مشاوره رایگان

02128111107

اقامت دائم عمان

اقامت دائم عمان

اقامت دائم عمان

همه افراد به دنبال کشوری می‌گردند که بتواند بعد از ورود به آن زندگی با آرامش و مطمئنی را سپری کنند. کشوری که در عین اینکه دارای امکانات رفاهی و اجتماعی زیادی است، بتواند امنیت شغلی مناسبی هم برای افراد ایجاد کند. اگر به دنبال چنین کشوری می‌گردید، ما به شما کشور عمان را پیشنهاد می‌کنیم. این کشور به دلیل آن که به کشور ایران هم نزدیک است می‌تواند یک گزینه مناسب برای مهاجرت باشد. ما در این مقاله قصد داریم تا در خصوص اقامت دائم عمان اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم.

آنچه در این مقاله میخوانید :

آشنایی با کشور پیشرفته عمان

آشنایی با کشور پیشرفته عمان

کشور عمان یکی از کشورهای حاشیه خلیج‌فارس است که به شیوه پادشاهی اداره می‌شود. از مهم‌ترین همسایه‌های این کشور عربی می‌توان به کشورهای عربستان سعودی، یمن و ایران اشاره کرد. کشور عمان که در سال‌های دور به جز تلی از شن و ماسه نبوده است، امروزه جزو پیشرفته‌ترین و مدرن‌ترین کشورهای حاشیه خلیج‌فارس شناخته می‌شود. منبع اصلی درآمد کشور عمان، چاه‌های نفتی آن است. باید بدانید که این کشور از لحاظ صادرات نفت در رتبه ۲۲ جهان و هفتم خاورمیانه قرار گرفته است.

البته اقتصاد این کشور به جز نفت، به ماهیگیری و کشاورزی نیز وابسته است. البته نمی‌توان صنعت مهم گردشگری را هم نادیده گرفت. در کنار وجود یک سیستم اقتصادی قدرتمند، کشور عمان همچنین طبیعت زیبا و شهرهای ساحلی بسیار جذابی دارد. پایتخت این کشور شهر مسقط بوده و از مهم‌ترین شهرهای آن می‌توان به بهلا و صلاله اشاره کرد. باید بدانید که با تغییر سیستم نظام حکومتی در این کشور، سرعت پیشرفت آن با جهش عظیمی روبرو شده است. همین امر موجب گردیده تا این کشور ثروتمند موفقیت‌های زیادی در عرصه‌های مختلف کسب کند.

واحد رسمی پول این کشور، ریال عمان است که هم اکنون جزو یکی از ارزشمندترین واحدهای پولی دنیا شناخته می‌شود. ازاین‌رو افرادی که در این کشور مشغول به کار هستند، می‌توانند حقوق خودشان را به ریال عمان دریافت کرده و همین امر موجب شود تا زندگی متفاوتی را در این کشور برای خودشان ایجاد کنند. وجود موقعیت‌های کاری مختلف، کشور عمان را به یکی از مقاصد مهم مهاجرتی بدل کرده است. به صورتی که بسیاری از افراد به دنبال اخذ اقامت دائم عمان هستند.

مقاله پیشنهادی ——-> مهاجرت به عمان

دریافت اقامت دائم عمان

دریافت اقامت دائم عمان

همان‌طور که پیش ‌از این نیز به‌خوبی متوجه شده‌اید، مهاجرت به کشور عمان می‌تواند شروع بسیار مناسبی برای افراد باشد. می‌توان با مهاجرت به این کشور از موقعیت‌های شغلی بسیار مناسبی که در اختیار شما وجود دارد، استفاده کنید. اخذ اقامت دائم عمان می‌تواند منجر شود تا فرد متقاضی برای اعضا خانواده و همراهان خود نیز درخواست ویزا نماید. شما می‌توانید با مهاجرت به کشور عمان، لذت زندگی در یکی از بهترین کشورهای خاورمیانه و دنیا را تجربه کنید.

اما اجازه دهید در همین ابتدای امر، نکته‌ای را به شما عزیزان گوشزد نماییم. کشور عمان و به ‌صورت کلی کشورهای عربی قوانین بسیار سخت‌گیرانه‌ای برای اعطای اقامت دائم به مهاجرین دارند. شما می‌توانید از روش‌های مختلفی برای مهاجرت و زندگی در این کشور استفاده کنید، اما تنها به شما یک ویزای اقامتی کوتاه‌مدت مثلا ۲ ساله داده می‌شود. درواقع می‌توان عنوان کرد که اخذ اقامت دائم تقریبا غیرممکن است و شما به جز در موارد نادر، امکان دریافت اقامت دائم عمان را نخواهید داشت.

اما این بدان معنی نیست که به‌هیچ‌عنوان نمی‌توان به این کشور مهاجرت کرد و در آن به زندگی خود ادامه داد. هم‌اکنون افراد بسیار زیادی سال‌هاست که در کشور عمان حضور دارند و از زندگی ‌کردن در این کشور لذت می‌برند. درواقع بعد از دریافت اقامت موقت ۲ ساله عمان، می‌توانید مجددا آن را به مدت ۲ سال تمدید کنید. البته باید تمامی شرایط موجود برای تمدید اقامت عمان را داشته باشید. پس منظور ما در این مقاله از اقامت دائم عمان، همان اقامت طولانی‌مدت این کشور است که با تمدید اقامت کوتاه‌مدت شما امکان‌پذیر است.

مقاله پیشنهادی ——-> اقامت عمان

روش‌های مختلف مهاجرت به کشور عمان

روش‌های مختلف مهاجرت به کشور عمان

افرادی که قصد مهاجرت به کشور عمان را دارند، می‌توانند از روش‌های مختلفی دست به این عمل بزنند. درواقع شاید بتوان گفت از هیچ‌کدام از این طریق نمی‌توانید اقامت دائم عمان را دریافت کنید، ولی این روش‌ها به شما یک اقامت موقت عمان را هدیه می‌کنند که می‌توانید آن را هرچند بار که لازم بود، تمدید نمایید. از مهم‌ترین راه‌هایی که منجر به مهاجرت و دریافت اقامت کشور عمان می‌شود، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مهاجرت از طریق تحصیل
 • مهاجرت از طریق کار
 • مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری
 • مهاجرت از طریق ازدواج
 • مهاجرت از طریق تولد
 • مهاجرت برای افراد هنرمند و موفق

هرکدام از این روش‌ها می‌تواند منجر به دریافت اقامت کشور عمان شوند. البته این روش‌ها دارای شرایط و قوانینی هستند که باید قبل از اقدام برای مهاجرت با آن‌ها آشنایی داشته باشید. ما در ادامه به ‌صورت کامل در خصوص هرکدام از این روش‌ها، اطلاعات کاملی را در اختیار شما عزیزان قرار می‌دهیم تا با آگاهی کامل دست به دریافت اقامت دائم عمان بزنید.

مهاجرت از طریق تحصیل به کشور عمان

مهاجرت از طریق تحصیل به کشور عمان

اولین نکته در خصوص مهاجرت تحصیلی و اخذ اقامت دائم عمان این است که کلا از طریق تحصیل در یک کشور، نمی‌توان اقامت دائم آن را دریافت کرد. در واقع زمانی که شما پذیرش دانشگاه یک کشور را دریافت می‌کنید و به شما این اجازه داده می‌شود تا در این کشور به تحصیل بپردازید، تنها به شما یک ویزای اقامتی کوتاه‌مدت اعطا می‌شود تا در زمان تحصیل از آن استفاده کنید. زمانی هم که دوران تحصیل شما به اتمام رسید، باید به کشور مبدا خودتان بازگردید.

کشور عمان نیز از این قاعده مستثنی نیست. شما نمی‌توانید صرف تحصیل در این کشور، اقامت دائم عمان را دریافت کنید. اما با تحصیل در کشور عمان می‌توانید موقعیت مناسبی را برای دریافت ویزای کاری برای خود ایجاد کنید تا از طریق این ویزا، بتوانید اقامت بلندمدت کشور عمان را کسب کنید. اما اکنون اجازه دهید تا در خصوص وضعیت تحصیلی و نظام آموزشی کشور عمان اطلاعات بیشتری را در اختیار شما قرار دهیم. شما می‌توانید در تمامی مقاطع تحصیلی به کشور عمان مهاجرت کنید.

معتبرترین دانشگاه موجود در این کشور، دانشگاه سلطان قابوس است. این دانشگاه در کنار شهر مسقط، پایتخت این کشور واقع شده است. با اینکه زبان رسمی مردم عمان عربی است، اما نکته مثبت در خصوص مهاجرت به عمان از طریق تحصیل این است که دانشگاه‌های این کشور، دروس خود را به زبان انگلیسی تدریس می‌کنند؛ بنابراین با داشتن مدرک زبان انگلیسی می‌توانید پذیرش این دانشگاه‌ها را دریافت کنید. حتی اگر مدرک زبان انگلیسی هم ندارید، قادر خواهید بود با اثبات اینکه به زبان انگلیسی تسلط دارید، وارد دانشگاه شوید.

تحصیل در مقاطع مختلف کشور عمان

شما می‌توانید هم در مقطع کارشناسی و هم در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری، در کشور عمان تحصیل کنید. البته هرکدام از این مقاطع دارای شرایط خاص خودشان هستند.

 • تحصیل در مقطع لیسانس

تحصیل در این مقطع و در کشور عمان چیزی در حدود ۵ سال زمان نیاز دارد. علاوه بر این شما باید هزینه شهریه دانشگاه‌های این کشور را هم پرداخت کنید. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی و در کشور عمان به ‌صورت متوسط در حدود سالی ۶۰۰۰ تا ۱۲۰۰۰ دلار خواهد بود.

 • تحصیل در مقطع فوق‌لیسانس

مدت تحصیل در این مقطع و در کشور عمان در حدود ۳ سال خواهد بود و هزینه‌های تحصیلی در مقطع فوق‌لیسانس در حدود ۱۰۰۰۰ تا ۱۸۰۰۰۰ متغییر است.

 • تحصیل در مقطع دکتری

باید بدانید که تحصیل در این مقطع بین ۴ تا ۵ سال زمان می‌برد و هزینه‌های آن هم می‌تواند بین ۸۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ دلار در هرسال تحصیل، متفاوت باشد.

دانشجویان بین‌المللی در کشور عمان این شانس را دارند تا در زمان تحصیل به کار دانشجویی مشغول شوند و بدین صورت بخشی از هزینه‌های تحصیلی خودشان را کسب کنند. اگر شما موفق شوید دوران تحصیل در کشور عمان را با موفقیت پشت سر بگذارید، می‌توانید به ‌سادگی وارد بازار کار این کشور شوید. سپس این موقعیت برای شما ایجاد می‌شود تا با تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری، اقامت دائم عمان را دریافت کنید.

مهاجرت از طریق کار به کشور عمان

مهاجرت از طریق کار به کشور عمان

یکی از بهترین روش‌های دریافت اقامت دائم عمان، کار در عمان است. از این ‌جهت که کشور عمان با سرعت بسیار زیادی دست به ساخت‌وساز و هرچه پیشرفته‌تر کردن کشور خودش زده، با کمبود نیروی متخصص در سال‌های آتی مواجه شده است. همین امر موقعیت را برای افرادی که قصد کار و مهاجرت کاری به این کشور را دارند، به ‌خوبی فراهم کرده است. همچنین به دلیل وجود یک سیستم اقتصادی باثبات و دریافت حقوق به ریال عمان، مهاجرت کاری به این کشور می‌تواند یک تصمیم کاملا عاقلانه و منطقی باشد.

از مهم‌ترین شروطی که برای دریافت اقامت دائم کشور عمان از طریق کار باید آن را رعایت کرد، آن است که فرد حتما باید از یک کارفرمای عمانی پیشنهاد کاری داشته باشد. در این میان موقعیت بسیار مناسبی برای ایرانیان وجود دارد؛ زیرا شرکت‌های ایرانی بسیار زیادی هم‌اکنون در این کشور وجود دارند که به دنبال جذب نیرو از هموطنان خودشان هستند. پس موقعیت مناسبی برای کار در کشور ایران و ایرانیان وجود دارد.

با اینکه دریافت ویزای کاری در این کشور محدودیت سنی ندارد، اما بهترین زمان برای اخذ این ویزا بین ۲۱ تا ۶۰ سالگی است. همچنین هرساله دولت عمان لیستی از مشاغل و تخصص‌های موردنیاز خودش را منتشر می‌کند و شما به‌عنوان متقاضی مهاجرت و اخذ اقامت دائم عمان، باید به دنبال تخصص خود در این لیست باشید. یکی دیگر از شرایط مهم این اقامت، داشتن رزومه کاری قدرتمند است. شما موظف هستید که رزومه خود را در کمال صداقت تکمیل کنید.

در واقع کارفرمایان بر اساس همین رزومه شما، مراحل اخذ ویزای کاری عمان را برای شما طی می‌کنند و در صورتی ‌که تناقضی در این رزومه وجود داشته باشد، مراحل شما برای کسب اقامت کشور عمان به مشکل برخواهد خورد. پس از اینکه از سوی کارفرمای عمانی برای شما دعوت‌نامه ارسال شد، فرد باید جهت دریافت گواهی NOC کشور عمان، اقدامات لازم را انجام دهد. طبق این گواهی مشخص می‌شود که دولت عمان و کارفرمای عمانی هیچ مشکلی با ورود شخص متقاضی کار به این کشور ندارند.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار عمان

برای اینکه این ویزا را دریافت نمایید، لازم است تا مدارکی را در زمان خواسته شده، به دولت عمان تسلیم کنید. از مهم‌ترین این مدارک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تمامی مدارک هویتی مانند شناسنامه و کارت ملی
 • داشتن پاسپورت معتبر
 • ارائه پیشنهاد کاری از سوی کارفرمای عمانی
 • ارائه نمونه قرارداد
 • ارائه گواهی سلامت
 • ارائه رزومه کاری
 • ارائه تمامی مدارک تحصیلی مرتبط با حوزه کاری

همچنین این امکان زیاد است که از شما برای اثبات عدم سوء پیشینه، انگشت‌نگاری انجام شود. همچنین اگر شما قرارداد کاری ببندید که حقوق آن از ماهی ۵۰۰ ریال عمان بیشتر باشد و بتوانید تمکن مالی خودتان را به دولت عمان اثبات کنید، می‌توانید برای همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال خودتان هم ویزای همراهی دریافت کنید.

مقاله پیشنهادی ——-> مهاجرت کاری به عمان

مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری به کشور عمان

مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری به کشور عمان

دولت عمان چند سالی می‌شود که به دنبال توسعه زیرساخت‌های اقتصادی خودش است تا هراندازه که می‌تواند، وابستگی شدید خودش را به صادرات نفت از بین ببرد. ازاین‌رو از افرادی که قصد سرمایه‌گذاری در این کشور را دارند، به گرمی استقبال خواهد کرد. افرادی که قصد سرمایه‌گذاری در کشور خارجی را دارند، به شاخص‌ها و نمودارهای مختلفی توجه می‌کنند. یکی از این شاخص‌ها، نرخ بیکاری در کشور مقصد است. جالب است بدانید که نرخ بیکاری در کشور عمان، بسیار پایین‌تر از کشورهای دیگر است.

همچنین نرخ تورم نیز یکی دیگر از فاکتورهایی است که سرمایه‌گذاران به آن توجه ویژه‌ای دارند. دولت عمان تمام تلاش خودش را کرده است تا نرخ تورم در این کشور را در پایین‌ترین حالت ممکن خودش قرار دهد. از سوی دیگر وجود یک اقتصاد باثبات این موقعیت را برای سرمایه‌گذاران خارجی ایجاد کرده است تا با سرمایه‌گذاری در این کشور علاوه بر اخذ اقامت دائم عمان، بتوانند سودهای بسیار زیادی هم داشته باشند.

افرادی که قصد ایجاد یک کسب‌وکار در کشور عمان را دارند می‌توانند از موقعیت ویژه‌ای که دولت عمان در اختیار آن‌ها قرار داده است، بهره ببرند. درواقع دولت عمان به این سرمایه‌گذاران اجازه می‌دهد تا بدون داشتن شریک و یا سهام‌دار عمانی، کار خودشان را در این کشور آغاز کنند. همچنین دولت کشور عمان با دادن وام‌های کم‌بهره به سرمایه‌گذاران و در پاره‌ای از مواقع اهدا معافیت‌های گمرکی نشان داده تا چه اندازه برای سرمایه‌گذاران خارجی ارزش قائل است.

بنابراین می‌توان اخذ اقامت دائم کشور عمان از طریق سرمایه‌گذاری را یکی از روش‌های بسیار مناسب برای مهاجرت به این کشور دانست. البته باید عنوان کرد از آن جایی که دولت عمان روابط سیاسی بسیار مناسبی با کشور آمریکا دارد، شاید سرمایه‌گذاری در این کشور برای ایرانیان ریسک‌های مختلف داشته باشد. اما از مهم‌ترین نکاتی که در خصوص مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری باید بدانید این است که می‌توانید از سه روش این مهاجرت را تجربه کنید.

 • سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک
 • سرمایه‌گذاری از طریق ثبت شرکت
 • سرمایه‌گذاری از طریق سپرده‌های بانکی مانند سهام و یا اوراق قرضه

سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک در کشور عمان

 افرادی که قصد مهاجرت و دریافت اقامت دائم عمان از طریق خرید ملک را دارند، باید بدانند که نمی‌توانند در تمامی نقاط کشور عمان دست به خرید ملک بزنند. در واقع دولت عمان منطقه‌ای را برای خرید ملک به مهاجران معرفی می‌کند و افراد اجازه دارند تنها در این منطقه دست به خرید بزنند. ملک خریداری شده نیز باید حداقل ۸۵ هزار دلار ارزش داشته باشند. البته یکی دیگر از شرایط این است که افراد خارجی تنها ۴ سال فرصت دارند تا بعد از خرید ملک، دست به ساخت‌وساز و آبادانی آن بزنند.

سرمایه‌گذاری از طریق ثبت شرکت در کشور عمان

یکی از بهترین روش‌هایی که به کمک آن می‌توانید اقامت دائم کشور عمان را کسب کند، ثبت شرکت در این کشور است. برای اینکه بتوانید در این کشور دست به ثبت شرکت بزنید، شما در ابتدا نیازمند سرمایه اولیه هستید. حداقل سرمایه موردنیاز برای ثبت شرکت در کشور عمان، مبلغ ۲۰ هزار ریال عنوان شده است. در صورتی ‌که این مبلغ را در این کشور سرمایه‌گذاری کنید، به شما یک ویزای ۲ ساله داده می‌شود و به کمک آن می‌توانید برای خود و افراد خانواده‌تان اقامت دائم عمان را دریافت کنید.

از مهم‌ترین مزایایی که ثبت شرکت در عمان دارد می‌توان به این نکته اشاره کرد که شما تا ۵ سال از دادن مالیات معاف خواهید بود. هرچند در پاره‌ای از مواقع، این مدت‌زمان می‌تواند طولانی‌تر هم باشد. البته یکی از شروط بسیار مهم برای ثبت انواع شرکت‌ها در کشور عمان، داشتن یک بیزینس پلن قدرتمند است. شما باید به دولت این کشور نشان دهید که با راه‌اندازی کسب‌وکار یا ثبت شرکت در عمان چه اهدافی دارید و همچنین نشان دهید که می‌توانید برای این کشور مفید واقع شوید.

دولت عمان از طرح‌های تجاری سودآور، استقبال زیادی خواهد کرد. ازاین‌رو در صورتی ‌که یک بیزینس پلن حرفه‌ای را آماده کنید، شانس شما برای دریافت ویزای ۲ ساله و اقامت دائم کشور عمان افزایش پیدا خواهد کرد.

سرمایه‌گذاری از طریق سپرده‌های بانکی مانند سهام و یا اوراق قرضه در کشور عمان

 یکی دیگر از روش‌هایی پیشنهادی برای سرمایه‌گذاری در کشور عمان، خرید سهام و یا اوراق قرضه این کشور است. البته این روش نمی‌تواند برای شما اقامت دائم عمان را به همراه داشته باشد. اما اگر به دنبال یک سرمایه‌گذاری سودمند هستید، بازار بورس همیشه سبز عمان، می‌تواند جایگاه مطمئنی برای سرمایه شما باشد.

مهاجرت از طریق ازدواج به کشور عمان

مهاجرت از طریق ازدواج به کشور عمان

مانند تمامی کشورهای دنیا، ازدواج با یک فرد عمانی، می‌تواند منجر به کسب اقامت دائم این کشور شود. شاید این روش را بتوان به‌عنوان تنها روشی که به فرد اقامت دائم عمان داده می‌شود، معرفی کرد. البته باز هم این روش با شرایط و سخت‌گیری‌های خاص خودش روبرو است. مهم‌ترین آن‌ها وجود یک شرط جنسیتی برای اعطای اقامت دائم به متقاضی مهاجرت از طریق ازدواج است. بدین صورت که بسته به جنسیت فرد، شروط و قوانین دریافت اقامت نیز متغیر خواهد بود.

پس ازدواج یک زن خارجی با یک مرد عمانی می‌تواند منجر به دریافت اقامت دائم کشور عمان برای او شود. زن خارجی در زمان ازدواج می‌تواند اقامت دائم کشور عمان را دریافت کند و در صورتی‌ که ازدواج آن‌ها بیشتر از ۱۰ سال ادامه داشته باشد، به او حق شهروندی و پاسپورت داده خواهد شد. از سایر قوانین و شروط این مهاجرت آن است که زن خارجی باید به زبان عربی تسلط داشته باشد و به دولت این کشور اثبات کند که ازدواج او با مرد عمانی از روی عشق و علاقه بوده است.

یکی دیگر از شروط مهم این نوع مهاجرت، داشتن تمکن مالی فرد عمانی است. در روی دیگر سکه، اگر یک مرد خارجی با یک زن عمانی ازدواج کند، به مرد هم یک اقامت دائم عمان اهدا می‌شود که به کمک آن می‌تواند به این کشور مهاجرت کند. در این روش هم نیاز است تا اثبات شود که ازدواج، یک ازدواج صوری نبوده و از روی عشق و علاقه و پایبندی بوده است.

مقاله پیشنهادی ——-> ویزای همراه عمان

مهاجرت از طریق تولد به کشور عمان

مهاجرت از طریق تولد به کشور عمان

کشورهای جهان برای اعطا حق شهروندی به نوزادانی که در آن کشور به دنیا آمده‌اند، دو رویکرد مختلف دارند. برخی از آن‌ها از قانون خون و برخی دیگر از قانون خاک پیروی می‌کنند. طبق قانون خاک هر کودکی که در کشور به دنیا بیاید، باید تابعیت آن کشور را داشته باشد. در صورتی ‌که قانون خون عنوان می‌کند که کودک در صورتی تابعیت کشور موردنظر را به دست می‌آورد که پدر یا مادر او تابعیت آن کشور را داشته باشند. کشور عمان برای اعطای تابعیت به نوزاد، از قانون خون پیروی می‌کند.

ازاین‌رو نوزاد برای کسب اقامت دائم عمان باید از پدر یا مادری عمانی زاده شده باشد. همچنین قانونی در این کشور وجود دارد که اگر والدین عمانی کودکی را به‌عنوان فرزندخوانده برای خود اختیار کنند، به آن کودک هم تابعیت عمان داده خواهد شد.

مقاله پیشنهادی ——-> ویزای پیوست به خانواده در عمان

مهاجرت به عمان برای افراد هنرمند و موفق

مهاجرت به عمان برای افراد هنرمند و موفق

دولت همان همچنین موقعیتی ایجاد کرده است تا افراد موفق، هنرمندان، ورزشکاران و… که رزومه‌ای بسیار درخشان در زمینه کاری خودشان دارند، بتوانند با دعوت‌نامه به این کشور مهاجرت کنند و اقامت دائم عمان را دریافت نمایند. البته این مهاجرت در صورتی شدنی خواهد بود که یک کمپانی و یا کارفرمای عمانی برای فرد، دعوت‌نامه‌ای ارسال کند. از مهم‌ترین شروط این مهاجرت آن است که رزومه فرد متقاضی باید بسیار درخشان و قوی باشد تا دولت عمان را مجاب کند به او ویزای این کشور را بدهند.

در صورتی‌ که این شروط رعایت شوند، به فرد در ابتدا یک ویزای ۴ ساله موقت داده می‌شود و اگر همچنان متقاضی در حوزه‌های توانایی خود مشغول بود، می‌تواند جهت دریافت اقامت دائم عمان، درخواست خود را به این کشور ارسال کند.

مقاله پیشنهادی ——-> وکیل مهاجرت به عمان

نتیجه گیری

کشور عمان یکی از کشورهای پیشرفته حاشیه خلیج‌فارس است که موقعیت‌های ویژه‌ای را در اختیار مهاجرین قرار می‌دهد. زندگی در این کشور در بالاترین سطح استاندارد قرار دارد و وجود یک اقتصاد باثبات، امکانات رفاهی و اجتماعی فراوان و … باعث شده تا هرساله افراد زیادی برای کسب اقامت دائم عمان از روش‌های مختلف اقدام کنند. باید بدانید که اخذ اقامت دائم کشور عمان شرایط پیچیده و طاقت‌فرسایی دارد. به صورتی که عملا این اقامت غیرممکن است. تنها به شما یک اقامت موقت با قابلیت تمدید داده خواهد شد.

سوالات متداول

 ریال واحد رسمی پول این کشور میباشد.

اقامت دائم تقریبا غیرممکن است و شما به جز در موارد نادر، امکان دریافت اقامت دائم عمان را نخواهید داشت.

 • مهاجرت از طریق تحصیل
 • مهاجرت از طریق کار
 • مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری
 • مهاجرت از طریق ازدواج
 • مهاجرت از طریق تولد
 • مهاجرت برای افراد هنرمند و موفق

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن