دارند از مزایای بسیاری در این کشور برخوردار می شوند که بعضی از آنها در پایین لیست شده اند:

 

 • با ویزای اقامت دائم، اجازه تحصیل و کار در هر نقطه از این کشور را دارید.
 • می توانید برای دریافتتابعیت کانادا اقدام کنید.
 • تحت قانون کانادایی محافظت می شوید.
 • می توانید از خدمات بهداشتی و سایر مزایایی که یک شهروند کانادایی دریافت می کند استفاده کنید.
 • کودکان شما از آموزش رایگان بهره مند خواهند شد.
 • سفر به ایالات متحده آمریکا برای شما بدون مشکل خواهد بود.

 

همانگونه که متوجه شده اید اقامت دائم این کشور با مزیت های فراوانی همراه است. با این حال اقامت دائم این کشور به مانند یک شهروند کانادا نیست و شما با دریافت اقامت دائم شرایط زیر را نخواهید داشت:

 • حق رأی ندارید و مجاز به اداره یک دفتر سیاسی نیستید.
 • مجاز به دریافت هر شغلی نیستید که به سطح امنیتی بالایی نیاز داشته باشد.

نتیجه گیری

کشور کانادا یکی از بهترین کشور های دنیا برای مهاجرت و زندگی است. نرخ پایین بیکاری و بالا بودن کیفیت زندگی به همراه پایین بودن نرخ تورم موجب شده است که بسیاری از سراسر جهان برای زندگی کانادا را انتخاب کنند. بسیاری از کسانی که به این کشور مهاجرت می کنند قصد دارند که اقامت دائم این کشور را نیز دریافت کنند. برای دریافت اقامت دائمی این کشور برنامه های مهاجرتی مانند برنامه مهاجرتی اکسپرس انتری، برنامه مهاجرتی مهارت کاری فدرال، کلاس تجربه کار کانادایی و ویزای استارت آپ وجود دارد. داشتن مدرک زبان، عدم سوء پیشینه، پیشنهاد کاری و مدرک تحصیلی همه و همه از مهمترین شرایطی هستند که می توانند به شما در گرفتن اقامت دائم این کشور کمک کنند.

 

سوالات متداول

اقامت دائم یک کارت شناسایی است که به دولت کانادا این امکان را می دهد که از وضعیت  اقامت شما در این کشور مطلع شود. این موجب می شود که متقاضی بتواند به راحتی به خارج از کانادا سفر کرده و بازگردد.

برای رسیدگی به درخواست اقامت دائم، فارغ از اینکه در چه رده ای درخواست می کنید، 6 تا 12 ماه ممکن است که زمان ببرد.

·   عدم سوء پیشینه

 

·        مدرک زبان

 

·        برگه سلامت

 

·        پیشنهاد کاری

بله شما می توانید با داشتن پیشنهاد کاری در هنگام تحصیل و یا پس از تحصیل خود برای ویزای اقامت دائم با توجه با داشتن شرایط لازم اقدام کنید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن