مشاوره رایگان

02128111107

اقامت دائم سوئد

اقامت دائم سوئد

اقامت دائم سوئد

سوئد یکی از بهترین کشور های جهان برای مهاجرت است و سالانه مهاجران بسیاری این کشور را برای داشتن درآمد بیشتر و زندگی بهتر انتخاب می کنند و دنبال دریافت اقامت دائم سوئد هستند. با توجه به امکانات و شرایط رفاهی بسیار خوبی که در کشور سوئد وجود دارد، این کشور برای کار، تحصیل و یا زندگی مقصد بسیار مناسبی می باشد. از این رو مهاجرانی که قصد دارند بیش از 3 ماه در سوئد اقامت داشته باشند، لازم است که مجوز اقامت این کشور را دریافت کنند.

افراد بسیاری با شرایط و اهداف متفاوتی اقامت در کشور سوئد را به عنوان مقصد مهاجرتی خود انتخاب می کنند. از مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و کار گرفته تا تولد، امکان دریافت اقامت سوئد برای مهاجران وجود دارد. ما نیز در این مقاله به علت اهمیت بسیاری که دریافت مجوز اقامت در کشور سوئد دارد، به بررسی آن پرداخته ایم. در همین راستا اگر قصد دارید که با شرایط اقامت سوئد، هزینه اقامت سوئد و اقامت سوئد از طریق سرمایه گذاری آشنا شوید، این مقاله را تا انتها بخوانید.

آنچه در این مقاله میخوانید :

اقامت سوئد

آشنایی با کشور سوئد

عوامل مختلفی دخیل است که شما را وادار می کند تا اقامت سوئد را دریافت کنید. بسته به هدفتان از مهاجرت باید در ابتدا آگاهی لازم را کسب کنید که آیا برای مهاجرت به این کشور نیاز به دریافت اقامت دارید و یا خیر؟ برخی از مهمترین عوامل عبارتند از:

 

 • از چه کشوری به سوئد مهاجرت کرده اید؟
 • مدت زمانی که قصد دارید در سوئد اقامت کنید چقدر است؟
 • هدف شما از مهاجرت به سوئد چیست؟ مانند تحصیلی، کاری و یا سرمایه گذاری.
 • و…

 

به طور کلی تمام ایرانیانی که قصد دارند بیش از 3 ماه در این کشور اقامت داشته باشند لازم است که اقامت این کشور را دریافت کنند. به عبارتی شما اگر قصد داشته باشید که به این کشور به عنوان یک ایرانی نقل مکان کنید، لازم است که در ابتدا مجوز اقامت این کشور را دریافت کرده باشید. ما در ادامه به بررسی انواع اقامت در کشور سوئد بیشتر خواهیم پرداخت.

انواع مجوز اقامت سوئد

انواع-روش-های-اخذ-اقامت-سوئد

به طور کلی روش های مختلفی برای دریافت اقامت سوئد وجود دارد. در این کشور متقاضیان اخذ مجوز اقامت می توانند 3 نوع مجوز اقامتی که دولت سوئد برای آنها در نظر گرفته است را استفاده کنند. این 3 نوع اقامت عبارتند از:

 

1-       مجوز اقامت موقت

2-       مجوز اقامت دائم

3-       مجوز اقامت دائم از طریق خانواده

 

ما در این مقاله نیز در ابتدا به طور کلی در خصوص مجوز های اقامتی این کشور خواهیم پرداخت. در نهایت شما به طور کلی می توانید با شرایط مهاجرت به این کشور نیز آشنا شوید.

اقامت موقت کشور سوئد

مجوز های اقامتی موقت در کشور سوئد، برای مدت زمان معینی به شما مجوز اقامت، کار، تحصیل و… را در این کشور می دهند. امکان تمدید مجوز اقامت در سوئد با دلایل موجهی نیز پس از آنکه مدت اعتبار مجوز اقامتی شما به پایان رسید وجود دارد. شما این امکان را خواهید داشت که برای چند سال از این طریق در سوئد اقامت داشته باشید.

 

مجوز های اقامتی در کشور سوئد به افرادی اعطا می گردد که به سوئد مهاجرت کرده و قصد دارند برای مدت زمان طولانی در این کشور اقامت داشته باشند. پس از آنکه شما به سوئد مهاجرت کردید، می توانید اقامت موقت سوئد را دریافت کنید، اما شما امکان اقامت دائم را در سوئد با این مجوز نخواهید داشت.

 

لازم به ذکر است که این نوع مجوز اقامتی، در صورتی که شما شرایط لازم را داشته باشید اعطا می شود. با اخذ مجوز اقامت در سوئد، شما این امکان را خواهید داشت که به زندگی، کار، تجارت و اوامر دیگر با توجه به هدف خود بپردازید. راه ها و روش های مختلفی برای دریافت مجوز اقامت در سوئد وجود دارد. که ما در ادامه به بررسی آنها خواهیم پرداخت. به عبارتی از طریق روش های مختلفی که وجود دارد شما این امکان را خواهید داشت که مجوز اقامت این کشور را کسب کنید.

 

شرایط دریافت اقامت موقت سوئد

قبل از هر چیز، اگر قصد دارید که مجوز اقامت سوئد را دریافت کنید، لازم است یکی از ویزاهای مهاجرتی این کشور را دریافت کرده باشید. پس از آن، شما این امکان را خواهید داشت که با توجه به ویزایی که دارید مجوز اقامتی سوئد را دریافت کنید. در کشور سوئد برای دریافت مجوز های اقامتی موقت انواع مختلفی از ویزا وجود دارد. هر برنامه مهاجرتی شرایط اخذ ویزای متفاوتی با ویزای دیگری دارد. ما در ادامه شما را با مهمترین شرایط مهاجرتی در کشور سوئد آشنا خواهیم کرد. از متداول ترین شرایط دریافت اقامت سوئد می توان به این موارد اشاره داشت:

 

 •     اقامت سوئد از طریق تحصیل
 •     اقامت سوئد از طریق کار
 •     اقامت سوئد از طریق سرمایه گذاری
 •     اقامت سوئد از طریق تولد
 •     اقامت سوئد از طریق خانوادگی

 

مدارک مورد نیاز اقامت موقت سوئد

برای دریافت اقامت سوئد لازم است که شما شرایط لازم آن را داشته و مدارک مورد نظر را با توجه به برنامه مهاجرتی که دارید ارائه کنید. البته در بین تمامی برنامه های مهاجرتی که وجود دارد شرایط و مدارکی هستند که بین تمام روش های مهاجرتی مشترک می باشند. مهمترین مدارکی که شما باید برای دریافت مجوز اقامت موقت سوئد ارائه کنید به این صورت می باشد:

 

 • ارائه فرم درخواست مربوط به برنامه مهاجرتی مورد نظر.
 • گواهی سلامت برای تایید سلامتی.
 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه.
 • مدارک شناسایی مورد نظر شامل شناسنامه و پاسپورت.
 • چند قطعه عکس 3 در 4 در سایز پاسپورت که به تازگی انداخته شده است.
 • پرداخت هزینه های رسیدگی به درخواست.
 • ارائه تمام مدارک مورد نیاز شامل فیش حقوقی، صورتحساب بانکی و غیره.

 

این مدارک که تا به اینجا با آنها آشنا شده اید، به نوعی مدارک مشترکی هستند که شما لازم است برای مهاجرت به کشور سوئد ارائه کنید. ما در ادامه به بررسی تمام مدارک مورد نیاز برای دریافت اقامت دائم از طریق تمام مجوزهای اقامتی در این کشور خواهیم پرداخت.

مقاله پیشنهادی ——-> مهاجرت کاری به سوئد

اقامت سوئد از طریق تحصیل

اقامت-تحصیلی-سوئد

از طریق مهاجرت تحصیلی به سوئد اگر دوره برنامه تحصیلی شما بیش از 3 ماه باشد، شما این امکان را خواهید داشت که مجوز اقامت موقت سوئد را دریافت کنید. در چنین دوره ای لازم است که شما پذیرش یا تاییدیه ثبت نام را که در یکی از دانشگاه ها و یا موسسه های آموزشی در این کشور می باشد، دریافت کرده باشید. علاوه بر این لازم است که شما در کشور سوئد برای تامین هزینه های زندگی و تحصیلی خود تمکن مالی کافی را داشته باشید.

 

شما با داشتن تمام شرایط لازم این امکان را خواهید داشت که اقامت موقت سوئد را دریافت کنید، اما این اقامت شما دائمی نخواهد بود. شما برای دریافت اقامت دائم سوئد لازم است که در مدت زمان تحصیل خود و یا پس از فارغ التحصیلی با پیدا کردن کار، ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنید و برای دریافت اقامت دائم این کشور اقدام کنید.

 

 

 

مدارک مورد نیاز برای دریافت اقامت موقت تحصیلی سوئد

مهمترین مدارکی که شما لازم است برای مهاجرت تحصیلی به سوئد ارائه کنید عبارتند از:

 

 • ارائه آخرین مدرک تحصیلی مانند دیپلم، کارشناسی و یا کارشناسی ارشد.
 • ارائه ریز نمرات مقطع تحصیلی آخر.
 • تاییدیه ثبت نام از دانشگاه مورد نظر
 • ارائه مدارک مالی
 • ارائه مدارک بورسیه در صورت استفاده از منابع مالی

مقاله پیشنهادی ——-> مهاجرت تحصیلی به سوئد

اقامت سوئد از طریق کاری

افرادی که با هدف کار به کشور سوئد مهاجرت می کنند، این امکان را خواهند داشت که مجوز اقامت موقت این کشور را در لحظه ورود به این کشور دریافت کنند. باید شما به طور کلی برای دریافت اقامت موقت کاری سوئد از شرایط ذیل برخوردار بوده باشید:

 

 • دریافت حمایت مالی از کارفرما.
 • درخواست کار برای شغل های مورد نیاز در سوئد.
 • حداقل 13000 کرون سوئد درآمد ماهانه.

 

 

مدارک مورد نیاز دریافت اقامت سوئد از طریق کار

مهمترین مدارکی که شما لازم است برای اقامت کاری سوئد ارائه کنید عبارتند از:

 

 

 • ارائه رزومه کاری و تحصیلی.
 • گواهینامه های مهارتی.
 • ارائه برگه پیشنهاد کاری و یا دعوت نامه کاری از سوی کارفرمای سوئدی مورد نظر شما.
 • مدارک تحصیلی که دریافت کرده اید.

اقامت سوئد از طریق سرمایه گذاری

یکی از مهمترین روش هایی که شما به واسطه آن می توانید اقامت سوئد را دریافت کنید، سرمایه گذاری در این کشور است. شما با سرمایه گذاری در سوئد در ابتدا اقامت موقت این کشور را دریافت می کنید، اما در یک بازه زمانی بسیار کوتاه این امکان برای شما بوجود خواهد آمد که اقامت دائم و تابعیت این کشور را نیز دریافت کنید.

 

شما به عنوان سرمایه گذار چند انتخاب پیش رو خواهید داشت تا از طریق آن بتوانید اقامت کشور سوئد را بدست آورید. به طور مثال با حداقل سرمایه شما این امکان را خواهید داشت تا از طریق ثبت شرکت برای دریافت اقامت سوئد اقدام کنید. همچنین این امکان برای شما وجود خواهد داشت تا با خرید ملکی با ارزش مشخص در سوئد اقامت این کشور را دریافت کنید.

 

مدارک مورد نیاز برای اقامت سوئد از طریق سرمایه گذاری

مهمترین مدارکی که باید برای دریافت اقامت سوئد از طریق سرمایه گذاری ارائه کنید عبارتند از:

 

 

 • ارائه مدارک اثبات مالکیت سرمایه.
 • ارائه طرح تجاری مورد تایید برای سرمایه گذاری در سوئد به ارزش 200 هزار پوند.
 • ارائه مدرک فارغ التحصیلی برای سرمایه گذاری به ارزش 50 هزار پوند.

اقامت دائم سوئد از طریق ازدواج

اقامت-سوئد-با-ازدواج

از راه های مهاجرت به سوئد، ازدواج با یکی از شهروندان این کشور است. از این رو شما باید برای مهاجرت به کشور سوئد از این طریق، مدارک لازم برای انکه نشان دهید قصد دارید با یکی از شهروندان سوئدی یا فردی که اقامت دائم این کشور را دارد ازدواج کنید، نشان دهید.

شما طبق شرایطی این امکان را خواهید داشت که مجوز اقامت کشور سوئد را کسب کنید. شرایط لازم برای آنکه شما به واسطه ازدواج مجوز اقامت سوئد را اخذ کنید به این صورت است:

 

 • داشتن سن بیش از 18 سال
 • عدم سابقه کیفری و جنایی
 • داشتن تمکن مالی لازم و شرایط اقتصادی مناسب
 • ازدواج با یکی از شهروندان سوئدی از روی علاقه

مدارک مورد نیاز دریافت اقامت موقت از طریق ازدواج

مدارکی که شما لازم است برای دریافت اقامت سوئد از طریق ازدواج ارائه کنید عبارتند از:

 

 • ارائه سند رسمی ازدواج.
 • ارائه مدارک تمکن مالی شریک زندگی.
 • ارائه مدارک پزشکی برای اثبات سلامت جسمی و روانی.

 

اقامت دائم سوئد از طریق خانوادگی

اگر همسرتان، والدینتان و یا یکی از وابستگان درجه یک شما شهروندی سوئد و یا اقامت این کشور را دارد، این امکان برای شما وجود خواهد آمد تا از واجدین شرایط دریافت اقامت این کشور باشید. شما از طریق برنامه مهاجرتی اتحاد مجدد خانواده، به راحتی این امکان را خواهید داشت تا اقامت سوئد را کسب کنید. البته توجه کنید که این در صورتی است که توانایی حمایت مالی شما از طرف فرد ساکن در سوئد اثبات شده باشد.

 

در صورتی که شما از طریق این روش به سوئد مهاجرت کنید می توانید در زمان ورود به این کشور اقامت موقت این کشور را کسب کنید. پس از 2 سال به راحتی این امکان برای شما وجود خواهد داشت که اقامت دائم سوئد را نیز دریافت کنید.

پیشنهاد می کنیم که برای بررسی بیشتر شرایط اقامت دائم سوئد با توجه به شرایط خود فرم مهاجرتی آنلاین مهاجرت با ما را تکمیل کنید.

 

مدارک مورد نیاز برای دریافت اقامت سوئد از طریق خانوادگی

مهمترین مدارکی که شما باید برای دریافت اقامت سوئد ارائه کنید عبارتند از:

 

 • ارائه مدارکی که به طور واضح علاقه شما را به فردی که اقامت سوئد را دارد نشان دهد.
 • ارائه مدارکی که نشان دهد شما از نظر اقتصادی توانایی حمایت از خود را در سوئد دارید.

دریافت کارت اقامت سوئد

شرایط-اخذ-اقامت-سوئد

مدرکی که به شما اجازه زندگی، کار و تحصیل را برای مدت زمان طولانی در سوئد می دهد، کارت اقامت دائم است. یک تراشه کامپیوتری در این کارت قرار گرفته که اطلاعات بیومتریکی شما نیز مانند اثر انگشت و عکس در آن ذخیره گردیده است. شما باید زمانی که به سازمان های دولتی در این کشور مراجعه می کنید این کارت را ارائه کنید. تا 7 روز اتباع غیر اروپایی فرصت دارند (از زمانی که وارد خاک این کشور می شوند) به پلیس محلی در کشور سوئد در جایی که اقامت دارند، درخواست خود را برای دریافت کارت اقامت ارائه کنند.

 

البته شما علاوه بر این موضوع در هفته اول اقامت خود در سوئد این موارد را نیز می توانید که انجام دهید:

 

 

 • ثبت نام خدمات استفاده از مراقبت های بهداشتی.
 • افتتاح کردن حساب بانکی در کشور سوئد.
 • دریافت شماره بیمه ملی.
 • استفاده از خدمات آب، برق و گاز
 • امکان خرید سیم کارت سوئدی

شرایط اخذ اقامت دائم سوئد

دو نوع مجوز اقامت دائم در کشور سوئد ارائه می شود. لازم است برای اخذ هر یک شرایط لازم آن را نیز داشته باشید. تنها یکی از آن ها برای شهروندان اروپایی می باشد، ما نیز در ادامه به بررسی امکان اخذ اقامت دائمی که برای شهروندان غیر اروپایی در نظر گرفته شده است، خواهیم پرداخت. از مهمترین شرایط اخذ مجوز اقامت دائم در کشور سوئد این موارد می باشد:

 

 

 • به مدت حداقل 5 سال یا بیشتر در کشور سوئد زندگی کرده باشید. البته این مدت با توجه به نوع اقامت شما ممکن است که متغیر باشد. حداقل 2 سال و حداکثر 14 سال مدت زمانی است که شما از طریق آن می توانید اقامت موقتی خود را در کشور سوئد دریافت کنید.
 • شما باید برای مهاجرت از طریق روش های گفته شده از درآمد کافی برخوردار بوده و توانایی لازم برای پرداخت هزینه های زندگی خود در این کشور را داشته باشید.

روند اخذ اقامت کشور سوئد از پر کردن فرم شروع می شود. مهمترین فرمی که شما باید برای دریافت اقامت دائم سوئد تکمیل کنید ansökan om ställning som varaktigt bosatt به شماره 138011 می باشد. شما لازم است که برای اخذ اقامت دائم این کشور، این فرم را تکمیل کنید. همچنین توجه کنید که این فرم تنها به زبان سوئدی در دسترس می باشد و حتما باید به زبان سوئدی تکمیل شود. شما این فرم را باید به اداره مهاجرت کشور سوئد ارائه کنید و می توانید این فرم را هم به صورت حضوری و هم به صورت آنلاین تکمیل کنید.

 

 

علاوه بر این ممکن است که فرم های دیگری را از شما بخواهند که لازم است تکمیل کنید. ما در ادامه همه آنها را به شما معرفی خواهیم کرد. در نهایت نیز شما می توانید هزینه های لازم و مربوط به درخواستتان را پرداخت کنید و منتظر پردازش درخواست خود برای دریافت اقامت دائم سوئد باشید. اگر شما در طی مدت زمانی که در کشور سوئد اقامت دارید به موقع اقامت خود را تمدید کرده باشید، می توانید که به راحتی اقامت دائم سوئد را دریافت کنید.

 

مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت دائم سوئد

برای دریافت اقامت سوئد به طور کلی شما لازم است که این مدارک را ارائه کنید:

 

 • تکمیل فرم های مربوط به دریافت اقامت دائم سوئد
 • ارائه پاسپورت هم نسخه اصل و هم کپی شده آن.
 • ارائه مدارک مالی مانند گردش حساب و همچنین فیش حقوقی.
 • ارائه مدارک لازم مانند مجوز های اقامتی

هزینه مجوز اقامت دائم سوئد

ما در ادامه هزینه دریافت مجوز اقامت دائم سوئد را به شما خواهیم گفت. شما لازم است که برای ثبت درخواست اقامت دائم سوئد هزینه های لازمه آن را پرداخت کنید. هزینه دریافت مجوز اقامت دائم سوئد به صورت آنلاین چیزی در حدود 1000 تا 2000 کرون می باشد. ناگفته نماند که این هزینه با توجه به نوع مجوز اقامتی که برای شما صادر می شود می تواند متفاوت باشد.

دریافت تابعیت و پاسپورت سوئد

شما همچنین می توانید با داشتن شرایط لازم، تابعیت و پاسپورت سوئدی را نیز دریافت کنید. از مهمترین نکاتی که در مورد اقامت دائم سوئد و دریافت پاسپورت این کشور وجود دارد، این موارد می باشد:

 

 

 • شهروندی سوئد را می توانید پس از دو الی سه سال که از اقامت دائم شما گذشت، کسب کنید.
 • برای دریافت تابعیت سوئدی لازم است که موارد بسیار مهمی را در نظر داشته باشید. این موارد عبارتند از ادغام با جامعه سوئدی، تسلط به زبان سوئدی و تطابق با فرهنگ رایج این کشور. 

 

سوالات خود را در مورد اقامت دائم سوئد در پایان این مقاله مطرح کنید تا کارشناسان ما در کوتاهترین زمان ممکن با بررسی شرایط شما به سوال شما پاسخ دهند. با کارشناسان و متخصصان ما برای کسب اطلاعات تکمیلی در مورد اقامت دائم سوئد در موسسه کاریابی بین المللی مهاجرت با ما در امور مهاجرت تحصیلی در ارتباط باشید.

سوالات متداول

بله این امکان برای شما وجود دارد که پس از اخذ اقامت دائم سوئد اگر متاهل باشید برای آوردن خانواده خود شامل همسر و فرزندان خود اقدام کنید. البته برای انجام این کار لازم است که شرایط لازم آن را نیز داشته باشید. برای کسب اطلاعات تکمیلی پیشنهاد می شود که با کارشناسان ما در موسسه مهاجرت با ما در تماس باشید.

برای دریافت اقامت دائم سوئد باید پنج سال به طور مداوم در این کشور زندگی کرده باشید. در پایان پنج سال این اقامت اعطا می شود، حتی اگر بخشی از آن را بیکار بوده باشید.

ساده ترین راه برای درخواست اقامت سوئد، درخواست آنلاین آن است. درخواست آنلاین مستقیماً به اداره مهاجرت سوئد می رود. اگر قادر به درخواست آنلاین نیستید، لطفاً از اعضای خانواده خود در سوئد بخواهید که فرم درخواست الکترونیکی شما را تکمیل کنند. کپی مدارک را پیوست کرده و هزینه درخواست را نیز بپردازید.

خوشبختانه، چند راه برای دریافت شهروندی سوئد وجود دارد. بهترین و ساده ترین گزینه این است که برای مشروعیت دادن تابعیت خود اقدام کنید. مشروعیت به معنای اثبات این است که مثلا شما فرزند حداقل یک شهروند سوئدی هستید. از این طریق می توانید به راحتی از طریق ارائه شناسنامه و گذرنامه برای دریافت تابعیت خود اقدام کنید.

سوئد مکانی فوق‌العاده برای زندگی است. مردم این کشور مهربان، و بسیار با فرهنگ هستند. در این کشور شما می توانید تعادل خوبی بین کار و زندگی داشته باشید. جای تعجب نیست که بسیاری از مردم جهان تصمیم می گیرند که به این کشور اسکاندیناوی مهاجرت کنند.

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن